we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 26 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 26 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Játékkal kapcsolatos kérdések

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Moira MacTaggert
mutant and proud

Moira MacTaggert
ember
I just believe my eyes
Play By : Rose Byrne
Hozzászólások száma : 433
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeHétf. 19 Aug. - 21:05

First topic message reminder :

Egyenlőre ide lehet beírni a kérdéseket, beszélgetéseket.
Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeVas. 29 Szept. - 12:43

Charles Xavier írta:
Igen toboroznak. Smile
Szerintem simán ki lehet játszani, ezért is van az, hogy ugye a csoportok között lehet mozogni, mert ez is egy játéklehetőség. Smile
*őzike szemekkel pillog* Akkor majd egyszer, ha ráértek (és ha elfér egy passzívabb mutáns is a csapatban) játszunk egy ilyet? Very Happy
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeVas. 29 Szept. - 11:06

Okés, akkor majd úgy marad, bár sztem egy idő után így majd túl sok téma lesz egy helyen, de ti tudjátok. Smile
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeVas. 29 Szept. - 10:06

Igen toboroznak. Smile
Szerintem simán ki lehet játszani, ezért is van az, hogy ugye a csoportok között lehet mozogni, mert ez is egy játéklehetőség. Smile
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeVas. 29 Szept. - 8:04

Nyílt kérdés az alapítókhoz Very Happy
//Azért nem pm, mert később még mást is érdekelhet a válasz.//

Szóval az lenne a kérdésem, hogy "toboroznak"-e még mutánsokat a főnökurak? És ha igen, akkor ezt ki szoktátok játszani, vagy megegyeztek privátban és úgy veszitek, hogy megtörtént?
Kicsit sem burkoltan arra céloznék, hogy szeretnék csatlakozni a Xavier bandához, csak nem tudom, hogy mi ennek a módja. Very Happy

Elnézést kérek, ha korábban már feltették ezt a kérdést. Kicsit szőke vagyok, na =)
Vissza az elejére Go down

Moira MacTaggert
mutant and proud

Moira MacTaggert
ember
I just believe my eyes
Play By : Rose Byrne
Hozzászólások száma : 433
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeVas. 29 Szept. - 7:55

Csak hagyjátok úgy. Akkor kell szólni, ha nem általatok nyitott fórumon fejeztétek be az időn kívülit
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeSzomb. 28 Szept. - 21:50

Azt szeretném kérdezni, hogyha új témát kellett nyitni a játéknak, tehát a két kari nevével, akkor is szólni kell, hogyha végeztünk a játékkal, és le lesz zárva a topic és archiválva is lesz? Vagy nem kell szólni, hanem egyszerűen csak hagyjuk úgy? Smile
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeSzer. 25 Szept. - 20:05

Jessz. ^^
Vissza az elejére Go down

Amber Liston
mutant and proud

Amber Liston
X-men
be brave, we're a team
Play By : Erica Durance
Hozzászólások száma : 34
Kor : 41



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeSzer. 25 Szept. - 14:18

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a lila X-men csoportba tartozhat a karakterem? Mert már nem diák, sem korban, sem a képessége fejlődése szempontjából, de nem is tanár, nincsenek ilyen ismeretei. Viszonylag régóta van az iskolában, és felnőttként van kezelve, inkább amolyan nevelő a fiatalabb mutánsok mellé, mint tanár, és kinevezve sem lett ilyen posztra, magától találta ki, utána meg már megszokott volt, foglalkozik az úgymond "szülő nélkül" maradt gyerkőcökkel. Szóval lényegében ilyen hivatásos pótanyunak képzelem el, aki képességeivel az X-meneket erősíti. Ha nem lehet sima lila X, akkor persze tanár lesz belőle, de ha lehet, az jobban illene hozzá. Vagy nem is tudom, hogy működik ez az X-men csoport >.<

Előre is köszi a választ! Smile
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeSzer. 25 Szept. - 10:58

