we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Börtön Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Börtön Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Börtön Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Börtön Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Börtön Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Börtön Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Börtön Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Börtön Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Börtön Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 17 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 17 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Börtön

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimeHétf. 4 Aug. - 23:38

Még idejük sincs alaposabban megszemlélni azt a bizonyos számlapot, aminek segítségével talán nyitható volna az ajtó, az acél különös hangokat és látványt produkálva darabokra kezd esti. Egészen pontosan szétnyílni, főként függőleges vágások mentén. Valamilyen penge az, ami ezt műveli vele, de a kicsiny csapat egyik tagja sem lehet biztos benne, kíváncsi-e a penge valódi mivoltára.
Néhány pillanat csupán, és láthatóvá válik egy vélhetően női sziluett, illetve egy vörös vészfényekkel kivilágított, csarnoknak tűnő helyiség. Sok-sok gépezettel, és egyéb, csak részben látható berendezéssel.
A túloldalt generátor zúg a távolban, ám így is jól hallhatóan.


Helyszínváltás: Katt!

/A sok nyaraló miatt körváltás ismételten vasárnap lesz, egészen pontosan augusztus 10. 18:00 órakor. Addig mindenki bátran írhat annyit, amennyi csak jólesik. Különös tekintettel arra, hogy itt bizony karakterek közötti interakciók várhatók. Smile/
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimeKedd 29 Júl. - 18:21

A számlap tulajdonképpen mindkét vasajtónál egy-egy számokat tartalmazó billentyűzet, illetve a felettük világító piros lámpa. Vélhetően a piros melletti lámpa zöldre vált, amennyiben a helyes kódot üti be valaki. Egyszerűen kézzel nyomkodható, ránézésre legalábbis úgy tűnik.
Börtön DoorsRooms-Stage-3-4-Unlock-number-code
Most, hogy közelebb jött, Joshua hallhatja a szemben lévő ajtó mögül az onnan kiszűrődő zajt. Mintha tán valamiféle gyár vagy üzem lenne, de mindenképpen nagy méretű gépek robaja ez.
A két ajtón kulcslyuk is van, amit az Adamnél lévő kulcsok nyitnak, ám ettől még zárva maradnak az ajtók.

Adam felderítő körútja során sikerrel bejárja a nyitott ajtókon keresztül elérhető helyiségeket saroktól sarokig. A zuhanyzó nem mutat sok érdekességet, leszámítva, hogy akad néhány régebb óta bent rohadó patkánytetem. Minden bizonnyal a helyiek sem kedvelték ezeket az errefelé gyakran felbukkanó állatokat. Az étkezőben viszont több evőeszköz, fémtálca hever szétszórva az asztalokon, illetve az egyik asztal alatt meglepő dolgot talál apró hősünk. Pontosabban az egyik asztal aljára ragasztva valami gusztustalan ragaccsal, ami már oda száradt.
Széthajtogatva egy kézzel készített, ám ahhoz képest egészen szabályos rajzot tart kezében.


Börtön 2ufugt0

/Mivel a találkozó is ezen a héten lesz, a körváltás ezúttal augusztus 3. vasárnap 14:00. Így azoknak is lesz egy kis ráadás idejük, akik egész szombatjukat szocializálódással töltik.Smile/
Vissza az elejére Go down

Joshua Brody
mutant and proud

Joshua Brody
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Nikolaj Coster-Waldau
Hozzászólások száma : 93
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimeHétf. 28 Júl. - 18:35



Where am I???



Valahogy jelen helyzetben nem érzem hatszor jobb pasinak még a pöttömnél sem, főleg, hogy nem tudok róla, hogy ilyesmiken gondolozik. Csupán némi fémes ízt érzem minden egyes nyelésnél, ami azt jelzi, hogy valami ütős cuccal kábíthattak el. Vagy pusztán ezt akarom hinni, mert annyira leittam volna magam? Az udvarlást ezúttal kihagyom, ha meg nem sértem vele az amúgy roppant bájos csibét, akinek egyenlőre a neve sem derült ki. A puska ellenben nagyon is gyakorlottan áll a kezemben, nem csak a gyakorlat, a mozgásmásolás nagy előnye is, hogy pillanatok alatt átláttam, hogyan is kell kezelni, mik azok a titkos mozdulatok, ahogyan tartani kell, hogy ne rúgjon vissza, tölténycsere, kibíztosítás, és már mehet is a gerillaharc. Valamiért a másik pasinál nem is marad fegyver, amivel a csapatmunka esélyeit is lerontja. Nem vagyok egy leugatós tipus, így a mozdulatot látva mindössze horkantok, s elfordítom tekintetem a drágakőszemű szépségről, aki egyúttal a vezetőnkké is lépett elő. Nem állok az útjába, csak jussunk ki innen gyorsan, ráérek lamentálni, hogy ki, s miért készítette számunkra az ágyúgolyófutamot.
- Aki kérdezi, haverom. – Döntöm oldalra a fejem pajkosan, és flegma mosollyal lazítom meg a csokornyakkendőben. A nyakamban maradjon, immár kötés nélkül. Zöldesszürke pillantásom játékos fénye azt igéri a srácnak, hogy vettem a poént, lassan viszont akár már tehetne is valamit az okoskodás helyett. Megnyitotta számunkra az utat, továbbra is rá osztjuk a felderítő szerepét. A furcsa kis hangra a mosolyom hangtalan nevetésre vált, majd ráfogom Adamre a puskát, és noszogatni kezdem.
- Na most már nyomás. – A puska nem volt felhúzva, csak jelzésértékű volt, hogy nem akarok tovább szobrozni. Ahogyan eredetileg is, hátat fordítok a párosnak, és biztosítom a menekülésüket. A konyha jelenleg nem érdekel, sokkal inkább a számlap, hogy mit is mutatnak, ha nem sokra jutok, akkor a mosdóba kukkantok be.

Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimePént. 25 Júl. - 14:47

A helyiség ajtaja, ahol jelenleg tartózkodnak, a hosszú folyosó oldalában található. Kicsiny csapatuk kicsiny termetű előőrse gond nélkül végigrohan a folyosón, és vissza. Bár tény, ekkora termettel ez igencsak kimerítő. Mire végez, erőteljes lihegés hatja át légzésmintáját.

Az ajtótól valamelyest balra, majdnem szemben egy rövid folyosó található. A rövid kifejezés a hosszú folyosóhoz képest értendő. Mindösszesen tíz-tizenöt méter hosszú lehet az apró felderítő becslése szerint. A kis folyosón balra ajtó, jobbra fal, szembe ajtó. A baloldali ajtó anyaga fém, rajta kulcslyuk, mellette a falon számtábla. A szemben lévő ajtóra szintén passzol ez a leírás.

