we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Nicolasa és Mathis Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Nicolasa és Mathis Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Nicolasa és Mathis Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Nicolasa és Mathis Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Nicolasa és Mathis Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Nicolasa és Mathis Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Nicolasa és Mathis Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Nicolasa és Mathis Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Nicolasa és Mathis Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 13 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 13 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Nicolasa és Mathis

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Mathis Lensherr
mutant and proud

Mathis Lensherr
X-men
be brave, we're a team
Play By : James Caviezel
Hozzászólások száma : 43
Kor : 43



TémanyitásTárgy: Re: Nicolasa és Mathis   Nicolasa és Mathis Icon_minitimePént. 6 Dec. - 10:46

Akármelyik gyerek játszana el egy ilyen veszélyes mutatványt akkor is ugyanúgy rászólnék, de az ember egy felnőttől nem vár el ilyesmit, hiszen azért mégis csak elvileg egy olyan valakiről van szó, akinek már benőtt a feje lágya, és hogy felelhetne másokért, ha még saját magáért sem tud? Mert az iménti kis akció egyáltalán nem azt mutatja, hogy alkalmas lenne bárki védelmére, hiszen egy cseppnyi józan ész se szorult belé, legalábbis nekem nagyon úgy tűnik. Az nem lep meg, hogy nem érti, mi a gond a stílusával, de nem is fogom én ezt bővebben méltatni. Őszintén szólva se időm, se energiám, hogy itt veszekedjek vele és próbáljam emberi hozzáállásra nevelgetni. Az újabb szavakra és sértésekre már konkrétan nem is válaszolok semmit. Lenne értelme? Hát ugye, hogy nem? Nem vagyok az a típus, aki leereszkedik mások alacsony szintjére, így aztán szó nélkül indulok szépen az utamon tovább. Nyugodtan jártassa a csak a száját nem fog vele különösebben meghatni. Elég önuralmat tanultam már a seregben ahhoz, hogy ne üssek meg egy nőt, csak azért, mert a szülei nem tanították jó modorra.
- Ahogy... gondolja. - válaszolok továbbira is rendkívül nyugodt hangnemben. Épp csak a szemöldököm szökik fel kissé. Nem panaszkodni megyek, szimplán csak úgy gondolom, hogy mindennek meg van a maga helye. Én ugyanis nem tehetek egy ilyen alak ellen ugyebár semmit, azon kívül, hogy elkerülöm nagy ívben. Azt pedig még csak nem is tudja a kis nikkelbolha, hogy mennyire beletrafált abba, hogy panaszkodhatok apucinak... bár kétlem, hogy Eric mellém állna csak azért, mert valamiféle vérségi kapcsolat van közöttünk, amiről hetekkel ezelőttig még fogalma sem volt. Abban viszont nagyon is bízom, hogy a kis agyturkász jobban átgondolja, hogy egy ilyen nőszemély való-e az iskolájába, ami elviekben a nyugalom színtere, és nem a vandáloké. Nem szólok tehát továbbra sem egy szót se, csak amikor elérem végül a bejáratot, akkor csapom be az orra előtt szép lendületesen az ajtót. Kétlem, hogy a kis motorkáját csak úgy itt hagyja majd őrizetlenül a bejárat előtt, hátha elviszi valaki egy tesztkörre, azt viszont biztos, hogy nem hagynám, hogy teszem azt betolja az épületbe. Nem jelent gondot megtalálni benne azt az egyetlen alkatrészt, amit ha szépen kikapok, akkor nagyon sokáig nem fogja beindítani azt a kétkerekűt.
Vissza az elejére Go down

Nicolasa Ross
mutant and proud

Nicolasa Ross
független
loneliness is a gun
Hozzászólások száma : 20
Kor : 36



TémanyitásTárgy: Re: Nicolasa és Mathis   Nicolasa és Mathis Icon_minitimeSzer. 4 Dec. - 18:02