Hát igen ebben a témában annyira nem merültem el, azóta is Emmától várok rá valami infot, leírást, csak hát nem jött. :S

Lehet, persze, időn kívüli játéknál nehéz is lenne, ha csak napi 1-1 hsz-t írsz egy helyszínre, akkor nagyon lassú lenne a játék.
Vissza az elejére Go down

Shane Williamsom
mutant and proud

Shane Williamsom
Diák
power to the future
Play By : Shane Williamsom
Hozzászólások száma : 10
Kor : 28



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeSzer. 25 Szept. - 10:51

Nem akarok belekontárkodni, de pokoltűznek általában két vezetője szokott lenni, egy király és egy királynő. Saw volt ugye a sötét király, tehát az ő helyébe a belsőkörből felléphetett egy világos király, vagy Emmával szemben egy sötét királynő. Persze, a filmben erre nem nagyon tértek ki, tehát az se biztos, hogy van belső kör, akik sakk figurákról nevezgetik el magukat.

Kérdésem a következő: Egy karakterrel lehet-e több helyen játszani?
Vissza az elejére Go down

Quinn Henderson
mutant and proud

Quinn Henderson
Diák
power to the future
Play By : Kacey Rohl
Hozzászólások száma : 143
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeSzer. 25 Szept. - 9:41

Okés, szerintem bátran. Smile És ha gondolod Jay karim lelkesen lesz a híved, akkor legalább lesz miért megalkotni. Smile
Vissza az elejére Go down

Ace Hanson
mutant and proud

Ace Hanson
Tanár
let me to help you
Play By : Bradley Cooper
Hozzászólások száma : 56



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeSzer. 25 Szept. - 9:19

Rendben. Akkor annyit tudok mondani, Emmának is célozva, ha esetleg látná ezt a hsz-t, hogy csinálok egy törvényen kívülit, aki szintén szervezkedik a Pokoltűz nevében, aztán max. kettő lesz az élen. Később meg kiderül, hogy mi a helyzet.
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeSzer. 25 Szept. - 9:15

Őszintén szólva fogalmam sincs. :S Írtam neki pár napja üzit. E téren sajnos pont az a baj, ha olyan valaki kap meg egy canon karit, akit nem nagyon ismerünk, mert fennáll ennek az esélye, hogy szó nélkül eltűnik.
Nekem is van tervben egy törvényen kívüli karim, de szintén azért tolódik a létrehozása, mert nem láttam még egyelőre értelmét, és Eric is gondolkodik egyben, bár nála még nem biztos, hogy létre lesz hozva, majd ő kitalálja. Akár aki aktív és úgy érzi simán alkothat karit, aki a sötét oldal vezetője lesz, nem feltétlenül kell Emmának lenni, hiszen az Elsőkben sem ő volt az.

Egyelőre úgy mondanám, hogy léteznek, meg vannak, csak njk állapotban.
Vissza az elejére Go down

Ace Hanson
mutant and proud

Ace Hanson
Tanár
let me to help you
Play By : Bradley Cooper
Hozzászólások száma : 56



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeKedd 24 Szept. - 20:12

Szóval akkor itt kérdezném, hogy mi a helyzet a 'sötét oldallal'. Mert a vezetőt nem láttam még egyszer sem, és semmi információ nincs arról, hogy mi a jelenlegi helyzete a brigádnak. Így meg elég nehéz karaktert készíteni törvényen kívülinek, pláne még szerveződni a jófiúk ellen.
Vissza az elejére Go down

Megan Smith
mutant and proud

Megan Smith
Diák
power to the future
Play By : Megan Smith
Hozzászólások száma : 44
Kor : 53



