we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Folyosólabirintus Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Folyosólabirintus Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Folyosólabirintus Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Folyosólabirintus Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Folyosólabirintus Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Folyosólabirintus Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Folyosólabirintus Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Folyosólabirintus Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Folyosólabirintus Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 16 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 16 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Folyosólabirintus

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeSzer. 10 Szept. - 11:45

A véletlenszerű gombnyomkodás határozottan sikeresnek tűnik. Egy pillanatra ugyan mintha beragadna - valószínűleg a vészleállítót sikerült megnyomni rögtön az indító gomb után -, de aztán néhány újabb próbálkozás, és már megy is tovább. Bár közben valaki beszól a hangszóróba a túloldalról, vélhetően káromkodva, hangzásra oroszul. Több perces út következik, mielőtt kinyílna a lift ajtaja. Közben felmerülhet a társaság egyes tagjaiban, hogy tulajdonképpen ez egy olyan lift lehet, ami két emelet között ingázik. Már a gombok funkcionalitásából is ez következhet.
Közben lehetőségük nyílik megcsodálni a sarkokban összegyűlt vérpöttyöket, illetve a plafont szinte beterítő vörös folyadékot. Az már egy újabb talány, miért is nem fröcskölte össze az egész helyiséget az, ami a tetejét belülről összekente.
Megáll a szerkezet, majd lassan nyílik az ajtó. Erős fémdarabok, melyek mögött egy számítógépekkel és mindenféle képernyővel teletűzdelt helyiség található, ami leginkább a nagyobb vagy különösen összetett működésű járművekre jellemző leginkább. Mondjuk egy tengeralattjáró, méretes hadihajó, esetleg űrhajó vagy katonai repülőtér esetén. Az egyik képernyő egy hatalmas ablaknak tűnik, ahol - vélhetően - a vörös vészfények derengésében különböző árnyak úsznak át egy ismeretlen lében, ami még víz is lehet.
Aki nem egészen illik bele a képbe, az egy cseppet ijedtnek tűnő, véres ruházatú, katonaforma fickó. Kezében gépfegyver, és egyenesen az érkezőkre céloz. Egy masszívabb székre térdel, annak háttámláját fedezékként használva. Fegyverének lámpája zavaróan világít a kicsiny csapat szemébe. Arcán csúf karmolásnyom, bár viszonylag kisebb, talán néhány centis. Nem kizárt, hogy találkozott a furcsa lénnyel. Tekintetéből ítélve társai is.

- Állj, ki vagy! - mondja erőteljes akcentussal.
Ha célja volna ölni, minden bizonnyal már meghúzta volna a ravaszt. Még ha ideges is, látható rajta, hogy katonai kiképzést kapott, keze egy pillanatig sem remeg. Mellette a műszerfalba építve egy többeknek már ismerős rádió, amin világít a státuszjelző. Belőle vezetékek lógnak ki, valószínűleg ezt szerelte, mielőtt ideértek. Halk sistergés hallatszik, mintha rossz vételt fogna. Ekkor egy pillanatra oldalra sandít a férfi, majd vissza az idegenekre.

Folytatás: Vezérlő

/Körváltás: szeptember 14. Most már nem írok konkrét időpontot határidőnek. Mivel rendeződtek a rendezendő ügyeim diákjaimmal, ezért hétfőn már írni fogok.Smile/
Vissza az elejére Go down

Dr. Zane Timothy Helmsman
mutant and proud

Dr. Zane Timothy Helmsman
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Terry O’Quinn
Hozzászólások száma : 426
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeCsüt. 4 Szept. - 17:10

Csak fél füllel hallgatja mit mond Szöszi2. Érdekesnek tartja kijelentését, mi szerint irányítani tudja az állatokat, de nem hihetetlennek. Lehet mutáns. Tudományosan még nincs magyarázat arra miért is ad olyan sokfajta képességet ama ominózus X-gén. S tudván, hogy ő is mutáns elgondolkoztatja nem-e szándékosan válogatták őket össze. Fő kérdés, hogy ki és miért? Általában hajtja a kíváncsiság, hogy választ találjon a rejtélyekre, de most inkább a kijutásra igyekszik megoldást találni. Egyenlőre sikeresen.
- No, tessék. Csak egy doktorra volt szükség. – jegyzi meg szenvtelenül a feltáruló ajtó látványára. Nem beszélve a bónusz energiáról, amit nyert. Még szüksége lehet rá. Különösen azért, mert valamilyen vadállatról regélnek. Hát amerre ő kóborolt arra nem jár egy fia egér sem.
- Megnyalni csak egy női szájat érdemes, a jobb hatás érdekében. – rebegi Tarkabarkának. Legalább ő értékeli munkáját, Szöszi1-el ellentétben.
Szöszi1 szellemlátós kijelentésére csak megcsóválja fejét. Igen rossz poén hangzott el. Nem siet előre a liftbe, lovagiasan beengedi a hölgyeket. Hátha leszakad, jobb vigyázni. Meg aztán úgy se tudják elindítani nélküle. Kintről szemléli meg a ciril ábécé ominózus betűit. Sajnos Kátyával való kapcsolata ideje alatt csak szóban vett orosz nyelvleckéket, az írásmódot nem tanulta meg. Így előtte is rejtve marad jelentésük. A jelek szerint a hölgyek sem tudják olvasni e nyelvet, így újfent marad a férfi ügyesség. Határozott mozdulattal érinti meg az egyik gombot. Látszatra. Valójában találomra nyúl ujjával és egy milliméterrel a gomb előtt meg is állítja végtagnyúlványát. Ám a bűvész trükk csak most következik. Testében tárolt energia a lábán keresztül belevezeti a szerkezetbe, lehetőség szerint a vezetékbe. Ha abban egyébként is van áram, akkor azt használja fel, ha nincs, akkor sajátját. És mire is? Hogy mozgásra kényszerítse a liftet. Mégpedig felfelé, arra nagyobb az esély a kijutásra. Mert csak az indítást kell megadni, mint a golyós örökmozgónál. Aztán már működik magától a rendszer. Legalábbis terve szerint.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeKedd 2 Szept. - 20:29



