we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
New York fényei - Page 2 Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
New York fényei - Page 2 Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
New York fényei - Page 2 Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
New York fényei - Page 2 Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
New York fényei - Page 2 Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
New York fényei - Page 2 Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
New York fényei - Page 2 Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
New York fényei - Page 2 Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
New York fényei - Page 2 Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 New York fényei

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Mesélő
mutant and proud

Mesélő
Mesélő
Hozzászólások száma : 520



TémanyitásTárgy: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimeHétf. 3 Márc. - 9:35

First topic message reminder :

New York fényei




Egyre furcsább események ütik fel a fejüket a városban. Az utóbbi 1-2 hétben egyre gyakoribbakká váltak az áramkimaradások. A tv-ben, az egyszerű halandók számára természetesen ebből csak annyit kommunikáltak le, hogy a központi rendszerrel van valami baj, amit igyekeznek minél előbb megoldani. A mutánsok, főleg, akik rá vannak hangolódva az elektromosságra, vagy az ahhoz kapcsolódó rendszerekre érezhetik, hogy itt valami másról van szó. Ez igenis különös, és egy kicsit sem normális az, hogy néhányan az éjszaka közepén a Central Parkban Északi fényt látnak.
Természetesen az X-Birtok két vezetője biztos abban, hogy ez egy olyan ügy, aminek muszáj utána nézni, főleg a gyakoribbá váló furcsa esetek miatt, hiszen brutális következményekkel járhat az, ha fény derül valami olyasmire, amire nem lenne szabad. Még nem készült fel a társadalom arra, hogy többet lásson abból, ami a színfalak mögött zajlik. A csapat vezetője a nem túl szószátyár Mathis Lensherr.

//Nos tehát értelem szerűen az esetleges független, vagy törvényen kívüli becsatlakozók szálait nem tudom még érdemben elkezdeni, csak ha már elkezdtetek utána járni a dolgoknak. Rátok a hozzászólás eleje vonatkozik.  ^^

Annyi a kérésem, hogy mindenki, aki jön a hozzászólása elejére írja be kapcsos zárójelek közé, hogy pontosan hol is tartózkodik. Bárhol lehet kutatni, akár város elektromos hálózatának utána nézni, vagy a Central parkban körülnézni, megkeresni a szemtanúkat, akik az Északi fényt látták stb. Sok a lehetőség, ha nincs ötleted, akkor írj és kérdezz bátran, kiagyalunk közösen valamit. Smile

Ami fontos és azt újra leszögezném, hogy én hétfőnként fogok hozzászólást írni, tehát aki nem tud egy hét alatt írni, az kimarad a körből. Ha valamilyen fontos közbejött ügy miatt nem írsz, és szólsz róla, akkor esetleg 1-2 napot tudok várni, de csak ritkán. Arra még kérlek titeket, hogy figyeljetek oda, hogy ha egy helyszínen vagytok valakivel, akkor ott érdemes tartani a sorrendet, de ne szívassátok meg a másik felet azzal, hogy vasárnap írtok és ő meg már utánatok nem tud, vagy ha úgy értek rá, akkor beszéljétek meg, hogy legyen sorrendváltás.
Ezen kívül kérlek mindig figyeljetek a veletek egy helyen lévők hozzászólásaira oda! Mert ezt az előző mesén is eléggé foghíjasan láttam alkalmazni. Tehát ne küldjünk tűzgolyót a másik után, ha bement körülnézni az épületbe és ne robbantsuk rá az egész házat figyelmetlenségből. Wink//


Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet

Leah Carmichael
mutant and proud

Leah Carmichael
Diák
power to the future
Play By : Malase Jow
Hozzászólások száma : 371
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimePént. 2 Május - 16:11

Nehezeket lélegezve belenyugszom, hogy nincsen más megoldás, el kell hogy fogadjam, Jockey gyilkosát maximum valamilyen visszaemlékezésből fogom megtudni. Hát ez van. Tati barackot nyom a fejemre, amire látványosan a szívemhez kapok, nem csak én vagyok ilyen sorozatőrült, ez megnyugtató. Nevetgélek Tatjana szövegelésén, nem véletlen, hogy a legjobb barátnőm, mert mindig ki tud húzni a letargiából a hülyeségével. Sikerül betakargatni a gömböt, remélem, hogy nem sül ki az arcunkba, mert akkor kereshetek magamnak egy új alakot, ha szegény Leah test megpörkölődik. Egyenlőre jobb ötlet nem lévén felkeressük a címet, amit Liam talált meg. Gyártelep, hát mi más.
- Mit fogunk itt találni? – Kérdezem suttogva társaimtól, amikor már a közelben vagyunk, és biztos távolságban nézelődünk, hogy vajon hogyan is fogunk bejutni. Aztán Tati szól az autóról, szavaira pedig bólintok, jó alaposan megszemlélem a nőt, magamban örömködve, hogy mekkora mázli, hogy pont volt velük egy. Ugyanis a látottak alapján hiába ütnénk ki őket, barátnőm illúziói nem elegendőek, hogy a retinaszkennert is átverjék. Fizikálisan nekem kell majd a nőnek lennem.
- Liam, két választásunk van. Vagy kiütöd őket, aztán én felveszem a csaj alakját, Tati már rátok boszorkánykodja a másik kettőjét, vagy várunk, és utána megyünk be. Ha az első, akkor lehet, hogy ők az erősebbek. Ha az utóbbi, akkor bent még simán összefuthatunk velük... Mi legyen? – Kérdezem végül a srácot, és ha Tati is egyetért, akkor úgy csináljuk, ahogyan a srác végül dönt.
Vissza az elejére Go down

Tatjana Roberts
mutant and proud

Tatjana Roberts
Diák
power to the future
Play By : Irina Shayk
Hozzászólások száma : 531
Kor : 28



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimePént. 2 Május - 12:53

Bár röpke ismerettségünk alatt semmi bajom nem volt Liammal, most még sem szívesen tartózkodom a közvetlen közelében. Nem tetszik, hogy az egész városon keresztül cipelhetjük magunkkal azt az izét, de persze megértettem, hogy ott se hagyhattuk, ha már ráleltünk. De séta közben inkább Leah mellett haaldok, próbálván kikerülni abbóla különös elektromos környezetből.
Még egy sarok és még egy kis séta Liam útmutatása alapján, majd lassan elénk tárul a cél. Egy romos gyár.
- Kihaltnak tűnik - jegyzem meg, talán egy csipetnyi örömmel. Ha kihalt, akkor könnyű a bejutás.
És tart is az örömöm, míg el nem érjük a bejáratot. Bár őrt vagy embert egy lelket sem látunk, de annál több és fejlettebb technikat.
- Mi lenne, ha ma végre valami egyszerű és könnyű lenne? - nyögök fel morcosan, miközben tehetetlenül bámulom a cuccot. Nem vagyok egy technikai zseni, sőt, örülök, hogy a videóval és a tévével elbajlódom. Meg persze a mikró, de nekem ezzel be is zárult a szakértelmem.
- Ötlet? - fordulok a többiek felé, főképp Liamhoz, mert bármennyire is taszít most az aurája, talán ő az egyetlen, aki tud is itt valamit kezdeni. De alighogy elhallgatok vaalmi idegen zaj üti meg a fülem. Próbálom beazonosítani, és amint leesik rögtön hátrálni kezdek a kaputól.
- Jön egy kocsi. Talán el kéne tűnnünk, mielőtt meglátnak és megkérdezik, ugyan mit kóricálunk itt azzal a zümmögő párnahuzattal - jelentem ki sürgetőn és már oldalazok is el. Remélhetőleg akad itt valami bokor vagy romhalmaz, esetleg szemétkupac, ami mögé behasalhatunk.
- Jól figyeld meg az érkezőket - súgom Leahnak, ha sikerült elbújnunk, mielőtt az autó megérkezne és lebuknánk.
Vissza az elejére Go down

