we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Vezérlő Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Vezérlő Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Vezérlő Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Vezérlő Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Vezérlő Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Vezérlő Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Vezérlő Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Vezérlő Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Vezérlő Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Vezérlő

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Kayley Sparks
mutant and proud

Kayley Sparks
független
loneliness is a gun
Play By : ღ Julianne Hough
Hozzászólások száma : 226
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Vezérlő   Vezérlő Icon_minitimeHétf. 15 Dec. - 13:29



What the hell?



Azt hiszem sikerült teljes mértékben átmennem passzív szemlélődőbe, de ez talán érthető. Egyszerűen sok volt ez az egész, sokkolt, hogy finoman fogalmazzak és már annak se tudom betudni, hogy csak valami álom, vagyis de pont hogy próbálom még mindig annak betudni, mert a valóságban aki olyan sok vért veszít, mint a pasi a szörnyeteggel nem járkálhat két lábon. Az az izé meg, ami mellette van... aztán azok a valamik abban a lében és az egész elrablás, meg a tenger alatti bázis. Az egész túlságosan abszurd, hogy az agyam képes legyen úgy felfogni, mintha valóban megtörténhetne ilyesmi. Nem... totál képtelenség! A pisztoly azért jó, hogy nálam van, de amúgy sorolok be a többiek mögé és oda veszem be magamat, ahol hely van, csak jussunk ki, csak... ébredjek már fel, legyen vége!
Enyhén szólva sajog a fejem, ennél erősebb fájdalmat nem érzek, és ami van, az is lassan tompulni kezd. Szerencsére nem nagyon sérültem meg az álom során... mert már tuti, hogy álom volt! Lassan nyitogatom a szemeimet és próbálom felmérni, hogy pontosan mi is volt ez, vagy hogy hol is voltam egyáltalán, de láthatóan ismerős hely vesz körül, akkor csak... elájultam a suliban, csak... csak álom volt, ahogyan sejtettem. Álomnak kellett lennie, nagyon fura és lidérces álomnak, de attól még annak.

//Csak eljutottam ide is, más nem írt, akkor írok. ^^ Köszönöm szépen még egyszer a mesét, és ez is olyan, mibe bele lehet jönni, sok volt egyszerre ennyi ember. Smile A folytatással kapcsolatban pedig majd még írok pár napon belül. ^^//

Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Vezérlő   Vezérlő Icon_minitimeKedd 18 Nov. - 14:27

Rádión egyeztetve egyáltalán nem tart sokáig, míg rádión keresztül sikerül konzultálnia a két csapatnak. Rövidesen kiderül az is, hogy miként lehet újraindítani a generátort - lévén az orosz úriember bizony elsősorban gépész és csak másodsorban katona -, valamint hogy ezt hol is lehet megtenni. Miután a generátor beindult, azonnal visszakapcsolnak a fények, a liftek, és minden ajtó elektromosan zárhatóvá, nyithatóvá válik. Szerencsére ettől még nem szabadulnak ki azonnal a különös szörnyetegek. Érdekes momentum, hogy jelenlegi ketrecüket a térkép orosz barátunk elmondása alapján kennel néven jelzi a térkép.
Minden esetre mindenkinek jut hely valamelyik apró, valószínűleg személyszállításra vagy felderítésre szolgáló ötszemélyes tengeralattjáróban.
A mérnök vállalja, hogy elviszi magával a hölgyet, és láthatóan Dirk macskája is azzal a csapattal kíván utazni. Még ketten beférnek a járműbe, a többieknek másikkal kell utaznia. Kezelésük egyszerű, ám némi ügyességet igényel.
Nem telik bele sok idő, mire eltávolodnak a víz alatti bázistól. Talán ennek következménye, hogy mindenki megszédül, elálmosodik. Lehetséges, hogy a nyomás okozza, amit egy ekkora szerkezet jóval nehezebben egyensúlyoz ki, mint a hatalmas monstrum.
Sötétség.
Hőseink ott ébrednek, ahol legutóbb elvesztették tudatuk fonalát. Valahol ülve, vagy fekve, de mindenképpen a helyzet adta legkényelmesebb - és biztonságosabb - pozícióban szundikálhattak. Most azonban felébrednek mind. Az emlékek megmaradtak, még a fájdalom utóérzete is esetleg, minden más nyom azonban eltűnt, ide értve sebesüléseiket is. Órájukra nézve nyugtázhatják, hogy valóban egészen sok idő kiesett számukra. Órák.