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeSzomb. 24 Aug. - 14:07

Csak a Ravenesekre reagálok, ha nem baj. : )
Szóóóval, azért nincsen előtöri, mert user, azaz én itt a gép előtt nagyon nem érek rá és akármennyire igyekszem valószínűleg kész előtörténetet ma se tudok bemutatni. Van néhány problémám amúgy is a First Class sztori megváltoztatásában, miszerint nem tudom, hogy pontosan mi történt meg és mi nem és Raven életében ezek eléggé meghatározó dolgok. Lehet, hogy a film szerint a legvégén magáévá teszi a karakter a jelmondatot, hogy "Mutáns, légy büszke", de úgy láttam, hogy Eric aláírásában ott ez a mondat és inkább szeretném úgy kijátszani a karaktert, hogy még nem váltott át a kékségre, különböző okokból, mint például nem akarja a diákokat és az embereket kapásból megijeszteni a külsejével, még szégyelli, nem szokta meg, nem volt meg a fordulópont - hiszen a rakétaválság híján nincs meg a katarzis, nem vált csapatot, stb., nem az a sunyi dög, mint aki lesz -, amiért lemondana a megszokott szösziről és a homlokára írná, hogy mutáns vagyok. Szóval én személy szerint onnan szeretném kezdeni, hogy Még nem általánosan használja az eredeti alakját, hanem mondjuk csak ha egyedül van a szobájában, akkor már leveti az álcát. Én legalább is, hogyha a filmet átírtuk és kivágtuk, akkor ezt is késleltetném és más módon jutnék el odáig, hogy "mutáns, légy büszke". Valljuk be, ahogy elkezdünk játszani, ahogy bonyolódnak a szálak, jönnek a mesék, ennek az X-mennek köze se lesz ahhoz, amivé válnia kéne X év múlva az első filmben. (Vagy a mese-sorozatokban. Egyébként Kurt az evolution-ben kapott egy órát, hogy ne látszódjon, hogy mutáns, nem lincselték meg azért, mert nem mindig kék volt és szőrös, pedig büszke lehetne a mutánsságára.)
De még igazán nem tudom. Arról is meg lehet győzni privát üziben, hogy használjak inkább kék-képet, bármiről, csak még most kezdtem el egyáltalán átolvasni az eddig összeszedett oldal-szabályzatokat és már is mennem kéne vissza dolgozni. : )
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeCsüt. 22 Aug. - 18:14

Szerintem sem tűntél ellenségesnek. ^^

Csak ugye annyi még a tanár dologhoz, hogy attól még, ha pl. lesz érdemi oktatás, akkor ugye egy tanárnál nagyobbak lesznek az elvárások aktivitás, tudás szint terén, mint mondjuk egy diáktól, akkor is, ha nem lesz mesélő.
Vissza az elejére Go down

Moira MacTaggert
mutant and proud

Moira MacTaggert
ember
I just believe my eyes
Play By : Rose Byrne
Hozzászólások száma : 433
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeCsüt. 22 Aug. - 18:10

A tanár és a mesélő nem ugyanaz. Lehet valaki tanár anélkül, hogy mesélne, és mesélni is lehet csak diákként. Lesz egy külön mesélői kari, és majd azzal. Mint ahogy tanárként sem automatikusan lesz valaki staff tag.
Vissza az elejére Go down

Jean.Grey
mutant and proud

Jean.Grey
Diák
power to the future
Play By : Haley Ramm
Hozzászólások száma : 47
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeCsüt. 22 Aug. - 18:06

Nekem nem tűntél ellenségesnek. Smile Szerintem tök jó, hogyha megbeszéljük ezeket a dolgokat. Wink A válaszokat majd Charlesék. Smile)
Vissza az elejére Go down

Savannah Wild
mutant and proud

Savannah Wild
független
loneliness is a gun
Hozzászólások száma : 10
Kor : 29



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeCsüt. 22 Aug. - 17:59

Értem, és köszönöm a válaszokat. Nem rosszindulatból mondtam, amiket mondtam, hanem én így láttam a dolgokat, és megkérdeztem mások véleményét. Elnézést ha ellenségesnek tűntem. Smile

