we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Shane Austin Williamson - Roham  Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Shane Austin Williamson - Roham  Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Shane Austin Williamson - Roham  Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Shane Austin Williamson - Roham  Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Shane Austin Williamson - Roham  Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Shane Austin Williamson - Roham  Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Shane Austin Williamson - Roham  Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Shane Austin Williamson - Roham  Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Shane Austin Williamson - Roham  Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 13 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 13 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Shane Austin Williamson - Roham

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Shane Williamsom
mutant and proud

Shane Williamsom
Diák
power to the future
Play By : Shane Williamsom
Hozzászólások száma : 10
Kor : 28



TémanyitásTárgy: Shane Austin Williamson - Roham    Shane Austin Williamson - Roham  Icon_minitimeKedd 24 Szept. - 17:09

Userinfó: Főkarakter
Név: Shane Austin Williamson
Mutáns név: Roham
Születési dátum: 1967 július 21, a család Észak Floridai tanyáján.
Besorolás: Diák
Képességek:
Osztályozás: Gamma mutáns

Elsődleges képesség: Emberfeletti erő
Aktiválódás: Tizennégy éves kor:
Leirása: Shane emberfelettien hatékony szövetekkel rendelkezik, amelyeknek a legnagyobb része izom. Ennek, valamint a több éves kemény fizikai munkának és sportolásnak köszönhetően, az ereje jóval emberi határokon felül van.
Képesség jelenlegi szintje:
- Képes maximum 800 kg 20 méterre történő elhajítása, vagy 1200 kg feje fele emelésére amennyiben a körülmények optimálisak.
- Képes egy órán keresztül 30 km / h sebességgel futni, vagy rövid ideig 60 km / h órával rohamozni. Ez ugyan ember feletti, de a karakter nem gyorsul fel ténylegesen, a reflexei sem lesznek jobbak, szimplán csak erősebbek a lábizmai, és nagyobbakat lép.
- Képes 10-12 méteres ugrásokra neki futásból, 5-6 méteresekre álló helyzetből.

Másodlagos képesség: Ellenállás
Aktiválódás: Az elsődleges képességgel nagyjából egy időben.
Leírása: A megnövekedett izom tömeg, a nagyobb súly megemelésére kiképzett csontok, és ehhez szükséges erősebb szövetek miatt nehezebben sebezhető.
Képesség jelenlegi szintje:
- Kések, kisebb pisztolyok már nem sebzik a bőrét. Gépfegyverek, nagyobb kaliberű pisztolyok, ezzel arányosan kisebb károsodást okoznak, ha 51 mm-ssel eltalálják pedig ugyan úgy meghall mint mindenki más.
- Képes elviselni egy átlagos kézigránátnak megfelelő robbanást.
- Némileg ellenállóbb hővel és hideggel szemben, de ez nem ad komoly előnyöket. Ha egy 100 fokos tűzlabdával eltalálják, akkor ugyan úgy vörös lesz bőre maximum mivel nem terjed olyan mélységig, és így gyorsabban gyógyul. Ha meg -4 fokba kimegy télen pólóba nem kezd el azonnal dideregni, de ez már csak állóképessége és testsúlya miatt is működne.
- Nehezebben lehet árammal megrázni, 220 voltos elektromosság már nincs rá komoly hatással, 440 voltos áram pedig minimális eséllyel okozna mondjuk szívrohamot, igaz legalább érintkező végtag átmenetileg lebénul. Ha belé csap a villám és nincs földelve ő is hallott.
- Mivel erősebbek a légző izmai, és átlagnál nagyobb méretű a tüdeje, ezért több levegőt képes beszívni és tárolni. Ha nagy levegőt vesz egészen sokáig bírja víz alatt, bár bőven az emberi határokon belül marad.

Hátrányok: A karakterem jelenleg 212 cm magas, és 150-160 kg közötti súlyba mozog. Persze, ez javarészt izom nála, de ettől még minden nem egészségügyi problémával meg kell küzdeni ami súlyos embereket éri. Nem utazhat például helikopteren, nehezen fér be ajtókon, az átlagos iskolai padok és székek számára nevetségesek stb. Mivel nincs teljesen tisztában az erejével, néha kidőlhetnek ajtók, felborulhatnak vagy elrepülhetnek emberek a közelében, illetve a karakter szexuális élete is szinte megoldhatatlan. Ezen felül a kifejlődött izmok, sem feltétlen esztétikusak, ha nem brutálisan nagyok és torzak igaz egyenlőre nem annyira szembe ötlő mértékben.
Távlatok: További erőnövekedés, és szövetei is erősebbé vállnak, ezzel párhuzamosan. Később persze, ahogyan tovább növekszik ereje, és képessége határai kitolódnak a teste tovább fog torzulni. Sőt az is lehet, hogy tovább fog nőni, vagy a teljes külseje átalakul.

