we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Town Square Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Town Square Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Town Square Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Town Square Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Town Square Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Town Square Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Town Square Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Town Square Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Town Square Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 18 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 18 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Town Square

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Mesélő
mutant and proud

Mesélő
Mesélő
Hozzászólások száma : 520



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeHétf. 22 Dec. - 18:25

Szabad játéktér, új játék kezdhető.
Vissza az elejére Go down

Liliane Fontaine
mutant and proud

Liliane Fontaine
Diák
power to the future
Play By : AnnaSophia Robb
Hozzászólások száma : 103
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeCsüt. 30 Okt. - 18:42





Venus & Lily



 Ez most egyértelműen hivatalossá tehető: fogalmam sincsen, hogyan kell egyedül vásárolni. Nem tudom a méreteimet, nem ismerem a számozásokat, a kirakatban lévő próbababákon lévő ruhácskák címkéi mit sem jelentenek számomra. Óóó, bár ért volna rá jobban Daryl, nálam biztosan százszor jobban ért ehhez, magabiztos, és végső soron tudja, mit kéne kérdeznie. Úgy vélem rém ostoba lesz majd tőlem, ahogyan belavírozom, és olyanokat kérdezek, hogy: csókolom, mi lenne rám jó? A végén még valami nagyon bájos, ám a szárnyaim tekintetében zavaró boltos kisasszony kalauzomul ajánlkozik, és ha netán bejön velem a próbafülkébe, nagy zűrök támadhatnának. Jaj mamám, miért olyan bonyolult minden? A szüleim itt hagytak, nem támadkodhatok mindig a pótapucira, Ethannal való kapcsolatom pedig oly friss, hogy nem bugyit vásárolni hoznám el. A végén aztán még az is elképzelhető, hogy élvezetét lelné a dologban, ahogyan rám szokott nézni... Elrévedően szorongó mosolyom szélesebbre húzódik, amikor észreveszem a hátam mögött megjelenő hölgyet, még a belőlem áradó fény is vadul pulzálni kezd, még csak arra sem tudok figyelni, hogy egy kicsit is elnyomjam. Szerencse, hogy a közelben alig vannak járókelők, de a nő biztosan kiszúrja.
- Víííí...Venus...! – Nem teszem hozzá, hogy néni, a hasonló megszólításért majdnem leteremtett, erre véletlenül emlékszem. Azért viszont nem szólhat egy szót sem, amikor a nyakába ugrok, karomat a nyaka köré kulcsolva ölelem meg. Megmentőm, meg különben is nagyon bájos néniként ismertem meg, jobbkor nem is jöhetett volna. Mielőtt eltolnám magamtól nyomok két puszit oldalról.
- Hát ööö... a papámnál vagyok vendégségben, és nem hoztam elég... váltóruhát. Tetszik segíteni választani? Nekem valahogy ez annyira még nem megy? – Rendezem a vonásaimon túl a ruházatomat, remélem nem siet most annyira, hogy be tudjon csatlakozni.

Vissza az elejére Go down

Venus G. Rosenberg
mutant and proud

Venus G. Rosenberg
független
loneliness is a gun
Play By : Dita Von Teese
Hozzászólások száma : 20
Kor : 42



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimePént. 24 Okt. - 21:39



Heaven sent angel ?



A nappal nem az, aminek látszik. Hajam feketéjén nem csókol úgy végig az élveteg fény, ahogyan éjszakai lényem borzolja a kedélyeket. Egyszerű vagyok, tökéletesen átlagos, decens nő, elismert szaktekintély, a salemi kórház dolgozója, az, kinek ma szabadnapja van. S mi mással tölti egy nő a szabadidejét, ha nem vásárlással? Mert valamiben meg kell jelenni akkor is, hogyha nem a holdfény csal elő odúmból.
A kirakatokat sosem szerettem, nem nézelődöm, nagyon is célzatosan közlekedem. Mégis, ma valami azt súgta, hogy lassítsak, óvatosan és figyelmesen induljak bele a nappalba, s lám, gyümölcsöt is termett nekem a pillanat.
Liliane mögé lépek, s hagyom, hogy észrevegyen a kirakat üvegén. Tükröződünk mindketten, a szőke angyal és a fekete démon, ki most sokkal inkább annak tűnik, aminek valójában jó, ha hiszik: egyszerű, ám annál szebb nőnek, kinek gyönyörűsége még viselt könnyed, horgolt pulóverén és szigorú vonalvezetésű, térd alá érő szoknyáján, lapos talpú, bebújós cipőjén is átragyog.
- Szervusz! – köszönök neki mosolyogva, s újra megérintem tincseit, éppen úgy, ahogy a bálon is elbúcsúztam tőle. A szőke fürtökről saját feketéimre siklik kezem, visszadugok egy elkóborolt tincset a banánkontyba, amibe rendeztem reggel tincseimet.
- Mi járatban errefelé, gyermekem? – kérdem kedvesen, Kilépek mögüle, mellé állok, hogy ne kelljen kicsavarnia magát. Most Agatha vagyok, nem Venus, de ez mit sem változtat a találkozás felett érzett, megfejtésre nem szoruló örömömön.

Vissza az elejére Go down

Liliane Fontaine
mutant and proud

Liliane Fontaine
Diák
power to the future
Play By : AnnaSophia Robb
Hozzászólások száma : 103
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeSzomb. 11 Okt. - 20:58





Venus & Lily



 Darylnél lakom egy pár napja, magam sem tudom, hogy ez vendégség, vagy végleges. Felajánlotta, hogy örökbe fogad, a gyámom lesz, én meg a sulit is szeretem, végül tökéletes megoldást csak azt tudtuk találni, hogy maradok a suliban, de gyakran meglátogat, én is őt. Eltelt néhány nap, és semmi sem indokolja, hogy visszamenjek a birtokra, valahogy annyira megszokottá vált a kettősünk. Valamikor úgy viselkedik velem, mintha az apám lenne, de legtöbbször mégis sokkal inkább baráti, bár a legtöbb ilyen kapcsolati fogalom számomra még tökéletesen zavaros, legjobb nem is gondolni rájuk. A mai délután az enyém. Valami fontos dologban kell ténykednie, még öltönyt is vett. Javasolta, hogy maradjak nála, ússzak meg ilyesmik, de nélküle semmi sem az igazi. Természetesen szóltam neki, hogy akkor én is lelépek pár órára. Semmi értelme nincsen visszamenni a birtokra, és Ethannal találkozni, hiszen megüzentem neki, hogy nem leszek egy ideig, legalább nyugta lesz tőlem, ha pedig véletlenül mégis ráérne, attól félek megint együtt alvás lenne a vége, és akkor meg Daryl marad egyedül. Sehogy sem jó ez, mindkettőjükkel nagyon boldog vagyok a magam módján, és ahogyan tőlem telik, mindkettő felé igyekszem is ezt úgy kifejezni, hogy az egyértelmű legyen. A mai délután miről szóljon? A férfi azt mondta, hogy ne fehérneműn múljon, azt bármikor lehet pótolni, mosni viszont nem engedett, úgyhogy.... marad a vásárlás. Csak éppen egyedül még nem nagyon voltam itt nézelődni, csak a parti sétányon cukrászdázni, akkor is pont Darylbe botlottam, úgyhogy kijelenthetjük, nem ismerem a várost. Na de most szólítsak le valakit, hogy hol kapok bugyit? Ethan azt hiszem kitekerné a nyakamat, Darylt már ne is említsem. Egyenlőre a kirakatokat nézegetem a főtéren, bankautomata, étterem, pékség.. Nem, nem csábulhatok el, vásárolni jöttem, nem a hasamat tömni, pedig... biztosan van lekváros buktájuk. Egy nagyobbacska épület elé tévedek, ahol próbababák vannak kitéve. Meg vagyok illetődve, mindig anyuék vásároltak nekem, és akik itt kilépnek, na ők tényleg szépek, hiába tódít nekem ilyesmiket a két lovag. A szokásos fehér hacukámban vagyok, a buszállomáson tett ki a sofőr. Pénz nincsen sok nálam, csak a Professzortól kapott zsebpénz. Házigazdámtól nem volt kedvem kérni, ő pedig sietett, és jobb is volt így. Marad a tétova ácsorgás egyenlőre.
Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeVas. 14 Szept. - 0:03

Dorothy & Logan


- Eh, értem – és egyébként tényleg értem. Voltaképpen tökéletesen megértem a korábbi meglepettségét. Eléggé tisztában vagyok azzal, hogy általában mi a véleménye rólam az embereknek, főleg, hogy részben szánt-szándékkal viselkedem másokkal úgy, ahogy, így elérve és magamnak kivívva azt a bizonyos elképzelt véleményt. Csak ilyenkor néha elgondolkodik rajta az ember, hogy tényleg érdemes-e így folytatni a napjaimat. Egyelőre nem jutottam dűlőre ebben a kérdéskörben. Megszoktam a korábbi életemet, talán túlságosan is, és bár most új lehetőséget kaptam, magammal hurcolászom a régi dolgaimat. A viselkedésemet, a tapasztalataimat, a terheket… egyelőre csak a környezetem változott, én magam nem túlságosan. Talán ideje lenne valahogy másképp csinálni egy-két dolgot, de a változás nehéz dolog. Ennél egy kicsit még jobban kellene akarnom, és még akkor is nehézkes lenne. Az emberek egy idő után már elvárják, hogy szemét legyél velük, és kimondottan fárasztó őket olykor meggyőzni arról, hogy mostantól mondjuk nem leszek az… oké, a piszkálódást tényleg nagyon nehezen vetkőzném le, de néha úgy érzem, igazán lehetne több barátom is. Mondani, meg gondolni könnyű. Tenni érte egészen más tészta.
- Elég jól – vonom meg a vállamat, elvégre tizenhét évig ugyanabban a városban éltem, szégyen lett volna nem ismerni. És nem csak azért, mert alkalmasint követtünk el olyasmit a haverokkal, amik miatt fel kellett húzni a nyúlcipőt és elveszni szem elől a kanyargó utcák és háztömbök között - Egy kisebb városban, Kanadában – nem mintha titok lenne, nyugodtan megmondhatom, az ilyen tényszerű adatok közlésével meg még különösebb bajom sincs. De egyébként tényleg nem szívesen beszélek az ottani életemről, pláne nem a családi hátteremről. Így is képzelem, hogy már beindulhatott valahogy a pletykahálózat arról, hogy egy régebbi diák húga vagyok a semmiből előbukkanva. Vagy talán nem. Magam sem tudom. Nem szoktam puhatolózni ilyen dolgokban… ha tudják, hát tudják, ha nem, akkor meg én árulnám el magam, és még nem készültem fel arra, hogy a nővéremről beszéljek minden random szembejövővel.
- Nem tom, valakit, akinek jó a teherbírása. De ha menni fog… - nekem mindegy, rábízom a döntést, legalább nem kell kétszer fordulnom, meg olyan diákok után kutatni, akik nem csak ébren vannak, de hajlandóak nekem is segíteni… lehet nem egy gyors menet lenne, szóval talán még mindig így érünk vissza a suliba leggyorsabban. Feltápászkodom én is, amikor már alig hallom a kinti zajongást, és mikor kicsoszogunk a kis épületből, igyekszem mankóként funkcionálni Logannek. Hátha akkor gyorsabbra tudjuk venni a figurát.