Még azt kérdezném (ha már írok) hogy olyan lehet, hogy valaki tanárt akar vinni, de nem akar mesélni, vagy staffba lenni, ez két külön dolog, a Tanár és a Mesélő? Mert máshol ezt letudják annyival, hogy van Admin és Mesélő rang, és ez bezavart nálam Smile. Mert például ha nálatok ez a kettő egy, akkor nem ütközhet akadályba, hogy hogy játssza ki a kariját? Úgy értem, hogy ha ő mesélő is, akkor nem viheti a karakterét oda, ahol mesél, vagy nem tudom, nálatok hogy van ez. Az alapítói karit tudom hogy így van, azt már kérdeztem Smile
Vissza az elejére Go down

Jean.Grey
mutant and proud

Jean.Grey
Diák
power to the future
Play By : Haley Ramm
Hozzászólások száma : 47
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeCsüt. 22 Aug. - 17:41

Egy picit én is... Smile Nem számozgattam meg, bocsi, de remélem követhető. Very Happy
A karakterekkel kapcsolatban...
Vészmadárnál tényleg volt egy kis info hiány, de Charles ezt direkt írta is a csoportba, hogy nem tudja pontosan, hogy is volt. Ezért jó, hogyha mindenki átolvasgatja a dolgokat, hiszen aki jobban emlékszik, jobban benne van a témában, az tud javítani rajta. Az ilyeneket figyeljétek és jelezzétek is! Hiszen most még tudunk módosítani azon, ami nem stimmel, vagy rossz az info.
Az, hogy minden meseszerű... Hát, nem tudom, hogy ez miért zavar, vagy ilyenek, biztos, hogy lesznek így is összezördülések és konfliktusok, mert amúgy halál unalmas lenne a játék. Lesznek mesék, és kalandok, ahol biztos, hogy lesznek rossz dolgok is. Szóval az, hogy az elején minden happy, szerintem azért annyira nem rossz dolog.
Raven karival teljesen egyet értek, pont tegnap éjszaka jutott eszembe, hogy Ravennek ez volt a jelmondata, hogy "Mutáns, légy büszke!". De valóban még nem nagyon tudhatod, hogy Raven hogy fogja kijátszani a karakterét, hiszen még kb. ideje sem volt átgondolni a dolokat, meg az oldallal foglalkozni. Úgyhogy türelem! Smile Az, hogy ki milyen képet tesz be, a karakterének megfelelőt, vagy a színésznek megfelelőt szerintem egyéni döntés, nem korlátozhatod az embereket, hogy mondjuk ha más is hoz egy alakváltót, akkor az eredeti képét tegye be. Szerintem ezen felesleges problémázni, aki olyan karaktert hoz, aminek nem emberi formája van, úgyis azt a formát fogja betenni, lsd. Te is.
Az ET-kel kapcsolatban... Én pont olyan vagyok, akit már ismernek a vezetők, és kaptam színt is. Megjegyzem, ezzel nekem semmi előnyöm nincsen, maximum annyi, hogy vastag kék vagyok, és nem vékony. *vállat von* De ugyanúgy nem fogok hamarabb elkezdeni játszani, nem fogok hamarabb... Bármi mást csinálni. Az Et-vel kapcsolatban pedig mielőtt beraktam a témába, elküldtem Ericnek, és ő rábólintott, szóval az én ET-met már elolvasták, látták. (illetve Charles-t nem tudom ?).
A tanári csoporttal kapcsolatban én híresen rossz mesélő vagyok, egyszerű színesítésként szerettem volna tanár karaktert (és mert Downey-karit akartam Very Happy ). De kétszer sem biztos, hogy jól fogom kijátszani a tanár karaktert, és megtarthatom. Teljesen igazad van a téren, hogy lehet, hogy egy másik oldalon jó vezetők vagyunk, itt nem leszünk azok. (illetve most csak a magam nevében beszélek). De abban Charles-ékkal értek egyet, hogy minek már ismernek. Rólunk már tudjuk, hogy megbízhatóak vagyok, stb (lsd lentebb). Nem sértés, de ki tudja, hogy Téged, vagy akárki mást nem hívnak-e el két hét múlva egy másik oldalra. Ne vedd magadra, tényleg nem bántásból mondom, csak hogy lásd a szitut. Smile
"az számít, amit nálunk teszel." ->Biztos vagyok benne, hogy aktívkodsz, írsz esetleg helyszíneket, keresel képeket, vagy akár kidolgozol egy kezdetleges fejlődési rendszert, vagy akármit, akkor máris több bizalommal fognak fordulni feléd, és hogyha Te is szeretnél mesélni, vagy tanár karaktert, nem fognak/unk elzárkózni előle. Másrészről pedig, ha mi is egy idő után sz@runk az oldalra, minket is ugyanúgy ki fognak vágni a vezetőségből, mint bárki mást. Very Happy
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeCsüt. 22 Aug. - 15:12

