we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 5 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 5 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Képességigénylés

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Moira MacTaggert
mutant and proud

Moira MacTaggert
ember
I just believe my eyes
Play By : Rose Byrne
Hozzászólások száma : 433
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeKedd 20 Aug. - 14:07

First topic message reminder :

Mielőtt előtörténetbe fognál, azért lehetőség szerint kérdd ki a véleményünket, főleg ha általad kidolgozott képességről van szó!
Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet

Giselle MacLachlan
mutant and proud

Giselle MacLachlan
Tag
Hozzászólások száma : 2



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeSzomb. 28 Szept. - 14:38

Üdvözletem! A karakterem 22 éves lenne a játék kezdetekor, és rendőrként dolgozna. (Utánanéztem, 1910 óta dolgoznak nők járőrként az amerikai rendőrségeken, sőt, 1980-ban nevezték ki az első női rendőrkapitányt.) Kezdetben független lenne, későbbiekben némi meggyőzéssel ez változhat. Persze csak ha jó a képesség, úgyhogy először azt tenném próbára, nem az előtörténetet, úgyhogy lássuk:

Elsődleges képesség: Emberfeletti fizikum
Osztályozás: Béta mutáns
Aktiválódás: 14 éves kor
Képesség jelenlegi szintje: A képesség birtokosa erősebb, gyorsabb, ügyesebb, és a sérülésekkel szemben ellenállóbb, mint bármely ember, de csak egy hajszálnyival. Mivel fizikai ellenállása is nagyobb, ezért sokkal jobban bírja a sérüléseket és a fájdalmat.
A képesség felső határa részletezve:
- 9,5 másodperc alatt futja le a száz métert
- 10 métert tud ugrani nekifutásból
- 100 méterre tud elhajítani egy gerelyt
- 400 kg-ot tud kitolni nagy erőfeszítéssel, helyből
- Hosszú távon 200 kg-ot tud magával cipelni nagyobb erőlködés nélkül
- Akár két emeletnyi zuhanást (6-8 méter) is kibír mindenféle fájdalom nélkül.

Hátrány: Amennyiben a karakter igen drámai érzelemhullámokon megy át, a képessége a szerint változhat. Ha végtelenül szomorú, retteg, akkor képességének hatóereje a felére esik, míg a kitörő öröm, végtelen boldogság ideiglenesen megduplázza képességének hatékonyságát úgy, hogy a képesség birtokosa ezt csak akkor veszi észre, ha használni próbálja képességét.

Képesség távlatai: A végső fizikai teljesítőképessége később megduplázódik véglegesen. Fele annyi idő alatt futja a száz métert, kétszer akkorát ugrik, és a többi, és a többi, ráadásul a kisebb kaliberű lőfegyverek is mindössze zúzódásokat okoznak majd neki, valamint a képességfluktuáció is megszűnne. Eddigre Alfa mutánssá lépne elő. Természetesen ezt nem mind egyszerre, hanem szépen lassan, alapítói jóváhagyással.

Másodlagos képesség: Pehelysúly
Osztályozás: Béta mutáns
Aktiválódás: 15 éves kor
Képesség jelenlegi szintje: A karakter, bár ránézésre 60 kg-nak tűnhet, mindössze 20 kg-ot nyom.
Képesség távlatai: Ez a képesség nem fejlődik, az első pillanattól végleges állapotában működik.