Rögtön balra egy kétszárnyú lengőajtó, mely ketté választja a hosszú folyosót, mely balra és jobbra is vagy negyven-ötven méternyit megy előre. Szembe falának jobb oldali szakaszán több ajtó is található. Közelebbik falának pedig bal oldali szakaszán akad egy kisebb és két nagy kétszárnyú ajtó.

Ahogy kilép a társaság másik két tagja is a folyosóra, elmegy a világítás. Vélhetően nem szabályszerű lekapcsolása történt a lámpáknak, lévén ha gyorsan is, de halványulással kapcsolnak le.

Zseblámpáik működnek, így képesek folytatni a felderítést. A baloldali folyosószakasz közelebbik falán egy vélhetően étkezdéül szolgáló, nagyobbacska helyiségbe juthatnak. Megtalálják a konyhát is, ahol szintén találkoznak néhány kedves rágcsálófélével.

A jobboldali folyosó szemben lévő falán az ajtók mosdókhoz vezetnek. Hangulatát tekintve olyan, mint egy drámaibb horrorfilm helyszíne. Néhol egy-egy cső le- vagy ki van törve, helyenként szivárog a víz. A fémeken több helyütt rozsdafoltok.


/Körváltás: július 28. hétfő 19:00
Kérdés esetén szokásos módon a megfelelő topicban vagy pmben nyugodtan lehet kérdezni.
A következő hozzászóláshoz már vázlatos térképet is mellékelek majd./
Vissza az elejére Go down

Adam Knight
mutant and proud

Adam Knight
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Dave Annable
Hozzászólások száma : 44
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimeCsüt. 24 Júl. - 21:13

Nem tudom megállni, nevetni kezdek, ahogy a nő pukkan egyet. Lökött ez a csaj, annyi szent, de azt hiszem, lehetne rosszabb is. Mondjuk, ha választhatnék, kivel zárjanak egy cellába, nem rá gondolnék rögvest, de...örülök, hogy ő nincs itt. Valahogy nem vagyok az elememben, ha egy dohos cellában kell udvarolni, miközben egy hatszor jobb pasi áll mellettem, és mellesleg nem ártana a túlélésre koncentrálni. A dobozok helyett viszont egyenlőre a semmibe meredek hunyorogva, ahogy a szobát elárasztja a fény, aztán megint a csaj fél fordulok, és a mellette lévő kapcsolóból arra gyanakszom, hogy ez az ő műve volt. Végül megvonom a vállam.
-Hát...így is jó... - mondom, még mindig orrolva rá a csipikéért, de amikor szó szerint pukkan egyet...na akkor végem van. Elfordulok, hogy legalább ne lássa, ezen a hülyeségen nevetek, és végre átnézem, mim van. Az egyik puskát Josh teszi magáévá, és fájdalmasan menő mozdulatokkal kezdi megtölteni azt. A másikat én nagyjából úgy ragadom meg, mintha seprűnyél lenne, és már dobom is oda hosszabb hajú társamnak. Kell a francnak gyilkolóeszköz, ha használom a képességem úgyis legfeljebb idegesítem vele a támadómat, az meg megy szavakkal is. Helyette inkább a rendőrségi, bucira verős zseblámpát kaparintom meg.
-Mindig ilyet szerettem volna.
Felkattintom, hogy működik-e, aztán a folyosóra vezető ajtóhoz lépek, és résnyire kinyitom azt.
-Na jó...akar valaki előre menni? Ó, mehetek én? Igazán? - Kezem a szívemre teszem meghatottságomban, aztán össze is megyek, hogy úgy slisszoljak ki.
-Oké, ha nem hallotok halálsikolyt, vagy puskalövést fél percen belül, tiszta a levegő.
A hangom persze most is cérnavékony, mint amikor Mickey egér héliumot szív. Istenem, hogy miért teszem ezt mindig magammal...na mindegy, szóval előre megyek, és ha tiszta a telep, akkor kicsit megnövök, olyan egér méretre, hogy azért lássanak, de nagyobbra nem. Nevezzenek paranoiásnak, de valamiért rossz érzésem van ezzel a föld alatti levegőtlen kazamatával kapcsolatban.
Vissza az elejére Go down

Joshua Brody
mutant and proud

Joshua Brody
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Nikolaj Coster-Waldau
Hozzászólások száma : 93
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimeCsüt. 24 Júl. - 18:01



Where am I???



- Melyikre gondolsz? – Kérdezem halvány mosollyal, hogy a patkány az undorító állat, avagy Adam? A leányzó kissé különösen viselkedik, mindkét választ kinézem belőle.
Azért az érdekes, hogy mindketten következesen letegezzük a nőt is, míg ő kitart makacsul a magázás mellett irányunkban. Amennyire csak lehet, nekifutunk a rácsoknak, egyenlőre nem sok reménnyel, mert a picike immár normális nagyságában kinyitja nekünk a zárat. Egész rendes tőle.
- Kösz. – Bólintok, jövök neki egyel, aztán felemelve felé a hüvelykujjamat, arébb tolom az ágyat, hogy a lány nyomában ki tudjak csusszanni a feltáruló nyíláson. Azért kint a folyosón már jobban érzem magam, mert az egész helyzet olyan különös. Ha hülyeséget is csinálok, szoktam rá emlékezni, Travers-nek pedig már itt kéne lenni, hogy intézze az óvadékot. Fura...
- Felőlem semmi akadálya, de hol is van az a kint? – Ez a fiatal gyerek meg nagyon vagány, félmosollyal konstatálom, ahogyan flörtölget a lánnyal. Felsóhajtok, már megint én vagyok a legöregebb, hát persze. Így múlik el a világ dicsősége. A nevét végül megtudjuk a most ember méretű apróságban, és ahogyan elindulunk felszerelést lootolni magunknak, ismét csak nem értem a dolgot, hogyan is lehet pár méterre a raboktól fegyvert tárolni, mintha arra menne ki a játék, hogy szökjünk meg, és törjünk ki, mint holmi kisérleti patkányok valami zombivírussal fertőzött városból. Nyelek egy közepessebbet, remélem tényleg nem valami hülye vírusról van szó. Eredetileg nem is akartam fegyvert felragadni, ám most mégis megteszem. A shotgun jó lesz. Szakértő mozdulattal töltöm meg, és minél több töltönyt igyekszem eltenni a zsebeimbe. Persze a patkányszarba is sikerül belelépni, undorító. Amennyire lehet, lekaristolom a cipőm talpáról, a szagot meg úgysem fogom tudni levakarni róla. Drága volt a szerelésem, de így megy majd az egész a tűzre. A bizsergést érzem, de csak az adrenalinnak tudom be. Hagyom, hogy Adam előresiessen, mögötte a lány, én pedig alkotom az utóvédet, nagyon nem szeretném, ha bárki is hátbakapna minket.
- Mondtam már, hogy utálom a bújócskát? Josh, ha nagyon érdekel valakit. – Hátrálok, és ha nagyon lemaradna a lány, akkor akár a sarkára is léphetek, jobb ezt elkerülni.

