we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Kórház Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Kórház Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Kórház Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Kórház Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Kórház Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Kórház Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Kórház Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Kórház Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Kórház Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 14 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 14 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Kórház

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeKedd 29 Júl. - 15:05

A nő egyértelműen alszik. Nem kizárt, hogy valamilyen külső hatásra került jelenlegi, alvó állapotába. Minden esetre rendellenesség, külsérelmi nyom nem tapasztalható nála sem. Arca kisimulva, mint aki az igazak álmát alussza. Ha feltételezzük, hogy ezek a bizonyos igazak nyugodt, békés álmot látnak alvás közben.

Testalkata átlagos, annál talán valamivel vékonyabb. Dirk kis rásegítéssel még el is bírhatja, bár a vizsgálóasztal remekül gurítható, ha lecsatolják a padlón a rögzítéseket. Megfelelő mennyiségű és minőségű kerékkel rendelkezik erre a célra. Mindössze egy kis óvatosság és kézügyesség kell hozzá, nehogy felboruljon mondjuk egy kanyarban.

Jaime nem lát mást a folyosón, csak néhány helyzetjelző lámpát a padló mentén. Ám mikor kilép a folyosóra, a plafonon bekapcsol a világítás. Attól függően, mennyire távolodik el az ajtótól, arrébb is felkapcsolnak a lámpák, mögötte pedig szépen sorban lekapcsolnak, ahogy elhagyja őket.

A folyosón a távolban fényeket látni, és némi mozgást is. Mintha közelítene, ám mielőtt ez bizonyossá válna, a vélt közeledés megáll.


Folytatás új helyszínen: Klikk!

/Így igaz, helyszínváltás következik.
Mivel a találkozó is ezen a héten lesz, a körváltás ezúttal augusztus 3. vasárnap 14:00. Így azoknak is lesz egy kis ráadás idejük, akik egész szombatjukat szocializálódással töltik.Smile/
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeHétf. 28 Júl. - 0:18

- Hát... nem tudom. *Feleli őszintén Dirknek. Maga sem tudja, mit gondoljon erről az egészről. A helyről, ezekről a magukat mutánsnak nevezőkről, s az egész képtelen helyzetről.*
- Oh, pittyeg! *Maga is meglepődik, hogy tényleg bevált a szokásos, leggyakoribb számkombináció, aztán kezdi sejteni, hogy lehet mégsincs így, legalábbis a szikra az sosem jó. Az olyan mint a füst a műszaki tárgyaknál, amelyek füsttel mennek: Ha kijön a füst, nem megy tovább. Itt a szikra lehet ilyen. De igazán ezt nincs idő végiggondolni, csak egy rossz előérzet, amolyan női megérzés, mely átvillan rajta, aztán a következő ami átvillanjon rajta az egy újabb áramütés. Ez hatásosan eltántorítja Jaimet az újabb nyomkodástól, inkább csodálkozva nézi a feltáruló ajtót. Dirkre pillant, aki az ájult nővel foglakozik.*
- Ő hogy van? Alszik? *Reméli, hogy csak alszik. Aztán ismét a folyosóra pillant s a mozgásérzékelőkre.*
- Te mit gondolsz, Daniel? Daniel? ... Daniel?! *Fordul körbe és értetlenül néz körbe a nem túl nagy méretű szobában, ahol hát bújócskásat játszani eleve elvetélt ötlet, nem mellesleg az időzítés is elég hülye lenne hozzá.*
- Dirk! Nincs meg Daniel! *Siet oda hozzá és az alélt nőhöz, hogy közölje a férfival a nyilvánvalót, enyhe pánikkal a hangjában.*
- Nincs valami olyan képessége, mint neked? Tudod, az a kézlaposító? Hátha átlibbent valami résen ő is... *Közben kezével legyezgetve nagyokat mutatja, ami leginkább a szellemtest-szerű átlibbenésre hajaz, semmit arra, amit Dirk az előbb produkált.*
- Arra biztos nem mehetett. *Tér vissza tekintete a folyosóra, s keres valami rugalmasabb anyagot. Ha láthatóak a mozgásérzékelő vörös kis sávok, akkor igyekszik azok közül egyet eltalálni, ha nem, akkor pattogtatva próbálja eldobni a rugalmas akármit. Hogy jó-e a mozgásérzékelőket bevijjogtatni vagy sem? Fene se tudja. Ez legalább úgy néz ki, nem jár újabb áramütéssel. Persze ezt csak akkor teszi meg, ha Dirk valamiért ebben meg nem akadályozza.*
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimePént. 25 Júl. - 12:17

Némi optikai csalódás és túlzott bizakodás áldozataivá válhattak hőseink, lévén a kisebbik szobának mindössze az ő szobájukra nyíló ablakai vannak, azok is leginkább megfigyelési célzattal lehetnek ott. A zavart az okozhatta, hogy a kisebb szoba túlsó fele viszont tükröző felület, ezáltal akár külső ablakok illúzióját is kelthették a megfelelő szögből.
Az ismeretlen nő a többiekhez hasonlóan a vizsgálóasztalhoz van kötözve, és nincs eszméleténél.

Jaime játszik egy keveset a számtáblával. Az reagálva a gombokra pittyegni kezd, szikrázik néhányat, majd szerencsétlen nő újabb áramütést élhet át. Akad azonban pozitív hatása is ennek a kis kísérletezésnek. Kinyílik egy ajtó, mely mögött feltárul egy folyosó. Ultramodern burkolat, falakba épített világítás, mozgásérzékelők. Hosszú egyenesek, derékszögű kanyarok.

Daniel pedig sehol. Hiába meresztgetik a többiek szemüket, nem látják. Pedig egészen biztos, hogy nemrégiben még ott állt a közelükben.


/Körváltás: július 28. hétfő 19:00
Kérdés esetén szokásos módon a megfelelő topicban vagy pmben nyugodtan lehet kérdezni.
Danielt saját kérésére írtam ki a kalandból, mivel az elkövetkező időkben nem tudna írni. Neki köszönöm az eddigi részvételt, és várjuk vissza a tréfásan beszélő indiánt a következő alkalommal. Smile/
Vissza az elejére Go down

ifj. Dr. Dirk K. O'Neil
mutant and proud

ifj. Dr. Dirk K. O'Neil
független
loneliness is a gun
Play By : Christian Bale
Hozzászólások száma : 92
Kor : 75