Nyugtázza egy bólintással, hogy Kayley partner a tervben. Neki is áll hát pötyögni kódokat, legelőször azt, ami az előbb is bevált.*
- Hm, vajon zöld fény lenne a jó vagy ez is jó nekünk, csak kulcs kelle... *Idáig ér a mondatban, mert máris nem a panel van a szemei előtt, hanem a liftajtó hála Zane odébblökésének. Egy pár pillanatig nagyokat pislog Zane-re, majd megvonja a vállát.*
- Kérem, csak tessék... *Teszi hozzá ő is utólagosan, vállvonás után.*
- Ha megnyalja, úgy jobb a hatás. *Jegyzi azért meg gonoszan, s figyeli mit ügyköd a férfi, miközben Juliette-re is figyel. Hála a női figyelem-megosztásnak!*
- S ha nem állat? *Veti fel a lányra pillantva, de lehet kérdés sem érkezik, s ő is elfeledkezik elgondolkodni azon, hogy vajon Juliette is olyan, mint Daniel, meg Dirk? Zane-nel nem gondol úgy, mert hát csak annyit lát, hogy kisujjat szeret kulcslyukakba dugni. De lényeg a lényeg, fejét már arra kapja oda, hogy a liftajtó feltárul.*
- Szuper! Köszi! *Mosolyog Zane-re, s már megy is Jaime, hogy az ájult nő hóna alá nyúlva bevonszolja őt is a liftbe. Elférnek mindannyian, még ha nem is éppen kényelmesen.*
- Nyet.. *Rázza meg közben nemlegesen a fejét, s vonszolást befejezve néz fel ő is a feliratokra.*
- Csak az 'A' betűt vagy hangot ismerem fel... *Tudja fene, minek nevezik. ezt is csak azért jegyezte meg, mert az egyik üzleti partner felhívta rá a figyelmet, hogy elírták a nevét, ott "A"-nak kellett volna szerepelnie. De egyetlen betű ismerete ide édeskevés.*
- Miért is írnák ki számokkal a szinteket... *Húzza el a száját, s reménykedőn pillant Juliette-re és Zane-re. Persze, Jaime részéről, Kayley is megnyomhat vaktában egy gombot, így is rá lehet hibázni a kijáratra. Ó, bárcsak!*

Vissza az elejére Go down

Kayley Sparks
mutant and proud

Kayley Sparks
független
loneliness is a gun
Play By : ღ Julianne Hough
Hozzászólások száma : 226
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeKedd 2 Szept. - 9:49



What the hell?



- Ha az az izé megint felbukkant... tuti, hogy megpróbálom minimum szitává lőni. - bár mintha füstös lett volna, de... hát istenem ilyen apró részletekkel nem feltétlenül kell foglalkozni. A pánik, az pánik és legutóbb is csak azért nem eresztettem bele a tárat - ami amúgy teljes pocsékolás lett volna -, mert ledöntött a lábamról. Mindenesetre Jaime szavaira bólintok és úgy helyezkedem, hogy ha bármi előkerülne abból a liftből, akkor le tudjam lőni és lehetőség szerint ne én haljak meg elsőre, bár... nem mintha másodszorra annyival jobb lenne, szimplán csak nem akarom meghalni, túl csini vagyok hozzá!
- Mi a...? - a csinált már nem sikerül hozzátenni, de komolyan nagyon elkerekednek a szemeim a kopaszodó doki tettétől. Tuti, hogy nem százas, talán már eleve nem volt az, vagy valami bekattant nála a bezártság miatt, de mi a jó életért nyúl bele az áramba? Megrázom a fejem és próbálok elvonatkoztatni, miközben erre még elhangzik Juliette kijelentése is, de még mielőtt kitörne belőlem valamiféle hisztérikus nevetés kinyílik az a nyüves ajtó.
- Jah én meg látom a szellemeket... - jegyzem meg, de tökéletesen érezni a szavaimból, hogy csak úgy csöpög belőle a cinizmus és nagyon nem gondolom komolyan, amit mondtam, vagy amit ő mondott. Mégis hogy a fenébe beszélhetne bárki is az állatokkal? Képtelenség, lehet hogy csak neki is már az agyára ment ez a zűrös helyzet. A liftbe természetesen belépdelek, amikor nyílik, de az oroszhoz halvány sejtésem sincs, szóval e téren nem sok mindent tehetek. - Mondjátok, hogy valaki érti, és tudja, hogy mit kell megnyomni! - vagy nyomkodok én random, de nem hiszem, hogy az lenne a célravezető. Az a baj, hogy még csak azt se tudjuk, hogy felfelé, vagy lefelé van a kijárat, hogy végre eltűzhessünk innen.

Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeSzomb. 30 Aug. - 21:59

Jaime kódpötyögése érdekes eredményt hoz. Egyrészt pittyeg minden gomb, amit megnyom, másrészt a végén kivillan egy kis piros lámpa a kulcslyuk mellett. Az ajtó azonban nem mozdul.
Zane módszere számára kiváltképp különös módon működik, hisz a szikrák és nem várt módon látványos lefolyáson kívül még a vártnál valamivel több energiát is szív el a célterület.
Ám mielőtt igazán bosszússá válna bárki, vagy reagálhatna Juliette állatokkal kapcsolatos megjegyzésére, a liftajtó kinyílik, és egy aprócska - legfeljebb 4-5 férőhelyes - fülke tárul fel mögötte.
Irányítópaneljén néhány gomb, elrendezésük alapján nem mind emeletet jelöl. Mellettük kopottas, orosz feliratok. Amennyiben valaki érti a nyelvet, megpróbálkozhat elolvasásukkal. A gombok színe egy kivételével piros. Egyébként különös, hogy eddig nem igazán volt felirat sehol sem, abban a bizonyos hálókabinban pedig angol nyelvű könyveket találtak...


/Körváltás: szeptember 5. péntek, 20:00.
A gombok feliratai a következők: ( szélő), (Vészj ő), (M állj), (Vezér ). A szóközök a lekopott betűket jelképezik./
Vissza az elejére Go down

Juliette Betranche
mutant and proud

Juliette Betranche
független
loneliness is a gun
Play By : Reese Witherspoon
Hozzászólások száma : 98
Kor : 36



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeSzomb. 30 Aug. - 1:05

Már egyre kevésbé értem az itteni helyzetet, hogy miért hoztak minket ide. Valami nagyon beteg állatnak a nagyon rossz tréfája lehet ez. Mi értelme van ennek? Még kamerák sincsenek, így azt az ötletet is elvetettem, hogy esetleg valami élőadásról van szó.
Eddig teljesen abban a hitben voltam, hogy csak emberekkel fogunk találkozni, de az a szörny, ami elvitte a másik dokit, még jobban megrémiszt. Mégis honnan a francból jöhetett elő? Lehet, hogy ez valami kísérleti labor? Katona, orvos… Katonai bázis és a nő ha minden igaz doki, így nem is lenne meglepő, ha valóban kísérletezésről lenne szó, főleg ha ők is rendelkeznek valami plusszal. Bár eddig nem mutatták ennek a jelét, de ez nem jelent semmit.
Ahogy próbálják kitalálni, hogy mi is legyen ezek után, hogy megpróbáljuk e megmenti a másik dokit vagy sem én egyfolytában csak azon agyalok, hogy én mit tudnék csinálni. És ekkor eszembe is jut a képességem…Az a szörny, valami állat lehetett. Mi van, ha rá is hatással vagyok? Talán rá tudnám venni, hogy hozza vissza a pasast, vagy segítsen nekünk kijutni.
Óvatosan sétálok a már kinyitott liftajtóhoz, amin ismét lepillantok. A lépcsők valóban nem bíztatóak. Most egy kötél nagyon is jól jönne. Vajon milyen mélyen a szörny…Talán meg kellene próbálni. De fedezzem fel magam előttük? Mi van, ha ők sima emberek és ezzel felfedem a magam fajták létezését. Ám a kétségeimre hamar kapok választ. A fura fickó bedugja az ujját és valami szikrázni is kezd ott, de mintha őt ezt csöppet sem zavarná. Lehet, hogy ő is olyan, mint én?
Még egy kis időt várok, hogy vajon sikerül e kinyitni az ajtót. Ha igen és van valami kiút akkor egyértelműen a többieket követem, de ha megint zsákutcába futottunk jön az én ötletem.
-Figyeljetek van egy ötletem, de lehet, hogy nem jön össze a dolog. Lehet, hogy képes lennék irányítani azt a valamit.-És biztosan most őrültnek nézem, de talán ebben a helyzetben ez már nem oszt nem szoroz. Most minden megtörténhet, vagy legalább is úgy érzem.
-Irányítani tudom az állatokat!-Magyarázom el röviden a dolgot. Csak azt nem tudom, hogy milyen távolságból megy ez nekem. Lehet, hogy le kellene másznom azon a lépcsőn.
//Bocsánat, hogy ilyen bénácska, de jutott más az eszembe :S //
Vissza az elejére Go down

