we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Barlang Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Barlang Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Barlang Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Barlang Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Barlang Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Barlang Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Barlang Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Barlang Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Barlang Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Barlang

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeSzomb. 30 Aug. - 21:50

Kira az egyik kezén behúzza karmait, és kezével eltolja a reteszt. Egyértelműen úgy látszik, hogy ez az ajtó túloldaláról érkezőket hivatott megállítani.

/Folytatás a Dzsungel topicban/
Vissza az elejére Go down

Joshua Brody
mutant and proud

Joshua Brody
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Nikolaj Coster-Waldau
Hozzászólások száma : 93
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeSzomb. 30 Aug. - 12:33




Where am I???



Nem akarok magyarázatokba fogni, de ha a szőkeség rákérdezne, azt hiszem nem kezdenék el ködös magyarázatokba fogni. Megérdemli, hogy tudja, hogy ha arra kiváncsi, magamtól nem terhelem ilyesmivel, ha úgy alakul, hogy hosszabb távon megmaradunk egymás látókörében, még az is lehet, hogy én világosítsam fel. Már az egész helyzet, torz, morbid. Egymásnak idegen embereket rabol el valaki, hogy aztán meg se mutatkozzon, hanem egy olcsó társasjátékká avanzsálva a helyzetet, afféle kijutós kalickát állít fel nekik. Haleyt ugyan ismerem, a többit nem, úgy érzem magam, mintha fehéregér lennék, aki a sajtért képes végigszaladni a labirintust. De mi lesz majd a mi sajtunk?
Kéz a kézben indulunk a vélt kijárat felé, ám attól félek, ahogyan közeledik a végjáték, szembe kell majd néznünk fogvatartónkkal. Magamért nem aggódok, nincsenek következmények, a társaim tekintetében sem érzem magam hős lovagnak. De az állapotos kismama, akiért ha nem is bevallottan, de mindig gyengéd érzelmeket tápláltam, itt kutyagol mellettem, átázva, mezitláb. Érte, és a kicsiért bármit megtennék, nem is értem, hogyan kerülhettek ilyen méltatlan helyzetbe. Többesszámban gondolok sokszor rájuk, annak ellenére, hogy alig látszik még a hasán, de ha jól gondolom, onnantól már baba, hogy megfogant, bármekkora is legyen. Egy idő után mégis szétcsusszanunk, hogy egyszerűbb legyen a haladás, és felkészülhessünk egy esetleges támadásra, de pontosan odafigyelek rá, hogy ne maradjon le, a rosszullét legkisebb jelére lépni tudjak. Felsóhajtok, amikor megpillantom a lépcsőket, hát ez nagyon nem lesz így jó. Nem hagyom, hogy három percig másszunk felfelé, alig egy után megállok, és ellentmondást nem tűröen veszem fel őt a hátamra, miközben átnyújtom a saját lámpámat.
- Kapaszkodj belém, és világíts kérlek. – Így még kisebb esélyünk van egy esetleges csapda feltűnése esetén, de nem érdekel, nem fogom sem otthagyni, sem pedig ahhoz asszisztálni, hogy elvetéljen a megerősítéstől. Nem én vagyok az apa, de önző dolog lenne ez alapján megitélni bárkit is. Az ő élete volt, amit úgy fogadok el, ahogy van. Hagyom, hogy átölelje a nyakamat. Megfeszülök, de csak azért, hogy kiegyensúlyozzam magunkat, törékeny kis súlya alig jelent megerőltetést. Lehelletnyit lassulok be, de legalább nem fogok elcsúszni, ha rálépek egy meztelen csigára.
- Nem lesz semmi baj. – Súgom hátra, garantálni mégsem tudom, inkább finom nyugtatás ez, hogy legalább nincsen egyedül. Társaink ha jól sejtem, jóval előrébb kaptatnak már, mire felérünk mi is a tetejére. Ott már leteszem a leányzót, kapkodom a levegőt pár pillanatig, aztán elmosolyodom, jelezve, hogy nincsen semmi baj. Ha az ügyeletes konzervnyitónk még nem rombolt volna át az ajtón, akkor én magam nyitom ki a reteszt, és lépek át a susnyásba, hogy körbeforgassam a fejem, hova is jutottunk.


Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeCsüt. 28 Aug. - 18:26

Szóval börtön rendszerint és megannyi jóakaró. Tényleg nem számon kérni akar, de annyira azért nem szőke fejben, hogy ne tudja, hogy az egyszerű befektetési ügyletek nem járnak ilyen kockázatokkal. Két kivétel persze akad, vagy túl jól csinálja, ezért a konkurencia meg akar szabadulni Joshuától, vagy nem épp egyenes úton folynak az ügyletek. Habár az első kivételnél nem magyarázott a börtön. Habár nem elképzelhetetlen, hogy a munkának semmi köze mindehhez.
Mivel nála nincs zseblámpa, ezért nem áll neki a kutatásnak, úgyse látna semmit normálisan. És hát, aki a saját szobájában is neki megy néha az ágy sarkának éjszakánként, mikor leoson egy kis süteményért, az ne egy idegen helyen kezdjen kommandózni.
Joshua keze a kapaszkodó, míg el nem engedi. Haley a pillanatnál csak egy hajsználnyival tovább kapaszkodik belé, azután ő is elengedi a férfi kezét. A vascsövet természetesen továbbra is magával hurcolja, szabaddá vált kezével viszont végre kicsavarja copfjából a vizet. A falhoz húzódva várja, hogy Kira ismét utat törjön a kis csapatnak.

- Lépcsők, remek.
Morogja magának, miközben a legnagyobb természetességgel sorol be Joshua mellé, akár elöl, akár hátul, netán a csapat közepén szándékozik haladni a másik. Haleynek végülis mindegy. Csak azért drukkol, hogy ne kelljen sokat lépcsőzni, mert mostanában állóképessége nem a régi… nem mintha régen olyan acélos lett volna. Az orra elé koncentrál, nem szeretne orra bukni és legurulni.
- Pihennem kell kicsit – zihálja alig három perc lépcsőzés után – menjetek nyugodtan tovább, én is megyek mindjárt.
Öt percet képtelen végiglépcsőzni felfelé, így akár megvárják akár nem, félrehúzódik és igyekszik minél hamarabb összeszedni magát, hogy aztán utolérje a többieket, ha szükséges.
Így aztán nem csoda, ha az ajtót elérve, akármi is a csapat döntése, ő nem megy feljebb. Minek? Kifelé haladjanak, aztán el, minél messzebb ettől a helytől. Persze, ha mindenki felfelé menne, egyedül nem szívesen bóklászna el, nem mintha el tudna bánni az ajtóval, hogy bárhova is bóklásszon… A fémretesszel természetesen nem próbálkozik meg, felesleges lenne, ránézésre nincsenek egy súlycsoportban a súlyos retesszel, csak kifárasztaná magát még jobban, mikor itt van Joshua és Kira is. Az útba mindenesetre megint nem áll, a karmos lány ajtó láttán általában szokta aktivizálni magát, minek akadályozza akkor.

- Kimegyünk, ugye? – Kicsit hallgatózik. – Kintnek tűnik, ugye?
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimePént. 22 Aug. - 22:02

Kira nem húzza az időt, már töri is az utat tovább. Az újabb masszív ajtó mögött immár egy hosszú, enyhén jobbra kanyarodó lépcső található. Világítás itt sincs, és a néhány vészfény vajmi kevés az orra bukás megakadályozására, így a csapatnak nagy szüksége lesz a zseblámpákra.
A lépcsők olyan szélesek, hogy sétálva akár három ember is elférhet rajta kényelmesen. Az más kérdés, hogy egyrészt a plafon beláthatatlan magasságokban rejtőzik, és a baloldalt megfigyelhető betonfallal szemben jobbra valamiféle fémből készült fal található.
Olyan hatást kelt az egész hely, mintha egy mese hatalmas tornyának körfolyosóján járnának. Bár sehol egy boszorkány, sehol egy királyfi. Sárkányról már nem is beszélve.
Legalább öt perces folyamatos lépcsőzés után érnek el egy helyre, ahol jobbra a falon egy ajtó található. Rajta zár nem, ellenben egy masszív fémretesz található. A túloldalról különös, leginkább erdő zsongásához hasonlatos hangok szűrődnek ki.


