we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 33 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 33 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Homestyle Desserts Bakery

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Homestyle Desserts Bakery   Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimePént. 20 Szept. - 22:04

First topic message reminder :

A város legismertebb cukrászdája és méltán a legnépszerűbb is. Rendkívül sok megrendelést kapnak különleges eseményekre is, torták, sütemények kiszállítása terén, de egyszerűen csak helyben is le lehet ülni megenni egy sütit, vagy elvinni egy tortát valamilyen eseményre. Rendkívül finom és jól kidolgozott minden. Nyáron az épület előtt is le lehet ülni napernyők alatt, kellemetlenebb időben pedig odabent várnak a kényelmes székek és tiszta asztalok. A kiszolgálás kedves és figyelmes, erre sem lehet panasz, nem meglepő, ha néha még ülőhelyet is nehéz találni a telt ház miatt. Amennyiben sikerül betérned semmiképp se hagyd ki a ház specialitását a Mom's cakeet, azaz Anyu sütijét. Ez egy marcipános, csokis csoda, amit tényleg nem kapni sehol máshol a különleges összetevőknek hála. És hidd el egyáltalán nem túl édes, épp tökéletesen omlós és finom.

Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Homstyle
Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Homestyle Desserts Bakery   Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 22 Márc. - 8:04

Az ezüstróka nem hagyja csak úgy lerázni magát, vagy átsiklani egy gondolata felett. Nem cáfol rá láthatatlan címerére akkor sem, mikor Violet kezd szabadkozni helyettem is. Az arcomat még gyúrja a néni, így csak a szemeimmel tudok mosolyogni rá. Feljegyzés magamnak: Violetnek határozottan jól áll a piros szín. Gyakrabban kéne zavarba hozni. Átsuhan a fejemben a gondolat, hogy Sophia nénit nem-e lehetne zavarba ejteni valamivel, de amilyen gyorsan jön a kérdés, olyan gyorsan illan is el. Hát persze, hogy nem lehet, hisz látszólag Violet magyarázatáról sem vett tudomást. De akkor így már van némi sejtelmem arról is, hogy miként kerülhettem szóba Sophia néni és a kiadómnak dolgozó unokája között. Ez a huncut fenevad bizony kerítőt játszik, hát nézd meg mit csinál.
Úgy egy évezred múlva elengedi az arcomat. Érzem, hogy mély barázdákat gyűrt a bőrbe, mint reggelre a párnám  szokta, de nem kezdem el máris kimaszírozni belőle, mert eszemben sincs tiszteletlen lenni hozzá. Pláne, hogy eztán be is invitál minket a házba, és kényelmesen helyet foglalunk a nappaliban. A bevezető után már nagyon érdekel, hogy mit tudhat a néni, és ez bevallom, elvonja a figyelmemet arról, hogy jobban szemügyre vegyem az épületet. Tudomásul vettem, hogy van itt egy kanapé, két fotel, középen egy asztalka, és ennél többet nem is kiváncsiskodtam. Sokkal inkább az érdekelt, amiről a róka kezd mesélni. Sophia néni tényleg el szeretne mondani mindent, amit tud, és az én természetfeletti erőm csak erre várt. Amint belekezd, megérzem azt az ismerős, enyhe zúgást a tarkómban, ami általában nem hagy semmi másra koncentrálni, és ahogy az asztal lapját nézem, megjelennek előttem a történések élőképe is. Az nem baj, ha nem tud megfogalmazni néhány részletet, a szándék azt diktálja, hogy osszon meg velem mindent, így annyit látok és hallok, amennyit ő is.
A szomorú kép a kisfiúról és a játékautóról amit korábban láttam  még a házban, az még csak egy halvány karikatúrája, egy töredéke ennek a másiknak, amit most nézek végig. Hallom egy nő velőtrázó sikolyát, valahol mintha tárgyak, bútorok borulnának. Egy fiú dühösen kiabál. Nem Tobby az, ez valamivel érettebb. A néni ki akarja hívni a rendőrséget, de a félelem blokkolja még. Ki meg az előkert végébe, ott ahol az az alacsony kerítés háromszöget húz az utca és a szomszéd és az ő telke között. Most fehér az a kerítés, de akkor még barna volt, látom. A hangok közben elhalnak. Még felsejlik egy csattanás (kivágódott az ajtó?), aztán végképp semmi. Két egyenetlen lélegzetvétel múltán nehéz talpak dobbanása veri fel az utca megújult csendjét. A néni arra gondol, hogy talán a szíve akar kiugrani a helyéről, de hamar elveti az ötletet, mert az úton feltűnik egy ember, avagy annak sötét körvonala, ami megmagyarázza a ritmikus dobbanásokat. A nénit megint egy áltó helyébe szögezi a félelem, eszébe sem jut besietni a házba. Igazából semmi olyasmi nem jut az eszébe, amire egy kívülálló azt mondaná, hogy úgy kellett volna tennie. Megértem. A néni emlékein át engem is átjár az a bénító félelem, amit ő akkor átélt. A szemeim elkerekednek tőle, és utálom, hogy nem irányíthatom ilyenkor a testemet, mert most megint a hisztérikus zokogás határára sodródom. Egyelőre még csak a tekintetem párásodik, de banyek, hogy nézhetek most ki…  A film eközben tovább halad, az alak egyre közeledik az úton. Arcát nem látom a sötétben, de a körvonalai előttem is tisztán kirajzolódnak. Nagy fülek, pufók, ovális, kicsit sem szimmetrikus arc, erős fizikumú,  és van valami a járásában, ami egy vadállatra emlékeztet. Szemei mintha megvillannának a sötétben ahogy észreveszi Sophia nénit. A következő pillanatban viszont fekete, fehér, kék és piros pontok úsznak a szeme előtt, elmosva a srác alakját. Sziszek valamit, de nem hallani már, mert ekkor megérzi a fájdalmat a fejében, és majdnem kétrét görnyed. Itt ér véget az emlék. Lehet, hogy van tovább is, de a kép és a hangok előttem is elmosódik, mert a néni emlékein át most engem gyötör a szúró, égető, nyomó fájdalom a fejemben. Kidudorodik egy ér a halántékomnál. Oda kapom a kezem és masszírozni kezdem, mintha azzal elmúlna, de már azon kapom magam, hogy nyüszíteni tudnék a kíntól. Szívós egy róka ez a Sophia néni. Napokig gyötörte még a kín, mégis gondozta a kertet és tett-vett a házban amint azt korábban is, és esze ágában sem volt orvoshoz rohanni, ahogy azt én akarom tenni ebben a pillanatban. Van abban valami, hogy a nők jobban viselik az ilyesmit.
Hideg, nyirkos kéz ér az enyémhez, mintegy visszakormányozva engem a saját jelenembe. Máris elviselhetőbbnek tűnik a fájdalom.
-Jól vagy, fiam? – kérdezi a róka. Már nyitnám a számat, hogy igen-persze, mikor megmondja, hogy hoz nekem egy pohár limonádét, attól biztos jobban leszek. Nyelek egyet a gondolatra, és ekkor tudatosul  bennem, hogy teljesen kiszáradt a szám, a szívem zakatol, lihegek mint aki maratont futott, és már azt sem tudom eldönteni, hogy hol, egyszerűen csak fájok. Amíg a néni a konyhában van, Violethez fordulok.
- Sokkal jobban megviselte őt az az utolsó kiabálós este a szomszédokkal, mint mondja. – mint mindig, ha hasonlót tapasztalok, most is el vagyok képedve, és mély tiszteletet  érzek a néni iránt. Egyértelmű, hogy bennem nem lett volna ennyi tartás, hisz  látod, most is hogy reagáltam.
Sophia néni visszatér egy tálcával., rajta három pohár és egy kancsó. Leteszi elénk az asztalra, aztán tölt mindannyiunknak. Kivárom míg a hölgyek belekóstolnak, mert felénk így járja, de aztán én is  a számhoz emelem a  poharat, és hát egyetlen hajtóra kiiszom az egészet. Jól esett, de nincs bőr a képemen kérni még belőle.
- Úgy hallottam, hogy gyilkosságért körözik a családot – mintha ezt mondták volna a cukrászdában, de az is lehet, hogy máshol hallottam. – Felteszem, nem ok nélkül. Tetszik emlékezni olyan bűncselekményre a környéken, ami netán kapcsolatba hozható velük? –  Azok alapján amit az emlék végén láttam, az a véleményem, hogy a családnak semmi köze nincsen gyilkossághoz, és a rendőrség is rossz nyomon halad. Az a család rettegett, mint a néni is. Nem egyértelmű abból amit a néni mondd, hogy pontosan mitől féltek, de a látottak alapján én a nyakamat tenném rá, hogy a nagyobbik tesótól. Persze ez csak feltételezés, amit ennyi infóval a birtokomban még nem mernék nyíltan felvállalni, de gyanú alapnak nem rossz. Meg kell majd közelíteni ezt a témát több szemszögből is, mert gyakran nem olyan egyszerű a kép, mint ahogy azt mi látjuk, de azt már összeraktam, hogy ez sajnos nem csupán Tody Gallagher életének egy szomorú fejezete, mint azt korábban hittem. Francba.
Vissza az elejére Go down

Violet Jackson
mutant and proud

Violet Jackson
Diák
power to the future
Play By : ξ Amanda Seyfried
Hozzászólások száma : 241
Kor : 32



TémanyitásTárgy: Re: Homestyle Desserts Bakery   Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeKedd 18 Márc. - 17:00