Képességmechanika: A képességek birtokosa kifejezetten vékony, törékeny alkatnak tűnik, akinek a kisebb fizikai megerőltetés is nehéznek tűnhet. Képességei nem izomzatából fakadnak, hanem a testét átjáró energiából. Amennyiben elsődleges képessége éppen aktuális maximumát eléri, ezen energia szabad szemmel is láthatóvá válik a használó izmai körül ívként áthúzó obszidiánszín esszenciából, melyet akár úgy is leírhatunk, mint fekete villámok. Ezen kisülések az éppen használatba vett végtagok, testrészek körül jelennek meg, tehát futás közben a lábak, súlyemelés közben a karok körül, valamint amennyiben az energia sérüléseket nyelne el, úgy egész testéből indulnak ki. Ezen energia nem képes kárt okozni másokban, tehát ha éppen karjait használja, és valaki belekapaszkodik vállába, felkarjába, úgy azt nem "rázza meg".
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimePént. 27 Szept. - 17:41

*Besunnyog.*

Szeerintem nem feltétlenül gond, hogy farkassá változik, mert ugye van egy Farkasunk, de ő csak a magyar fordítás miatt lett az, tehát igazából ő nem a szó szoros értelemben vett farkas.
Csak valami más mutáns név kéne szerintem. Az a rossz, hogy a Farkas konkrétan foglalt, csak az, hogy a vad olyan nagy tág, és nem tudom, hogy jellemben milyen lesz a kari, de nem tudom, hogy illenie-e hozzá egyáltalán. Ha eleve tényleg vad lesz a jellemét tekintve is, akkor jó lehet, ha nem, akkor valamin kéne agyalni.
Vissza az elejére Go down

Moira MacTaggert
mutant and proud

Moira MacTaggert
ember
I just believe my eyes
Play By : Rose Byrne
Hozzászólások száma : 433
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimePént. 27 Szept. - 17:01

Farkas mutánsunk már van. Szóval nem akarom én, hogy teljesen elmenjen a kedved a karitól, vagy a játéktól, ezért szívesen segítek neked képességet kitalálni. Ha gondolod, jelölj be facebookon, és írj üzit. Szinay Péter néven találsz. Ha nem akarsz facebookozni, akkor írj itt üzit, és beszélgessünk róla, hogy miket szeretsz, milyen filmeket nézel, és kitalálunk neked valami mocskosul jó képességet? Oksi April drága?^^
Vissza az elejére Go down

April Mcadams
mutant and proud

April Mcadams
Tag
Hozzászólások száma : 6



TémanyitásTárgy: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimePént. 27 Szept. - 16:47

(Elnézést,hogy csak most tudok válaszolni)

Arra jutottam,hogy jobb lesz ha más képességet választok. Az alakváltást találtam a legszimpibbnek. Utána lestem és nem találtam más alakváltót.

Alakváltó: Képes leszek átváltozni farkassá, (tudom ,hogy elég sablonos a farkas alak, de ez a kedvenc állatom) de egyenlőre csak fájdalmasan. A farkasok reflexeit és erejét azonban megkaptam fájdalommentesen. Kifinomult hallás,látás,szaglás,reflexek. Gyorsabb vagyok és erősebb. A későbbiekben át tudok majd változni farkassá, de a fiatal korom miatt az átváltozást még nem tudom uralni és ezért az átváltozásom komoly fájdalommal sérüléssel járhat. Ha rosszul változok át, akkor lehetséges,hogy nem minden végtagom változik át. Például átváltozik a testem nagy része, de a kezem emberi marad.
Osztályozás: Gamma mutáns
Mutáns név: A vad
Vissza az elejére Go down

Moira MacTaggert
mutant and proud

Moira MacTaggert
ember
I just believe my eyes
Play By : Rose Byrne
Hozzászólások száma : 433
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeCsüt. 26 Szept. - 17:17

Tényleg fogj, faltam azt a sorozatot, szóval tudnék ilyesmivel azonosulni. Már keresek is kislányképet. Max azon agyalok, hogy ember legyen, vagy mutáns (neki viszont képesség kell). Egyébként van hasonlóság a kariképed és Freddy között^^