Dr. Zane Timothy Helmsman
mutant and proud

Dr. Zane Timothy Helmsman
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Terry O’Quinn
Hozzászólások száma : 426
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeSzer. 27 Aug. - 5:30

Egykedvűen fogadja a megszaporodott csapatot. Ez a hely kezdi letargikussá tenni. Komor arcvonásai is erre utalnak. Nincs túlzottan jó kedve. Menne már innen a fenébe. Van itt valami igen komoly biztonságú liftajtó. Az egyik új csaj, kék haja van! , próbálkozik valami kód beírásával. Ha sikerrel jár, úgy irány a lift.
Ha nem sikerülne kód segítségével kinyitni az ajtót, az immáron egyre türelmetlenebb Zane félrelöki a bütykölgetéssel próbálkozó Jaime-t.
- Szabadna... - teszi hozzá utólagosan eme udvariassági formát. Nem csinál egyebet, mint kisujját bedugja a kulcslyukba és némi elektromosság bevezetésével igyekszik megbabrálni a rendszert, hátha ez használ. Ebből kívülről maximum annyi látszódhat, hogy elektromos szikrák pattognak, ki nem derülhet, hogy miképpen is csinálja azt. Ő nem fél az áramütéstől, sőt kifejezetten jót tesz neki, hiszen legalább el tudja raktározni rosszabb időkre.
Amennyiben az ő trükkje sem járna sikerrel, úgy a Dinamikus Duón a sor, hogy legújabb akciójukkal menekülő utat találjanak.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeKedd 26 Aug. - 22:11



Ha nem sűrűsödnének be olykor a történések elgondolkodtató lenne az, amit Kayley mond, ők hogyan jártak és hogy senki sem emlékszik semmire és senkinek nincs lövése se arról, hol vannak jelenleg. Apropó lövés...*
- Oké, jogos, elfogadom. De ha engem akar legközelebb elvinni az az izé, célozz jól, ha kérhetem. *Azt mondjuk nem teszi hozzá, miként jól: a lényt vagy őt találja el pontosan? Nyilván a lény lenne az elsődleges, de ha nem muszáj, ő is megúszná a kínhalált. A sima halállal nincs baja. Ez a hely és alkalom éppolyan megfelelő rá, mint bármelyik másik.*
- Jó, hát lehet zajosan is örülni, hogy remélhetőleg mindjárt kijutunk. *Inkább nem most taglalja, hányféle mód lehet lifttel közlekedni nem éppen csendesen, inkább kiválaszt egy egyszerű indokot és azt mondja. Míg Kayley azt a talált liftaknát nézegeti, addig ő felfedez egy másik liftnek látszó ajtót, ami még épebb.*
- Még egy áramütés nem oszt, nem szoroz most már... Megpróbálom kinyitni. Kayley, segítesz? Biztos túl sok filmet néztem, de azért jobb lenne ha azzal a pisztollyal itt állnál és mikor kinyílik az ajtó és olyant látsz, aminek biztos ne örülnénk, lelőnéd? *Közben az ájult nőt leemeli segítséggel az ágyról és oldalra, a falhoz fekteti egyelőre, a hordágyat pedig úgy tolja, hogy akár fedezékként is szolgálhasson Kayley-nek. Elsőnek azzal a kóddal próbálkozik, amivel a kórteremben is, hátha. Persze, ahhoz nem kellett kulcs, de egy próbát megért. Ha ez nem válik be, hát nekiáll ezt is megbütykölni, magában reménykedve, hogy nem fog megint a földön kikötni. Ha sikerül, akkor úgy is kiderül, mi lesz. Amennyiben szabad az útjuk s minden rendben lévőnek látszik, visszateszi a hordágyra az ismeretlen nőt - csak nem tudja itt hagyni még mindig - és tolja továbbra is remélhetőleg egy működőképes liftbe, amely egyenesen a kijárathoz visz!
Ha nem sikerül az ajtót kinyitni, akkor nincs jobb ötlete neki sem, mint az üres hordágyat az aknához túlni úgy, hogy az ne essen le, de hidat képezhessen a túloldalhoz. Már ha ránézésre nem reménytelenül kicsi az aknához képest.*



Jaime B. O'Daae carried out 1 launched of one Hat oldalú dobókocka :
Folyosólabirintus De4
Vissza az elejére Go down

Kayley Sparks
mutant and proud

Kayley Sparks
független
loneliness is a gun
Play By : ღ Julianne Hough
Hozzászólások száma : 226
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeSzomb. 23 Aug. - 15:34



What the hell?