Connor & Violet




Határozottan úgy érzem, hogy jobban siettem, mint kellett volna, de még így is pont időben sikerül megérkeznem. Örülök, hogy tényleg nem ült át máshová, és így nincs gond abból, hogy megtaláljam. És szerencsére még csak rá sem kérdez, hogy miért viselkedtem furcsán, ami végképp megnyugtató. Egyelőre nem kell magyarázkodni, hogy milyen módon vagyok kissé defektes és ez határozottan megnyugtató. Lassan indulunk el és merülnek fel a jól megszokott lényegtelen témák, de végül is ezek is jók, hogy elüssük az időt és minden bizonnyal levezessük a feszültséget. Biztosan izgul azért rendesen, hogy milyen lesz majd vele Sophia néni. Szerintem nem lesz vele undok, de ha odaérünk ez tuti ki fog derülni. Az viszont már az első pár lépés után biztos, hogy hozhattam volna mondjuk hajgumit, esetleg egy csatot, mert a hajam a végére úgy fog kinézni, főleg a maga göndörségével, mint valami nagyon durva szénaboglya. És ebben az a legrosszabb, hogy utána otthon majd egy fél órába fog telni mire sikerül minden egyes csomótól megszabadítanom. Végre a teraszon nyerhetek egy kis megnyugvást, amikor már szélárnyékba sikerül kerülni. Látom én, hogy Sophia néni hogyan méregeti Connort. Nem lep meg, de ha tartja magát, akkor tudom, hogy nem lesz itt semmi baj. Fogalmam sincs, hogy jó jel-e, hogy simán befejezi helyette a mondatot. Egyelőre nem merek belegondolni ebbe, majd pár perc múlva úgyis minden kiderül. Komolyan meg sem merek szólalni a kezdeti mondatok elhangzása alatt. Csak nyugalmat erőltetve magamra várok, hiszen ez a pár perc most mindent el fog dönteni. Sejtelmem sincs, hogy az, hogy tudja ki ő jót jelent-e. Már épp szóra akarnám nyitni a számat, hogy megvédjem, hogy nem olyan könyveket ír ám, amik ártanak másoknak, vagy ilyesmi, amikor aztán elneveti magát. Hát komolyan több tonnás kő zuhan le a szívemről, ami ha létező dolog lenne, akkor most ripityára törné alattunk a faberakást az tuti, és még a földbe is kellő nagyságú mélyedést varázsolna.
- Dehogy bűn, mindenki szereti ismerni a szomszédait. - szólok hozzá én is halkan, de akkor már komolyan nehéz visszafogni a nevetést, amikor előre lép és a két keze közé fogja Connor arcát. Fogalmam sincs, hogy mit is kéne reagálnom, főleg, amikor a könyörgő tekintetet is meglátom, mert az aztán nagyon azt mutatja, hogy a végén abban sem lesz biztos, hogy tényleg érdekli annak a kisfiúnak a története. Nem tudom visszafogni magam, és a kezem a szám elé kerül, majd egy halk kuncogás is a felszínre tör. Csak, amikor Sophia néni rám néz, akkor váltok egy kicsit komolyabbra, vagyis inkább meglepettre és zavartan tűröm a hajam a fülem mögé.
- Nem... nem erről van szó, csak most találkoztunk és én csak segítek neki ebben az... ügyben, vagy miben. - jó azt hiszem sikerül halvány pírnak is megjelenni az arcomon, és őszintén szólva nem is nagyon merek a fickóra nézni ezek után. Sophia néni persze csak a maga módján mosolyog és hümmög, és úgy szólal meg, mintha nem is mondtam volna semmit. - Igazán jó kiállású fiatalember, és annak ellenére is, hogy író egészen jól élhet. Ne hagyd kicsúszni a kezeid közül bogaram! - miért érzem azt, hogy nem is lenne értelme, ha megpróbálnám meggyőzni arról, hogy nem kéne ilyen fura irányba mennie ennek a beszélgetésnek? Zavartan köszörülöm meg a torkom és végül nagy nehezen szólalok meg újra.
- Tetszik nekünk mesélni Gallagherékről? Hogy mi történt, miért mentek el? - végül csak elengedi Connor arcát, aki fellélegezhet, és beinvitál minket. Azért úgy jóval kellemesebb, hogy ha nem kint a teraszon kell állni és beszélgetni még ki tudja meddig. - Úgy tudom, hogy a nagyobbik fiú volt minden baj forrása, róla alig tudott valaki, de az én figyelmemet nem kerülte ám el! Az a pár kiabálás és volt ott sok furcsaság. Az egyik nagyobb esti összetűzés után másnap reggel eltűntek, de én láttam aranyom az arcukat. Ott biza félelem ült! - Connorra pillantok. Ő a nyomozó, vagy mifene, vajon ezzel tud kezdeni valamit? Nekem sejtésem sincs miről beszél, még azt sem tudtam, hogy volt Toddy-nak egy bátyja is.

Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Homestyle Desserts Bakery   Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeKedd 18 Márc. - 7:19

Violet szinte percre pontosan visszaért, pont úgy ahogy ígérte. Kicsit talán gyermeki izgalom és félelem az ami átjár ha belegondolok, hogy merre visz az utunk. A séta részemről kellemesen telt. Megbeszéltük, hogy egészen szép idő lenne, ha nem fújna így a szél, és hogy az idén mennyire korán érkezett a tavasz. Magamban jót mulatok azon, ahogy a tavaszi szél játszik a hajával. Meg-meg emel néhány szőke tincset ahogy alákap, aztán incselkedőn az arcához vágja. Eszembe jut erről az ex nejem, és az első randi, amikor még éppen csak udvarolni kezdtem. Akkor is ilyen szél fújt, én pedig olyan késztetést éreztem megérinteni, hogy szinte már fájt. Minden alkalmat kihasználtam arra, hogy kisimítsam arcából azokat a rakoncátlan tincseket, nem is akartam titkot csinálni abból, hogy mennyire tetszett az nekem. Most, Violetet nézve, és a szálló tincseket, megint kedvem támad valami olyasmihez, de hát hibáiból tanul az ember, úgyhogy inkább zsebre vágom a kezeimet, és további semleges témafelvetéseket intézek. Autók, helyi nevezetességek, és ilyesmi. Tudod, csak lazán.
Szóval hamar eltelik az a néhány utcányi táv, és a lánynak nem is kell mondania, már messziről kiszúrom a házat ahová megyünk. Most nem érzek a nevetséges mértéknél nagyobb fenyegetést, de ez még nyilván változhat.
Fellépünk a verandára, a néni mosolyogva üdvözli Violetet, aztán … ó, igen… én megkapom a szokásos gyanakvó tekintetet. Úgy teszek, mintha észre se venném, és széles mosolyt varázsolok az arcomra, ahogy nyújtom a jobbomat Miss Ezüstróka felé. (Ezüstrokának hívom az olyan hölgyeket, akik már megőszültek, de tekintetük még nagyon is éber, érzékszerveiken mit sem fogott az idő. Nos, Sophia néni bizony, hogy egy Ezüstróka. Látom abból ahogyan rámnéz. )
- Haywood. – egészítem ki Violet bemutatását, hiszen ő nem tudja a vezetéknevemet. – Nemrég költöztem be ide, az utca végére a…
- Gellagher házba, tudom tudom. – vág a szavamba egy róka ösztönével, és hamarosan ravaszságáról is tanúbizonyságot tesz. Csak ezt én még nem tudom. – Maga az a közgazdász, aztán írta az a könyvet, a Szemtanúkat. Van még mit tanulnia romantikáról, fiam, ez az igazság. – száját makacs vonallá húzza, a szemei résnyire keskenyednek, ahogy az arcomat méregeti. Valahol arra számítok, hogy mutatóujjával kinyúl, és keményen megböki a mellkasomat, mert ez úgy bele illik a képbe. Sophia néni azonban nem tesz semmi kliséset. A vigyorom már akkor lehervadt, amikor ő fejezte be helyettem a beszámolót arról, hogy ki vagyok-hol lakok, és jómagam is gyanakvón nézek rá, amikor felemlegeti az egyik álnéven írt könyvem címét. ~Ezüstrókák = Független hírügynökség, ne feledd~. Emlékeztetem magam, miközben itt állunk a verandán hármasban, és mindenki ugyanúgy néz mindenkire. A néni töri meg az együgyű csendet azzal, hogy jókedvűen felnevet. – Az unokám a kiadóban dolgozik, New Yorkban. Az még nem bűn, hogy szeretjük ismerni a szomszédjainkat?! Na gyere ide, hagy nézzelek.  – Azzal előre lép és két keze közé fogja az arcomat. Olyan nénisen, tudod. Meglapogatja a képem, belecsíp az orcákba, meg ilyenek. Zavarba hoz annyira, hogy ne akarjak rákérdezni egy nyilvánvaló tényre a kiadóban dolgozó unokával kapcsolatban. Mondjuk érdekelne a lány személye, és hogy egyáltalán hogy kerültem én szóba pont előtte… A néni viszont pokolian ravasz. Nem tudom miért lepett meg annyira, mikor már ránézésre megmondtam, hogy ő egy róka… Amíg ezen gondolkoztam, a néni Violethez fordult. Kezei még mindig az arcomon, és úgy dagasztotta, mintha valami tésztaféle lennék. Én is Violetre sandítok gyűrött képemen át a „ments meg” tekintetemmel. – Jó lesz. Jó lesz. – mondta a róka elégedetten. – Jó halat fogtál ki, lányom. Nyers még, de rendben lesz ez.
-Igazából mmmmmhmmmm – kezdtem volna szabadkozni, és tisztázni a helyzetet, de nehéz úgy ha közben az arcodat gyúrja egy néni. Azt hiszem, direkt csinálta.
Na jó, ennyi voltam én. Összességében azt hiszem, hogy egész pozitív hatást keltettem Sophia nénében, ami most nekem bőven elég. Kicsit sok is. Violet jön.
Vissza az elejére Go down