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeCsüt. 24 Júl. - 23:23

Nos az ötlet, hogy kézzel nyissam ki az ajtót nem járt sikerrel, ugyan várható volt, de még nem próbáltam ez előtt hogy így nyissak ajtót, de legalább egy újabb tapasztalat, amit felírhatok. Nem gondoltam volna, hogy 65 éves koromba is tanulhatok újat, de a jó pap holtig tanul. Közben a hölgy is beszélni kezd.
- Mire gondol? Nem vagyok génsebész, bár a sebészet a szakterületem.
Már feladtam a próbálkozást az ajtóval, miközben a hölgy az árammal játszik. Néha ugyan megcsípi, de sokra nem megy vele. Próbálkozásai kudarcosak, de egy pillanatban végre sikerül elérnie valamit és az egyik fal nyílik meg, mögötte egy hasonló szoba, ugyan harmada a mienknek, de mintha lenne kijárat, legalábbis ablakai, ami már több, mint amit erről a szobáról eddig elmondhattunk. Ahogy felmérem a szomszéd szobát egy újabb nőt veszek észre, aki talán alszik, talán őt is elkábították, ki tudja mit tettek vele. Egyből rohanok, hogy segítsek, de magától feláll és elindul. Nem tudom mi van a nővel, de ismét felfedez valamit, amit piszkálni lehet. Nem szólok bele a dolgába, inkább a nőt kezdem vizsgálni. Nem kézzel, csak a testi reakciókat figyelem, hiszen orvos vagyok és elvileg ebből is tudnom kellene, hogy mi a baja a hölgynek. Szeretném meggyógyítani a lány sebeit, de még nem engedte meg, hanem folyton csak egy ufókkal foglalkozó területet emleget.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeHétf. 21 Júl. - 23:38

~ Már megint ez a mutáns. Értelmes ember miért használja ezt magára?~ *Szerinte cseppet sem hízelgő szó. azt el tudja képzelni, hogy valaki "Mutáns!"-t kiáltott, mikor rájuk nézett, vagy éppen megvetéssel bökte oda a szót, de hogy valaki ezt magára használja, az igazán érdekes.*
~ Hogy örülne ennek a kérdésnek és okfejtésnek a pszichiáterem.~ *Derül magában.*
- Sejteket manipulálni? Ez olyan génsebészeti izé? *Pillant oda Dirkre, de ekkor látja meg, hogy későn tette fel a kérdést, mert hát az az elvékonyodó kéz, nos, az biztos nem génsebészeti módon lett ilyen. Mit szépítsünk, Jaime-nek most az álla is leesett, de közben babrál a vezetékkel, ami meg is csípi.*
- Sssz! *Halkan szisszenve kapja vissza oda a tekintetét, de kapja el a kezét alig pár centi távolságra. Nem ez az első eset, hogy picit megcsípi az áram a kezét, s nem is az utolsó. Már csak azért is, mert még pár ilyen éri most is, hiába a fokozott óvatosság az első csípés után.*
- Odassatok! *Pislog nagyokat és egyet hátra is lép, bár a kábelt nem engedi el, mikor a fal felemelkedik. Egy szoba! És mintha olyan fal túloldalán nyílna, amelyiken eddig nem feltételeztek ajtót.*
- Ez tutira az 51-es körzet. *Mondja most már szent meggyőződéssel, hogy a következő pillanatban hirtelen minden sötét legyen, mintha csak pislogna egyet, de pislogás után a földön találja magát. Egyébként is extrém frizurája punkos stílusba váltásáról ő nem is tud, de az izmok fájdalmát érzi, s szívtájékon is azért megérezni egy kisebb áramütést, másnem abban, hogy a normálhoz képest máshogy dobog az utólagos ijedtségtől. Tudja mi történt, bár utoljára ilyen hét éves korában esett meg vele. Megmozgatja ujjait, majd karját.*
- Porcelánfestő nem leszek most. De kortárs festő még lehetek ilyen remegő kézzel! *Mondja a többieknek és egyben magának is, jelezve, hogy jól van és örül, hogy a beszédkészségre nem volt kihatással. Szépen fel is áll. Oké, nincs nagy gond. Majd egy orvossal azért kivizsgáltatja magát, ha innen kijutott - elfelejtvén, hogy egy japán orvos velük sétál éppen -.*
- Hova visz az ajtó? *Kérdezi a többieket, gyaníthatóan valaki már azt térképezi fel a kiutat keresve, valaki talán azzal az ismeretlen nővel foglalkozik. Jaime is hozzá indulna el, ha nem vonná el figyelmét a kikandikáló számtábla.*
- Ez vajon mi lehet? *Van egy olyan rossz érzése, hogy nem kéne birizgálnia, hanem felnyalábolni a vélhetően ájult és vélhetően szintén (tévedésből) elrabolt nőt, majd kimasírozni a remélhetőleg kijáratot jelentő ajtón. De a kíváncsiság nagy úr, s beüti azokat a számokat, amelyek a leggyakoribb kódszámok szoktak lenni egy felmérés szerint. Mintha lottózna az ember...*
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeHétf. 21 Júl. - 2:13

Dirk hamarabb csordogál bele kezével a hajszálnyi résbe, bár kellően vékonnyá válik így a szövet ahhoz, hogy bármilyen erőhatásra törjön. Ezt sejtheti is, így visszahúzhatja ahelyett, hogy esetleg értékes darabokat veszítene kezéből.
Jamie ezzel szemben hosszasabban elidőzik. Egyrészt többször is megcsípi a kezét egy-egy szikra, amit egy esetlegesen rossz helyre kötött kábel pattint ki. Másrészt viszont sikerül valahogyan előidéznie egy igen különleges jelenséget. Egészen konkrétan a szemben lévő fel felemelkedik, és feltár egy üvegablakokkal és egy fedetlen ajtónyílással ellátott helyiséget, ami nagyban hasonlít a jelenleg körülöttük találhatóra. Két lényeges különbség azonban, hogy a túloldali legfeljebb harmada ennek a helyiségnek, illetve odaát egy vizsgálóasztalon ismeretlen nő fekszik lekötözve. Szemei lehunyva, teste mozdulatlan.
A következő pillanatban még amolyan búcsúzóul az egyik kábel sikeresen megcsapja Jamiet, melynek következtében a lány földre kerül, haja pedig komikusan merev állapotba.
Szerencsére nincsen komoly baja, mindössze izmai fájnak csuklótól vállig, és ujjai finoman remegnek.
A szétszedett panel mellett egy vélhetően most kimozdult takarólemez mögött számtábla.



/Körváltás csütörtök, azaz 2014.07.24. 19:00/
Vissza az elejére Go down

ifj. Dr. Dirk K. O'Neil
mutant and proud

ifj. Dr. Dirk K. O'Neil
független
loneliness is a gun
Play By : Christian Bale
Hozzászólások száma : 92
Kor : 75