Na megpróbálok sorban mindenre diszkréten. ^^
A filmet mi elég régen láttuk, szóval még sok leírásnál simán lehet módosításokat eszközölni, azért is mondtam, hogy ha van akiről tudsz infot, akkor dobd át üziben és azt írom bele. Akiknél tudtam utána néztem, de a filmet most nincs idő/energia végignézni, meg azt hiszem nincs is meg nekünk.

1. Tehát itt a kariknál, ahol van fix info, szólj és beleírom, még bőven lehet a dolgokon változtatni. Smile
A happy end. Ha nem lenne az, akkor nem lehetne iskolát létrehozni, mert ugye eleve a két fő kari még egymás ellensége lenne stb. Most majd X-men 4-ben is megint összeállnak, szóval igazából szerintem Magneto nem az a jellemzően gonosz karakter, inkább semleges gonosz, vagy valami efféle. ^^ Meg minden sztorinak kell egy tetőpont, hogy onnantól lehessen zuhanni, azért is lesz majd meseszál benne, ami a dolgokat szépen fokozatosan újra mélypontra küldheti stb. De Tündért át lehet tenni a Törvényen kívüliekhez, nekem okés, csak azért hagytam meg, lévén ő elvileg Magneto mellé állt, Magneto pedig itt van a suliban. Az X-eket szerintem elég negatívumként éri a tény hogy rejtőzködniük kell, szóval azért nem szépség és csudiklassz minden.

3. Raven alakját még nem tudom, hogy user hogy szándékozik kijátszani, de ő pl. már a legelején is mondta, hogy annyira nem szereti a canon karikat, mert fél, hogy nem tudja jól kijátszani, szóval kétlem, hogy nem figyelne majd ezekre a dolgokra, csak avinak fotót akart gondolom betenni. Szóval azt nem tudhatod mééég, hogy ő hogy fogja kijátszani a karit, addig ezt kár véleményezni, majd az ET-je alapján.

4. Senkit sem kötelezünk az ember alak használatára, de arra sem hogy direkt hangsúlyozza a másságot. Smile Szóval szerintem a rugalmasság lényege épp az, hogy ha valaki éppenséggel a szexi, vonzó alakot kedveli, akkor használja azt, ha valaki pedig a másik véglet, akkor amazt, mint ahogy neked macskás képed van. Szóval szerintem nem írtuk sehol, hogy kivennénk bármiből is a másságot, mert akkor neked is meg lett volna tiltva a macskalány kép. Smile Egyébként ott van Bestia canonképe, vagy Azazel, ahol szintén nem a színész képét tettem be, hanem a rendes alakváltottat.
Az ilyen érvelések elől nem térünk ki, hanem szimplán baromi kevés időnk van a "feleslegesnek érzett" eszmecserékre. Sajna nincs nyári szünetünk. ^^ Vannak bizonyos elképzeléseink és úgy gondolom iszonyatosan sok szj-s oldal van, tehát vannak dolgok (azt hiszem így is sok minden), amiben tudunk és akarunk alkalmazkodni, de olyanok is, amikben nem biztos, mert úgy gondoljuk, hogy nem fogunk teszem azt másokat kötelezni arra, hogy ragaszkodjanak ahhoz, ami nekik nem tetszik. (Ld. ha valaki szexi képet akar, akkor legyen szexi képe.)