Violet Jackson
mutant and proud

Violet Jackson
Diák
power to the future
Play By : ξ Amanda Seyfried
Hozzászólások száma : 241
Kor : 32



TémanyitásTárgy: Re: Homestyle Desserts Bakery   Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeVas. 16 Márc. - 11:41

Connor & Violet




Örülök neki, hogy nem bántó számára, hogy feltettem a magam kérdéseit, csak hogy biztos legyek benne és magamban. Nem segíthetek valakinek csak úgy bármiben, mert annak akár rossz vége is lehet, én pedig nem venném a lelkemre, ha olyasmit tennék, ami másoknak esetleg fájdalmat okozhat. Mindig is úgy voltam vele, hogy teszek másokért, segítek nekik, mert akkor talán majd lesz valaki, aki kölcsönösen hozzám is így áll és ő is segít nekem, ha bajba kerülök, hogy gondban vagyok. Ezért is nem kérdés, hogy elmegyek Connorral, csak épp előtte tényleg tisztázni kell mindent. Azt pedig még csak nem is sejtheti, hogy nem lenne nekem azzal semmi gondom, ha kiderülne pontosan mi is az oka arra, hogy ez az egész úgy érdekli. Én magam is kissé eltérek az átlag emberektől, de nem olyan látványosan, amit kiszúrtak volna mások. Sőt a képességem hiába jött elő viszonylag fiatal koromban, soha nem volt olyan, ami feltűnt volna másoknak, hogy látványosan fura. Inkább csak olyan egy szimpla külső szemlélő számára, mintha ügyesebb lennék, mint az átlag, vagy nagy szerencsém lenne nehéz helyzetekben. Ezért is volt olyan meglepő pár hónappal ezelőtt a két fickó betoppanása, akik elmondták, hogy ez egyáltalán nem így van, más vagyok, mint a többség. Vicces, mert ezt eddig is tudtam, csak nem ugyanaz az indok, amire ők gondoltak és amire én. Így még viszonylag egyszerű is feldolgozni, hogy nem vagy átlagos, ha egyszer amúgy se voltál soha.
Sejtettem én, hogy a buta kérésemmel meg fogom kissé zavarni, ez látszik az arckifejezéséből is, no meg abból is, hogy még csak válasz sem érkezik, csak amikor én már szinte el is szeleltem. Még éppen hallom a hátam mögött a zavart választ. Sejtettem én, hogy nem fogja igazán érteni, miről is beszélek, de nem is most fogom neki ezt elmagyarázni. Majd... ha szükség lesz rá. Nem szeretek azzal nyitni, hogy számíts rá, nem fogom megismerni az arcodat, ha újra látlak, akárhogy erőlködsz nem leszel te sem kivétel, amint, ahogy soha senki eddig még. A távot egész gyorsan megteszem, aztán már suhanok is visszafelé. A nénikém egész könnyen vette a dolgot, és végül is igazat mondtam neki, így nem volt ezzel se semmi gond, nem sejti azt hiszem, hogy egy egész kicsit ferdítettem. Amikor visszatérek szerencsére még mindig ott találom, a ruha legalábbis erre utal és a hang is meg fog erősíteni minden bizonnyal. Az arcomon már mosoly játszik, amikor benyitok a pizzázóba.
- Akkor mehetünk! És tudod már, hogy mit fogsz kérdezni tőle? És akkor hoztál sütit igaz? Lekenyerezésnek. - nem ülök már le, hiszen felesleges, amúgy is hamarosan indulunk. Gondolom már így is tűkön ülve várta, hogy mikor jutunk el az indulásig. Láthatóan nagyon érdekli ezt a sztori és már rám is egészen átragadt az izgalom. Az utat pedig persze mutatom neki. Nem sok, csak pár utca, amit le kell sétálni és már messziről láthatja a tornácon ücsörgő és figyelő nénikét ősz hajjal, virágos kis otthonkában, ahogy annak lennie kell. - Mosolyogj, tényleg nem fog megenni, megígérem. - pár biztató szó még, amíg el nem érjük a célt, csak hogy tényleg biztos legyen magában. Sophia néni olyan, mint egy hiéna, tudja, hogy a gyenge példányokra mikor lehet rávetni magát az embernek. Én magabiztosan közeledem és amikor meglát már ő is mosolyog. Igen, azt hiszem tényleg sokat segít, hogy itt vagyok, de még így is kissé gyanakodva fürkészi Connort.
- Csókolom Sophia néni! Hoztam egy vendéget, akinek szerintem csak ön segíthet! Ő itt Connor. - biccentek a fickó felé, és azt hiszem innentől rajta a sor. Az az igazság, hogy nem megoldás, ha én beszélek helyette. Ismerem én a nénit, az nem kelt benne bizalmat. Ő még a régi korban élt, amikor a férfiak voltak az erősek és határozottak, ha most mögém bújna már előre elvágná magát.

Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Homestyle Desserts Bakery   Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 15 Márc. - 13:32

- Evidens. –helyeslőn bólintok arra, hogy nem mindegy miben segít, és van valami az arcán, hiszen egyet értek vele. Ugyanis vannak napok amikor én sem akarok szóba állni magammal, szóval teljesen világos, hogy egy idegen sem teszi ezt fenntartások nélkül.  Máskülönben… ha tudnám, hogy milyen kérdés fogalmazódott meg benne, amit végül fel sem tett, hát nagy eséllyel kiverne tőle a víz. Ez is egy olyan téma, amelyről csak akkor beszélek, ha végképp semmi választásom nincsen, és amikor már én is a gyanúsítottak kurta listájára kerülök, és bizonyítanom kell, hogy nem az vagyok akinek hisznek. Igazából egyáltalán nem vagyok okosabb az átlag embereknél. Egyszerű problémák foglalkoztatnak engem is, és ha tönkremegy valami a házban, ahhoz is szakembert hívok, mert nem vagyok ezermester; és gyakran annyira úrrá lesz rajtam a közemberi félelem, hogy epét tudnék hányni. Szóval nem áltatom magamat azzal sem, hogy én jobb vagyok az egyszerű közrendőröknél is, csak azt, hogy többet látok bárki másnál. Ezt nem tudnám elmagyarázni Violetnek a nélkül, hogy elraktározna a „közveszélyes őrült, ne menj közelebb” kabinba valahol az elméjében. Gőzöm sincs milyen márkájú igazságmérővel van felvértezve, de az egész ésszerű kérdései alapján most még azt sem kockáztatnám meg, hogy nagyot hazudjak. Nem  vagyok benne valami jó, na. Nincs ezen mit szépíteni. Kár,  hogy nem tudok felkészülni. Csúnyán meg fogom én ezt járni később.
Zavartam elmosolyodok ahogy felpattan Violet a székéről, és biztat, hogy maradjak a helyemen. Eszembe sem jutott, hogy átülök, szóval maga a kérdés igen, kissé zavarbaejtő. Komolyan olyan srácnak nézek ki, aki találomra ül át asztalokhoz, mert ezt teszi őt boldoggá? Még fontosabb kérdés az, hogy neki ettől miért van fóbiája? Szívesen feltenném mindkettő kérdésemet egy szemtelen vigyorra a képemen, de sikerült annyira összezavarnia ezzel az aprósággal, hogy végül csak egy óvatos-vidás – öööö. Aha. – jön ki a számon. E közben a lány már elköszönt, és odébbált, úgyhogy ez is csak úgy a villám fölött, a hátát (és igen, a fenekét) bámulva mondtam. Az ajtó kinyílt, megszólalt felette a kis rézcsengettyű. Hanga már rég el is halt, de az én képemen még mindig ott az a fura vigyor. Azon kapom magam, hogy újra tizenéves fiú vagyok, a gyomromban legalábbis mindenképp. Éhségre emlékeztető zsongás támad odabent, amitől nyugtalan lettem (a jó értelemben), és még az is megfordul a fejemben , hogy átülök az ajtó melletti asztalhoz, hogy demonstráljam milyen kis lázadó gyerek vagyok. Tizenévesen még bejött. Vajon működne most is? Persze ezt már sosem fogom megtudni, hiszen ahogy a fenekének Violetnek ígértem, nem álltam fel az asztaltól. Csak a nyakamat tekertem, hogy az órára pillantsak, az még ér, igaz?

