we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Dorothy & Sebastian Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Dorothy & Sebastian Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Dorothy & Sebastian Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Dorothy & Sebastian Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Dorothy & Sebastian Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Dorothy & Sebastian Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Dorothy & Sebastian Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Dorothy & Sebastian Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Dorothy & Sebastian Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Dorothy & Sebastian

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Sebastian Carlson
mutant and proud

Sebastian Carlson
független
loneliness is a gun
Play By : Andrew Garfield
Hozzászólások száma : 237
Kor : 31



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeSzer. 7 Jan. - 14:46

Dorothy & Sebastian  




 A sajnálattól azért igen távol állunk, az empatikus képességeimet nagyjából az utolsó egy évben kezdtem csak kicsomagolni, így feszélyezve nem érzem magam, pusztán a kiváncsiságomat keltette fel, azt viszont nagyon. Nem beszéltünk még korábban, viszont a folyosókon összefuthattunk, s miután gőzerővel hanyagoltam, hogy beüljek az órákra, vagy részt vegyek a gyakorlati képzéseken, több tekintetben nem is nagyon találkozhattunk, így nem csoda, hogy ha csak most kerülünk érdemi kapcsolatba.
- Ezt úgy mondod, hogy akkor tényleg vagy ide zárva? Mintha nem sok esélyt látnál a kitörésre. – Scarlett múltjáról nem sokat tudok, főleg a Liammel kapcsolatos románc, ami előttem van, Dorothyról még ennyire sem, viszont mintha eldöntötte volna, hogy ha nincsen hova mennie, akkor ennyi volt, itt fog megöregedni. Pedig fiatal még, biztosan lenne lehetősége, csak kicsit át kéne gondolnia, végülis az, hogy az X-birtokra jöttünk tanulnia, nem jelenti azt, hogy ez kőbe van vésve. Én ugyan X-Men akarok lenni, ám mellette már dolgozom az akadémiának, és ha úgy alakul, hogy személyesen is ott kéne élnem, hát valamit kitalálnék, végleges megoldásként. A bácsikája is érdekel, csak éppen amint befejezem a kaját, még intéznék ma pár dolgot a filmekkel kapcsolatban, de hátha összefutunk még, nem olyan nagy ez az iskola.
- Na így meséljen neked itteni dolgokról az ember. – Nevetem el magam, továbbra sem kinevetős stílusban, végül mosollyá szelidül a tekintetem, és megvonom a vállamat, hát kinek mi. Végülis nem minden program lesz sikeres, vagy épppen közkedvelt, amit az alapítók, vagy éppen a tanárok kiagyalnak, már annak sem árt örülni, hogy ha valami történik. Annak viszont határozottan örülök, hogy hajlandó felém véleményt közölni, bármennyire is zárkózottnak tűnik, ennyire viszont próbál nyitni, hogy ad magából egy apróbb szeletet. Nem rossz kezdet, azok után, hogy majdnem megsütött. A barátkozásunk közös alapja az új vizekre evezés, legalábbis részemről biztosan, és ahogyan nézem, ő is sokszor vívódik a mimikájával. Nem biztos, hogy jól látom, de kissé mintha felhúzná magát, így eléggé számonkérő ahogyan visszakérdez.
- Nem hinnéd el, hogy nincs... igazad?! – Ragadok ki pár szót abból, amit mondd, tényleg provokál. Ezen már nem tudok nem visszamosolyogni, s közben a fejemet ingatom. – Ha nem lennél Dorothy, szegényebbek lennénk, az biztos. Szívesen levitatkozom a hajadat, ha ez kell, legközelebbre felkészülök. – Felelem, mintha abban a tudatban élnék, hogy lesz legközelebb. Bólintok ahogyan említi, hogy Scarlett csak futólagosan beszélt rólam, ez így van rendjén, inkább elmélázva könyökölök az asztalra, a saját tányéromról már leettem, ami tetszett, a baconjével meg csak szemezni tudok. – Valami hasznos, amivel tudok másokért tenni. Vagy itt a birtokon, vagy úgy általánosságban. Még agyalok. – A kérdésére végül megrázom a fejemet, azért a szájából nem akarom kienni a falatot. – Most mennem kell,még van tennivalóm mára. Köszi mindent, na szevasz! – Intek búcsút, és viszem el a tálcámat a mosogatós kocsi felé, és finom mosollyal lépek ki a teremből, érdekes lány, az biztos.

//Köszönöm szépen, nagyon tetszett *.* Remélem lesz folytatás!//

 
Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeHétf. 5 Jan. - 11:39


Nagylelkűen legyintek csak egyet, noha mosoly nem társul a gesztushoz. Annyira azért nem vidám ez a téma, egyébként sem, számomra meg pláne sem, viszont azt sem akarom, hogy ez most feszélyezze, vagy hirtelen rettenetesen megsajnáljon. Megszoktam már, hogy ez és ilyen az életem - Ugyan, nem nagy ügy. Nem mostanság történt ez az egész, már rég elfogadtam… - mondom kicsit halkabban, valahogy annak ellenére, hogy most erről beszélünk, nem akarom, hogy mások is halljanak - És persze, miatta érdemes, a bácsikám nem egy főnyeremény, máshova meg… hát, érted, egyébként sincs hová mennem, nem csak a családom nem léte miatt – ami valahogy mindig is zavart, néha jobban is. Amikor be voltam zárva egy házba a bácsikámmal, egy semmi közepén található kanadai kisvárosba, sok mindent megtettem volna azért, hogy valami másik helyre mehessek. De minek mentem volna, ha ugyanúgy egyedül lettem volna? Most minden egy kicsit más. Végre elkerültem onnan. És ha valaminek, hát ennek tényleg, úgy igazán tudok szívből örülni, még akkor is, ha attól még itt sem fenékig tejfel az élet. De azért jelentősen jobb, mint Kanadában volt. Erre tényleg szavam sem lehet. Itt a nővérem. Meleg van, a suli kényelmes. És van lehetőségem ismerkedni is, noha eddig ezt nem nagyon használtam ki, de legalább eddig is tudtam, hogy megtehetném, ha akarnám. Talán ezentúl tényleg gyakrabban teszem majd.
- Valentin napi bál…? – ismétlem meg úgy, mint akivel most közölték, hogy egyen már meg egy tál gilisztát. Fúj - Ugh. Azt hiszem, azt boldogan ki fogom hagyni – jegyzem meg fennhangon is, noha nem kérdezte senki, de ezt most valahogy teljesen ösztönösen támad kedvem közölni. Szerintem mondjuk ezzel nem lepem meg sem Sebastiant, és nem lepnék meg senki  mást sem, akivel ezt szintén közölném. Engem aztán biztos nem látott itt senki senkivel andalogni, és nem én leszek az a lány sem, aki azért menne el ilyesmire, hogy boci szemekkel várja, hátha valaki felkéri táncolni. A gondolattól is kiráz a hideg. Ahogy Scarlettnek is mondtam… nem igazán megy nekem az ilyesmi, és különben is, jobban örülnék, ha előbb lennének barátaim, akikkel jól tudom érezni magam, akikre számíthatok, mielőtt efféle mély vizekbe akarnék fejest ugrálni. Vagy ez vajon furcsa hozzáállás?
- Ahogy érzed – hagyom rá a dolgot némileg olyan hangnemben, ami azt sugallja: nem hiszek neked. Ha érvelni nem tud, akár mondhatjuk azt is, hogy feladta, különben is az igazság, kinek, mi az, elég szubjektív dolog tud lenni - Nem vagyok cukorból, fel tudom dolgozni, ha szerinted nincs igazam, bár nem feltétlenül hinném el, hogy ez tényleg így van –folytatom aztán kissé kihívó mosollyal, mert ha valamiben jó vagyok, akkor az bizonyára egy kellemes kis szópárbaj. És most igazán nem is vagyok annyira… khm, bunkó, mint amennyire néha az tudok lenni. Mintha egy kicsit bemelegedett volna a beszélőkém, ami egy kicsit meglep, mégis elégedettséggel tölt el. Talán tényleg nem vagyok annnyira béna ebben az egészben.
- Nem ment részletekbe, épp csak megemlített – magyarázom aztán, hogy igazából nem tudom, mi a sztori az ismeretség mögött, épp csak tudok róla - És mi az az értelmes, amit kezdeni akarsz magaddal? – ha már megemlítette, ráveszem magam, hogy rákérdezzek a dologra. Ha nem akar, úgysem fog válaszolni, ebben nem kételkedem. Közben elkapom a sanda pillantásokat is, amiket a tányéromra vet - Kérsz, vagy mi az?
Vissza az elejére Go down

Sebastian Carlson
mutant and proud

Sebastian Carlson
független
loneliness is a gun
Play By : Andrew Garfield
Hozzászólások száma : 237
Kor : 31