/Körváltás: augusztus 27. szerda, 20:00. Ha a csapat bemegy az ajtón - mint ahogy az már sejthető -, a dzsungelben találják magukat, azonban nem a másik csapat által éppen vizsgált ajtón lépnek be. Ebből következik, hogy nem is látják egymást. A dzsungelben ugyanúgy sötétség honol, leszámítva a vészfényeket. Természetesen nem kötelező a csapatnak bemennie az ajtón. Smile A folyosó ívben folytatódik tovább a lépcsősorral./
Vissza az elejére Go down

Joshua Brody
mutant and proud

Joshua Brody
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Nikolaj Coster-Waldau
Hozzászólások száma : 93
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimePént. 22 Aug. - 15:49



Where am I???



 Tökéletesen hidegen hagy, hogy mi lesz a szmoking sorsa, a pénz eddig sem számított, de a szőke kicsi esetén nem venném a szívemre, ha megfázna, netán a babájával valami gond támadna. Ugyan a gyerek nem az enyém, ettől még lehetek gáláns a fiatal anyukával szemben. A sittes múlt, a playboy élet kívülről biztosan nem összeegyeztethető a jellememmel, ezért kíváló érzékkel építem fel, milyen is vagyok valójában, Haley csak a fényűzésről tud, és jobb is így a szempontjából, felesleges lenne idegeskednie, hogy hányan vannak a nyomomban, a szerencsejátékfelügyelet embereit egészen ügyesen kezelem már, de a szövetségi nyomozóirodától mostanság még egy ügynököt is rám küldtek, aki mintha másféle úton indult volna, mint egykori elődei. Sosem vot gyomrom a gyilkossághoz, nem tudom, hogyan állítanám félre. Ezért lett volna jól ha a kicsi  igent mond az ajánlatra, mert akkor legalább az anyagi biztonságot megkapta volna.
- Mondanám, hogy szép jó napot, ha ezt annak lehetne nevezni. – Nevetek erőltetetten Artemis felé, aki szintén mosott szarnak néz ki, Haley-vel, és a robotlánnyal biztosan megjárhatták a poklok poklát. Kincsem igen kezdeményező ami a kapcsolatokat illeti, a bemutatkozást követően aktívan kezdeményezi, hogy megtudja a társaim nevét. Öntudatos kislány! Megindulunk a Kirának nevezett néma düh nyomában, aki módszeresen aprítja előttünk az akadályt. Aggodalmaskodva pillantok néha a szőke felé, ujjai szokatlanul hidegek. Nem ártana sietnünk, hogy vízhatlan ruhába bújhasson. Kaylát érintően Haley észreveheti, hogy tekintetem mindössze annyit suhan át rajta, hogy mint afféle csapattag, ne maradjon le, semmilyen érzelmet nem mutatok, amely többet sejtetne, bár mint tudjuk a nő szív könnyen épít légvárakat. Ha tudnám, hogy ilyesmik játszódnak le Haley gondolataiban, még büszke is lennék újfent kialakult kapcsolatunkra.
- Tudja a halál. Amennyi jóakaróm van. – Emelem meg finoman vállaimat, aztán ejtem őket vissza alap helyzetbe. Ajkaimon pimasz mosoly játszik, kétlem, hogy annyira fontos lennék hogy velem együtt még egy tucatnyi idegen is itt leli a végét, mint valami olcsó kirakósjátékban. Elengedem végül védencem kezét, de csak azért, hogy szabadabban tudjunk mozogni. Van egy olyan érzésem, hogy a végkifejlet közel van, nagyon közel. Ellenben ha a saját lábainkat kell majd lefűrészelnünk, attól nem kicsit fogok kiborulni. Újabb terem, ahol nem sokra jutunk ki, még egy teremtett lélekkel nem találkoztunk. Kira után megyek a folyosón, ahol további szobák után nézelődök, ha találok, hát benyitok.
Vissza az elejére Go down

Nora Outterridge
mutant and proud

Nora Outterridge
független
loneliness is a gun
Play By : Arielle Kebbel
Hozzászólások száma : 79
Kor : 28



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimePént. 22 Aug. - 10:04

Ajaj, nagy a baj


Némileg meglepett, hogy mekkorára duzzadt a létszámunk azóta, hogy Kira átvágta magát az ajtón, teljesen bizonyos, hogy igencsak egyei a kódfeltörő képessége. Én tutira nem vagyok ebben ilyen jó. Ha lenne itt valami ember, elbutítanám annyira, hogy tudjam befolyásolni, de nincsen, szóval buktam a dolgot.
Haley bemutat, de én jobbára csak biccentek, nem tahóságból, egyszerűen nagyon leszívta a maradék energiatartalékaimat a kürtőben való felúszás. Nem mondom, hogy nincs haszna annak, hogy Kirának adtam egy szép kis löketet, de én attól még megüthetem miatta a bokám. S persze, hogy most nem kerül senki a szemem elé, akiből kiszívhatnám az életerejét. Ilyen az én szerencsém.
Újdonsült útitársaimat persze jó alaposan megszemlélem, de úgy egyébként nem foglalkozom velük, nem is beszélek, tartogatom akkora, amikor már muszáj lesz. Azért, egy mosolyt kapnak, még ebben a helyzetben is, mert nem akarok tahónak tűnni, megeshet még, hogy rájuk leszek utalva.
Amikor végül átjutunk egy másik terembe, részemről belépek Kira után, aztán mivel elég sok felfedeznivaló akad, nekilátok körülnézni. Mondjuk, lehetséges, hogy nem ártana sietni, mert amilyen őrületesen hangos volt a nő, meglehet, hogy már nagyon szemet szúrtunk, vagyis fület, de na… Mondjuk, én feltételezem, hogy tudnak az itt létünkről, csak éppen nem mindegy, hogy csendben közeledünk a fogva tartóinkhoz, vagy úgy, ahogy most, valósággal szirénázva.
Mindegy is, mivel ez egy vezérlőnek tűnik, valószínűleg találok széket, nem leszek rest leülni, és arról kutakodni a fiókos szekrényekben, számítógépasztalok fiókjaiban. Ha nem görgős szék, akkor mindig átülök egy másikra, de muszáj egy kicsit pihennem. Reménykedem benne, hogy találok valami használhatót.


//Bocsánat a nagy kimaradásért! :S//
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeVas. 17 Aug. - 10:30

Kira továbbra sem válik beszédesebbé, ellenben egyszerű biccentéssel azért reagál, már-már köszön, ha úgy adódik.
A generátorok csarnokának bejárata melletti másik fémajtó hasonló az előbb elpusztított társához. Haley kérdésére a hatalmas karmokkal ellátott fiatal nő újabb éktelen lármával járó műveletbe kezd, és egész egyszerűen bebontja ezt a nyílászárót is, eltüntetve ezzel a szóösszetétel második tagját.
Odabent biztonsági helyiség vagy valamilyen vezérlő, ugyanis a falak tele vannak képernyőkkel, előttük pedig számítógépek, kapcsolók, billentyűzetek. Természetesen semmi sem működik, mindössze egy-két vészfény.
Sorakozik itt még egy adag fiókos szekrény, illetve a számítógépasztalok - ha hívhatjuk így ezeket a tömböket - szintén kisebb fiókokkal vannak ellátva.
Nagyjából a bejárattal szemközti sarokban újabb erőteljes ajtó látható. Az összkép alapján sejthető, hogy legalább részben biztonsági helyiségről van itt szó, ugyanis mindkét ajtó előtt mágneskapu található, és az egészen tágas szoba középső része egészen olyan, mint egy motozó-terelő minifolyosó.
A fémdetektor kapuk nem működnek, különben minden bizonnyal lármázni kezdtek volna, mikor érkeztekor Kira átlépett az egyiken.