Jellem:
Shane szigorú és konzervatív vallásos nevelést kapott, amelynek a hatásait tovább fokozza, hogy egy viszonylag elszeparált közösség részeként tengette eddigi életét. Az egyénisége és az általa vallott erkölcsi normák nem hasonlíthatóak össze, azokkal a diákokkal akik Északi államokban, vagy a kelleti parton szocializálódtak. Az életének legmeghatározóbb eleme az istenben és az önmagában való feltétlen hit. Ennek megfelelően minden vacsorakor imádkozik, szívesen dolgozik akár csak azért, hogy másoknak segítsen, és őszintén megvett mindenkit aki nem fogadja el az úr tanításait. A következő amit mindennél többre tart az a becsületesség, és az őszinteség. Nem szokott hazudni, mindig kimondja amit érez és amit gondol. Szeret igazságosan küzdeni, és persze imádja az így megszerzett győzelem ízét. A harmadik meghatározó eleme a jellemének pedig a természethez való kötődése, és tisztelete. Mint vidéken, lényegében a természetben férfivá érett ember, keveset beszél amivel együtt jár, hogy figyel és meghallgat. Nem siet és nem kapod, mert nevelése folytán meg van benne az  józan mérlegelés, valamin a gyakorlatias ésszerűség képessége. Ez a három oszlop nagyon szilárd támaszok a jelleme alatt, de ha férfiként el is fogadjuk őt, még egyáltalán nem felnőtt és bizony jellem hibáktól se mentes. Legfőbb erénye a már felsoroltakon felül az a haza szeretett, és a család centrikusság, valamint barátai iránti feltétlen oda adás. Kész lenne bármit megtenni, ennek a háromnak a védelmében, és egyáltalán nem fél a kihívásoktól, vagy a veszélyektől.  Legfőbb problémák, amiket felszoktak vele szemben hozni az a rasszizmusa, és a hajlíthatatlansága. A hogyan egy bibliaövezetbe élő embertől elvárható, semmi tolerancia nincs benne a másság iránt, a feketéket és spanyol ajkúaknál felsőbb rendűnek érzi magát, európaiakat lenézi, a melegeket pedig teljes szívből gyűlöli és undorodik tőlük. A zsidókkal ugyan ennyi baja nincsen, de ők visszont a vallása szerint a pokolra jutnak, innentől kezdve nincs miről beszélni. Alacsony műveltsége mellett pedig hiába a gyakorlati intelligencia, rengeteg dolgot képtelenség neki megmagyarázni, mert egyszerűen nem tudja megérteni vagy felfogni az illető mondandóját. Ha pedig ez végül még is megtörténik akkor is a saját igazságát fogja hangoztatni.

Külső:
Hősünk iszonyatosan magasra nőtt, és iszonyatosan izmos, hála a mutációjának. Ahogyan, annak a hátrányaiban említettem ez már súrolja az esztétikusság határát. A bőre enyhén napbarnított, hiába az emberfeletti ellenállás, meglátszanak rajta a kemény munkával töltött gyerekkor emlékei. Dús barna haja van, amelyhez általában kezdetleges szakáll társul. (Igen, a szőrzete is ellenálló, és nem olyan egyszerű neki a borotválkozás.) A szeme acél kék színű, amelynek különös csillogása sok ember számára riasztó lehet. Az öltözködése, egyszerű és praktikus, többnyire egyszerű farmert, sport cipőt, és pólót visel.  Oda haza gyakran látni kockás ingben, gumicsizmában, és jellegzetes zöld, vagy kék színű kezeslábasban, mivel a tanyán vagy erdőben ezek sokkal praktikusabbak, mint az előbbiek. Elegáns ruhája nem is nagyon van, és hordani se igen szereti őket.