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeSzer. 16 Júl. - 9:58

Végre mindenki kiszabadult, valakik saját erőből, az Indián szó szerint, én csak kibújtam a köteleken keresztül, de a hölgy csak segítséggel menekült a kötelek fogságából. Mivel orvos vagyok és hát a képességem sem hétköznapi, főleg nem egy orvosnak, így fel is ajánlom a lánynak a segítségem, aki a bemutatóm hatására inkább megijed, mint hogy elfogadja a segítséget és az 51-es körzetről hadovál, ugyan hallottam róla, de én Japánban születtem, dolgom ott nem volt, viszont tudom mivel foglalatoskodnak ott, nagy valószínűséggel a csapat legöregebbje vagyok, ha még ez nem is látszik. Közben az indián meg is magyarázza a lánynak, hogy mik vagyunk, vagyis saját magát, hiszen rólam nem tudatja, hogy én is sors társ vagyok.
- Én sem vagyok földönkívüli, Japánban születtem és én is mutáns vagyok.
Azzal nem igazán foglalkozom, ami a többieket zavarja, hogy nincs ajtó, hiszen nekem elég egy rés, de mint láthatták vagy nem, még az sem kell, elég, ha a falon túl nem egy mély szakadék van, de nem hagyom itt őket, gondolkodom, miközben az indián meséli a képességét.
- Én sem emlékszem hogy kerültem ide és nálam sincs semmi, ami az enyém lenne. Ha mutáns hozott be, akkor akár teleportálhattunk is.
Miközben az indián nézegeti a falat, hogy nincs-e rajta ajtó én újra körülnézek a szerszámok között, amik között találok szokványos orvosi műszereket is, de vannak itt régen akár használt eszközök is, amikről nem akarom megtudni, hogy milyen emberkísérleteket végeztek. Ahogy a lány én is a használható eszközöket a zsebembe rakom, nem csak kötszert és fájdalomcsillapítót, ahogy Jaime, hanem számomra komolyabb beavatkozáshoz szükséges eszközöket is.
- Valóban nem vagyok indián, én orvosi végzettséggel rendelkezem és Amerikában dolgzom. Képes vagyok a sejteket manipulálni, akár a sajátomat, akár másét. Biztos ne gyógyítsam meg a sebeid?
Mondom pakolás közben, hogy a lány megnyugodjon. Ugyan nem titkolni való a másodlagos képességem, ami valójában előbb alakult ki, de fölösleges elmondani, úgysem használtam még. Közben az indiánunk talál egy ajtót, aminek nincs kilincse. Elvileg ki tudom nyitni. Odasétálok a helyhez, majd a kezemet kilapítom, hogy a résen át tudjak nyúlni, majd a túl oldalon megfogom és nyitni próbálom. Az eredménytől függetlenül a társasághoz megyek, akik közben egy ajtó mögött matatnak, ami túl kicsi, hogy ágyastúl hozzanak be, de Jaime mondata értelmet nyer, amikor én is benézek. Nekem ez túl bonyolult, 20-as évekbe nem volt ennyi minden, ami árammal működött és hát nem is nagyon értek én ehhez, orvos vagyok nem műszerész. Remélem elérnek valamit, bár ha már nyitva van az ajtó, akkor tökéletesen fölösleges próbálkozás volt.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeVas. 13 Júl. - 14:01

- De, férfinév! *Keserűn döccen egyet nevetve. Pont ahogy apja akarta, a fiúörökös... Kész szerencse ezek után, hogy túl kába-zavarodott volt, hogy illendőn teljes nevén mutatkozzon be.*
- Hát a híres 51-es körzet! Roswell! Ugyan már! *Pislog az indiánra, aztán leesik neki, hogy a férfi tényleg nem tud az 51-es körzetről.*
- Egy föld alatti bázis, ahol a földön kívüli technológiát tanulmányozzák, például a Roswellben lezuhant idegen űrhajót is, de erről a kormány mélyen hallgat és állítólag csak a saját repcsiinkkel kísérletezgetnek ott! *Mondja magyarázólag Danielnek, s kitűnik belőle, hogy hiszi is, meg nem is. Leginkább utóbbi, de valahol szeretné hinni hogy léteznek csodás dolgok. És miután minden magyarázat nélkül az ember lánya két különös képességű vadidegennel ébred egy ajtó nélküli kórházi szobában leszíjazva, nos, hajlandó feladni szkepticizmusát.*
~ Mutáns..~ *Ízlelgeti a szót. Milyen furcsa, hogy ilyen degradáló kifejezést használ magára a férfi. Ugyanakkor bárcsak orrszarvú lenne Daniel toteme! Seperc alatt kinn lennének innen, csak kicsit neki kéne futnia.*
- Te nem tűnsz indiánnak. *Pillant Kirk-re vizslatón, bizalmatlanul. Oké, Danielt valamiféle magasabb erők segítik, indiánvére miatt, na de Kirk gyógyulására mi a magyarázat?!*
~ Még hogy nem vagytok betegek! Össze vagyok zárva két őrülttel, egyedül én vagyok itt normális!~ *Bár lassan ebben is kételkedik. Lehet adtak neki valamit, ami miatt sólyomkarmokat meg gyógyuló sebeket hallucinál? Bárcsak azt a csontfűrészt is beképzelné! A vérrel nincs baja, de az injekciós tűktől a hideg kirázza, hát még az ilyen brutálisabb eszközöktől! Mikor senki nem figyeli, lepillant a lábaira meg kezeire, mintegy ellenőrzésképpen, hogy tényleg még a sajátjai vannak-e nála? Aztán besegít a hely felfedezésébe, üres zsebeibe némi kötszert meg fájdalomcsillapítót töm. Ugyan van velük egy kiváló gyógyító, de mi van, ha ő szorul majd ellátásra és nincs magánál? Fogalma sincs Jaimenek, hogy vajon akkor is tud-e ilyen gyorsan regenerálódni.*
- Rejtett ajtónak lennie kell. Valahogy behoztak minket, hacsak nem teleportáltunk. *Alighogy kimondja e szavakat, Daniel rátalál az első kilincs nélküli ajtajukra.*
- Itt hiánycikk a kilincs. A szekrényeken sincs, észrevettétek? Szerintetek a vésővel és kalapáccsal fel tudjuk feszíteni? *Ha ezt nem is, akkor a másodjára talált faltól elkülönülő kis részt fogják lefeszíteni, legalábbis Jaime biztosan megpróbálkozik vele.*
- Ú, talán kis szerencsével ez az elektronika nyitja az ajtót! *Alaposan megfigyeli, addig is tereli figyelmét a látótere szélén még érzékelhető csontfűrészről meg egyéb eszközökről. Nagyjából érti is mit lát. Ugyan más ez, mint az autók elektronikája, amelyekhez jobban ért, de azért próbálkozik, hacsak a két mutánsnak nincs jobb ötlete.*
- Lássuk mi történik, ha ezt átkötöm ide... *Motyogja félhangosan mit csinál és magában drukkol, hogy kinyíljon az ajtó és kijussanak innen. Nincs fóbiája a bezártsággal, de azért nyugtalanító, hogy két mutánssal van összezárva, bármit is jelentsen ez a szó. Ki tudja mikor kattannak be?*
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeCsüt. 10 Júl. - 23:27