Képességigénylés - Page 8 Freddy_krueger

Victor Holmes írta:
Eric Lensherr írta:
Nekem eleve tetszik ez a képesség, hiszen nagy fanja voltam anno a Rémálom az Elm utcában sorozatnak^^ Majd csinálok számodra riogatható kislánykarit^^ De tényleg Razz
Köszönöm szépen, és vigyázz, még a végén szavadon foglak... Victor nem a leg... Épelméjűbb személyiség... Nem gonosz, de nem is jó... És biztosan nincs helyén az értékrendje...
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeCsüt. 26 Szept. - 17:08

Nekem van riogatható kislány karim. Very Happy
Vissza az elejére Go down

Victor Holmes
mutant and proud

Victor Holmes
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Victor Holmes
Hozzászólások száma : 24
Kor : 40



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeCsüt. 26 Szept. - 16:48

Eric Lensherr írta:
Nekem eleve tetszik ez a képesség, hiszen nagy fanja voltam anno a Rémálom az Elm utcában sorozatnak^^ Majd csinálok számodra riogatható kislánykarit^^ De tényleg Razz
Köszönöm szépen, és vigyázz, még a végén szavadon foglak... Victor nem a leg... Épelméjűbb személyiség... Nem gonosz, de nem is jó... És biztosan nincs helyén az értékrendje...
Vissza az elejére Go down

Moira MacTaggert
mutant and proud

Moira MacTaggert
ember
I just believe my eyes
Play By : Rose Byrne
Hozzászólások száma : 433
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeCsüt. 26 Szept. - 16:46

Nekem eleve tetszik ez a képesség, hiszen nagy fanja voltam anno a Rémálom az Elm utcában sorozatnak^^ Majd csinálok számodra riogatható kislánykarit^^ De tényleg Razz
Vissza az elejére Go down

Victor Holmes
mutant and proud

Victor Holmes
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Victor Holmes
Hozzászólások száma : 24
Kor : 40



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeCsüt. 26 Szept. - 15:17

Képesség: Álomszövés
Leírás:
- Ha célpont ébren van, képes olyan dolgokat teremteni az elméjében amik valójában nem léteznek (Tárgyak, élőlények, személyek egyaránt.)
- Gondolatot olvasni nem tud, és az élőlényeket, személyeket, tárgyakat is csak megteremteni tudja azoknak személyiségével, tulajdonságaival - az azokkal történő interakciókba már nem szólhat bele. Élőlények, személyek esetén súlyos, folyamatos koncentrációval képes a meghatározni azok tetteit (vagyis azt, hogy az illúzió mit csináljon, mit mondjon).
- Ha az illető alszik, az álmot teljesen úgy formálhatja, ahogy akarja, hiszen az nem érzékelésből ered, hanem kizárólagosan az elme szüleménye. Ebben az állapotban gyakorlatilag teljes uralmat kap, és bármit megformálhat, bármit irányíthat, szinte nehézségek nélkül.
Hátrány: Érzelmi visszacsatolás - Amilyen érzelmeket kivált a teremtett tárgy, élőlény, személy a célpontból, azokat át kell élnie az illúzió megalkotójának is, mikor az elalszik. Ez minden érzelemre vonatkozik, legyen szó szeretetről, szerelemről, boldogságról, fájdalomról, halálos félelemről. Amennyiben több személy elméjét is manipulálja ily módon, úgy azoknak érzelmeit, érzéseit egyszerre kell megtapasztalnia álmában.
Hatótáv: A képesség használatához a célpontot látnia kell.

A képesség nem fejlődne sehová, úgy gondoltam, hogy a karakter életkorára való tekintettel (27 éves lesz) a képesség már teljesen elérte csúcspontját.
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeCsüt. 26 Szept. - 12:10

Mindkettő oké, csak ez az Akadály képességnévnek olyan fura, esetleg valami olyasmi egyszerűen, hogy Fizikai védelem, vagy valami, tehát ami kicsit jobban meghatározza, az akadály meg akár lehet a mutánsneve is.
Vissza az elejére Go down

Jared Davis
mutant and proud

Jared Davis
független
loneliness is a gun
Play By : Jeremy Sumpter
Hozzászólások száma : 22
Kor : 31



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeCsüt. 26 Szept. - 11:32

Megpróbáltam összeügyeskedni valamit.