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimePént. 2 Jan. - 19:02

Dorothy & Sebastian  




- Nagyszerű, hogy mindig ilyen királyul beletrafálok. Scarlett miatt azért gondolom érdemes itt maradnod, nem? – Engem aztán nem zavar az őszinteség, mellettem senkinek nem kell megjátszania magát. Kinőttem már abból a korszakomból, hogy álszent vagyok. Volt egy olyan mániám, hogy azoknak a csajoknak csaptam a szelet, akik elég törékenyek voltak, hogy le tudjam hengerelni őket a férfiegómmal, vagy éppen a cuki, kisfiús bájommal, ezek az idők viszont Alice távozása után szép lassan feledésbe merültek. Az elmúlt hónapokban másféle útat jártam be, és ha barátkozni, ismerkedni szeretnék, korántsem riaszt az el, ha normális választ kapok a kérdéseimre. Scarlett nekem mindig is sok volt, bár ha háromszor találkoztunk az órákat leszámítva, de ez a túlpezsdült hiperaktív búgócsiga egy kissé nem az én világom. X-Men akarok lenni, megkomolyodni, ugyanakkor szánalmas, hogy az első szembejövő diáklány lemos a pályáról. Annyira arrogáns viszont nem vagyok, hogy véletlennek ítéljem a dolgot, egyértelűen fejlődnöm kell. – Volt egy karácsonyi bál tavaly, most ha jól tudom, Valentin napi lesz. A tanári kar mintha kicsit véletlenszerűen dobna be ilyen programokat, hogy mit ünnepeljünk, vagy mit nem. – Vonom meg a vállamat, hogy legalább eltereljem a keserű érzést, amely láthatóan fojtogatja, bár annyira jó emberismerő még nem vagyok, hogy valóban megalapozottnak, aláhúzottnak ítéljem ezt a feltevést. A csábítós szimat már alaposan berozsdásodott.
- Feladtam. – Villantok válasz-mosolyt, és végigsimítok a hajamon, amely végre kezdi magáról ledobni az elektromos feszültség okozta felállást. Végre. – Csak eldöntöttem magamban, hogy mennyire nincs igazad, de vágjam is ezt a képedbe? Tessék: nincs igazad, de érvelni nem tudok, úgyhogy...
Itt most már széles a vigyorom, és nem mondom azt, hogy tökéletesen ismerem Őt, de hogy a világ félreismeri, az hétszentség. Mondjuk határozottan üdítő, hogy nem az vihogós tucattini, mint a legtöbben itt a birtokon, főleg az ünnepek alkalmával, és csak arról tudnak beszélni, hogy ki kivel fog majd smárolni, bár a múltamat tekintetve ezen a téren jobb, ha befogom a számat. – Na igen, volt egy közös afférunk még a nyáron, sikerült egy szép nagy öngólt lőnünk, talán akkor döntöttem el igazán, hogy ideje valami hasznosat is tennem. A pasija tényleg igazi csapatjátékos, én hajlamos vagyok a saját érdekemet nézni. – Pillantok át az ő tálcájára, és nem titkolt vágyakozással nyelek egyet. A húsdarab amiből vagdos egészen jónak néz ki, az én párolt valamimről ellenben kiderül, hogy flekken helyett valami kiklopfolt cukkini. Visszanézek a sor felé, én ezt mégegyszer nem állom végig, és ha megtenném, talán már nem is lenne. Affranc...
 
Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeVas. 28 Dec. - 11:36


- Nos, tekintetbe véve, hogy a szüleim halottak, a két élő rokonomból az egyik a világ legnagyobb parasztja, a másik pedig itt van… khm, jobb híján azt hiszem itt maradok – lehet, hogy van olyan kategória is, hogy túl sok őszinteség? Nem feltétlenül kellett volna mindezt az orrára kötnöm. Egy sima „igen, itt töltöm az ünnepeket” is tökéletesen megfelelt volna, bár az sem lett volna garancia arra, hogy nem merül fel a „miért?” kérdése. Igazából mindegy. Néha az az érzésem az emberek sokkal többet tudnak itt rólam, mint amennyit én elárulok nekik, ami talán Scarlett miatt van. Őt ismerik már itt az emberek, sokkal jobban, mint engem, de most már valahogy csomagban jövök vele, és hozzá tartozok, bizonyára nem tagad le ő sem, ha valaki a húgáról kérdezi. Kicsit furcsa ugyan a dolog néha, de meglepően könnyen le tudom ezt rázni magamról. Már nem is igazán érzem úgy, hogy keserű méreg töltené meg a számat, amikor azt mondom, hogy nincsen normális családom. De hát már régóta nincs - Milyenek itt egyáltalán az ünnepek…? – teszem aztán fel az elgondolkodó kérdést, hiszen én tavasszal érkeztem ide, nem láttam még itt karácsonyt, nem is nagyon gondolkodtam rajta eddig, hogy milyen lehet olyankor az intézet. De igazság szerint biztosan csak jobb lehet, mint a bácsikámnál. Ott a karácsony is csak olyan, mint minden másik nap. A ház két ellentétes végében fújtatunk dühösen. Nem hiányzik. Még egy kicsit sem.
- Dehogynem lehet velem vitatkozni, csak könnyen feladtad – jegyzem meg gyors mosollyal, de persze egy leheletnyi, érezhető elégedettséggel…  mit mondjak, bizonyára eltartana egy ideig, ha le akarnék szokni arról is, hogy mindig az enyém legyen az utolsó szó. Olyankor is legalább van valami, ami az enyém.
Kicsit elmosolyodok, de nem mondok semmit arra, hogy mennyire vagyok kibírható, de azért jól esnek a szavai. Ha egy valaki el tud viselni, akkor talán mások is el tudnak viselni, és hát mit mondjak… mostanában azt hiszem nem lenne ellenemre, ha nem csak Scarlett és Logan agyára mennék, meg egyébként is, nekik vannak más emberek is az életükben, és ki akarna folyton gyertyatartót játszani? Én aztán biztosan nem - Csak arról beszélgettünk, kiket kedvel a suliban – vonom meg kicsit a vállamat két falat között, azt már nem téve hozzá, hogy mindezt azért kérdeztem, mert én alig ismerek bárkit is, nem hogy kedveljem őket. Kíváncsi voltam, ő kiket tart a barátainak. Vagy valami olyasmiknek.


A hozzászólást Dorothy Willow összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 5 Jan. - 11:40-kor.
Vissza az elejére Go down

Sebastian Carlson
mutant and proud

Sebastian Carlson
független
loneliness is a gun
Play By : Andrew Garfield
Hozzászólások száma : 237
Kor : 31



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeVas. 21 Dec. - 17:46

Dorothy & Sebastian  




Érdekes módon egészen jól megy ez a mások felé nyitunk, és nem imádkozzuk le a bugyijukat dolog, pedig amikor úgy döntöttem, barátokat próbálok keresni, akkor volt bennem egy nagy adag félsz. Most már elég sok idő eltelt azóta, hogy átértékeltem magamban a dolgokat, hogy akkor a saját lábamra állok, és mondjuk X-Men leszek, s nem hagyom, hogy a régi életem befolyásoljon. Sokakat megbántottam a múltban az önző, felületes viselkedésemmel, talán itt az ideje, hogy másoknak is segítsek. Először nyilvánvalóan a képességemnek kéne tökéletesen működnie, s megtalálhatnám a lényeget különös világunkban, mert amíg akár Dorothy is képes meglepni hasonló csapdákkal, addig éles helyzetben csúnya véget fogok érni. Kiskoromtól kezdte szinte tíz hónappal ezelőttig lányok reakcióját figyeltem, mégsem hiszen, hogy ismerném őket, ám a vörösesbarna csajszinál nagyon igyekszem, hogy a gesztusaiból leszűrjek valamennyit. Létezik, hogy erőteljesen próbálja visszafogni magát, mert legszívesebben úgy viselkedne, ahogyan a panelnél is? Amolyan odavágósan? Ennyire nem látok a lelkébe, de ha így van, örülök, hogy a kedvemért, vagy talán magáért próbál szocializálódni. Nem kérdezek rá, ha akarja, úgyis elmondja.
- Az ünnepeket itt fogod tölteni, vagy elutazol valahova? – Kérdezek rá, nem nagyon macerálva az oroszlán bajszát, mert továbbra is úgy érzem, hogy nem is bal lábbal kelt, hanem az utolsó tizenöt-húsz éve telt ebben a visszahúzódóan mogorva stílusban. Nyilván nem az én tisztem megváltoztatni őt, ha neki így jól esik, hát tegye nyugodtan, ám ha úgy alakult a helyzet, hogy ma egymáshoz sodródtunk, nem rettenek meg, biztosan fordítva is tűnhet úgy, hogy katasztrófális a jellemem, ezt kétszer aláhúzom. Ahogyan beléptünk, mintha magamon éreztem volna pár vizslatóan furcsálkodó tekintetet, hiszen nem éppen Dorothyval szoktam mutatkozni, sőt, tulajdonképpen Nique-en kívül alig járok el bárhova is. Hát kész, ennek vége, itt az ideje, hogy a világ egy új, ha nem is teljesen másik, de fejlődéképes Seb-et kapjon. A haragos pillantást állom, mint holmi villámhárító, akár szó szerint, nem feledve, hogy Dorothy mire is képes. De ha kapcsolatokat akarok, akkor nem lehet mindig megjátszani a tapintatost, csak akkor ismerhet meg, ha kész vagyok önmagamat adni, vagy azt, akivé válni akarok.
- Na jó, ott a pont, veled még vitatkozni sem lehet. – Nevetem el magam, olyan komolyan tud beszélni, s nem hagyom, ez rám is átragadjon, pedig nagyon is vicces, amit mond. Tulajdonképpen morbid humor, amilyen fapofával teszi. Nem tudom, hogy mennyi barátja van, de lehet, hogy többeknek kéne megismerniük őt. Még figyelgetem egy darabig, végül elhal a nevetésem, s csak mosolyogva látok neki a tulajdonképpen sem reggelinek, sem ebédnek nem nevezhető köztes kajának. A gyomrom talán képes a megrázó élmény után is normálisan működni.
- Kibírható, tényleg. – Hümmögöm teli tájjal, ez mintha valami ügyesen elhelyezett, rejtett bók lett volna, nem riasztott el a viselkedésével, mint ahogyan ő is ott ücsörög mellettem, és pusztán a rossz hírem miatt nem fordított hátat, főleg miután nagyjából tudja is, hogy ki vagyok. – Pontosan. Engem? Nocsak, mivel kapcsolatban? – A nyári mentőakció kapcsán merültem volna fel, mint valami nem túl kellemes közös emlék?
 
Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeSzer. 17 Dec. - 23:43


Finoman megrántom a vállamat - Így is lehet nézni – gondolom én, akár komolyan mondta, akár nem, de ilyesmire csak nem mondja azt az ember, hogy „áh, nehogy azt hidd”. Igazából el kéne gondolkodnom jó pár percig azon, hogy mennyire vagyok én egyáltalán magabiztos. Néha annak tűnhetek, az biztos, de valójában ennek sokkal több bizonytalanság van a hátterében, mint azt sokan gondolnák, egyszerűen csak úgy éltem világ életemben, hogy a támadás a legjobb védekezés. Szúrj te előbb, és akkor kisebb esélye van annak, hogy téged döfnek le. De legalábbis lépéselőnyben leszel. Csak egy újabb dolog, amiről talán tanácsos lenne leszoknom, de inkább nem is idézem fel magamban, hogy vele is így kezdődött-e a beszélgetés, vagy nem. Jó eséllyel úgyis igen lenne a válasz, de egészen lenyűgöző, hogy még nem menekült el árkon-bokron át. Talán ezt értékelnem kéne…?
- Egyszerűbb az élet – vonom le a dologból a magam következtetését, azt hiszem azt kimondottan nehezemre esne kinőni, hogy hirtelen minden aprósággal, és minden velem szembejövő emberrel törődni kezdjek. Az olyasmi, amire talán a nővérem képes, de ehhez szerintem nekem már késő van. Ha pár emberrel akarnék törődni, az szerintem bőven elég lenne, de nem kell rögtön mindenki kedvencévé válnom. Az nehéz lenne, és nem is vágyakozok ilyesmire. Csak arra, hogy ne haljak meg egyedül egy macskáktól bűzölgő házban, de egyrészt utálom a macskákat, másrészt a nyár tapasztalatai után néha erősen kételkedem benne, hogy a mi fajtánk megélheti egyáltalán a békés öregkort…
Egy egészen rövid pillanatig meredek csak rá  haragosan, természetesen a „szűklátókörű” szó miatt, de meglepően hamar túlteszem rajta magam és már érkezik is a riposzt - És mégis ki választana kedvenc madarának olyat, amelyik még repülni sem tud? Tojok én a biológiára, az a minimum, hogy egy madár tudjon repülni, ez a lényeg, nem? – rázom meg a fejem, mintha ezzel lerázhatnám magamról a struccok és pingvinek gondolatát is. Azt hiszem sosem érdekelne valaki, akinek a strucc a kedvenc madara. Homokba dugják a fejüket. A pingvinek meg… totyognak. Éljen?
Sikeresen találunk üres ülőhelyeket, és mikor elém kerül a tálcám jövök csak rá, hogy valóban nagyon megéheztem a kis edzésünk során, úgyhogy minden finomkodás nélkül kezdem lapátolni magamba a kaját, csak hogy két falat között válaszoljak is valamit - Szerintem én még kegyelemkettest sem kapnék… - mondom megint csak ráncolva a homlokomat, mint aki nem tudja eldönteni, hogy mennyire ideális dolog bármilyen körülmények között is beszólni magamnak, de mintha ez ma már a második alkalom lenne. Túlzásba vinném? - Azt hiszem a nővérem emlegetett valamelyik nap – bököm aztán ki újabb két falat után, mert végre sikerült rájönnöm, hogy hova kéne elhelyeznek ezt a srácot a fejemben. Végül is csak pár óra kellett hozzá - Sebastian, ugye?
Vissza az elejére Go down

Sebastian Carlson
mutant and proud

Sebastian Carlson
független
loneliness is a gun
Play By : Andrew Garfield
Hozzászólások száma : 237
Kor : 31



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeSzomb. 13 Dec. - 22:08

Dorothy & Sebastian  




  - Az eszem megáll, hogy milyen magabiztos vagy... – Hunyorítok vissza, mintha szarkaztikus lennék, ám nem tudok nem mosolyogni a dolgon. Fogalmam sincsen, hogy a lány amúgy milyen, vagy milyen volt, amiből netán meg kéne lepődnöm viselkedésének változásán, én változtam az elmúlt közel tíz hónapban, nem is kicsit, rá sem ismernék a fiatalabb Sebastianra, de közel sem biztos, hogy az önmegvalósítási folyamat végén vagyok, csupán valamilyen irányba elmozdultam. Csak annyit tudok, hogy bőven értem, és nem arra gondolok elsőre, hogy vajon mi lehet a ruhája alatt, tulajdonképpen eszembe se jut megnézni a röntgennel. El tudok beszélgetni a szemére fókuszálva úgy, hogy nem ejtem lejjebb a pillantásomat. Meglátjuk hogy mit hoz a jövő, egyenlőre a kezdeti feszültséget leszámítva fogjuk rá, hogy nem ugrunk percenként egymás torkának.
Előre engedem, a nyomában haladok a saját tálcámmal, pillanatnyilag hallgatásba burkolózva, s csupán az arcát figyelem, már amikor visszanéz rám, ilyenkor egy érdeklődő, vidám pillantással találhatja magát szemben. Az egyértelmű, hogy hozzám hasonlóan fafejű, nehéz eset, már a panelnél elkezdhettünk volna egy kiabálósabb csörtét, mégis viszonylag könnyedén nyugodtunk le, mintha átéreztük volna, hogy nem megoldás. Ha tudnám, hogy mostanság ő is a változások korát éli, ki vágyik a konfortzónából, akkor ujjonganék, hogy nem egyedül kell ezt megtennem. Egyértelmű, hogy meglepi a kérdésem, ezt bókként könyvelem el, szeretek ugyanis másokat meglepni, ám vonásaiból az derül ki, hogy legtöbbször rettentően komoly, ha meglepődik valamin, többnyire támad. Annak idején sokat tanultam a lányok jelzéseiből, így most akár barátkozási fázisban is hasznát vehetem az egykor összelapátolt dolgoknak.
- Ugye? Ha meg akarok valakit ismerni, időt töltök vele, nem pedig sablonkérdéseket vágok hozzá. – Homlokráncolása csöppet mulattat, ez ki is ül az arcomra, s bólintok azon, amit válaszként kapok elsőre, mégis hagyom, hogy továbbfűzze a szót.
- Nem vágom rá, hogy én is, mert még azt hiszed, direkt akarok megfelelni. Egyébként én is. – Vonom meg a vállamat, csak az utóbbi időben lettek X-Men képzelgéseim, előtte jó sokáig csak a saját vágyaimnak éltem, hogy a csajokról könnyedén leimádkozzam a bugyit, bár vélhetően Dorothy másban utazott. Azaz utazik, jelenidőben. Ám a többnyire azt sejteti, hogy próbálkozik javulni ezen a téren?
Mikor nem az arcát figyelem, azon tűnődöm, hogy mit is válasszak. Farkaséhes vagyok, de tartalmasra is vágyom. Marad végül a sonka, tojással kombináció, az szinte bármely napszakban tökéletes választás lehet. Figyelem azért fél szemmel hogy ő mi fog majd, és ha már az őszinteség árnyékáért legalább megpróbálok harcolni, finoman, ám nem mustrálóan végigmérem, hogy vajon a leányzó is az a szokványos mindent az alakért típus? Eddig csupán azt sikerült megjegyeznem, hogy égnek áll tőle a hajam, annyira megrázó személyiség.
- Dehogynem Dorothy. Strucc, pingvin, mondjak még? Ne legyél ennyire szűk látókörű. – Flegma félmosoly, s ha végzett keresünk egy üres asztalt, vagy ha nagyon tele lenne a helység, végülis másokhoz is becsatlakozhatunk, annyira még csak nem melegedtünk össze, hogy zavaró legyen, ha bárki hall minket.
- Na jó, beismerem, a normális emberi kommunikációból csakis kegyelemkettest kaphatnék, úgyhogy amíg burkolok, addig ne fogd vissza magad, bármit ami eszedbe jut. – Vetem fel, bár ez is butaság, hiszen vélhetően ő is enni fog. Tulajdonképpen én is önző vagyok.  
Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeSzer. 10 Dec. - 11:59


- Hát ha ragaszkodsz hozzá, hogy megint elpáholjalak… - hagyom nyitva a mondatot némi nem is igazán titkolt jó kedvvel, arra a következtetésre jutva, hogy ha neki szabad egészséges kereteken belül piszkálódnia, akkor nekem is. Persze nem olyan egyszerű az egész, én gyakran találom magam a ló másik oldalán ilyen helyzetekben, és sokszor szinte akaratlanul. A jól begyakorolt, szinte automatikus védő-mechanizmusom eddigi életem során tökéletesen működött, és hiába akarom egy kicsit tudatosan leépíteni, a régi szokások nehezen halnak, gyakran kapom magam azon, hogy egyenest a nyelvemre kell harapnom, hogy meg ne szólaljak, de legalábbis ne azt mondjam, ami elsőként kikívánkozik. Pár héttel ezelőtt ebben a helyzetben is simán azt mondtam volna hogy „bocs, máskor nem vagyok kíváncsi a bénázásodra”, és máris eggyel kevesebb ember lett volna a listámon, akik valaha is megkedvelhetnek a távoli jövőben, akár csak egy kicsikét is. De már tudom, hogy ez nem állapot. Mert nem az, ugye…?
Bemegyünk, magamhoz veszek egy tálcát, és magamban elsakkozok egy pár lélegzetvételnyi ideig a szavain, jó alaposan megrágva a „megismerlek jobban” rész jelentésén. Nem mintha nem tudnám, hogy mit jelent, csak nem gyakran hallok ilyesmit. Hjaj… az emberek olyan furcsák tudnak lenni! Vagy én vagyok furcsa, ami elképzelhetően az esélyesebb verzió, és hogy őszinte legyek, egy ideje ez már nem tölt el különösebb örömmel. Nem akarok furcsa lenni, nem akarok különc lenni, szeretnék olyan lenni, mint mindenki más, ami csak azért különös, mert életem nagy részében éppen ennek az ellenkezőjét akartam. Változás… brr - Azt elismerem, hogy jobb kérdés, mint a mi a kedvenc színed… mégis mit árul el valakiről az, hogy szereti a kéket, vagy hogy utálja a brokkolit? – mondom ezt úgy, mint aki saját maga is teljes tudatában van annak, hogy hülyeséget beszél. Ráncolom a homlokomat. Olyan rozsdásak a kommunikációs készségeim, mint az esőben kinn hagyott ócskás bicikli….
- Többnyire tényleg magasról szarok az emberek fejére – ismerem be egy apró vállrándítással, szerintem ezt sokan meg tudnák erősíteni az iskolában, úgyhogy akár be is vallhatom. Oly mindegy. Sok mindennel meg lehet vádolni, de hazudni ritkán szoktam. Inkább elhallgatok, és az kérem szépen, egészen más dolog.
Az iskola egyik legjobb aspektusa egyébként számomra a rendszeres meleg étkezés. Nálunk olyan otthon maximum akkor volt, ha én álltam neki szerencsétlenkedni a konyhában, ami mit ne mondjak, sosem végződött jól, a régi iskolám menzája pedig fényévekkel elmarad a mögött, amit itt enni lehet. Úgyhogy mint mindig, azt eszem, amit a pult mögött ajánlanak. Esküszöm, hogy az egész iskolában ezeknek a nőknek loptam be magam egyedül a szívükbe, mert megeszek mindent. Nem viccelek. Min-dent. Fogalmam sincs, mi landol a tányéromon, azt leszámítva, hogy nagyjából kétszer annyi kaja és szósz van ott, mint kéne, de a rögeszméjük, hogy nem eszek normálisan. Pedig dehogynem. Ők a szemtanúim! - Szóval ez a nagy konklúziód? – kérdezek megint kissé kétkedően, de nem sértően, azt hiszem ez a minimum erőfeszítés, amit lassan meg tudok szokni - Egyébként sem tudnál olyan madarat mondani, aki nem magasról ejti le az emberek fejét – jut közben eszembe egy újabb merőben banális dolog. Nos, ennyit arról, mi történik, ha rendesen próbálok beszélgetni.
Vissza az elejére Go down