Nem tudja, hogy mi a gondom a modorával? Na ezzel nincs egyedül. Én sem tudom, hogy mi a probléma az enyémmel. Ilyen vagyok, ezt az alapítók is tudják és tudomásul vették. Az, hogy a kedvükért visszafogom magam bizonyos esetekben, nem erre a mitugrász kiscserkészre vonatkozik. A kioktatása nemigen érdekel, de ha már így belekezdtünk ebbe a civakodásba, végighallgatom. Efféle helytelen hozzáállás bátorítása? Csak nem egy bűnmentes életet éldegélő pappal van dolgom? Mert az biztos, hogy kezdem azt hinni, pizsama helyett csuhát hord az alak. Ha nem vette volna észre, az efféle magatartást nem kell bátorítani. A kölykök sokszor még rajtam is túltesznek. Ha nekik engedett, nekem miért nem? Az "Ami szabad Lucifernek..." rizsa tudtommal arra vonatkozik, hogy a "nagyobbaknak" szabad valami, ami a "kisebbeknek" nem, nem pedig fordítva.
- Igen, az a dolgom, hogy segítsek az iskolának. Pontosabban a diákoknak - javítom ki magam és őt egyaránt.
- Az alapítóknak meg is ígértem, hogy visszafogom magam velük szemben. Arról viszont nem volt szó, hogy holmi gyenge lelkű szerencsétlenekkel is vigyázni kell, mert félő, hogy összezúzom gyámoltalan lelkecskéjüket.
Határozom meg saját helyzetem az itteni életben. Hisztis felnőttekről szó sem volt. És nem vagyok hajlandó visszafogni magam. Főleg nem egy ilyen senkiházi paraszttal szemben nem, aki azt feltételezi, hogy szándékosan ugrok át minden egyes sövényen, mert az olyan jó. És akinek a köszönése abból áll, hogy: "Talán nem egy parkban kellene motorral gyakorolni, vagy nem sikerült belőni, hogy ez nem egy kaszkadőrpálya?" És még fel is húzza az agyam ez a balfék! Mégis kinek képzeli magát, hogy kioktat? Tudom jól, hogy mi a dolgom!
- Még valami! Az, hogy hogyan vezetem le a feszültségem, az én dolgom. Ha az az, hogy a parkban szerelem a motort, majd tesztkört megyek vele, nem pedig az, hogy Hófehérke mellől meglógva kertészkedni kezdek "Kuka-ként" mint egyesek, akkor az. Nem a maga dolga! Most pedig, hogy sikeresen gyermeteg lelkivilágába hajtottam, hagyom, hagy panaszkodjon "apucinak". Egyébként is rég beszéltem már vele! - vonom meg a vállam.
Ez nagyszerű volt! Most már sokkal nyugodtabb vagyok. A kezdeti idegesség a motor miatt, amit aztán ez a "mocsárfalvi vakond" csak tetőzött, teljesen eltűnt. Egy megkönnyebbült sóhaj is elhagyja ajkaim, ezt követően pedig csak semleges arckifejezésem marad fent.
Vissza az elejére Go down

Mathis Lensherr
mutant and proud

Mathis Lensherr
X-men
be brave, we're a team
Play By : James Caviezel
Hozzászólások száma : 43
Kor : 43



TémanyitásTárgy: Re: Nicolasa és Mathis   Nicolasa és Mathis Icon_minitimeHétf. 2 Dec. - 14:59