Daniel hosszan elidőzik a falak és a padló felderítésével. Igen alapos, bizonyára az ősök vérének köszönhetően. Hibátlanul felderíti a padló teljes felületét, itt-ott kisebb-nagyobb pormacskákba, esetleg por-nagymacskákba botolva. Keresgélése nyilvánvalóvá teszi számára, hogy vélhetően nincsen lefelé nyíló rejtekajtó, avagy érzékei kevesek felderítéséhez.
Természetesen nincs minden veszve, hiszen annyi fal és egyéb felület van még hátra! Nem csoda hát, hogy újabb hosszú percek telnek el, míg minden elérhető és ésszerű érzékszerv segítségével megvizsgálja őket. Végül a tapogatás ellenére látása az, ami nyomra vezeti. Egészen konkrétan a Jamie által erősen megbámult falrészen, ahol mintha a felület egy része különvált volna a többitől. Ha ez egy ajtó, akkor bizony a kilincs nélküli fajtából való.
De Jamie továbbra sem az etikett szerint éli életét, s cseppet sem szokott le a bámulásról. Ahogy Dirk hozzáér az egyik pulthoz, rögtön odakapja a fejét. Bizony, ha alaposabban megnézik azt a pultot, az oldalán szekrényajtók sorakoznak, éppen csak nincs fülük vagy kilincsük. Valószínűleg lerohadtak azok a fülek, vagy sohasem voltak.
Minden esetre ha valahogy felfeszítik őket, különböző orvosi köpenyeket és mindenféle szerszámot találhatnak. Ezzel akár csonton is lehet szobrászkodni, valószerűtlen, hogy műtenének vele. Véső, kalapács, fűrész, csavarhúzó szimpla hegyes véggel...
Dirk hallott már olyan fajta emberkísérletekről, amikhez akár ilyen eszközöket is használhattak. Szíve mélyén a legtöbb orvos reménykedik abban, hogy a múltidő itt helytálló.
Daniel újabb kis részletet talál a falon, ami különálló. Ezt viszont le is lehet veszíteni megfelelő erővel. Mögötte elektronika található. Vezetékek, és egyéb alkatrészek, amit csak komolyabb műszaki ismeretekkel lehetséges felismerni. Az ajtó mellett található, nagyjából egy A5ös papír méretének megfelelő területű, és átlagos embernek fejmagasságban helyezkedik el.

/És az előzetes kockadobások még nem ismert tényezők kapcsán:/
Játékmester carried out 1 launched of one Hat oldalú dobókocka :
Kórház De6
Játékmester carried out 1 launched of one Hat oldalú dobókocka :
Kórház De1
Vissza az elejére Go down

Mesélő
mutant and proud

Mesélő
Mesélő
Hozzászólások száma : 520



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeCsüt. 10 Júl. - 21:58

The member 'Játékmester' has done the following action : Dices roll

'Hat oldalú dobókocka' :
Kórház De2 Kórház De1
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeCsüt. 10 Júl. - 21:58

Kockadobás Dirk és Daniel részére (ilyen sorrendben).
Vissza az elejére Go down

Daniel Reyes
mutant and proud

Daniel Reyes
független
loneliness is a gun
Play By : Jay Tavare
Hozzászólások száma : 18
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeCsüt. 10 Júl. - 20:54

A szellemek ezúttal is kegyeikbe fogadnak, a totememtől átvett sólyomkarmoknak hála a bőrszíj lassan enged, végül teljesen át is szakad, magával hozva a szabadság jóleső érzését. Amint a bal karom sikerül kiszabadítanom, már jóval könnyebb a dolgom, ezúttal már a karmokra sincs szükségem a szíjak kioldásához. Végre minden végtagom visszanyeri a szabadságát, így gyorsan talpra szökkenek, hogy segíthessek a másik két társamnak.  
A harmadik ágyon fekvő férfi egy merőben furcsa kérdést intéz hozzám, mivel azonban nekem elképzelésem sincs, miben lehetne a segítségemre – tekintve a tényt, hogy én immár szabad vagyok- nemet intek a fejemmel. Ezután bemutatkozik, valami rendkívül furcsa néven, alig tudom megjegyezni.
Mire odalépek az ágyhoz, melyen a leszíjazott lány fekszik az ő kilétére is fény derül, a neve hallatán azonban csak döbbenten pislogok párat.
- Jamie? Ez vanás név nők? James vanás férfi nem? – kérdezem értetlenül oldalra biccentett fejjel, miközben kiszabadítom a lány jobb kezét. Jamie, miután válaszolt a kérdésemre, hálásan mosolyog rám, amiért kimentettem a szorult helyzetéből, Dirk pedig úgy sétál mellénk, mintha soha nem is lett volna lekötözve. Mivel a Jamie-vel való társalgás lekötötte minden figyelmem, abszolúte fogalmam sincs, mégis hogyan sikerült kiszabadulnia, pontosan úgy nézhetünk a férfire most mind a ketten, mintha szellemet láttunk volna.
- Te neked hogy vanás szabadulás? – faggatom kíváncsian, ugyan nem látom egyértelmű jelét a testén sehol, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy ő sem hétköznapi ember… *Lehetséges, hogy a Kékhajú is mutáns, és ezért zártak be ide mindhármunkat?* vezetem kávébarna pillantásom Dirk-ről Jamie-re, ám a hajszínén kívül rajta sem látok semmi furcsát. Miközben a lány válaszol a feltett kérdésemre, megválok a sólyomkarmoktól, amik nagyon is jó szolgálatot tettek az imént, és mint kiderül, ő sem emlékszik sokkal többre, mint én.
- Én nem vanás emlékezés semmire. Vanás erdő, volt nekem vadászás, rakás tűz…. Aztán vanás sötétség… Nem van emlék… - ingatom a fejem tanácstalanul, ahogy újra megpróbálom visszaidézni a tegnapi nap történéseit. Ahogy ismét Jamie-re pillantok, észreveszem a csuklóján éktelenkedő vörösen égő horzsolást, biztosan a szíjak okozták, amikor feszegetni kezdte őket. Úgy tűnik, a sebek Dirk-nek is szemet szúrnak, mert azonnal segítséget ajánl a lánynak, amit azonban ezután tesz, azt nem egészen értem. *Talán bizonyítani akar valamit?* követi a tekintetem a mozdulatsort, ahogy a férfi sebet ejt a saját karján, majd az orrunk alá dugja a vérző kezét. Értetlenül meredek rá, ám amikor seb váratlanul elkezd hegesedni, meglepetten kapom oda a tekintetem. *Szóval Dirk is mutáns.*
A Kékhajú láthatóan megrémült a látványtól, úgy kapkodja a fejét ide-oda, hol Dirk-re hol rám pillantva, mintha valami különösen ijesztő szörnyetegek lennénk, biztos vagyok benne, hogy ezelőtt még sosem találkozott mutánsokkal. Még azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy ő maga nem is rendelkezik semmiféle mutációval, azért döbbent meg ennyire. Vagy nincs tudatában a dolognak…
- Vanás mi 51-es kör… körözet? Jelent mit körözet? – ismétlem utána a különös szavakat, fogalmam sincs, mit akart ezzel mondani.
-Én nem vanás földön kívüli. Vanás földön belüli. Van nekem születés Pine Ridge, indián rezervátum. Az vanás itt, Földön. – bizonygatom a tényt, hogy ezen a bolygón születtem, aztán végre megértem, hogy a képességemre célzott a megjegyzésével.
- Én vanás mutáns. Vanás nekem különleges képesség, adás nekem Nagy Szellem. Nekem totem, sólyom, adás képessége. Ha én van akarás látás jobban, adás szeme, ha van akarás éles karmok, adás karma. – sorolom a másodlagos képességem ismérveit, hátha így érhetőbb, mire gondolok, az elsődleges képességemről azonban mélyen hallgatok. Jamie ezután felhívja a figyelmünket egy felettébb nyugtalanító tényre, mely szerint a helységben egyetlen árva ajtó sincs, ráadásul a személyes tárgyainknak is nyoma veszett. Hogy mindez valóban így van, arról gyorsan magam is megbizonyosodom, mélyen a zsebeimbe túrok, de semmit sem találok, és a fegyvereimet sem látom sehol a kórteremben. Jamie is feszülten kutatni kezd a holmijai után, de ő sem jár nagyobb sikerrel, mint én.
- Kell levés ajtó. Ha vanás hozás ide minket, kell levés ajtó, különben vanás hozás terembe hogy? – pillantok körbe a helységben tanácstalanul, nem létezik, hogy úgy hoztak minket be ide, hogy nem volt egy ajtó, amin át bejöttek. Csak nem a plafonról eresztettek le ágyastól három lekötözött mutánst…?
- Lehetés vanás falban… - mormogom az első dolgot, ami az eszembe jut, és elindulok a falak mentén, hogy rejtekajtót keressek. Valahol muszáj lennie valamiféle kijáratnak. Közben felkapok az egyik kis fém asztalról egy szikét, és elrakom, hogy ha esetleg úgy hozzák az események, hogy fegyverre lesz szükségem, legyen nálam valami. Végigtapogatom a falakat, réseket, illesztéseket keresve, vagy bármit, ami rejtekajtóra utal.
Ha nem találok semmit, a padlót is átfésülöm ugyanezzel a céllal, hátha ott rejtőzik valamiféle csapóajtó. Félretolom a vizsgálóasztalokat is, amennyiben persze azok nincsenek rögzítve, és azok alatt is alaposan körbenézek.
- Ez a hely vanás olyan, mint kórház… Értés nem, hogy vanás kerülés ide. Én nem vanás beteg. Nektek vanás ötlet, szabadulás ki teremből?  – jegyzem meg fennhangon kutatás közben, és kíváncsian várom, Dirk emlékszik-e valamire, vagy esetleg a társaimnak van-e valami jobb ötlete a szabadulást illetően.