Sebastian Carlson
mutant and proud

Sebastian Carlson
független
loneliness is a gun
Play By : Andrew Garfield
Hozzászólások száma : 237
Kor : 31



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeSzomb. 6 Dec. - 12:12

Dorothy & Sebastian




Úgy látom kedves ellenségem sem szán most arra időt, hogy visszöltözzön a civil ruházatba, így hát nem gondolkoztam rosszul, egyenlőre megteszi. Mondjuk egész nap biztosan nem lennék benne, hiszen búvárfelszerelésben sem lehet túl kényelmes tizennyolc órán át napi szinten. Maradunk egyenlőre abban, hogy így fogunk kivonulni a gyakorlóteremből, ő alig sebesült ugyan, én viszont egyértelműen a vert sereg látszatát keltem. Sebaj, férfiként is lehet gyűrni a vereséget, ez nem igazi meccs volt, a valóságban Dororthy nem csapdát állít, hanem telibe csap a villámaival, s közben nem engedi, hogy felkeljek, egyértelműen rámfér még a gyakorlás.
- Cöh.. na így könnyű. Azt akarod mondani, hogy ha már levertél, akkor még revans sem lehet? Nem akarod rontani a statisztikákat. De önző... – Az én mosolyom nem rejtőzködő, nagyon is tiszta, igyekszem nem olyan arcot vágni, mint aki csakazért is visszavágót vár dacból, hiszen azzal lehet, hogy sikerülne ismét alul maradnom. Ha már így alakult, miért ne találkozzunk máskor is? Nem olyan nagy ez az iskola, korra végülis nem állunk annyira messze egymástól, hogy ne gyakorolhassunk. Nem tudtam még eldönteni, hogy a vörösesbarna leányzó azért visszafogott, mert félénk, vagy mert nem akar megbántani azzal, hogy arrogáns velem, hiszen első mondatai alapján nem is áll messze tőle a szarkazmus, amin nem tudtam nem visszavágni. Mostanság hajlamos vagyok fejjel a falnak menni, korábban inkább kitértem a konfliktusok elől, és furcsa mód azzal hogy ilyen szertelen vagyok, úgy érzem, ezzel nőttem fel, mert közelebb áll a személyiségemhez, mint a mindenre rábólintó, vagy belülről tépelődő stílus.
Abban szerencsémre nem passzív a viselkedése, hogy elfogadja kötetlen javaslatomat, talán érdemes lenne harapni valamit így a fizikail leszívás után. Olyan ritkán szoktam barátkozni, ismerkedni, igazán kár lett volna a megrázó élmény után egy szevasszal elhúzni a teremből.
- Tudod nem akartam olyasmivel nyitni, hogy mi a kedvenc színed, meg ehhez hasonló bullshit dumák. Belenyúltam valamibe, ami talán nem annyira megszokott, hátha mégis megismerlek jobban. – Szólok vissza a válaszán, remélve, hogy a kezdeti meglepődésén túl valami consiliumra is jutni fogunk, hogy érdekesnek tartsa a felvetésemet. Kapok választ, s most ő néz rám érdeklődve, hogy elemezzem az eredményt. Benyitok az étkezőbe, ahol vannak üres asztalok még bőven, már csak oda kell állunk az amúgy nem túl terjedelmes sor végére, viszonylag gyorsan sorra kerülhetünk.
- Ah, szóval magasról szarnál mindenkire? – Döntöm oldalra a fejem, kissé kötekedő pillantással, holott ez nem teljesen így van, végülis ha nem olyan kemény velem, hogy kapjam össze magam, lehet, hogy csak nyivákoltam volna, így jót tett a lelkemnek a motiváció. Lassan halad a sor, a megerőltetés után valami tartalmasabbat ennék, lássuk csak, valami vadast látok zsemlegombóccal, nyami... Viszont előbb megvárom Dorothy választását, hátha tőle más ihletet kapok.

Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeKedd 2 Dec. - 12:52

Valahogy, ha mások csinálják, sokkal jobb szórakozásnak, meg menőbbnek néz ki ez az edzésnek nevezett valami. Én inkább csak fárasztónak, és alkalmasint fájdalmasnak találom, mert azért nem véd meg mindentől ez a Pókember ruha. Lehet ezt egyáltalán élvezni? A célját meg tudom érteni, de azt hittem, egy kicsit élvezetes is. Talán idővel? A jó ég sem tudja. Számomra inkább egyszerűen olyan kényszerhelyzet, amiben nem ismerem ki magam eléggé. Noha jelentősen kellemetlenebb, sokkal tisztább is, amikor valaki tényleg az életedre tör. Ott nem kell taktikázni, nem kell óvatoskodni, legalábbis nem úgy, ahogy itt. De valahogy csak túlélem. Ezt is, mint minden mást is.
- Legközelebb? Nem is tudtam, hogy lesz legközelebb – jegyzem meg akaratlanul valami rejtőzködő mosollyal, na azt hiszem ez is egy első az életemben, hogy valaki szükségét érezze egy visszavágónak velem szemben. Már ha edzésről van szó. Egyébként azt hiszem sokan esküdtek már bosszút ellenem életemben apró-cseprő butaságokért, és csínyekért, ilyesmiből kaptam is vissza sokat, de azt hiszem idebenn nem igazán úgy tekint rám senki, mintha valamiben jó tudnék lenni. Ami nem meglepő, elvégre még csak tizenhét vagyok, szinte még fél éve sem vagyok itt, és egyébként sem igyekeztem túlságosan, hogy megmutassam másoknak, mire vagyok képes. Még egy kicsit tudom furcsállni, amikor emberek mondjuk a menza közepén tűzcsóvákat lobogtatnak, vagy falakon át közlekednek, és társaik… nem mintha az én képességem használható lenne hétköznapi dolgokra. Ha csak nem kell tönkretennem a suli villanyhálózatát, amit igazán nem kellene, vagy ne lenne méretes áramszünet, ahova tudnék egy kis villódzó fényt csempészni.
Talán sikerélmények kellene ezt most elkönyvelnem, de annyira nem buzog még bennem attól tartok az önérzetes harcos, úgyhogy igazából egészen megkönnyebbülök, amikor már kifelé tartok a teremből. Mint megannyi dolgot, ezt is meg kell még szoknom. Talán idővel tényleg jobb lesz? Ügyesebb leszek? Jó egyáltalán valamire ez az egész? Bah. Túl komoly kérdések ezek ilyen korán reggel - Madaram? – kérdezek vissza egy egészen picit hitetlenül, nem is igazán azért, mert hülye egy kérdés lenne, csak azt hiszem ezen még sosem gondolkodtam igazán. Azt leszámítva, hogy szívesen lennék madár, a szabadság mindig is vonzott, soha nem gondolkodtam igazán azon, hogy milyen madár lennék - Nem is tudom… talán a sirály? – nos, igen, lehet, hogy a válaszom voltaképpen csak egy kérdés, de ez volt az első szimpatikus, ami eszembe jutott. Biztos nem valami picike, törékeny madarat mondanék, mint talán a legtöbb lány. De nem szeretem a hatalmas dögevőket sem. A tengert viszont soha nem láttam nyár előtt, és most sem igazán úgy, ahogy szerettem volna - Miért? – kérdezek vissza kicsit hunyorogva. Szinte kíváncsi vagyok, ebből most mit szűrt le.
Vissza az elejére Go down

Sebastian Carlson
mutant and proud

Sebastian Carlson
független
loneliness is a gun
Play By : Andrew Garfield
Hozzászólások száma : 237
Kor : 31