/Köszönöm mindenkinek a részvételt! Aki végig ktiartott, annak különösen köszönöm a türelmét! Legközelebb remélhetőleg felkészültebben és az igényeket jobban ismerve tudok belefogni a mesélésbe. Addig azonban el kell telnie némi időnek. Mindenkinek további jó játékot! Smile Ha valaki más folyományt is szeretne a történethez, az nyugodtan írjon rám privátban, és egyeztetünk. (Nikola)/
Vissza az elejére Go down

Kayley Sparks
mutant and proud

Kayley Sparks
független
loneliness is a gun
Play By : ღ Julianne Hough
Hozzászólások száma : 226
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Vezérlő   Vezérlő Icon_minitimeCsüt. 6 Nov. - 10:56



What the hell?



Nem, nem és nem! Nem lehetünk a tenger alatt és ez az egész is csak valami rossz álom. Nem kéne itt lennem, nincs... nincs semmi közöm ezekhez az emberekhez, meg a vízben úszkáló valamihez, a pasassal érkezett izéhez meg aztán főleg nem. A pisztoly az egyedüli, amibe továbbra is kapaszkodom, bár most nem tartom célra, nagy nehezen ráveszem magam, hogy leengedjem és ne azt a fura dögöt célozzam vele, bár őszintén szólva akármikor felemelném újra, hogy beleeresszem az egész rohadt tárat. Mégis csak elvonszolta ezt a pasast, aki a liftből lépett ki, és elég sok vér maradt utána, szóval tuti, hogy nem akarok vele közelebbről is megismerkedni.
Nem is nagyon teszek hozzá Jaime kérdéseihez, nem hiszem, hogy sok értelme lenne. Engem is csak az érdekel, hogy jutunk ki innen. Nem vagyok műszaki zseni, szóval tuti, hogy nem tudok megjavítani semmiféle generátort, csak végre tűnjünk el innen!
A rádióból szűrődő hang ezek szerint legalább egy valakinek ismerős. Hát jó, legyen így, valami Haley lehet ott a másik végén, vagy nem... mégis ki tudja? Amik történtek velünk, akár átverés lehet, téves adás, vagy... hallucináció. Én már komolyan semmin se lepődnék meg. A fickó válaszait várom csak, hogy végre eltűnjünk innen, mert komolyan nem sokon múlik, hogy ne kapjak egy finom idegösszeomlást.

Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Vezérlő   Vezérlő Icon_minitimeCsüt. 30 Okt. - 19:07



- Tenger... alatt??! Minek a közelében? *Nem vár konkrét hosszúsági és szélességi fokot, de meg van döbbenve. Mikor utoljára tudott magáról ezen hely előtt, nem volt éppen tengerpart közelében, ruszki katonai bázisoktól meg pláne messze volt. Halványkék fogalma sincs róla, mit keres itt.*
- Jó, akkor azt mutasd meg lécci, hogy jutunk fel... vagy le... szóval ki innen, lehetőleg élve és sértetlenül, ha működik a generátor? És hogy távozunk innen, mármint ez egy sziget? Elkötünk egy amcsi hajót vagy mi? *Fordul a katonához, ha már ilyen közlékeny lett vele és mutatja is a térképet a helyhez, vagyis keresztmetszeti rajzot. Az a dzsungelos rész tetszik Jaime-nek így látatlanban. Persze, ha olyan vércicák mászkálnak ott, mint amilyen elragadta Dirk-et, akkor annyira nem vágyik megnézni.*
- A lényeg röviden: Elindultunk utánad, megkeresni, hátha meg lehet menteni, s egy liftet találtunk, amibe levitt. Egy másik lift nyílt csak ki, ide hozott minket. Orosz katonai bázis, ami amcsi lett, majd megint orosz, most meg ki tudja, már ha jól értettem mindent. És... *Magyaráz Dirk-nek rövid összefoglalót a körülményekről, amit egyszer csak megakaszt a rádió hangja, amire Jaime-nek elkerekednek a szemei, s szabályosan rávetődik a rádióra, ügyelve azért, hogy ne vágja rögtön haza.*
- HALEY! Haley, Haley! Te vagy? Hallassz?! *Próbálgatja a rádiót, míg Zane elmegy a generátorhoz, hogy végre kijussanak innen. A látomásból már azt is tudja, hol van a lány, ha tényleg ő az.*
- Felettetek vagyunk! Ez egy katonai bázis, s a növényházban vagytok. Hatalmas! Az óriási fa egy lift. Megcsináljuk a generátort, addig gyertek fel a vezérlőbe... aaa harmadik gombot nyomjátok majd meg, mert ruszki a szöveg! Hallottad? *Darál be a rádióba egy sor információt, s ha a túloldal igényli, készséggel meg is ismétli. Ha nem Haley van odaát a vonal túlsó végén, csak a hangja volt hasonló, az sem baj. Az illető megkapta az információkat.*