5. Nem csak azért kapnak színt, mert ismerjük őket, hanem azért, mert e mellett tesznek is hozzá pl. az oldalhoz, vagy tisztában vagyunk vele, hogy ha valami olyasmi lenne véletlenül az ET-jükben, ami nem jó, vagy gond, akkor tuti, hogy le lehet ülni velük megbeszélni és letisztázni, úgy hogy mindenkinek megfeleljen, míg egy ismeretlen esetén ez egyáltalán nem biztos, sőt, nagyon sok rendkívül rugalmatlan ember van. Tehát azok kemény azt hiszem 3 ember, aki eleve hozzátesz az oldalhoz, és eleve tudjuk róla, hogy figyelmes és értelmes ennyiben több jogot kap, ami nem hiszem, hogy olyan eget rengető kivétel lenne. A saját karijainkat is betesszük csoportba ET nélkül, ennyi erővel az is ugyanúgy zavarhat bárkit, amíg nem tudja, hogy a miénk. Smile

6. Hasonlítsuk össze egy példával. Adott két zacskó cukor, de most egy olyan sütit készítesz, amilyet eddig még soha, melyiket veszed meg:
a. Amelyiket még soha sem használtad, nincs rajta, hogy mik az összetevői és semmit sem tudsz róla.
b. Amelyiket már többször kipróbáltad és tudod, hogy jól beválik, nem áll össze, nem ragad stb.
Én a b-re szavazok. Smile A neza e téren a mi oldalunk, tehát belesik abba, hogy xy már bizonyított. Az, hogy valaki másik helyről jön azt jelenti, hogy olyan hely, amit nem ismerünk. Nem tudjuk hogy játszik, nem tudjuk mennyire ismeri a szerepjátékot, nem tudjuk, hogy milyen mesélő, nem tudjuk, hogy mennyire rugalmas, vagy mennyire lehet vele jól kommunikálni. Szerintem értelemszerű, hogy egy mesélői vezetői csoportba olyanok kerülnek be, akiket ismerünk, mert már a mi másik oldalunkon bizonyítottak, és tudjuk, hogy annyira mint mi is ismerik az x-ment, a többi tudást pedig magukba tudják szívni, mint ahogyan a nezán is megtették már ezt egyszer, tehát már bizonyítottak. A cégeknél is nagyobb eséllyel kap meg egy vezetői állást mondjuk egy alvállalattól jött munkaerő, mint egy teljesen ismeretlen ember, egyszerűen a fenti logika miatt.
Vissza az elejére Go down

Savannah Wild
mutant and proud

Savannah Wild
független
loneliness is a gun
Hozzászólások száma : 10
Kor : 29



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeCsüt. 22 Aug. - 13:33

Helló!
Nos akkor, íme a rövid ki észrevételeim és véleményem, miután megnéztem a filmet.
Amiket megjegyeznék, vagy kritikával illetnék, szigorúan a filmhez viszonyítva teszek, nem pedig a képregényekhez. (Az 1. részt 2x, a másodikat 4x, a harmadikat 3x, az Originst 2x, a First Class-t 3x, és a The Wolverine-t egyszer láttam Smile)