Illem? A szavaim választékosak, teljesen normális hangnemben beszélek vele, azt leszámítva természetesen, hogy azért mégis csak felmegy az emberben a pumpa, ha mindenféle keresetlen szavakkal illetik, de én aztán egyszer se mondtam, hogy kislány, vagy egyéb találó jelző, ő pedig eddig már többel is illetett, ami persze hogy nem érint túl jól. Tehát nem tudom, hol lehetnék ennél illedelmesebb, de azt ne várja tőlem, hogy miután olyan helyen motorozott, ahol nem szabadna, ahol mások sérülhetnek meg, nekiálljak segíteni neki, felkanalazni a földről és hasonlók, mert arra nagyjából semmi esély sincsen. Szóval szépen szedje fel a gépét, ha már volt ekkora marha, hogy nem gondolkodott, és a salakos úton állt neki kipörgetni a kerekeket és akkor még egészen finoman fogalmaztam. Nem igazán veszem fel az újabb gúnyos és kezelhetetlen stílust, amit hoz. Egyszerűen tényleg felháborító, amit művel és nehéz lenne ezt nem a tudtára adnom... de azért még így is igyekszem.
- Nem tudom, hogy mi a gondja a modorommal, miután ön az aki már sokadik alkalommal sért meg, én pedig ezt egyszer sem tettem, csupán teljesen jogos megjegyzések hagyták el a számat. Az pedig a saját hibája, hogy átrepült azon a sövényen, így hát ne várjon tőlem pátyolgatást... amivel csak bátorítanék egy efféle helytelen hozzáállást. - nem fogok én litániába kezdeni, de az amit csinál finoman szólva is hamarosan ki fog hozni a nyugalmamból, ami most még hellyel-közzel fennáll. Nagyon nem tetszik nekem, hogy beszólogat és mindenféle hülye neveket aggat rám, miközben egyértelműen ő követte le az első hibát azzal, hogy behajtott ide. Nem foglalkozom vele tovább, inkább leteszem az itt hagyható cuccokat és szépen a kúria felé indulok. Nem az én feladatom mások felett döntést hozni és végképp nem, hogy bárkit is megneveljek... de az biztos, hogy ezt nem tűrhetem el, és remélem, hogy az alapítók sem fogják.
- Tegyek ellene... hölgyem? - az utolsó szavamat eléggé megnyomom, csak hogy észrevegye magát, hogy én egyszer nem sértegettem, ő pedig már sokadik alkalommal. - Nem azért vagyok itt, hogy neveletlen nőket tartsak féken, hanem hogy az iskolát segítsem. Az már az alapítók dolga, hogy eldöntsék, netán nem jó választás volt ön is egy ilyen posztra, mert hát tudtommal szintén ez lenne a dolga. - nem hatnak meg a szavai és nem fogom felhúzni magam rajtuk. Szépen megyek tovább a cél felé, ami jelen esetben a kúria bejárata. Nekem aztán nyugodtan dumálhat, nem fogok leállni egy felnőtt nőt nevelgetni, egyáltalán nem az én dolgom.
Vissza az elejére Go down

Nicolasa Ross
mutant and proud

Nicolasa Ross
független
loneliness is a gun
Hozzászólások száma : 20
Kor : 36



TémanyitásTárgy: Re: Nicolasa és Mathis   Nicolasa és Mathis Icon_minitimeSzer. 27 Nov. - 16:26

Ha már a stílusomról van szó, ez az alak sem viselkedik valami fényesen. Az illem az ő iskolájából is hiányzott, ha az enyémből is. Sértegetéseire illik felelnem, ha már ennyire bemelegedett, de én csak várok. Kivárom, hogy elmondja mindazt, mi nyomja kis törékeny lelkét, aztán kezdek majd csak bele saját monológomba. De csak mondja és mondja és mondja... Tudom, azt mondtam, megvárom, de túl sokat beszél. Csodálkozik, hogy nem figyelek rá egészen? Egyébként is, honnan veszi, hogy figyelmen kívül vagyok? Nő vagyok és katona. A több felé figyelés az egyik specialitásom. A génjeimben van, ezt is lehetne mondani. Na persze erre nem világosítom fel. Gondoljon csak ez az idióta amit akar. Majd később felvilágosítom arról,amiről éppen kedvem szottyan. Szövegelése közben a gépet megtámasztom, majd mikor már láthatóan a vége felé jár, neki támaszkodom a járműnek és keresztbe teszem kezeim melleim alatt.
- Befejezte? Remek! - ujjongok, persze mindez csak annyiban mutatkozik meg, hogy a "Remek" szócska elejét megnyomom kissé kiejtéskor.
- Akkor most már elkezdem a válaszadást, ha megengedi, őméltósága! - szórakoztatom magam, ironizálva, közben pedig meg is hajlok a fickó előtt.
Utána persze visszadőlök a motornak és felveszem korábbi testtartásomat.
- A jó modorra igenis megtanítottak, de mióta ellenszegülök az ezredes parancsainak, ki kell érdemelni azt a bánásmódot. Mindenféle alamuszi nyuszinak nem fogok jó pofizni, csak azért, mert állítólag ő is ember. És látom még mindig abban a tévhitben van, hogy szándékosan ugrottam keresztül a sövényen, mert az olyan jó szórakozás. Ami a figyelmességet illeti. Lehet, hogy jobban körül kellett volna néznem és vigyáznom kellene a diákokkal, de maga sem úgy jött ide hozzám, miután elestem a géppel, hogy megállítsam azt, hogy épségem felől érdeklődjön, hanem a gazai foglalkoztatták. A modora pedig magának sem érdemel túl sok csillagot - fejezem be egyszerűen.
A Harley-n való támaszkodást abbahagyom és leszedem őt a támasztóról. Ezt követően egyszerűen elkezdem tolni, sajnálatos módon arra, amerre az a gyáva alak halad.
- Ha nem tetszik valami, tegyen ellene, de maga, ne pedig másokat ugráltasson a gondjaival, betoji vénember!
Vissza az elejére Go down