Vissza az elejére Go down

Violet Jackson
mutant and proud

Violet Jackson
Diák
power to the future
Play By : ξ Amanda Seyfried
Hozzászólások száma : 241
Kor : 32



TémanyitásTárgy: Re: Homestyle Desserts Bakery   Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeSzer. 12 Márc. - 14:37

Connor & Violet




Nem is tudom, talán egy leheletnyi ellenszenv tényleg van a kérdéseim mögött, de elsősorban ez még attól is függ, hogy mit fog válaszolni, hiszen ahogy felvázolta ezt az egészet az nem volt elsőre a legmegnyerőbb. Hogy más emberek rossz sorsából csiszol történeteket, amiket aztán gondolom kiad, aztán jó kis bevételt szerez magának, bár ezt nem tudhatom. Nem szoktam eleve rosszul állni az emberekhez, szóval mondjuk úgy, hogy inkább megadom neki a lehetőséget, hogy válaszoljon és megmagyarázza nekem a dolgokat úgy, hogy aztán ne kelljen ítélkeznem. Őszintén szólva eddig szimpatikusnak tűnt, szóval nem örülnék neki, ha ezt megcáfolná és kiderülne, hogy csak valami szenzációhajhász pasas, akivel jobb lett volna nem szóba állnom. Figyelek tehát, határozottan vesébe látóan nézem az arcát, amíg beszél, és remélem, hogy tényleg az igazat is mondja.
- Akkor ez így mindenképpen jobban hangzik. Ne haragudj, csak... azért fontos, hogy kinek és miben segítek. - apró mosoly jelenik meg az arcomon, amikor talán egy cseppnyi magyarázkodást is hozzácsapok még a szavaimhoz. Nekem így a biztos, így tudok majd jól aludni éjszaka, ha tudom, hogy nem olyasmiben segítettem valakinek, amiben egyébként eszem ágában sem lett volna. Végül is ez egész jól hangzik, ha segít bizonyos dolgoknak utána járni a rendőrségnek. Bár azért az még mindig talán egy picit böki a csőrömet, hogy miért gondolják, hogy ő mondjuk okosabb, mint egy nyomozó, aki ezt tanulta, de azt hiszem, amennyiben tényleg segítek neki, lesz még alkalmam rá, hogy kérdéseket tegyek fel. Őszintén szólva most már bennem is elültetett egy cseppnyi kíváncsiságot, hogy ne tudjak csak úgy távozni majd és hazavinni a tortát, hogy aztán soha ne is halljak az egészről többet. Főleg, ha azt nézem, hogy ha találkoznék vele véletlenül is az utcán, még csak fel sem ismerném soha többet. Így már bátrabban mesélek neki Sophia néniről is, hogy talán ő segíthet neki egy kicsit. Nem biztos, hogy minden tud, de simán van rá esély, hogy azért többet mint mi. És akkor már érdemes megpróbálni. Akár még el is kísérhetem, hogy legyen egy ismerős arc is, aki mögé bújhat. Végül is ráérek, mert nem pont mostanra terveztük a torta elfogyasztását, csak épp azért mégis beszélnem kell a nénikémmel és biztos, hogy nem értékelné az igazat, szóval... ügyesen kell majd neki beadnom az apró füllentést. Végül is, ha csak annyit mondok, hogy elmegyek beszélgetni Sophia nénihez, mert rég jártam nála, az nem is hazugság, ha egyszer tényleg oda megyek. Menni fog ez! Ő persze nem is tudja, hogy mindez miért is ennyire bonyolult, pedig igazán nem akarom lelombozni.
- Igen, ez így tökéletes, és sietek majd vissza. És ugye... pont itt fogsz ülni majd akkor is, amikor visszatérek? - nem vagyok biztos benne, hogy nem fogja furcsállni a kérdést, ezért gyorsan fel is pattanok a helyemről és felkapom a kabátomat. Gyors fotó az agyamba, hogy milyen ruha is van rajta. Csak nem fog hirtelen átöltözni igaz? Bár manapság annyian járnak hasonló szerelésben, főleg télen, amikor túlságosan egyhangúak a ruházatok, de... nagyon remélem, hogy nem az ajtóban fog várni, ahol majd simán elsétálok mellette, mert úgy számítottam rá, hogy itt meg vár. - Akkor sietek és itt találkozunk! - még egy utolsó pillantás, mintha csak próbálnám még is megjegyezni az arcát, pedig tudom hogy értelmetlen. Soha sem sikerült, ez most miért lenne kivétel? Egy mosoly még, majd egy utolsó intés, aztán már a tortás dobozzal együtt el is indulok kifelé. Remélem, hogy tényleg a helyén marad! Én vissza fogok érni, ez már nem kérdés és akkor ott fogom keresni annál az asztalnál, olyan külsővel, ahogy most is van, de ha már felveszi a kabátot, az is határozottan összezavar, vagy ha pont akkor megy ki a mosdóba. Olyan bonyolult ez! De mégsem kérhettem meg, hogy szerezzen be valamilyen jellegzetesen erős színű sálat, ami kiemeli mindenki más közül, az hogy vette volna ki magát?

Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Homestyle Desserts Bakery   Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeKedd 11 Márc. - 14:38

Az „író vagyok” vallomásom is mutatja, hogy mennyire nem értek az emberekhez. Írni könnyebb róluk, mint társalogni, és magyarázkodni, mert amint azt a mellékelt ábra mutatja, tökre a visszáján sült el a dolog. Megnyugtatni akartam a lányt ha másról nem is, arról mindenképpen, hogy nem egy perverz állat vagyok, de egy újabb rakásnyi gyanakvó kérdéssel találom szemben magam. Ez már inkább nekem fura. Máskor ez úgy szokott történni, hogy a partnerem akinek színt vallok a másodállásomról az felvillanyozódik, én pedig elszégyellem magam mert még mindig nem tartom férfias foglalkozásnak az ilyesmit. Persze a dolog ezen része most is a forgatókönyv szerint zajlik, de  Violetet nem nyugtattam meg vele. Sőt… Jól érzem azt a leheletnyi ellenszenvet? Lehet, hogy ezt már megint csak, és sokadszor beszélem be magamnak, de… hát na. Ma már csak ilyen kis bizonytalan vagyok. Először azt sem tudom, hogy melyik kérdését válaszoljam meg, és hogyan. Mármint: mennyit gesztikuláljak, hogyan tálaljam és ilyenek. Amíg döntök, homlokomat ráncolva nézem a leányzót, és többek között azt is megpróbálom kisilabizálni, hogy most mit gondolhat rólam. Ahogy elnézem, semmit jót.
-Nem. – Felelem egyszerű közlés formában, mert úgy döntöttem, hogy így a legjobb. – Nem írom meg a hozzátartozók beleegyezése nélkül. Sokszor még úgy sem, és olyankor éppen csak annyi infót szedek össze, hogy a rendőrség  nyomozást indíthasson, aztán legfeljebb csak független szakértőként – és amikor ezt mondom, idézőjelet formálok a  kezeimmel – működök közre a nélkül, hogy egy sort is írnék a  kiadó számára. – megint homlokráncolva nézek rá. Nem is a rosszindulatú fajtával, inkább a tanácstalannal. - Így rendben vagyok? – ezen a ponton már annyira zavar, hogy nem tudom mit gondol rólam, meg a foglalkozásomról, hogy inkább nyílt egyenest rákérdezek, mert ha vakon és süketen puhatolózok tovább, akkor mellélövök vagy kétszáz méterrel.
Kötelességtudóan bólogatok, amikor rákérdet, hogy szerintem bajba kerültek-e, és nemlegesen rázom a fejemet arra, hogy féltem e a bőrömet, mert ha szavakkal mondok erre bármit,  akkor öntelt hólyag leszek, és bár sok mindent el lehet mondani rólam, beképzelt az pont nem vagyok. Úgyhogy ennyiben hagyom a dolgot, és azzal egy időben, hogy ő visszadől, neki a szék háttámlájának, én is ugyanúgy teszek. Bár így utólag nekem is felrémlik, hogy minek tűnhet ez a jelenet, meg a végén ez a szétröppenés, és azon kapom magam, hogy vigyorogni akarok, mert annyira gyerekes, vagy inkább pubertásos a dolog, hogy mást nem is tehetnék kívülállóként sem. Szinte észre sem veszem, hogy már mérföldekre elhagytuk ezt a témát, és a lány újra ott tart, hogy hezitál. Már a nyelvem hegyén van olyasmit mondani, hogy „ugyan már, nem olyan fontos, add csak meg a címet, majd odamegyek egyedül”, de ekkor megkapom a – bár  nem éppen nemleges válaszomat. Elmosolyodom.
- Persze, menj csak. Eszemben sincs feltartani. Már így is rengeteget segítettél. – látom, hogy még mindig ezen kattog az agya, mintha jönne is, meg nem is, amitől lelohad a mosolyom, mert nem gondoltam, hogy ennyire rámenős voltam, de a jókedv még ott bujkál a hangomban, amikor bedobom az ultimátumot. – Ehhez mit szólsz... Kikérem a túl sokadik kávémat, felszedek még pár dekát ezekből a kekszekből, az úgy húsz perc. Ha addig nem érsz vissza, akkor egyedül megyek, és nincs neheztelés a részemről. Ez így elfogadható neked?
Ezek után nincs más dolgom, mint várni. A válaszra, meg amúgy is.
Vissza az elejére Go down

Violet Jackson
mutant and proud

Violet Jackson
Diák
power to the future
Play By : ξ Amanda Seyfried
Hozzászólások száma : 241
Kor : 32



TémanyitásTárgy: Re: Homestyle Desserts Bakery   Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 8 Márc. - 21:36