/Körváltás augusztus 21. csütörtök 21:00,
az addigi hozzászólások száma nincs limitálva/
Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeSzomb. 16 Aug. - 15:06

- Köszi.
Hálás mosollyal ajkán bújik bele a száraz szmokingba, végre valami, ami nem csuromvíz. Habár félő, hogy az elegáns öltözet nem ússza meg ezt a napot, a finom bélés máris magába szívta a vizet, de ezzel együtt is sokkal kellemesebb – már a körülményekhez képest – Haley közérzete. Felhajtja a neki túlságosan hosszú ujjakat, két-három hajtás mindkét oldalon és kész is van.
- Ó, el is felejtettem a bemutatásokat. Ő Kira, ő pedig Artemisz. Lányok, ő Joshua.
Nem jön zavarba mulasztása miatt, végülis nem a brit királyi családnál vannak ötórai teán, ahol súlyos vétség lenne egy ilyen hiba. A bemutatáskor értelemszerűen előbb Kira, majd az Artemisz álnéven bemutatkozott Nora felé int. Azután kíváncsian pillant Kayla felé, mivel Adam -jelenlegi méretéből adódóan - jelenlétéről nem is tud, így csak a lánynak mutatkozik be.
- Szia, Haley vagyok.
Kezet most nem nyújt, egyik keze Joshua kezében, amit a felszínes nyugalom érdekében nem engedne el, a másik kezében pedig a vascsőt szorongatja még mindig. Pedig érzi, hogy hajából újfent ki kéne csavarnia a vizet, mielőtt még eláztatja kívülről a szmoking hátát. Feledi azonban eme magvas gondolatait Josh szavai hallatán.
~ „Rendszerint?!” ~
Visszhangzik gondolataiban az aprócska elszólás, a férfi börtönnel kapcsolatos ügyei eleddig ismeretlenek voltak előtte, de egyértelműen nem ez az a helyzet, amikor ezt meg kell beszélniük. Sőt, túlzás, hogy meg kell beszélniük, hiszen a hirtelen lánykérés ellenére is, a férfi nem tartozik neki elszámolással.
~ „Emlékek nélkül ébredtünk?” ~
Pillantása Kaylára rebben és a vöröses fényben méri végig. Valahogy persze ő is ugyanígy fogalmazott, de most mégiscsak egy férfiról és egy vonzó nőről van szó,és ezek a szavak egészen intim közelséget sejtetnek. Erősen kell magát emlékeztetnie az alig pár pillanattal korábban megállapított tényre, Joshua nem tartozik neki elszámolással. Se börtöncellákról, se az életében szereplő nőkről. Alig láthatóan megcsóválja fejét, különben is hülyeség most ilyesmivel foglalkoznia. A világért nem mondaná ki, még a gondolatban sem, hogy talán valamiféle féltékenységet érez. Mennyivel egyszerűbb lenne a dolga, ha tudna Adam létezéséről.

- Te tudod ki tette ezt? Vagy csak általánosságban jellemezted azt az őrültet szemétládának?
Végül csak ennyit kérdez, ez abszolút elfogadható téma. A propeller leállása és a fényeltűnés közti kapcsolaton nem gondolkodik, már csak azért sem, mert végre továbbhaladnak.
- Ha ilyesmi az ajtó, az nem fog gondot okozni, igaz Kira?
Ő már látta akcióban a lányt, bizakodva halad a másik ajtóig, ahol nem állja el Kira útját, essen csak minél hamarabb az ajtónak, annál hamarabb kerülnek kintebb egy kicsivel. Most gondolkodik csak el azon, hogy neki nem volt túl nagy trauma látni a karmos lányt, de Joshua és Kayla? Láthatóan nem borult ki Josh sem a látottakon, ez vajon azt jelenti, hogy ő is képességekkel bír vagy csupáncsak a mai nap már nem tud semmin sem meglepődni? Erről a kérdésről mindenféleképp szeretne majd beszélgetni, ha kijutottak. Olyan jó lenne életének ezen részletéről is szabadon beszélnie vele.
Vissza az elejére Go down

Joshua Brody
mutant and proud

Joshua Brody
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Nikolaj Coster-Waldau
Hozzászólások száma : 93
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeSzomb. 16 Aug. - 11:46



Where am I???



 Nem igazán akar összeállni a kép, itt vagyunk hárman, különféle képességekkel, most pedig szembetalálkozom azzal a lánnyal, aki a naplók szerint egykor nagyon is sokat jelentett nekem, olyannyira, hogy még el is hagytam, nehogy megbántsam. Azóta ugyan rendeződött a viszonyunk, talán az lehet az oka, hogy most ismét itt látom, hogy valaki vele akar zsarolni? El tudnám képzelni a dolgot. Lekapom magamról a szmokingot, és a lányra adom, hogy legalább ne fagyjon halálra. Miközben hallgatom a beszámolót, bizonytalanul méregetem a szótlan, karmos halálosztót, felé biccentek s közben Haleyt kérdezem.
- És ő? Kicsoda ez a csinos... kishölgy... – Próbálok ironizálni, még a vascsövet is megszemlélem,  egyre kevésbé áll össze a történet. Az elején még maffiára gyanakodtam, netán befolyásos üzletemberre, akinek szúrja a szemét a létezésem, de többről van itt szó. Ki tudja, hogy hányan barangolnak még a láthatóan föld alatti katakombákban, és ha többségében képességekkel rendelkezők, akkor az elrablónk biztosan a génjeinkre utazik. Miért?
- Reméltem, hogy még reggeli előtt végez velünk ez a szemétláda. A sitten rendszerint ehetetlen a kaja. – Humorizálok kínomban, és erőlteljesen visszafogom magam, hogy ne érintsem meg legalább a szöszke haját, amely úgy tűnik csomókban lóg a fejéről a koszos víznek köszönhetően. Elindulok valamerre, ő mégis kijavít, rossz irányba tartok.
- Arra cellák vannak. Szintén emlékek nélkül ébredtünk. Bár nálam ez nem újdonság, de most tényleg. Elkábítottak, azt hiszem. – Pillantok Adamra, és Kaylára. Rövid idő alatt szövetséggé kovácsolódtunk, a célunk egyértelmű; kijutni innen.  Előbbi valamiért ismét a törpe méretben folytatja, erre csak vállat rántani, tudok, inkább folytatom az okfejtést, hogy megnyugtassam a kicsit. – Hát passz, zsákutcának tűnt, de most már... – Biccentek a rém felé. – Talán lehet esélyünk. – Most már nincsen nálam fegyver, a puskát lepasszoltam Kaylának, de ha elindulunk visszafelé, a raktárból felragadok magamnak egy gumibotot, és az alkarom alá szorítom. Elvezetem a kicsiny csapatot addig az ajtóig, amely hermetikusan volt lezárva. Kimérten várakozom, már csak az a lényeg, hogy mielőbb kijussunk innen, még az elrablásunk oka sem mozgat meg túlzottan.
Vissza az elejére Go down

Adam Knight
mutant and proud

Adam Knight
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Dave Annable
Hozzászólások száma : 44
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimePént. 15 Aug. - 1:17