Mathis Lensherr
mutant and proud

Mathis Lensherr
X-men
be brave, we're a team
Play By : James Caviezel
Hozzászólások száma : 43
Kor : 43



TémanyitásTárgy: Re: Nicolasa és Mathis   Nicolasa és Mathis Icon_minitimeSzer. 27 Nov. - 15:06

Finoman szólva is nem veszem jó néven, hogy az elején észre sem vesz. Behajt a kertembe, aztán még csak figyelemre sem méltat. Hát komolyan... valami jött-ment lehet? Mert hogy ha ide valósi, akkor ziher, hogy nem fogom ezt csak úgy annyiban hagyni. Arról nem is beszélve, hogy nem gondolt bele, hogy ez egy park, itt bárki lehetett volna a sövény túloldalán, akár egy diák is, akit így lazán letarol és ha valakire ráesik azzal a géppel, az nagyon durván megsérülhetett volna. Állati felelőtlen némber, és akkor még finoman fogalmaztam. A válasza hallatán végképp felszökik a szemöldököm és csak karba font kézzel állok előtte. Nagyon nem tetszik ez a stílus, olyan lekezelő, mintha ő lenne itt a valaki, amikor a tetejében tuti, hogy még fiatalabb is nálam. Hát mégis hova gondol? Attól, hogy valaki katona, mert hát a hülye is látná a dögcédulát a nyakában, még lehet jól nevelt, sőt elvileg a katonai suli pont hogy fegyelemre tanít, nem pedig arra, hogy valaki így viselkedjen.
- Úgy látom, hogy a jó modorra nem tanították meg a seregnél... vagy azért van itt, mert kivágták a stílusa miatt? Nem lepne meg. - hát őszintén szólva akár ki is volt a feljebbvalója, tuti biztos, hogy úgy seggbe rúgnám a helyében, ha így szólalna meg, mint annak a rendje. Akkor is, ha nőről van szó, sőt e miatt még inkább igaz ez. A többire már nem is reagálok, nincs értelme, főleg mert úgy aggódik a motor miatt, mintha a szeme fénye lenne. Rám pedig alig figyel... ennek biztos, hogy lesz következménye, mert ez egy iskola, és itt igazán nem viselkedhet is. Nem fogok azzal példálózni, hogy majd beszélek apámmal, főleg, mert nem vagyok vele olyan jó viszonyban, de ha kell, akkor igenis panaszt teszek ellene.
- Üresnek tűnt? Mert átlát minden egyes sövényen és tudja hányan vannak itt? Egy park nem motorozásra való, akkor sem ha üres, ha meg nem az, mert láthatóan most sem tudta ezt felmérni, akkor főleg. - újabb finoman szólva is neveletlen és beszólogató szavak. Tuti, hogy nem tanították meg semmiféle illemre, aztán már nem is figyel, szinte hátat fordít nekem, ami enyhén szólva is kissé sok. Megrázom a fejem, és az ásót egyelőre csak leállítom magam mellé a földre. A földes kezemet a nadrágomba törlöm miután egyszerűen csak leporoltam őket egymáson és úgy nézem a nőt... vagy a hátát.
- Remélem tisztában van azzal, hogy ennek következményei lesznek. Túlságosan valakinek képzeli magát, miközben leginkább arra lenne szüksége, hogy az apja, vagy akárkije úgy rendesen helyre tegye... Még hogy kerti törpe! - azzal egyeszűen el is lépek mellett és a kúria felé indulok. Biztosra veheti, hogy komolyan beszélek és ahogy ennyi idő alatt Xaviert megismertem lesz egy-két rossz szava ehhez a nőhöz. Ő aztán nem szereti a felhajtást és a neveletlenséget sem, itt pedig mindkettő jelen van. Ez egy iskola, aminek vannak szabályai, amik a felnőttekre is vonatkoznak. Tuti biztos, hogy ha nem próbál meggyőzni arról, hogy ne mószeroljam be, akkor meg fogom tenni, mert nekem az a dolgom, hogy az itteni fiatalokra vigyázzak... úgy fest, hogy ez számára nem egyértelmű.
Vissza az elejére Go down

