we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Beszélgetés kötetlenül - Page 21 Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Beszélgetés kötetlenül - Page 21 Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Beszélgetés kötetlenül - Page 21 Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Beszélgetés kötetlenül - Page 21 Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Beszélgetés kötetlenül - Page 21 Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Beszélgetés kötetlenül - Page 21 Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Beszélgetés kötetlenül - Page 21 Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Beszélgetés kötetlenül - Page 21 Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Beszélgetés kötetlenül - Page 21 Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 25 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 25 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Beszélgetés kötetlenül

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Moira MacTaggert
mutant and proud

Moira MacTaggert
ember
I just believe my eyes
Play By : Rose Byrne
Hozzászólások száma : 433
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Beszélgetés kötetlenül   Beszélgetés kötetlenül - Page 21 Icon_minitimeKedd 20 Aug. - 13:40

First topic message reminder :

Itt tudtok mindenféléről beszélgetni, úgyhogy csak bátran!
Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés kötetlenül   Beszélgetés kötetlenül - Page 21 Icon_minitimeSzomb. 24 Aug. - 13:55

Hát előbb az egyszerűbbekre. ^^
A mutáns név ki lesz írva a profinál a kép alatt mindenképpen.
A hírnévpont nekem tetszik, ez szerintem jó dolog, főleg mert egy új játékos is tud tájékozódni belőle, hogy xy karakterek mennyire közismertek a világban, szóval ez mindenképpen jó ötlet.

A többi. Az a legfőbb gondom és beszélgettünk is erről, hogy igazság szerint nem tudom, hogy szükséges-e a bonyolított rendszer, mint hogy a képességek szintezve vannak és hogy mennyire lehet bennük fejlődni. Úgy gondolom, hogy egyrészt állati sok idő minden képességet szintenként kidolgozni, mert valószínűleg nem mindenki fogja tudni megcsinálni a sajátját. Egy ilyen rendszerrel már alapból kizárjuk azokat a játékosokat az oldal célközönségéből, akik szeretik az szj-t és az x-men világot, ám nem igazán vannak oda mondjuk egy bonyibb asztalihoz közelítő pontrendszerért.
Eric mondta ma, hogy még gondolkozik majd a képességek rendszerén és még én is töröm a fejem, de jelenleg elsősorban a felé hajlok, hogy minél egyszerűbb legyen és hogy egy-egy játékban a mesélő határozza meg a dolgok realitását. Más játékban is, ahol teszem azt valaki lőfegyvert használ, a user realitására van bízva, vagy a mesélőre éles helyzetben, hogy eldöntse ki lő jobban. Úgy gondolom, hogy jelen esetben is ennek lenne több értelme, a useres reális játék és a mesélő szava.

Szóval én a magam részéről nem szeretném ezeket a dolgokat így számosítani és szintesíteni, ezek inkább az asztaliba valók, és nem a fórumos szerepjátékba, ahol sokkal többet jelent a leírás és a kijátszás mikéntje, mint a számadatok.
Vissza az elejére Go down

Daniel Hintermoore
mutant and proud

Daniel Hintermoore
Tag
Hozzászólások száma : 3



TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés kötetlenül   Beszélgetés kötetlenül - Page 21 Icon_minitimeSzomb. 24 Aug. - 13:12

Azért postoltam ide, mert lenne egy kis ötletem, amit hívjunk fejlődési rendszernek. Azért a csevegőbe teszem be, mert szeretném, ha minél többen véleményeznék. Pozitív és negatív kritikákat is szívesen várok.


Mutánsok


Mint tudjuk, ezen csoport tagjai valami különleges erőven, ún. mutációval rendelkeznek. Én úgy gondolom, hogy magának a mutációnak két formája lehet. Aktív és Passzív mutáció. A passzív mutáció egy alapvető változás, mint pl. Hank esetében. Nem tudja ki-be kapcsolgatni, mindig élő mutáció. Aktív típusú például jómagam jádés-vetkőztetős képessége. Ezeket akarattal/érzelmekkel irányítani lehet. Így már valamennyire osztályozhatjuk a mutációkat. (Lehet, hogy nem nagyon mondok újat, sőt, biztos.) Node a lényeg az lenne, hogy tíz szintet hoznék létre, és ezek mutatnák meg, hogy mennyire tudják irányítani az Aktív, és kihasználni a Passzív képességek előnyeit. Értelemszerűen lehet ebben fejlődni, így bemutatom a Képességpontokat, amelyeket erre lehet költeni. Ha nem baj, ki is találtam, hogy mennyi pont szükséges. Szerintem 65 pontonként elég lenne a szintlépegetés. Valamint, hogy ne csak a mutánsoknak legyen értelme pontozgatni, és hogy ne csak erre lehessen költeni, rá is térek a következő részre.