Connor & Violet




Fel sem merült bennem, hogy ne fogadjam el, nem tűnik olyan veszélyes alaknak, bár persze ítélhetek rosszul is, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy félnem kellene tőle, főleg nem itt egy forgalmas cukrászdában. Egyébként is egy kisfiú után nyomozgat, ami azért pozitív dolognak tűnik. A nevem pedig nem titok, nem hiszem, hogy az túl nagy támpontot adna bármire is.
- Én is örvendek! - viszonozom a mosolyát. Biztos, hogy értékelném, ha tudnám, hogy mit is gondol magában a nevemről, hiszen én volt időszak, amikor nem barátkoztam meg vele, de valahogy olyan ez, mint sok minden. Az ember ritkán fogadja el a saját nevét, vagy a hajszínét, típusát stb. Mindig jobb lenne valami más, de azóta már sikerült barátságba kerülnöm nagyjából mindennel, ami rajtam van. Az az igazság, hogy a nagy részén nem is tudnék változtatni, vagy csak nem akarnék, és végül is ezek a dolgok tesznek azzá, aki vagyok. Arról nem is beszélve, hogy rém ciki lenne, ha átfestetném a hajam, vagy még le is vágatnám, aztán megijednék magamtól reggel a tükörben, amikor még kómásan másnak nem jut eszembe, hogy mindezt elkövettem. Bármilyen kellemetlen is, saját magamat sem ismerem fel, csak tudom, hogy én vagyok, de félálomban azért az ember tud nagyon buta dolgokat elkövetni, mint megijedni önmagától. Az viszont akkor is tény, hogy ez az egész kérdezősködés picit fura, még ha a fickó szimpatikusnak is tűnik, de akkor is honnan tud ilyesmiket egyáltalán arról a fiúról pár... játék, vagy tudom is én alapján? Tényleg érzékelnék már valami kézenfekvő választ a részéről.
- Oh! - ennyit sikerül elsőre kinyögni. Nem is tudom, hogy hogyan kéne reagálnom. Leírni mások pocsék élményeit azért nem olyan dolog, amire én büszke lennék, bár persze, ha más névvel teszi és az illető is belemegy... De akkor is, személyes élményekről van szó, én nem hiszem, hogy túlságosan értékelném, ha az én történetemet vázolná csak úgy fel az egész világnak, akkor is, ha nem tudnák, hogy rólam szól. Attól még ugyanúgy rossz lenne újra olvasni mindent, mint ahogy elmondani is, szóval ez utóbbi miatt nem sok esély van rá. - Azt hiszem értem, és az ő történetüket is meg akarod írni? De mi van, ha ők ezt nem akarják? Akkor csak utána jársz és nem teszed meg? - ez igenis érdekel, mert csak úgy segíteni neki, ha meg van az esély, hogy ellopja az életük egy részét, hogy pénzt csinál más szenvedéséből... hát azt nem nagyon értékelném. - Szóval szerinted bajba kerültek... és nem félsz, hogy te is belekeveredsz? - ezt persze csak halkan teszem hozzá, csenden, hogy más ne nagyon hallja, bár persze kissé zavarban vagyok ettől a közel hajolós suttogáshoz, mintha csak valami kis szerelmes pár lennénk, akik épp titkos kis magánügyeket beszélnek meg. Legalábbis egy külső szemlélő számára ez is lejöhet ebből. Kissé megköszörülöm a torkom, amikor végül is újra hátradőlök és említem meg a nénit. Úgyis eljutna idővel hozzá, ennyit segíthetek, de remélem, hogy tényleg rendes fickó és nem valami szenzációhajhász, mert akkor én magam uszítok rá valami ellenszenves városbelit.
- Elég beszédes, csak az első jó benyomás, ami nagyon fontos, de ha az sikerül, akkor már nyert ügyed van. - mosolyodom el bátorításképpen. Tény, hogy Sophia néni néha nehéz eset, főleg az idegenekkel szemben, de ha mondjuk mesél neki az ember pár jó sztorit, akkor vissza is kap nem keveset, szóval én úgy gondolom, hogy ez menne Connornak. Első ránézésre is megnyerő alak, és ha egy kedves mosolyt is párosít ehhez, netán még visz pár sütit is, akkor nem lesz nehéz dolga, ebben én biztos vagyok. A kérdésre persze meglep egy kicsit. A tortára pillantok, ami még mindig ott pihen a lábam mellett a földön a dobozban. Hezitálok, de nem is azért, mert nem akarok menni, csak hát, nem tudom, hogy a nénikém mit szólna ehhez. "Később megyek, mert egy vadidegen pasit elkísérek Sophia nénihez, mert lenne hozzá pár kérdése." Ahogy ismerem az első szavai azok lennének, hogy meg se forduljon a fejemben ilyesmi és azonnal menjek haza.
- Tudod én szívesen, csak... el kéne vinnem előbb a tortát, mert elolvad és... de utána szívesen, amúgy is rég voltam már nála. - egy kicsit az én magyarázatom is átlátszó. Nem parfé torta ez, nem fog elolvadni, egyszerűen csak ciki lenne azt mondani, hogy a nagynéném tuti nem engedne. Esetleg mondhatnám azt, hogy csak beugrom Sophia nénihez, mert rég voltam nála, amúgy is estére terveztük a szülinapozást és addig még bőven van idő. Igen, azt hiszem ez menne, ha nagyon igyekszem, hogy ne lásson át rajtam.

Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Homestyle Desserts Bakery   Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 8 Márc. - 8:37

Örömmel nyugtázom, hogy nemcsak elfogadja a felé tartott jobbost, de enyhén még meg is rázza. Barátságos félmosoly ül a szám egyik sarkában miután mindketten visszahúztuk mancsainkat, és különösebben nem esik nehezemre memorizálni azt a szépen csengő nevet sem, amelyet a leányzó megosztott velem. – Nos, örvendek Violet. – el kell ismételnem még egyszer a keresztnevét, ha másért nem is, hát azért mindenképpen, hogy meghalljam a saját hangomon is. Könnyen áll a számra maga a név, a lányhoz pedig tökéletesen passzol. Vannak ugyanis azok a keresztnevek, amelyek sehogysem illenek a viselőjéhez, így aztán jobbára megjegyezhetetlenek. A Violet ez esetben határozottan nem ebbe a kategóriába tartozik. Törékeny, félénk  virágszál az, mint ahogy az az ember fejébe ötlik ha egy pillantást vet erre a szőke lányra. Szóval ennek a bájos hasonlatnak, és harmóniának tudható be a mosolyom, amit aztán csak a lány szemöldökráncolása hervaszt le a képemről. Tényleg fura kérdés volt. Sejtettem én is, de igazán csak a lány reakciója ébreszt rá, hogy mennyire, és ez az a pillanat amikor ismét tudatosul bennem, hogy hol vagyok, ki vagyok, és hogyan festhet most az a kép, amit ezen tények összességéből festenek rólam. Totál szívás…
-Nézd. – kezdek bele a magyarázatomba miután Violet bár gyanakvón, de elmondott nekem mindent amit egy magamfajta látszatra nem százas ürge megtudhat. – Nem szeretnék se zaklatónak, se idiótának tűnni, és lehet, hogy ezzel kellett volna kezdenem… - röpke szünetet tartok míg letisztázom magamban, hogy mit és mennyit oszthatok meg Violettel a nélkül, hogy még többet rontok a helyzeten. E szünetben a szám elé tartom az egyik ökölbe zárt kezemet, és megköszörülöm a torkomat, mintha valami nagyon… nem is tudom, talán kényelmetlen (?) témát szeretnék felvezetni, vagy csupán megosztani vele. Voltaképpen így is van. – Író vagyok. Nem túl jó, mert a műveim kizárólag megtörtént eseteken alapulnak, azoknak minden szépséghibájával, és ez rossz fényt vet az alkotásra is, de átkozottul jó szimatom van a… - közelebb hajolok, mert a közönség miatt most lényegesen halkabban beszélek. Jóformán csak suttogok. – a bűnesetekhez, és szerintem megalapozott a gyanúm, hogy Toddy családja belekeveredett valamibe. – ha igényli, felvezetem az eltűnésük körülményeit, mármint hogy szó nélkül tűntek el. – Gyakran beleélem magam a szereplők helyébe, ami rengeteget segít helyesen összerakni a képet, és tulajdonképpen ezért kérdezek ilyen zöldségeket a helyekről ahová járhattak. – Kihagyom azt a rész, hogy a „bele élem magam a szereplők helyébe” igazából annyit tesz, hogy az itt ragadt emlékeik jóvoltából újra átélem őket, és reménykedek abban, hogy még így is sokmindent megmagyaráztam, és abban, hogy nem akar rendőrt hívni vagy valami. Eszem ágában sincs adott helyzetben kizárni a hatóságokat, de most még messze nincs annyi bizonyíték bármiféle büncselekményre, hogy ne akarjanak kiröhögni. Annyiszor eljátszottam már ezt…
Amennyiben nem suttogva értékeli ki az elhangzottakat, és tőlem sem várt felelet azokra, akkor  most én hátradőlök a székemben, és egy kényelmes, társalgási hangerőt állítok be.
- Gondolod, hogy az a hölgy szóba állna velem? – a meglepettség csal ráncokat a homlokomra, mert én kis naív azt hiszem, hogy ismerem a városi remete hölgyek stílusát és szokásait. Az ilyen hölgyek pedig kifejezetten utálják az én fajtámat. Is. Mintha lenne ezeknek egy levelezési listája, amin leadják a drótot, ha közeledek, és muszáj nekik érzékeltetni, hogy mennyire nincsen keresnivalóm nemhogy a környéken, de még a városban sem. Így aztán jogosnak, és szánalmasnak érzem a kérdést, ami megfogalmazódik bennem, de kibököm.
- Volna kedved elkísérni? Nem nagy dolog, csak magam elé húzlak élőpajzsnak, ha sodrófával jön nekem. – vigyorgok, és viccelek, hogy ne tűnjek se beszarinak, sem túl szánalmasnak, de ez csak a látszat. És rohadt könnyen át lehet látni rajtam.
Vissza az elejére Go down

Violet Jackson
mutant and proud

Violet Jackson
Diák
power to the future
Play By : ξ Amanda Seyfried
Hozzászólások száma : 241
Kor : 32



TémanyitásTárgy: Re: Homestyle Desserts Bakery   Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeSzer. 5 Márc. - 16:20