Nicolasa Ross
mutant and proud

Nicolasa Ross
független
loneliness is a gun
Hozzászólások száma : 20
Kor : 36



TémanyitásTárgy: Re: Nicolasa és Mathis   Nicolasa és Mathis Icon_minitimeSzer. 27 Nov. - 9:32

Az én drágámnak nem kis gondja lett. Csak kerüljön elém az, aki ott hagyta azt a vacakot! Végignyalatom vele a másik gumit, az biztos. De minimum tíz seggberúgás! Közben valami ásóval felszerelt alak is tombolni kezd. Már csak ez hiányzott! Még csak az kellene, hogy azzal a "lapáttal" is elkezdjen hadonászni felém. Annak nem lenne jó vége, az már egyszer biztos. De neki nem. Motorom mellől felkelek. Leporolom nadrágomról a rá kerülő kosz legjavát. Az egészet lehetetlen, hiszen ez a farmer egyik sajnálatos tulajdonsága. Valamennyi mindig marad rajta, egészen a mosásig. Vagy amíg meg nem szárad rajta a föld, és le nem lehet porolni azt is. Ezt azonban nem fogom megvárni. Egyébként is van rajta néhány olajfolt. Elég sok, de nincs mit tenni, ez a szerelős gatyám.
- Nyugodjon meg, kiskertész! Ha kaszkadőrködin akartam volna, akkor nem egy defekt lesz az eredmény. És nem egy sövényen száguldanék át, mert a bozót végigkaristolja a gépet.
Szegény Harley-ra nézek. Az idegen szavai nemigen hatnak meg. Az sem zavar túlzottan, hogy dühös, amiért úgy toppantam be, ahogy. A moci felé fordulok inkább. Az egyébként is költségesebb, nem értem, hogy mit van úgy oda néhány félholt gyomért.
- A park pedig üresnek tűnt. Honnan a francból kellett volna tudnom, hogy valaki itt bujkál egy sövény mögötti "sufniban", miközben kerti törpét játszik? - teszek fel egy egyszerű, költői kérdést.
Egyébként sem volt szándékos. Mégis ki lenne olyan őrült, hogy szándékosan tönkreteszi a járgányát? Ostoba barom! Közben motoromért is lehajolok. A dögcédula, mi nyakamban lóg, állandóan képem elé kandikál, úgyhogy ennek gátat szabva, ajkaim közé kapom a kis fémlap végét, míg lábra állítom Harley-t. Egy gyors mozdulattal sikerül felhúznom. Ezt követően már el is eresztem a dögcédulát és hagyom, hogy oda hulljon, ahova kell. Vissza is bújik felsőm alá, befészkelve magát dekoltázsomba. Úgy tűnik, a csizmám is egészben maradt. Megérte megerősíttetni a sarkát. A többi csizmámnak is meg kell!
Vissza az elejére Go down

Mathis Lensherr
mutant and proud

Mathis Lensherr
X-men
be brave, we're a team
Play By : James Caviezel
Hozzászólások száma : 43
Kor : 43



TémanyitásTárgy: Re: Nicolasa és Mathis   Nicolasa és Mathis Icon_minitimeVas. 24 Nov. - 22:03