Vissza az elejére Go down

Dr. Zane Timothy Helmsman
mutant and proud

Dr. Zane Timothy Helmsman
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Terry O’Quinn
Hozzászólások száma : 426
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Vezérlő   Vezérlő Icon_minitimeKedd 21 Okt. - 9:19

Az orosz katona megmutatja a térképen a bázist, elmondva mi hol van, többek között a generátor is. Annak gondolata, hogy valahol 20000 méterre a tenger alatt lennének nem kifejezetten örül, de legalább már biztos információ, főleg ha menekülnie kellene nagy hirtelen. Sok energiára lesz szüksége egy védőburokhoz, mert ebben a mélységben a víz nyomása több mint halálos. Még egy indok, hogy megtalálja a generátort. A jelek szerint hőenergiát használ fel. Tökéletes! Abból bőven belakomázhat és elhúzhat innen.
Memorizálva a térképet indul neki. Őt nem érdekli se a látomás, se a szörnyek, se a rádiótelefonálgatást. Egyedül csak a kijutás, melynek egyik módja a generátor beüzemelése és energiájának megcsapolása. Így hátra hagyva a díszes társaságot indul neki az útnak. Talán nem kerül harci helyzetbe, de a biztonság kedvéért eltárolt energiájából továbbra is tart maga körül egy elektromagnetikus védőmezőt. Legalább a meglepetésszerű orvgyilkos lövéseket hárítsa, a többit már képes lesz tudatosan is az energia elnyelésével. Gyors léptekkel indul hát a generátor felé.
Vissza az elejére Go down

ifj. Dr. Dirk K. O'Neil
mutant and proud

ifj. Dr. Dirk K. O'Neil
független
loneliness is a gun
Play By : Christian Bale
Hozzászólások száma : 92
Kor : 75



TémanyitásTárgy: Re: Vezérlő   Vezérlő Icon_minitimePént. 17 Okt. - 12:20

Pár mondatot csípek el, mielőtt betoppanok a csapatba, akik változó örömmel foganak, van, aki csak hallott rólam, egyedül Jaime őszinte öröme, ami egy kicsit feldob ezen az elátkozott helyen. Valami látomás jön, amiből elég sok minden lejön és mivel eddig nem lőtt le senki, ami igazán bizalomgerjesztő, bár sok gondot nem okoznának nekem. Nem igazán tudok mit csinálni, mert a csoport nem nagyon fogadott be, lévén, hogy elrángatott egy szörny és mégis mintha csak munkából jönnék, olyan rendezett vagyok, ami inkább a képességemnek köszönhető, nem a szörny kíméletességének. Furcsa a látomás, de egyelőre nem tudok vele mit kezdeni.
- Elnézést, hogy csak úgy betörök, de esetleg valaki felvilágosítana az eddig történtekről?
Mondom, miközben leeresztem a kezem, hiszen nincs nálam fegyver és ha lenne is, akkor előbb tudnék bárkit megölni, mint engem bárki, még ha előbb is lőne, engem a saját képességem véd.
- Ja és ha lehet, akkor a fegyvert másfelé irányítanád, én fegyvertelen vagyok, amúgy sem tudnál sok kárt tenni bennem, ő meg csak szökni akar, ahogy mi is, erről az elátkozott helyről.
Megköszönöm, ha valóban elirányítják a fegyvert, mert az legalább minimálisan a bizalom jele lenne.
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Vezérlő   Vezérlő Icon_minitimeCsüt. 16 Okt. - 14:25

Borisz innentől figyelmen kívül hagy mindenkit, Jaime kivételével. Neki igyekszik megválaszolni a kérdéseit, mivel eddig ő tűnt a leginkább együttműködőnek. Ez látható az orosz hozzáállásán is, mivel vele nem olyan lekezelő, mint a szedett-vedett társaság többi tagjával. Az egyik kis asztalra félretett papirosok közül kezd néhányat széthajtogatni.
- Ez nyim város, ez tengernek alatta. Rígi katona bázis. Miénk volt, de amerikanszki titkos csoport jött kísérletezni rabokon lent. Embereken. Meg szörnyeken. Megint volt itt csapat tőlük lent, volt harcunk velük. Nem ők nem ejt foglyok.
Egy oldalnézetű keresztmetszetet mutat az állomásról, ahol rögtön rá is bök a vezérlőre. Bár a feliratok cirill betűvel írottak, a számok arab számok, a mértékegységek pedig SI rendszerűek. Az alattuk lévő szint hatalmas, és igen összetett. Nem csoda hát, hogy annyi ideig kóboroltak benne. Lakószínt lehet, mivel nagyon sok kis helyiség van benne. Borisz az alatta lévő csarnokszerű helyiségre mutat, mely tekintélyes belmagassággal bír, és terebélyes alakjának köszönhetően kitölti a folyosólabirintus alatti szint legnagyobb részét.
- Ez itt növényház. Dzsungel. Mellette lépcső vezet le, a közepén a nagy lift. Alatta szint generátor és börtön. A generátor egy barlangból veszi vizet és föld alól meleget.
Ekkor toppan be a helyiségbe Dirk és az ő új barátja, érkezik a látomás, s hirtelenjében nem is igazán kell több magyarázat hozzá, milyenfajta dzsungel is lehet ez, hová lettek az amerikai fegyveresek, illetve hogy mi is az a plafonig nyúló óriás fa a növényház közepén. Majd egyszersmind kitisztul mindenki feje. Megszólal a rádió.
- Hello... hello... Ehhez inkább pasi kéz kell.
A látomásból már ismerős nő hangja hallatszik a hangszórókból. Többen még azt is láthatták a körülötte állók szemén át, mikor egy rádiót nyomkodott.
Az orosz a biztonság kedvéért azért egyelőre a négylábú furcsaságra fókuszál, kezét a ravasz közelében tartva.