(én is igazán köszöntem a játékot, élveztem :3)
Vissza az elejére Go down

Logan Perkins
mutant and proud

Logan Perkins
Diák
power to the future
Play By : Grant Gustin
Hozzászólások száma : 158
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeKedd 9 Szept. - 6:32


Dorothy & Logan
Don't walk in front of me; I may not follow. Don't walk behind me; I may not lead. Just walk beside me and be my friend.

-Örömmel hallom, hogy nem akarsz kikúszni alóla -mosolyogtam elégedetten, amit mondjuk ő nem láthatott. Tényleg nem sértegetni akartam, de nem igazán számítottam rá, hogy ilyen egyszerű lesz alkudozni vele. Én mindig be szoktam tartani az ígéretemet, de Dorothy viselkedése simán megengedné, hogy ne tegye. Vagy ne 100%-os hozzáállással. Persze bírom egyébként, attól függetlenül, hogy milyen őrült. Akkor sem kifejezetten az a kategória, aki mindenkit terrorizál. Bár tény, hogy neki egy kicsit más a világképe, ami a súrlódási felület kettőnk között. De meg lehet szokni, elég alkalmazkodó típusnak tartom magam és ritkán van olyan, hogy 'oktalanul' utáljak valakit.
-Már nem mintha beteges alku kerülőnek tartanálak, csak érted... -próbáltam magyarázni, hogy kicsit jobban jöjjek ki a dologból, mert éreztem a hangján, hogy sikerült megbántanom. Habár ez sem szándékos volt, csak elmondtam a véleményem. Abban reménykedtem, hogy nem fog itt a fészerben nekem esni, azért mert nem bíztam benne és ezt szóvá tettem.
-Akkor gondolom az előző lakhelyeden már ismerted az összes búvóhelyet -tekintve, hogy valószínűleg nem csak párszor volt rájuk szüksége. Nekem speciel egyszer sem kellett mások elől rejtőznöm, mert senki sem rángatott bele ilyen őrültségekbe én meg magamtól nem csináltam. Amúgy sem volt a legjobb ötlet a birodalmiaknak megmutatni a képességünket, mert ezek után gondolom mindenkinek erről fognak beszélni. Én abban reménykedek, hogy két idióta még nem kavar akkora port és simán elkönyvelik őket őrülteknek. Még csak az kéne, hogy ez az akcióm az alapítók fülébe jusson. Gondolom meg lenne rólam a véleményük attól függetlenül, hogy ez volt az első olyan alkalom amikor ilyen formában nekimentem a törvénynek.
-Tényleg, ha már előkerült... hol laktál? -kérdeztem félig felé fordított fejjel. Fogalmam sincs említette-e már az előző lakhelyét, nem emlékeztem rá. Ha meg úgy is még a fészerben kellett elütnünk az időt, ahol semmi értelmes dolgot nem lehet csinálni a beszélgetésen kívül, akkor úgy voltam vele; itt az ideje kicsit jobban megismerni egymást.
-Visszamegyek veled -vágtam rá szinte gondolkodás nélkül. Az csak a gyengeségem jele lenne, ha másoknak kéne értem ugrálnia. Már ha lehet ennél jobban annak mutatnom magam. -Amúgy is, kit hívnál ilyenkor? -körülbelül olyan tíz óra lehetett, ilyenkor a legtöbben már alszanak és biztos vagyok benne, hogy az ismerőseinek nem az volt minden vágya, hogy felébressze őket azzal, hogy jöjjenek el értem.
Miközben a válaszára vártam, hallgatóztam a zsaruk miatt. De mivel úgy tűnt már nincs veszély, ezért felálltam a helyemről. Az ajtót óvatosan résnyire nyitottam és meglestem szabad-e a kijárat. -Gyere, nem akarom az egész éjszakát itt tölteni -szóltam a lánynak és vártam, hogy mozduljon. Mivel előbb-utóbb minden bizonnyal kénytelen volt velem tartani kifelé, ezért rátámaszkodva indultam el a birtokhoz vezető úton.

/Szerintem ezen már nem lehet sok mindent továbbfűzni. Köszönöm a játékot Smile/
▲ music ▲ 432 ▲ made by


Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeHétf. 8 Szept. - 21:17

Dorothy & Logan


Forgatom a szemeimet, de nem nézek Logan irányába, így a sötétben jelentősen kevesebb esélye van annak, hogy ki tudja venni a mimikámat - Nem kell ennyire meglepődnöd – szúrom azért oda kissé szárazon. Mindig ez van. Egyszer viselkedek rendesen az életben (vagy jó…mostanában tényleg igyekszem többször is), aztán az emberek máris meg vannak lepődve, meg oda és vissza rohangálnak. Hála az égnek, hogy Logan most nincs olyan állapotban, mert a végén még körbe is ugrálna, mintha a fogtündér lennék, vagy valami ilyesmi - Te is tartottad magad az adott szavadhoz, szóval én is fogom – vonom meg végül a vállamat, elvégre ilyen szempontból egyszerűen működő ember vagyok. Ha Logan átvert volna, és a szarban hagy, akkor el is felejthette volna rögtön az alkunkat. De nem így történt, úgyhogy nincs különösebb okom visszakozni a dolog rám eső felétől. Arra viszont én nem számítok, hogy rögtön hárítani kezd. Akkor meg mire fel volt ez a nagy kérés? A végén még a kisujjamat sem kell megmozdítanom? Na nem mintha panaszkodnék, csak értitek. Itt ajánlkozom, aztán a végén majd nem is lesz rám szüksége. Eeh…
- Hát jó – végül nem fűzök a dologhoz kommentárt, mert végül is…nekem nem olyan sürgős, hogy hülyét csináljak magamból, vagy harmadik kerékké lépjek elő, és úgy gondolom, ha Logannek szüksége lesz rám, akkor úgysem fogom megúszni az egészet. A lelkiismeretem viszont tiszta, hiszen én rögtön gombot varrtam volna az ügyre, ő akarja halogatni az egészet. Jobban nem igyekszem az orromat beleütni ebbe a dologba. Az ilyen romantikus szálak…hát, mit tagadjam, nem igazán az én asztalom az ilyesmi, és nem hogy szerelmes nem voltam még soha életemben, de még csak azt sem éreztem, hogy valaki segítségét kellene kérnem, hogy egy kiszemelt valakinek bemutassanak, vagy ilyesmi. Ahogy annyi minden más örömforrás sem volt nagyon jelen eddigi életemben, úgy ezt is megtanultam elfogadni…többé-kevésbé.
- Csak egyszer. De egyébként is szeretem felderíteni a lakhelyeimet. Ha már egyszer itt leszek egy ideig – végül is, tizenhét évig ugyanabban a kanadai városban éltem, ismertem, mint a tenyeremet, ez a városka viszont bosszantóan új volt, amikor ide kerültem. Szeretem mindenhol kiismerni magam, és tudni, hova lehet menekülni, ha a szükség úgy hozná, és ez most kapóra is jött - Mit gondolsz, ha rám támaszkodsz vissza tudsz ugrálni velem a suliig? Vagy hívjak majd le valakit? – amíg itt vesztegelünk, nem árt az sem, ha megvan már a kilépő tervünk.
Vissza az elejére Go down

Logan Perkins
mutant and proud

Logan Perkins
Diák
power to the future
Play By : Grant Gustin
Hozzászólások száma : 158
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimePént. 29 Aug. - 11:05


Dorothy & Logan
Don't walk in front of me; I may not follow. Don't walk behind me; I may not lead. Just walk beside me and be my friend.

Amint a lány megfogta a kezemet, engedtem, hogy olyan helyre vezessen, ahol végre le tudom tenni magam. Ennyi fel-alá futkosás után úgy gondolom kijárt nekem a pihenő. Főleg azért mert még mindig szenvedtem a harci sérülésektől.
A polcnak döntöttem a hátamat, remélve, hogy ezzel nem verek le semmit. Az egyik lábamat pedig felhúztam, azt amelyik még használhatónak bizonyult. Utána még pár percig nem szólaltam meg, csak élveztem az ideiglenes nyugalmat, hátrahajtott fejjel.
Azért azt tudtam értékelni, hogy Dorothy hajlandó volt velem is foglalkozni és nem egyedül elmenekülni a tett helyszínéről. Gondolom sejtette is, hogyha ezt megtenné, akkor utána az életben nem állnék vele szóba. Mert a bolondos viselkedését elviselem, de azt, hogy engem hagyjon szarba, mikor valójában ő a hibás, azt már nem. Tulajdonképpen a barátságunk volt a tét és jól választott.
-Ejha! Nem gondoltam volna, hogy ennyire be akarod tartani az ígéretedet -néztem rá egy kicsit csodálkozva. Kellemesen csalódtam benne, nem hittem volna, hogy nem kell rászólni az alku miatt. Jólesett, hogy ilyen rövid időn belül felhozta a témát, legalább innen is tudtam, hogy vele legalább lehet üzletelni. Amióta ismerem egyszer sem kértem tőle ilyesmit, a viselkedéséből ítélve pedig nem számítottam rá, hogy be fogja tartani. Illetve nyaggatás nélkül nem.
-De ezt inkább később rágjuk át -mivel először egyedül is meg akartam próbálni, hátha. Reméltem, hogy össze tudom magam szedni annyira, hogy végre valami előrelépés történjen a magánéletemet illetően. Először át akartam gondolni, hogyan-miként. Aztán ha nem megy, akkor segítséget kérek, ilyen egyszerű.
Ebben a helyzetben amúgy is jobban foglalkoztatott, hogy lelépjünk a fészerből még éjfél előtt lehetőleg. A kintről beszűrődő kiabálások eléggé aggasztottak, mert ez annak a jele, hogy még mindig nem adták fel. Épp ésszel szinte lehetetlen felfogni miért ilyen kitartó ez a két hústorony annak ellenére, hogy mit láttak néhány perccel ezelőtt.
-Hányszor használtad ezt a fészert búvóhelynek? -hoztam fel egy új témát, a lány felé fordulva féloldalasan. Érdekelt mennyiszer kellett mentenie az irháját régebben. Magamban körülbelül öt alkalomra tippeltem egyébként.
music ▲ 325 ▲ made by


Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeCsüt. 28 Aug. - 17:31

Dorothy & Logan


Halkan elnevetem magam a megjegyzésére. Hát, nem is igen vártam, hogy majd azt mondja, legközelebb is benne van ilyesmiben. Mondjuk nem is épp úgy sült el a dolog, ahogy azt elterveztük. Ha nekem ment volna ki a bokám elképzelhető, hogy én sem lennék ennyire lelkes az üggyel kapcsolatban, de végeredményben azért mégis csak megtréfáltuk, meg picit talán meg is ijesztettük azokat a zsarukat, és ez kérem az én szótáramban teljesítménynek minősíthető. Az pedig egy remek csínytevést takar.
- Várj csak, segítek – persze elfeledkezem róla, hogy kettőnk közül csak én vagyok visszatérő látogatója a fészernek, úgyhogy feltápászkodom, és megkeresem Logan kezét, hogy arra húzzam, amerre biztosan közlekedhet, aztán segítek neki ülésbe is kerülni, ha kell. Senki ne mondja nekem, hogy hálátlan vagyok. Csak egy kicsit. Meg csak olyanokkal, akik tényleg nem érdemlik meg, hogy segítőkész legyek velük szemben. Logan meglepően jól tudja tolerálni a társaságomat, meg a hülye ötleteimet, mostanában legalábbis, és az ilyesmit a magam módján még én is tudom értékelni.
Mintha közben távolról kiabálást hallanék, úgyhogy egyelőre azt hiszem a hátsónkon kell maradnunk, bár nem akkora katasztrófa ez. Logannek úgysem árt, ha megpihenünk kicsit, én meg voltaképpen nem sietek sehova, bár szinte újra megéheztem a nagy izgalmakra annak ellenére, hogy épp a kis akciónk előtt ettünk - Na, mesélj csak arról a csajról, akit be kell neked fogni – dobom be az első témát, ami eszembe jut, mikor már mindkettőnknek sikerült elhelyezkednie a földön, egy pár polc tövében. Végül is, ez fontos kérdés, megígértem, hogy segítek, azok után, ahogy az akciónk alakult elég béna húzás lenne, ha visszatáncolnék az alku rám eső felétől, de egyébként sem tervezek ilyesmit. Nem tudom még miféle nőszemélyről lehet szó, de mellettem egyébként sem nagy kunszt Logant jó színben feltüntetni. Szóval még azt is simán bevállalom, hogy ha valami unszimpatikus lotyó az, akkor majd jól vérig sértem, vagy valamivel inzultálom, Logan meg megjelenhet a szőke herceg fehér lovon érkező megmentő szerepében…
Vissza az elejére Go down

Logan Perkins
mutant and proud

Logan Perkins
Diák
power to the future
Play By : Grant Gustin
Hozzászólások száma : 158
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeSzomb. 23 Aug. - 1:03


Dorothy & Logan
Don't walk in front of me; I may not follow. Don't walk behind me; I may not lead. Just walk beside me and be my friend.

Követtem a lányt a rejtekhely felé, mert hát mi mást tehettem volna? Teljesen rá voltam utalva, így sántán főleg. Gyorsaság nélkül ugyanis szinte teljesen átlagos vagyok, maximum annyi, hogy gyorsabban gyógyulok az átlagnál. De az nem valami hű de nagy dolog és ilyen helyzetekben például semmit sem ér. Ezért jó annak, akinek komolyabb képessége van, mint Dorothy-nak. Ő lesérül, attól még ugyanúgy tud támadni az elektromossággal, menekülni miközben távol tartja az ellenfelét. De ez igaziból még mindig nem elégedetlenség, a többi mutánst elnézve lehetett volna rosszabb képességem ennél a mostaninál. Az elején kifejezetten szerencsésnek éreztem magam, csak aztán rájöttem, hogy ez nagyjából középkategória.
A fészerhez érve először egy pillanat erejéig megtorpantam, majd amikor elkezdett tolni a lány, beléptem. Megmondom őszintén, semmit sem láttam, úgyhogy egy darabig nem igazán mertem 50 centinél nagyobb távolságot megtenni, csak tapogatóztam, amíg jobban hozzászokott a szemem a sötétséghez és végre ki tudtam venni néhány alakot.
-Ha lehet, akkor inkább nem szeretném megismételni -ugyanis szokás szerint én húztam a rövidebbet, a saját -szép szóval- ügyetlenségem miatt. Igaz, ettől még nem érzem magam lúzernek, bárkivel megeshet, hogy belelép egy gödörbe, elesik és lesántul. Főleg, ha ez olyan átlag feletti 100 km/h körül történik. Nem olyan nagy dolog, ami miatt el kéne ítélni, az viszont már annál nevetségesebb hogyan szívattam a birodalmiakat. Igaz, hogy ők voltak az áldozatok, de attól még nem szívesen készítenék a jelenetből kisfilmet. Úgy érzem ezzel az akciómmal azért lesüllyedtem egy szintet, igaz egyáltalán nem szoktam rendszeresen összetűzésbe keveredni a rend őreivel. Másokhoz képest elég ártatlan vagyok.
-Hova tudok leülni? Van hely még melletted? -kérdeztem Dorothy felé fordulva. Őt már azért ki tudtam venni valamennyire, de továbbra sem akartam így magamtól elindulni felfedezni a fészert, mert még a végén valamit levernék vagy súlyosabb dolgot művelnék. A csaj eléggé ismerheti már ezt a helyiséget, szóval okosabb döntésnek tűnt rátámaszkodni-e téren.
Közben azért én is füleltem, hogy biztosan nem-e követnek a zsaruk, pluszban halkabban beszéltem, hogy még véletlen se találjanak ránk. Nem kicsit érintene váratlanul, ha egyszercsak benyitnának. Bár ez hülyeség... hogyan jönnének ide teljesen hangtalanul? Egyáltalán miből gondolná bármelyik birodalmi is, hogy itt vagyunk? Ha az egyiknek lenne valami gyenge képessége, az csak kiderült volna már.
music ▲ 361 ▲ made by


Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeSzer. 20 Aug. - 10:49

Dorothy & Logan


- Erre – mutatom, meg húzom is magammal a srácot, ha nem sikerül odaáig sem eljutnunk, amíg esetleg a zsernyákok észbe kapnak, hát akkor menten dobok egy hátast és akár véget is vethetnek az életemnek most azonnal, mert nincs kedvem visszavinni a suliba egy figyelmeztetést, vagy tudom is én, mire kellene számítanom, ha most fülön csípnének. De nem fognak! Az optimizmus általában nem közeli jó barátom, de azért két háznyi távolságot szerintem még Logannel is meg tudok tenni, mire esetleg a zsaruk befordulnának a sarkon. Nem haladunk valami gyorsan, de ez is elég lesz, és amikor a megfelelő udvarhoz érünk, a sövény vége felé kalauzolom magunkat. Nem nő egészen a szomszéd kerítéséig, a kis nyílásban simán be lehet oldalazni a kertbe, onnan pedig már pattanok is egy kis, fa fészer ajtajához, ahova lelkesen tuszakolom befele Logant is, odabenn pedig végre hálás örömmel rogyok le egy nagyobbacska szerszámládára; aztán észbe kapok, hogy esetleg segítenem kéne Logannek is, hogy le tudjon ülni anélkül, hogy dolgokat verjen le polcokról, vagy keresztülesne a saját lábán a nagy óvatosságban.
- Huh – fújom aztán ki a levegőt nem is titkolt megkönnyebbüléssel, de ahogy szépen lassan sikerül egyenletesebben venni a levegőt, és a száguldozó szívritmusom is alábbhagy egy kicsit, természetesen újra fülig ér a szám - Ez nem is volt rossz móka – állapítom meg fennhangon is, szinte már várom, hogy Logan most vág hozzám valamit, hogy nem vagyok normális, de szerintem már megszokta, hogy nálam ez minősül jóféle péntek esti programnak, nem pedig olyan alapvető dolgok, mint megpróbálni kikunyerálni valamelyik kisvárosi kocsmában, hogy adjanak nekünk sört.
- Egyelőre nem…de jobb, ha várunk itt egy kicsit – fülelek, mielőtt válaszolnék, előbb-utóbb talán hallani fogjuk, ha a rendőrök kiabálva, de legalábbis szitkozódva végigtrappolnak az utcán, el a kert mögött. Aztán akkor, meg ha Logan is kellőképp rákészült a dologra, talán vissza tudunk menni a saját lábunkon is a suliba. Vagy itt hagyom, visszamegyek egyedül, és hívok neki segítséget az orvosiból. Megoldható voltaképp az is, csak a végén még meggyanúsít itt nekem, hogy faképnél akarom hagyni. De hát eddig sem tettem.
Vissza az elejére Go down

Logan Perkins
mutant and proud

Logan Perkins
Diák
power to the future
Play By : Grant Gustin
Hozzászólások száma : 158
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimePént. 8 Aug. - 15:27


Dorothy & Logan
Don't walk in front of me; I may not follow. Don't walk behind me; I may not lead. Just walk beside me and be my friend.

Értékelem, hogy a lány nem kezdett el velem vitázni, annak ellenére, hogy visszaszóltam neki nem épp a legkedvesebb hangnemben. Talán pont azért úsztam meg, hogy rajtam vezessen le egy kisebb dühkitörést, mert már veszélyben voltunk. Tény, hogy én sem akkor és ott akartam megvitatni, hogy melyikünk az idióta, mikor a rendőrök elég rendesen közeledtek. De azért muszáj volt valamit hozzáfűznöm a témához utoljára, hogy ne mindig én legyek a legyőzött fél és a hülyegyerek. Annak, hogy Dorothy nem küldött el melegebb éghajlatra megint, csak örülni tudtam.
Annak viszont már kevésbé, hogy muszáj volt megerőltetnem magamat és futnom pár lépést, nehogy nekem is esetleg odapirítson a lány árammal... remélhetőleg egészen véletlen. Azért kinézném belőle, hogyha annyira felhúzom akkor szándékosan csapat meg árammal. Csak, hogy megint ő kerekedjen felül szokás szerint. Úgy őszintén már fogalmam sincs hogyan kerültem egyáltalán közelebbi kapcsolatba vele. Azt hiszem eleinte kimondottan unszimpatikus volt. Mostanra már sikerült hozzászoknom a szeszélyességéhez.
Miután odaértem a kukákhoz semmi feladatom nem volt, csak annyi, hogy szépen végignézzem, ahogy Dorothy parádézik a képességével. El kell ismernem, ügyes húzás volt tőle a lámpák búrájának szétrobbantása, mert ahogy láttam rövid időn belül abbahagyták a zsaruk a közeledést. Én igaziból nem is gondoltam rá, hogy ilyen kreatívan fel lehetne használni az elektromosságot. Egyedül az fordult meg a fejemben, hogy rövid időre kiiktassuk  a rendőröket. Talán egy kis áram mennyiség is elég lett volna ahhoz, hogy előbb elessenek futás közben (vagy legalább megálljanak), aztán hátrafelé sprinteljenek. Igaz a lámparobbantással is sikerült elérni azt, amit akartunk, nevezetesen, hogy leálljanak és visszamenjenek. De így mégsem volt olyan látványos akció.
-Az hol van? -kérdeztem a lány beárnyékolt arcára nézve, amint végre ideért hozzám. Aztán amint kaptam rá valami választ, rátámaszkodtam és elindultam elég rendesen bicegve. Próbáltam a  távolról ideszűrődő zajok közül kiszűrni, hogy vajon követnek-e minket a zsaruk, vagy végleg feladták. Az utóbbit reméltem a leginkább, mert már egyáltalán nem akartam tovább menekülni. Az egyetlen vágyam az volt, hogy végre letehessem a seggemet valami ülőhelyre, földre tökmindegy és pihenhessek. A lábamnak talán még fél óra is elég lenne ahhoz, hogy legalább kevésbé fájjon. Azt nem mondom, hogy teljesen rendbe jönne, mert a csonttörésemnek egy nap kellett. Mondjuk ott már a bőröm és az izmom is komolyabban sérült.
-Nem követnek már? -néztem körül, miközben a rejtekhely felé tartottunk, immár az egyik kivilágított utcán.
▲ note ▲ music ▲ 379 ▲ made by


Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeSzer. 30 Júl. - 11:46

Dorothy & Logan


Türelmetlen legyintéssel reagálok csak Logan minden egyes szavára, mert túlságosan el vagyok foglalva azzal, amit tenni készülök. Más esetben biztosan nekiállnék szájalni, és csak azért is ellentmondani neki, hogy a végén nekem legyen igazam, de most egyrészt nincs erre időnk, másrészt, ha már jobbik eszem ellenére arra jutok, hogy őt előre küldöm, én meg hátramaradok, és megpróbálom véghez vinni a tervemet, akkor úgyis mindegy, hogy mit mondanék. A végén voltaképpen, ha bejön a terv, úgyis mondhatom majd neki, hogy „én megmondtam!”, és akkor egyáltalán nem kell szóba hoznom, hogy milyen erős ellenérzéseket vált ki belőlem annak még a gondolata is, hogy embereken használjam a képességemet. Az igazán nem ügy, ha csak egy kis bosszúságot akarsz törni az orruk alá, és egy egészen kicsit, akár a kezeim összedörzsölésével gerjesztett elektromossággal megcsiklandozom őket, mert tudom, hogy nem veszélyes. Hála égnek az iskolában sosem kell másokon gyakorolnom, így nem kell szembenéznem azzal, hogy mire lennék képes egyfelől, ha akarnék, másfelől, ha kicsúszna a kezemből az irányítás, hiszen valljuk be…nem az a fajta ember vagyok, akibe túl sok önkontroll szorult volna, és teljességgel uralná saját magát, elég csak arra gondolni, hogy a számat is mindig akkor járatom, amikor pedig nagyon nem kéne…
Eléggé random egy terv ez az enyém, ugyanakkor sikerül úgy kivitelezni, ahogy akartam, épp csak az múlik még a rendőrökön, hogy hogyan reagálnak. Tudnám mondjuk értékelni, ha teljesen betojnának, és elkezdenének a másik irányba futni, mert akkor meg sem kellene erőltetnem magam azzal, hogy a kis mutatványom után elszaladok. Persze, ennyire még ők sem gyávák, és ugyan megtorpannak a kis pattogó, szikrázó elektromos mező előtt két lépéssel, el nem szaladnak. Kár.
Hátrálni kezdek, szinte húzva magam után a kisüléseket okozó feszültséget, átterelem az áramot a soron következő lámpába, ami szintén hangos csattanással adja meg magát a túlterhelésnek. És szerencsére nem jönnek közelebb. Tudom, hogy ha megfordulok, sokkal nehezebb lesz fenntartani a riasztó cikázást, de annyi áram azért még most sem áll rendelkezésemre, hogy egészen a térről kivezető kis utcáig parádézzak ezzel a mutatvánnyal, na meg…az már végképp erőteljes túlzás lenne, nem? Így is csodálkoznék, ha nem kötnék össze a személyemmel ezt az elektromos rendellenességet, és utálom a gondolatát annak, hogy most a rendőrök majd jól megjegyzik maguknak az ábrázatomat. Vajon Xavier prof az én fejemet fogja leszedni a helyéről, vagy lejön a városba és belenyúl a pasasok fejébe…? Bárcsak az utóbbi lenne a forgatókönyv!
Én hátrálok tovább, de a rendőrök szerencsére nem közelednek, így nagy levegőt veszek, sarkon pördülök és szaladni kezdek, mint akinek az élete múlik rajta. Végül is, egy kicsit így is van. Minél távolabb kerülök, annál inkább tudom, hogy már semmi különös nem történik a hátam mögött, csak himbálózik a leszakadt kábel, a rendőrök cipői alatt recsegnek a törött üvegdarabok - Gyere, gyere, gyere, tudok egy rejtekhelyet – épp hogy lefékezek a kukákat támasztó Logan mellett, szerencsére két házzal odébb tudom, hogy nem zárják a fészert, és még pont be tudunk lógni oda, mielőtt a rendőrök bekanyarodnának. Legalább is ezt remélem, úgyhogy újfent felajánlom Logannek, hogy támaszkodjon rám, vagy legalább a karomba kapaszkodjon meg, és mutatom, hogy hova készülök menni.
Vissza az elejére Go down

Logan Perkins
mutant and proud

Logan Perkins
Diák
power to the future
Play By : Grant Gustin
Hozzászólások száma : 158
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeHétf. 28 Júl. - 0:12


Dorothy & Logan
Don't walk in front of me; I may not follow. Don't walk behind me; I may not lead. Just walk beside me and be my friend.

-Miért? Talán azt kértem, hogy öljed meg őket? -néztem rá kérdő tekintettel. Az tiszta, hogy veszélyes szórakozni az árammal, főleg másokon, de akkor mégis mit lehetne csinálni, hogy ne kapjanak el? A legegyszerűbb megoldásnak az tűnt, hogy felhasználjuk Dorothy képességét a zsaruk ellen. Elvégre már az iskolában annyira megtanulhatta uralni, hogy ne öljön vele. Eszembe sem jutott, hogy esetleg jobban feltöltődött az aksitól meg a lámpák leszívásától. De egyébként azt a plusz feszültséget már régen levezethette volna magából, ameddig én azzal törődtem, hogy az ő ötletét megvalósítva futkossak a rendőrökkel a nyomomban. És akkor engem állít be hülyének? Miért?! Csak próbáltam nem túlkombinálni a dolgot, tekintve, hogy amúgy is elég egyszerű ötleteim szoktak lenni, nulla extrával. Pontosan ezért más terv eszembe sem jutott az állapotom miatt. Nem tudtam gyorsan futni, de a lánynak továbbra is ott volt a képessége. Persze megértem, ha fél embereken használni, mert azért meg is lehetne ölni egy erősebb áramütéssel bárkit. De ne mondja nekem, hogy még az életben nem használta másokon... kinézném belőle, hogy sokkolt már egy-két szerencsétlent. Egy kis feszültséggel meg simán lehetne hátráltatni az üldözőket, ha nem is esnének össze, de biztos, hogy egy bizonyos határ fölött már leállnának „pihenni”. Mondjuk azok után amit láttak... az ő helyükben már rég menekültem volna.
-Jajj, de okos vagy -tapsoltam meg. -Akkor mégis hogyan értem volna ide bilincs nélkül a kezemen, ha  nem futok? De tudod mit? Igazad van. Valószínűleg jobb lett volna, ha leülök a hátsómra és bevárom őket -vágtam vissza az ő stílusába. Attól eltekintve, hogy nem tartom magam egy bunkó parasztnak, ugyanúgy vissza tudok szólni, ha kell.  Nem is fogom mindig hagyni, hogy ő kerekedjen felül. Volt már pár vitám régebben Dorothyval és a többségüket megnyerte, mert utálok veszekedni másokkal és egyszerűen ráhagytam a dolgot. -Mindegy, ez most nem a legalkalmasabb pillanat arra, hogy azon vitázzunk, melyikünk a nagyobb barom -zártam le részemről ennyivel, mert már a szemem sarkából láttam a két lihegő pasast. Hihetetlen, hogy még mindig nem adták fel, pedig láthatóan teljesen kimerültek.
-Mi? Egyedül? -meresztettem csodálkozó szemeket a lányra. Láthatóan készült valamire, nekem viszont fogalmam sem volt, hogy mire. Ha nem akarja sokkolni az ellenségeinket, akkor mégis mit fog csinálni? Ez a kérdés motoszkált a fejemben, csak sajnos már nem volt időm feltenni. Utoljára a rendőrökre néztem, aztán elindultam arra, amerre a lány mutatott, azaz ki a főtérről egy szűkebb utcába. -Jól van, megyek már -forgattam a szememet, bár teljesen feleslegesen, mivel addigra már háttal álltam a beszédpartneremnek. Ezt rühellem benne, az örökös forrófejűséget, azt, hogy próbál mások felett uralkodni és általában sikeresen. Mondjuk már kezdek hozzászokni a természetéhez, úgyhogy meg sem lepődök, ha ő akar parancsolni nekem és mindennek úgy kell történnie, ahogy ő szeretné, beleszólást sem engedve a dolgokba. Néha határozottan idegesít vele, de többségben próbálom figyelmen kívül hagyni, mert amúgy meg lehet vele hülyéskedni és nem mindig rossz társaság. Most sem húzott fel túlságosan, a kialakult helyzethez képest a kelleténél még mindig nyugodtabbnak éreztem magam.
Néhány lépés után kezdtem megszokni a fájdalmat, úgyhogy megpróbáltam kivitelezni egy hozzám képest elég lassú futást. Hát szerintem mondanom sem kell, hogy majdnem beszartam, mire odaértem az utca elején lévő kukákhoz. Ott az egyiknek nekitámaszkodva, sziszegve néztem mit fog csinálni a lány.
▲ no ▲ music ▲ 527 szó ▲ made by


Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeCsüt. 24 Júl. - 19:22

Dorothy & Logan


- Neked elmentek otthonról. Beverted a fejedet is, nem csak a lábaddal van gáz? – kérdezem fintorogva és nem is titkolt ellenérzésekkel. Sosem szórakozok a képességemmel. Embereken nem. Van fogalma róla egyáltalán, hogy mennyire könnyű kinyírni valakinek a szívét egy kis 220-szal? Á-á. Nem véletlen, hogy sosem próbálkoztam ilyesmivel. Alkalmasint általam generált elektromossággal nem ügy piszkálódásból „megcsípni” másokat, ahogy a műszálas pulcsik tennék, de most éppenséggel leszívtam egy rakat lámpát és egy aksit. Ha egy kicsit is elcseszem, akkor két hullát hagyunk hátra, nem pedig két rendőrt, akiket egy kicsikét megrázott az áram. Arról nem is beszélve, hogy nem látom, ez mégis hogy segítene. Ha nem halsz bele, nem olyan nagy katasztrófa, ha beléd vág egy kis áram. Nem ájulsz el tőle, nem dőlsz el, mint egy zsák krumpli, ahhoz az egészségesnél jelentősen több kellene belőle, és nem vagyok kész javítóba menni, mert embert öltem. Akkor már inkább önként és dalolva feladom magam, látjátok? Megvannak a magam határai nekem is, főleg, ha a képességemmel van kapcsolatban a dolog, mert hogy az nem gyerekjáték, én komolyan tudnék bántani másokat, de amíg nem a saját életem függ rajta, addig nem hiszem, hogy azzal együtt tudnék élni. Igen, igen, a tüskés külső érző szívet takar…
- És mégis ki kérte, hogy fuss? Annyit mondtam, hogy gyere – mondom fojtott indulattal, ahogy annyi esze van Logannek, mint egy kiskanálnak, most miért nem hagyja, hogy támogassam és kihasználjuk az előnyünket? Költői kérdés volt csak, esküdni mertem volna rá, hogy neki nincsen semmiféle rejtekhelye, de mondanom sem kell, nekem van. Nem szeretem a nyílt terepet, úgyhogy nem árt felfedezni a környéken a sötét zugokat, a fára mászásra alkalmas fákat, meg a fészereket, amiket nem zárnak soha a gyanútlan North Salem-i lakosok. Simán elbújunk az egyikben, ha nem áll meg nézelődni.
- Még a te kedvedért sem fogok sokkolni senkit, úgyhogy szépen kezdd el vonszolni magadat arra és menj az útból – bökök a térről balra kikanyarodó utcába, lassan a pofánkba futnak a zsaruk, de természetesen van tervem. Ha őket magukat nem is vagyok hajlandó árammal sújtani (mert hiszitek vagy sem, marhára nem Zeusz vagyok rajzfilm változatban, hogy mérsékelten finom villámokat kreáljak és épp csak megsuhintsam vele ellenségeimet figyelmeztető jelleggel), attól még kísérletet tehetek az elijesztésükre. Tutira le fognak kapni a tíz körmömről a suliban, ha megtudják mit csináltam…- Ne bámészkodj, hanem mozogj már! – ejtem még meg a figyelmeztetést félvállról, mielőtt még akár csak eszébe is jutna Logannek, hogy inkább kivárja, mire készülök. Az úgy nem lenne jó. És egyébként is jobb, ha nem marad a közelben, vagy őt is garantáltan megcsipegeti egy kis elektromosság a levegőben. Megemelem a kezeim az elsötétedett lámpák felé, viszketnek az ujjaim a vezetékekben maradt vibráló elektromosságtól. A rendőrök feletti két lámpába kezdem hirtelen lökettel nyomni az összes áramot, amit elszívtam, egészen addig, míg szét nem pattan a lámpákban az üveg, erős kisüléseket, recsegést-ropogást okozva, a két lámpát összekötő kábelt is szétszakítva, üvegszilánkokat robbantva a levegőbe, megtáncoltatva a rendőrök orra előtt, esetleg őket sem kímélve egy-két kisebb kisüléstől…ami még mindig jobb, mintha telibe céloztam volna őket.
Vélhetőleg egy kis időre lefoglalja őket a bizarr, indokolatlannak tűnő jelenség, de legalább annyira, hogy eltűnjünk a kanyarban, mert ha szem elől tévesztenek, akkor már meglapulhatunk a sötétben, amit bárhol előidézhetek.
Vissza az elejére Go down

Logan Perkins
mutant and proud

Logan Perkins
Diák
power to the future
Play By : Grant Gustin
Hozzászólások száma : 158
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeHétf. 21 Júl. - 14:59


Dorothy & Logan
Don't walk in front of me; I may not follow. Don't walk behind me; I may not lead. Just walk beside me and be my friend.

Kétlem, hogy ilyen kicsi bűnténytől keresett bűnözők lennénk, másképp nem is mentem volna bele. Nekem még amúgy sincs semmi olyan tettem, amit még elő lehetne hozni, mivel mint mondtam, egész sokáig játszottam a jó kisfiút. Nem mondom, hogy túl sokat változtam, inkább érettebb lettem. A zsaruk szívatása sem szokásom, ez csak amolyan kivételes alkalom volt. Legalább valamit felhozhatok, ha Dorothy nem akar nekem segíteni. Így fair, ő beleráncigált a hülyeségébe, így neki is engedelmesen kell játszania a szárnysegéd szerepét. Egy fölös szó nélkül. Én általában, úgy az esetek 99% -ban betartom azt, amit ígértem és szerintem nem szemétség, ha ezt másoktól ugyanígy elvárom. Persze a mai világban... ki tudja. Ha már azért szoknyavadász vagyok, mert túlságosan ráhajtottam egy lányra, akkor végül is nevezhetsz aljasnak, amiért ilyen kis elvárásaim vannak másokkal szemben.
Miután néhány kellően pofátlan húzással magamra vontam a zsaruk figyelmét, elég könnyű dolgom volt. Csak el kellett őket terelni az autótól, hogy a bűntársam sikeresen véghezvigye a tervét. Egyébként még magamon is meglepődtem, hogy mennyire idegesítően és szemtelenül tudok viselkedni, ha kell. Igaziból nem sűrűn volt alkalmam kipróbálni, milyen mások idegeire menni, mert sosem kerestem a bajt. Sőt, szerintem ezek után sem fogom. Nem én lennék, mert nem abban lelem örömömet, hogy bárkinek is borsot törjek az orra alá. Persze egyszer-kétszer, talán még kell is feszültség levezetésnek, de  azért ebből rendszert csinálni... azt abszolút nem támogatom. Ha telekinézis lenne a képességem, azzal sem aláznám porig az ellenségeimet, maximum elszórakoznék velük olyan helyen, ahol kevesen látják az esetet. Gondolok én olyanra, hogy „véletlen” kiesnének a könyvek a táskájukból meg ilyesmi. De azt kétlem, hogy ezzel tölteném az összes szabadidőmet, mert tényleg elég szarul érintene egy ilyen akció fordított esetben. De azért úgy a normális kereteken belül és nem rendszeresen lehetne csinálni.
Amint visszafelé igyekeztem Dorothyhoz, sikerült szerencsétlenkednem egyet, ami miatt ugye lesántultam. Igaziból így utólag már meg sem lepődök azon, hogy ez történt. Számítottam rá, hogy egyszer bekövetkezik. Ilyen nagy sebességgel futni ugyanis életveszélyes, még akkor is, ha egyébként hamarabb gyógyulok mint egy átlagos ember. Ha úgy estem volna el, hogy esetleg valahogy átborulok a nagy sebesség miatt, akár a gerincemet is eltörhettem volna. Szóval azzal vigasztaltam magam a nagy fájdalmak közepette, hogy lehetett volna súlyosabb is, illetve még nem értek utol a zsaruk. Hála isten azok leizzadták magukról a ruhát a sok futás miatt, már az esésem előtt is elég kimerültek voltak.
-Nekem nincs rejtekhelyem, mivel eddig semmi szükségem nem volt rá -morogtam vissza erős hangsúllyal. Nem arról van szó, hogy csak őt hibáztattam ez miatt, mert én voltam hülye, hogy belementem ebbe az egész játszadozásba. Nem kellett volna és akkor megúsztam volna fájó lábszár nélkül. -Figyelj, sokkold őket -döntöttem a fejem hátra a zsaruk felé. -Mialatt ők a földön fekszenek, van esélyünk arra, hogy leléceljünk. De, hogy én így nem tudok futni, az is biztos -néztem lefelé a lábamra. Legalább mintha megrepedt volna a csontom. A teljes törésben nem vagyok olyan biztos, mert az valamivel jobban fájt, arra emlékszek... legalábbis a nyílt.
„Kimásztam” a lány karja alól és távolabb mentem tőle sántítva.-Légy szíves -néztem rá kérlelő tekintettel. Tényleg nem voltam olyan állapotban, hogy még itt ráadásként fel-alá futkározzak a rend őrei elől. Pedig hozzáteszem nagy a fájdalomküszöböm... de azért nem kellemes, ha olyan 300-al futsz és eltanyálsz.  
▲ note ▲ music ▲ 535 szó ▲ made by


Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeKedd 15 Júl. - 23:08

Dorothy & Logan


- Oké, akkor mondjam azt, hogy nincs kedvem fél évig járőrkocsik elől bújkálni, és arcomba húzott csuklyával közlekedni? – kérdezem vigyorogva, mert hát alap, hogy nem kaphatnak el minket. Mármint akkor, ha mindent bevetünk, de lehet, hogy nem kéne élve megsütnöm a rend őreit, ha hosszútávon életben és a szabadban akarok maradni, nem igaz? Elég ciki lenne, ha kidobnának a suliból. Eddigi életemben sosem kellett ilyesmitől tartanom, elvégre a szülővárosomban egy iskola volt, én meg tankötelezett voltam. Patthelyzet, mindenkinek. Ide viszont egyáltalán nem muszáj járnom, és valahogy úgy érzem, hogy ha nagyon kihúznám a gyufát az alapítóknál, akkor egy szép napon meglehet arra kell ébrednem, hogy a kevés cókmókommal egyetemben az épület falainak nem kívánatos oldalán találom magam. Aztán akkor mihez kezdenék? Szokatlan nekem még ez az érzés, hogy valamihez ragaszkodjak, de akaratlanul is kezdek ragaszkodni az új életemhez. Szokatlan, és ijesztő…valahol azonban egy kicsit jó érzés is.
Vicces, mert Loganból nem néztem volna ki mindig, hogy tud ilyen kis pofátlan lenni. Még az ábrázata is azt kiabálja, hogy jó gyerek vagyoook! Pedig annyira nem is. Mondjuk ha kettőnk közül valaki egészséges határok között mozog, az egyértelműen ő, nekem biztosan több stiklim van a múltamban, de most én is nagyon igyekszem. A végén még valaki jó hatással lesz rám…brr, borzongató gondolat, de lehet, hogy igaz. Amikor kellő távolságban vannak tőlem a zsaruk, na meg látványosan nem rám figyelnek, akkor komolyan a hasamat fogom a röhögéstől, mert ahogy loholnak Logan nyomában…hát az több mint vicces, szegények olyanok, mint valami átverés-show, vagy egy MTV-s fogyitábor műsor szereplői. Komikusak, Tom és Jerry maratonhoz is hasonlíthatnám őket.
Kis kisülés táncol az ujjaim hegyén, de eltűnik, mielőtt galád módon megcsípne. Már rég megtanultam, hogy nem vagyok teljes egészében immúnis, ami az áramot illeti, de most csak kellemesen végigbizserget az elszívott energia. Már épp nyugodtan eloldalaznék a tett helyszínéről – a dolgomat elvégezve, hogy majd valami jól rejtett helyről nézzük vissza a rendőrök szerencsétlenkedését a kocsival, Logan pedig úgyis utolérne, bármeddig megyek is, és aztán…elhasal. Mi van? A szuper gyorsasághoz nem társul némi…értitek…ügyesség? A két bal láb hiánya? Így hogy az istenben húzunk el időben? Dühös ráncokba szalad a homlokom, és minden épeszű ösztönöm azt mondja, hogy nekem most kell elhúznom, nem pedig Logannel a nyakamon, végül mégis türelmetlen tipródással várom be a srácot, pár lépést még előre is szaladok.
- A legjobbkor zuhansz össze, hallod? – mormogom neki - Vinniii?? – kérdezek vissza meglehetős hitetlenkedéssel, de azért alá nyúlok és a nyakamra húzom a karját - Nem futhatunk rögtön vissza a suliba, szóval…kedvenc rejtekhely? – mert hogy inkább gyorsan lelépek a térképről, mint hogy rohanjak a nyomorultak elől vissza egészen a suliig. A végén még utolérnek. Hátrapillantok, de közben már el is indulok. Hát, egyelőre még van előnyünk, de nem valami bíztató, hogy most ők a gyorsabbak, nem pedig mi.
Vissza az elejére Go down

Logan Perkins
mutant and proud

Logan Perkins
Diák
power to the future
Play By : Grant Gustin
Hozzászólások száma : 158
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeSzer. 9 Júl. - 1:14


Dorothy & Logan
Don't walk in front of me; I may not follow. Don't walk behind me; I may not lead. Just walk beside me and be my friend.