// Én is Chrome-ot használok, ergo a problémám ugyanaz, mint a többieknek, ha kockázni akarok, a program beint, és nem csinál semmit. Ha esetleg van rá lehetőség, hogy a Mesélő dobjon helyettem, akkor tisztelettel megkérnélek Nikola, hogy tedd meg ezt a szívességet nekem. A kezedbe adom a szerencsém…. Very Happy//
Vissza az elejére Go down

Mesélő
mutant and proud

Mesélő
Mesélő
Hozzászólások száma : 520



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeSzer. 9 Júl. - 20:11

The member 'Jaime B. O'Daae' has done the following action : Dices roll

'Hat oldalú dobókocka' :
Kórház De4
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeSzer. 9 Júl. - 20:11

~ Milyen kelés? ~ *Egy pillanatig azt hiszi, valami átokféle jön, de aztán szépen értelmet nyernek a szavak.*
~ Miért nem Karom? Vagy Fehérnépet Riogató?~ *A Daniel hallatán előbb picit felvonja szemöldökeit, majd összevonja töprengőn. Ez nem hangzik túl indiánosan.*
- Jaime. *Az övé mondjuk nem hangzik túl lányosan. Továbbra sem bőbeszédű, viszont az indián próbálkozásai, beszéde leköti figyelmét, így Dirk szabadulási módszeréről lemarad. Lehet jobb is, a végén fel kellett volna mosni Jaime-t. Így viszont csak félénken pillant a kiszabadult, felé közelítő indiánra, de bizalma ugrásszerűen nő, ahogy leszedi róla a szíjakat és köszönöm-nek beillő félénk mosolyt is kap. Megdörzsöli a kidörzsölődött csuklóját, ahol meg vérzik, azt ajkaihoz s nyelvéhez szorítja. Megrázza közben nemlegesen a fejét Daniel kérdésére.*
- Arra emlékszem, hogy hazafele hajtottam. Mármint a szállodába. Azóta semmi. Nem tudom, egyáltalán odaértem-e? És ti? Mire emlékeztek? *A vizsgálószéken ül, de már lábai a padló felé lógnak és úgy tűnik nyelve is jobban megeredt. Egészen addig, míg Kirk oda nem áll. Egy kicsit bizalmatlanul méregeti a férfit, mert hát mégis ismeretlen és csak úgy bárkinek nem nyújtja senki testrészét, hogy ápolgassa, de már éppen hajlana, hogy vérző karját elvonja ajkaitól, mikor Kirk látványos bemutatót tart. Na kerekednek is Jaime szemei!*
~ Úristenúristenúristen!~ *Kirknek van esélye gyógyítósat játszani a lányon, mert Jaime még akkor is a férfi sebe helyét nézi, mikor az már rég begyógyult, aztán kékeszöld szemei döbbenten emelkednek fel a férfira, majd az indiánra, majd vissza.*
- Mik vagytok ti? Földön kívüliek? Ez az 51-es körzet lesz akkor? *Adja le első tippjeit és úgy néz a két férfira, mintha ők tudhatnák e kérdésekre a választ. Aztán körbenéz az "51-es körzet" kórházi szobájában, ide-oda rebben tekintete, s egyre jobban érzi, hogy itt valami nem stimmel.*
- Hol... Hol az ajtó? *Most már felfele a mennyezetre és lefele a padlóra is bámul rejtett ajtók után. Nem érti. Ha se ablak, se ajtó, hogy a manóba kerültek ide? Szabad kezével a zsebébe nyúlna, s majdhogynem mindegy mit keres, utána máris sietve tapogatja át zsebeit.*
- Nálam nincs semmi... Elvettek mindent! *Kutatón keresgél most tálcák után, hátha oda rakták a holmikat.*
Vissza az elejére Go down

ifj. Dr. Dirk K. O'Neil
mutant and proud

ifj. Dr. Dirk K. O'Neil
független
loneliness is a gun
Play By : Christian Bale
Hozzászólások száma : 92
Kor : 75



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeKedd 8 Júl. - 22:51

Indián pasi, akinek még nem tudom a nevét, de talán előbb utóbb megtudom varázsolni kezd, bár valószínűleg ő is mutáns és valószínűleg a hölgy is, de ezt még nem tudom, aminek az eredménye az, hogy kiszabadul. Ugyan én nem tudok ilyet, de a testem még itt van, így a körmömet kiélesítem és azzal próbálom elvágni a köteleket, amik tartanak. Sebek nincsenek rajtam, hiszen ha lennének is, azok begyógyulnának a képességem miatt. Ha esetleg nem férek hozzá a kötélhez, akkor egy biztos módszer, ami tutira sikerrel zárul, mégpedig a testem manipulálásával a sejtjeimet széthúzom és így már úgy tudok felállni, mintha csak otthon a kanapéról állnék fel. Az indián próbálja megnyugtatni a lányt, de ez az erős tört beszéd szerintem még jobban csak megijeszti a lányt.
- Segítsek?
Teszem fel a kérdést az indiánnak, aki miközben bemutatkozik, már megindult a lány felé, hogy segítsen neki. Én is bemutatkozom, ha már az indián vette a fáradtságot.
- Az én nevem Dirk.
Mutatkozom be helyesen, bár nem azért, hogy felvágjak, hiszen mégis csak egy másik kultúrából jött és csak most tanulja a nyelvet, nem bántom meg ezzel. Közben a nő válaszol a feltett kérdésekre bár nem túl bőbeszédű. Mivel a társam biztos segít a hölgynek nem kellek oda, inkább körbenézek, hogy miféle dolgok vannak itt. Mivel orvosi végzettségem van mindent felismerek, ami az asztalon van. Ha eddig Daniel nem szabadította ki a lányt, akinek még mindig nem tudom a nevét, akkor fogok egy szikét és azzal szabadítom ki. Látom, hogy a korábbi mozgolódása eléggé kisebesítette a kezét, így fel is ajánlom a segítséget.
- Segíthetek a sérülésekkel? Értek hozzá és hát a képességem is meg van hozzá.
Remélem elfogadja a segítséget, de ha kételkedik, akkor megvágom magam, egy picit hagyom őket nézni, kb 2 másodperc, majd el is tüntetem. Remélem azért nem ijednek meg túlságosan.