A folyosón haladva különös dilemmával találom szembe magam: nem szeretnék nagyra nőni, mert akkor könnyebb eltalálni engem különböző, levegőben terjedő ólomdarabokkal, viszont ha ilyen kicsi maradok, a szabadságom mellett egy részvételi oklevelet is kaphatok egy félmaratonra, mire kijutok innen. Szerencsére Kayla eléggé bambulva mozog előre...sőt, ami az illeti, párszor majdnem rám is lép, így már csak bosszúból is az ő cipőjére ugrom, és megyek még jobban össze, hogy elbújhassak a fűzők alatt, és így élvezzem az utat. Beletelik pár lépésébe, mire eljutok odáig, hogy nem suttogom azt, hogy "juhhhhéééé", és bokszolok ököllel a levegőbe.
A dolgokba nagyon nem szólok bele, csak itt maradok csendben, és figyelek. Kis szerencsével az őrök is úgy tudják, hogy a lábfejben nincs létfontosságú szerv, szóval ide nem fog lőni senki, ha baj van, szóval biztonságban vagyok itt, a többit pedig a párosra bízom. Ideje, hogy meghálálják, amiért kiengedtem őket na! Egy darabig nem is történik semmi izgi, ajtók, folyosók...de amikor megjelenik a másik két nő...
~Basszus, mi ez, tömlöc, vagy randi barlang??? Komolyan, szinte már nem is emlékszem, miért akartam kijutni innen!~
Azért biztos ami biztos egyenlőre maradok Kayla cipőjében, és csak figyelek, amíg kiderül, ki kivel van.
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeKedd 12 Aug. - 21:39

Kira eleinte egyszerűen szótlannak tűnt, Kayla közeledésére azonban maga elé emeli karmait. Láthatóan támadástól tart, harci alapállást vesz fel. Semmi esetre sem enged közel magához senkit. Szót továbbra sem ejt, bármi történjék is. A csapathoz viszont látszólag ragaszkodik, a béke vagy harc kérdését pedig elsősorban társaira bízza. Ha összeütközés történne, egy percig sem volna kérdés, hogy kinek az oldalán állna.

Beljebb haladva a telepen hamarosan összeállhat valamelyest a kép. Az egész csarnok egyetlen célt szolgál, mely minimális műszaki és orosz tudással összerakható: Ellátni a komplexum levegő-, víz- és elektromos háztartását. A probléma is egészen egyszerű: A rendszer leállt.
A női osztag számára beugrik, azután nemsokkal érkeztek az anomáliák, miután ők maguk is a csarnokba toppantak. Lehetséges, hogy a ventillátor megállítása nem volt jó hatással az itteni gépek működésére. Bár azok pontos működését ennyi vizsgálat után természetesen képtelenség megállapítani.

A börtönviselt csapat tagjainak felsejlik, hogy bizony akadt még egy terem, ahová az acélos nyílászáró okán nemigen sikerült bejutniuk. Tán a frissen szerzett konzervnyitó segíthet benne.


/Körváltás: augusztus 16. szombat, 16:00./
Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeKedd 12 Aug. - 11:09

- Hát ez is egyfajta kódfeltörő képesség.
Jegyzi meg magának és Artemisznek, miközben hátrébb húzódva figyeli, ahogyan Kira szétcincálja a vasajtót. A vöröses vészfények tökéletes hátteret adnak a jelenetnek, ennek ellenére Haley még mindig nem szokott hozzá teljesen. Szerencsére a kezdeti pánik, amikor elmentek a fények, majdnem olyan hamar múlt el, mint amilyen gyorsan jött. A kis késés természetesen a hangokkal együtt még hátborzongatóbbnak ható vörös fényeknek volt köszönhető.
Jobban rámarkol a vascsőre és Kaylához hasonlóan – habár erről a hasonlóságról persze a szöszke lány mit sem tud –védekező-támadón maga elé emeli, amikor az ajtónak már csak másodpercei vannak hátra. Egyrészt idáig is különösen óvatosan haladtak, másrészt most Haley meg mert volna esküdni rá, hogy vannak az ajtó túloldalán. A vörösfény, a korábban látott vérszerű nyomok, na meg a horrorisztikus menekülésük miatt már nem számít arra, hogy felmentő sereggel fognak találkozni. Igazából már örült volna, ha nem találkoznak egy lélekkel sem, hanem csak szépen kisétálhatnak és hazamehetnek, de úgy látszik, hogy ez is túl nagy kívánság lett volna, még jó, hogy konkrétan ez nem fogalmazódott meg a lányban, mert akkor az ajtó túloldalán álló alakok láttán duplán is csalódottságot érezhetett volna. Így csak még erősebben fogja a vascsövet, még az ujjai is belefehérednek. Kira azonban támadás helyett hátralép egyet, igaz, karmait nem húzza vissza. Fizikai erejét ismerve, na meg, hogy eddig Artemisz se ugrott előre, Haley rájuk néz, keresve a felismerést, miszerint ismerik őket. Ekkor azonban még jobban meglepődik, mert egy nagyon is ismerős hang megszólítja.

- Josh!
Nem kellett egy másodperc se, hogy felismerje a férfit, habár a teljesen sötétben állók arcát nem tudja kivenni. Már mozdul is előre, hogy a számára ébredés óta legnagyobb biztonságot jelentő férfi felé nyújtotta kézbe kapaszkodhasson, nem foglalkozik olyasmivel, hogy még mindig csurom víz és mezítláb van. A hajából és ruháiból csöpögő hideg víz nem tartotta volna vissza, hogy meg is ölelje, de a helyzetük természete miatt nem fecséreli most erre az időt, majd akkor, ha kikerültek innen.
A vascsövet vonszolja magával, természetesen leengedve. Az meg se fordul a fejében, hogy a másik kis csapat tette volna őket a lávaterembe, ugyanakkor a kérdés hallatán azt is elveti, hogy ők lennének a felmentő sereg.

- Fogalmam sincs, valami földalatti barlangteremben ébredtünk, egyikünk se emlékszik rá, hogyan került oda, nem is emlékszünk, hogy találkoztunk volna már valaha. Aztán valami lávaszerű izé majdnem elégetett minket, átjutottunk egy másik terembe, ami vízzel volt tele, onnan egy kürtőn keresztül úsztunk fel, aminek a tetején egy hatalmas propeller szívja fel ide a vizet, fogalmunk sincs miért.
Remegés nélkül tudja elmesélni borzasztó kalandjaikat, természetesen csak a lényeget. A képességeik segítségét nem ecseteli, igazából eszébe se jut, már csak azért se, mert pár lépés után konstatálja, hogy Joshua rossz irányba tart. Legalábbis szerinte, de ad egy kis esélytannak, hogy valamit nem vettek észre.
- Errefelé nem lehet kijutni szerintem. Csak két ajtót találtunk idáig, vagyis egyet, ezt –mutat a szétcincált ajtó maradványaira – a másikon jöttünk, de az csak a vízkürtőhöz vezet, amin felúsztunk a barlangteremből. –Mutat abba az irányba, amelyikből érkeztek. – Arra kéne továbbmenni, amerről jöttetek… – kissé elsápad – de ugye ti nem csak ezt az ajtót találtátok, ugye tudunk másfelé menni?
Igyekszik megnyugtatni magát, hogy nem lehet, hogy ne lenne kijárat. Erősen kapaszkodik Joshua kezébe, ez hamarabb lecsillapítja, mint önmaga győzködése a létező kijáratról.
- És ti hogy kerültetek ide?
Pillant kérdőn Joshuára, majd társaira, ha éppen látótávolságban vannak.
Vissza az elejére Go down

Joshua Brody
mutant and proud

Joshua Brody
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Nikolaj Coster-Waldau
Hozzászólások száma : 93
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeHétf. 11 Aug. - 12:31



Where am I???