A kérdéseket számoztam, az érveket meg vastagítottam Wink

Szerintem a canon karik terén van némi kis gond, nem tudom, hogy ti ezt szándékosan megváltoztattátok, vagy csak elkerülte a figyelmetek, de azért leírom, hátha csak elkerülte, ez esetben pedig sikerül tökéletesíteni az oldalt ^^
1. Vészmadárnál például, ez van írva „Az előtörténetét és a Charlesékkal való találkozását is kitalálhatod nyugodtan, és beleviheted a fantáziádat.” A Charlesékkal való találkozás az benne volt a filmbe, szóval itt teljes szabadságot nem élvezhet a kari, legfeljebb hogy a találkozás után hogy is lett (a halas jelenet). Bocsi, ha ez szőrszálhasogatás, akkor nem mondtam semmit Smile

Az is feltűnt, hogy szerintem túlságosan „happy”-re változtattátok a karikat, azok sorsát, például, hogy Charles nem bénult le, Megnetó nem lett gonosz, Wolvie szép emlékeket kapott, Pixie visszaállt az X-ekhez, Darwin nem halt meg. Túl meseszerűen jó minden.
2. Az első hárommal nincs is kifogásom, de szerintem Pixie maradhatna ott, ahova állt. Ezt ésszerűen tartom, hogy ne legyen túlságosan lightos a történet, és legyen benne is egy kis dráma, hogy érje valami veszteség az x-eket is, ami motiválhatja őket, hogy nekik kell előbb megtalálni a mutánsokat, mint másnak.

3. A másik Raven alakja volna – nem az avatár miatt, hanem amúgy is, hogy mit használ alapként, és ezzel az egyik legfontosabb X-Men témát is elmagyaráznám egybekötve, ha nem baj. A film egyik fő témája az volt, hogy „Mutáns, légy büszke!”, és ennek Raven vált a vezető hirdetőjévé, azzal, hogy Eric meggyőzte, a mutáns alakját használja. Ezt nem kéne kivenni a film cselekményéből, mivel ezzel az egyik fő szálat vágnátok el. Hogy ki lett véve a kubai rakéta válság, Eric ugyanúgy elbeszélgetett Ravennel és ő hallgatott rá.
!A másik, hogy most tanárként van jelen Raven az iskolában, szóval példát kéne mutasson a diákoknak, legyenek büszkék a mutáns létükre, ne rejtegessék, és azzal, hogy az emberi alakját használja, pont az ellenkezőjét hirdeti, szembemegy a karakterrel, és ilyen mértékű ellentét szerintem nem reális. Erre valók a magunk alkotta karakterek, ha nem tudunk azonosulni a canonnal, akkor az kell csinálni!
4. A másik, hogy szerintem azért van az emberi alak használata, hogy vonzóbbá, szexibbé tegyétek a karaktereket, mások könnyebben játszanak vele, legalábbis ezt mondtátok chaten. Az X-Mennek épp az ellenkezője a lényege, és lehet, más műfajú oldalakon ez beválik, de az X-Men épp az „másság”-ról szól, nem az emberekről… ha ezt kiveszitek belőle, akkor meg lesz fosztva valami fontostól az oldal, ami azzá tenné, amit Ti szeretnétek alkotni. Ezzel meg is magyaráztam, miért szerettem volna annyira nem emberi képet kitenni a karimnak.
Illetve, én úgy láttam, /a facebook hosszú eszmecsere folyamán Very Happy) hogy az ilyen érveléseket nem nagyon veszitek figyelembe, hanem kitértek előlük, nem tudom, lehet nem szándékosan, de remélem ezek az érvelések meggyőznek, mert szerintem elég logikusak. Meg ha esetleg korábban általatok ismert játékos visz valamilyen karit, amit meg szeretne változtatni, gondolom Raven is ilyen, akkor attól még nem szabadna engedni a kari változtatásainak, hanem a filmhez kéne hű maradni ennyire.

Egyéb véleményem inkább a fórum, mint a játékhoz tartozik.
5. Szerintem mindenkinek előbb ET-t kéne írnia, és csak utána színt adni neki, még ha tudjátok is hogy jól játszik, mert ezt akárhogy is nézem is, az általatok nem ismertek számára megkülönböztetést jelent. Illetve ez X-Men, nem más témájú oldal, így lehet, hogy ők ezen a téren nem olyan jók, nem értenek annyira hozzá, mint a másikhoz, ezért is kéne előbb ET.