//Dobnék, de valamiért sem a Chrome, de ahogy látom ez másnak is probléma, de Mozzilával sem tudok dobni. Nem az a baj probléma, hogy nem tudom hol kell, hanem nem nyitja le ha rákattintok. Ezért kérem a mesélőt, hogy dobjon helyettem.//
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeHétf. 7 Júl. - 21:44

Komoly küzdelem árán, de Danielnek végül sikerül felsérteni a szíjakat karmaival. Ennek eredményeképpen az minden további feszítéstől és karmolástól csak tovább szakad, végül egy reccsenéssel megadja magát. Egyik, majd másik keze is kiszabadul, ezáltal hozzáférhet a lábait tartó szíjakhoz is, melyek hasonló anyagúak és vastagságúak. Szabad kezekkel és karmokkal azonban közel sem tart annyi ideig használaton kívül helyezésük, mint az előzőeket.
Komoly küzdelem árán, de Jaimenek sikerül egészen vörösre dörzsölnie a kezét, egyiken még némi vér is kiserken. Ez természetesen egyáltalán nem hatja meg a szíjakat, valószínűleg nála jóval erőteljesebb személyek kordában tartására lett tervezve.
A helyiségben, amennyiben valamiféle orvosi szobának tekintjük, semmi meglepő nincs. Alaposabban körülnézve leginkább egy afféle kórterem és műtő keverékére hasonlít. Akad itt még két másik hasonló vizsgálóasztal, valamint kisebb asztalokon különböző műtő eszközök. Sebtágítók, fogók, szikék, és sok olyan dolog, amit az orvosláshoz kevéssé értők legszívesebben meg sem próbálnak elképzelni, vajon mire használhatják...
Aki legalább a jogosítványhoz szükséges egészségügyi ismeretekkel rendelkezik, az a fal melletti polcokon könnyedén felismeri a kötszereket, a fájdalomcsillapítók és nyugtatók egy részét, valamint néhány sebkenőcsöt és fertőtlenítőt. Elmélyültebb ismeretek mellett azonban elképzelhető az is, hogy az illető megtalálja a műtétkor használt aneszteziológiai anyagokat és eszközöket, gázmaszkot, erősebb intravénás nyugtatókat. Esetleg néhány hormonkészítményt, amit sokkos betegeknek szokás adni.
Természetesen nem hiányozhat a defibrillátor sem, amiből egy hordozható és egy rögzített változatot is találhatnak. Emellett kissé olybá tűnik, mintha egyszerűen elhanyagolták volna a helyet. Kosz ugyan nincs, de példának okáért semmilyen feljegyzést vagy kórlap, ehhez szükséges formanyomtatvány vagy akár írószerszám sincsen a helyiségben.


/Mindenkitől szeretnék kérni egy kockadobást./
Vissza az elejére Go down

Daniel Reyes
mutant and proud

Daniel Reyes
független
loneliness is a gun
Play By : Jay Tavare
Hozzászólások száma : 18
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeHétf. 7 Júl. - 21:01

A mellettem lévő ágyon vergődő nő egyre növekvő pánik közepette kezdi rángatni a szíjait, attól tartok, ha ezt így folytatja, előbb vagy utóbb megsérülhet. Nem tudom, hogy a helyzet, amiben ébredt, rémítette-e ennyire halálra, vagy a manőver, amivel időközben én siettetetem a szabadulásomat. De abból a szempontból, hogy véresre dörzsöli a kemény bőrszíj a csuklóit, ez most mindegy is. A kérdésemre, amit a hogylétével és a sérüléseivel kapcsolatban tettem fel, nemmel válaszol, egyelőre tehát sértetlen. Magamon sem fedeztem fel semmiféle sebet, vagy bármi olyasmit, ami arra utalna, hogy hozzámért volna bárki, amíg öntudatlan voltam, erről azonban egészen addig nem áll módomban megbizonyosodni, amíg a szabadulási kísérletem nem jár sikerrel. Nagyon fárasztó ebben a kitekert pozícióban bármiféle erőt is kifejteni a kezemmel, de minden idegszálammal arra koncentrálok, hogy az éles karmok lassan, de biztosan átvágják a bőrszíj anyagát.
- Nem kellés félés. Ha vanás nekem szabadulás, lesz segítés neked!- emelem kávébarna tekintetem a félelmeivel küszködő lányra, remélem sikerül kicsit megnyugtatnom.
- Neved mi? Én nevem vanás Daniel. – kerítek sort gyorsan a bemutatkozásra, majd amint a lány elárulja a nevét, az övével szomszédos ágy tulajdonosára pillantok. A jól öltözött, harmincas éveiben járó férfi is lassan ébredezni kezd a kábulatból, tekintete értetlenül pásztázza az ismeretlen környezetet. Kíváncsi lennék, hogy vajon a kórteremben lévő másik két társam szintén mutáns, vagy pusztán véletlenszerűen kerültünk ugyanarra a helyre. Lehet, hogy nem kellene megbíznom bennük, hiszen tökéletesen idegenek számomra, ám ebben a helyzetben, amibe mindannyian együtt keveredtünk, kötve hiszem, hogy volna más választásom...
Ahogy újra körülpillantok a vakítóan fehér teremben, legnagyobb bánatomra meg kell állapítanom, hogy egyetlen ablak, vagy szellőző sem akad, ahol kijuthatnánk, amennyiben az ajtót bezárták, és ez nem kecsegtet túl sok jóval. Elég kicsi az esélye annak, hogy az, aki idehozott minket, nem zárta be az ajtót, ez azonban nem változtat azon, hogy az maradt az egyetlen lehetőségünk a szabadulásra. A tekintetem végigsiklik a polcokon, asztalokon valamiféle fegyverként használható tárgy után kutatva, elhatározom, hogy amint sikerül lekászálódnom erről az átkozott ágyról, az első dolgom az lesz, hogy valamiféle támadóeszközt szerzek.
- Nektek van tudás, kerülés hogy ide? Én nem vanás emlékezés semmi...- próbálom közben beszélgetésre ösztönözni a teremben tartózkodó társaimat, hátha nekik van valamiféle emlékük arról, hogyan kerültünk ide. Ha ők sem emlékeznek semmire, együtt akkor is könnyebben kimászhatunk a szorult helyzetből.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeHétf. 7 Júl. - 18:48