Mesélő
mutant and proud

Mesélő
Mesélő
Hozzászólások száma : 520



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimePént. 2 Május - 8:03

New York fényei


[Central park - > Csatornák - Erwan(Lisa), Neil]

A helyzet nyugaton változatlan... a lámpa ég, a kutyák kitartóan figyelik őket a rács túloldaláról és a rács is ugyanolyan békésen pihen a földön, mint eddig. Neil persze logikusan állt a helyzethez, akár egy egyszerű kis srác is lehetne, nincs a homlokára írva, hogy mutáns, de egészen jól kezelte a nyílt rákérdezést. Mindenesetre zajt nem hallani, a lépcső teteje felől sem közeledik senki és ajtó sem úgy fest, mintha épp nyílni akarna, ellenben egy egészen hal surrogó hangot idővel felfedezhetnek a nagy ücsörgésben. És amennyiben hátra néznek, azt is észrevehetik, mintha... talán egy egész kicsit kisebb lenne a folyosó, mintha a hátsó fal közelebb jött volna? Lehet, hogy csak érzékcsalódás, de ha elég ideig nézik, akkor rá fognak jönni, hogy nagyon nem, az a fal bizony nagyon lassan, de közeledik.


[Központi áramellátó - Liam, Leah, Tatjana]

A gömböt sikerül bebugyolálni a párnahuzatba, bár mindenképpen jó, hogy Liam teszi, mert így is érezni belőle a nagy adag feszültséget. Talán még az se nagyon kell, hogy a srác konkrétan hozzáérjen, így az anyagon át is jól érzi a lüktető energiát, amitől a lányok karján feláll a szőr ugyan, de neki határozottan kellemes érzés, hiszen erősebbnek és többnek érezheti magát.
A gyár kihaltnak tűnik, gond nélkül megtalálják a főbejáratot, ami viszont már furább, hogy itt viszont egész komoly beléptető rendszer van, retinaszkennel, meg mindenféle számkódos beléptetővel. Egyelőre úgy fest, hogy ezt még csak úgy kisütni sem biztos, hogy lehet, mert ha elég modern a cucc, akkor talán attól ki sem nyílik, vagy beindul valamiféle védelmi mechanizmus, netán riasztó. Mivel Liam folyton csak a halk zümmögést hallja az energiának hála, Leah pedig főként a Dallas őrülettel van elfoglalva Tati aki hallhatja, hogy egy autó közeledik, ők meg itt állnak az ajtóban. Nem sokára egy vadi újnak tűnik fekete Mercedes fordul be majd a sarkon, érdemes eltűnni, vagy legalább elrejtőzni... mivel célirányosan erre tartanak majd, és két fegyveres alak, plusz egy magas vörös, törékeny alkatú nő száll ki.

Vissza az elejére Go down

Neil Hunter
mutant and proud

Neil Hunter
független
loneliness is a gun
Play By : Dakota Goyo
Hozzászólások száma : 31
Kor : 23



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimeCsüt. 1 Május - 14:29

[Central park - > Csatornák - Erwan(Lisa), Neil]

Nagyon megfogyatkoztunk a végére... Kettesben maradtam azzal a személlyel, aki még a pisztolyt fogta a parkban. Lassan azt veszem észre, hogy kettőt pislogok, és egyedül fogok maradni a sötétben. Szorosan haladok a fal mellett, mely jócskán hideg, de így előbb megtudom, hogy kanyar érkezik. A haladás közepette fényt is kapunk, de az olyan hirtelen éri a szememet, hogy automatikusan ernyőt formáltam a kezemmel, hogy némileg visszanyerjem a látásomat, és megszokjam a világosságot. Tovább nem haladunk, mert egy rács állja el az utunkat. Ha nem lenne elég, még két kutyát is kapunk mögé, de ők egyelőre nem veszélyesek... ameddig ki nem nyílik a rács. Nem kérdés, hogy arra kell mennünk, de több dolog is van, ami megakadályoz minket: hogy nem tudjuk kinyitni a rácsot, s hogy van két kutya is mögöttük. Az ideiglenes társam kérdez, majd leül a földre. Először csak pislogok, hogy mi is van, vagy hogy miből gondolja azt, hogy képes vagy valamire!?
- Milyen képességről beszél? -játszom, aki mintha nem tud semmit sem. Ő mutáns, ezt már megtudtam a parkban, de azt ő honnan feltételezi, hogy én is az vagyok? Azt sem tudom, hogy megbízhatok-e benne, de a jelenlegi helyzetünket megnézve, nagyon nincs más választásom.
- Hidrokinetika, de nem vagyok benne biztos, hogy segítene. Meg nem vagyok olyan tapasztalt benne. Néhány mozdulat elég fárasztó. -vallom be őszintén, aztán én is leülök a földre, de úgy, hogy hátamat a falnak tudjam vetni... Nincs ötletem, hogy mit is tehetnénk ebben a helyzetben, így várok... várok... és várok.
Vissza az elejére Go down

Tatjana Roberts
mutant and proud

Tatjana Roberts
Diák
power to the future
Play By : Irina Shayk
Hozzászólások száma : 531
Kor : 28



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 26 Ápr. - 18:06

- Tuti van még egy olyan Dallas-mániás, mint te - jegyzem meg csak úgy Leah megnyugtatására, és egy játékos, apró barackot nyomok a fejére, míg Liam a tévét bűvöli. Úgy tűnik, mi több szerencsét kaptunk útravalónak, mint a csapat másik fele. Legalább is egyenlőre. Vagy csak Mathis magával vitte a balszerencsét. Lehet neki kijutott rendesen.
- Hát.. azért mielőtt burkolgattok, egyáltalán meg kéne nézni, nem gyúlik-e ki az anyag vagy mit tudom én - vonom meg a vállam csipetnyi tanácstalansággal. A fizika nem volt erősségem, ha efféle feladat van inkább hozták volna el Erwant.
De remélhetőleg semmi efféle nem történik és találunk is néhány lehúzható párnát, aminek a díszhuzatába csomagolhatjuk a gömböt, bár tagadhatatlan égnek áll a hajam a közelében. És nem csak képletesen.
- A profék jönnek nekem egy fodrászkodással - simítom le tincseim, majd újfent csak a vállam vonom a felcsendülő kérdésekre.
- Igazából abban sem vagyok biztos, hogy jó ötlet ezt az izét a városba cipelni körbe-körbe. A segítség meg.. Ki tudja, hogy mire valahogy elérnénk a professzorékat és ők is idejönnének a többiek még mindig azon a helyen lennének-e? Szerintem majd gondolkodunk, ha ott vagyunk - jegyzem meg látszólag határozottan, bár igazából fogalmam sincs, mit is kéne csinálni. De ha nincs több ellenkezés és a gömböt is sikerült becsomagolni, akkor talán mehetnénk a címre.
- Csak aztán nehogy neonozni kezdj nekünk menet közben -engedek meg még azért egy feszültségenyhítő vigyort Liam felé.
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 26 Ápr. - 15:50

Sikerül bemérnem a többieket, és végre sikerül a vigyort is eltüntetni az arcomról, meg is masszírozom, mert elégé megfájdult az állandó mosolygásban, aminek amúgy örülnék, de ahhoz itt kéne lennie Scarlettnek. Kicsit hezitáltam az elején, hogy mégis kikkel menjek, de szerintem elég jól döntöttem. Inkább vagyok itt egy energiával teli szobában, minthogy ott feküdjek sérülten a sötétben.
Lehet, hogy bennem van a hiba, de engem annyira nem érdekel a Dallas. Persze, szívesen megnézek egy-két részt, de hidegen hagy, ha kihagyok egy részt, vagy hosszabb ideig nem tudok leülni a televízió elé megnézni.
Leah ötletére bólintok egyet, és a párhuzatba berámolom a gömböt. Egy takaróban azért nehezebb lenne elvinni, mint egy párnahuzatba nem? Aztán még ott van az is, hogy ez egy nagyon erős energiaforrás, amit ha valahogy tudnék használni, akkor…bármit megtehetnék, de sajnos gyenge vagyok hozzá. Nincs jobb ötletem nekem se, de ha Tati tud valami frankó megoldást, akkor az övét követjük, de ezt a gömböt akkor is el szeretném hozni magammal.