Akadály:A használó összeérinti két tenyerét, amitől kisebb-nagyobb energia szabadul fel(függ a tapasztaltságtól, szóval egy kezdő nem tud akkora erőt felszabadítani, mint mondjuk egy profibb mutáns). Ez az energia zöld fényként jelenik meg a használó keze körül. Ebből a zöld fényből képes egy falat felhúzni maga elé, vagy akár mások elé, ez megint csak függ attól, hogy mégis mennyi ideje birtokolja ezt a képességet és mennyire ért hozzá. Ez a fal, úgymond egy pajzs, ami kisebb támadásokat simán kivéd kezdetben, de csakis fizikai támadásokat. Egy telepata ettől még könnyen tud turkálni a fejében, ezt nem tudja kivédeni. Magasabb szinten nem csak egy fal felhúzására képes, hanem akár egy emberméretű dobozt is tud kreálni, ami körülveszi az ellenfelet. Persze ez sem tart az örökkévalóságig, mert ha a bebörtönzött személy erősebb, mint maga a használó, akkor könnyedén ki tud törni belőle. Ellenkező esetben függ az akadályt létrehozó személy energiájától és érzelmeitől. Ha dühös, akkor tovább képes fenntartani ezt, ha viszont szomorú, akkor a létrehozott akadály megsemmisül. Ez igaz kezdők esetében is.
Vissza az elejére Go down

Amber Liston
mutant and proud

Amber Liston
X-men
be brave, we're a team
Play By : Erica Durance
Hozzászólások száma : 34
Kor : 41



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeSzer. 25 Szept. - 14:13

Remélem elfogadható és nem túl durva.

Képesség: Fejlett érzékszervek
A szereplő mind az öt érzékszerve fejlettebb, mint embertársainak. Látása, hallása, tapintása, ízérzéke és szaglása is emberfeletti. Látása olyan éles, hogy képes több száz méterről is kiszúrni egy kisebb mozgást, és 30 méterről olvasni, közelről szemlélve egészen apró dolgokat is felfedez. Hallásával nem csak halk neszeket hall tisztán, mint például egy leeső tű, hanem a hangtartomány is szélesebb, amiben érzékelni képes. Mind az embernek észlelhetetlenül magas, mind mély hangokat képes hallani. Ízlelése olyan fejlett, hogy képes elkülöníteni szájában az összes ízt, és megnevezni azokat. Szaglása is hasonló, jelentősen több szagot és illatot tud felismerni, elkülöníteni és megnevezni, mint egy ember, az átlag kétszeresét, azaz 20000 különböző ingert. Tapintásával megérez olyan kicsi egyenetlenségeket is, amit egy átlag emberi agy simának fog fel. Számára például a bőr egy érdes felület, ahogy a simára csiszolt márványon is észreveszi a repedéseket. Ezektől a képességeitől természetesen kialakult benne valamiféle hatodik érzék is, ami csak annyit tesz, hogy a birtokában lévő rengeteg, környezetből jövő információt az agya képes gyorsan feldolgozni. Fontos még, hogy számára a hangos és halk hangok, az erős szagok és ízek, az őt ért ütések akár ugyanolyan megszokottak, mint egy átlag ember normál tartománya, így nem idegesíti, hogy folyamatosan hallja az órák ketyegését, nem okoz neki fájdalmat egy robbanás hangja, csak annyira, mint egy átlag embernek.
Jövőben: Semmi, ez az ami, nem erősödő képesség.
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeSzer. 25 Szept. - 8:56