Vissza az elejére Go down

Kayla.Silverfox
mutant and proud

Kayla.Silverfox
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Lynn Collins
Hozzászólások száma : 45
Kor : 45



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimeSzer. 23 Júl. - 15:54



Holly shit !






”Ha egyszer a véletlen játszani kezd veled, készülj fel rá: fordulat fordulat után ér. Ha a sors felnyitja kapuját, ontja a meglepetéseket. Ha rést ütött, az események egymás után törnek be rajta, egymást érik a meglepetések. A meglepetés homály.”


- Felőlem úgy fogalmaz, ahogy jólesik, különösképpen nem érdekel. De ahogy ön szereti a végleteket a fogalmazásában én pedig szeretem a megjegyzéseket az ilyen hozzászólásokra. Szóval ez ilyen. – vonok vállat. Nem akarok én vitázni senkivel, van jobb dolgunk is, szerintem. Kezdjük például azzal, hogy még mindig nem tudom, mi a rossebet keresünk itt, azt meg pláne, hogy hogyan jussunk ki. Szerencsére éles nyelvű barátomnak van konstruktív javaslata. Nem, mintha nem állnék hozzá kétkedve, de ez egy ilyen nap.
- Ez az állat undorító! – araszolok úgy a cellában, hogy az időközben megmoccanó, körtúrára induló patkányt mindig elkerüljem. Nem tudok nevetni Josh riadalmán, én is hasonlóképpen reagáltam, s szerintem a rágcsálóktól való félelem nem nemfüggő.
- Nem tudom, hogy van-e elég helyünk nekifutni azzal a kossal, de jobb ötletem nincs, szóval legyen rendelése szerint! – marok rá a vaságyra, hogy már lendíthessük is. Bezzeg ekkor a normálisra nőtt mérettel rendelkező Csipike is megjelenik.
- Pukk! – nevetem el magam, mert azt tanultam, hogy akármilyen helyzetben is légy, nem szabad elveszteni a humorérzékedet. Ha azt akarta, hogy pukkadjak meg, hát én biz' isten megpukkadok, ezen ne múljék. Úgyis vicceskedett itt a sörrel meg mindennel. Kint vagyunk, mindegy, nem reagálok minden poénra, inkább elindulok felfedezni. Odabent kevésbé voltam hatékony, hiszen a képességem egyszerűen nem tette lehetővé, hogy elősegítsem a szökést, de így, hogy a patkánytól messze kerültem, sokkal kreatívabb vagyok. Még jó, hogy az ürüléket nem én kaptam. Akkor nem csak bizseregne a tarkóm, hanem felrobbannék. Bizsergés.. apropó.. de mitől van ez?
- Rossz ómen.. – morgok az orrom alatt, miközben arra agitálom Adamet, hogy használja azokat a kulcsokat, ha már megszerezte őket. Míg ő az egyik ajtóval szórakozik, én a másikhoz lépek, s mivel nem tartom elég fényességesnek a helyzetünket, rányúlok a villanykapcsolóra. Eléggé ledöbbenek azon, hogy kinyílik erre az ajtó. Elsőre nem lépek be, hisz fegyvertelen vagyok, de mintha láttam volna amott valami lámpát meg gumibotokat. Magamhoz is veszek egyet-egyet, jó lesz az, maximum kivilágítom valakinek a szemét, hogy aztán jól kupán tudjam sunyni. Nem vagyok egy harcias nőszemély, hogyha ilyen eszközökről van szó. Én az eszemmel éltem mindig is, na meg a meggyőző képességemmel.
- Amondó vagyok, hogy cellát láttunk már eleget. – jegyzem, s hogyha egyetértésre találok, akkor a hosszú folyosó felé veszem az irányt. Persze leszakadni nem akarok a társaimról, valamiért úgy érzem, lótúróra se mennénk egymás nélkül, szóval ha ők másfelé mennek, kénytelen leszek velük tartani. De igyekeztem azért nagyon logikus és határozott lenni. Minek mennénk a cellák felé? Általában úgyis csak rácsokat találhatunk arra..

Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimeHétf. 21 Júl. - 1:08

Lévén Adam immár a kulcsok őrzőjévé avanzsált, gond nélkül kinyitja a szekrényt. Mindeközben észreveszi, hogy valójában még egy a cellákat elzáróval szinte identikusan megegyező vasajtó van a teremben a szomszéd-, valamint egy jobb minőségű, valamivel nagyobb a szemben lévő falon.
Nem okoz csalódást a szerkény, már amennyiben a lelkes fosztogató nem ragaszkodik az aranyhoz. Két shotgun, darabonként tíz töltényt tartalmazó töltényövvel kísérve. Ha ismeri a fegyvert, vagy kipróbálja, egybe maximum nyolc darabot tud beletölteni.
Ezek mellett kevlar mellényből szintén kettő, illetve három szett fekete öltözék. Hosszú nadrág, hosszú felső, bakancs, simlis sapka. Leginkább biztonsági személyzeté lehet. Nem kifejezetten nagy méretek, de rugalmas az anyaga, és enyhén bélelt. Hűvös van, még akár kellemes is lehet ezek viselete idelenn. A bakancsok szintén rugalmas anyagúnak tűnnek, kivéve az orruk. Az minden bizonnyal acélbetétes.
Ezen kívül három zseblámpa - amolyan rendőri, verekedésre és alkalmas, hosszúkás -, valamint három gumibot is található mellettük.
Az íróasztal fiókjai zárva, és egyik kulcs sem nyitja őket a kulcscsomóról. Az íróasztal fémből van. Összesen négy szék szétszórva a teremben, hasonlóképp fémből.