Igazából én is normálisnak vélem magam, sőt igazából még csak sejtelmem sincs, hogy van bárki is a világon, aki amúgy nem normális, vagy hogy pont én ne lennék az. Nem számít, most ezt az irreális helyzetet kell valahogy megoldani. Szorongatom a pisztolyt és haladok előre, mert más lehetőség most úgy sincs igazából. Akármennyire is csipkedem magam, sajnos nem ébredek fel, mintha ez valami álom lenne.
- Mi legalább nem voltunk leszíjazva, szimplán csak... itt ébredtem az egyik folyosón kiütve, de az egész helyzet teljesen abszurd, és senkinek sincs tippje sem, hogy mégis mi a fene folyik itt. - rázom meg a fejem, és inkább előre trappolok. Persze újabb akadályba sikerül ütközni, a liftben lemászni nem lehet, repülni pedig nem tudunk, hogy az akna felett érjünk el ajtót a túloldalon, szóval... Komolyan kezdem ezt az egészet feladni, mint valami végtelen ide-oda mászkálás és nem jutunk az istennek se egyről a kettőre. Egyáltalán kik dobtak ránk füst gránátot és miért, és ha figyelnek, akkor ... ez valami teszt csak? De minek és mire?
- Csak egy van, és ha nem haragszol meg érte... nem igazán ismerlek, szóval... - jobb nekem, ha ez nálam van, még ha jó eséllyel ő jobban is céloz nálam, mert én inkább csak a zsaru exem miatt voltam párszor lőni, és kb. ennyi, de mégis csak inkább biztonságban érzem magam úgy, ha a kezemben van, még akkor is, ha jó eséllyel fura fekete árnyakra úgyse nagyon tudnék hatást gyakorolni egy golyóval sem. - Gondolod, tudjuk befolyásolni a lift hangját? - én azért ezt nem hiszem, ezért is pillantok rá kissé talán elképedve. Ebbe nincs beleszólásunk sajnos, tehát kénytelenek leszünk azt elfogadni, ami lesz akkor is, ha hangos.
Jaime végül megtalálja a másik liftet, bár ez megint zsákutca szerű. Nem értek a ketyerékhez és azon kívül, hogy rommá lövöm nincs más ötletem, azzal pedig azt hiszem nem jutnánk egyről a kettőre. Meghagyom másnak a lehetőséget, inkább körülnézek, hátha van valami használható még. Teszem azt kérdés, hogy az ágy mekkora a liftaknához képest, mert talán ha betoljuk, valaki felmászik rá, másik három pedig megtartja, hogy ne dőljön le, akkor talán megoldható, hogy a másik aknánál kinyissuk a túloldali ajtót és legalább egyről a kettőre sikerüljön eljutni.

Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimePént. 22 Aug. - 21:48

Emellett a lift mellett nincs több, ellenben némi utánajárással Jaimenek sikerül találnia egy olyan ajtót, ami vélhetően lifthez tartozik. Vastag fémből készült, oldalra elhúzódó fajta. Illetve lenne, ha reagálna bármire. Jelzése alapján egyrészt nincs a szinten, másrészt egy számtábla és egy kulcslyuk található a hívógomb mellett. Minden bizonnyal kód és kulcs is kell az aktiválásához.
Az minden esetre megnyugtató lehet, hogy itt nincsen semmiféle karmolásnyom, vagy egyéb olyan jel, ami valamiféle ragadozó jelenlétére, esetleg annak áthaladására utalna.


/Körváltás: augusztus 27. szerda, 20:00.
Szerelés, zár- vagy ajtófeltörésre való próbálkozás esetén az akció résztvevőitől kockadobást is szeretnék kérni a hozzászólásukban. Smile/
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeKedd 19 Aug. - 12:59

*A mutánsos dumát nem is hallja Kayley, azt még Jaime akkor mondta a később elvonszolt, vérző Dirk-nek, mikor még nem találkoztak a másik csapattal, csak hallották őket. Dehogy fog Jaime fennhangon mutánsokat emlegetni, mikor olyanok nem is léteznek elvileg, s csak őt néznék őrültnek ezek a vele egyetemben szintén normális(nak vélt) emberek: Kayley és Juliette.
Na de lényeg a lényeg, hogy most ott vannak válaszúton, menjenek-e Dirk meg az árnyizé után vagy se?*
- Kösz. *Halovány mosollyal azért próbálkozik Kayley-nél, mikor engedélyt kap keze leengedésére és a hordágy tolására.*
- Nem tudom ki ő, a szomszédos szobában volt. Már így találtunk rá. Azt hiszem, őt is elkábíthatták, mert nem tudom, veletek hogy volt, de mi is ilyeneken ébredtünk pont így leszíjazva. Az az utolsó emlékem, hogy hajtottam az autómmal vissza a szállóba, de nem rémlik, hogy megérkeztem volna, de az sem, hogy balesetet szenvedtem volna. *Válaszol kicsit bővebben Juliette-nek, talán azért is beszél többet, hogy saját idegességét oldja. Az ismeretlen nőt meg tolja, nincs szíve itthagyni.*
- Legalább a lift megvan. *Állapítja meg, mikor odaérnek, ő legalábbis jó jelnek veszi, hogy valami olyasmit találtak, amik rendszerint kijáratokhoz szoktak vezetni. A hordágy mögül ágaskodva megnézi a leamortizált liftet, s két következtetésre jut: ezzel nem mennek sehova és hogy lehet nem is kéne lefele menni. Ekkor bukkan fel Dr. Zane a sötétből, de nem kap frászt Jaime, mivel nem settenkedett az orvos, így hallhatták a lépteit. A morbidság határát súroló humorát csak egy lesújtó pillantással jutalmazza.*
- Apropó, Kayley, nincs még egy fegyver? Jól célzok, tanultam. *Kellemes kis női sportok helyett neki a lőfegyverek és a vívás jutott, s ha visszajön az az árnyizé, lehet jól is jön majd ez a tudás.*
- Le ne másszunk. Nem tűnik biztonságosnak, és nem tudom őt se hova tenni. *Pillant le a hordágyon lévő ájult nőre.*
- Minél csendesebben kellene felfele menni a többi lifttel, ha mennek még, hogy ne keltsük fel annak az akárminek odalenn a figyelmét. Ha kijutunk, akkor tudunk Dirk-nek segítséget hívni, mert így már kb. tudjuk, merre lehet. Mit szóltok?*Ő valahogy úgy véli, hogy ahol ennyire nincsenek ablakok, természetes fénynek még a legkisebb jele sem, az biztos a föld alatt van. Különben is, állítólag az 51-es körzet titkos laboratóriumai is a föld alatt vannak, minden egybevág! Ha a többieknek is megfelel és nem érkezik jobb ötlet - amire amúgy Jaime nyitott -, akkor megpróbál keresni egy olyan liftet, ami működőképes és nem kell hívni, azaz már a szintjükön van a lift. Minél kevesebb zaj, annál nagyobb az előny. Ha sikerül kinyitni és működik a lift, akkor ha elég nagy, betolja a hordágyat, ha nem, akkor kioldozza az ájult nőt és ha van segítsége, akkor úgy emeli-vonszolja be a liftbe. Aztán irány felfele!*
Vissza az elejére Go down