Egészen kellemesen el vagyok. Az idő jó, egészen nyugodt minden, arra sem figyelek fel, hogy pár sövénnyel arrébb valaki motoszkál, egyszerűen csak elvagyok a saját dolgommal itt a kertben. Egyszerűen szeretek itt lenni és kész, mert általában nincs tömeg, legalábbis mostanában nem tapasztaltam meg effélét. Viszont mint ahogy az lenni szokott a nyugalom soha sem tart egy bizonyos időnél tovább és az enyémet is nem sokára megszakítja a finom hangzavar, ami egyértelműen egy motorból származik. Az még nem jelentene nagy gondot, hogy valaki erre közeledik, bár nem tudom, hogy miért pont egy parkban eregeti a bűzt a gépéből és persze miért itt szórja a köveket a növényekre... szerintem ez a hely pont nem arra való, hogy valaki egy ilyen járgánnyal közlekedjen. Konkrétan ha rajtam múlna minden ilyesmi ki lenne innen tiltva, bár persze nem rajtam múlik. Az viszont már főleg kiveri nálam a biztosítékot, amikor konkrétan átugrat valaki egy motorral a sövényen és konkrétan a fél kertet letarolja. Azért ez egy kissé durva, nem tudom, hogy a francban képzelte, hogy ez így egyáltalán normális. Előttem nem sokkal áll le a gép, miután egy dőléssel sikerült a nőnek megállítani, mert annyit már sikerül megállapítanom, hogy nőről van szó. Azt hiszem egyedül ez menti meg attól, hogy ne mondjak valami csúnyát és ne ordítsam le teszem azt durvábban a haját a fejéről, mert eléggé közel állok most hozzá.
Konkrétan tönkre vágta a mai munkámat. Sőt nem csak a mait, hanem azt, amit már hetek óta csinálok... szerintem bárki pipa lenne e miatt. Aztán még csak mintha észre se venne, és csak a gépével foglalkozik, miközben fel se fogja, hogy milyen károkat okozott itt. Az össze palántának annyi, az egészet lehet újra ültetni, miután az ember mindenből újat szerzett be. Baromi nagy meló lesz, bár persze neki fogok állni.
- Talán nem egy parkban kellene motorral gyakorolni, vagy nem sikerült belőni, hogy ez nem egy kaszkadőrpálya? - kissé morózus a hangom szó se róla és finoman szólva is csúnyán nézek a nőre. A kezemben még mindig ott a kis ásó, látszik, hogy itt ügyködtem. Tényleg nem tudom felfogni, hogy miért itt kellett ezt a kis mutatványt bemutatnia. Ott a garázs, ott kell szerelni, gyakorolni meg az udvaron, ahol a feljáró is van. Ott a rendes betonút, egy park baromira nem erre való.
- Mi lett volna, ha le is tarol valakit azzal a géppel? - valahogy nem érzem, hogy felfogta volna a helyzet súlyát, mert akár lehetett volna itt egy diák is, aki épp sétál, vagy bárki, akit lazán lever ezzel a járgánnyal és kétlem, hogy ez csak úgy bárkinek is jót tett volna. Finoman szólva is felháborító!
Vissza az elejére Go down

Nicolasa Ross
mutant and proud

Nicolasa Ross
független
loneliness is a gun
Hozzászólások száma : 20
Kor : 36



TémanyitásTárgy: Re: Nicolasa és Mathis   Nicolasa és Mathis Icon_minitimePént. 22 Nov. - 20:19

Az ilyen idő tökéletes arra, hogy immáron nyakig olajosan szereljem tovább a motoromat. Szegény drágám gyengélkedik mostanság, itt az ideje a kezelésnek. Jobb ötlet híján a nyugalom parkjának keresztelt birtokrészen folytatom eme tevékenységet. A számomra már megszokottá vált, ámde még mindig nem megunott szerelésemben térdelek Harley mellett. Tudom, hogy ez valójában a márkája, de egyszerűbb így nevezni a kicsikét. Tehát, visszatérve a szerelésre, egy fekete, top és egy koptatott, szűk szárú farmer adja hacukám jelentős részét. A bőrnadrágom most inkább a szekrényben hagytam az olajveszély végett. Mellé az én drága csizmám, a kellő öv és már kész is a felszerelés. Persze a dögcédulámmal kiegészítve. Azt büszkén hordom nyakamban. Már csak azért is, mert az Ezredes bizonyára távolról megérezné, ha nem így tennék. Még jó, hogy nem tudja, hogy hol vagyok. A szerelési folyamatot egy szőnyegen térdelve hajtom végre. Mikor úgy vélem, elkészültem, csak nyújtózkodok egyet, a szerszámokat a rongy mellé dobom, megtörlöm kezem és felkelek. Nincs is jobb, mint kinyújtóztatni a lábam. Bár jobban belegondolva van, azt pedig mindjárt ki is tapasztalom. Egy dolgot máris tudok mondani, az pedig a motorozás. Valahogy tesztelni kell a javítás sikerességét, itt a remek alkalom! Egyébként sem láttam senkit, aki erre járt volna. A diákok java már rég a környező városokban van, ha van eszük. Vagy inkább ha nincs, mert az észben sokak esetében kételkedem. Elég béna egy bagázs ez, az már biztos. Mégis mi az, hogy sírva fakadnak az órámon? Ha ezt nem bírják, mi lesz egy tényleges harc során? A fele sem élte volna túl a katonai első hetét! Ezt azonban hagyjuk, most van jobb dolgom is!
Fejem kitisztítom egy sóhajjal, aztán felpattanok a motorra. Még némi ellenőrzés és már indulok is. Kicsit megkaparok a füvön, mert hát így stílusos. És mert így jött össze. Néhány kanyart máris teszek a labirintusban, hozzá tenném, nem kis sebességgel, mikor valamire rámegyek. Hogy mi az, elsőre fogalmam sincs. Azt tudom, hogy előtte megcsillant a fűben. Utána azonban nem jön más, mint az irányíthatatlanná vált Harley, ki vadul ugrál alattam, mint valami rodeóbika. Első dolga, hogy megnehezítve rodeós énem dolgát, átvágtat a sövény egy részén. Ami azonban ezután jön, az egészen váratlan. Egy kertben kötök ki egész hamar, ahol egy alak munkálkodik. Nem tartott volna sokba lekaszálni, de inkább jön a fékezés. Lábam leteszem, reménykedve, hogy csizmám sarka egészben marad, majd megdöntöm a motort. Még apámtól tanultam ezt a mozdulatot. Ő meg szerintem a filmekből szedte. Túl sok akciófilmet nézett az öreg, sajnálatos módon, velem együtt. A kert egy részét felszántom ugyan, de legalább a gépet megállítom a férfi előtt.
- Hogy az a... - kezdek bele, miközben kikúszok az én drágaságom alól.
- Francba! - mordulok fel ezt követően, mikor meglátom a defektet.
A szomszédságomban lévő kiskertésszel nem foglalkozom. Most jobban leköt a motor és az, hogy a defekt okát megfejtsem.
Vissza az elejére Go down