A pajzsot sehogy sem. Túl soknak érzem ezt. Magneto az X-men sztorikban egy különleges ember, mert a sisak miatt ellent tud állni a telepata képességnek, most meg már nem tudom hányadik olyan képességet sorakoztatjuk fel, ami képessé teszi a karikat az ellenállásra mentális behatás ellen. Eleve nem értem a logikáját, mert két erős telepatánk van, az egyik ebből nem árt senkinek (Charles), a másik pedig Emma. És konkrétan magát az ettől való nagy parát se értem, mert még ugyanúgy bárkinek a homlokába lehet állítani telekinézissel egy tőrt.
A lényeg, hogy Magneto későbbi sisakja, ami most Emmánál van, totál elveszíti a jelentőségét, ha a mutáns társadalom 50%-a amúgy is ellenáll a mentális behatásoknak.
Vissza az elejére Go down

Sebastian May
mutant and proud

Sebastian May
Tag
Play By : Jane Klyne
Hozzászólások száma : 5



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeKedd 24 Szept. - 22:27

Képességhez tartozó mutánsnév: Szépfiú (azóta szakadok rajta, mióta kitaláltam Very Happy)
Csábítás: A karakter ember feletti csáberővel rendelkezik, minek következtében csak úgy bomlanak érte a csajok. Ez a képesség egyedül a nők körében használható fel, a férfiakra nincs hatással, tehát nem lesz tekintélye tőle, vagy ilyenek. A képesség hatása egyébként nem úgy érvényesül, hogy mindenki azt látja benne, ami szíve vágya, egyszerűen azt érzik, most ő minden vágyuk.

Pajzs: A karakter képes ellenállni a telepaták, és mindenféle agyturkászós képességű mutánsok erejének. A pajzs egyszerűen blokkolja a másik erejét, nem nyeli el, nem lesz ő ettől erősebb, sőt, még vissza sem veri, nemes egyszerűséggel nem engedi eljutni az agyáig. Magasabb szinten ez enyhe fizikai védelmet is jelenthet, de tényleg csak csekély mértékben

Most hogy ezek közül melyik legyen elsődleges, és melyik másodlagos, azt nem tudom, bár inkább azt gondolom, a Csábítás legyen az első, és a pajzs, ami meg a passzívabb, az legyen másodlagos. Smile
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeKedd 24 Szept. - 11:02

Démonszárnyak: A leányzó hátából hatalmas, fekete szárnyak nőttek ki a születése pillanatában, amelyek a lány testével arányosan növekedtek. Egy kis fájdalommal és ügyes trükkökkel képes arra, hogy ruhája alatt rejtse ezen testrészét, bár ez egy picit se kellemes a számára, hiszen ez olyan, mintha valaki a saját végtagjait akarná kicsivé hajtogatni és eldugni a világ elől. Képes a szárnyak segítségével repülni – egészen addig, amíg el nem fáradt -, hiszen születése óta a részei, tehát volt ideje gyakorolni. Viszont, ha a szárnyak valakit átölelnek, akkor annak teste hirtelen gyengül le, mintha valaki elszívta volna az energiáját – ez az energia csak elszáll, nem Amy-be kerül -, és ez után pedig lassan teste szenvedni kezd, égető érzés veszi át a helyét, majd roncsolódás, mintha savval öntenék le folyamatosan. Ha sokáig marad valaki a szárnyak fogságában, akkor akár az életét is vesztheti. Amy ezt a képességét még nem teljesen tudja befolyásolni, ugyanis olykor, ha nagyon fél, a szárnyak ösztönösen cselekednek, hogy megvédjék a fiatal lányt azoktól, akik bántani szeretnék, és nem is tesz a gyakorlásért semmit. Ha teheti, próbál önuralmat tanúsítani, hogy ne bántson senkit.
Az idő során képes lesz tökéletesen uralni a képességét (természetesen gyakorlással), tehát idővel majd ő dönti el, hogy az, aki szárnyai ölelő karjaiba kerül, olyan fájdalmat vagy sérülést szenvedjen el, amilyet a lány akar. Tehát később ez is befolyásolható lesz, hogy egyszerű fáradtság legyen-e úrrá az adott emberen vagy szenvedjen, esetleg meghaljon.
Mivel a szárnyak ugyebár Amy részei, ezért neki logikusan nem ártanak, akkor se, hogyha magát öleli át velük.
Vissza az elejére Go down