/A rádióbeszélgetés - ha arra kerülne sor -, nyugodtan lebeszélhető előre privátban, hogy ki mit ír a hozzászólásba./
Vissza az elejére Go down

ifj. Dr. Dirk K. O'Neil
mutant and proud

ifj. Dr. Dirk K. O'Neil
független
loneliness is a gun
Play By : Christian Bale
Hozzászólások száma : 92
Kor : 75



TémanyitásTárgy: Re: Vezérlő   Vezérlő Icon_minitimePént. 3 Okt. - 19:55

Elkezdem az őrült nőszemély módszerével a gombokat nyomkodni és végül megérkezem oda, ahol ő is van, néhány emberrel kiegészülve, akik közül többen fegyvert is tartanak, ugyan lelőhetnek sok bajom nem akadna belőle, de jobb az óvatosság és még mielőtt kilépne, felteszi a kezét, hogy nem ellenség. Nem akar bajt csak szabadulni innen lehetőleg minél messzebb ettől a helytől. Feltett kézzel, hátam mögött a nem épp barátságosnak mondható szörnnyel lépek ki, mire Jaime felismer és szól, hogy én vagyok az, aki vele voltam. Ennek örülök, talán nekem nyer időt, amíg elmagyarázom a dolgot.
- Nem akar rosszat, pontosan én sem tudom, hogy micsoda, de láthatjátok, hogy nem bántott- ami nem teljesen igaz, de egy kis füllentés belefér- ő is csak ki akar szabadulni innen, még segít is, ne bántsátok.
Mondom el a dolgot a társaimnak, remélhetőleg nem nyitnak azonnal tüzet a szörnyre, mert ahogy ő a mi szemünkbe, a legtöbben, akik szökni akarnak az emberek szemében szörnyetegnek számítanak, mert az emberek nem értik a képességünk nyújtotta lehetőségeket és a mögötte lévő okokat, pedig nem bonyolult, de az embereknek egyszerűbb gonosznak kinyilvánítani az ismeretlent, mint megérteni azt. Én magam tudós emberként mindig is az okot kerestem, de ahogy az emberek, sajnos a mutánsok legtöbbje is hajlamos a lustaságra és inkább nem keresni a miértet.
Vissza az elejére Go down

Dr. Zane Timothy Helmsman
mutant and proud

Dr. Zane Timothy Helmsman
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Terry O’Quinn
Hozzászólások száma : 426
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Vezérlő   Vezérlő Icon_minitimePént. 3 Okt. - 18:33

Trükkje nem vált be, de nem is volt rá szükség. A katona ismerőse sokszínűcskének, aki még rájátszik a szerepre, de Cooper hadnagy leinti kezével. Az erős akcentussal beszélő orosz katonai szavaiból kisilabizálja a lényeget: a kijutáshoz aktiválni kell a generátort. Kiváló. Azon tud segíteni. Főleg ha csak kezdő lökést kell adni a gépezetnek. Sajnálatosan ő nem termel energiát, csak a környezetében lévőket tudja elnyelni és tárolni. A meglévő mennyiség talán elég lesz a feladathoz, minek megoldásához neki is lát. Nem foglalkozik most holmi idegen eredetű vadállati lényekkel. Menne már. Estére randija van egy prostival. S tapasztalatai szerint a jelen lévő hölgyeknek az ő udvarlási szokásai nem tetszőek. Pedig már nagyon viszket ott deréktól lefelé.
Amint választ kapnak Kayley kérdésére, nevezetesen a generátor hollétére, máris indul arra. Ha ez elmarad, magától kezd el keresgélni. Közben készen áll, hogy bármikor elnyeljen feléje kilőtt golyó vagy más lövedék energiáját. Nem árt az elővigyázatosság. Az amerikai kommandósok nem az eszükről híresek. Bár most ő is amerikai katonának nézz ki. Talán nem lőnek rá egy tisztre. Bár sose tudni, lehet, hogy valami renitens zsoldos csapatról van szó. Lényegtelen. A kijutni, no az a lényeges!
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Vezérlő   Vezérlő Icon_minitimeKedd 30 Szept. - 19:59