Kayley Sparks
mutant and proud

Kayley Sparks
független
loneliness is a gun
Play By : ღ Julianne Hough
Hozzászólások száma : 226
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeHétf. 18 Aug. - 20:07



What the hell?



Ezt a mutánsok dumát egyelőre szimplán figyelmen kívül hagyom, már csak azért is, mert... jobb ha jelen esetben nem hallom meg, hiszen halvány sejtelmem sincs róla, hogy mi a jó életről beszél, de amúgy is kék a haja az istenért, biztos van valami furcsa beütése, vagy valami. Ami viszont ezek után történik finoman szólva is sokkolóan kiborító, és úgy fest, hogy a többiek se nagyon tudnak többet nálam, legalábbis hasonlóképp értetlenek, marad hát az, hogy szinte már kapaszkodom a pisztolyba.
- Kayley. - bököm ki végül én is a nevem, amikor már sikerült feltápászkodni és legalább részben összekaparni magam. Nem vagyok épp a toppon, de ezt érthető is azt hiszem, mi a fenétől lennék mégis jól? Az egész helyzet abszurd és nem fogok álmomban valami nőt kezelgetni, akiről azt se tudom kicsoda, akit nem is ismerek és... mint mondtam már az egész helyzet abszurd és tuti, hogy nem kéne itt lennem!
- Hát akkor mentsük meg, mint valami női osztag! - nem, dehogy mondom komolyan, csak ha már ez amúgy is egy álom, akkor nem tök mindegy az egész? Tehetünk úgy, mint akik épp most akarnak megmenteni egy ismeretlen fickót, miközben a mi dokink meg elkolbászolt valahova, vagy... itt se volt, csak én hittem azt, már akár azt is el tudom képzelni.
- Persze, told csak, hozzuk az ismeretlen nőt is. - rántom meg a vállam, és újfent erősebben fogok rá a pisztolyra, ahogy elindulunk és nem sokára el is érünk a célig, azaz inkább az akadályig, ami a liftakna. Remek, tényleg remek! Szóval tovább nincs és ezt valami elég durván szétkapta és azzal a valamivel én tuti, hogy nem akarok találkozni. Látványosan elhúzom a szám és nem sokon múlik, hogy ne üljek le a fal mellé lassan feladva a dolgot. - Szóval ki annyira lelkes, hogy le akarjon mászni? - én nem az tuti, maximum valami ledobhatunk megnézni, hogy milyen mély, tehát milyen durván lehet lent szörnyet halni. Gondolom nagyon, szóval én nem mászom, főleg nem ebben a cipőben, maximum megpróbálom hívni valamelyik liftet. Amikor pedig a doki előkerül komolyan majdnem a frászt hozza rám, így csak finoman rámorranva fordulok elé. - Rohadtul vicces! - de most komolyan, nem rég láttunk fröccsenni valaki, nem vagyok épp rózsás kedvemben, nagyon nem.