A benti ostromduó elnyeri szabadságát, hála harmadik társuknak. Már mikor kinyitja az ajtót, hamar kellemesebben érzik magukat. Valamelyest javult a szoba egyébként pocsék szellőzése.
Kiérve az előtérbe ugyanúgy láthatják az íróasztalt, és a szekrényt, melyet Adam éppen kifoszt. A shotgunokat, a ruhákat.
Kayla különös, bizsergető érzést tapasztalhat, mikor kiér a cellából. Nem biztos, hogy csak a hideg miatt. Joshua szintén érez némi bizsergést, de vélhetően inkább bosszúságában. Egy kellemes kis kupac patkányürülékben csúszik meg a cipője, amit fordultában sikerült bele is masszíroznia lábbelije talpának redői közé.

A két másik ajtó gond nélkül nyitható az Adamnél lévő kulcsokkal. A kisebbikkel egy a korábbihoz hasonló cellákat tartalmazó helyiségbe juthat a kis társaság, míg a másikon át - melyhez némi próbálgatás után rájöhetnek, hogy a mellette lévő villanykapcsoló valójában ajtónyitó, fedél felpattint, kulcsot be, elfordít, nyílik - egy igen hosszú folyosóra érkeznek meg. Szintén kivilágítva.


/Körváltás csütörtök, azaz 2014.07.24. 19:00/
Vissza az elejére Go down

Adam Knight
mutant and proud

Adam Knight
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Dave Annable
Hozzászólások száma : 44
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimeSzer. 16 Júl. - 19:06

Kicsit talán furcsán nézek, ahogy ezek ketten elkezdtek itt építő kockázni, vagy mi a búbánatot művelni, amíg távol voltam, minden estre a rácsos ajtóhoz lépek, és óvatosan kinyitom a zárat a kulccsal, hogy időben el tudjak ugrani, mielőtt pofán vágna az ajtó, vagy rám esne a faltörő kosuk.
-Srácok, értékelem a rombolás élvezetét úgy, mint bárki, de mi lenne, ha inkább lelépnénk? Ha kint vagyunk, tőlem széttörhettek amit csak akartok, becsszó.
Aztán hátam a falnak támasztva várok, hogy kijöjjenek onnan, és még odavetem Kayla-nak:
-Nos, ha jól emlékszem már csak te nem szöktél ki eddig cellából. Üdv a klubban. A tagságit postázzuk, a sört te fizeted az első gyűléseden. Most pedig, ha megbocsájtotok.
Sarkon fordulok, hogy végre kifoszthassam azt a vasládát, már persze, ha ki tudom nyitni valamelyik kulccsal. Olyan boldog lennék, ha fegyvert tartanának benne, vagy esetleg aranyrudakat...nem, a fegyver jobb. Netán egy arany Shotgun, gyémánt skulókkal töltve? Na jó, elég az álmodozásból, lássuk végre, mit nyertem!
-Egyébként a csipikéért pukkadj meg! - szólok hátra a vállam felett. - Jó, hogy nem akarsz mindjárt babaházba költöztetni, az eszem megáll. Ha mindenáron nevezni szeretnél valaminek, az Adam jó lesz.
Vissza az elejére Go down

Joshua Brody
mutant and proud

Joshua Brody
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Nikolaj Coster-Waldau
Hozzászólások száma : 93
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimeHétf. 14 Júl. - 13:32



Where am I???



- Szeretek végletesen fogalmazni, addig örüljön a hölgy, amíg vele nem teszem ugyanezt. – Emelem meg, majd ejtem le egy kicsit mindkét vállamat flegmán. Nem nagyon aggodalmaskodom azon, hogy milyen helyzetbe kerültem. Az ügyvédem elvileg ha sokáig nem tudja, hogy hol vagyok, elkezdi végighívni a kórházakat, és a szövetségi börtönöket, rám fog találni. Akár le is ülhetnék, hogy megvárjam, koszt vélhetően lesz. Viszont az állati gyanussá teszi a helyzetet, hogy miért nincsen szellőztetés? Ha meg akartak volna ölni, akkor ennél lényegesen egyszerűbben megtehetették volna, direkt megfullasztani valakit igen körülményes dolog. Lehet, hogy csupán akarnak tőlem valamit, de annyira nem sürgős a dolog, addig hadd kínlódjak itt a másik delikvenssel. Ez olyan, mint a tíz kicsi néger azonossága, csak rá kell jönnöm, hogy mi bennünk a közös. A mutáció? A kicsiről most már egyértelmű, Hófehérke is közülünk valónak tűnik azzal a furcsa mozdulattal. Lehet, hogy valami mutánsvadász telepén vagyunk. Nem túl jó ómen, nem szeretem, ha másokkal egy lapon emlegetnek. Egyenlőre nem veszek részt a társalgásban, tartalékolom az erőmet, miután nem találtam semmi repedést, üreges téglát. Mondanám, hogy ésszel, és fizikai erővel kell innen kijutnunk. Odaállok, és rámarkolok a rácsra, amint a kicsit megindul, aztán megmaradt cellatársam felé fordulok, méregelem a kérdést.
- Azt aztán várhatjuk. A feszegetésnek semmi értelme. Jobb ötletem van. – Megemelem az ágyat, teljesen álló helyzetbe tornászom, és mutatom, hogy lépjen mellém, markoljon rá az egyik felére.
- Fussunk neki a rácsnak, faltörő kosnak jó lehet. Ha csak egy rács meglazul, már ki fogsz férni rajta. – Sugalom barátságosan, és ha készen áll, akkor indulhat a dolog, akár teljes erőből. Ha elsőre nem jön össze, akkor ismét, és ismét, az ágy fogja bánni, nem a vállunk.
Vissza az elejére Go down

Kayla.Silverfox
mutant and proud

Kayla.Silverfox
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Lynn Collins
Hozzászólások száma : 45
Kor : 45



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimeVas. 13 Júl. - 0:09



What the Hell?






”Ha egyszer a véletlen játszani kezd veled, készülj el rá: fordulat fordulat után ér. Ha a sors felnyitja kapuját, ontja a meglepetéseket. Ha rést ütött, az események egymás után törnek be rajta, egymást érik a meglepetések. A meglepetés homály.”