Moira MacTaggert
mutant and proud

Moira MacTaggert
ember
I just believe my eyes
Play By : Rose Byrne
Hozzászólások száma : 433
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeVas. 22 Szept. - 13:56

Na várj April Razz Ha még nem túl erős, de már most alfa, akkor mi lesz belőled? Legyőzhetetlen istennő? Szóval szerintem vagy most tegyünk bele valami hátrányt, szépséghibát, és akkor legyél béta, vagy pedig lehetsz alfa, és akkor már szinte tökéletesen megy, akkor viszont lehet, hogy jobb, ha nem is diák vagy, hanem X-Men, aki már az iskola területén él, és segít.

April Mcadams írta:
Rendben. Szóval, osztályozás.

A képességem tehát Asztrális csapás. Magyarán kínzás. Még nem túl erős, de idővel fejlődni fog.
Képesség osztályozása: Alfa mutáns
Vissza az elejére Go down

Dolan Robertson
mutant and proud

Dolan Robertson
Diák
power to the future
Play By : Dolan Robertson
Hozzászólások száma : 13
Kor : 31



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeVas. 22 Szept. - 13:47

Értem. Hogyha kiveszem belőle a tudat kontrollt és az életerő elszívását akkor elfogadhatóvá válik a képesség?
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeVas. 22 Szept. - 13:41

Háááát. Első körben szét kéne bontani, mint itt:
https://xmen-firstclass.hungarianforum.com/h8-kepessegek

Másodszor én nagyon erősnek érzem a dolgot, főleg szétbontás nélkül. Van olyan képesség, amit életerőt szív el, de itt lényegében ezen kívül még teljes irányításról is van szó. Nem tudom, hogy láttad-e a Hősöket, de ott volt egy bábmester, aki hasonlóképpen tudott irányítani, csak épp láthatatlan kötél nélkül, és csak a mozgást. Már az is egy elég durva képesség alapvetően, hiszen bármire kényszeríthet másokat vele, arra is, hogy fejbe lőjék saját magukat, de itt lényegében ezzel három képességet fonsz össze, test-, tudatkontroll és életerőszívás, amik másoknál külön-külön szerepelnek. Szóval legalább egyet vegyünk ki belőle.
Vissza az elejére Go down

Dolan Robertson
mutant and proud

Dolan Robertson
Diák
power to the future
Play By : Dolan Robertson
Hozzászólások száma : 13
Kor : 31



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeVas. 22 Szept. - 12:38

Képessége: bábkészítés

Marionett báb - elven alapul a képesség. Dolan ujjaiból lehelet vékony, mondhatni láthatatlan, de roppant erős fonalak bújnak elő amikor akarja, de nem mozognak önállóan. A fonalon át lehet sétálni, nem akad meg semmiben, nem szembetűnő. Az áldozatot meg kell érintenie, hogy a fonalak befúródhassanak a bőre alá és rákapcsolódjanak úgymond az idegpályákra és az agyra. A delikvens ezt egy aprócska szúrásként érzékeli, nem is törődik vele, és az érintéstől számított 5 másodpercen belül Dolan képes átvenni az áldozat teste és agya fölött az uralmat. Hiába akar megszólalni, segítséget kérni, megmozdulni, a saját agyának fogja lett. A légzés, mint alapvető létszükségleti funkció megmarad irányítatlanul, de nem képes önmagától megmozdulni és beszélni. Dolan gondolatait közvetíti, amikor beszél és akkor mozdul meg a fonalaknak köszönhetően, amikor Dolan akarja. Bogarasnak nézhetik, hiszen amikor mozgatja áldozatát, mozgatja hozzá az ujjait is, így úgy tűnhet, hogy nem teljesen épp elméjű a fiatalember, de az áldozaton nem lehet észrevenni, hogy irányítás alatt van. Ez az erő viszont korlátozott időzónán belül használható. Öt-hat órán át képes az alanyt sértetlenül irányítani, de miután ez az idő letelik, az áldozat lassanként zavartan kezd viselkedni, föladja a szervezete a szolgálatot, ugyanis Dolan a fonalakon keresztül kiszipolyozza az áldozatból az energiáit. Egyre gyengül az áldozat, zavarodott, míg végül megáll a szíve és összeesik. A fonalak nagyon hosszúra nyúlnak, mintha sosem akarnának véget érni, de ha az alany más országokba szándékozik menni repülővel, a kapcsolat egy idő után megszakad. Miután a kapcsolat megszakadt, az alany nem emlékszik semmire, úgy tűnik neki, mintha elájult volna. Gyakran utána rögtön el is ájulnak, vagy gyengének, erőtlennek érzik magukat és nem tudják az okát.
Vissza az elejére Go down