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeKedd 25 Nov. - 21:50

Dorothy & Sebastian  




  - Azért marha jó, hogy pont egy lány előtt égek le... – Pillantásom nem arról árulkodik, hogy a lányok nem lehetnek ügyesek, és milyen egy alfahím lennék. A lábai előtt rángatózni mégsem egy olyan emlék lesz, amire jó érzéssel emlékezem vissza. Egyszerűbb lett volna tényleg egy gyakorlati órára beülni, ahol minden diák biztosan hibázik, de nem, kell nekem fejjel a falnak menni, és miután még a gépet sem voltam képes elindítani, egy szimpla egy az egy elleni gyakorlásnál is képes vagyok baklövéseket halmozni. Talán fel kéne már nőnöm huszonkét évesen, és kimozdulni a tévé elől. A bulizást hanyagolom egy ideje, ettől még nem nőtt meg hirtelen a gyakorlati érzékem.
- Legközelebb kontrollált körülmények között jövök, és nem hagyom, hogy többet lenyomj. – Rázom le magamról most már a szikrák utolsó magvát. El tudom képzelni, hogy a hajam is égnek áll. Való igaz, szoktam ám a tükör előtt órákat tölteni, de égnek álló tincsekkel sem szándékozom elhagyni a gyakorlótermet. Ahogy nézem, sokkal aktívabban, tudatosabban kezeli a képességét, mint én, és tulajdonképpen nem is ez a gond, azért jöttem, hogy fejlődjek, ám vagyok sajnos annyira nyavajgós, hogy nehezen tűröm a kudarcot. Nem fogom játszani a sértődött királyfit, így bőven be tudom ismerni, hogy legyűrt, és ügyes is volt, majd összeszedem sokadszorra darabjaira tört önbizalmamat. Már az is valami, hogy én is eltalálom őt, a védőfelszerelés azért megvédi, de biztosan
Nem is tudom, hogy van e értelme lehámozni magunkról a búvárruhát, és visszaöltözni civilbe, végülis az épületen belül máson is szoktam látni ilyesmit, akár maradhat is, most egy kicsit el akarok vonatkoztatni attól, ami történt. A lány nem tűnik túl beszédesnek, biztosan butaságokat kérdezek. Van egyátalán értelme beszélgetnünk? Magam sem tudom, abban sosem voltam túl jó. Megindulunk kifelé, előreengedem, és behúzom magunk mögött a gyakorlóterem ajtaját, hogy a folyosó felé induljunk. A régi idők emlékére majdnem a nyelvemre tolul a szokásos kérdés miszerint: mit is mondtál, hány éves vagy? Végül elhagyom a dolgot, és egy ideig csendben baktatok mellette, a ruhám még mindig füstölög kissé Dorothy „érintésétől”
- Mi a kedvenc madarad? – Szegezem neki a mindent eldöntő kérdést, mielőtt belépnénk az étkezőbe, ahonnan tányércsörömpölés hallatszik, mások is választották ezt az időpontot az uzsonnára.  
Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeVas. 23 Nov. - 0:03

- Vagy csak lassú… - dobom vissza a saját kritikáját egy alig-mosoly kíséretében, menőzhetnék azzal, hogy két lépéssel előtte jártam, de igazság szerint egyáltalán nem erről van szó. Olyan célt választottam, ami nem találhatja el közvetlenül, és ez bármilyen más, éles helyzetben elég nagy ostobaság is lehet, de legalábbis sokkal nagyobb lutri, mint itt. Jelenleg inkább csak bemutatónak szántam, ahogy ő is szándékosan mellém célzott, és nem rám, de persze azért egy kicsit hízeleg az egómnak, hogy eszébe sem jutott nem hozzányúlni a fedezékként használt bukkanóhoz. Közel sem vagyok olyan tapasztalt, mint amilyen lenni szeretnék, de azt hiszem most már részben biztosra vehetem, hogy hasonló okokból jött le ide ő is. Szerencsémre. Nem lenne sok kedvem olyasvalakivel gyakorolni rögtön elsőre, aki csípőből a földbe döngöl, és fordítva, a srácot sem fenyegeti ez a veszély velem kapcsolatban. „Talán” egyikünk sem hagyja itt a fogát ma.
- De kösz - jut eszembe némi késéssel, hogy a szavai egy részét sikeresen figyelmen kívül hagytam, és talán nem a megfelelő részét. Mindenesetre egyértelmű, hogy itt az ideje az újabb támadásnak az ő részéről, és sikerül is ezúttal nekem túlságosan lassan mozdulnom ahhoz, hogy telibe találja a bal lábamat, némi kellemetlen érzésben részesítve, mint amivel azt hiszem én is megajándékoztam, akarva-akaratlanul.
Noha ezek után meglepően zökkenőmentesen alakul a kölcsönös „erőfitogtatás”, leginkább az lep meg, amit következőnek mond, nem az, hogy milyen szerencse is, hogy ilyen ruhákban edzünk, vagy hogy voltaképpen nem is utálom ezt az egészet; hanem pusztán az az egyszerű tény, hogy valaki nem akar olyan gyorsan megszabadulni a társaságomtól, amennyire csak lehet. Már ha egyáltalán jól értettem, hogy nem magának ajánlgatja csak a reggelit. A nővéremet és Logant nem számítom most persze, de rajtuk kívül eléggé negatív irányban mérhető a népszerűségem a suliban, attól tartok… - Óh. Oké - mondom gyorsan, mielőtt még beütne a természetes reflexem arra, hogy csak elintézzem a megnyilvánulást egy otromba fintorral. Végül is tényleg éhes vagyok.
Vissza az elejére Go down

Sebastian Carlson
mutant and proud

Sebastian Carlson
független
loneliness is a gun
Play By : Andrew Garfield
Hozzászólások száma : 237
Kor : 31



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeVas. 16 Nov. - 11:12

Dorothy & Sebastian  




A tanárokkal én sem, talán csak Hank olyan, akivel azért el tudok lenni, de az X-Menek tekintetében miért is ne? Gabriel nem esz meg senkit, Bellsie meg főleg nem, bár nyilván vannak olyanok, akik meg felnőttesebbek már. Jó, én sem vagyok már kiskamasz, és nem vehetek egy kalap alá azokkal, akik mondjuk tizenhárom éves diákként kerülnek bele a mókuskerékbe. Dorothy egyébként is kicsit komolynak tűnik, bár alig láttam eddig, de a mostani viselkedése is abban erősít meg, picit magának való. Ezért nem lehet megróni, az én stílusom sem éppen a követendő példa. Az az egy nagy kérdés van, hogy mennyire illenék én bele ebbe a díszes társaságba, a korom kapcsán már nagyon is ki kéne nyilvánítanom, hogy vajon miért vagyok az iskolában. A képességemet pedig irányítanom kell mert enyhén szólva kiröhögnének, ha én akarnék tanácsot adni, amikor még nem is vagyok teljesen ura.
Látszik, hogy nem voltam még igazi bevetésen, mert a vörösesbarna lány úgy átver, hogy csak úgy lesek. Azaz nem lesek, hanem rángatózom a testemen átcikázó elekromos feszültség következtében. Kicsit úgy érzem magam, mint Luke a Jedi visszatérben, amikor a Császár az erővillámaival földre kényszerítette, és már csak azt várta, hogy mikor sül meg. Tudom, az örökös filmmániám fog a sírba vinni, de mit csináljak, ez a hobbim, és ha még fizetnek is érte? A lány úgy tűnik közeledik, és nem látszik, hogy kárörvendene, viszont arra ösztönöz, hogy keményebb legyek. Na igen, a motiváció az, hogy ne legyek megint nyámnyila, ahogyan egész életemben is. Összeszorított fogakkal állok fel, és amennyire csak tudom, a magasba ugrok, hogy a feszültség eloszlásra kerüljön valahol a padló környékén. Amikor visszaérkezem, a kisülés már a múltté, a fogaim még kissé össze-összekoccannak olykor.
- Ez szép volt. Vagy csak ostoba vagyok... – Rázom meg a fejemet, a hajam is picit az égnek áll, végigsimítok rajta. Megvárom, míg Dorothy kicsit visszahátrál, majd átváltom ezüstösre a pillantásom, és egy égető sugárral próbálom megkínálni. Nem is az a lényeg, hogy felforraljam, csupán a célzást illene gyakorolnom. A védőruha miatt ha el is találom, csak nem okozok neki túl nagy fájdalmat.
- Ha ennek vége, pihenjünk. Már adnak reggelit asszem. – Vetem fel az ötletet, nem akarok azért órákon keresztül az elektromos sugarak közepette rángatózni.  
Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeSzer. 12 Nov. - 16:17

Csak elfintorodok. A legtöbb tanárral, vagy úgy egyébként x-mennel sem érzem, hogy olyan pacsizós viszonyban lennék, hogy a keresztnevükön szólítsam őket. Igazából ha szigorú szemmel vesszük, vajmi kevés emberrel vagyok „pacsizós viszonyban”, de ezen én már meg sem tudok lepődni, csak az lep meg, hogy mások miért szoktak csodálkozni. De azért megpróbálok nálam jelentősen nagyobb emberekkel nem összeakasztani a bajszom, és például Hank McCoy öklét szeretném, de nagyon, elkerülni a jövőben is. Csak remélem, hogy legalább annyira szeret dolgokat megjavítani, mint első körben létrehozni, mert akkor talán megúszom tényleg egy ejnye-bejnyével. Még nem igazán volt hozzá szerencsém. Épp elég fura az is, amikor elcammog melletted a folyosón őkéksége.
De talán segít egy kicsit az is, hogy ha úgy teszek, mintha „egészen véletlenül edzés közben sérült” volna meg az a fránya gép. Főleg, ha a jelek szerint már tényleg edzeni fogunk, noha a szigeten töltött időm után most veszem észre csak igazán, hogy mennyivel másabb az, ha nem élesben próbálsz harcolni. Az egész egy kicsit olyan fals, és erőltetett, de mások is így gyakorolnak, akkor valami értelme biztosan van, nem? Lehet, hogy inkább valami tanári segítséget kellett volna kérnem, utólag mindig okosabb az ember, így azonban marad az egyedül történő ugrabugrálás.
És bár nem akarok már első körben kárt tenni senkiben és semmiben, de azért csak sikerül a srácnak belesétálnia a nem is annyira agyafúrt csapdába. Visszás egy helyzet – gondolom ez nem az a fajta szituáció, amikor az ember odarohan, és megkérdezi, hogy „hé, jól vagy?”, ugyanakkor annak sem látom értelmét, hogy most támadjak is tovább, még amíg a földön van. Az övön aluli lenne, s míg igazi ellenség esetében nem hiszem, hogy ez visszatartana, jelenleg éppen az az edzésen túl a másik magamnak kiszabott feladatom, hogy ne kerüljek mindenkinek azonnal a rossz oldalára. Épp itt az ideje elkezdeni ezen munkálkodni, nem igaz?
- Na, gyerünk. Kapd össze magad – mondom úgy, hogy egy cseppnyi káröröm se legyen a hangomban, és ez nem is olyan nehéz. Megállok tőle tisztes távolban, és onnan figyelem. Azért átverni sem fogom hagyni magamat, hogy közelebb megyek, aztán váratlanul, sunyin támad.
Vissza az elejére Go down