Az időnként mini alakban is megjelenő Adam most engem sem tud lekötni, ám a nő igen, aki velünk tartott, egy fokkal értelemesebbnek bizonyult, a kérdései is előre vittek. Van bennem bőven izomerő, ha képest volt velem együtt felemelni az ágyat, és kosként használni, amivel ugyan nem jutottunk túl sokra, a próbálkozás viszont nem lebecsülendő. A számlapot megvizsgálnám ugyan, de miután nem ismerem a kódot, na meg nem is tudom hogy hova vezetne, inkább hagyom a fenébe, a folyosón nézelődök tovább.
Valami karmos kezd megjelenni és sikeresen szembetalálkozunk valami csajjal, akivel egyenlőre jobb nem ujjat húzni. Kaylát magam mögé tolom, ha már ő a nő, és nálam van a fegyver, akkor így fair.
Őszintén szólva már azt sem tudom, hogy merre is tartunk egyátalán Hirtelen ötlettől vezérelve hátrafordulok, és a nő kezébe nyomom a puskát, láthatóan nem tudja más módon megvédeni magát. Aztán olyasmi történik, amit itt tényleg nem vártam volna. Egy szőke fejet pillantok meg a közelben, és nem mást, mint Haleyt azonosítom. Kaylától nem sokkal előrelépve intek oda neki.
- Haley... hát te mi a halált keresel itt? – Visszatekintetek a társaimra, és összeadom a matekpéldát, ha mindhárman tudunk valamit, akkor kizárásos alapon törékeny kvázi-barátnőm is közülünk való lehet. Mindenesetre további kijárat után kutatok, a generátor felé veszem az irányt, rámarkolva a lány kezére. Amerre a gépek, talán arra valami másba is belebotlunk.

Vissza az elejére Go down

Kayla.Silverfox
mutant and proud

Kayla.Silverfox
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Lynn Collins
Hozzászólások száma : 45
Kor : 45



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeHétf. 11 Aug. - 0:40



Holly shit !






”Ha egyszer a véletlen játszani kezd veled, készülj fel rá: fordulat fordulat után ér. Ha a sors felnyitja kapuját, ontja a meglepetéseket. Ha rést ütött, az események egymás után törnek be rajta, egymást érik a meglepetések. A meglepetés homály.”


Hogy két társam mit csinál, azt egy ideje már nem követem figyelemmel. Van ez a nagy bajom, hogy elmerülök a saját világomban és akkor minden más lényegtelenné válik. És most igen erős volt bennem a belső kényszer azt illetőn, hogy kijussak, szóval mindennek egyedül mentem neki, keresve a megoldást. Egészen a számlapig, s a szétesés következtében meglátott női alakig.
- Mi a tosz? – csúszik ki a számon megint igen változatosan, s reflexből hátrébb is lépek, mert sose lehet tudni, hogy milyen alakokkal találkozik az ember egy ilyen helyzetben. A pengék ismerősek voltak, de a női sziluett azért kicsit ront az összképen.
A foglárszobából elemelt nagyméretű elemlámpát tartom magam elé, védekező-támadó pózt felvéve vele és ha tudok, akkor tökön-babon – illetve bármi máson, ami résnek számít, s átférek – keresztül igyekszem közelebb jutni az alakhoz. Nem biztos, hogy ez a világ legnyerőbb ötlete, de momentán nincsen jobb és a fegyverek sem hozzám kerültek, szóval nem tudok hatékony lenni.
Meg nem szólalok, s egyelőre a képességemet is cseszhetem, de azért kérem nem mondhatja senki, hogy nem próbálkozom. Ha valakihez esetleg elég közel tudnék jutni ahhoz, hogy megérintsem, akkor lehetne a helyzettel kezdeni valamit. Így viszont elég kétségbeesettnek tűnhet a próbálkozásom. Akárhogy is, nem nézek ki veszélyesnek. Inkább elveszettnek. Tetszik vagy nem tetszik, ez a helyzet velem. Hogy társaimmal mi van? Egyelőre gőzöm sincs. Megint csak megyek a saját fejem után.


Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeHétf. 4 Aug. - 23:32

Egy pillanatra kerregő-recsegő-zúgó hang hallatszik nagyjából abból az irányból, amerről a társaság érkezett. Mindeközben a villanyok elhomályosulnak, visszatérnek, villódznak, majd minden elsötétül. Néhány vörös színű, vélhetően vészfénynek szánt lámpa kapcsol fel a falak mentén, miközben a távolban felzúg egy kisebb tartalék generátor.
A vasajtó túloldaláról a pillanatnyi csönd alatt mintha neszezést lehetett volna hallani, ezt mindannyian észrevehetik.
Kira nem tudni, hogy a túloldali hangokra, az itteni zajokra vagy a vörös fényekre reagálva, de kiereszti karmait. Mint Arnold Swarzenegger a Halálosztóban, olyan kifejezéstelen arccal gyalogol az ajtó felé. Az hagyján, hogy gyalogol, de azonnal neki is esik. Igaz, hogy vaskos lehet, az adamantium mégiscsak erősebb az acélnál.
Hatalmas csapkodás, fém szakadása, szikrák, éktelen zaj következik. Hasítékok formájában fejti végül ki helyéről az ajtó maradványait. Mögötte pedig, nos meglátjuk, mit talál kis csapatunk...
Kira minden esetre hátra lép, kezeit pedig leengedi. Karmai egyelőre nem csúsznak vissza a helyükre.


/A sok nyaraló miatt körváltás ismételten vasárnap lesz, egészen pontosan augusztus 10. 18:00 órakor. Addig mindenki bátran írhat annyit, amennyi csak jólesik. Különös tekintettel arra, hogy itt bizony karakterek közötti interakciók várhatók. Smile/
Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeVas. 3 Aug. - 14:12

Ahogy beljebb haladnak a még mindig kihaltnak tűnő, ámde mégse csendes csarnokba, Haley nem lesz okosabb, hol is lehetnek. Nem volt még soha ilyesféle helyen, így nagyjából csak akkor tudná meg, hogy hol járnak, ha a lányok tudják, vagy ha rábukkannak valami feliratra, ami elregéli nekik az információkat. A látott jelölések azonban azt se mondják el, hogy mi ez a hely, azt meg végképp nem, hogy ők hárman mit keresnek itt.
Vagyis lehet, hogy elmondják, de sajnos Haley nem tudja megfejteni a jeleket. Ezt nem tanították az iskolában, és a kirándulásokat sem ilyen helyekre szervezték. Láthatóan mégse készítették fel olyan jól a növendékeiket a való életre, mint hirdették. Vagy Haley járt a nem megfelelő iskolába.
Ahogy körbejárnak, nem csak információ után kutat a szöszke lány, hanem valami használható fegyver után is. Egy vascső végül hatásosabb, mint egy fél pár tornacipő. De még csak súlyosabb csavarkulcs, vagy akármi.
A morajló zúgás - hát még furcsa foltok - nem épp vendégmarasztaló, így amint rátalálnak az egyetlen ajtóra, akár talált fegyvernek használható tárgyat, akár nem, már csak az ajtó kinyitása érdekli.

- Valamelyikőtöknek nincs profi kódfeltörő képessége?
Kérdi reménykedve, ugyanis meglehetősen sok variáció áll előttük, ha nem ért sem Artemisz, sem Kira az ilyesmihez. A kínos az lesz, ha lehetőségeik csak véges számúak. De próbálkozniuk akkor is kell, ha épp nem értenek ilyesmihez a lányok. Ha más nem beüti ő az első számkombinációt, ami jobbára az, ami az eszébe jut, de azért megjegyzi, hátha tényleg szisztematikusan végig kell próbálniuk az összes variációt. Óriási mázlira van szükségük, hogy elsőre kijussanak, de ha nem is jutnak ki, legalább annyi ki fog derülni, hogy mennyi lehetőség van még előttük… remélhetőleg végtelen. Bárcsak valahol fel lenne írva a kód, ha már a többi információ nem, reménykedve néz körül Haley, mert hát a remény hal meg utoljára.
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeKedd 29 Júl. - 9:03

A nyomáskiegyenlítő kamra hagy maga után némi kívánnivalót, illetve néhány emléket. Ezeket hívhatjuk egyszerűen fejfájásnak és bedugult füleknek. Hőseink szerencséjére viszonylag gyorsan múlnak ezen hatások, mégis igen kellemetlen ráadás ez az egyébként is terhelt fizikumukra.
Kira erősen liheg még néhány pillanatig, ami tökéletesen érthető, hiszen ő volt legtovább a víz alatt. Arról nem is beszélve, hogy ő a legnehezebb az egész csapatból, még ha ennek mértékével pontosan nem is lehet tisztában két társa.
Emellett viszont kissé olyan, mint a filmekben a robotok. Bambán néz maga elé, mikor éppen nincs dolga. Néha körbetekint, majd visszatér korábbi tevékenységéhez.