Előtörténet: .
Az életem tizennyolc évvel ezelőtt kezdődött, egy átlagos nyári napon. Édesapám éppen betakarítást intézte, amikor anyukám fogadóban rosszul lett. Balszerencsénkre apa későn ért haza, és vendég se akadt nálunk, így már nem lehetett sok mindent csinálni . Éppen megérkezett az orvos és összesereglett a rokonság, már is jöttem a világra mit sem törődve olyan apróságokkal, hogy elkellene vinni a kórházba.
A gyerekkorom békésen, és boldogan telt az észak floridai kis közösségünkben. Falu, vagy város nevet nem érdemes mondani, hiszen az egész közigazgatási egység nem volt más mint tanyák, és út melletti kis központok összessége. Minden egyes kis részterületnek meg voltak maga hasonló korú gyerekcsapatai, akik együtt játszottak, később pedig tanultak a többi hasonló falukból jött gyerekkel együtt. Az egész területen összesen egy általános iskola, egy könyvtár, és egy gimnázium volt található, ami elég sokat elmond róla. Főleg, mivel a kocsmák és templomok száma ezzel szemben több tucat volt. Az apám volt tengerész gyalogos őrmester, aki tizenkét évig szolgálta a hazáját, mielőtt megállapodott és családot alapított. Az anyai nagyapám volt az egyetlen református hit közösség vezető lelkésze, anyám tanítónőnek tanult, de amikor apával összeházasodtak kénytelen volt otthagyni a főiskolát. A családunk főbevételi forrása a családi farm lett, amely már több száz éve a Williamson birtok része. Mikor mi megkaptuk volt már nagyobb és kisebb is, de állt rajta egy méretes régi kúria amelyet még rabszolgatartó nagybirtokos ősök építettek. A család már generációk óta nem használta, mert messze esett szántóktól, és drága volt fenn tartani, de mi ebbe is láttunk fantáziát és hamarosan kis panziót nyitottunk, amely sok szállóvendéget nem vonzott ugyan, de a környékbeliek egyik kedvelt találka helye lett, és remekül kiegészítette a mezőgazdasági termelésből származó sokszor szerény bevételeket. Nem voltunk se gazdagok, se szegények, és ha egy kis többet bevételünk volt, azt sokszor a templomnak vagy az iskolának adtuk nem éltük fel felesleges dolgok megvásárlásával. A szüleimet, és nagyszüleimet tartom a legcsodálatosabb embernek a világon, ami nem is csoda hiszen rengeteg szeretettel vettek körül. Ha éppen nem dolgoztak, hatalmas kirándulásokat szervezetünk, egészen kicsiként mentem apával horgászni, majd később vadászni is. A nagyapa rengeteg érdekes történetet mesélt nekem a környékről, megtanított sok szép egyházi énekre, és igaz istenhitére terelt engem. Anyukám pedig keményen dolgozott, hogy nekünk fiúknak és férfiaknak mindene meglegyen, akkor is ha éppen rossz volt a termés, vagy nem tudott egyház közösség bért fizetni. Rengeteg barátom volt a környékről, akiknek a szülei jellemzően az enyémekhez hasonló korúak voltak. Együtt fedeztük fel, az erdők, mocsarak és szántók rengetegét, ami közben bizony sokszor tettünk rossz fát a tűzre, vagy kerültünk különböző kalamajkákba. Ez azonban hozzátartozik a gyerekséghez, és a szüleink inkább terelni próbáltak minket a helyes útra, nem pedig megmondani, hogy mit csináljunk. Igaz, a terelés nem mindig szép szóval, ha nem egy lendületes pofon segítségével történt, de leckét mindig megtanultuk. Sajnos testvérem egyetlen egy született, holott mi felénk sokszor három, négy, öt gyerek is van egy házba. Ez azonban nem kisebbített az örömön, és bár sajnos nem egy öcsikét kaptam, de a húgommal is lehetett közös egész jó programokat szervezni.
Az iskola soha se ment valami fényesen, és ha nagyapa, vagy anya ez ellen ágált akkor apa mindig leintette őket ezzel: "Ágyú tölteléknek még jó lesz, csak férfi legyen az a lényeg." A férfivá nevelésemen persze keményen dolgozott, és mindent megtett, hogy átadja nekem a tudását. A kicsi koromba még viccesnek tűnő horgász túrákból, hamarosan igazi túlélő túrák váltak. Meg kellett tanulnom ki ismerni a környező terület keményebb arcát, tüzet gyújtani akár gyufa nélkül is, ehető növényeket, és friss vizet gyűjteni, valamint kunyhót építeni magamnak. Ezt követte az önvédelem, majd később céllövészet, és vadászat. Nem csak apám volt azonban a tanárom, ha nem a nagyapám és az édesanyám is. Papa régi történetei egyre kevésbé érdekeltek, de nem csak helytörténetet vagy bibliát ismerte jól, de volt több motorja valamint kocsija is, amit maga újítgatott fel. Mivel otthon is rengeteg gép volt, ezért nagy örömmel segítettem neki a szerelésben. Édesanyám pedig megmutatta, hogy elejtett állatokból, hogyan tudok ételt főzni és hogyan készítsem elő a bőrüket. Később nyaranta ha épp apámnak nem kellettem a barátom családja által vezetett asztalos műhelybe is szívesen dolgoztam, vagy építkezésekre jártam, ahol a fizikai munka másabb vállfaijait ismertem meg. Ilyenkor persze általában a barátaimmal egy helyen dolgoztunk, és ez még izgalmasabbá tette közös munkát, valamint felkészített minket az alsó közép osztályban ránk váró hosszú évekre.