*Lehet szegény Zane-t saját társai árulják el, Jaime önkéntelen reakciója a tiszti fellépésre legalábbis mindenképp árulkodó: rendesen kikerekednek a szemei, éppen csak egy fél méteres kérdőjelet nem látni a feje mellett. Túl sok rajzfilmet nézett, ez már biztos. Zane hadnagy lenne? Várjunk, páciensek?! De az igazi meglepetést az orosz katona szolgáltatja, aki nevetésben tör ki. Jaime kivár. Vajon ez az a fajta nevetés, ami jót jelent, vagy az a fajta, ami után hideg vérrel lelövik őket?*
- Öhm, Cooper hadnagy, Boris azt mondja, ha nyugton marad, nem lövi le Önt.. uram. *Tolmácsol Zane-nek, habár nyilván nincs baj a férfi hallásával sem, de jobb egy géppuskásnak szót fogadni. Aztén elsandít Kayley felé.*
- Azt hiszem, a hölgy is ilyesmit üzen neked. *Jegyzi meg féloldalas mosollyal, s megnyugodva látja, hogy mind a két fegyveres lejjebb ereszti a fegyver csövét. Oké, eddig jó. Még élnek.*
- Várj csak, amerikai katonák vannak odalenn és lelőnek mindenkit? Bárkit? És mi az a lent? Hol vagyunk most pontosan helyileg, meg városilag? *Kérdez egy halom kérdést Boristól, miközben előrébb megy és tekintete a vezérlőben térkép után keres. Földrajzi térkép után keres, amivel belőheti helyüket és a létesítmény alaprajzát is keresi, hogy megnézze mi az ábra, míg a generátorral a hozzáértőbbek foglalkoznak. Ekkor indul meg a lift mögöttük.*
- Ketten voltak. Egy indián, meg egy orvos, de nyomuk veszett. Egyiket mintha elcibálta volna valami, olyan nagymacskaszerű talán. Sok volt a vér utána, de nem tudjuk mi is volt, mert akkor lett korom sötét. *Magyarázza hadarva Borisnak, miközben gyorsan az alélt nőt fedezékbe húzza és maga is ott húzódik meg. Legutóbb a lény érkeztekor bevált a taktika.*
- Dirk! Ne lőjj Boris, ő a doki! *Élénkül fel, mikor megpillantja a kissé magának való férfit a szétnyíló liftajtók mögött. S Dirk meglepően egyben van, legalábbis ábrázata nem tűnik megviseltnek. Igaz, mintha tudna regenerálódni elképesztő módon. Aztán lejjebb pillant, eredendően azzal a szándékkal, hogy megnézze, biztos nem szorul-e ellátásra Dirk, s ekkor látja meg a lényt s fogja el a furcsa érzés, amilyenhez hasonlót még sosem érzett. Döbbenten s egyszersmind megbabonázva nézi a lényt.*
- Ööö Boris? Mondd, hogy ő a te cicád...

Vissza az elejére Go down

Kayley Sparks
mutant and proud

Kayley Sparks
független
loneliness is a gun
Play By : ღ Julianne Hough
Hozzászólások száma : 226
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Vezérlő   Vezérlő Icon_minitimePént. 26 Szept. - 11:03



What the hell?