April Mcadams
mutant and proud

April Mcadams
Tag
Hozzászólások száma : 6



TémanyitásTárgy: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeVas. 22 Szept. - 9:09

Rendben. Szóval, osztályozás.

A képességem tehát Asztrális csapás. Magyarán kínzás. Még nem túl erős, de idővel fejlődni fog.
Képesség osztályozása: Alfa mutáns
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeSzomb. 21 Szept. - 21:27

Szerintem oké így. Smile Először megijedtem, hogy konkrétan időbefolyásoló, tehát időutazás, meg meg minden, ami mellé már nagyon durva lenne még egy másik képesség is, de ha csak a belassítás van és az fejlődik, esetleg gyorsítani képes idővel, akkor a mellé mehet a másik is simán. Smile
Vissza az elejére Go down

Kyle Mathers
mutant and proud

Kyle Mathers
független
loneliness is a gun
Play By : Kyle Mathers
Hozzászólások száma : 8
Kor : 38



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimeSzomb. 21 Szept. - 18:53

No, én is szeretnék tanácsot kérni, hogy akkor ez így a jelen formájában milyen:

Elsődleges képesség: Kyle az időt képes manipulálni.
Aktiválódás: 17 éves korban
Képesség jelenlegi szintje: Mutáns képessége lehetővé teszi számára az idő befolyásolását, pontosabban belassítását. Képes az események gyorsaságát 5 másodpercre fele akkora sebességre lassítani, ilyenkor az idő látótávolságon belül lassul le, miközben ő maga továbbra is normálisan tud mozogni cselekedni, arra azonban nem képes, hogy ebbe a lassított "állapotba mást is bevonjon, ez egyelőre csak saját magára terjed ki. Az öt másodperc letelte után az idő visszatér a normális menetébe, és minden visszavált a megszokott sebességre. Aktuális szintjén még nem képes kétszer egymás utáni, azonnali belassításokra, legalább 10 percbe is beletelik, mire képességét újra alkalmazhatja. Ez azért is szükséges, hogy ne terhelje meg a szervezetét a túlzott erőhasználat, sajnos ilyen korlát nincs érvényben a másodlagos képességének esetében, ezért is kell fokozatosan óvatosnak lennie.
Képesség távlatai: Ereje fejlődhet a későbbiekben, ami az idő belassításának időtartamában vagy éppen a két belassítás között eltelő idő redukálásában merül majd ki. A jövőben akár 10 másodpercekig is fenntarthatja a lassított állapotot. (Egyéb konkrétumot még nem írnék, hiszen a fejlődése még a jövő zenéje, és úgyis egyeztetek még a mesélőkkel. Smile )