Sebastian Carlson
mutant and proud

Sebastian Carlson
független
loneliness is a gun
Play By : Andrew Garfield
Hozzászólások száma : 237
Kor : 31



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeSzer. 5 Nov. - 12:01

Dorothy & Sebastian  




 Biztosan csodálkozik rajta, hogy miért vagyok még itt diákként, hiszen korom folytán már X-Men lehetnék, vagy akár elmehettem volna valami egyetemre, netán dolgozni. Hát igen, pont erről szólt ez a pár nap, átgondolni, hogy talán maradnom érdemes, és felvállalni, hogy másoknak is segíthetek. Írni végülis bárhol lehet, de ha itt van rám szükség, akár meg is tanulhatnék élni azzal, hogy a fiatalabbakat megtanítom a képességük használatára, vagy beilleszkedni a társadalomba, ahogyan a professzorék teszik. Még nem tudom, nehéz kitalálnom, hogy merre is tart a személyiségem, s minden ilyen próba, mint mondjuk ez is Dorothyval, a kommunikáció, a belső út megismerését segíthető elő. Bármennyire is hajlamos vagyok elismerni, hogy neki van igaza, s kihátrálni a vita elől, olyan hűvösen tud rám nézni, még azt is megerőltetőnek látom, hogy mosolyogni próbál. Enyire magának való lenne? Nagyjából semmit nem tudok róla, csak hogy Scarlett testvére. A barna egy igazi energiabomba, még szomorkásan is annyira erős benne az élniakarás, míg az engem vizslató lány talán még ölni is képes lenne a pillantásával. Különös ellentét. De hát miért is lenne két testvér egyazon módon bájos? Ezzel természetesen nem azt fejezem ki, hogy Scar bájos lenne, nem az én kategóriám.
- Dr. McCoy? Cöh... Annyira még nem öreg, miért nem úgy hívod, hogy Hank, ahogyan a legtöbben? – A professzort és még sok tanárt logikusan magázok, Kátyával nem tettem így, majdnem jól pofán is vágott érte. Rég volt. Érdeklődve figyelem a produkciót, most az a cél, hogy leállítsuk, nem hogy tönkretegyük, de életveszély esetén miért is történhetne így? Hank, mert tényeg Hank biztosan megérti, secperc alatt helyrebütyköli, és nem fogja Dorothy gerincét bestiálisan kitépni a helyéről.
Ha már gépünk nincsen, legalább igyekszem úgy tenni, mintha lenne értelme hogy itt vagyunk. Ő is viseli a testhezálló buvárruhát, olyan hatalmas kárt nem tehetünk egymásban. Most a gyakorlás a lényeg, nem vagyunk még egyikünk sem azon a szinten, mint mondjuk Logan, de azért nem árt odafigyelni. Odapörkölök, csak hogy érzékeltessem a dolgot. Egyátalán nem sikerül még ügyesen célozni, végülis ezért jöttem ide, hogy megtanuljam támadásra is használni az égető sugarakat, ne csak a falon átlátás tudományát bírjam, a másikról pedig ne is ejtsünk szót. Pont hozzáérek a tereptárgyhoz, amikor átjárja az elektromosság. Összekoccan tőle a fogam, ahogyan összerándulok, és a földre esek. Valahogy le kéne vezetnem a feszültséget, mert a fájdalom hullámokban cikázik át rajtam. Nem annyira vészes, hogy üvöltsek, de nehéz kiszabadulni alól.
Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeSzomb. 1 Nov. - 22:37

Ha perpillanat lenne időnk ilyesmire, akkor biztos adóznék némi hűvös elismeréssel a megjegyzése miatt, meg erőteljesen helyeselnék, hogy nos, igen, talán nem kéne erőlködnie, mert ha muszáj, és komolyan le akarja folytatni ezt a szócsatát, akkor nem lesz lelkiismeret furdalásom, ha a földbe döngölöm… már verbálisan értem, egyébként abban nem vagyok olyan nagyon biztos, hogy ez edzés során is sikerülhetne. Vasággyal nem nyomhatok annyit, mint egy átlag huszonéves fiú, és bár fürge vagyok, az erő nem hiszem, hogy az én oldalamon állna. Már a fizikai erő. Hogy a képességemmel mire mennék ellene azt pedig még nem tudhatom, fogalmam sincs, mi a képessége. De talán nem azonnal az ellenséget kellene látnom mindenkiben, akinek van pofája visszaszólni nekem, igaz? Istenem. Nehéz lesz erről leszokni, nagyon nehéz. Különórákat kéne vennem Scarlettől, „hogyan legyünk kedvesek és közvetlenek”-tárgyból. Azt hiszem, rám férne… de most épp fontosabb dolognak tartom, hogy megmentsem magunkat a terem eszelős támadásától, úgyhogy nem nagyon fejezhetem ki ezen gondolataimat más formában, mint hogy hazavágom a rendszert. Jipí!
- Neked talán, de Dr. McCoy engem fog szertartásosan kicsinálni… - annyira valahogy mégsem aggódok ezen, mint esetleg kellene, szinte majdnem könnyed hangon teszem a megjegyzést, és elhúzom a kezem a panelről, mire még átszalad rajta egy kis villódzó energia, aztán bánatos, vékony kis füstcsíkot ereget. Gondolom nem ártana újraindítani, és az csak a minimum, annyira nem értek a dologhoz, hogy tudjam, mekkora kárt okoztam vajon a gépezetben.
Mondanám, hogy „persze, gondolom”, de mire eljutnék odáig már be is veszi magát a terembe, én meg csak bámulok rá, mint ahogy az új kapura szokás, és tényleg nem esik le, hogy miben sántikál, amíg a szemszínének látványos változása nem szólaltatja meg a fejemben mérsékelten a vészcsengőt - Na hé…! – ugrok egyet, oké, hogy annyira nem volt közel, de ezt nehéz nem úgy értelmezni, mint felhívást keringőre. Ami viszont, mint mindig, felveti bennem a kérdést, hogy mennyire kellene visszafognom magam? Csak nem lehet az a célom, hogy kicsináljam. A mértékkel mindig gondjaim voltak, de gondolom ez most remek alkalom arra, hogy ezt gyakoroljam, mi…? Hát, valahogy annyira nem vagyok elragadtatva a gondolattól, de az sem én lennék, ha nem venném fel az odadobott kesztyűt - Hát jó, te akartad – lendítem a kezemet a rejtek felé, ami mögé bevette magát, szándékosan nem rá, hanem magára az akadályra célozva a vibráló elektromosságot, de ha hozzáér, még pórul is járhat, én pedig átvetem magam közben a romjaiban hagyott pulton. Akkor…jövök!
Vissza az elejére Go down

Sebastian Carlson
mutant and proud

Sebastian Carlson
független
loneliness is a gun
Play By : Andrew Garfield
Hozzászólások száma : 237
Kor : 31



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeSzer. 29 Okt. - 17:33

Dorothy & Sebastian  




- Valójában igen pocsék vagyok abban, ha csípőből kell válaszolni. Mondhatnám, hogy vannak előre megírt paneljeim, csak hát... azok nem ide illenek. – Vallom be kényszeredett mosollyal, nem az a tipus vagyok, aki vevő az esetleges gúnyos visszavágásokra, és nem azért, mert marónak tartanám. Az még akár izgalmas is lehet. A gond ott kezdődik, hogy rosszul jövök ki belőlük, akik valaha is kedveltek, egybehangó állításuk volt, hogy nem az eszemért. Talán itt az ideje be is vallani, és kitérni az értelmetlen harc elől, amelyben csakis vesztes lehetek. Karbafont kezem mindazonáltal nem az elutasításról árulkodik, ahogyan elnézem ő is mintha uralkodni próbálna a vonásain, s a kezdeti felcsattanás után szépen visszahúzódik, nagyjából az én szintenre. Méregetjük egymást pár pillanatig, a csend szerencsére nem kezd kínossá beállni, ha már itt van, szándékozom kihozni a helyzetből a maximumot. Úgyis mindig megkapom, hogy miért nem ismerkedek, beszélgetek senkivel, hát most itt az az alkalom, hogy gyakoroljak, s nem is az edzést értem. A szocializációt. Ha valóban X-Men akarok lenni, be kell illeszkednem az iskola részévé kell vállnom. Az úgy nem megy, ha hagyom magam irányítani, lekezelni. Egyszer azt mondta nekem egy idősebb haverom, a rendőr jelvény nélkül is rendőr. Azóta ugyan nem gondolkoztam az ilyesmiken, de most nagyon is időszerű lenne. Túlbuzgóságomat ezúttal nem siker, sokkal inkább a kudarc koronázza, azt hiszem a gyakorlati feladatok előtt érdemes lenne beülnöm néhány elméleti kurzusra, mielőtt romba döntöm az iskolát. A basszusomra még kapok egy francot is, nem úgy tűnik, mintha velem ellentétben értene a dologhoz, legalábbis a leállítához. Annak ellenére, hogy próbálkozik, én is igyekeznék még rájönni valami metódusra, hogyan  lehetne leállítani, és újraprogramozni, aztán gyorsan visszakapom a kezem, amikor úgy tűnik, a csajszi érintésétől az egész rendszer megadja magát.
- Hát ööö... még mindig jobb, mintha ránk szabadult volna aza...zizé... – Mosom össze a szavakat, majd érdeklődve ugrik fel a szemöldököm. Nem-e? Azért, mert béna voltam, és nekem köszönhetően kinyírtuk a terem programját, nem kéne még feladni a tervet. Partner végülis van. Kérdés, hogyan reagál rá, ha megtámadom. Előbb nem árt figyelmeztetni.
- Gondolod? – Kérdezem oldalt pillantva, és átvetem magam a pulton, az már nem árt senkinek. Biztosan értetlenül kezeli a helyzetet, majd ráébred, hogy mit is akarok. Bemenekülök az egyik mesterséges akadály mögé, ahonnan kisandítva felé, ismétlem csak felé küldök egy égető sugarat. Szemem ezüstösre vált, a közelében füstölgő lyukat égetek. Átfutok egy másik tereptárgy mögé. – Aki bújt, aki nem... – Sandítok ki, vicces lenne, ha pont most kapnék a szemem közé valami nem várt finomságot.