- A bájos meg a pofa szerintem egy mondatban úgy vannak egymással, mint a tűz és a víz, de ahogy tetszik. – vonok vállat a kettejük beszélgetésére. Még jó, hogy engem nem skatulyáznak be, jó nekem úgy, hogy csak egy nő vagyok a sok.. khm.. az egyetlenből jelenleg.
Mindenesetre büszke nő, még akkor is, hogyha elfog a röhögőgörcs az alakváltást és pláne a hangot illetőn.
- Jól van csipike, nem kell aggódni, nem akarok rád telepedni. – meresztgetem a szememet, hogy meg is lássam a minimalizált férfit, majd amíg az nekilát kifelé orientálódni, a másikat veszem górcső alá.
- Úgy is mondhatjuk, s élek a gyanúperrel, hogy te is az vagy. – közlöm vele. Mondanék még valamit, de hirtelen mintha kifutna belőlem az erő. Mivel már nem fenyeget senkit veszély amiatt, hogy leülök, leroskadok az ágyra. Mi a fenéért szédülök? Csak nem ez a pasi csinálja? Hallottam már fura képességű mutánsokról. Nem örülnék, ha ő lenne miszter Légszomj és szédülés.
- Arrafelé minden oké? – teszem fel a kérdést, mert azért mégis. Közben felkelek, s megpróbálok egy hasznos javaslattal élni.
- Megemeljük ezt a ragyás ágyat és megpróbáljuk vele felfeszegetni a rácsokat, vagy várjuk a nem létező jószerencsét?


Vissza az elejére Go down

Adam Knight
mutant and proud

Adam Knight
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Dave Annable
Hozzászólások száma : 44
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimeCsüt. 10 Júl. - 19:50

~Oké, azt hiszem ilyet többet nem csinálok...bakker, de rohadt szűk volt ez, lehet tényleg mást is kéne otthon tartanom a sörön, és a chipsen kívül?~
A vak sötét nem valami biztató, ezért fülelek pár percig, és csak ez után növekszem vissza, egy kevésbé hangyasztikus méretre, miután szinte biztos vagyok benne, hogy nincs itt rajtam kívül senki. Hunyorogva nézek körül a villany felkapcsolása után, aztán a kulcsokra úgy vetem rá magam, mintha legalábbis kincset találtam volna. Ó igen, édes szabadság, jövök!
~Hmmm...nem felejtettem el valamit?~
Hátrasandítok a vállam felett, abba az irányba, ahol a cellák vannak, aztán legyintek, és elindulok kifelé. Érdekel is engem, ha itt makkannak meg, ha velem zárták őket össze, biztos nagy gazemberek ők is, ráadásul az egyik lebrókerezett! Elég ebből, ideje elhúzni innen. Aztán megtorpanok, és felsóhajtok.
~Az a fene nagy szívem fog egyszer a sírba vinni.~
Visszafordulok, és ha a kulcsok közül valamelyik nyitja, akkor kinyitom az ajtót, és a rácsokat is, hogy végre kijuthassanak, aztán engedek a kíváncsiságomnak, és megpróbálom a fémszekrényt is kinyitni, ki tudja.
-Ó, egyébként, nem vagyok bróker! - Jelentek ki diadalittasan dübörgő hangon, kihúzva magam. - Én....író vagyok...és mellesleg, kiengedtelek. Szívesen.
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimeSzer. 9 Júl. - 13:15

Most, hogy egy kissé lenyugodtak a kedélyek, a csapat valamivel alaposabban is megfigyelheti a helyiséget. Egyértelműen rozsdamentes acélból lehetnek a zárszerkezet és közvetlen környéke - mivel szemben a rácsok többségével, - bár a levegő egészen párás, dohos, mégis tökéletesen makulátlanok a fémfelületek.
Az ágyak még mozdíthatóak is lehetnek, azonban egyetlen ember ereje egészen biztos, hogy kevés lenne hozzá.
Odakint Adam - átpréselve magát a néhány milliméteres, ajtó alatti résen - sötétségbe ér. Hosszas tapogatózás után azonban megtalálhatja a villanykapcsolót - természetesen emberi méret mellett -, így szeme elé tárulhat az eddig feketébe rejtett valóság.
Egy minimalista berendezésű, irodaszerű helyiségbe érkezett. Leginkább egy katonai fogda fogadószobájára emlékeztet, hiszen összesen egy darab íróasztal, némi ülőalkalmatosság, a falon akasztókon kulcsok, valamint egy csukott fémszekrény. Mindegyik fal betonból épült, a belmagasság jó három méter is lehet, körben fénycsövek adják a világítást. Ajtaja fémajtó éppúgy, mint a cellák helyiségét lezáró társa. Valamivel kevésbé rossz itt a levegő, ami valószínűleg betudható a plafonon több helyütt is megtalálható tenyérnyi, rácsos szellőzőnyílásoknak. Ha pont alájuk áll valaki, még érezheti is az enyhe fuvallatot.
Odabent a két delikvens kezd lassanként enyhén szédülni, valószínűleg az oxigénhiány miatt. Mivel nincs szellőzés, és már ébren vannak, minden bizonnyal gyorsabban használják el a levegőt.
Vissza az elejére Go down

Joshua Brody
mutant and proud

Joshua Brody
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Nikolaj Coster-Waldau
Hozzászólások száma : 93
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimeKedd 8 Júl. - 21:53



Where am I???