-Mégis kitől kérjünk segítséget? – senkitől nem tudunk. A rendőrség tabu, a többi mutáns szintén, mert éppen őket indulunk megmenteni, a professzorékat pedig nem tudjuk felhívni.
Vissza az elejére Go down

Leah Carmichael
mutant and proud

Leah Carmichael
Diák
power to the future
Play By : Malase Jow
Hozzászólások száma : 371
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 26 Ápr. - 12:49

- Hát persze hogy meg, nem hagyhattalak éhezni. – Mosolygok vissza Liamre, aki egyre inkább szimpatikus. Nagyon keveset szoktam a közös bandázásokon látni, pedig nagyon jó fej, többet kéne beszélgetnünk. Nem várok én a csokiért viszonzást, még csak az kellene. Szeretek jutalmazni, ezért kapott Tati is tortát. Valahogy jobban esik, hogy már tudok ilyen is lenni, Shannonként mindig magamra figyeltem, és elvártam, hogy királynőként kezeljenek. Én nem igazán foglalkozom a szobával, vagy a gömbbel, ezért ér teljesen megdöbbenéssel, amikor imádott Dallasom egy pukkanással az enyészeté lesz. Bakker... Társaink nyöszörgése jelenik meg helyette, így kénytelen-kelletlen feltápászkodok, és odamormolom Tatinak.
- Remélem a birtokon van videó, és felvették, különben hülyét kapok... – Na igen, elsődleges prioritás Jockey, másodlagos a társaink. Kevés szenvedélyem van, de ebből nem engedek. Úgyhogy gyerünk gyorsan, mentsük meg őket, aztán tudni akarom, hogy mi történt. A gömb ellenben továbbra is veszélyesnek tűnik...
- Talán... valami takaróba csavarni, hogy elvigyük magunkkal? – Kérdezem a többiektől, mert ha itt hagyjuk, akkor mitől változna a város helyzete? Nem vagyok egy elektronikai zseni, de ennyi még számomra is logikusnak tűnik. Remélem, hogy kiagyalnak valamit, mert nekem nem akaródzik így hozzáérni. Miután Liam kiderítette a címet, elindulhatunk arrafelé, viszont továbbra is azon tűnődöm, amit Tati már pedzegetett, hogy három fiatal, fegyverek nélkül vajon mit kezdhet egy egész város problémájával? Ha valami nagy erejű mutánsba botlunk, akkor csak csúnyán nézünk rá?
- Nem kéne... segítséget kérnünk? – Kérdezem menet közben, enyhén erőltetett menetbe kapcsolom, futólépésre ösztökélve a másik kettőt, mert Dallas-vágyam eddig nem látott magaslatokba emelkedett. De amúgy ha odaérünk, logikus próbálok lenni, talán valami főbejáratot nézünk?
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimePént. 25 Ápr. - 17:44

[Central park - > Csatornák - Erwan(Lisa), Neil]

~Ez most komoly?!~ Nincs nálam fegyver, nincs nálam szerszám, és nincs használható mutáns képességem. Előttem pedig rács és két hatalmas emberevő szörnyeteg akik most tutira azt hiszik, hogy a pizzafutás házhoz jött a vacsival. Mögöttem egy kiskorú akinek eddigi legfigyelemreméltóbb teljesítménye az volt, hogy nem fulladt meg a másik kettővel a csatornában. És akkor mi most jussunk át a kutyákon. - Mi is a képességed amúgy? - Nézek hátra a vállam felett. Remélem, hogy rávágja, hogy dezintegráció, mert akkor volt rács nincs rács és a kutyáknak is annyi. Van egyáltalán olyan mutáns képesség, hogy dezintegráció?
Visszafelé nem igazán van út a csatorna miatt. Más kiút sincs, szóval 5 nap múlva szomjan fogok halni két kiéhezett rotitól fél méterre. Hacsak nem jön le a gazdájuk előbb és le nem puffant, mint büdös csövest. Szóval én itt leülök szépen a ráccsal szemben és színpadias mozdulattal felkínálom a lehetőséget az öcskösnek amíg szépen lehiggadok és kitalálok valamit.
Vissza az elejére Go down

Mesélő
mutant and proud

Mesélő
Mesélő
Hozzászólások száma : 520



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimePént. 25 Ápr. - 13:53

New York fényei


[Central park - > Csatornák - Erwan(Lisa), Neil]

Megmaradt két túlélőnk is rendíthetetlenül halad tovább a sötét folyosón. Annyi sejthető, hogy talán pincében lehetnek ugyanis időnként kissé megremeg a föld, pont mintha mondjuk villamos menne el nem is olyan messze tőlük, és még egy csekély mennyiségű por, kosz is a fejükre hullik a plafon réseiből. A falak egyébként hűvösek, de nem nyirkosak, ellenben kellőképpen piszkosak és téglából állanak össze, ez tapintással érzékelhető. A szag eléggé dohos, de valahonnan azért időnként jut le ide levegő, hiszen tudnak lélegezni.
Haladnak egy ideig előre, amikor egészen hirtelen kapcsolódik fel a villany. Ez így elsőre tuti, hogy baromira retina kiégetős lehet. Az útjukat egy vastag rácsos ajtó állja el, ami még lehet, hogy a kisebb gond, de ha kis is tudnák nyitni az már problémásabb, hogy a túloldalon két rendkívül édes kis dobermann néz velük farkas szemet. Eléggé idomítottnak tűnnek, hiszen egyrészt nyakörvük van, másrészt nem kezdtek el veszettül ugatni, esélyes, hogy ők is sejtik, hogy nincs értelme. Egyébként most már megnézve a folyosót látszik, hogy hátrafelé nincs út, sem ajtó, ellenben a kutyusok mögött felfelé indul meg egy lépcsősor.


[Központi áramellátó - Liam, Leah, Tatjana]

Szóval láthatóan a tv-nek és a Dallasnak is annyi, viszont felvillan a kép és Liam kap egy istenes energialöketet. Be tudja lőni, hogy kb. honnan jött az adás, már csak az a kérdés, hogy azonnal a címre mennek, vagy kezdeni akarnak valamit a gömbbel? Az tuti, hogy csak úgy hozzáérni nem tanácsos, hiszen már ez az egy kisülés is úgy feltöltötte az elektromosság mesterét, hogy ihaj, ha megfogná még lehet hogy neki is ártana.
Amennyiben úgy döntenek, hogy a címet meglesik, nem kell sokat menniük, csak pár háztömb, mire elérnek egy eléggé romos és cseppet elhagyatott gyárépülethez. Határozottan kihaltnak tűnik az egész.