 
Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeSzomb. 25 Okt. - 22:25

Felfele billen a szemöldököm megint, méghozzá meglehetősen élesen - Vagy csak le vagy maradva egy lépéssel, mert mégis honnan tudhatnád már most, hogy tapsot érdemelsz? – persze, nem is én lennék, ha csak úgy, rá tudnék hagyni valamit valakire, ami azt jelentené, hogy alulmaradtam, okosabbak voltak nálam, de egyébként sincs igaza, remek, egyenest kiváló a hallásom, és az észbeli képességeimmel sincsen semmi probléma, de ő azt hiszem nagyképűbb, mint amilyennek előbb gondoltam, ami valljuk be… szinte már figyelemre méltó teljesítmény, mert hajlamos vagyok rosszabbnak képzelni az embereket, mint amilyenek egyébként is.
- Az volt az érzésem, hogy már egyébként is megvan a kérdésedre a válaszod – jegyzem meg kivételesen tényleg nem annnnyira ellenségesen, mint amennyire megtehetném, mert ez most részemről kimondottan objektív megfigyelés, ami mondjuk szubjektív tapasztalatokon alapszik. Mert ha én ilyesmit kérdeztem volna valakitől, akkor azzal egyértelműen azt akartam volna jelezni, hogy igen, pontosan ezt üzenem. És utána biztosan nem bújtam volna a mögé, hogy hé, ez csak egy kérdés volt. Egy kérdés szerintem nagyon ritkán csak egy kérdés…vagy egyszerűbben fogalmazva, a kérdőjel ellenére sokszor inkább kijelentünk fejben, mint amennyire hangosan azt hisszük, hogy ártatlan kérdést teszünk fel. Ártatlanság. Bah!
- Jah, gondolom… - szusszanom mérsékelt türelmetlenséggel. Én igazából edzeni jöttem, és azt hiszem jobban örültem volna, ha egyedül vagyok, de persze most már elég hülyén venné ki magát, ha visszafordulnék itt és most és azonnal, csak azért, mert valaki megelőzött. Azt nem venné be a gyomrom, szóval ilyenkor kell összepréselni az ajkaimat, és erősen ráharapni a saját nyelvemre, hogy ne tegyem a dolgokat lehetőleg még inkább rosszá. Nem kellene, már csak hosszútávon sem érzem kifizetődőnek, ha még több haragost szereznék magamnak, egyébként is van egy pár, és jelentősen kevés ember tartozik az ellenkező csoportba nálam. Ami nem lep meg, mindig is ilyen volt az életem, de milyen kellemetlen is, hogy a változásról nem elég dönteni, hanem valamit tenni is kell érte.
- Ugye nem…? – szakítja félbe frappáns gondolatmenetemet a lanyha bosszankodása (vagy az ott egy sziporkányi pánik lenne?), és hamar felfedezem én is, hogy mi a probléma. Hát ez szerintem is basszus, állapítom meg, ahogy közelebb lépek a panelhez. Éppenséggel van erre megoldásom, csak senki nem fogja nekem megköszönni - Francba – mormogom az orrom alatt, ugyanis nincs kedvem egy rendszerrel megöletni magam, pláne nem a szigetes élményem után. Így hát a tenyeremet a panel azon részére csúsztatom, ahol a beállításokat lehet nyomkodni, és kíméletlenül sokk alá helyezem a rendszert, egészen addig, amíg az sajnálatos módon ki nem sül, nem csak a számlálással felhagyva, de úgy egyébként… nos, bármiféle életjellel is. Mondtam én, hogy ezt senki sem fogja nekem megköszönni, magamat leszámítva persze, mert hajlandó vagyok bevallani, hogy a durva üzemmód nem nekem való, még.
- Akárhogy is, asszem ma már nem fogsz edzeni mégsem…
Vissza az elejére Go down

Sebastian Carlson
mutant and proud

Sebastian Carlson
független
loneliness is a gun
Play By : Andrew Garfield
Hozzászólások száma : 237
Kor : 31



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeSzomb. 18 Okt. - 9:19

Dorothy & Sebastian  




 Méregetem egy darabig, elég bizarr, szinte ellenséges módon támadt be hátulról, vagy csak én vagyok ma túl érzékeny hangulatomban? Végső soron jogos volt, túl sokáig tököltem a gépezettel, ő meg nem túl nőies módon csattant oda. Nem szokásom háttal beszélgetni valakivel, így most már teljesen megfordulok, odatámasztva a hátsómat a gépnek, gondosan ügyelve, hogy véletlenül sem üljek rá a gombokra. A csípőre vágott kéz nem arról árulkodik, hogy a kezdeti szarkasztikus hangvétel után képes lenne finomabban kezelni a helyzetet. Miért is kéne várnom ezt? Nem ismerjük egymást, megvan a saját stílusa, ahogyan az enyém is. Most éppen részemről is a visszavágós változat. – Előre? Azt mondtam, a végén várom. – Szótagolom a szavakat, éppen a jóizlés határain belül, ha már a szövegértéshez még egy kicsit korán van. Csípőre vágott kezére én karbafonttal válaszolok, ajkaimon nem játszik mosoly sem, az előbb még volt, de gyorsan sikerült letörölni. Sosem voltak nagy empatikus érzéseim, az utóbbi időben próbálom csak tanulni, így ha valaki minuszból indít, valahogy legalább semlegesbe kell kerülnöm. Rossz irányba haladunk. Vagy éppen ez a jó irány? Ebben a teremben illik egymás haját tépni, hogy majd a szimuláció során összekovácsolódjunk? Van egy olyan érzésem, hogy az iskolai életről vajmi keveset tudok még. Pedig lassan a végéhez kéne közelednie a tanulmányaimnak.
- Tévedés. Kérdeztem. Megerősítesz benne? Pusztán reméltem, hogy kapok rá valami frappáns választ. Végülis... Akár el is tudom fogadni. – Érdeklődő pillantást vetek a körmeire, ezek után roppantmód kiváncsi vagyok, hogy mekkorára növesztette meg őket. Ha tényleg letörnek a gyakorlat közben, attól félek nem fogom megállni röhögés nélkül. Na persze csak diszkréten a tenyerem mögé rejtve, nem a térdeimet csapkodva. Még mindig úriember vagyok. A magam módján. A külseje alapján akár lehetett is volna az, amit kósza feltételezésem alapján gondoltam, ezt azonban csúnyán aláássa a gunyoros stílus, és az állandó szemöldökhúzogatást. A Barbie-babák viszonylag ritkán ennyire tudatosak. Vagy már továbbfejlesztett változatként csinos, és gondolkozik? Nem, Carlson, állítsd le magad, lépj már túl a sztereotipiákon. A levervadó mosolyom azután sem tér vissza, hogy kiprésel magából valami hasonlót. Kötelezően nem kell jóban lenni.
- A kettő tulajdonképpen nem zárja ki egymást. – Dobolok a hátam mögötti panelem, valamire mégis sikerült rányomnom. Hátrakapom a fejem, amire egy számláló kezd el vészesen pörögni, tíztől lefelé, és a gombok pirosból szürkére váltanak, immár mind passzív, nem módosítható. Riadtan kapom tekintetem a bonyolultságmérére, az Insane-en maradt. Ha Dorothy nem zavar meg, akkor ezt még biztosan átállítom.
- Basszus... – Na ennyit a hűvös kimértségemről, a legnehezebb fokozatot biztosan azok állítják be, akik minimum évek óta gyakorolnak rajta, és vannak legalább egy tucatnyian. Itt fogunk megdögleni. Ráadásul reggeli előtt! A számláló vészesen közelít a nullához, a lányra pillantok, hogy a nagyokosnak vajon van-e mentő ötlete. Még azt sem tudom, egyátalán mit tud.  
Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimePént. 17 Okt. - 23:39

- Előre a medve bőrére? Hát… te tudod – mondom olyan hangnemben, mint aki nem sok jót jósol neki, még akkor is, ha az a bizonyos kis hang éppen pattogósan közli velem a fejemben, hogy „mintha nem ebben maradtunk volna, Dorothy Willow, nem így kellene változtatnod a viselkedéseden”. Még saját magamat is meg kell fednem. Ennél nincs is rosszabb. De hát tudjátok, hogy van ez… kölcsönkenyér visszajár. Csípőre vágom a jobb kezem, és legalább annyit megpróbálok, hogy ne nézzek nagyon-nagyon ellenségesen… ahogy jobbára szoktam, de nem csak azt fogadtam meg, hogy rendesen fogok tanulni és edzeni, hanem azt is, hogy megpróbálok nem utálni mindenkit, és ebből kifolyólag nem próbálom meg másoknál sem elérni, hogy csípőből utáljanak… de a régi szokások nehezen halnak.
Élesen felrándulnak a szemöldökeim. Akkor ez most mosollyal tálalt sértés, vagy csak elmentek neki otthonról, hogy mosolyog és ez attól még tényleges sértés? Félredöntöm a fejemet - Szóval csak mert lány vagyok, alapvetően nyafka és nem tudok odébb tenni egy almát sem anélkül, hogy letörnének a körmeim. Nahát. Ez aztán a következtetés – fújom nem túlságosan barátságosan, mert meggyőződésem, hogy a korábbi kérdésem nem számított akkora minősítésnek, mint az ő szavai. Én csak egyszerűen csigának neveztem, aminek egyébként van alapja, mert már percek óra várok arra, hogy esetleg méltóztasson megnyomni pár gombot. Én meg hozzászólok, és máris valami Barbie-baba vagyok…? Fúj. Az ilyet nagyon nem csípem. Két hónappal ezelőtt még lehet bemutattam volna neki, mit szoktak csinálni a körmeim, ha mások bőrével találkoznak, de most csak veszek egy nagy levegőt, és követem a példáját: elmosolyodok, bár kételkedem abban, hogy a mosolyom különösebben meggyőzőre sikeredett volna. Hogy is mondják? A szándék a fontos…?
- Szóval edzeni jöttél, vagy hogy megvárd, amíg valaki türelmetlenkedik a hátad mögött, hogy leolthasd? – teszem fel a kérdést ezúttal igyekezvén valóban semleges hangnemet megütni, elvégre nem ismerem, nekem sem kellene hamari következtetésekre ugranom, de ahogy mondtam… a megszokások. Azt leszámítva, hogy ismerős ábrázata van, nem az ismerősöm, úgyhogy hátrább kellene tartanom az agarakat. Na persze… éppenséggel neki sem ártana.
Vissza az elejére Go down