Azon tűnődöm, hogy ezek ketten itt valami régi ismerősök lehetnek? Talán. Mi másért lennénk összezárva? Ha valami igazán komoly zűrbe keveredtem volna, azt nem vadidegenekkel teszem, ezek szerint több mint egy éve volt, hogy semmi nem rémlik velük kapcsolatban, ám akkor ennyire béna lett volna az üldözőnk, ilyen sokáig tartott kézre keríteni minket? Nevetségesen hangzik.
A másik fickó is mozgolódik, de még nem nyitotta ki a szemét, így egyenlőre marad a hölgy, akivel fel tudom venni a társalság menetét. Pimaszsága lepereg rólam, mint almáról a víz, flegma somolygással rántom meg a vállam, még mindig én vagyok itt a legelegánsabb.
- A hölgynek is. – Fél szemmel odasandítok, hogy mitől lehet annyira ki, a patkánytól fura módon még én is irtózom, nem hiszem, hogy leoszott szerep, hogy csak a nők riadozhatnak a rágcsálóktól, úgyhogy egy amolyan húbaszki megugrással lépek egyet hátra. Biztosan rohadtul nem volt ez tőlem férfias, de a fóbiáin az ember nem tud uralkodni. A mutáns se. Amíg sajgó halántákomat maszírozom, azt lesem, hogy a csajszi milyen ügybuzgó, mire megkapjuk a reggelit, szétszedi a cellát, és tankot épít belőle.
- Elkövettünk? Nyilván, ha itt vagyunk kispajtás. Lefogadom, hogy te valami tőzsdei üzér vagy a bájos kis pofáddal. – A leányzóra nem mondok semmit, úriember vagyok ahhoz, hogy találgassak. Miközben megpróbálok felmászni, érdeklődve figyelem, hogy mit is csinál a fiatal nő, közben felpillantok, és immár egyértelmű, nincsen ablak, csak a téglákat kopogtatom, hátha találok üregeset, illetve az ágyak alá is benézek. Aztán enyhén meglepődöm, amikor a srácból hupikék törpike lesz, és a hangja is röhesen cukivé válik. A szám elé kapom a kezem, nehogy felnyerítsek, méltatlan lenne hozzám. Mégis felvonom a szemöldököm, anélkül, hogy hozzáérnék a nőhöz, csendesen, szinte riasztóan vetem oda neki.
- Hát ez mi volt szépkislány? Valami büvészek vagytok? – Nem, ennyire még én sem vagyok hülye, csak karba fonom a kezem, mint aki még életében nem látott ilyesmit. Magamtól biztosan nem fogok lelepleződni, és ha a csaj az én szememet is ki akarja nyomni, ahhoz még nekem is lesz pár tae-kwon-do rúgásom.
- Valójában... igen. – Biccentek, és amikor törpehősünk felfedezi a kinti világot, tovább kutatkodok a cellában, amelyről érzem, hogy több, mint aminek látszik. Vagy eleve a két cellatársam maga a próba?

Vissza az elejére Go down

Adam Knight
mutant and proud

Adam Knight
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Dave Annable
Hozzászólások száma : 44
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimeHétf. 7 Júl. - 20:02

Kezdeti titkolózásom ellenére valamiért az a furcsa érzés tör rám, hogy ennek a kellemes, bár korai hangú nőnek mégsem ártana megmutatni mennyire ügyes, és különleges mutáns vagyok én, csak, hogy lássa, milyen szuper alakkal került egy cellába. Furcsa, hisz ezt annak ellenére érzem, hogy fél másodperce még gyanakodva méregettem, ahogy hozzám közelített, de most már meg sem fordul a fejemben, hogy a hüvelykujjával a szemem akarja kinyomni, és csak az számít, hogy összemenjek, de gyorsan. Mire egyet pislant, már egy 15 centis Adam akciófigura áll előtte az ágyon, és néz rá fel.
-Izé, itt vagyok lent - jelentem ki, cérnavékony hangon, majd még hozzáteszem: - ne ülj rám légyszi.
Ez után a rácsok felé fordulok, mert valamiért nagyon kárt akarok tenni bennük...bár lövésem sincs, hogyan. Minden esetre lehuppanok az ágyról, és ha senkinek sincs ellenére, hupikék törpike méretemnek hála kiszaladok két rács között, és ott nézek körbe. Hát itt sincs semmi, amivel ezt szét lehetne törni.
-Én igen - jelentem ki, a kérdésre, hogy szökött-e meg már valaki a sittről. Az igent még mindig lufi akcentussal ejtem ki, de közben azért elkezdek visszanőni, mielőtt még a röhögőgörcs lesz a vesztük szegényeknek.
-De kétlem, hogy ez börtön lenne. Ott nem olyan jó fejek, hogy ilyen szobatársakat kapjak.
Aztán elgondolkodva mérem végig Kayla-t.
-A te szemszögedből persze már más a helyzet. Na jó...megnézem van-e valami a környéken, amivel ki tudlak titeket engedni. Addig ti váratok itt.
Nem, nem várom el, hogy nevessenek ezen, helyette összezsugorodom, hogy ki tudjak férfi az ajtó alatti résen a folyosóra, ha van, és felmérjem a terepet. Valahogy csak ki lehet jutni innen. A következő pár percben felkutatom a környezetünket, amennyire lehet, és igyekszem kerülni a feltűnést.
Vissza az elejére Go down

Kayla.Silverfox
mutant and proud

Kayla.Silverfox
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Lynn Collins
Hozzászólások száma : 45
Kor : 45



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimeVas. 6 Júl. - 20:04



What the Hell?






”Ha egyszer a véletlen játszani kezd veled, készülj el rá: fordulat fordulat után ér. Ha a sors felnyitja kapuját, ontja a meglepetéseket. Ha rést ütött, az események egymás után törnek be rajta, egymást érik a meglepetések. A meglepetés homály.”


Sok furcsaság történt már velem az életben, de két férfival sem zártak még egy cellába. Ha kiderül, hogy ehhez köze van Stunak, vagy annak a furcsa, fehérbe öltözött majomnak, aki a bárba hívott, akkor csak az ég menti meg őket attól, hogy a hátsójukba ne csavarja egy-egy gránátot! Amikor kijutok innen. Nem ha, hanem amikor. Szigorúan csak az.
A kérdés meglep, de nem forráz le túlzottan. Csípőből születik rá egy „hát persze” válaszom, de aztán mégsem zörgök. Mivel ezek itt vannak köze, simán tudnám használni rajtuk a képességemet, úgyhogy nem kenyerem tovább a hangoskodás.
- Jó reggelt, Csipkerózsika! – pimaszkodom egy sort, s közben mindenfelé igyekszem nézni, csak arra a francos patkányra nem. Sőt, inkább azt figyelem, hogy az ágy mennyire mozdítható, esetleg kikaphatóak-e a lábai, amivel a rácsot szét lehetne feszegetni. Na nem nekem, nyilván én nem vagyok hozzá elég erős.
Amíg ezen elmélkedem és azon szívom a fogamat, hogy miért is nincsen nálam ilyenkor egy jóképű hajcsat, a másik úriember is fel talál ébredni kába szendergéséből. A poénra nem reagálok, bár általában szoktam én értékelni, de ez most nem az a játék. Főképpen azért nem, mert jó lenne inkább kijutni innen, semmint bájologni és traccspartival elütni az időt.
- A világon semmit! Jaj, mutasd csak! Valami van ott az arcodon! – nyúlok Adam felé – ő ébredt utoljára, s különben is, a jelek szerint ő van hozzám közelebb – és teszek úgy, mintha hüvelykujjammal le akarnék törölni valami maszatot a képéről.
~ Ha mutáns vagy, akkor itt és most megmutatod nekem a képességedet! ~ gondolom közben, s hacsak nem immúnis a hipnózisra, akkor elő fog törni belőle az a képesség. Mondjuk utólag már rájövök, hogy nem a legjobb utasítást adtam, mert ha valami pusztító, akkor annyi nekünk, szóval még mindig az arcát piszkálva – ha azt nem engedi, akkor megfogva a vállát – folytatom egy körrel ~ Nem teszel kárt senkiben, legfeljebb a cella rácsaiban!
Na, ez is megvolt, még sincs este, ha sikerrel jártam, akkor most várhatom a hatást. Remélhetőleg a másik pasinak is megindul majd a vezérhangyája erre, hiszen ha már egy mutáns van a társaságban, akkor csak kimászik a többiből is a „különlegesség”. Közben persze a rácsok még mindig gondot jelentenek, mert arra már sikerült rájöjjek, hogy ez a fránya cella be van zárva.
- Semmit, éppen ezért nem akarok itt maradni. Szökött már valamelyikőtök börtönből? – hagyom el az illedelmes, magázó formulákat. Azt hiszem, hogy ez a helyzet feljogosít a közvetlenségre. Mondjuk úgy, hogy fizikai korlátokba ütközik az, hogy távolságtartó legyek. Szó szerint.