Connor & Violet




Mondjuk, hogy bizalmat szavazok neki, de azért kell még pár kérdés, hogy tényleg úgy gondoljam nem butaság szóba állni vele. Tudom jól, hogy óvatosan kell közelednem bárkihez, hiszen ha bármi baj lenne még csak fel sem ismerem máskor, maximum a hevenyészett személyleírással kezdhetnek valami a rendőrök, de az mit sem ér, ha összeszednek pár fickót, akik így néznek ki, nekem meg aztán fogalmam sem lesz közülük, hogy ki is, akit keresnem kell. De a kíváncsiságom győz, főként ezért ülök át hozzá, meg amúgy sem lehetek egész életemben mindig bizonytalan, annak sincs semmi értelme. Látom, hogy elég rendesen fülnek is az itt dolgozók, bár ez engem nem érdekel, végül is érhető, ha érdekli őket mi lesz ennek az egész kis beszélgetésnek a vége, vagy legalábbis a közepe, mert nem olyan biztos az, hogy itt fogjuk kitárgyalni az egészet. Aztán persze úgyis kénytelenek végül a saját dolgukra indulni a nagy figyelgetés helyett, én pedig megkapom a logikus választ a kérdésemre, ami végül is kielégítő, hogy elhiggyek mindent, amit eddig mondott.
- Így már értem, végül is érthető, hogy akkor ide jött tovább, de tudod azért itt is gyakori a cserélődés, és nem ismernek mindent, legalábbis annyira nem, hogy azt is tudják hova költöztek. - mosolyodom el, hiszen ez itt a fő kérdés, hogy hova mentek el, ezt pedig egy cukrász nem fogja tudni megmondani. Megjegyzik, hogy mi a kedvenc sütid, engem is ismerősként szoktak köszönteni, de azért mindent tőlük sem lehet elvárni igaz? Egyébként is szerintem a legokosabb lépés az lett volna, ha azt kérdezi, akitől a házat bérli, hiszen ő tudhat a legtöbbet az előző családról. Oké, nem kéne ennyire butának néznem a másikat. De ha ide jött kérdezősködni, fel sem merült bennem, hogy már eleve jól indított, csak ott sem kapott válaszokat. Azért igazán becsülendő, hogy ilyen sokat foglalkozik ezzel az egésszel pár ott maradt tárgy miatt, ami amúgy se valószínű, hogy olyan nagyon fontos, ha azóta sem jöttek vissza értük. Szerintem már rég el is felejtették, hiszen eltelt minimum 3-4 év, ha nem több, már nem is emlékszem pontosan. Talán a szüleim jobban tudnák, de már őket sem kérdezhetjük meg.
- Értem és elnézést. Mármint... logikus, hogy azzal kezdted, csak van néha, hogy a legegyértelműbbet meg sem próbáljuk, azért vetettem fel. De végül is érthető, elég hirtelen mentek el és nem is mondták senkinek, hogy miért, vagy hova. Biztosan jó okuk volt rá. Talán már nem is kellenek nekik azok a holmik, régen volt. - nem lebeszélni akarom én erről a rögtönzött kis nyomozásról, főleg ha ehhez van kedve, csak hát nem biztos, hogy van értelme. Arról nem is beszélve, hogy ha az a család annyira nagyon el akart tűnni a városból, akkor nem biztos, hogy jó ötlet ilyesmivel zargatni őket, de ez már azt hiszem nem az én dolgom. Nem mondhatom meg egy ismeretlen fickónak, hogy mit is kezdjen a szabadidejével. De, ha már a nevét tudom, akkor talán már nem kell feltétlenül ismeretlenként tekintenem rá, vagy legalábbis nem teljesen, ezért gondolkodás nélkül fogadom el a kezét.
- Én Violet vagyok. - kicsit meg is rázom a kezét, és csak aztán húzom vissza az enyémet, hogy haladjak is a sütimmel, ha már e miatt jöttem be. Az újabb kérdésére kissé ráncolom a homlokomat, tényleg kicsit furának gondolom így elsőre, mert hát a fene tudja, hogy miért érdeklődik ennyire nagyon. Próbálok felidézni valamit régről, de igazából én tényleg alig tudok valamit róluk.
- Játszótérre biztos jártak időnként, de nem igazán tudom. Esetleg... talán még a helyi újságnál érdeklődhetnél, vagy... ott van még Sophia néni. Igen! Ő lehet, hogy tudna segíteni. Olyan dolgokat is tud néha, amiket még mi sem magunkról. - na ő az a tipikus kotnyeles öregasszony, de én kedvelem. Annyira jellegzetes a kontya és mindig ugyanúgy viseli a haját, abban pedig a kis rózsaszín masnit és persze az arca is elég ráncos már ahhoz, hogy megismerjem. Azon kevesek közé tartozik, akiket sosem keverek össze mással, neki szinte tényleg kirajzolódik mindig ugyanúgy előttem az arca a jellegzetes vonások miatt. Ez pedig nagyon is közel hozza hozzám, akkor is, ha egyébkét nagy pletykás és szeret mindenkiről mindent tudni. De e miatt meg olyan, mint egy nagy városi lexikon, aki szerintem még akár ötven évvel ezelőtti történeteket is el tudna mesélni. - Persze be kell vágódni nála, ha csak úgy kérdezgetni akarod, de ha viszel neki pár sütit, meg elég kedves vagy és szívesen hallgatsz meg más történeteket is, akkor nyert ügyed van. - Sophia néni imád beszélni, ezt mindenki tudja róla, aki egy kicsit is ismeri a várost. Egészen rég voltam már nála, pedig volt időszak, amikor hetente elnéztem felé, csak hogy meséljen nekem ezt azt, de amióta a suliba járok, nem igazán volt erre lehetőség.

Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Homestyle Desserts Bakery   Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeSzer. 5 Márc. - 8:21

Örülök, hogy Violet átül az asztalomhoz, mert ezt valahogy úgy fogom fel, mintha átmentem volna egy alapszintű bizalom-teszten, vagy nem tudom min.  Persze könnyen meglehet, hogy megint túlzottan elragadtatom magam, pedig mindössze arról van szó, hogy a lány szégyellne ennyi ember előtt asztalok felett átszólni hozzám, és lehet az is, hogy túlságosan nyomultam a talán túl kényelmetlen kérdéseimmel, és nem hagytam neki más választást, minthogy átüljön hozzám. Ha így is történt, részemről semmi szándékosság nem lapult a dolog mögött. Van az úgy, hogy nem veszi észre magát  az ember. Node lapozzunk, hiszen a lány már velem szemben ül, és a jelek szerint szívesen segítene nekem most hogy szóba kerültek azok az ott felejtett holmik is. Ellenben nem a feltétlen bizalom jele még az a rafinált kérdés, amit nekem szegez. Igaza is van! Idegen vagyok a városban, egyszer csak betoppanok, és egy cukrászdában (!) kezdek kérdezősködni egy kisfiúról, aki az elhangzottak alapján most nem lehet több úgy tizenkettőnél. Szóval teljes mértékben megértem, ha ilyen kérdéseket tesznek fel,  és ha bizalmatlanok velem a törzsgyökeres helyi lakosok. Nem is hezitálok a válasszal, nekem is el kell mondanom amit lehet, hiszen a kölcsönösségen alapulnak az ilyen random ismeretségek, és azért is, mert a kiszolgálók is abbahagyták amit eddig tettek, és a válaszomra várnak. Mintha most eszméltek volna fel, hogy „Tééényleg! Mis is keres ez itt?”. Tőlem meg távol álljon, hogy megzavarjam őket itt a munkában. Vagy legyen az bármi amit csinálnak.
-Egy utcánkbéli asszony mesélte nekem ezeket a fiúról, mikor még a környéken házaltam a kérdéseimmel. Tőle tudom, hogy ide járt Toddy a szüleivel, és gyakran egymaga is. Ha egyedül jött, akkor feltételeztem, hogy ismeri itt a személyzet, és tulajdonképpen ez az oka annak hogy most itt vagyok. – A kiszolgálókra nézek, nem a szúrós, inkább a „látod, milyen jófej vagyok, hogy nem teszem szóvá a dolgot” tekintetemmel. Úgy hiszem, vették a lapot, mert hirtelen mindhárman folytatták, amit a Violetnek szánt válaszra várva abbahagytak.  – De ezek szerint mégsem, úgyhogy megint vakvágányra futottam. – megvonom a vállam amolyan „így jártam” ívben, aztán elnyúlok egy szelet süteményért, és azon gondolkozok, hogyan folytassam tovább. A lány nagyon okos, ezt levágom a hangszínéből, és abból ahogyan az előbb is kérdezett. Most pedig megint én jövök kérdezni, mire ő nyilván vissza fogja dobni a labdát, és akkor már tényleg okosan kell beszélnem. Szóval nem tudom, hogy ha arra kerül a sor , akkor melyik féligaszságot kamatoztathatom majd. Maradhatok az ott-felejtett-holmik vonalon is, ami ésszerű, de esélyes, hogy így nem fogok egyről a kettőre jutni. Vagy előállhatok az „írói hobbipályával”, a megérzésekkel, és azzal amim eddig van, és megreckírozom, hogy tökkelütöttnek nézzenek, és már a fél fülüket se hegyezzék rám a továbbiakban.
- A főbérlővel kezdtem. – bólintok is hozzá, mintha mi sem lenne természetesebb, mint a tulajdonost kérdezni az előző lakókról. – Nem ismerte őket igazán, de olyan emberek voltak, akik mindig időben befizették a számlát, és egy napot sem csúsztak a lakbérrel. Ezért fedezte fel hamar, hogy eltűntek… Ez az ő megfogalmazása, mert igazából nem tűntek el, csak neki nem szóltak a költözésről. – teszem hozzá még a végéhez úgy forgatva a szemeimet, mintha számomra érthetetlen, kusza és nagyon bonyolult lenne ez az egész történet, és magam sem érteném miért esett nehezükre legalább egy táviratot küldeni a főbérlőnek a költözésről. Pedig van némi sejtelmem a dologról, és szerintem nem is tévedek akkorát. Azért nem szóltak, mert sietős volt távozni, és különben is az a legjobb módja annak, hogy senki ne tegye fel a „mégis hová mentek?” kérdést, ha senkinek nem szólnak magáról a távozásról. Erre tök egyedül rájöttem, de a miértek és hogyanok még mindig olyan homályban úsznak, mint mikor arra vetemedtem, hogy beüljek ide. Nem lettem okosabb, és már reménykedni se merek tovább abban, hogy még a végén felvilágosít engem itt  valaki a fura családról. Lassan ideje továbbállni.
- A nevem Connor. – Nyújtom felé a jobbomat abbéli reményben, hogy majd elfogadja és az ő nevét is megtudom.  Ha így történt, folytatom. Ha nem fogadja el a felkínált kezet, akkor szégyellősen leengedem és végiglapogatom vele az újságomat, mintha eleve ezt akartam volna tenni. – Fura kérdés lesz… de van más hely is, ahol gyakran megfordult a család? Egy étterem, játszótér, az apuka nem tért be az egyik csehóba? És ilyesmi. – nehéz úgy jól kérdezni, hogy nem tudom, mennyit tudhat az akit kérdezek, és vigyázni kell azzal is, hogy én ne áruljak el túl sokat miközben kérdezek. Úgyhogy bocsánatkérő tekintettel nézek rá, ami általában azonos a „szánj meg egy szerencsétlent” tekintettel. Már úgy arra az esetre, ha előbb említettek bármelyikét elkövettem volna.
Vissza az elejére Go down