Vissza az elejére Go down

Tatjana Roberts
mutant and proud

Tatjana Roberts
Diák
power to the future
Play By : Irina Shayk
Hozzászólások száma : 531
Kor : 28



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimeKedd 22 Ápr. - 10:32

A felcsendülő ismerő szene nekem is mosolyt csal az ajkamra. Nem mintha én függő lennék, de anyukám szereti nézni, és egy pillanatra ő jut eszembe, meg a velük töltött idő. Nem láttunk minden részt, volt, hogy épp utaztunk, de ha tévéközelben voltunk, anyu mindig leült megnézni. Én pedig többnyire csatlakoztam hozzá.
Aztán egy hirtelen pukkanás, akaratlan rezzenek össze, és csak a szerencsén múlik, hogy meglepetésembe nem sikkantok fel, hülyét sinálva magamból a többiek előtt.
Leah jajongása térít magamhoz, egy pillanatig megijedek, hogy baja esett, aztán akaratlan nevetek fel, ahogy ráeszmélek a bajára. De a mosoly lefagy az arcomról, ahogy a képernyőn újfent megjelenik egy kép, de nem a folytatás.
- Ezek nem a mi...? - habogok meglepetten. Névről nem ismerem őket, legalább is nem mindenkit, de együtt jöttünk a városba. A mi társaink!
Rögvest fordulok is Liamhoz, de Leah megelőz, így tőlem már csak egy sürgető-várakozó pillantást kap. Persze nem várunk csodát, nem várom, hogy most fejből mondjon egy címet, ahol meglelhetjük a többieket, akik szemmel láthatóan bajban vannak. e legalább valami irányt. Bár tekintve, hogy New York mekkora.. igenis címet akarok!
- Gyerünk Houdini, szabadítsd ki őket -mormogom a poénra, nem helyzethez illő a feszt vigyor a száján. De egyenlőre csak ő tud bármit is tenni, mi legfeljbb követjük...
Vissza az elejére Go down

Neil Hunter
mutant and proud

Neil Hunter
független
loneliness is a gun
Play By : Dakota Goyo
Hozzászólások száma : 31
Kor : 23



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimeHétf. 21 Ápr. - 14:43

[Central park - > Csatornák - Tyler, Erwan(Lisa), Annie, Lindsay, Neil]

Közben egy másik tag is felébredt, de nagyon úgy látszik, hogy egyiküknek se tűnik fel, hogy itt vagyok. Tiszta érdekes, de hát nekik aztán nagyon mindegy lehet, ha egy vadidegen hozzájuk csapódik. Egyedül nem fogok innen kijutni, ezért követtem őket, és még éppen időben sikerül felmásznom a létrán, mielőtt elvinne az ár... Vagyis engem biztos nem visz el, elvégre fent tudok maradni a tetején. Megfulladni nem tudok, ennyi előnyöm is van, ha víz közelébe kerülök.
Leghátul maradok, reménykedve abban, hogyha eddig nem tűnt fel nekik, hogy velük vagyok, akkor ezután sem fog. Már nem tartom olyan jó ötletnek a kíváncsiskodást, szeretnék visszakerülni a nevelő szüleimhez, ezért, ha alkalmam adódik, nyomban el is hagyom a többi tagot. Vajon akik el voltak ájulva, kijutottak, vagy elvitte őket a víz? A sötétség miatt nem igazán látom, hogy ki van itt, és ki nincs, de a fal mellett maradva, némi biztonságérzetem van. A kérdés az, hogy ez meddig marad így? Talán a két tagnak jobban pörög a fogaskerék, kénytelen leszek rájuk hagyatkozni, ha ki akarok innen jutni.
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimeVas. 20 Ápr. - 9:03

[Central park - > Csatornák - Tyler, Erwan(Lisa), Annie, Lindsay, Neil]

- Remek! Letört a körmöm. És nincs sehol egy rohadt lámpakapcsoló, hogy legyen fény lereszelnem! - Kezdek irtóra bepöccenni. Csatorna, mocsok, bűz, patkányok, a drága csizmám és most a körmöm is. Valakinek benyújtom a bevásárlószámlát az biztos. Gondolkodjunk egy kicsit férfi fejjel. Minden nyirkos, azaz súrlódási hő legfeljebb párát termel, de szikrát nem, ha meg mégis, akkor sincs vele mit meggyújtani. Azaz marad a jó öreg vakon tapogatózás buli után, nehogy Tati ágyában essek hasra. Lábaimmal finoman, de határozottan rugdosódom, míg a kezeim derékmagasságtól fölfelé tapogatóznak, arra azért ügyelve, hogyha például egy törött üveg jönne szembe, akkor ne nyúljak bele tövig, nem itt akarok elvérezni vagy vérmérgezéssel kóborolni és úgy feldobni a tűsarkút. Amíg kóválygok valószínűleg a többiek is megjönnek. Ha nem akkor béke a vízi hullájukra, ámen.
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 19 Ápr. - 20:19

- Reméltem, hogy meghallottad a gyomrom korgását és megesik rajtam a szíved! – mondom neki mosolyogva. Reménykedtem benne tényleg, de nem számítottam arra, hogy kapok is, most jövök egy csokival Leahnak. Azt hiszem még örülök is annak, hogy Mathis eltűnt. Sokkal kedvemre valóbb az a gondolat, hogy éppen fogócskázik az őrökkel, mintsem hogy itt rontsa a levegőt. Nincs nekem vele semmi bajom, de szerintem nem éppen ő a legmegfelelőbb ember a tanulók vezetésére.
Megigézve nézem azt a gömböt, de tudom, hogy nem szabad nyúlkálnom. Pedig olyan szívesen nyelném el a benne lakozó erőt...Szinte már hívogat engem, hallom a hangját és egyre idegesebb leszek, mert tudom, hogy nem érhetek hozzá. Igazat kell adnom Tatinak, inkább próbálkozunk a tévével, mintsem először velem. Elszakítom a szememet a gömbről és inkább a szobát vizslatom, mikor egyszer csak érzem, hogy feláll a karomon  a szőr.  Értetlen kifejezés ül ki az arcomra, mert tudom, hogy akkor szoktam így érezni magamat, mikor megráznak, de most semmi ilyen nem volt…Tévedek biztos, hogy volt, nem érezném magam most ilyen jól. Feltöltődtem energiával, legszívesebben villámokat lődöznék az égbe ordibálva. Igaza van Charlesnak, könnyen belehet kattani a saját képességedtől, úgyhogy próbálok leplezni a hirtelen megjött jókedvemet, de csak nehezen tudom, mert állandó mosolygási kényszerem van. Pont mikor Scarlettel vagyok, csak ezt most nem akarom.
Megrázom a fejem és mosolyogva fordulok oda Leahhoz, majd én is meglátom azt, ami ennyire felizgatta. Bárcsak letudnám vakarni magamról ezt a rohadt mosolyt, ilyenkor nem éppen a legtapintatosabb dolog mosolyogni, mikor a társaink egy sötét szobában feküdnek. Láthatóan jól vannak, kivéve a fickót aki a földön fekszik  a saját vérében. Ezek szerint neki nem a sebezhetetlenség a képessége. Még mindig mosolyogva, de értetlen arccal nézek Leahra? Mi vagyok én GPS? Nem tudom csak úgy bemérni az embereket, ahhoz kell egy energiaforrás és egy…várjunk csak! Ez a tévé a gömbbel valami kapcsolatban áll, akárcsak az, ahol a többiek vannak. Én meg majd szétrobbanok az ajándékba kapott energiától, szerintem simán be tudom őket mérni, legalább körzetre pontosan.
-Oké, oké, most figyeljetek, jön a varázslat! – mondom nekik vigyorogva és becsukom a szememet. Akárcsak az előbb most is egy térképként próbálom lekövetni az energia útját, csak most könnyebben és gyorsabban megy, köszönhetően annak a szép kis adag energia csomagnak, amit a gömbtől kaptam.
Vissza az elejére Go down

Leah Carmichael
mutant and proud

Leah Carmichael
Diák
power to the future
Play By : Malase Jow
Hozzászólások száma : 371
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 19 Ápr. - 18:35