Mathis Lensherr
mutant and proud

Mathis Lensherr
X-men
be brave, we're a team
Play By : James Caviezel
Hozzászólások száma : 43
Kor : 43



TémanyitásTárgy: Nicolasa és Mathis   Nicolasa és Mathis Icon_minitimeKedd 15 Okt. - 14:48

A kertem... jó, hogy van egy elkülönített rész, ami csak az enyém. Egy kicsit leköthetem itt a gondolataimat, elfoglalhatom magam és mivel határozottan jó az idő, ez most tényleg kiváló alkalom arra, hogy egy kicsit rendet tegyek. A diákok nagy része jó eséllyel inkább leruccant a városba, vagy a fene tudja, de szerencsére egész nyugis most a park, így nem kell attól tartanom, hogy valaki esetleg furcsán néz rám, ami miatt épp itt vagyok. Lássuk be első ránézésre nem passzol hozzám ez az idilli környezet. Az arcomon folyamatosan valamiféle mélyen ülő világfájdalom látszik a komor tekintet mögött, a ruhám sötét, annak ellenére, hogy melegen süt a nap. Egy sima fekete póló van rajtam, azon kívül semmi felül, mert akkor tényleg megsülnék. A nyakamból időnként az előrehajolásoknál előbukkan a dögcédula, amit minduntalan igyekszem visszarejteni a póló alá. Nagyon akaratos a kicsike, mert folyton próbál a nap felé törni. Alul egy szimpla kissé kopottabb farmer van rajtam, most nem is lenne jó más, mert időnként a térdelésnél így is elég rendesen koszolódik a térdénél. A kezemben kerti eszközök, amikkel a gazt és a felesleget távolítom el, időnként egy-egy metszés is jót tesz a virágoknak, akkor sokkal szebb hajtások nőhetnek ki rajtuk.
Szóval egyelőre ezzel foglalom el magam. Valahogy még mindig nem sikerült sort kerítenem arra, hogy találkozzam az apámmal, pedig már hetek óta itt vagyok. Sok a dolga és kicsit olyan érzésem is van, mintha kerülne. Mondjuk elég hülye a helyzet, hiszen kb. egy idősnek nézünk ki, és még egyértelműen hasonlítunk is, kivéve hogy én a sötét hajamat anyámtól örököltem. Fura, hiszen német vagyok, a németeket rendre szőke-kék szemű alakoknak képzelik el, rám pedig egy cseppet sem igaz. Nem baj, kellenek a kivételek, akik erősítik azt a bizonyos szabályt, egyáltalán nem zavar, hogy én is közéjük tartozom.


A hozzászólást Mathis Lensherr összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 24 Nov. - 22:37-kor.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Nicolasa és Mathis   Nicolasa és Mathis Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Nicolasa és Mathis
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Nicolasa Ross
» David & Mathis - Harrison, Westchester megye
» Mathis Lensherr - Műszerész
» Állatorvosi rendelő - Eris & Mathis

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: X-Birtok :: Udvar és kinti területek :: Nyugalom parkja (észak)-