Violet Jackson
mutant and proud

Violet Jackson
Diák
power to the future
Play By : ξ Amanda Seyfried
Hozzászólások száma : 241
Kor : 32



TémanyitásTárgy: Re: Homestyle Desserts Bakery   Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeHétf. 24 Feb. - 15:01

Connor & Violet




Mostanában tényleg mintha csak lenne valami a levegőben. Vagy ez olyan, mint mondjuk a terhesség? Ha te az vagy, akkor hirtelen jobban észreveszed, ha más is az, és olyan, mintha hirtelen sokan lennétek, pedig nem változott a világban semmi, csak elkezdtél olyasmire is figyelni, amire eddig nem. Valahogy talán nekem is így van a mutánsokkal. Eddig nem is tudtam, hogy vannak mások is rajtam kívül. Sőt még csak magamról sem tudtam, hiszen a képesség nem olyan szembetűnő, mondhatjuk azt is rá, hogy szimplán csak kiemelkedő ügyességről és reflexekről van szó. Persze most már más lett az egész, mióta tudom, mire vagyok képes, azóta lehetetlenebb dolgokkal is próbálkozom. Azért az még számomra is meglepő, ha teszem azt csak elég nagyon rákoncentrálnom is képes vagyok ledobni egy méterekre lévő fa ágáról a levelet egy érmével akkor is, ha előtte még néhány akadály is van a levegőben. Ilyesmit azért régen meg sem próbáltam volna. De visszatérve előbbi gondolatmenetemre, ugyan erről a fickóról még csak nem is tudom, hogy ő is mutáns, mint mi, de az utóbbi időben többekbe is belefutottam, akikről ez elmondható és én nem is hittem volna. Azt hiszem egyszerűen csak nyitottabb szemmel járom a világot az utóbbi időben. Ezért lehet, hogy felfigyelek a szavaira és fordítom arra a tekintetem, sőt még meg is szólalok, hogy segítek, amikor a pincérnő nem tud. Persze az már túlzás lenne tőlem, ha teszem azt azonnal át is ülnék hozzá. Az én esetemben azért nem lehet csak úgy megbízni valakiben, mert ha baj ér, még csak személyleírást sem tudok adni róla, maximum a ruházatáról, de nem ismerném fel, akkor se ha kényszerítenének.
Mindenesetre az is kiderül, hogy miért keresi. Végül is van abban ráció, hogy otthagytak pár dolgot, hiszen olyan hamar költöztek el, hogy szinte még felocsúdni sem volt idő. Jó, persze nem azt mondom, hogy nagy törés volt az életemben, mert nem ismertem őket túl jól, de még nekem is feltűnt, hogy egyik napról a másikra lett üres az a ház.
- Oh, így már értem. Kedves öntől, hogy így igyekszik. A legtöbben a felesleges holmikat egyszerűen csak kidobnák és biztosan nem próbálnák megkeresni a régi tulajt. - mosoly jelenik meg az arcomon, hiszen azért ez tényleg bizalomgerjesztő tett a részéről. Bár őszintén szólva azt még mindig nem értem, hogy pár holmi alapján honnan tudja, hogy a kis srác milyen volt, ami a jellemét, vagy a szokásait illeti. De ez így első körben le sem esik, kell pár pillanat, mire a gondolataim közé furakszik a kérdés. Hezitálok kicsit, ez látszik is rajtam, de végül mégis csak felállok a saját asztalomtól és átülök hozzá mindenestül.
- Szívesen segítek önnek... neked, ha tudok, bár én sem ismertem őket túl jól. - javítom ki magam a tegezést illetően, hiszen ő letegezett és ha jól sejtem ő az idősebb, bár sosem voltam annyira otthon az efféle etikettben. Elvileg számít a kor, meg az, hogy nő, vagy férfi az ember, de hogy ha a másik idősebb, de közben ő a férfi, akkor kinek kell megkérdezni a tegezést... na ez már túl bonyolult számomra. Egyszerűbb, ha követem azt a közlési módot, amit ő is használ és kész. A meghívást pedig végül is elfogadhatom, erre már csak egy aprót bólintok. Viszont egyre kevésbé tudom megállni, hogy ne kérdezzek rá arra is, ami még motoszkál a fejemben.
- Ha nem buta kérdés, azt honnan tudod, hogy milyen volt Tod, ha csak pár holmi van, amit vissza szeretnél adni? - kicsit oldalra döntöm a fejem, tényleg érdekel a válasz. Naivitás a részemről az, hogy nem gyanakszom arra, hogy esetleg valami rossz lehet ennek a hátterében? Remélem, hogy erről nincs szó. Egyébként is, ez egy cukrászda, itt csak nem történhet velem semmi rossz, hiszen vannak még jó páran rajtunk kívül, hogy biztonságban érezzem magam, és még csak nem is megyek majd messze, amikor elindulok a nagynénémhez. - Egyébként, ha jól emlékszem 3-4 éve költöztek el, de azt sajnos én sem tudom, hogy hová. Az, akitől bérled a házat, nem tud segíteni? - legalábbis számomra ez lenne a kézenfekvő, mert ha megvette tőlük valaki, netán a család nevében adja ki, akkor neki kell rendelkeznie információkkal, hogy hova is mentek el.

Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Homestyle Desserts Bakery   Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeVas. 23 Feb. - 15:45

Különös, bár nem az a tipikus „perverz” elégedettség fog el, amikor a szőkére pillantva összetalálkozik a tekintetünk. Van abban valami, hogy a hasonló beállítottságú emberek felfigyelnek egymásra. Vagy ha nem akarok ennyire messzemenő, szentimentális következtetést levonni, akkor azt mondom, hogy a hangerő volt éppen megfelelő, hiszen az volt a cél, hogy minél többen felfigyeljenek rám. Vicces, hogy megkapva azt a remélt figyelmet, hirtelen nem is tudok mit kezdeni vele. Úgy értem, hogy nem tudom merre tovább. Mindössze alig egy tucat emlékfoszlány van meg, többnyire olyasmi ami ahhoz a kék kisautóhoz köthető. Amolyan derbi makett ez, a tipikus machbox krémszínű csíkozással és a kettes rajtszámmal az orrán és a két első ajtaján. Kivehető a kormány is a műanyag, töpörödött műszerfalon, és ablakai sincsenek már. Az egyik első emlék is az autó szélvédőjéhez kötődött. A srác kint ült a ház előtti verandán, és ezt a kis kocsit toszigálta a padlón. A háttérben veszekedést hallani, de a szavak elmosódott hangfoszlányok még az elején, mert a fiú nem figyelt. Aztán elhangzott egy név (Rick, Nick, Dick) nem értettem, és szerintem a fiú sem. Annyi tűnt fel, hogy a fiúcska előbb ledermedt a félelemtől, aztán izgatott, ideges lett. Maga sem értette miért, és nem is nagyon volt tudatában. E közben a házban egyre élesebben veszekedtek, mire a fiú még idegesebb lett. Megpróbálta összeroppantani a machbox-ot, de túl gyenge volt hozzá, szóval inkább a műanyag szélvédőket törte ki. Azt akarta, hogy nyoma maradjon bánatának. Mert az, ami odabent történt, az neki rossz. Akkor is, ha utána mindig elviszik fagyizni.
És ennyi, képszakadás.  Lehet, hogy semmiség az egész, és olyasmit bolygatok meg amit talán nem is érdemes, de kattog valami az agyamban (nevezzük megérzésnek), ami azt mondja, hogy érdemes rászánni egy kis időt. Most legalább a srác nevét tudom a szőke lány jóvoltából. Toddy. Igen, ez illik hozzá.
A lány hangja mintha félszegen csengett volna, olyan tartózkodóan, úgyhogy én sem ülök át az ő asztalához, de felé fordulok a székkel, hogy azért mégis egy közvetlenebb, afféle társalgási szintre kerüljünk. A választ már így kapja meg.
-Nem. Azt a házat bérlem, amiben a család lakott. – felelem én is csak úgy hallkan, hogy ne halja itt az is akit nem érdekel a téma. A pincérnőt már ígyis elüldöztem a kérdezősködéssel, szóval nem kockáztatom, hogy miattam haljon ki egy cukrászda. Nem érdemes. Viszont itt lenne az ideje elhinteni valamit, hogy mégis miért keresek egy kis fiút (bár könnyen meglehet, hogy azóta már felcseperedet. A korát illetően nincs támpontom.).
- Otthagytak néhány személyes holmit, amit szeretnék visszaadni. – Itt van a nyelvem hegyén egy újabb hazugság, hogy értékpapírokat is ott hagytak, de talán jobb ilyen nem kamuzni. Így is bajban leszek, ha valaki meg akarja nézni azokat a bizonyos ott felejtett tárgyakat, mert egy kitört ablakú machboxon túl semmit nem tudok felmutatni.
- Minden segítségért hálás lennék. Cserébe a vendégem vagy arra amit itt fogyasztol. – amolyan bátorító a mosolyom, és ha kicsit jobban megnéz, látja, hogy eszembe sem jutott ennél tovább gondolni azt a meghívást. Lássuk be, ez dícséretes tőlem, mert ő egy igazán szemrevaló leány. Olyan kis gyámoltalannak tűnik nekem így első blikkre. Olyan típusnak, akit egész nap ölelne az ember, mert szeretgetni akarja.  
Vissza az elejére Go down