Steril, főleg fém- és betonburkolatú gyártelep a hely, ahová érkeztek. Feliratok nincsenek, csak különböző jelölések. Ha valaki nem járt hasonló helyen, sejtelme sincs, mire szolgálhat a hely.
Nagy belmagasság, sok tér, hatalmas gépek és tartályok. Az egész egyetlen hatalmas csarnokba bezsúfolva, ahol egészen könnyen el is tévedhet az ember rövid távon.

Nem kifejezetten megnyugtató érzés, hogy ahol vélhetően a plopeller által beszívott víz érkezik fel a barlangból, ott hangos zúgás közepette áramlik be egy igen vaskos falakkal leválasztott részbe. A háttérzaj jelentős része érkezik az adott fal mögül.

Néhol falra száradt szennyeződés, valamelyik akár vérnyom is lehetett valaha. Az egész helyről egyetlen egy vasajtót találnak, ami kivezet. Mellette számtábla, amolyan pötyögős kódbeíró.


/Mivel a találkozó is ezen a héten lesz, a körváltás ezúttal augusztus 3. vasárnap 14:00. Így azoknak is lesz egy kis ráadás idejük, akik egész szombatjukat szocializálódással töltik.Smile/
Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeHétf. 28 Júl. - 19:25

Vágyódva pillant vissza a láva-terem felé. Természetesen a legendásan rossz levegőt vagy a gyilkos lávát hiányolja, hanem a köveket. Neki ez eszébe se jutott, míg Artemisz nem mondta. Úgy tűnik túlságosan átesett a ló túloldalára. Az ébredés után először eszébe se jutottak képességei, neki állt pakolni a köveket. Most meg a környezetük felhasználásáról feledkezett meg.
Kibújik fáradtpiros tornacipőiből és Artemisz felé nyújtja. Kira felé pillog, hátha ő is beszáll a vetkőzős buliba, de a lány láthatóan nagyon el van gondolkodva. Haley bőszen reméli, hogy a megoldáson gondolkodik ennyire.

- Itt vannak ezek is, hátha segítenek.
Rövidke sortjától és vékonyka trikópólójától nem válik meg, de nem azért, mert szégyenlős lenne. Egyszerűen csak a vékony ruhadarabok feltehetően meg se kottyannának a propellernek. Igaz, kis vászoncipője se valószínű, hogy sok vizet fog zavarni, de erre több esélyt lát.
Csak pislogni tud ő is Kira akciója láttán, nem mintha a víz alatt mást is tudna csinálni. Ezek szerint tényleg nem csak úgy elbambult, hanem a mentőterven gondolkodott.
Haley Artemiszre figyel, hogy hogyan bírja… talán ha tudják, hogy mire készül a lány, akkor várhattak volna. Ezen már kár rágódni, inkább a számolásra figyel. Mikor láthatóan nem jutnak ki az átlagos egy levegővételnyi idő alatt, elmutogatja Artemisznek, hogy akkor ő most levegőt készül neki átadni. És ad is, ösztönösen jön ez is, ahogy a fal áttörése is. Így együtt indulhatnak felfelé, a propellerlapátok között oda tud figyelni magára, mivel nem Artemisz átcibálásával kell foglalkoznia.
Mielőtt kimászna a szervizjáratba, összehalássza a ruhakupac maradékát, ha tudja. Nincsenek illúziói, hogy azt még hordani tudnák eredeti állapotukban, de sose tudni, mikor jöhet jól, ha hozzá tud vágni egy fél pár cipőt valakihez.
- Jól vagytok? Mehetünk?
Nem tart könnyes búcsút a kürtőtől, halad előre, ha a lányok jól vannak, mivel minél hamarabb ki akar innen kerülni, ajtót is nyit, ha tud. Hacsak nem Kira áll most az élre, ami logikus is lenne, tekintve figyelemreméltó fizikumát. Minden helyiségbe érve körülnéz, hátha találnak valami támpontot. Habár ez csak másodlagos, elsősorban arról akar megbizonyosodni, hogy nem leselkedik rájuk veszély.
A hihetetlen fülzúgást, fejfájást sajnos nem láthatta, de szerencsére hamar kijutnak innen.

- Szerintetek mi lehet ez a hely? És hol vannak vajon az emberek? Hallotok valamit?
Veszettül fülel és nézelődik, nehogy az elmebetegekbe fussanak bele, akik kirakták őket a lávaterembe.
Vissza az elejére Go down

Nora Outterridge
mutant and proud

Nora Outterridge
független
loneliness is a gun
Play By : Arielle Kebbel
Hozzászólások száma : 79
Kor : 28



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeVas. 27 Júl. - 11:18

Ajaj, nagy a baj


Elindulunk a vízben, engem pedig kirángat a fagyoskodás állapotából az a francos fejfájás. Ó, hogy még ez is, hát nem igaz, hogy ezzel ver a sors, ahelyett, hogy valami sugallatot küldene, hol a francba is vagyok, és mit kellene csinálnom. Nem mintha hinnék a gondviselésben, de azért néha jó volna egy kis előremutatás, még akkor is, ha esetleg nem hallgatok rá. Itt vagyok egy kicseszett magmás barlangterem melletti vízzel teli kürtőben, majd szét fagyok, mindjárt meg is fulladok, és fogalmam sincs, mit csináljak.
A ruháim semennyire sem akasztják meg a propellert, ellenben tönkremennek, szeretem én ám az ilyet. No sebaj, ez van, ezt kell szeretni, nem fogok most nekiállni sírdogálni. Legalább gyorsan áttérhetek majd a másvilágra, ha elkaszál engem is.
Ellenben Kira, mindenféle előzetes bejelentés nélkül elindul, hogy megoldja a problémát. Pont ezt akartam javasolni, csak nem igazán kaptam választ, mindenesetre örülök, hogy ettől függetlenül cselekszik, én meg remélem, hogy kapok némi levegőt Haleytől, vagy nem tudom, miként képes segítséget nyújtani. Mindenesetre, ha a klasszikus szájból szájba téma történik, arra nagyon figyelek, hogy ne szívjam el az energiáit, jelen helyzetben még nem engedhetem meg magamnak, hogy kiejtsek bárkit is a „játékostársak” közül. Mindamellett, eddig egy teremben Haley húzott ki minket a szarból, most Kira az, akinek a képessége hasznosnak bizonyul, következésképp kell, hogy valahol az enyémnek legyen értelme. Mondjuk, ez azt sejteti, hogy aki idehozott minket, az nagyon is tisztában van azzal, mire vagyunk képesek. Ez nem túlságosan megnyugtató.
Végül így, vagy úgy, de átjutunk a propelleren, ha nem kapok levegőt, akkor engem valószínűleg át kell cibálni rajta, aztán valamiképp életet lehelni belém. Ha kapok, akkor megoldom magamnak, remélhetőleg sérülések nélkül.
Ám az holt biztos, hogy mostanra már nagyon fáradt vagyok, és nem vagyok benne biztos, hogy sokáig bírom már pihenés nélkül.
Utána megyek, amerre vezetnek a többiek, illetve az út, de az biztos, hogy én nem megyek előre, mert ha nekem jön valaki, egyelőre nem tudnék mit kezdeni a helyzettel. Jobb híján csigatempóban megyek mögöttük, és várom a csodát, nem lesz ez így jó, utálom, ha nem vagyok a helyzet ura.
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimePént. 25 Júl. - 11:52

Kira mintha egyfajta sokkos vagy meditatív állapotba került volna, esetleg mindössze kissé mogorvává teszi a komoly mértékű koncentráció. A vízbe kerülve eltűnik, majd Nora várva rá néhány aggodalmas pillanat erejéig szemlélheti meg, hogy végül a sziklába vágott karmokkal emeli ki magát. Így mozog körbe a kis terem felső peremén, míg el nem ér ahhoz a falhoz, ahol alá kellene bukniuk a kürtő felé.
A fröcskölésre és Haley beszámolójára odafigyel, de nem fűz hozzá semmit. Nora kérdésére egyszerűen átkúszik a fal alatt, miközben mindvégig karmait a sziklába vágva tartja magát. Izmai megfeszülnek, bicepszén és vállán jól kirajzolódik a felszíni érhálózat. Valószínűleg ő a társaság legizmosabb tagja.