-Oké. De elég kevés az esélye annak, hogy elkapjanak -voltaképpen nulla. Ha azt nézzük, hogy én szupergyors vagyok, a lány meg megsokkolja a zsarukat, ha túl közel kerülnek hozzá.  Szóval amennyiben ők nem mutánsok, szinte lehetetlen, hogy a bilincs a kezünkön csattanjon.  Ha mégis, akkor sem hiszem, hogy bent tartanának sok időre, max éjszakára, hiszen ahogy  Dorothy is mondta, ki tudjuk használni a kiskorúságunkat, a hozzátartozóink pedig remélhetőleg kihoznának minket. Mondjuk anya hatalmasat csalódna bennem, az biztos, mert még mielőtt a birtokra jöttem nagyon jó volt a kapcsolatunk, ahogy most is az, bár kevesebbszer találkozunk. Ettől függetlenül továbbra is mindent elmondok neki, nem olyannak ismert meg, hogy bajkeverő lennék. Neki szerintem örökre az anyuci pici fiacskája maradok, aki ártatlan mint egy bárány. Ha az őrsön találkoznék vele, annak végzetes következményei lehetnének a kapcsolatunkra nézve. Legalábbis a bizalmát biztos eljátszanám, még akkor is, ha egyébként nem valami nagy bűntényről lenne szó.
Miután sikerült megfelelően elterelnem a rendőrök figyelmét, és követtek engem futva, arra koncentráltam, hogy olyan helyre vezessem őket, ahonnan nem látnak rá az autóra. Így hát immár az ellopott sapkával a fejemen futottam kényelmes tempóban a két szerencsétlen előtt, akik mit sem sejtve az épületek mögé követtek engem. Közben már hallottam a kimerült szuszogásukat, amin vigyorognom kellett, egyenesen a képükbe, hiszen hátrafelé menetben haladtam. Kissé eltávolodtam tőlük, majd egy domb tetején álltam meg.
-Az edzésük első része véget ért. Készen állnak a második menetre? -pofátlankodtam újra, mire a kövérebb zsaru megfenyegetett, hogy ha elkapnak, az egész éjszakámat az őrsön fogom tölteni. Annyira abszurdnak tűnt az egész, hogy majdnem rám tört röhögőgörcs. Szépen bevártam, míg elég közel érkeznek hozzám, majd mikor már azt hitték megfoghatnak, egy összetett mozdulatsorral villámgyorsan kikaptam a gumibotot az egyiknek a tartójából. Utána ugyanezt megtettem a másikkal is, majd pedig elsprinteltem a közelükből. A következő bosszantási forma az volt, hogy elkezdtem a két botot zsonglőr módjára dobálni, kisebb-nagyobb sikerrel. Régebben az egyik barátom tanított erre, de tökéletesen, hosszú ideig sosem tudtam. Mindenesetre arra pont elég volt ez az apró mutatvány, hogy a balfékek ennél jobban csodálkozzanak, el akarjanak kapni. Mikor újra elég közel értek hozzám, körülbelül tíz métert megtettem a képességemet bevetve, a botokat hátrahagyva. Már jó rálátásom nyílt az autóra és mivel láttam, hogy a lánynak sikerült az aksi leszívása, folytattam a visszafelé vezető utamat, annyi különbséggel, hogy nem vártam be a rendőröket. Egyetlen óriási hibát azonban elkövettem, mégpedig azt, hogy nem néztem a lábam elé. Még a füves részen beleléptem egy kis átmérőjű, azonban viszonylag mély gödörbe. Onnantól minden egy szempillantás alatt játszódott le. Felborultam, és elég sokat csúsztam a földön. Viszont ahelyett, hogy a kezemmel történt volna komolyabb sérülés, a lábszáramba nyilallt bele a fájdalom. Nem elég, hogy szinte az egész testem égett a súrlódás miatt és tele voltam horzsolással, amint újra futni akartam, azt hittem elordítom magam. A rendőrök viszont felém tartottak, ezért kénytelen voltam használni  a rossz lábamat is. Sántítva és lassan ugyan, de odafutottam a lányhoz.
-Ez rohadtul fáj  -sziszegtem a fogaim közül, majd a nadrágom szárát felhúztam, hogy megvizsgálhassam az érintett végtagot. Külső sérülés nem látszott rajta, viszont egy helyen irgalmatlanul fájt. -Remélem tudsz vinni engem  -pillantottam fel Dorothyra.
▲ note ▲ music ▲ 516 szó ▲ made by


Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeSzer. 2 Júl. - 16:54

Dorothy & Logan


- Szándék. Persze, persze, szándék az van, hogyne! – lehet, hogy talán már egy kicsit túlzásba viszem ennek lelkes bizonygatását? Meglehet. Kivételesen e mögött semmiféle turpisság nem lapul, egyáltalán nem akarom rászedni, hogy egy dolgot mondok, és valami egészen másra gondolok. Nekem ugyan nem fáj túlságosan megpróbálni beajánlani valami csajnak. Csak reméljük mindkettőnk érdekében, hogy nem olyan csajról van szó, akinek már szóltam le a haját, a cipőjét, vagy a dolgokat, amik kijönnek a száján, mert azért akárhonnan is nézzük, azt hiszem kevesebb embernek loptam be magamat a szívébe, mióta a suliban vagyok, mint amennyinek sikerült valamilyen formában borsot törnöm az orra alá, vagy éppenséggel egyenesen az ellenségemmé tennem. De azt hiszem ezzel tisztában lehet valahol Logan is, és még véletlenül sem valami Barbie-baba színvonalú plázacicának kell kedveskednem miatta, hogy aztán valaki rajtam kísérletezzen a képességével. Az kissé kellemetlen lenne, de egyébként úgy gondolom, hogy rám nézve nem sok veszélye lehet egy csajozós küldetésnek. És majd megpróbálom közben nem beégetni Logant sem…
- Ne feledd, vészhelyzet esetén ki kell játszani a kiskorú kártyát! – ha már hátránya van bőven annak, ha az ember kiskorú, legalább legyenek előnyei is. Ugyan nem tudom, hogy mi a szabály, benn tarthatnak-e éjszakára ilyen voltaképpen nem komoly bűntény elkövetése miatt, de azt hiszem nem akarom kipróbálni. De az azért nem rossz, hogy sittre tényleg nem vághatnak. Javítóba ugyan küldhetnek, de valahol mélyen erőteljesen remélem, hogy az Alapítók nem hagynák csak úgy, hogy bármelyikünket is eltoloncolják valahova máshova, elvégre elég komoly erőfeszítéseket tesznek annak érdekében, hogy minél több különleges gyereket befogjanak maguknak. Afféle jótét fickóknak tűnnek, amit nekem kezdetben eléggé nehezemre esett elhinni (szerintem a legtöbb embernek mindig van valami mocskos hátsó szándéka…), de egyelőre semmi szokatlannal, vagy gyanússal nem találtam szemben magam a két fickó részéről, úgyhogy a végén még be fogom venni a süketelésüket én is, mint mások. És oké, oké…nem hangoztatom, de voltaképpen igenis hálás vagyok nekik, amiért lehetőségem lett elhúzni otthonról a fenébe.
- Ja igen, és éhes. Nem adnak eleget enni a suliban – magyarázom könnyedén, mintha ez bárkit is feljogosíthatna arra, hogy zsaruk kajáját nyúlja le, de amennyire a fickók arckifejezéséből meg tudom állapítani, szinte nem is hallják, amit mondok, túlságosan leköti őket, hogy ez a srác bizony emberfelettien gyors, talán nem is hagynák neki, hogy induljon az Olimpián. Nem lenne fair a többi versenyzővel szemben. Logan aztán folytatja a műsorozást, én pedig most már hangosan is nevethetek, amint hallótávolságon kívül kerül a kergetőző kis bagázs. Tudtam én, hogy jó feladatot találtam a fiúnak, és szerintem még élvezi ő is, nem csak miattam csinálja. Addig is én észrevétlenül a kocsihoz ballagok, a motorháztetőre téve a kezem pedig elkövetek mindent annak érdekében, hogy a kocsi aksiját szépen alaposan leszívjam. Ami mondjuk nem kívánatosan engem tölt fel, de majd visszavezetem az energiát a legközelebbi lámpába, kísérteties, egyetlen fénykörbe vonva a kocsit. Fognak majd szenvedni, ha újra el akarják indítani, háhá! Pillantásom dolgom végeztével pedig próbálja megtalálni Logant újra, hogy jelezzem: minden szuper.
Vissza az elejére Go down

Logan Perkins
mutant and proud

Logan Perkins
Diák
power to the future
Play By : Grant Gustin
Hozzászólások száma : 158
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimePént. 27 Jún. - 23:47


Dorothy & Logan
Don't walk in front of me; I may not follow. Don't walk behind me; I may not lead. Just walk beside me and be my friend.