Vissza az elejére Go down

Dr. Zane Timothy Helmsman
mutant and proud

Dr. Zane Timothy Helmsman
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Terry O’Quinn
Hozzászólások száma : 426
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeHétf. 18 Aug. - 18:57

A doktor, kinek egója nem csappant ruházatának változása folytán, felhúzva orrát hagyta ott a két szőkét és ment a maga gondolta útvonalon. Jó ideig haladt egyik folyosóról a másikra, mígnem visszajut a főfolyosóra, s a félhomályban végig baktatva érkezik vissza a díszes és immáron megnövekedett társasághoz pont a liftakna bejáratánál.
- Bú! – ad jelet arról, hogy itt van.
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeVas. 17 Aug. - 10:20

A folyosó végén a hatalmas, vagy legalább tíz méter átmérőjű - hosszabb zseblámpás vizsgálat alapján megállapítható, hogy kerek alaprajzú - liftakna ajtaja nem hagyományos eszközzel lett kifeszítve. Az egyik ajtószárny a kettő közül már nincs is a sínen, melyen korábban mozoghatott, felszínén karmoláshoz hasonlatos nyomok, belső fele pedig gyűrve meghajlítva. Mintha csak egy morcos és igen nagyméretű macska akart volna a bejárati ajtón kijáratot készíteni magának nyers erővel. Az igazán aggasztó az, hogy láthatóan sikerült neki.
Kezdetben egészen sötét a liftakna, azonban ha egy-két percet elidőznek mellette, jól láthatják, hogy piros vészfények gyulladnak benne.
Szemben, jobbra és balra is látható liftajtó, melyek a kör egyenletes kilencven fokos felosztásának megfelelő szögekben helyezkednek el a szinten. Vélhetően a szint további negyedeihez vezetnek. Lefelé szervizlétra található a falon, több is. Egyik sem ad biztonságérzetet, mindössze egy a betonban lévő mélyedésben rögzített vas létrafokokról van szó, tehát semmiféle biztosítás. Pedig az akna igen mély, az alján továbbra sem látni, legfeljebb sejteni.


/Körváltás augusztus 21. csütörtök 21:00,
az addigi hozzászólások száma nincs limitálva/
Vissza az elejére Go down

Juliette Betranche
mutant and proud

Juliette Betranche
független
loneliness is a gun
Play By : Reese Witherspoon
Hozzászólások száma : 98
Kor : 36



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeSzomb. 16 Aug. - 2:24

A két idegen azonnal bemutatkozik nekünk és nagyon is úgy tűnik, hogy hasonló cipőben járnak, mint mi. Mondjuk az elég furcsa, hogy egy reményeim szerint csak ájult nőt tologatnak. Az mondjuk egy pozitív dolog, hogy nem hagyták magára a nőt, de vajon ki lehet?
Mielőtt feltehetném a kérdést, vagy ők válaszolhatnának az előbbiekre valami nagyon fura történik. Már azt hinné az ember, hogy ennél rosszabb nem lehet, mikor mindig jön valami újabb katasztrófa…Ezért mondják, hogy minidig van lejjebb.
Először csak annyit érzek, hogy valami ledönt a lábaimról. Próbálom kideríteni, hogy mi vagy ki is lehetett az, de csak egy sötét árny tűnik fel. Minden olyan gyorsan történik, hogy nincs túl sok idő rendesen felfogni a dolgokat. Amilyen gyorsan jött az a valami olyan gyorsan tűnik is el.
-Mi volt ez és hova tűnt?...-Csak most eszmélek fel arra, hogy eggyel kevesebben lettünk. Kezdek egyre jobban megrémülni és ez az arcomra is kiül. Miért is leplezzem az érzéseimet. Azt hiszem nagyon is normális ilyen helyzetben, ha fél az ember. Ahhoz képest, hogy a férfiaknak kéne lenniük a hős megmentőknek mégis mi lányok jutunk előrébb. A mi dokink elájult nem is olyan rég, és meg is bolondult. Az ő dokijukat, meg valami elrabolta. Mondhatom szép szőke hercegek fehér lovon.
-Igen minden rendben!-Természetesen segítek neki, így miután sikerül feltápászkodnom odasétálok az ágyhoz és szépen fel is állítjuk.
-Amúgy ki ez a nő és mi történt vele?-Teszem fel végül a kérdést mielőtt visszatérnénk arra a lényre. Az agyam egyik fele azt mondja, hogy próbáljuk meg megtalálni a fickót, de a másik fele meg minél távolabb menne tőle. Ilyenkor mégis melyikre kellene hallgatni?
-Mi se találtunk semmit. Csak egy szobát recsegő rádióval, scifi könyvekkel, katonai ruhával, fegyverrel. Szóval nem tudtunk meg sokkal többet. De talán igazad lehet. Az a szörny valahonnan jött és valahová tart. Talán egy esélyt megér a dolog.-Rántom meg a vállam, de persze mindenki maga dönti el, hogy merre is akar menni, de együttes erővel mégis csak többre mennénk.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeSzer. 13 Aug. - 17:18