- Féltél, hogy kimegy a fejemből? – Kérdezek vissza vigyorogva, aztán megrázom a fejemet. – De nagyfiú, meg se kértél, hogy hozzak valamit, meglepi volt! – Mindenesetre jól esik a hálája, egészen jó kis társaság leszünk azt hiszem. Nem csak az ilyen bevetések alkalmával, hanem úgy általánosságban. Sokkal több ez, mint szimpla iskola, megtanulunk bízni is egymásban. Tatival összenézünk, aztán most kivonom magamat a további nyomozásból, mert múlt héten lemaradtam a kötelező Dallas részről, és ha most nem pótolom, akkor csak utalásokból fogom megtudni, ki lőtt rá Jockey-ra. Az is valami, de ezt látni kell, még az elnök is rákérdezett a beszéde végén, na nem mintha figyelemmel kisérném a politikát. Míg társaim nézik a kék gömböt, levetem magam a tévé elé, és gyakorlott mozdulattal kapcsolom be. Éppen időben, mert már fel is harsannak az intró fanfárjai, amikor... a tévé egyszerűen kiég.
- Ne! Neeee! –kezdek hajtépésbe szinte hisztérikus sikollyal. Nem is figyelem az elektromos impulzust, ami végigfut a szobán, és Liamben végződik, csak ütögetném a tévét, remélve, hogy nem ráz meg, amikor kapok egy képet, de totálisan nem Kristin, vagy Samantha pisztolyos alakja rajzolódik ki, hanem a saját társaink valami fura helyen.
- Héé! Ezt nézzétek! – Meresztem a szememet, aztán Liamre nézek, és sürgető módon integetek neki a kezemmel.
- Nem tudod meghatározni, hogy hol lehetnek? Mittudomén tapizd le a tévét. – Vigyorodom el, ám közben bánkódom a történelmi fontosságú évadnyitó rész kihagyásán. Ezt a balszerencsét. Dallas imádatom még szőke korszakomból származik.
Vissza az elejére Go down

Mesélő
mutant and proud

Mesélő
Mesélő
Hozzászólások száma : 520



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 19 Ápr. - 18:14

New York fényei


[Central park - > Csatornák - Tyler, Erwan(Lisa), Annie, Lindsay, Neil]

Sikerült kijáratot találni, ha Lindsaynak van egy kis esze //és user olvasta a többiek hsz-ét//, akkor csak nem egyedül indult el, hanem a hármassal. A csatornából tehát sikerült kijutni kb. fél perccel az előtt, hogy az alattuk elsüvítő víztömeg elmosná a terepet. Kérdés, hogy mi van a többiekkel, akiket ott sikerült hagyni? Fent jutottak ki, létra segítségével, ahol pedig most vannak az egy épület alagsora lehet talán. Annyi biztos, hogy vak sötét van elsőre, csak a falakat lehet kitapogatni, jobbra és balra, kb. 3 ember fér el itt egymás mellett.

//Kaptok még egy kört, de most szólok előre, hogy ha nem sikerül írni, akkor nem lesz könyörgés és haladunk tovább a többiekkel rendes tempóban, mert az úgy nem oké, hogy a másik hármas 1-2 nap alatt ír, itt meg két hét alatt sikerült.//

[Központi áramellátó - Liam, Leah, Tatjana]

Tati nem gondolkodik rosszul, főleg akkor lehet számára egyértelmű, hogy a gondolatai jó úton járnak, amikor a Leah által bekapcsolt tv olyan szépen szikrázva kapcsol ki azonnal a bekapcsolás után, hogy ihaj. Mázlija van, hogy nem robbant ki a képernyő, mert igazság szerint még erre is lett volna esély. Csak azért nem történt meg, mert az épp közelebb lévő Liam kap egy akkora áramütést a gömbből, ami egy átlagos embert kétszer is kisütött volna, de neki maximum csak a karját a szőrszálak állnak fel egy kicsit, plusz állati jól érzi magát a hirtelen energia többlettől, de ebből már az is egyértelmű, hogy igaz a sokat akar a szarka kezdetű mondás. Puszta kézzel nyúlkálni nem lenne okos ötlet.
A zümmögő hang viszont egyre erősödik, aztán egy pillanat múlva bekapcsol az előzőleg kisült tv képernyője. Nem sok, csak pár perc, amíg látják benne a képet, nem más az, mint a többi társuk sora, akik láthatóan egy sötét teremben vannak bedobálva, onnan nézelődnek kifelé. Hang nincs, csak ez a kép pár percig. Láthatóan a többség jól van, kivéve a fal mellett ájultan heverő és vérző Tylert.

Vissza az elejére Go down

Lindsay Tyson
mutant and proud

Lindsay Tyson
Diák
power to the future
Hozzászólások száma : 64



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimeCsüt. 17 Ápr. - 11:55

[Central park - > Csatornák - Tyler, Erwan(Lisa), Annie, Lindsay, Neil]

Nem tetszik a fickó mosolya. Egy pillanatra elgondolkodom, hogy miért is jöttem ide? Elvégre ha rajta maradok azon a metrón, a csapat többi tagjával tarthattam volna, talán megúszva az ezután bekövetkező események sorát.
Hamarosan eldördül egy lövés. Riadtan látom, hogy egy társunk megsérül, ezután minden elsötétedik előttem. Még kiszúrok egy apró zörejt, mintha egy bokor ágai csapódnának szabályosan egymásnak.  Valami megmoccan ott, tisztán hallom, azonban nem tudom látom mi okozhatja, mert addigra teljesen elnyel. [...]
A karjaimon egy nagyobbacska patkány mászik. Ebből mit sem sejtek, csupán annyit érzek, hogy a bőrömön apró valamik mozognak és a valamik nem olyan könnyűek, mint a bogarak. Nagy levegőt véve lassan kinyitom a szemem, majd felemelve a fejem körülnézek. Ez nem a Central Park. A mozdulattól az állat lepottyan rólam, s egyik kézfejemet átugorva szalad el. Sikítva felugrok. Úristen! Ez az izé rajtam mászott! Mi van, ha belém harapott? A gondolattól is borsódzik a hátam. Nem pont ilyen körülmények között szeretném feldobni a talpam, főleg nem miután rájövök a hollétünkre. Eleinte kicsit lassan forogtak a kerekeim, de minél több időt töltöttem ébren, annál tisztább lett a kép. Magam is biztos voltam benne, hogy miattuk vagyunk itt, de arra nem sikerült rájönnöm, miért. Felnézek, s öreg lámpák sejtelmes fénye köszön vissza rám. Előre pillantok, és egy utat látok, amit követve talán kijuthatok innen, ám hamar rájövök, hogy nem vagyok egyedül. Nem, mert nemrég még a többiekkel együtt voltam. De hol vannak ők?  Nos, ahogy ott láttam őket feküdni, ez a kérdés is meglett válaszolva.
Ügyes felderítő vagy, Tyson! - jegyzem meg gondolatban keserűen, végül megnézem élnek -e még. Amennyiben mindenki jól van, kicsit nyugodtabban álok tovább arra, amerre a patkány eliszkolt. Elég nagynak tűnik ez a csatorna. Nem tetszik a helyzet, sejtem hogy valamit még tervezhetnek velünk azok a seggfejek. Fogalmam sincs mit, de az nem lehet szép! Arról sem volt szó, hogy futóbolondokkal akadhatunk össze az út során!
Vissza az elejére Go down

Neil Hunter
mutant and proud

Neil Hunter
független
loneliness is a gun
Play By : Dakota Goyo
Hozzászólások száma : 31
Kor : 23



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimeSzer. 16 Ápr. - 23:28

[Central park - > Csatornák - Tyler, Erwan(Lisa), Annie, Lindsay, Neil]