Majd a jó francokat fogom csak azért leereszteni a pisztolyt, mert valaki fegyvert fog rám. Enyhén szólva is kezd sok lenni a helyzet. Nem ehhez vagyok szokva, nagyon nem, és amik történnek... túl sok a furcsaság, amit enyhén szólva is rosszul kezelek. Leginkább arra lenne szükségem, hogy megmondja végre valaki, hol a nyavalyában van a kijárat és végre eltűnhessünk innen. Komolyan nem vágyom semmi másra sem. A pasas szavaira csak enyhén felszökik a szemöldököm.
- Akkor a puska sem kéne... - jegyzem meg, de végül leengedem a pisztolyt, amikor ő is így tesz, de tuti ziher, hogy ha bármi furát művelne, akkor úgy engedem belé a tárat mint annak a rendje, akármennyire eldumálgat a kis cuki kék hajúval. Nem fogok megbízni egy katonában, aki itt ül egy eleve totál irreális helyen, arról már nem is beszélve, hogy az a tartály se tetszik nekem. A végén még kiugrik belőle valami rohadt... Alien.
- Remek és hol a generátor, vagy honnan szerezzük és mitől fog működni? - nem értek a műszaki dolgokhoz, de valahogy Zanere siklik a tekintetem. Úgy tűnt eddig, hogy ő igen, a lifttel is buherált valamit. Nem, az nem tudatosul bennem, hogy pontosan mit, talán csak szimplán műszaki zseni. Simán lehetséges ez is, attól hogy amúgy valami perverz lehet.
Azért kellően összerezzenek, amikor megindul a lift és nem tehetek róla, de újra rászorítok a pisztolyra, ha nem is emelem még fel, csak inkább elhátrálok. Láttam azt a fekete izét, marhára nem értékelném, ha az jönne ki onnan. Jaimere pillantok, na igen volt vele az a másik pasi, akit elvitt az az izé, de elég sok volt a vér ahhoz, hogy... vagy netán ő jönne fel? És igen ismerős az arc, és mintha semmi komolyabb baja se lenne, de akkor mi a jó élet volt az a sok vér? Ellenben kiszúrva a szörnyeteget újra enyhén remegő kézzel emelem rá a pisztolyt és hátrálok tovább az orosz pasas környékére, mert nála még puska is van, az azért most előnynek számít. - Mi a jó franc az ott mégis? - komolyan úgy érzem, hogy kezdek pánikba esni, főleg amikor még be is villan az a látomás szerű izé. A levegő, vagy mit tudom én, mi hat rám, de ilyen nincs, komolyan nincs! Hol a francban van a vészkijárat?

Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Vezérlő   Vezérlő Icon_minitimeKedd 23 Szept. - 13:38

Az orosz egy kézzel fogott, csípőjével oldalról, széken lévő lábával alátámasztott puskával figyeli a kis csapatot. Bal kezével előre billenti eddig hátrabillentett sisakját, és az egyetlen láthatóan felfegyverzett személyre céloz. Sejthető, katonaként leginkább az azonnali ártalmatlanítás érkezne reflexként a gépfegyver segítségével, mint megoldás. Ám valamiért lehetséges, hogy nem biztos a csapat veszélyességének fokában. Esetleg abban, kinek az oldalán is állnak. Jaime egészen barátságos köszöntésére már éppen reagálna, mikor a doktor előrelép, és előadja magát.
Furcsálkodva tekint rá az orosz, majd szavai hallatán egészen átható meglepetés ül ki az arcára, mígnem a meglepetés hirtelen kohécselésbe csap át. Szinte azonnal érkezik az egeket zengető nevetés, ami vodkán és medvékkel való versenyüvöltésen edződhetett torkából előtör. Csak úgy zeng a vezérlő, hangja pedig már-már fenyegető jelenléte okán is. Olyan, mint mikor egy békésnek látszó mackó az ember arcába mosolyog. Kevéssé megnyugtató. Szerencsére hamarosan megszólal, és így már közel sem annyira ijesztő a fizimiskája.

- Jaime, én Boris vagyok. Az amerikanszki barátod pedig nagyon furcsa, de vicces. Tetszik. Mondod neki, ha nyugton marad, nem lövöm le őt sem. Az a pisztoly sem kell. Nem vagytok ellenség.
Lejjebb engedi a fegyvert, de minden jelenlévő biztos benne, hogy bármikor egyetlen rándulása méretes bicepszének, és máris célon lenne az a bizonyos orosz golyószóró.

- Van vészkimenet, de kell hozzá generátor. Leállt, azért van vörös fény. Rádiót megcsináltam én. Vannak lent amerikanszki kommandó, akik lövik mindenkit.
A lift ajtaja becsukódik az így már hátrálni nem igen tudó csapat mögött, bár látszólag nincs is szükségük rá jelenleg. Az viszont láthatóan felkelti Boris figyelmét, hogy valaki elhívhatta ezt a liftet.
- Van még másik veled, Jaime?
Mire visszaér, Boris már kilépett oldalra, hogy akár mellé is bejöhessenek a - vélhetően hozzá hasonlóan - pórul járt jövevények, ő pedig az ajtót fedezi fegyverével. Ekkor nyílik ki a lift, és kilép belőle egy ismerős arc. Mögötte furcsa, csupasz, tigrishez hasonlatos alkatú szörnyeteg gubbaszt négykézláb. Ahogy a szemébe pillantanak, egy szívdobbanásnyi időre elméjükbe jut az összes többi sorstársuk - közöttük a dzsungelben tartózkodók - érzékszervei által ebben a minutumban észlelt minden inger. Ettől meg is szédülhetnek kissé, bár az egyensúlyukat valószínűleg nem veszítik el.