Vissza az elejére Go down

Adam Knight
mutant and proud

Adam Knight
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Dave Annable
Hozzászólások száma : 44
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimeVas. 6 Júl. - 1:28

Kelletlenül mordulok fel, amikor meghallom, hogy egy lágy női hang élesen vágja ketté kényelmes, lidérces álmomat, melyet el is felejtek abban a pillanatban, hogy kinyitom a szemeim.
-Ne már... - Nyögök fel, aztán csodálkozva pislogok, majd megvonom a vállaim, és visszadőlök arra a kemény kényelmetlen ágyra. Aztán megint úgy ülök fel, mintha rugón feküdnék. Ez nem ágy, ez meg nem a hálószobám. Mi a....
-Huhh....
Lábra állok, végigmérem a két kollégát, aztán messzebb húzódom a szép arcú nőtől. Arról vitatkozhatnánk, hogy a másik fickó külsőre veszélyesebbnek tűnik e, de valami oka csak van annak, hogy a börtön olimpián ez a lány a férfi kategóriában hajt az aranyéremre, szóval én inkább miatta aggódom. Mellesleg hangosabb is. Nagyjából itt kezdek el gondolkodni azon, mi a fenét keresek itt. Úgy értem, abszolút el tudom képzelni, hogy sokak szerint ilyen helyen érdemelném meg, hogy eltöltsem a maradék életem, de amennyire emlékszem, nem buktam le, és....nem is csináltam semmit, csak otthon ültem és...
-Bakker!!!
Na itt nagyra nyílnak a szemeim, és rémülten nézek körül, de továbbra is csak hárman vagyunk itt. Helyes...de mégis...mi a fene? Az utolsó emlékem, hogy olvastam, aztán...aztán semmi. Olyankor nem olyan vicces, ha velem csinálják ezt, ezek szerint.
-Oké...semmi baj, elnézést, kicsit elragadtattam magam. Khmmm...Tudja valaki, mikor jön a szobapincér?
Van egy sanda gyanúm, hogy nem fogják értékelni a humorom, ezért a rácsokhoz sétálok, és megragadom őket. Egy 10-es hatékonysági skálán nagyjából a 0-t súrolná alulról ez a cucc, ha összezsugorodnék, de nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet lenne felfedni magam két idegen előtt. A fogva tartómról nem is beszélve...
-Oké, ti mit követtetek el?
Vissza az elejére Go down

Joshua Brody
mutant and proud

Joshua Brody
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Nikolaj Coster-Waldau
Hozzászólások száma : 93
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimeSzomb. 5 Júl. - 11:21



Where am I???



A renoi Atlantis kaszinó igazán vendégmarasztaló hely. Törzsvendégként ingyen kapom az italt, miután tudják, hogy pénzt szórni járok oda. Játékszenvedélyemből olyannyira támogatom a szerencsejátékot, hogy kedves baleknak tartanak. Ha tudnák, hogy miből is van a pénzem, talán az sem érdekelné őket, míg én játékpénzként kezelem még a zöldhasúakat is, amiből aztán zsenont váltok be.  Az egyik olyan, mint a másik, könnyen jött, könnyen megy. Már állandó szobám is van, amiért nem számolnak fel pénzt, ugyanis tízezer dolláros tétekben kockázom, többségében veszítve. Igazából mondhatnám, hogy nyerek, csak egy értelmes ember egy idő után belátná, mikor kell abbahagyni, én viszont még a győzelmi sorozat után is tovább emelem a tétet, felrakva minden nyereményt, amíg meg nem unom. Van, hogy néha beváltom, de csak azért, hogy aztán mindenkit bulizni hívjak, és ott verjem el a nyereményt. Talán ezért van, hogy ha haragosaim támadnak, a vágott szemű nagydarab biztonsági őrök amellett, hogy szólnak, feltartják az érkezőket, akár még meg is öklözik őket. Mondhatnám, hogy rendes banda, de csak kiszolgáló személyzet, amiért olyan sok pénzt hagyok ott náluk. Ellenben a tegnap este csak fehér folt. Nem szoktam ilyen gyorsan elfelejteni semmit, sőt, a betegségemnek köszönhetően a rövidtávú memóriám tökéletes, még részegen is tudom, mit csináltam. Most viszont csak a tejszerű köd lebeg az elmémben. Benyugtatóztak volna. Hasogató fejfájásra ébredek, déja vu...! Aki a két végén égeti a gyertyát bizony ne csodálkozzon.
Kinyitom a szemem, és felnézek. Rácsok. Ez nem meglepő. Ami inkább, hogy amikor letartóztatnak, akkor nem kábítanak el, és nagyjából egy órán belül mindig kint szoktam lenni, hála a már jól felépített ügyvédi protokollnak. Travers érti a dolgát, és mocskosul megfizetem. Ez valami más.  Végigpillantok magamon, a tegnap esti hollófekete szmokingot, viselem, törtfehér inggel, és csokornyakkendővel. A zsebembe nyúlva még pár zsetont is felfedezek. Gyorsan rátalálok a szájspray-ra, aki így él, mint én, annak legyen ilyen kéznél. Ezt nem vették el, ellenben a bokámra csatolt negyvenötöst igen. Francba. Volt már rosszabb is, ellenben az ütemes csapkodás csak nem kezd el csillapodni. Felülök, és gyorsan befújok a számba, valami durva priccsen voltam eldőlve. A rácsoknál valami barna cica sivalkodik, a másik ágyon egy hozzám hasonlóan kidőlt alak. Ez már tényleg furcsa, nem szoktak csak úgy férfiakat és nőket egyhalomra bezárni. Maffia? Hát akkor itt a vége, de akkor miért nem öltek meg? A pénzemre fáj  a foguk? Semmi értelme, sosem őrzök még a bankban sem több pénzt, mint amit rövid időn belül ne tudnék elverni. Akkor meg...?
- Lehetne egy kicsit... hangosabban? – Kérdem a fiatal nőre molyogva, aztán körbejárom a cellánkat. Erősen kétlem, hogy nyitva hagyták volna a rácsokat, ezért inkább a priccsek alá nézek be, végigkocogatom a falakat, hátha találok valami üreges téglát, no meg az is érdekel, van e ablakunk, honnan szűrődik be a fény. Ha nagyon magasan lenne, mozgásmásoló révén a sziklamászához is kiválóan értek, ügyesen a falhoz tapadva felpókozom magam amennyire csak lehet. Most nem számít, ha összekoszolom a drága ruhát. Nem akarok még reggeli előtt kinyúvadni.
Vissza az elejére Go down