*A szíjak nem eresztik, és nem tudja, az jó-e, hogy a székkel együtt nem borult fel, azaz elég stabilan van rögzítve a bútordarab a földhöz. Nem mintha könnyebb lenne elugrálni valami vágóeszközhöz, hát még oldalára borulva a földön kúszva előadni a szabadulást... Bárcsak egy kicsit engedett volna valamelyik szíj! Megpróbál csak egyik kezére koncentrálni, abba vinni több erőt és húzni, feszíteni. Ha csak az egyik keze kiszabadulna, azzal már meg tudná oldani a többi köteléket. Felfigyel a szavakra, amelyeket nem ért. A hang irányába pillant, s látja, miként próbálja Daniel is ugyanazt, amit ő. Már épp visszatérne saját szíjaival való foglalatoskodáshoz, de még éppen elkapja a sólyomkarmokká alakuló ujjakat. Egy döbbent pillanatig csak nézi, s az egyetlen, amit lehet látni rajta, hogy még jobban elfehéredik. Oké, semmi baja az indiánokkal, de ez azért ijesztő! Világ életében azt hitte, hogy az ilyesmi csak dajkamese. Olyan nincs, hogy valaki olyan közel álljon a szellemekhez, hogy egyszer csak elkezdjen átalakulni! Nem, szellemek sem léteznek! Nem létezhetnének! Amennyire csak lehet a mozdítható testrészeit távolabb helyezi Danieltől - mintha az a pár centi számítana bármit is - és még nagyobb pánikban és igyekezettel kezdi el a szíjakat rángatni. Közben aggódva pillant fel rá, és néha a másik alak felé is. Komolyan elkezd sikítozni, ha nála majd.. tudja is ő mit, mondjuk medvemancsokat lát! Az egyetlen, ami nyugtatja Dirk esetén, hogy nem néz ki indiánnak. A következő, ami a pánik ködén át eljut hozzá, még ha picit késve is, az Daniel új szavai, amit ért. Vagyis mintha értené, ez esik le igazából neki és csillapítja őrült szabadulási próbálkozásait. Felpillant rá - ó, de nem fog jót tenni ijedt lelkének, ha kiszabadulva látja a karmos kezűt! - és lassan értelmezi a szavakat.*
- Igen. Nem. *Egymásnak talán ellentmondó szavak, de sorrendben válaszolt a kérdésekre. Furcsa módon a hangja nem remeg, holott jelenlegi állapotában ez lenne a várható. Berögződés.*
~ A lábaim remeghetnek, de a hangomban nem hallhatják.~ *Nem mintha remegne testében, érzelmeit a feszült várakozás jellemzi, ahogy Danielre tekint. Most mit fog csinálni? S leginkább vele mit fog csinálni? Annyira leköti ez, hogy le sem meri venni róla a tekintetét, így nem tudja ellenőrizni, hogy Dirk remélhetőleg nem indult el a medvévé változás útján.*
Vissza az elejére Go down

ifj. Dr. Dirk K. O'Neil
mutant and proud

ifj. Dr. Dirk K. O'Neil
független
loneliness is a gun
Play By : Christian Bale
Hozzászólások száma : 92
Kor : 75



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeHétf. 7 Júl. - 9:59

Az este nyugalmasan telt, bár még álmomban sem teljesen tiszta az, bár nem is álmodok róla, hiszen az agyam a tegnapi műtéten kattog. Szerencsére jól sikerült, de akkor is ennyi akció még a legbrutálisabb akció filmben sem történhetett volna, ilyet biztos nem mutatnak a vészhelyzetben vagy bármelyik más kórházi sorozatban, bár nem igazán nézem egyiket sem, elég, hogy a munkába ilyennel foglalkozom. És ekkor felébredek... egy kórházban? Nem, inkább egy fogorvosi kezelőben vagyok, de nem is ez a legnagyobb baj, hanem, hogy le vagyok kötve. Körbenézek és még ketten vannak a szobába, egy ránézésre lakota indián és egy azonosíthatatlan nemű másik, kinézetre fiú, de a haja... Ez mindig zavarba hoz, persze az sem segít, hogy nem teljesen látok rá, hiszen hülye pozícióba vagyok forgatva pont merőlegesen rá, aki még egy kicsit hátrébb is van, így csak néhány dolgot tudok rajta megnézni, ezért sem merek következtetést levonni a nemét illetően. Egyelőre nem szólok semmit, hiszen nincs mit mondanom. Sérülés nincs rajtam, de hát ezen nincs mit csodálkozni való a képességem miatt, de ha a társaimnak akad valami gondja, akkor azt tudom gyógyítani... mármint amint kiszabadulok innen. A képességem miatt meg tudnám oldani a menekülésem, de egyelőre leköt, hogy rájöjjek, hogy mégis hogyan kerülhettem ide, de a gondolkodás eredménye csak annyi, hogy zsongani kezd a fejem. A környezet ismerős, de nem mondom, hogy ettől kellemesebb lenne, amit még tetéz, hogy ki vagyok kötözve és hát nem a kedvenc szabadidős tevékenységem a kórházban lógás, inkább olvasnék egy jó könyvet vagy néznék valami idióta sorozatot a tévében. Közben az indián számomra meghatározhatatlan nemű felé fordul nőnek szólítva és felteszi a kérdést, amit én is feltehettem volna.. ~Végre megtudom a választ a kérdésemre a nemével kapcsolatban.~
Vissza az elejére Go down

Daniel Reyes
mutant and proud

Daniel Reyes
független
loneliness is a gun
Play By : Jay Tavare
Hozzászólások száma : 18
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitimeSzomb. 5 Júl. - 18:12