/Ezúttal nincs körváltásra kiírt dátum./
Vissza az elejére Go down

ifj. Dr. Dirk K. O'Neil
mutant and proud

ifj. Dr. Dirk K. O'Neil
független
loneliness is a gun
Play By : Christian Bale
Hozzászólások száma : 92
Kor : 75



TémanyitásTárgy: Re: Vezérlő   Vezérlő Icon_minitimeSzomb. 20 Szept. - 17:29

Először nem tudtam, hogy mi kapott el, majd egy kicsit távolabb letett, így volt lehetőségem megnézni a szörnyet, ami elkapott és Jaime mellől elvitt. Nem nagyon tudok rá mit mondani, mint egy két lábon járó macska, akinek karmai és agyarai vannak. Elég ijesztő, de eddig nem mutatott olyat, amiről arra tudnék asszociálni, hogy bántani akarna, márpedig ez jó jel. Alig hogy felfogtam a lényt és a kinézetét, egy újabb furcsaság ütött szöget a fejembe, szó szerint. Hallottam, hogy kommunikál, mégsem láttam mozogni a száját és ekkor rájöttem, telepátiát használ a lény. Röviden elmondja az élete történetét és azt, hogy került ide, majd a lényegre tér, hogy segít kijutni innen, ha magammal viszem és még az őröket is elárulja, hogy két fajta van, az ellenséges és az akadály. Nem nagyon értem, hogy az utóbbin mit ért, de majd kiderül. Együtt tudok érezni a lénnyel, hiszen magam is bizonyos szempontból egy szörny vagyok, egy meg nem értett lény, egy mutáns vagyok. Az emberek nem értik, hogy attól, hogy a génjeim mások még ember vagyok, ahogy ők is, hiszen ugyanilyen mutáció miatt alakult ki a szemük, hajuk, szőrük színe, a szájuk és a fülük formája és minden egyéb a testükbe. Nincs ellenvetésem, hogy a lény velem jöjjön, így elindulok arra az útra, amire már elindultam a picit bolond, sok színű lánnyal. Társam szerencsére tudja merre kell mennem, így hamarosan egy liftnél találom magam, amit le is hívok, hiszen felmászni semmi kedvem nincsen a liftaknába. Amint megérkezik a lift röviden konstatálom a gombokat és ha esetleg érthetetlen lenne a szövegezés (mintha azt olvastam volna, hogy orosz lenne, de nem vagyok biztos), akkor Jaime módszerét alkalmaznám, vagyis amit láttam tőle korábban, hogy véletlenszerűen nyomkodnám a gombokat, amíg a megfelelő helyre nem érek.
Vissza az elejére Go down

Dr. Zane Timothy Helmsman
mutant and proud

Dr. Zane Timothy Helmsman
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Terry O’Quinn
Hozzászólások száma : 426
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Vezérlő   Vezérlő Icon_minitimeCsüt. 18 Szept. - 19:50

Szájnyalást csak az kap, aki megérdemli. Egy újabb golyóra pedig nincs szüksége. Az a kettő, ami van neki, bőven elég.
Elindul a lift. Mennyire meglepő! Sokkalta inkább a vérfoltok, miket felfedeznek. Ha éppen kéznél lenne egy analizáló készülék most szívesen megvizsgálná, ám a körülmények nem adnak erre lehetőséget. Főképpen, hogy egy gépfegyveres katonacsávó fogadja őket. A jó doktor felkészül, hogy elnyelje az esetlegesen kilőtt golyók energiáját. Felismeri az orosz akcentust, hisz Kátyát is szívatta néhány furán kiejtett szó miatt annak idején.
Persze a hölgyek semmi hasznosat nem tudnak mondani. Tipikus. Fegyverre fegyverrel, ez ám a pacifizmus. Hevenyészett kijáratkeresési kísérlet… gyatra. Még szerencse, hogy volt olyan előre látó és magára gyömöszölte azt a katonai ruhát még abban a szobában.
- Először is vigyázz, katona! – kiált rá a bakára.
- Cooper hadnagy vagyok. Ezek pedig páciensek. Tudja jól mihez. Csak sajnos kicsit megkavarta őket a sok vodka. – ül arcára széles mosoly, miközben előre lép. Leüti Kayley pisztoly szegező mancsait. Jobb nem fenyegetni a géppuskást, a hitelesség kedvéért.
Biztos lábbal áll meg a katona előtt, várva a tisztelgést, s ha kell viszonozva azt. Félelem nincs arcán. Miért is kellene, hisz képessége aktív.
- Jelentést kérek, katona! – adja ki következő határozott parancsát.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Vezérlő   Vezérlő Icon_minitimeSzomb. 13 Szept. - 14:13