Kayla.Silverfox
mutant and proud

Kayla.Silverfox
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Lynn Collins
Hozzászólások száma : 45
Kor : 45



TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitimePént. 4 Júl. - 12:32



What the Hell?






”Ha egyszer a véletlen játszani kezd veled, készülj el rá: fordulat fordulat után ér. Ha a sors felnyitja kapuját, ontja a meglepetéseket. Ha rést ütött, az események egymás után törnek be rajta, egymást érik a meglepetések. A meglepetés homály.”


Az élet egy rémes játék. Az elmúlt hónapok őrszellemei bizonyosan utálnak, mert jó nem nagyon történt velem, amióta megvettem azt a salemi házat. De persze én kerestem a bajt, nem kellett volna semmiféle találkára elmennem. Én és az a fránya kíváncsiság! Itt van az eredmény. Csak tudnám, hogy hol van az az itt?
Egy börtöncellában ébredek, s bár már ez is fura így önmagában, mégsem ütközöm meg annyira rajta, mint a sarokban motozó patkány látványán. Halk sikkantás szakad ki belőlem, s úgy pattanok fel, mint akit megmart egy kígyó. Utálom a rágcsálókat! El nem tudom mondani, hogy mennyire. Hol van ilyenkor egy macska, aki megenné ezt a hízott, undorító dögöt?
Kóvályog a fejem, olyan érzésem van, mintha előző este jól beitaloztam volna. De hol is voltam én este, ahol lerészegedhettem? S főleg miért? Na jó, a miérteket nem kell firtatni, abból lenne elég. Kezdjük csak az elején. A testvérem kapcsán megpróbáltak megvesztegetni, s mivel az ürge azt mondta, hogy Ems régi jó ismerőse, el tudom képzelni, hogy az én hebrencs, megalomán vérem mibe keveredett. Mindig volt baj a józan ítélőképességében, de sose hittem volna, hogy tényleg igazak a róla keringő pletykák. És láss csodát: de, azok! Szóval ihattam volna akár miatta, akár amiatt, mert minden eszemet elvesztve lefeküdtem a férfival, akit ugyan szeretek, de aki nem emlékszik rám, szóval nyilván nem voltam több számára egy kellemes numeránál. És hogy ez miért zavar? Mert el tudom képzelni, hogy más nőkkel is ezt csinálja. Mindet egyesével fojtanám meg az akaratommal, ha ugyan olyan lennék, mint Ems! Ám hiába minden ok, én mégsem hiszem, hogy ittam volna. De akkor mégis hová lettek az emlékeim?
A mocsatos patkány neszezése ráz öntudatra újra révedésemből. Lekászálódom az ágyról és rögvest a rácsokhoz lépek, hogy megpróbáljak kijutni innen valahogy. Nem normális helyzet ez és dombon ülő juhászkutya legyek, ha megvárom, hogy bárki.. Bárki? Körbepillantok. Ekkor veszem észre a két, számomra teljesen ismeretlen, szintén ájultnak látszó férfit. Ez így egyre fantasztikusabb! Vajon kik ők, s főleg miért vannak ott, ahol én?
Önzőségem utat tör magának, s nem foglalkozom velük. Ki akarok jutni, lesz, amit lesz, így a cellaajtót keresem, a rozsdás rácsokkal zörgök, s ha szerencsém van, akkor nincsen kulcsra zárva. Közben a zörgésre csak felébrednek ezek ketten is. Lehet, hogy többre megyek a nyers férfierővel, mint a magaméval. Áh, fene bele! Ébresztőt nekik! - gondolom így, s direkt zörgetem a rácsokat úgy, hogy arra még a holtak is felkelnének.
- Felkelni, lusta banda! – adom ki parancsba, bár nem tudom, hogy minek. Lehet, hogy csak a bajom lesz velük. Na mindegy, nem gondolkodtam ezen előre, most meg ehetem, amit főztem. Azért azt jó lenne tudni, hogy működik-e még a képességem. Ha esetleg valamelyik közelebb jönne, rögvest kipróbálhatnám.. hát tovább zörgetek, de nem céltalanul. A rozsdás rácsokat még mindig nem szeretem magam körül, tehát a cellaajtónál kavirnyászok, még mindig azt tesztelve, hogy nyílik-e az a szar.
Csak ez a randa patkány ne sasolna így!

Vissza az elejére Go down

Nikola Tesla
mutant and proud

Nikola Tesla
független
loneliness is a gun
Play By : Jonathon Young
Hozzászólások száma : 577



TémanyitásTárgy: Börtön   Börtön Icon_minitimePént. 4 Júl. - 0:05

Egy vélhetően rég nem használt börtönhelyiség több cellával.
Börtön Night-in-the-cells-for-police-officer
A cellák rácsai helyenként rozsdafoltosak, de még erősen tartanak. Patkány a sarokban, penészfolt a falon. Neoncsövek világítanak.

/Első kör vége: július 9. szerda éjfél, addig annyit írtok és olyan sorrendben, ahogy nektek tetszik. Ha mesélői hozzászólás kell, kérlek szóljatok, hogy biztosan észrevegyem!Smile/
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Börtön Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Börtön
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Kalandok, események :: Kalandok, mesék :: Iskolakerülõk - Csodaország, avagy hol is vagyunk?-