Másodlagos képesség: Érzelmi fókusz, az emberi érzések átélése.
Aktiválódás: 19 éves korban
Képesség jelenlegi szintje: Kyle képes ráhangolódni a legerősebb érzelemre, ami az adott pillanatban épp az emberben uralkodik, ám ezt csak érintés útján tudja elérni. Képessége viszont többnyire érzékenyebb érzéseket képes megérezni, ezek általában negatív érzelmek (pl.: harag, bűntudat, bánat, magány, stb.), ugyanis a negatív érzelmek mélyebb nyomokat hagynak az emberi lélekben, ezért leginkább ezeket a felszíni érzelmeket tudja az ereje "kitapogatni". Ritka az az eset, amikor egy-egy pozitív érzelmi hullámot kap el (pl.: boldogság, szeretet, megbékélés, stb.), de volt már rá precedens. Az érintés időtartamának hossza viszont nem egyenesen arányos az érzelmi mélységgel, tehát hiába tartja fenn az érintést hosszabb ideig néhány másodpercnél, akkor is csak az éppen legerősebb, felszíni érzelmet fogja tapasztalni, mélyebb érzelmekig nem képes visszafejteni. Mivel ezen képességét még nem képes teljes bizonyossággal uralni, kerüli a fizikai érintkezéseket, ugyanis nem ő dönti el, mely érintésekkel akar olvasni mások érzéseiben, minden érintéssel megkapja a várt vagy épp nem várt információt. Ereje gyakori használata könnyen kifárasztja, ami gyakran fejfájáshoz, vagy akár komolyabb kimerültséghez is vezethet.
Képesség távlatai: Idővel meg tudná tanulni kontrollálni ezt az erőt ahhoz, hogy ne kelljen minden egyes érintést kerülnie egy-egy érzelmi töltetet kapva ezáltal, de ehhez persze időre van szüksége. (Itt sem fejtenék még ki egyéb konkrétumot, hiszen a későbbi játékok, és mesék függeléke lesz majd, gondolom. Smile )

Nos, ennyi volna, nem tudom, hogy összeszedett-e, amit összedobtam, ezért is kérem ki a véleményt. Előre is köszönöm a segítségeket! Very Happy
Vissza az elejére Go down

Moira MacTaggert
mutant and proud

Moira MacTaggert
ember
I just believe my eyes
Play By : Rose Byrne
Hozzászólások száma : 433
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimePént. 20 Szept. - 23:11

Nem erre gondoltam, hanem az osztályozásra.
Vissza az elejére Go down

April Mcadams
mutant and proud

April Mcadams
Tag
Hozzászólások száma : 6



TémanyitásTárgy: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimePént. 20 Szept. - 21:46

Akkor most jobban , viszont szolidabban kifejtve:


Asztrális csapás.: Szolidan fizika és lelki fájdalmat tudok okozni az embereknek. A koromat tekintve még nem túl erős. Iszonyatos fájdalmat még nem tudok okozni. A maximális fájdalom amit okozni fogok egyenlőre olyan szintű mintha erősen pofon ütnék valakit. Később ez olyan szintre fog fejlődni,hogy a fájdalom erőssége elérheti a kínzási szintet. ( nem áll szándékomban ennyi fájdalmat okozni )
Akkor a láthatatlanságot elvetem és csak egy fő képessége lesz az Asztrális csapás.
Vissza az elejére Go down

Moira MacTaggert
mutant and proud

Moira MacTaggert
ember
I just believe my eyes
Play By : Rose Byrne
Hozzászólások száma : 433
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitimePént. 20 Szept. - 18:50

April drága, én még nem tudok érdemben nyilatkozni, mert kiváncsi lennék egy osztályozásra is. Ha látom, hogy azok alapján hol tart a képesség, akkor jobban meg tudom itélni. Írd még meg ezt (ne szerkeszd a hszt, hanem külön írd be), aztán rálesek. Kösszencs.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Képességigénylés   Képességigénylés - Page 8 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Képességigénylés
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
8 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Karakteralkotás :: Karakteralkotás-