*Furcsán néz a dokira. Szájakat nyalni? Minek? Köszöni, nem kéri. Na mindegy, lényegtelen, irány befele a liftbe és felfele vagy lefele. Amikor feltárul az ajtó érdeklődve néz körbe és persze, hogy kiszúrja a fegyveres fickót.*
- Lehet a másik irányba kellene mennünk.*Címezi szavait alkalmi társainak. Végülis, még be lehet csukni a liftajtókat. Úgy van vele, ha le akarta volna lőni őket a fazon, már megtette volna, szóval jó eséllyel hagyná őket távozni is. Békés megoldásnak tűnik, s leginkább: túlélhető megoldásnak.*
- Hali, Jaime vagyok! Tudod merre van a kijárat? Vészkijárat? Mi itt sem vagyunk akkor... *Próbálkozik, s lassan - de nem túl lassan -, de tagoltan, szépen beszél, hogy az akcentussal beszélő jobban értse őt. Közben Jaime próbál nyugodtan és kedvesen mosolyogni, mintegy jelezve, hogy nem akarnak rosszat, na meg közben körbeles, látja-e valahol a tipikus zöld jelzést a fehér futó emberkével "Exit" felirattal. Ha lát ilyent vagy ennek felismerhető orosz verzióját, akkor elindul arra vonszolva az ájult nőt, na meg ha a katona hagyja ezt. Ha talál egy olyan forgó, irodai széket, akkor arra pakolja fel az ájult nőt, tolni lényegesen könnyebb és kezd ő is erősen kifáradni a vonszolástól-húzástól.*
~ Egy ruszki létesítményben vagyunk? Ez akkor most Európa? Ázsia? És mi az a paradicsomleves ott hátul?~

Vissza az elejére Go down

Kayley Sparks
mutant and proud

Kayley Sparks
független
loneliness is a gun
Play By : ღ Julianne Hough
Hozzászólások száma : 226
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Vezérlő   Vezérlő Icon_minitimeSzomb. 13 Szept. - 11:34



What the hell?



A doki megjegyzésére csak lazán forgatom a szemem. Hát az én szájamat azt ha meg merné nyalni minimum eresztenék belé egy golyót... marhára nem élvezném az tuti biztos. Az pedig, amit csinál... hát komolyan nem is vágom mi a franc van. Tényleg nem akarok mást, mint elhúzni innen, miután az előbb a másik szöszi azzal jött, hogy beszélget az állatokkal, ami nyilván teljes képtelenség! Az is lehet, hogy valami idegszanatóriumba kerültem, vagy tudja a fene. A kék hajú csaj, meg az állatokkal beszélgető, a doki meg eleve az elején is fura volt, most meg belenyúl az elektromos konzolba. Komolyan, csak én vagyok itt normális?
A vérre próbálok nem figyelni, amikor pedig nyílik az ajtó és a véres pasit látjuk meg, akinek még gépfegyvere is van automatikus reakció, hogy én is magam elé kapom a pisztolyt, de azért megállok.
- Mi a... Könyörgöm miért nem a kijárat ez a rohadt... szoba. Hol van egyáltalán a kijárat? - oké, azt hiszem kezdek eljutni a kétségbeesés szintjére. A pasinak nem is sikerül ennél többet válaszolni. Ki vagy? Hát ki a fene lennék basszus? Már lassan én se vagyok benne biztos, de azt tuti, hogy nem tudom, mi a fenét keresek itt. Jó lenne már felébredni, vagy ha az nem megy, akkor elaludni, hogy elfelejtsem ezt az egész rémes szitut. Csak szorítom a pisztolyt, miközben lassan észreveszem a löttyöt is, amiben valami izék úszkálnak?
- Mi a jó franc az ott? - azok után, amit lent láttunk még abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán tudni akarom... De talán csak halak, mondja azt valaki, hogy csak halak!

Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Vezérlő   Vezérlő Icon_minitimeCsüt. 11 Szept. - 14:28

A folyosólabirintusból felfelé közlekedő lifttel lehet idejönni. Amint kinyílnak az ajtajául szolgáló erős fémdarabok, azonnal megcsodálható a tágas helyiség.

Egy számítógépekkel és mindenféle képernyővel teletűzdelt helyiség, ami leginkább a nagyobb vagy különösen összetett működésű járművekre jellemző leginkább. Mondjuk egy tengeralattjáró, méretes hadihajó, esetleg űrhajó vagy katonai repülőtér esetén. Az egyik képernyő egy hatalmas ablaknak tűnik, ahol - vélhetően - a vörös vészfények derengésében különböző árnyak úsznak át egy ismeretlen lében, ami még víz is lehet.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Vezérlő   Vezérlő Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Vezérlő
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Kalandok, események :: Kalandok, mesék :: Iskolakerülõk - Csodaország, avagy hol is vagyunk?-