Nora úgy érezheti, sokkal jobban járt így a pulóvere nélkül, ugyanis a vízben minden ruhanemű csak magába issza a környező vizet, ezzel is korlátozva mozgását.
Talán az a bizonyos emberfeletti entitás is meghallgatta kérését, ugyanis egy nem igazán kellemes, szúró fejfájás téríti észhez a víz jeges kábaságából.

Átérve a fal alatt a kürtőben előreküldhetik a ruháikat, amiket egészen gyorsan magához szív a propeller. Nagyrészt átjutnak rajta, bár erősen megtépázva. Zöldség aprítására is kiváló lehet ez az eszköz lapátjainak élessége alapján.
Kira, lévén nem úszva közlekedik, jóval lassabban halad felfelé. A két lány legjobban teszi, ha a kürtő alján kivárja, míg felér. Addig ugyanis gond nélkül beszívhatja őket a propeller, ha túl közel mennek.
Beletelik némi időbe, mire a karmos lány felér. Egyre könnyebbnek tűnik mászása, majd utolsó mozdulatával a propeller peremén ferdén vágja a betonba karmait. A vízben is élesen hallatszó csattanás, majd megáll a szerkezettel együtt a víz mozgása is.
Ennek hátránya, hogy most bizony úszniuk kell, ha haladni kívánnak. Valószínűleg Haley segítségére lesz Noranak is szüksége, mivel neki véges a levegője, és hamarabb is fárad a vízben.

A lapátok között egy kicsit ügyeskedni kell éles mivoltuk miatt. Aki óvatlan, könnyedén megvágja magát velük. Felette oldalt egy vélhetően szervizjárat, mely úgy öt méteres lehet, végén létrával.
Klasszikus tekerős, hermetikusan záródó ajtó, melyet kinyitva egy levegős helyiségbe juthatnak, akárha egy apró medencéből másznának ki. Ajtaja szintén kerek tekerővel nyílik, mögötte üres átjáró, hasonló ajtóval. Mindössze falain vannak nyomásjelzők, melyek ha belépnek, ugrálni kezdenek. Míg nincs csukva mögöttük az ajtó, semmi sem történik. Ha becsukták, fülzúgás, füldugulás, fejfájás következik, majd kinyílik a szemközti ajtó. Egy gyárszerű, tágas helyiségbe érkezhetnek.


/Körváltás: július 28. hétfő 19:00
Kérdés esetén szokásos módon a megfelelő topicban vagy pmben nyugodtan lehet kérdezni./
Vissza az elejére Go down

Nora Outterridge
mutant and proud

Nora Outterridge
független
loneliness is a gun
Play By : Arielle Kebbel
Hozzászólások száma : 79
Kor : 28



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeCsüt. 24 Júl. - 23:39

Ajaj, nagy a baj


A helyzethez mérten egészen nyugisan fagyoskodom, attól még ugyanis, hogy agyérgörcsöt kapok, ugyanúgy megfagyok, ha meg már meghalok, hát legalább viszonylag nyugisan tegyem. Eme fene jó állapotomban fröcsköl az arcomba a víz, amitől prüszkölnöm kell egyet, meg kiseperni az arcomból a szép adag vizet.
- Mi a franc?
Az már világos, hogy Haley a vízzel tud operálni, következésképp lehet némi köze a dologhoz. Bajban lenne? Te jó ég, remélem nem, mert én nem igazán tudok segíteni neki.
Nem sokkal utána viszont megérkezik a lány, akinek a látványától azért megkönnyebbülök. El is kezdi rögtön a beszámolóját, amitől nekem nemes egyszerűséggel tátva marad a szám, és legszívesebben összetörnék valamit. Mondjuk annak a féregnek a koponyáját, aki ezt a szart kitalálta és megépítette.
- Hát ez igazán csodás. Szóval nem igazán van kiút…
Sóhajtok fel, nem akarok én borúlátó lenni, de mégis mi az istent kezdjünk egy propellerrel? Nekem abszolút nincs semmi eszközöm arra, hogy megállítsam.
- Ha felkerülünk.
Nyomom meg a ha szócskát, és azt hiszem, hogy ezen a ponton kezdem feladni a reményt, fáradt is vagyok, elegem is van.
- Őszintén… gőzöm sincs. Kira… nem tudod esetleg egy kicsit megtartani a karmaiddal? Míg át nem megyünk? Vagy valami? Basszameg, ha ezt előre tudom, hozhattunk volna egy nagyobb követ, hogy megakasszuk vele.
Csóválom meg a fejem végül, de hamar belátom a fene nagy tehetetlenségemben, hogy itt bizony menni kell.
- Vaaagy… várjunk csak, milyen cipő van rajtatok? Talán az is elég lenne rá.
Nem szórakozok, azzal a lendülettel kibújok az edzőcipőmből, és mivel pulcsi van rajtam, azt is leveszem, beletolom az ujjaiba a cipőket, majd összehúzom, így talán több esély van arra, hogy megakassza a propellert. Ugyanezen elv mentén bújok ki a farmeromból is, annak tök erős az anyaga, bízom benne, hogy sikerülhet. Jobb ötletem nincs, ez is több, mint a semmi.
Végül elindulunk, én pedig arra koncentrálok, hogy amint megérzem a sodrást, készüljek a cuccaim elengedésére. Túl korán nem akarom, mert akkor fennáll a veszélye annak, hogy sokkal hamarabb érek majd oda, és az nem lenne épp nyerő felállás. Aztán ha útjukra engedtem őket, fohászkodom valami emberfeletti entitáshoz, hogy ugyan szánjon már meg minket…

Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeKedd 22 Júl. - 17:40

Kapkodva veszi a levegőt, amint felér a felszínre a medence-teremben. Az utóbbi időben, vagyis mióta tudatosan használja képességét, nem érezte ezt a mindent elsöprő vágyat úszás közben az éltető oxigén után, ami most meg annyira meglepte, hogy az utolsó pár méteren már csak az ösztön hajtotta. Komolyan rá kell vennie Natet, hogy gyakoroljanak.
Lassan tempózik Nora (és feltehetően Kira) felé, közben igyekszik légzését szabályozni. Megkapaszkodik Haley is a rücskös falban, amiért elfáradt tagjai igazán hálásak… csak ne kezdene rögtön fázni.