-A lényeg, hogy lássam rajtad a szándékot, hogy szeretnél segíteni- az megint más kérdés, hogy tud-e. Végül is annyira nem lehet szerencsétlen, hogy mindent elrontson. Mellesleg elég sokan ismerik az iskolában, van valamennyi hírneve, igaz nem feltétlen jó értelemben. De szerintem ő tipikusan szárnysegéd fajta, mert be tudna úgy vágódni egy kisebb társaságnál, hogy magát leégesse picit, utána meg engem bemutasson nekik anélkül, hogy az égő lenne. Nem feltétlen kell srácnak lenni ahhoz, hogy az ember tudjon segíteni a haverjának csajozásban. Sőt, van, hogy egy lánynak nagyobb hasznát lehet venni, gondoljunk csak a gyönyörű barátnőire. Ha Dorothy jóban van a kiszemeltemmel, akkor az Jolly Joker. Nyilván nem azt kérem tőle, hogy helyettem beszéljen vagy hasonló lehetetlennek tűnő dolgokat, hanem csak azt az egyet, hogy próbáljon meg összehozni vele a saját tudása és módszerei szerint... lehetőleg ne egy éjszakára.
-Úgy beszélsz, mintha a terved miatt nem csukhatnának le, ha nagyon akarnának -mondtam egy szemforgatás kíséretében, miután sikerült abbahagynom a nevetést a Csuvis téma miatt. Jellemzően az én ötletem bukott el, mint már oly sokszor. Ez lesz belőle, ha a kelleténél jobban beleélem magam valamibe. Mert hát gondoltam, ha már valami csínyt akarunk csinálni, akkor azt csináljuk is rendesen. Szerintem a rendőrautó kipróbálása nem járna nagyobb következménnyel, mint a motorjának a megrongálása. Elkapni ugyebár nem tudnának, mert ha húzós lenne a helyzet, akkor felkapnám a lányt és elsprintelnénk. Igaz rám jönne a nehézség, meg valószínűleg maximális sebességgel nem tudnék haladni, de annak a fele is bőven elég lenne. -De oké, igazad van -adtam meg magam egy sóhajtás kíséretében, majd mentem teljesíteni a feladatomat. A szendvics elrablása tényleg nem volt valami nagy cucc, időközben pedig Dorothy lekapcsolta a világítást, ezzel nagyjából teljes sötétségbe borítva a helyet, ahol álltam.Látszott, hogy a zsaruk eléggé ledöbbentek... először azon, hogyan tudtam ilyen gyorsan lenyúlni a hambit, aztán azon, hogy egyik lámpa sem működik.
-Meg egy kicsit éhes, ezt tedd hozzá -mondtam mikor szünetet tartottam a rendőr által agyoncsulázott szendvics maradékának elfogyasztásában. Az a gond, hogy nem sokáig tudtam kiélvezni az ízeket, már amennyit lehetett azon élvezni. Ugyanis a zsaruk felénk közelítettek. Gondolom a cselekedetem kivágta náluk a biztosítékot, mert elég haragosnak tűntek. Mondjuk annyira nem izgultam túl a dolgot, mikor már elég közel értek, eldobtam a hambi maradékát, a  Bud Spencernek pedig levettem a sapkát a fejéről egy villámgyors helyváltoztatás alatt. Direkt távolabb mentem az autótól, hogy eltereljem onnan őket. -Jól áll rajtam? -kérdeztem őket, miután a fejemre tettem a szerzeményem. A dagin már eléggé látszott, hogy bármelyik pillanatban robbanhat a dühtől. A társa szintén elég pipa lehetett, bár rajta kevésbé volt észrevehető, egészen addig, míg az ő sapkáját is lenyúltam. Onnantól futva követtek engem az egyik épület mögé, miközben próbálták kitalálni mitől vagyok ilyen gyors. -Ez az! Csak így tovább! A sport egészséges uraim! -biztattam őket szemtelenkedve, rükvercben. Arra viszont ügyeltem, hogy ne legyek számukra elérhetetlen távolságban, viszont még véletlen se kapjanak el. Valamint ne legyünk túl messze az autótól, mert akkor meg azért fordulnak vissza.
▲ note ▲ music ▲ 488 szó ▲ made by


Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeKedd 24 Jún. - 20:00

Dorothy & Logan


Leheletnyit szkeptikusan, de derűsen sandítok oldalra Loganre. Hogy egy csaj? Úlláláááá! - Húha. Biztos, hogy én segítsek neked?  Meggondoltad te ezt? – kérdezem olyan hangnemben, mint aki már most valamiféle katasztrófát lát lelki szemei előtt - De rendben, ha ezt akarod… - húzom el az utolsó szótagot továbbra is hasonló hangnemben, de hát egy alku, az alku, én tartani fogom magam hozzá, de eredményt, ugye, azt nem garantálhatok. Ki tudja, a végén még persze összejön, de jobb nem előre inni a medve bőrére, lehet egy sráccal jobban járna az én kedves Logan barátom, de persze egy női szem sem árt soha. Meglátjuk. Most még nem emiatt fő a fejem, sokkal jobban érdekel a mi kedves kis diákcsínyünk. Mert ugye csak ennyiről van szó - Csuvit viszont kikérem magamnak – rántom fel aztán a szemöldökömet, de valójában már megint a zsarukat szemlélem és persze csak a rosszaságon töröm a fejemet - Ember, elég lesz – intem le aztán a nevetését türelmetlenül, nem mintha az zavarna, hogy így felhívja ránk a figyelmet, csak megvan a limitem, amíg bírom, hogy az én káromra poénkodjanak. Hiába, rossz berögződés, a régi haverjaim…eléggé mások voltak.
- Hááát, ha az őrsön akarunk éjszakázni, miközben a szüleinket hívják… - vágom rá nem túl lelkesen. Szeretek borsot törni mások orra alá, de ha lehet, ezt szeretném elkerülni. Harry bácsit csak úgy ott hagytam a fenébe, még a döntésem eredményébe sem avattam bele, de szerintem vette az üzenetet. Nem mintha keresne, haza akarna vinni, vagy ilyesmi, de semmi kedvem sincs ahhoz, hogy miattam felhívják, aztán leátkozza a fejemet a helyéről. Igen, ilyen harmonikus a kapcsolatom a bácsikámmal, aki hivatalosan még mindig a gyámom, szüleim nem lévén. Úgyhogy kénytelen vagyok határokat húzni magamnak, holott korábban sosem tettem…de ez egy új lehetőség. Lehet, hogy nem tökéletes, lehet, hogy másképp is tudnék élni, de ezt a lehetőséget kaptam, és hülye lennék nem élni vele. Úgyhogy lehetőleg, ne kapjanak el minket, és ne essünk túlzásokba. A csínytevés viszont még belefér.
Logan villámgyors. Ami nem újdonság, de annyira jól mulatok a kezdésén, hogy majdnem el is felejtem tenni, amit tenni akartam. Végül persze a lényegre kalauzolom a figyelmemet én is, nevezetesen a teret megvilágító lámpákra. Nem mintha a lekapcsolásukkal teljes sötétségbe boríthatnám a környéket, de azért feltűnő lesz a változás minden bizonnyal, főleg, hogy egyik lámpát a másik után áramtalanítom, némi kemény összpontosítás árán. Szerencsére szépen fejlődik a suliban a képességem, nem kell például az ilyen közeli áramforrásokat megérintenem már, puszta akaratommal manipulálhatom őket.
Nem közeledek, amíg nem végeztem a fényforrásokkal, talán túl teátrális lenne, ha a léptem nyomán kapcsolódnának le. Ennyire nem vagyok hatásvadász. Legalábbis most nem. Mire mindegyik lekapcsolódik szerencsésen elterelődik a zsaruk figyelme Logan pofátlanságáról, én pedig gyorsan odasietek,  hogy vállon veregessem - Nézzék el szegénynek biztos urak, egy kicsit szemtelen – mondom ártatlan mosollyal. Innen már nincs is olyan messze az a kocsi…
Vissza az elejére Go down

Logan Perkins
mutant and proud

Logan Perkins
Diák
power to the future
Play By : Grant Gustin
Hozzászólások száma : 158
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeCsüt. 19 Jún. - 18:11


Dorothy & Logan
Don't walk in front of me; I may not follow. Don't walk behind me; I may not lead. Just walk beside me and be my friend.

Néha tényleg kell valami mindennapitól eltérő dolgot is csinálni, hogy ne legyünk életuntak. Pontosan ezért szinte már-már kihagyhatatlannak bizonyult Dorothy tervének megvalósítása. Igaz, nem vagyok az a fajta, aki állandóan bajba keveri magát meg lóg az órákról. Az nem az én stílusom. Viszont állandóan engedelmeskedni és betartani minden szabályt rettentő unalmas. Főleg úgy, hogy mindenki megmondja mit csinálj, mi a jó neked. Könnyen bele lehet őrülni az örökös elvárásokba és abba, hogy engedelmeskedő robotot akarnak belőled csinálni. Ahogy mindenki másnak, szükségem van szabadságra és kitörési lehetőségekre, amikor legalább egy rövid időre félretehetem a „jó kisfiú” énemet. Az meg még csak hab a tortán, ha ezért még segítséget is kapok egy igazi főnyeremény megszerzéséhez.  
-Van egy csaj, aki kell nekem. De könnyebb lenne becserkészni egy társsal, mint egyedül -vázoltam fel a helyzetet csak így tömören, velősen. Mert ez most abszolút nem az a helyzet volt, amikor minden apróságot megvitathatunk, hiszen a zsaruk nem várnak örökké. Erősen reméltem, hogy a lány lesz olyan rendes és segít nekem. A csajozás az egyetlen, amibe tényleg elég szerencsétlen vagyok és ezt részben betudhatjuk a zsenge koromnak. Persze volt már barátnőm, de mindig rossz személyt kerítek ilyen célra, ismeretlen okokból kifolyólag vonzom a hűtlen lotyókat.
-Szóval, mit mondasz Chewbacca? -kérdeztem először teljesen normális hangnemben, aztán kitört belőlem a röhögés. Ahogy elképzeltem Dorothyt szőrös óriásként...  hát az egy felejthetetlen emlékkép. -Bocs a hasonlatért, de eskü legelőször  ez jutott rólad eszembe. A hosszú hajad megvan hozzá, már csak tovább kell növesztened a szőröd itt-ott -nyögtem ki, majd hátradőltem a padon és úgy szenvedtem tovább. Fogalmam sincs mikor volt utoljára ilyen, amikor szinte orrvérzésig, hasfájásig röhögtem a saját hülyeségeimen vagy éppen másokén. A zsaruk tekintetét is éreztem magamon, de még ez sem zavart. -Aztán hívhatod az őserdő irtókat -tettem hozzá, miközben azzal küszködtem, hogy magamba fojtsam a nevetést és a lányra tudjak figyelni végre.
-Oké, akkor kezdem. Elterelem a figyelmüket, te addig a lámpákat mindenképp kapcsold le, az autó motorjánál meg ha úgy van segítek -jelentettem ki továbbra is mosolyogva az előbbi „szőrös-téma” miatt. -Mondjuk az sem lenne ellenemre ha előtte elvinnénk egy próbakörre az öreg tragacsot -ráadásul az még fokozná a hangulatot, ha előtte bezárnám valahova a rendőröket. Mondjuk az már lehet túlzás lenne. Meg aztán az sem kizárt, hogy elfelejtenénk őket és a két dagadéknak koplalnia kéne odabent. Igaz, most, hogy így jobban belegondolok ezzel tulajdonképpen szívességet tennénk nekik, hiszen elkezdhetnének fogyókúrázni kísértés nélkül. Szélsőséges esetben pedig egymást zabálnák fel a „kis” kannibálok.
Miután befejeztük a részletek megtárgyalását, felálltam a padról és szép nyugodt tempóban megindultam a padon zabáló Bud Spencer felé. Pont abban a pillanatba, mikor hátrafordította a fejét, hogy megnézze ki jön, én lenyúltam a hamburgerét és körülbelül hét lépéssel előtte álltam meg. Az a szerencsétlen csak nézett, mint borjú az új kapura, mert tulajdonképpen egy szempillantás alatt történt az egész és még fel sem tudta dolgozni. Rám szólt, hogy azonnal adjam vissza neki a szenyát. -Ez kéne? - mutattam fel a hamburgert. A másik zsaru is megindult, én viszont lazán elkezdtem enni a kaját, miközben mindketten felém tartottak.  
▲ note ▲ music ▲ 500 szó ▲ made by


Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeVas. 15 Jún. - 19:13

Dorothy & Logan


Hiába, az állóvíz nem az én műfajom. Egyébként sincs túl sok minden, amivel errefelé leköthetné magát az ember. Már amikor éppen nem órákon ül. A felük unalmas itt is, hiába szupersuli, meg minden ilyen egyéb maszlag, de egy részük amúgy még érdekel is, úgyhogy egész gyakorisággal járok órára magamhoz képest. Meg mert párszor már leszúrtak, hogy nem ártana egyébként is…hát akkor jó. Végtére is, az is időtöltés, csak nem a legkellemesebb. A képességfejlesztés viszont izgalmas, amióta ide járok sokkal biztosabban használom és kontrolálom a képességemet, ami azért elég király. De a szabadidejében csináljon már az ember valami izgalmasat is, ha már nem bővelkedik az iskola sunyiban tartott pince-partikban, vagy egyéb ökörségekben, amit az ember elvárna a normál iskolásoktól. De hát itt senki sem normális, ebbe már beletörődtem, meg egyébként…végül is lehet, hogy tényleg ez a nekem való közeg, itt legalább én is csak annyira vagyok furcsa, mint mások, a képességem voltaképpen meg elvárt dolog. Annyira nem rossz, esetleg hajlandó vagyok belátni…
- Ezt bizony – vigyorgok továbbra is Loganre, és összedörzsölöm a tenyereimet, mint valami mesebeli gonosztevő. Nem akarok én semmi eget rengetőt elkövetni, elvégre semmi kedvem a sitten éjszakázni, meg nem feltétlenül az a cél, hogy az alapítóknak kelljen kidumálni minket a kényes szituból, de szerintem vagyunk olyan ügyesek, hogy megússzuk a dolgot, és ne lehessen ránk kenni semmit. Elvégre fel sem kell állnom a padról ahhoz, hogy sötétségbe borítsam a kis teret, Logan pedig egyébként is olyan gyors, hogy felhúzhatja a nyúlcipőt, ha rosszra fordulnak a dolgok. Lehet, hogy engedélyt kéne adnom neki elszerelésre szükség esetén, akár úgy is, hogy engem hátrahagy. Hiába, a háború áldozatokkal jár…! Bah, agyamra ment szerintem már ez a kisvárosi csend. Olyan különös burokban élünk itt, hogy kevés a kitörési lehetőség.
- Hmm…gondolom. Mire gondolsz pontosan, ifjú padawan? – tulajdonképpen nem nagyon hiszem, hogy nehezemre esne szívességet tenni neki, főleg mert úgy fest, rááll a csínytevésre ő is. Kölcsönkenyér visszajár, akarom mondani annak én is segítek, aki nekem segít. Logan egyébként sem túl…elvetemült, hogy úgy mondjam, bár ha az jutna eszébe, hogy fűszoknyában kell hula-hulát táncolnom valahol a suliban elterelés gyanánt, akkor elképzelhető, hogy mégis csak nemet kell majd mondanom a kérésére. De reményeim szerint semmi ilyesmiről nincs szó, úgyhogy szerintem simán üzletet köthetünk - Hááát, nézzük csak…eléggé gyors vagy, szóval mondjuk lenyúlhatnád a burgerét. Vagy a sapkáját, vagy a stukkerét az egyiknek, miközben sötét borul a térre, húúú! És teszem azt kicsit keresztbetehetünk a kocsi motorjának… - ötleteim, na azok mindig vannak. És milyen mulatságos lenne, ha egyszer csak azt venné észre a dagi, hogy valaki kikapja a kezéből a szendvicsét és egyszer csak a tér túloldalán rágcsálná egy srác. Atyaég, az szerintem tényleg vicces lenne. Ahogy az is, ha nehézségeik támadnak az autó aksijával, és hát…elég széleskörben fel lehet használni a képességemet, ez nem hátrány.
Vissza az elejére Go down

Logan Perkins
mutant and proud

Logan Perkins
Diák
power to the future
Play By : Grant Gustin
Hozzászólások száma : 158
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeSzer. 11 Jún. - 6:56


Dorothy & Logan
Don't walk in front of me; I may not follow. Don't walk behind me; I may not lead. Just walk beside me and be my friend.

Jó ötlet volt-e kimenni a főtérre Dorothyval? Ezt a kérdést most inkább megválaszolatlanul hagynám. Rájössz arra magadtól is.  Ő a tipikus bajkeverő, rossz "kislány", aki mesterien ért ahhoz, hogyan szerezzen magának bűntársakat a csínyeihez. Eleinte még úgy volt, hogy csak nature kijövünk ide, persze már akkor is sejtettem, hogy valamibe bele fog rángatni. Ismerem már annyira, hogy tudjam; mindig tervez valamit, amivel felhívhatja magára a figyelmet. Ez igaziból nem is gond, ha egy bizonyos határok között maradunk.
-Mi van? -kérdeztem automatikusan az ütésre, aztán arrafelé néztem, amerre a lány is. A rendőrautóra vezettem a tekintetem, majd az abból kiszálló zsernyákra és az őt követő társára. Nekem sosem volt velük nagyobb összetűzésem, egy kisebb verekedést leszámítva, amit amúgy nem én robbantottam ki. Viszont már előre láttam a lelki szemeim előtt, hogy ezek után lesz pár konfliktusom velük. Ők testesítették meg a prédát, én pedig akarva-akaratlanul is megkaptam a vadász szerepét Dorothy mellett. Már csak az volt a kérdés, hogy élek-e a lehetőséggel.
-Szóval ezt tervezed... -sóhajtottam fel miközben a vigyorgó beszédpartneremre pillantottam. Egyértelműen nem akartam itt hagyni és visszamenni a mutánsokhoz a birtokra. Még korainak éreztem a lefekvést, bár szokás szerint kezdett elnyomni a fáradtság. (Mikor nem?) Legbelül erős késztetést éreztem arra, hogy kipróbáljam azt a helyzetet, milyen amikor nem a rend őrei parancsolnak és játsszák a rossz zsaru-jó zsarut. Elkapni úgy sem tudnának, elvégre gyorsabb vagyok még az autónál is, tehát maximum csak az arcomat tudnák megjegyezni. A lányt meg nem kell félteni, mert megsokkolja őket, mielőtt még rajta csattanna a bilincs.
A kérdésre még egyszer végigmértem az "ellenfeleket". Az egyik, a nagydarab Bud Spencer hasonmás leült a padra hamburgert zabálni. A társa is jó súlyban volt, bár ő azért kevésbé tartozott a  dagadt kategóriába. Egy kis ideig pont ez miatt elgondolkoztam rajta, hogyan mentek ezek át a különböző fizikai "teszteken", hiszen egy zsarunak illik jó kondiban lennie ahhoz, hogy el tudja kapni a bűnözőket.
-Tegyük fel, hogy azt mondom: leszek. Te ugyanezt elvállalnád fordított esetben? Szükségem van egy szárnysegédre, csak nem bajkeveréshez -fogalmazhatunk úgy, hogy egy alkut ajánlottam neki. Egy szerződést, ami nem hivatalos, kvázi nincs szükség az aláírására sem semmi ilyesmire, pusztán szóban létezik kettőnk között. Nagyon egyszerűen működik a dolog, ő segít nekem levadászni azt a csajt, akit akarok, én meg leszek a "bűntársa". Nekem például abszolút megérné, elvégre csak hasznom származna belőle. A rendőrök szívatása sincs annyira ellenemre, viszont egy kis segítséggel még jobban megszabadulhatnék a láncoktól, amik távol tartottak eddig az ilyen tettektől.
Az utolsó, fél sült-krumplit még kihalásztam egy gyors mozdulattal a zacskóból, amit Dorothy tartott, aztán vártam a válaszára.
-A lámpák lekapcsolásán kívül még milyen terved van, amihez én kellenék? -kérdeztem rá, ugyanis ahhoz már túl jól ismerem, hogy tudjam; valami mást is szövöget. Próbáltam belelátni a fejébe, de csak az autó lenyúlása jutott eszembe, aminél ő biztos kreatívabb.
▲ Remélem tetszett (: ▲ music ▲ 461 szó ▲ made by


Vissza az elejére Go down

Dorothy.Willow
mutant and proud

Dorothy.Willow
Diák
power to the future
Play By : Lily Collins
Hozzászólások száma : 85
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitimeHétf. 9 Jún. - 12:31

Dorothy & Logan


- Odass! – lehet nem a legfinomabb módon vágom karba Logant, de hát a finomkodás sosem volt nagy erényem. Egészen pontosan a tér túloldalára meredek éppen, ahogy leparkol egy közönséges rendőrautó, és az anyósülésről ki is mászik egy egyenruhás fickó. Fú, de mennyire nem rajongok a rend őreiért…odahaza nem egyszer volt velük dolgom éjszakai kis szökések és bajkeverések során, de hát szerencsére ha az ember kiskorú, nem nagyon igyekeznek az ilyesmit bevinni a rendszerbe, és különben is…már nem Kanadában vagyunk, az ittenieknek még nem is volt alkalma közelebbről megismerkednie velem. Hiba. Nagy-nagy hiba…persze nem életcélom, legalábbis nem kimondottan, hogy elintézzem magamnak a folytonos rendőri kíséretet, meg hogy mindig a sarkamban loholjanak, ha csak meglátnak a városban. És hát ez egy kis város, vagyis lehet nem ártana egy kis óvatosság…de unom magam. Én pedig sosem unom magam, ha az unalom fenyegetne éppen, akkor az ellen feltétlenül tenni kell valamit, vagy ne legyen a nevem Willow.
- Szerinted érdekelné őket, ha hirtelen egyik lámpa sem égne már…? – sunyin a mellettem ülőre vigyorgok, elvégre lassan kezd sötétedni, a lámpák már égnek, és lehet Logan szerint ez a megfelelő időpont arra, hogy még takarodó előtt visszamenjünk a suliba, de természetesen nekem erről más véleményem van. Nincs kedvem visszamenni máris és fellőni a pizsit. Az ember csak egyszer fiatal, ahhoz hozzátartozik a szórakozás is, meg az alkalmi szabályszegés. Attól még nem leszek rögtön megrögzött bűnöző, ez épp csak annyit jelent, hogy nem hagyom megaludni a tejet a számban. Vagy hogy is mondják ezt…?
- Szóval, mit mondasz, Perkins? Leszel a szárnysegédem egy kis csínytevésben? – ó, igen, tudhatja már, hogy ez a komisz csillogás a szememben semmi jóra nem vezet, ugyanakkor tudnia kell azt is, hogy túl könnyen nem vagyok lebeszélhető csak úgy, ha valamit forgatok a fejemben. És most ehhez van kedvem. A közeli kukába dobom a papírzacskót, amiből már úgyis felzabáltam minden sült krumplit, most jöhet a desszert.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Town Square   Town Square Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Town Square
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Town Line Motel
» Hope Town - Eredetkutatás

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Városok, egyéb helyek :: North Salem-