Sebastian Carlson
mutant and proud

Sebastian Carlson
független
loneliness is a gun
Play By : Andrew Garfield
Hozzászólások száma : 237
Kor : 31



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeSzer. 15 Okt. - 19:56


Dorothy & Sebastian




Kicsit nehéz a mozgás a ruhában, most van rajtam először. Talán akkor is felhúzhattam volna, amikor elindultunk a mentőakcióra. Akkor elképzelhető, hogy több elhivatottsággal csináltam volna, hiszen ahogyan mondani szokták, az egyenruha, a mez csodákra képes. Mint amikor egy kisfiú felhúz egy sztárfocista mezt, és máris jobban játszik. Önbizalmat ad számára. Akkor elmaradt ez a plusz adrenalinlöket, most pusztán elővigyázatossági okokból kaptam meg. Most jöttem le először a szimulációs szobába, Hank biztosan látta a félszegségemen, hogy tökéletesen gyakorlatlan vagyok az ilyen helyzetekben, egyértelmű volt, hogy a saját hajamat gyújtanám fel, ha nem figyelek oda, vagy nincs rajtam a védőfelszerelés. A ruha egyébként igyekszik lekövetni a mozgásomat, csak sokkal inkább lazább dolgokhoz vagyok szokva. A kényeles, sportos hacukák között váltogattam a ruhatáramat, ez egyik sem. Miután nincsenek barátaim, nem volt esélyes, hogy ha csak úgy elkezdek kérdezősködni, akkor varázsütésszerűen találok féltucat diákot, akik boldog mosollyal az arcukon lejönnek szétlövetni magukat az oldalamon. Marad a magány, és a bizakodás, hogy még az insane verzió sem halálos. Ha igen, az már régen rossz. Alig tudok valamit a szüleimről, de még nekik sem kívánom, hogy vödörből kelljen kiszivattyúzniuk a maradványaimat. Végigfuttatom ujjaimat a panelen, vannak egyértelmű konzolok, és rengeteg olyan, amelyhez a haladóbbak értenek, akiknél már le lett tisztázva, hogyan is működik a rendszer. Van egy olyan érzésem, hogy nem én vagyok az egyetlen vendég, ám ez csak akkor bizonyosodik be, amikor nem engedélyezi a magányos verziót a felület, és a vörösesbarna hajú lány megszólít a hátam mögül. Valahol mintha már láttam volna, biztosan nem órákon, azokat ösztönösen kerültem eddig. Most azt mondom: vesztemre.
- Tapsra? Azt majd a végén várom. – Felelem élesen. Nem vagyok hozzászokva az ilyen stílushoz. A sajátomat viszont nem erőltethetem rá, így visszavéve a konok dacból, amely ösztönösen pattant ki belőlem, elgondolkozom, vélhetően Scarlett nővéréről van szó. Hát mit ne mondjak, a kis barna látványosan életvidámabb.
- Elindítsam? Nem félsz, hogy letörik a körmöd? – Nem, ennyire nem lehetek szemét, így a válaszhoz egy barátságos mosolyt mellékelek. Nem tudom, hogy milyen képessége van, a kiszámíthatatlanságra pedig nem szándékozom építeni. Azért jöttem le, hogy saját magamat kipróbáljam, nem azért hogy bábáskodjak egy idegen felett.


Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeVas. 12 Okt. - 22:31

Nem bírom ezt a göncöt. Úgy érzem magam benne, mint egy igazi idióta, akire kezeslábast adtak, mint a kisbabákra, és egyébként is olyan, hogy az ember szinte mozogni sem mer benne, hátha nyikorogni kezd. Ami tudom, hogy hülyeség, mert pont arra találták ki, hogy szabadon mozoghass benne, meg még védelmet is biztosítson, de ez az első alkalom, hogy edzeni készülök benne, és ez még rémesen szokatlan nekem. Ugyanakkor nincs mese, elhatároztam, hogy komolyabban kell vennem nem csak a suli részét ennek az egésznek, mármint a rendes suli részét, hanem oda kell figyelnem a kiképzésemre is. Jó lenne, ha tudnám hatékonyan támadásra használni az erőmet, anélkül, hogy mondjuk… értitek, halálra csapok valakit az elektromossággal. Ha valamire jó volt a nyári kis kalandom, akkor többek között arra, hogy némileg legyőzzem az ódzkodásomat attól, hogy emberekre támadjak, hiszen adott helyzetben muszáj volt… de még akkor sem tettem szívesen, és ha nem az életem múlt volna rajta talán nem is lettem volna képes teljesen bedobni magam, mint ahogy Logannel és a rendőrökkel is történt… nem mertem őket közvetlenül sokkolni, hátha akaratlanul is túlzásba viszem. De azt hiszem a problémámra nem az óvatosság a megoldás, hanem a gyakorlás, és a tapasztalat. Ehhez pedig ha pluszba kell gyakorolni, akkor gyerünk! Egyébként is arra számítok, hogy sikerül egy kicsit lekötnöm a feles energiáimat, és levezetnem magamból egy kicsit a rettenetesen sok feszültségből. Mit mondhatnék… nem vagyok egy egyszerű, nyugodt lélek.
Amikor betoppanok a vezérlőbe, rá kell jönnöm, hogy nem vagyok egyedül. Úgy látszik azonban, hogy halkabban érkezek, mint gondoltam, úgyhogy persze most is bennem van a kisördög és egy mukkot sem szólok hosszúnak tűnő percekig, csak bámulom a srác hátát, és várom, hogy beállítsa a dolgokat. Én úgysem értek hozzá annyira nagyon, de aztán egyre csak várok és várok és várok, de nem történik semmi. Na mi van már?
- Tapsra vársz, vagy esetleg el is indítod még ma? – kérdezem aztán egy talán váratlan pillanatban köszönés helyett. Bár igyekszem egy-két fokkal normálisabb emberré válni, mióta visszajöttünk, de azért hogy mondjam… ez nem olyan, mint a gombok a panelon, hogy ha a megfelelőeket megnyomod, minden tökéletesen és zavartalanul működik. Sőt. Még csak gombjaim sincsenek.
Vissza az elejére Go down

Sebastian Carlson
mutant and proud

Sebastian Carlson
független
loneliness is a gun
Play By : Andrew Garfield
Hozzászólások száma : 237
Kor : 31



TémanyitásTárgy: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitimeKedd 7 Okt. - 16:34

Dorothy & Sebastian  




 A képességem napról napra fejlődik, mégsem akarok átlendülni a ló másik oldalára, hogy csak speciális lencsékkel tarthatom nyitva a szemem, mint Küklopsz. A hatásfokkal is bajok vannak, a célzással meg pláne. Fel sem merném vállalni, hogy élesben kipróbáljam. Mit tehet ilyenkor az ember fia? Gyakorol. Elindultam lefelé, de valami balsejtelemtől vezérelve bekopogtam Hankhez, hogy felvázoljam, hogy lent fogok tölteni pár órát, azért tudjon róla. Rám morrant, türelmet kért, és néhány perc múlva tért vissza, egy rám való búvárruhával. Még nem vagyok X-Men, de úgy tűnik már a gyakorláshoz sem árt az ilyesmi. Jobb híjján bólintottam, legalább az alapvető védelmi intézkedésekről nem feledkeznek meg. Átöltözöm, és azt kell mondanom, hogy amilyen testhezálló, annyira jól áll. Nem is gondoltam volna, hogy  ilyen fokhagyma alakú a hátsóm. Khm.. Megköszönöm a türődést, ismét morgást kapok. A stílus, és a kommunikáció két különböző dolog. Megvonom a vállamat, és azon tűnödöm, miért nem kaptam példának okáért védőszemüveget, de a válasz saját magamban keresendő. Ha szemüveg lenne rajtam, akkor egyátalán nem tudnám használni a sugarakat, rám még nem fejlesztettek ki olyasmit, mint Scottra. Hát próba szerencse. Lebaktatok a harci terembe, és körülnézek. Talán ha egyszer jártam itt, amikor betévedtem Westmorland egyik órájára. Akkor nyomban sarkon fordultam, mert hát kinek van kedve az ilyen ostobaságokhoz? Most már úgy érzem, jobban tettem volna, ha akkor figyelek. A panellel kevesebb gondom lesz. Rengeteg gomb, nyilacska, vörös kar található rajta, és egy csucska, amin angolul láthatóak a feliratok. A novice-től az insane-ig. Annyira nem kattantam még meg, beállítok egy szimpla kettes fokozatot, amateur. Személyek? Egyedül vagyok, de abban mi az igazi, hogy ha csak kilyuggatok egy próbababát? Úgy csinálom, mintha hárman lennénk. Hiba! A rendszer nem érzekel hármat, csak kettőt. Magamon kívül nem látok mást a közelben, de mindegy, maradjon a kettő. Már csak a startra kell nyomnom, de már egyre határozottabban érzem, hogy valaki figyel.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Dorothy & Sebastian   Dorothy & Sebastian Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Dorothy & Sebastian
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Dorothy & Sebastian
» Dorothy Willow
» Dorothy & Brooke
» dorothy willow ••
» Dorothy & Jaya

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: X-Birtok :: Alagsor alatti szint :: Harci terem-