Az események felgyorsulva peregtek a szemeim előtt. Kiderült, hogy mind a két csapat mutáns, így nem tévedtem nagyot, mikor az a kislány a semmiből bukkant fel. A kutyák is eltűntek, majd szócsata következett. Közben egy pisztoly is előkerült, meg sötétség is lett. Szuper, így már tényleg nem tudom, hogy mi folyik ott, de mire feleszmélnék, már csak azt érzem, hogy a földön fekszek.
Fogalmam sincs, hogy mi történhetett, nem érzem, hogy bántottak volna. Valamelyik mutáns képessége lehetett az, amelyik kiüthetett. Lassan nyitogattam a szemeim, csak néhány fényforrást pillantottam meg a fejem felett. Bűzt nem éreztem, mégis úgy tűnt, hogy egy csatornában vagyok. Az viszont meglepett, hogy nem egyedül. A többiek is idekerültek, ráadásul az egyik hamarabb magához tért, mint én, és már el is iszkolt valamerre. Nem tartottam célszerűnek utána kiabálni, egyelőre magamhoz kell, hogy térjek. Felkeltem a földről, nem éreztem, hogy fájna valamelyik tagom. Szóval nem bántottak, de mégis itt kötöttem ki. Felettébb érdekes egy dolog, de ami jobban izgat, az az, hogy kijussak innen. Megnézem a többieket (feltéve, ha itt maradtak), hogy élnek-e még. Ha igen, akkor ott hagyom őket, bajuk nem eshet, és az eliszkolt tag után indulok. Reményeim szerint be fogom érni, és nem tévedek el.
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimeHétf. 14 Ápr. - 12:30

[Central park - > Csatornák - Tyler, Erwan(Lisa), Annie, Lindsay, Neil]

Sötétség, majd egy gyéren megvilágított csatorna. Nem fulladtak bele a vízbe, egyelőre, de valami halk zúgás közeledik. Nem kell atomfizikusnak lenni ahhoz, hogy ezt össze lehessen rakni egy normális történetté. Kiütöttek minket, majd bele akarnak fojtani a szennyvízbe. Az egy időre elzárt rendszerbe pedig máris ömlik vissza a trutyi. Nos az egyetlen dolgot tehetem, amit ilyenkor lehet. A többieket Tylerre bízom, elvégre ő a tanár, majd elindulok futni az ellenkező irányba, mint amerről a hangot hallottam.
A következőket keresem: kilökhető rács a plafonon, felfelé vezető lépcső, oldaljárat. Amit el akarok kerülni: mindenféle hely ami annál lejjebb van, ahol most vagyok. Elvégre a víz a gravitációnak engedve fentről lefelé halad. Fizikából jeles.
- Ti se maradjatok le sokáig! Előbb utóbb ebből úszás lesz.
Vissza az elejére Go down

Tatjana Roberts
mutant and proud

Tatjana Roberts
Diák
power to the future
Play By : Irina Shayk
Hozzászólások száma : 531
Kor : 28



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 12 Ápr. - 13:41

- Úgy tűnik, valaki nagyon csípi a kéket - sóhajtok fel az ajtó előtt térdelve, csak egy pillanatra emelve pillantásom Liamra, majd újfent befelé próbálok kukkolni, hátha többet is láthatok, mint a tenger színét.
- Nem is tudom.. Az, hogy a tűzlétráról bemész egy olyan lakásba, ami nem a tied szerintem már erősen feszegeti a betörés határait. Mert ha nem így lenne.. hány betörő mászna be az ablakon, és mentené magát azzal, hogy a zárat ő ugyan nem törte fel - vonom meg a vállam, és mint kölyökkoromban, mikor karácsony előtt a szüleim dugták el a megvásárolt ajándékot, úgy tapadok a kulcslyukra, míg csak meg nem jelenik egy árny. Már épp figyelmeztetném Liamot, hogy gond van, mikor a túloldalról meghallom Leah szavait.
- Lökött - vigyorgok rá, mikor feltárul az ajtó, és kissé megnyugodhatok végre, hogy barátnőmnek nem esett semmi baja.
Gyorsan belépünk és csukjuk is magunk után az ajtót, hogy ne legyen feltűnő a dolog. A szoba közepén ácsorgó kékes derengésű szerkezet kissé elbambít, tetszik a színe, de mégis.. nem érzem azt, hogy szeretném sokáig élvezni a társaságát.
- A gyomruk után mennek - nevetek Leahra, ahogy átadja Liamnak a csokit, majd egy lépést közelebb lépek a cucchoz, majd azonnal meg is torpanok. Mi van ha ráz? Ha egy "élő" elektromos góc az egész?
- Fogalmam sincs, de tuti, hogy nem egy egyszerű itthoni fizikai kísérlet - felelem Liam kérdésére, tisztes távolból szemlélve azt az izét. Leah tévés szavain viszont csak mosolygok. Végül is igaza van.. ha nem ért hozzá, minek okoskodjon bele? Ő bejuttatott minket, mi törjük a fejünket. Vagy is igazából Liam, végül is ő babrált a kamerákkal meg az árammal a telepen.
- Mi lenne, ha a közelébe tennénk valami elektromos szerkezetet?- vetem fel, ahogy tudatomba szökik a tévé valós léte.
- Ha ez valami nagyon erős elektromos cucc, akkor talán reagálnak rá. Ha ne adj isten kisüt.. talán jobb lenne elsőként azzal próbálkozni, mint veled, nem? - pislantok Liamra, mielőtt elkapná a mohóság.
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimePént. 11 Ápr. - 19:08

Nagy lett hirtelen a szánk, de azért szerintem mindannyian izgultunk. Én próbáltam nem mutatni, de azért ott volt bennem a félsz, hogy esetleg elkapnak. Mondjuk az sem lett volna tragédia, kivágtuk volna magunkat ebben biztos vagyok. Csapatban kell játszani, ez a legfontosabb most. Nem szabad elhinnünk, hogy képesek vagyunk mindent megoldani egyedül. Végül Tati is befut, akinek Leah röviden beszámol a kis akcióról, ami elég simára sikerült.
Halkan elnevetem magam, arra, hogy mi ezt csak úgy megoldottuk volna. Tény, hogy elég könnyű dolgunk volt eddig, és valószínű ezt a szúrós szemű Mathis nélkül is megoldhattuk volna, de azért a jelenléte szerintem sugárzott egyfajta biztonságérzetet. Igazán adhatott volna valami pisztolyt vagy hasonlót, sokkalta jobban érezném magam tőle. Már rég nem sütöttem el, és most kedvem lenne lődözni.
Csak elmosolyodok arra, ahogy megpaskolja a vállam Leah. Szép volt Liam, nagyszerűen alakítottad az aranyos kisfiút, akit érdekli az anyja munkája. Nem azért mondom, mert jelentéktelenek éreztem magam, sőt! Egész jól érzem magam, volt már rám szükség, és remélhetőleg lesz is. Bár valami már tennem kéne a hasammal, mert elég idegesítően korog. Nem is fegyvert, inkább egy hamburgert kellett volna adnia nekem Mathisnak, azzal jobban jártam volna. Könnyedén elérjük a célunk, és már az ajtó előtt állunk, míg Leah a tűzlépcsőknél próbál szerencsét. Kíváncsi vagyok mire megy majd. Mindenesetre nem hallok semmit, ami nagyon is zavar, mert a fejemben hangokat hallok. Mintha hívna engem bent valami. Érzem, hogy valami nagyon erős energiaforrás van bent a szobában, kavarog is tőle a fejemben minden. Nem igazán kísérletezem még nagyon nagy energiákkal, de....szinte megrészegít az erő, amit az ajtón túlról érzek, pedig még csak bele sem kóstoltam. Megrázom a fejem és próbálom elhessegetni a fejemből ezeket a gondolatokat, de nem járok sikerrel.
- Az első kettő. Ha Leah kinyitja nekünk az ajtót belülről, az nem számít betörésnek nem? - kérdezem mosolyogva Tatitól. Legalábbis nála nem számít annak, mert nem törtük fel a zárat, vagy hasonlót. Kis idő múlva kattan a zárt és már bent is vagyunk a szobában. Elnevetem magam, mikor Leah a kezembe nyomja a Mars csokit. - Féltem, hogy kimegy a fejedből. - mondom neki mosolyogva, majd fel is bontom és három harapással el is tüntettem a számban. Na ez most jól esett, az első falatok, amit ma ettem. Valamiért kiment a fejemből a reggeli. Meglep, hogy Leah inkább leült tévézni, mint segíteni a keresésben. Mondjuk nem igazán van mit keresni, mert nem nehéz kiszúrni az előttünk lévő gépezetet és a kék gömböt, ami szinte hívogat engem. Megmakacsolom magam és megrázom a fejem megint. Nem tudom, hogy mi lenne, ha én elszívnám azt az energiát, de nem hiszem, hogy jó vége lenne. Talán egy kicsi azért nem ártana nem? Az a pár másodperc csak nem árt meg. Meglepődöm mikor észreveszem, hogy a gömb egyre fényesebb, mióta bejöttünk és már mintha nem csak a fejemben hallanám a hangját.
- Mit csinálhat ez az izé? - költői kérdés a többiek felé, mégis honnan tudhatnák a választ. Viszont talán én megtudhatnám, ha esetleg kicsit közelebbről nézném meg....
Vissza az elejére Go down