Violet Jackson
mutant and proud

Violet Jackson
Diák
power to the future
Play By : ξ Amanda Seyfried
Hozzászólások száma : 241
Kor : 32



TémanyitásTárgy: Re: Homestyle Desserts Bakery   Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeKedd 18 Feb. - 10:35

Connor & Violet




Tudom bentlakásos iskola meg minden, de időnként onnan is ki lehet mozdulni nem igaz? Ezért vagyok én is itt most, mivel a nénikémnek éppenséggel születésnapja lesz, én pedig megkaptam a feladatot, hogy leadjam a rendelést. Nem mondom, hogy nem félek kicsit ettől, hiszen azért jóval könnyebb volt a városban akkor, amikor még tényleg sokat jártam a megszokott helyekre, de hosszabb idő alatt mindenhol esély van rá, hogy teszem azt cserélődik a személyzet és az új emberek már nem fogják érteni azt, hogy miért figyelem annyira azt a fránya névtáblát, és miért várom, hogy a másik szólaljon meg előbb. A legrosszabb azokban a helyekben, ahol még egyenruha is van, hogy mindenki teljesen egyformának hat, főleg ha teszem azt a pincérnők épp mint most ugyanúgy barna hajúak és lófarokban nyomulnak, hogy a hajuk ne zavarjon a felszolgálásban. Komolyan még ikreknek is elmennek az én szememben, a névtábla az egyetlen segítség, de ha éppenséggel rosszul fordulnak. Talán jobb lenne nem leülni és meginni egy kávét, de nem tudom megállni, hogy legalább két szem csokis kekszet ne egyek meg, miután leadtam a rendelést. Ezt egyszerűen muszáj. Holnap utánra kell a torta és innen tényleg nem lehet úgy kimenni, hogy csak elmondom mi kell majd, aztán már tovább is állok. Ezért ülök le végül egy pohár tej és a kekszem mellett az egyik félreeső asztalhoz és nyitom ki a könyvem, hogy olvassak addig pár sort és ne nagyon tűnjek fel senkinek, mert a mai napig sem szeretem a magyarázkodást, amikor valaki rád mosolyog, te meg vissza és közben halvány dunsztod sincs, hogy az illető ki a fene is igazából.
Egyébként soha sem szoktam kihallgatni mások beszélgetéseit, de most valahogy mégis megüti a fülemet a cím, amit a nem messze lévő asztalnál ülő fickó említ. Nem tehetek róla, de figyelek és ezért találkozik a tekintetünk. Furcsa, mintha csak tudná, hogy tudom, hogy... vagy nem kéne túlkombinálnom? Azért akárhogy is, de mióta van ez az iskola mintha csak vonzanám a hozzám hasonló különös embereket... na jó, ahogy ők fogalmaztak mutánsokat, de ez annyira nem szép szó. Azt hiszem már akkor is beleképzelem, hogy erről van szó, mikor nem is biztos. Megeresztek egy halvány mosolyt. Nem vagyok én olyan bátor, hogy felpattanjak és lelkes mesélésbe fogva üljek át hozzá, ezért csak halkan szólalok meg, hisz nincs messze, amikor a pincérnő elment. Szerintem ő még új itt, és nem tud mindenről.
- Úgy emlékszem, hogy Todnak hívják. Toddy, ahogy a szülei becézték mindig. Talán ismeri... vagy a rokona? - vagy miért keresi vajon? Én se tudok róla sokat, a szüleim ismerték az övéit és voltunk náluk talán egyszer még pár éve. Rég volt, és ha jól tudom, akkor a családja elköltözött nem sokkal a baleset után. Végül is megértem őket, nekem is hetekre volt szükségem mire képes voltam visszamenni legalább néhány percre a nyaralónkba és azóta se nagyon vonz North Salem. Kicsit sem vágyom oda érhető okokból.

Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Homestyle Desserts Bakery   Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimeHétf. 17 Feb. - 16:44

Violet & Connor
Már vagy egy órája itt vagyok, megkóstoltam több specialitást is, mint a Mom's Cake, de hiába a jó ízek, még nem találtam meg amiért idejöttem. Rég kitapasztaltam, hogy nem lehet erőltetni az ilyesmit, mert csak akkor jönnek a víziók, ha ők akarnak. Én jelenleg (és az elmúlt hét során) azon vagyok, hogy akarják már végre, mert olyasmi történet kezd kibontakozni előttem, ami még érdekel is. Nem tudom, hogy még élő, vagy már holt lélek emlékeit láttam, de akármelyik legyen, remélem tudja, hogy most nagyon pikkelek rá. Utálom a félben hagyott dolgokat. Ha belekezdünk valamibe, azt be is kell fejezni, mert az nem járja, hogy valaki dob nekem egy ilyen labdát, aztán köddé válik. Szóval a hét eddigi napjain mindig szántam rá időt, hogy bejöjjek ide is  nassolni és üldögélni egy-egy asztalnál, hátha beugrik még valami. Nem látok sok rációt a sikerre, de egyelőre még bizakodok, jópofizok, és a mai nap kivételével mindig gyerekeknek-háttal ültem le az asztalokhoz, mert tudom, hogy mennyire bizarr az én elnyúzott képem egy ilyen rendezett helységben, és nem akarok félreértést ebből.
Idefele jövet vettem egy újságot, most éppen azt lapozom. Közvetlenül mellette a kávém pihen teljesen elhűlve, valamint egy tányér csokis keksz, ami így kimondva nem tűnhet nagy kulináris élménynek, de aki evett már ebből a fajtából, az bizonyára tudja, hogy ezen a helyen inkább a "mennyei manna" név illik erre a süteményre. Nem tudok rájönni, hogy mivel bolondították meg az alap receptet, nem is érdekel, de eszek belőle egyet, és megint gyerek akarok lenni, hogy ne legyen ciki vigyorogni itt evés közben. Ez azért jelent valamit, nem? Kész, ennyi, eldőlt: viszek haza belőle. Meg is kérem a pincérlányt, hogy csomagoljon el nekem vagy tíz darabot, mert ma "veszélyesen élek". De egy úttal, megkérdezem őt a kissrácról, aki miatt végsősoron itt vagyok. Annyit tudok róla, hogy a város szélén élt valamikor abban a házban, amit most én bérelek, és ahol megtaláltam azt játék kisautót ami most ide vezetett. Elmondom azt is, hogy a srác különc volt, visszahúzódó, csendes, ide mégis gyakran betért. Abban bízok, hogy van ez egy annyira kicsi város, hogy mindenki ismerjen mindenkit, ezért eleve félhangosan beszélek, hátha meghallja valaki más is,  és jóhiszeműen segít nekem. Mondjuk az a csinos szőke? Rápillantok annak reményében, hogy a hallottak felkeltik majd az ő érdeklődését is.
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Homestyle Desserts Bakery   Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitimePént. 20 Szept. - 22:04

A város legismertebb cukrászdája és méltán a legnépszerűbb is. Rendkívül sok megrendelést kapnak különleges eseményekre is, torták, sütemények kiszállítása terén, de egyszerűen csak helyben is le lehet ülni megenni egy sütit, vagy elvinni egy tortát valamilyen eseményre. Rendkívül finom és jól kidolgozott minden. Nyáron az épület előtt is le lehet ülni napernyők alatt, kellemetlenebb időben pedig odabent várnak a kényelmes székek és tiszta asztalok. A kiszolgálás kedves és figyelmes, erre sem lehet panasz, nem meglepő, ha néha még ülőhelyet is nehéz találni a telt ház miatt. Amennyiben sikerül betérned semmiképp se hagyd ki a ház specialitását a Mom's cakeet, azaz Anyu sütijét. Ez egy marcipános, csokis csoda, amit tényleg nem kapni sehol máshol a különleges összetevőknek hála. És hidd el egyáltalán nem túl édes, épp tökéletesen omlós és finom.

Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Homstyle
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Homestyle Desserts Bakery   Homestyle Desserts Bakery - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Homestyle Desserts Bakery
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Városok, egyéb helyek :: Peekskill-