Képességek


Ezen rész is a Képeswségpontokat használja fel. A Mutánsok ereje is képesség lesz, de legyünk tekintettel arra, hogy a mutánsok a képességeiken túl talán ezeket is akarják használni, valamint az emberek esetlegesen több képességet is tanulnának. Így minden egyéb képesség szintlépéséhez 30 pont szükséges. A képességek:

Fegyveres Közelharc: 1. szinttől a kiskések, tőrök, 5. szinttől a kardok, 8. szinttől a szálfegyverek elérhetőek. Természetesen minél nagyobb a szint, annál nagyobb a szakértelem.

Pusztakezes Közelharc: 1. szinttől utcai harcmodor, 5. szinttől egy bizonyos harcművészeti ág, 8. szinttől pedig kombinálva a különböző utcai harcmodorokat és pusztakezes harcművészetek egyvelegéből, azok pozitívumait kihasználva egy egyedi stílus elérhető. Minél nagyobb a szint, annál nagyobb a szakértelem.

Lőfegyverek használata: Bocs, de azokhoz nem értek. Legyen szíves valaki, és a többiekhez hasonlóan kialakítani a kőfegyverek használatát.

Speciális Közelharc: Ide tartoznak az ostorok, szálfegyverek, és minden egyéb, ami eddig nem került említésre. Két szintenként egy újabb fegyver elérhető.

Speciális Távharc: Íjak, nyilak, köpőcsövek, kavicsok, amit akarsz, meg amit nem, azt is itt találod, ha nem tölténnyel működik. Három szintenként egy újabb fegyver elérhető.

Mesterlövészet: Magáért beszél. Minél nagyobb a szint, annál távolabbról és annál pontosabban képes leszedni az ellenfelet.

Természetesen lehet még sokkal több képesség is, én egyenlőre a harci képességeket dobtam össze, ellenben lehet még ezer és egy másik lehetőség is. Ha tetszik ez a félkész kis rendszerecske, majd továbbfejlesztjük és kidolgozzuk.


Rang/Titulus/Mutánsnév


Ez alatt arra gondoltam, hogy ő miként ismert a világban. Ezt a hozzászólásban a profilkép alatt feltüntethetjük, a karakterlap megjelenítésével.


Hírnév Pontok


Ez csupán arra hivatott, hogy megmutassa, hogy mennyire ismert az adott egyén. Egytől százig mennének a pontok, és minél nagyobb, annál többet és többen tudnak az adott emberről/mutánsról. Hasznos lehet, és például fontos szerepet is játszhatna abban, hogy mennyire ismertek a mutánsok az emberek körében. Hogyha ez persze nem lenne jó hatással a fő szálra, vagy bármiféle problémátok van vele, kihagyhatjuk.


Egyenlőre ennyi lenne az egész cucc, ízlés szerint lehet hozzáadni/elvenni, mivel ez csak ötlet szintjén létezik. Szeretném, ha mindenki elmondaná a véleményeit/kérdéseit/ötleteit ezzel kapcsolatban.
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés kötetlenül   Beszélgetés kötetlenül - Page 21 Icon_minitimePént. 23 Aug. - 21:07

Szivi. ^^
Vissza az elejére Go down

Moira MacTaggert
mutant and proud

Moira MacTaggert
ember
I just believe my eyes
Play By : Rose Byrne
Hozzászólások száma : 433
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés kötetlenül   Beszélgetés kötetlenül - Page 21 Icon_minitimePént. 23 Aug. - 20:55

Ez lesz az aláírásom, köszönöm Charles.
Vissza az elejére Go down

Moira MacTaggert
mutant and proud

Moira MacTaggert
ember
I just believe my eyes
Play By : Rose Byrne
Hozzászólások száma : 433
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Beszélgetés kötetlenül   Beszélgetés kötetlenül - Page 21 Icon_minitimeKedd 20 Aug. - 13:40

Itt tudtok mindenféléről beszélgetni, úgyhogy csak bátran!
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Beszélgetés kötetlenül   Beszélgetés kötetlenül - Page 21 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Beszélgetés kötetlenül
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
21 / 21 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Kérdések, beszélgetés :: Kérdések, csevegés, játék-