Leah Carmichael
mutant and proud

Leah Carmichael
Diák
power to the future
Play By : Malase Jow
Hozzászólások száma : 371
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimePént. 11 Ápr. - 18:31

A fejem csóválom, amikor meghallom sokadszorra, hogy Liam gyomra mennyire korog. Hogyan jöhetett el egy előre leszervezett akcióra ilyen éhesen? Én úgy indítottam a napomat, hogy jól bereggeliztem, pedig szeretek spontán lenni, na de ettől még nem akarok éhenhalni. Tati végre kiér, és tovább tudunk indulni, miután pár szóban összefoglaltam neki, hogy miről is volt szó, amíg Liammel kutattunk.
- Kár is volt eljönnie, hiszen most sincsen sehol. Egyszerűbb lett volna, ha csak a címet adja meg, aztán megoldjuk. – Most már nagy a szám, pedig odabent a torkomban dobogott a szívem. Éles helyzetben még sosem voltam, és az is meglepő, hogy mennyire építeni lehet, és kell is a társainkra. Itt csak csapatmunkában működhet a dolog, ebbe persze az X-Men nem tartozik bele. Magunk vagyunk.
- Ronda, viszont így hatékony voltam. – Mosolygok vissza büszkén, és pacsira nyújtom a kezemet, de azért megpaskolom Liam vállát is, hiszen mégiscsak ő itt az ezermesterünk. Elindulunk fel az emeletre, ahol a megadott címet követve gyorsan rátalálunk a megfelelő emeletre, és ajtószámra. Zártnak tűnik, társaim viszont gyorsan belemennek, hogy ezúttal én maradjak egyedül, hátha a másik oldalról sikerül. Fogalmam sincsen, hogy miről beszélgetnek, lesietek, és a hátsó utcához kapkodom a lábamat, ahol is az épület aljában egy éjjelnappali kisboltot fedezek fel. A zsebembe markolok, pár rongyos dollár, csóró vagyok. Mindegy, ennyit megér a kölök. Találomra felkapok egy Mars csokit, és bevágva egy idős nyanya elé már fizetek is. Csoki a farmerdzsekim zsebébe, aztán már mászok is fölfelé. Kicsit összekoccan a fogam a csúszásnál, de csak pár pillanatig remegek, én vállaltam ezt. Számolgatom az emeleteket, és amikor felérek, befelé saszzézok a párkányon, szerencsére korlát is van építve. Az ablak nyitva, ami nagyon gyanus. Kintről is látni a furcsa kékséget, de ráérek még megnézni, inkább beteszem a lábamat, vigyázva, hogy ne lépjek szilánkba. Áthágok a szobán, és kiszólok.
- Nyitom az ajtót szörnyecskéim. – Utalok a nemrég látott fantasztikus mozifilmre. De azért teszem, nehogy leüssenek, ha kattan a zár. Beengedem őket, aztán visszazárom a kallantyút, majd Liam kezébe nyomom a csokiját, aztán Tatira vigyorgok.
- Pasik. – Csipőre vágott kézzel nézelődök, aztán keresek egy tévét, és törökülésben helyezkedem el a padlón, hogy nézzem, amíg kutatnak. Bekapcsolom, lemaradtam a Dallas pénteki részéről, talán lesz ismétlés.
Vissza az elejére Go down

Mesélő
mutant and proud

Mesélő
Mesélő
Hozzászólások száma : 520



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimePént. 11 Ápr. - 8:36

New York fényei


[Central park - > Csatornák - Tyler, Erwan(Lisa), Annie, Lindsay, Neil]

//Mivel egyikőtöknek sem sikerült írni - ezt külön köszönöm, jól eső érzéssel tölt el -, így még egy kört kaptok arra, hogy menjen ez a részleg, vagy szimplán lezárom a következő egy hét letelte után és megy tovább a másik trió vonala, ezt pedig meg sem történtnek tekintem. Többször is lett jelezve, hogy lehet sorrendet bontani és bevágni más elé, bár azt is megértem, hogy ha egyszer itt van egy tanár, akire logikusan a diákok figyelnek és hallgatnak, akkor ez eléggé zavarossá teszi a dolgokat. Mindegy a fenti él, még max. egy hét, aztán utána haladunk rendes pörgős tempóban a többiekkel.//

[Központi áramellátó - Liam, Leah, Tatjana]

A fülelésre nem hallani semmit sem az ajtón túlról, a kulcslyukon belesés viszont halovány fény derengését jelzi. A különös benne elsősorban az, hogy kékes, ami általában azért nem gyakori, többnyire a lámpák inkább a sárga színtartomány felé húznak el.
Leah talál tűzlétrát, bár tény és való, hogy nem épp a legkellemesebb ezen mászkálni. Főként végszükség esetén menekülésre találták ki, de azért egy-két kisebb megcsúszással fel tud érni a célhoz. Furcsa, de az ablak nyitva van, tehát akár be is tud mászni. Egyelőre nem talál bent az ég világon senkit, csak egyetlen különös kék fénnyel pulzáló szerkezetet. Az ajtót ha arról van szó, ki tudja nyitni, hogy beengedje a többieket is. Nos tehát a kék fénnyel pulzáló szerkezet egy állványon levegő gömb, mely egyértelműen elektromos forrásnak tűnik. Ez még önmagában nem jelentene nagy gond, az azonban igen, hogy a szobába érkezésükkel a fénye másodpercről másodpercre erősödik, és mintha halk zümmögést is hallani lehetne egyre inkább. Mint amikor olyan helyre mész be, ahol sok magas feszültségű szerkezet van, generátorok, vagy ilyesmi. Liam azt érezheti, hogy ez az izé csak úgy ontja magából az energiát, ami talán... még neki is sok lenne.

Vissza az elejére Go down

Tatjana Roberts
mutant and proud

Tatjana Roberts
Diák
power to the future
Play By : Irina Shayk
Hozzászólások száma : 531
Kor : 28