- Tényleg van egy kürtő, itt kezdődik alattunk, nem rövid, de segít a sodrás, fel lehet úszni benne egy levegővétellel. A sodrást viszont egy… – nem a hidegvíztől akad el a szava –  ó, mi az már – jobb mutatóujjával körözni kezd – propeller!, szóval egy propeller generálja, azt hiszem felszívja a vizet, majdnem engem is felszívott, azért tartott ennyi ideig visszaérnem.
Nem láttam elágazásokat, szóval nagy valósínűséggel csak felfelé lehet menni és imádkozni, hogy ne szeleteljen fel. Közvetlenül a propeller előtt nem tudtam szétnézni, mert akkor ugye már más foglalt le.
– Grimaszol egyet, nem egy kellemes emlék. – Egyébként a kürtő egy idő után ki van építve, meg ki is van világítva, szóval, ha felkerülünk, akkor már valami építményben leszünk…
Hangjából kihallani, hogy ezt nem tartja feltétlenül jónak, ugyanis elképzelhető, hogy belefutnak azokba az elmebetegekbe, akik kirakták őket a láva-terembe.
- Menjünk?
Csak félig kérdezi, hiszen, hacsak a lányok nem találtak itt valamit, akkor egyszerűen nincs más lehetőségük, mint előre. Ha a propellerek problematikájához lenne megoldási javaslatuk, annak Haley nagyon tudna örülni, mert az egyetlen ötlete az lenne, hogy a propellernél a vizet elkezdi a másik irányba forgatni, hogy ezzel lassítsa le a lapátokat, míg ők átúsznak közöttük, de ha ennyire kimerült, akkor erre esélyt se lát.
Végül, ha mindent megbeszéltek és az indulás mellett döntenek, akkor nagy levegőt vesz és elindul előre, hogy mutassa az utat, míg el nem érik a sodrást.
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeHétf. 21 Júl. - 2:38

Nora ahogy ott didereg a vízben - illetve Kira is, ha éppen benézne - azt láthatja, hogy megemelkedik a vízfelszín, majd bugyborékolva fröcsköl az arcába. Valahonnan a fal mögül bukkant elő, akár a kürtőből is érkezhetett.
Mindeközben a lávató termében tovább gőzöl a tömény kénsav, csak hogy kellő hangulatot. Már a lávához közeli falra is sisteregve csapódik ki, így ismerkedik a hely domborzatával.

Haley még éppen időben fordul meg, és egészen biztos, hogy a vízmanipuláló képessége is jól jön a szituációban. Sejtheti, bármelyik híján már sokkal helytakarékosabb formában gazdagítaná a kürtő vizét. Vagy ki tudja, hová szívta volna el darabjait az emberi turmix készítésére alkalmas propeller.
Bármennyire is képes a vízben lélegezni, az előző vizes teremben felbukkanása után erőteljes, legyűrhetetlennek tűnő lihegésben tör ki. Olyasféle erőkifejtést végzett most, amit csakis az életösztön diktálhat belé kellően sok adrenalin hatására.

Öröm az ürömben, hogy a propeller meggyorsítja a felfelé közlekedést, tehát kevesebb levegővel is fel lehet jutni. A kockázatok, és mellékhatások tekintetében kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!


/Körváltás csütörtök, azaz 2014.07.24. 19:00/
Vissza az elejére Go down

Nora Outterridge
mutant and proud

Nora Outterridge
független
loneliness is a gun
Play By : Arielle Kebbel
Hozzászólások száma : 79
Kor : 28



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimePént. 18 Júl. - 22:45

Ajaj, nagy a baj


Az úszás nem okoz gondot, aminek felettébb örülök, bár nem vagyok a legcsodásabb állapotban. Tutibiztos, hogy többet nem lesz olyan isteni ötletem, hogy az energiáimból adjak másnak.
- Oké, vigyázz magadra!
Fogalmam sincs, hogy ezt miért mondom, általában nem szokott érdekelni a számomra idegenek testi épsége, még azoké se nagyon, akiket ismerek. Most viszont valamiért úgy gondolom, hogy innen csak együtt juthatunk ki. Szerencsétlen helyzet volna, ha az egyikünk már most kihullana a sorból.
Én közben kapaszkodom a rücskös falba, mert nem fárasztanám magam fölöslegesen a tempózással, és vissza-visszanézek, hogy hol marad már Kira. Nem kéne megvárnia, míg a láva eléri, tutira emlékezetes, s égető élmény volna, de ennyire senki sem szomjazhat az adrenalinra.
Egyre inkább elhatalmasodik rajtam a bizonyosság, hogy én bizony mocskosul fázom, és nagyon-nagyon szeretnék már egy meleg takarót, vagy csak kijutni innen, persze, a láva felé nincs visszaút. De vajon mi lesz, ha ez az út sem járható? Jobban mondva úszható? Nem szeretném elképzelni, ahogy szépen lassan megfagyunk itt. Az idő közben telik, én pedig egyre türelmetlenebbnek érzem magam, egyszerűen túlságosan is aggaszt ez az egész helyzet, nem tudok szabadulni attól az érzéstől, hogy itt talán tényleg vége szakadhat nyomorult kis életemnek.
- Basszus, jó hosszú lehet ez a kürtő, ennyit én biztos, hogy nem bírok ki egy lélegzetvétellel.
Sóhajtom Kirának, ha már ideért, ha nem, akkor csak magamnak, viszont utóbbi esetben kénytelen leszek visszaúszni, hogy vajon mit csinál még mindig. Nem akarhat szénné égni…
Akárhogy is, a kürtőbe nem úszhatok Haley után, ha esetleg bajba kerül, mert megfulladnék jó eséllyel. Mi van, ha nem tudnak kivinni innen sehogy? Itt ragadok a fagyhalálig? Szép kis kilátás...
Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitimeCsüt. 17 Júl. - 21:39

- Sietek!
Azzal lemerül és élvezettel tempózik előre. Horrorisztikus ébredése óta most először érzi magát jól, nem kell a fojtogató levegőt beszívnia, a hőség sem bántja, ráadásul a láva sem fenyegeti jelenleg. A hűs vizet direkt kellemesnek érzi, de azért nem felejti el feladatát, sem hogy helyzetük még mindig nem túl rózsás, habár legalább már nem percek választják el őket a vulkanikus haláltól.
Abba nem mer egyelőre belegondolni, hogy mi vár rájuk a felszínen. Szeretné remélni, hogy a mentőcsapat, vagy egy motorcsónak, benne térképpel meg mindennel, amivel hazajutnak és felébredhetnek ebből a rémálomból.
Számolja a másodperceket, eleinte karcsapásaihoz igazítva, aztán, ahogy a sodrás egyre erősebbé válik, ritmust vált és úgy számol tovább. Közben próbálja megfigyelni a kis világító pontokat. Ha nem a számolásra koncentrálna, akkor végigvenné, vajon van-e vulkanikus foszforeszkáló kőzet.
Hamar belátja, hogy feleslegesen tornáztatta volna agyát, mesterséges fényt lát, és legnagyobb döbbenetére, a járat is láthatóan épített és nem természet-vájta kürtő. Vagyis talán valaha az volt. Reménye kezd szertefoszlani, de mikor meglátja a propellert, már azt se tudja, miben is reménykedett, mert eszeveszettül próbál az ellen küzdeni, hogy kiszippantsa a propeller a vízből, aztán felszeletelje. Ahogy a barlangteremben magához vonzotta a vizet, ugyanúgy próbálkozik most, egy aprócska csavarral. Most saját magát próbálja a vízben tartani, egyre lentebb húzni magát, mígnem saját erőből vissza tudna úszni a többiekhez. Igaz ugyan, hogy nincs más út, vagyis egyelőre nem talált, de tájékoztatni akarja őket, elmondaná a mesterséges fényeket, falakat, a propellert, az erősödősodrást és számolt másodperceket, hátha lesz valami ötletük… vagy csak mert nem akar egyedül zuhanni felfelé az ismeretlenbe, míg a többiek bízva benne várnak rá.
Ha nem sikerül a visszajutás, akkor is próbálkozik egy vízgömbbel, ösztönös próbálkozás, nem is tenne jót, ha sokat gondolkodna a vízben vízgömb abszurditásán. Célja csak annyi, hogy a gömb érjen vissza a medencés barlangterembe és némi bugyborékolással érjen fel a felszínre… nem egy távirat, de több mint a semmi. Már ha eljut a lányokig, ugyanis, ha repül, akkor már egész biztosan nem erre koncentrál, hanem arra, hogy lehetőleg túlélje a propellerlapátokat.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Barlang   Barlang Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Barlang
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Kalandok, események :: Kalandok, mesék :: Iskolakerülõk - Csodaország, avagy hol is vagyunk?-