6. A másik, hogy mondtad, a Tanárok csoport az mesélőiként is szolgál, zárt csoport, csak a jobbak kerülhetnek be, és azt is mondtad, hogy ott lényegében csupán a ti oldalatokon lévő játékosok vannak a csoportba. Szóval lényegében őket előnybe részesítitek, és rangokat adtok nekik anélkül, hogy az oldalon bármit is tennének előzőleg. Remélem ne baj, ha beteszem idézőjelben azt, amit mondtatok FB-n erre a témára. Csak szeretnék tisztán látni, meg megérteni.

„Ez így van, mi mindig így szoktuk venni, hogy az számít, amit nálunk teszel. Volt már, aki nezára akart jönni azért tanárkarival, mert valahol máshol három éve játszik. Hát egészségére, attól még a mi rendszerünket nem ismeri úgy, mint aki nálunk játszik három éve.

Itt az „az, amit nálunk teszel”, gondolom ez vonatkozik az X-Men oldalra is. Szóval ha ott aktívak vagyunk, meg építjük az oldalt, stb, akkor lehetünk tanárok, ki kell érdemelni, mert ti más oldal tapasztalatait nem keveritek bele, hogy mindenki tisztán indulhasson. Ezt tükrözi az első mondat. De itt a más oldalba a Neza is beletartozik szerintem, nem csak a többi.
„attól még a mi rendszerünket nem ismeri úgy, mint aki nálunk játszik három éve” – ez viszont szembemegy vele, és azt mondjátok, hogy aki nálatok játszik jó ideje, arra ez nem vonatkozik. Mivel ez egy X-Men oldal, itt más rendszert kidolgozni, mivel mutánsok vannak, nem mások, a nálatok játszók is ugyanúgy kezdők lennének benne, szóval szerintem nekik is ugyanúgy bizonyítani kéne, mint másoknak.
Őszintén megmondom, hogy lehet, ezzel azért nem tudlak meggyőzni titeket, mert én nem vagyok Nezás, és akik most tanárok, azokra amiatt jobban hallgattok, de remélem nem vagytok ilyenek Smile

Ezt nem negatív kritikaként mondom, hanem játékosként nekem ez jön le, ezt tapasztalom, és gondoltam, megosztom veletek, mert lehet, hogy mások is így látnák vagy látják, és szerintem az mindig építő, ha tudjátok, hogyan gondolkodik egy játékos. Majd megindokolnátok ezeket légy szíves? Mert szerintem elég logikus és ésszerű érveket hoztam fel.

U.i: azért ide írtam ezt, hogy más játékosok is ha lenne hosszászólni valójuk, akkor lássák Smile
Vissza az elejére Go down

Jean.Grey
mutant and proud

Jean.Grey
Diák
power to the future
Play By : Haley Ramm
Hozzászólások száma : 47
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeKedd 20 Aug. - 11:59

Hey Guys! ^^
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeKedd 20 Aug. - 11:44

Próba.
Vissza az elejére Go down

Megan Smith
mutant and proud

Megan Smith
Diák
power to the future
Play By : Megan Smith
Hozzászólások száma : 44
Kor : 53



TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitimeKedd 20 Aug. - 11:21

Képképképképképképkép <3
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Játékkal kapcsolatos kérdések   Játékkal kapcsolatos kérdések - Page 3 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Játékkal kapcsolatos kérdések
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
3 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Dizájnnal kapcsolatos kérdések, vélemények
» Kérdések, megbeszélde
» Kérdések fóruma - Szabályzat
» Kérdések a szavazással kapcsolatban
» GYIK (Gyakran Ismételt Kérdések)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Kérdések, beszélgetés :: Kérdések, csevegés, játék-