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimeVas. 6 Ápr. - 10:09

Úgy tűnik, a szerencse épp a vállamon ül, így gond nélkül jutok ki. AMint rácson kívül vagyok lassítom lépteim, kicsit feltűnő lenne, ha tovább rohannék. Csak lépteim szaporázom, főképp, mikor meglátom Leahékat.
- Persze - biccentek a kérdésre, majd aprókat sóhajtva próbálom csillapítani szívverésem. Közben valami címlistát mutogatnak nekem és magyaráznak valami központot. Mindegy, csak legalább eredmény van.
- Mathis elterelő hadműveletbe kezdett. Azt hitte, két őr fejével nem bírok el - húzom ela szám, főképp Leahnak címezve szavaim, hisz ő ismer, majd csak vállat vonva jelzem, szerintem kár rá várni.
És nem is tesszük, újfent metrózunk, és míg egyik kezemmel kapaszkodom, a másikkal leporolom magam, beletűrok a hajamba, hogy kissé rendezzem zilált külsőm.
- Nem csodálom, ritka ronda egy bányarémet sikerült kifognod - kacsintok rá vidáman, egyben sugallva, láttam őket. Bár hogy hol és miképp, azt egyenlőre nem fejtegetem.
Helyette leszállunk a kívánt megállónál, majd némi séta után elérjük a megadott címet. Számat elhúzva pislogok fel rá, nagyon remélem, hogy itt nem a szellőzőt kell használnom, vagy nem kell minden egyes ajtót végigkopogtatnunk. Nincs annyi kitalált érv, ami ebben a segítségünkre lehetne.
És nem is kell, helyette itt van Liam, meg az ő.. mittomén mije. Tán látja az energiát vagy vezeti az áramot. Nekem mindegy, a lényeg, hogy sorkopogtatás nélkül érünk el egy ajtót.
Leah tervére csak aprót sóhajtok, de időm sincs ellenkezni ellene, hisz már el is száguld. Nem mintha nem bíznék benne csak.. elég magasan vagyunk azért, nem szeretném, ha bármi baja lenne.
- Mármint mi? Hogy Leah épp készül felmászni az emeletre egy rozoga létrán? Vagy hogy három kölyök akarja megváltani a világot? Esetleg az, hogy épp egy idegen és kissé bizarr lakásba készülünk betörni? - sorolom a lehetőséget, de se rettegés, se ellenkezés nincs hangomban, inkább csak mosolygok melé és térdeplek az ajtó elé, hátha a kulcslyukon keresztül be lehet látni.
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 5 Ápr. - 12:03

Könnyedén kiérünk és az udvaron állunk le, hogy bevárjuk a másik csapatot. Nekik vajon mit sikerült találniuk? Könnyen lehet, hogy semmit, hiszen mi voltunk Leah-val, akiknek sikerült megtalálniuk a címet. Most így jobban belegondolva talán butaság így hosszabb időre leállni, Mathis és Tati honnan tudhatnák, hogy végeztünk. Szegény Tatit sajnálom egy kicsit, nem a legjobb társaságot kapta az már biztos. Én a helyébe talán még külön is váltam volna Mathistől, ha van rá lehetőségem. Viszont az is igaz, hogy Mathis mellett ő van a legnagyobb biztonságban. Mathis katona, azok pedig kemény fickók és nem szeretik az emberveszteséget a saját oldalukon, legalábbis én így gondolom. Aztán lehet, hogy pont amiatt kerülnek bajba, mert a katona imád akciózni. Most már nem akarok lelépni. Az elején még gondolkoztam azon, hogy lelépek, mert inkább enni akarok, de most már maradok. Érdekel ez az egész, és pluszban van egy címünk ahova érdemes ellátogatni, talán lesz időnk benézni egy kis boltba, ahol kapni valamit, amivel kihúzom a napom. Energiát is elhasználhatnék arra, hogy ne idegesítsen ennyire az éhség, de az nem igazi. Ilyenkor nem érzem a finom ízeket a számban, és hosszabb távon sem tesz jót. Mikor felfedezte, hogy feltudom magam tölteni, mint egy elemet, egy hétig csináltam ezt. De ez is véges pont, mint az elemnél. Elhasználódik egy idő után, nem tudok egy hét után már élni energián. Kell az idő mire helyreáll a szervezetem, vagy nem is tudom, nem vagyok valami nagyon nagy tisztában a képességemmel. Éppen mondanám, hogy induljunk, mert nem biztos, hogy Tati és Mathis ideér, de ekkor éppen felbukkan Tati, aki kissé ziláltnak tűnik. Üldözték, vagy csak nem akarta lekésni a találkozást? Nem tudom, de Leah amúgy is megkérdezi tőle, hogy rendben van-e. 
Nem telik el valami sok idő és máris a metrón zötykölődünk. Ahogy leszállunk felnézek az előttünk lévő épületre. Megjöttünk. A képességem egyik nagy előnye, hogy képes vagyok amolyan térképeket készíteni magamnak. Csak itt nem alaprajzként látom a dolgokat, hanem az energiaáramlás szerint tudom elrendezni a dolgokat magamban. Most is használom ezt a képességem és könnyen át is látom a területet. Felmegyünk a negyedik emeletre és a 48-as szám előtt megállunk. Bólintok egyet Leah tervére, majd mikor már nincs itt, egy hirtelen ötlettől vezérelve nekinyomom a fülem az ajtónak, hátha hallok valamit, de semmit. Zárva is van, talán berúghatnám az ajtót. Aztán inkább hátrébb húzódok. Nem a legjobb ötlet csak úgy berontani, kitudja mi van odabent. Ha meg nincs semmi, akkor Leah majd bentről kinyitja nekünk az ajtót, így még csak betörésnek se számít igazán.
- Szerinted ez jó ötlet? - kérdezem Tatitól, miközben nekidőlök a falnak.
Vissza az elejére Go down

Leah Carmichael
mutant and proud

Leah Carmichael
Diák
power to the future
Play By : Malase Jow
Hozzászólások száma : 371
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitimePént. 4 Ápr. - 21:25

Még szerencse, hogy nem látok bele Liam fejébe, mert végignevetgélném a közös akciónkat. A hobbitos mesekönyvet nem olvastam, de hallottam róla, de kétlem, hogy valaha megfilmesítenék, olyan összetettnek tűnik. Meg hát ki menne el megnézni egy ilyen varázslós, hadonászós hülyeséget? Üresen konganának a mozik! Megkapjuk végre a statisztikát, amire kedvesen a társamra mosolygok, a banya képében ez biztosan ocsmányul néz ki, de a képességemhez nem kaptam színészi adottságokat is. Szépen ártatlanul elindulunk kifelé, bízva abban, hogy nem futunk össze a nyanya eredetijével is. Amíg kint várakozunk, a sráctól megkapom a következő bókot, nagy sármőr a gyerek, de kétlem, hogy pont én kellenének neki. Valahogy én úgy érzem, rászolgáltam arra, hogy egyedül maradjak. Jelenlegi állapotomban menekülök a valódi érzelmektől, miattam halt meg a barátnőm, akit a testvéremként szerettem, nem érdemlem meg, hogy valakinek fontos legyek. Így nem is válaszolok, csak udvariasan bólintok, amint visszaváltozom igazi önmagammá, és most már a hollófekete hajú, mandulavágású szemű lányka áll előtte. Lágyan beletúrok a tincseimbe, érezni akarom, hogy visszatér az igazi külsőm. Kint nem sokáig kell várnunk, meg is jön drága barátnőm, Tatika is, aki kissé ziláltnak tűnik, felvont szemöldökkel, kérdő tekintettel vizslatom, hogy vajon mi történhetett vele. Meg akarták tán erőszakolni? Áh, csak a fantáziám túl van.
- Minden rendben? – Kérdezem meg tőle, aztán ismét ütőképes hármassá avanzsálódva megmutatom neki, hogy mit találtunk, remélve, hogy nem akarja kivonni magát a további nyomozástól. Tehát vissza a metróra, de most nekiszegezem a kérdést.
- Most te változol át szivi, jó? Nekem mára már sok volt, lassan nem találom önmagam. – Nézek rá kérlelően, ahogyan a metrón zötykölődünk, és felkeressük a statisztikán az erre hivatkozó címet. Felmegyünk, egyenlőre különösebb terv nélkül. A kopogtatásra sem történik semmi, talán valamilyen különösen nagy erejű mutáns bújkál itt.
- Most ti maradjatok együtt, oké? Megpróbálom kívülről. – Bólintok neki, egy kedves mosoly még a fényes páncélú lovagra, aztán lemegyek a földszintre, hogy megkerüljem a tömböt, és a tűzlépcsőn másszak fel. Kiszámolom magamban, hogy hányadik emelet melyik ablaka lehet, és óvatosan oldalazva a párkányon, bekukkantok.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: New York fényei   New York fényei - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
New York fényei
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» New York
» New York-i bújócska
» Egy New York-i lakás
» I <3 New York - Jay & Jaime
» New York határában

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Kalandok, események :: Kalandok, mesék-