Zaklatott, felkavaró álomképek peregnek előttem. Magas fák közt megbújó sötét, erdei ösvény. Éles, dobhártyaszaggató üvöltés. Ziháló légvételek, döngő léptek. Bár a környezet ismerős, mintha mégsem én volnék az, aki átéli a gyorsan váltakozó eseményeket. Éles villanások, forró, émelyítően perzselő levegő. Aztán hirtelen mindennek vége szakad, mintha elvágták volna. A forróság helyére metsző hideg kúszik, az üvöltés elhal, a rohanó léptek semmivé foszlanak. Egyedül a bántóan éles fény marad.
Tompán zúgó fejjel ébredek a szokatlanul intenzív álomból, valahol félúton valóság és álom közt próbálom visszaidézni az előző estémről őrzött emlékképeket. A fájó valóság azonban az, hogy rohadtul semmi sem jut eszembe a tegnapról…
*Kiütöttem volna magam? Lehetetlen, hiszen nem iszom alkoholt! Talán a meditáció?* kavarognak bennem a kérdések, ahogy próbálom összerakni az elmúlt nap haloványan derengő részleteit, de sehová sem jutok.  
*Táku?/Mi?/* fogalmazódik meg bennem lakotául a kérdés, hogy mi a fene folyik itt, és egyáltalán hol is van az itt?
Kinyitom a szemem, hogy körülnézhessek, ám szinte azonnal vissza is kell csuknom, hála a fájdalmasan éles fénynek, ami azonnal az arcomba vág. Kivilágítottak, mint valami cirkuszi látványosságot. Reflexszerű a mozdulat, amivel megpróbálom a szemeim elé kapni a bal karom, hogy azzal védjem őket, de döbbenten kell szembesülnöm a ténnyel, hogy semmi sem történik. A karom nem mozdul. Megpróbálom megmozgatni a jobb karom is, de az sem moccan egy centit sem, ahogyan a lábaim sem. Újra kinyitom a szemem, erőltetem, hogy minél gyorsabban hozzászokjon az éles fényhez, és amint ez sikerül, felemelem a fejem, és körbenézek. Az első, ami azonnal szembetűnik, hogy egy furcsa, kényelmetlenül kemény ágyhoz szíjazták a testem, méghozzá olyan szorosan, hogy alig tudok mozdulni. Felettem hideg, neonfénnyel izzó reflektorok világítanak, tőlem alig egy karnyújtásnyira kis fém asztal illeszkedik az ágyhoz. A szoba fala hófehérre van meszelve, mindenféle furcsa, számomra tökéletesen ismeretlen orvosi eszközön siklik végig a pillantásom, aztán hirtelen megállapodik valamin. Valakin, hogy pontos legyek. A tőlem pár méterre lévő, az enyémhez a megszólalásig hasonlatos ágyon egy színes hajú, fiatal lány vergődik a szíjak szorításában. Tőle pár lépésre újabb ágy, újabb ismeretlen fogollyal. Nem tudom, hogy kerültem ide, kik ezek az emberek körülöttem, és pontosan mi is ez a hely, de nagyon úgy fest, hogy nem barátságos szándékkal tartanak itt minket. A steril falakból, orvosi eszközökből, és az asztalból, amin fekszem, arra következtetek, hogy ez valami kórteremféle lehet, én viszont egyáltalán nem vagyok beteg…
-Wakȟáŋ Tȟáŋka… /Nagy Szellem/ Történés mi?- bukik ki belőlem a kérdés ezúttal félhangosan is, miközben újabb kísérletet teszek a szíjak feszegetését, és a szabadulást illetően.
Amikor ráébredek, hogy valószínűleg a fizikai erőm kevés lesz ahhoz, hogy a szíjakat eltépjem, egy újabb ötlet kezd körvonalazódni bennem, ehhez azonban használnom kell a másodlagos képességem. Lehunyom a szemem, és bár a mellettem lassan a pánik határán táncoló lány miatt nagyon nehezemre esik, koncentrálni kezdek. Felveszem a kapcsolatot a totemállatom lelkével, és arra kérem, bocsássa rendelkezésemre az erejét, hogy kiszabadulva innen, segíthessek a többi bajba jutottnak is. Körmeim lassan sólyomkarmokká alakulnak, és előre feszítve a kézfejem, megpróbálom elérni a csuklómon feszülő szíjat, hogy az éles karmok segítségével átvághassam azt. Ha sikerrel járok, ugyanezzel próbálkozom a másik kezemen is…

- Vagy Te jól? Vanás baj neked? – fordulok a kékhajú ismeretlen lány felé, hogy megtudjam, nem esett-e baja, nem sérült-e meg, és abban is reménykedem, hogy ő talán tudja, hogyan kerültünk ide.


// Előre is elnézést kérek a játékostársaktól azért, hogy a karakterem szörnyűséges erőszakot tesz a magyar nyelvtan szabályain, a hitelesség kedvéért úgy terveztem, hogy erősen töri majd a nyelvet, és olykor lakota szavak is keverednek majd az elbeszélésekbe. Remélem, ettől sem ti, sem Nikola nem fogja a haját tépni, mindig egyértelművé fogom tenni, miről halandzsázok éppen, nehogy félreértés legyen. Smile A megértést köszi! Smile//
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Kórház   Kórház Icon_minitimePént. 4 Júl. - 21:23

*Lassan tisztul a kép a mély, s egyébként nagyon csábító-marasztaló sötétségből. Bántóan éles a fény. Bizonyára reggel van, vagy inkább már alaposan benne jár a délelőttben, ha ennyire világos van. Lehet még lustálkodik kicsit, s akkor egyszerűbb lesz ebédelnie, nem kell későn reggelizni, majd későn ebédelni, hogy aztán a vacsora is az éjszakába csússzon bele. Ezt így eldöntve, az éles fény miatt csukott szemmel és nem hunyorogva tovább fordul a másik oldalára... fordulna. Nem megy.*
~ Mi a..?~ *Így nyáron biztos nem alszik vastag dunyha alatt, de azért annak is más érzete van, máshogy nyomja az ágyra. Egységesen, puhán, melegen, szeretőn. Ez csak néhol, keményen és ridegen. Egy szemöldök-összevonást követően már nyitja szemeit, szokás szerint emelné egyik kezét, hogy élénk színű hajába beletúrva hátraigazítsa tincseit, de nem emelkedik meg a keze. Most már kipattannak szemei, a kábulat, az álmosság pillanatok alatt foszlik szét. Döbbenten nézi a kórtermet, vagy mi is ez?*
~ Balesetem lett volna?~ *Él a kép, hogy a szálloda felé hajtott autójával, s hát nem szokása kímélni a kicsikét. De nem rémlik semmi egyéb, semmi baleset, semmi szokatlan, de az sem, hogy a vezetés után mit csinált. Valami zaklatottat álmodott, ez rémlik, de nem tudná felidézni, mi is volt az. Elfordítja a fejét: még két személy, de nem tudja, kik ők. Nem is érdekli. Nem bízik bennünk, s nem teszi őket bizalomgerjesztővé, hogy le vannak szíjazva. Felülne, megint a haját simítaná hátra, s ekkor tudatosul benne, hogy ő is le van kötözve. Szökik az adrenalin a magasba azonnal, idegesen rángatja meg újra és újra kötelékeit próbálván szabadulni. De minél kevésbé fog ez neki sikerülni, annál jobban önti el a hideg veríték, annál jobban uralkodik el rajta a pánik.*
~ Nem, nem lehet megint...! Nem! Nem!~ *Vajon a szék elég stabilan van rögzítve?*
Vissza az elejére Go down

Nikola Tesla
mutant and proud

Nikola Tesla
független
loneliness is a gun
Play By : Jonathon Young
Hozzászólások száma : 577



TémanyitásTárgy: Kórház   Kórház Icon_minitimePént. 4 Júl. - 0:37

Elsőre legalábbis ez jut eszébe az embernek. Főleg, ha elég naiv, vagy csak nem akar arra fókuszálni, hogy le van kötözve a vizsgálóasztalhoz. A képen látható szék is egy vizsgálóasztal, csak éppen fel van hajtva a támlája.


Ahogy még két másik ember is rajta kívül, nem sokkal odébb. Minden esetre valamiféle kórterem vagy vizsgáló lehet...

/Első kör vége: július 9. szerda éjfél, addig annyit írtok és olyan sorrendben, ahogy nektek tetszik. Ha mesélői hozzászólás kell, kérlek szóljatok, hogy biztosan észrevegyem!Smile/
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Kórház   Kórház Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kórház
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Kalandok, események :: Kalandok, mesék :: Iskolakerülõk - Csodaország, avagy hol is vagyunk?-