Az iskola mint mondtam, soha se foglalkoztatott, de dolgozni nagyon szerettem. Volt azonban egy másik szenvedélyem, ez pedig a sportolás. Mielőtt a különleges képességem jelentkezett is nagyon jó voltam atlétikából, és az apám tanított bokszolni is, amit úgy tizenhárom évesen elkezdtem versenyszerűen is űzni. Kezdetben nem ment valami fényesen, de kemény munkával felküzdöttem magamat és egészen komoly meccseket is megnyertem. A helyi lap erről több cikket is írt, és a környéken mindenki nagyon büszke volt rám, talán profi bokszoló is lehetett volna belőlem, ha nem kezd el fejlődni a mutáns képességem. A gimnázium előtti nyáron hirtelen iszonyat sokat, valami harminc-negyven centit sikerült nőnöm, aminek következtében betegesen lefogytam és alig tudtam mozogni. Az iskolai évet meg se tudtam kezdeni, és sport orvos mindentől eltiltott ami testmozgás. Majd nem egy évet voltam hízókúrán, úgy hogy csak szigorúan előírt gyakorlatokat végezhettem, de még is látványosan növekedni kezdtek az izmaim. Mire gimnáziumba kerültem, nagyobb erősebb és persze egy évvel idősebb voltam a többi elsősnél, igaz az utóbbi két dologban a felsőbb évesek se tudtak velem versenyezni. A tornatanár, amikor meglátott szinte ugrált örömében, és már első héten jelentkeznem kellett a focicsapatnál. Ahogyan annak idején a boxban itt sem lettem rögtön sztár, de már párhónap után kezdő csapatba kerültem, és a második évben már a legjobb hátvéd voltam a környéken. Ha egyszer megindultam semmi, és senki se tudott megállítani, bár a pályát körülvevő betonfal párszor megpróbálta. Nos, a végeredmény mindig az lett, hogy hívni kellett a kőművest, én pedig megúsztam egy új sisak megvételével. A csapatot egészen országos harmadik helyezésig juttattam, és a tizenegyedik osztályban már komoly ambícióim voltak a tanulás terén is. Ilyen sportolói adottságokkal, szinte egyenes utam volt az egyetemi  vagy a profi ligához, a környékbeliek istenítettek minket és több országos sportújságba is bekerült a csapatom neve.
A nagy felhajtás után váratlanul érkezett Charles Xavier professzor, aki felajánlotta, hogy vele mehetek az elegáns New Yorki középiskolájába. A családom kezdetben, nagyon szívesen fogadta, és bár kicsit furcsának tűnt a gondolat, hogy még az egyetem előtt elköltözzek itthonról. Még a húgommal is beszélgetésbe elegyedett, akinek szintén felajánlotta a költözési lehetőséget, aztán magyarázni kezdett valami mutációról, meg valami evolúció nevű dologról. Nem igazán értettem, mit mondott de anyám isten káromlást emlegetett az apám meg puskával akarta kiebrudalni a házból. A dolgot azóta se értem teljesen, de apa pár másodpercre megfagyott, majd megint sokkal szívélyesebbek lettek vele, és ránk bízták a döntés lehetőségét. Mind a ketten igent mondtunk, és neki vágtunk a hosszú utazásnak, valamint az új kalandnak.
Vissza az elejére Go down

Moira MacTaggert
mutant and proud

Moira MacTaggert
ember
I just believe my eyes
Play By : Rose Byrne
Hozzászólások száma : 433
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Shane Austin Williamson - Roham    Shane Austin Williamson - Roham  Icon_minitimeKedd 24 Szept. - 21:10

Az előtörténetedet elolvastam, és nagyon izgalmasnak találtam. Elfogadom, de kérlek vedd figyelembe, hogy nem csak Charles kereste fel a karaktedet, hiszen ketten mentek az alapítók minden leendő diákhoz, így Eric is jelen volt. Örülük neki, hogy a diákok ilyen kemény legénnyel gyarapodtak, mint Te! Jó játékot!
Vissza az elejére Go down
 
Shane Austin Williamson - Roham
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Archivum :: A múlt árnyai :: Inaktívak előtörténetei-