*Meglepetten néz Dirkre. Ez a fickó ezzel a hozzáállással orvos?*
~ Biztos megszokta, hogy az ápolónők tolják az ágyakat.~ *Nem kezdett el ezen vitatkozni, hát tolta ő, az áramütésektől kissé zsibbadó-remegő ujjainak jót is tesz egy biztos kapaszkodó.*
- Miért, mögülünk hogy tűnt volna el? Ti vagytok a mutánsak, nem én. *Morogja az orra alatt, mert szerinte amilyen furcsák ezek a magukat mutánsnak nevezők, lehet ilyenre is képesek. Aztán meg ki tudja, lehet Jaime műszaki ügyködése nemcsak előttük nyitott meg ajtót, hanem szegény indián alatt egy csapóajtót, s mire észrevették volna vagy ő kiálthatott volna, már el is tűnt.*
- Jaime. *Felel Juliette-nek, felé több bizalmat és reményt táplál, ez Jaime halovány mosolyában is meglátszik. Kayley felé pedig inkább tisztelettel fordul, szóval magasban tartja a kezeit továbbra is. Naná, Kayley-nél van fegyver, épeszű ember tisztelettel viseltetik ilyen iránt, pláne, ha nem ez az első eset, hogy fegyvert fognak rá és ennél az első esetnél eléggé meg is járta. A többire épp felelni készülne, például hogy álmában ha áramütést kap, többnyire felébred, meg kérdezni akar ő is, ám árny dönti fel Juliettéket, aztán őket. Borul a hordágy is, Jaime meg ösztönösen vetődik be mögé fedezékbe, nemcsak az ismeretlen földönkívüli elől - mondtam már, hogy ez tutira Roswell lesz? - hanem hátha el találja Kayley sütni azt a pisztolyt ijedtében. Saját zseblámpája fényében lát valami vörösest és sötétet a falra fröccsenni, de egészen eltávolodik a hang, mire ki mer kukucskálni a hordágy mögül. Előbb hosszú ujjai jelennek meg, ahogy ráfog az oldalára borult hordágy új tetejére, majd kék haja és kerek szemei jelennek meg gyorsan felmérve a kialakult helyzetet. Aztán eltűnik és csak most szívleli meg Dirk korábbi szavait: négykézláb kúszik ki és lesi meg az ájult nőt. Zsebéből a korábban eltett kötszerből szed elő, és bár nem hozzáértő, de a maga ügyetlen és segítőkész módján megpróbálja bekötni a nő fejét.*
- Ti jól vagytok? *Kérdezem a kötözésből eredően vérmaszatos kézzel, de ott van még benne a többi kötszer.*
- Segíts, kérlek.. *Juliette-re pillant és egyértelműen látszik, hogy a hordágyat akarja visszafordítani, amin még mindig ott a magatehetetlen lekötözött nő. Nem Kayley-t kéri, úgy látja, ő inkább a fegyverét fogná, s ha megint visszajön az az izé, nem is lesz baj.*
- Hát... A természetben ha széttépnek valakit, otthagyják, ritkán vonszolják el úgy. Dirk még talán él, bár biztosan sérült. *Arról viszont bölcsen hallgat, hogy mi az orvos képessége, hogy jó eséllyel egy-két vágás neki meg se kottyan. Olyan normálisnak tűnik a két nő, csak nem fog nekik sólyomkarmokat növesztő indiánról és sejtregenerációra képes orvos-mutánsról beszélni, mert még a végén őrültnek nézik és lekötözik. Vagy lelövik.*
- Szerintetek, kövessük? Mert amerről mi jöttünk két kórterem van, de se ablak, se szellőzőnyílás, a rejtekajtókat is csak véletlen találtuk meg, amelyek erre a folyosóra vezettek. Nem tudom, arra mi a helyzet? *Bök fejével arra, amerről Kayley s Juliette jött.*
- Mert ha arra sincs kijárat, akkor talán a hangokat és vérnyomokat követve a kijárathoz vezethet ez az izé... vagy még beljebb a sűrűjébe. *Ha arra jutnak, hogy követik, ha arra, hogy másik folyosón indulnak el, Jaime a hordágyat szándékozik majd tolni.*
- Nem bánod, ha leengedem a kezem, hogy tudjam tolni? *Azért biztosra megy, s megérdeklődi Kayley-nél.*
Vissza az elejére Go down

Kayley Sparks
mutant and proud

Kayley Sparks
független
loneliness is a gun
Play By : ღ Julianne Hough
Hozzászólások száma : 226
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeKedd 12 Aug. - 21:53



What the hell?



Tehát már tuti, hogy nem vagyunk egyedül. Eddig sem voltunk, ez stimmel, de... most már még mások is vannak az idegesítő dokin és a másik szöszin kívül. Már csak az a kérdés, hogy kik ők és hogy tőlük származik-e az a füstgránát, amit nem rég a nyakunkba kaptunk. A pisztolyt le nem engedem, akkor sem, amikor meghallom a köszönést, meg aztán a választ is, csak óvatosan haladok előre társnőm mellett, amikor végül meg is pillantjuk a másik két delikvenst, meg az ájult nőt. Továbbra sem lankad a figyelmem, mert ki tudja, hogy mikor derül ki, hogy éppenséggel nem a jó akaróink, meg egyébként is a kezüket kell nézni, nem kerül-e elő egy füstgránát valahol zsebből. Hiába van valakinek cuki színes haja, attól még lehet valami őrült szadista állat, aki embereket rabol el és tart fogva furcsa helyeken... jó, lehet hogy kicsit sokat olvastam mostanában, de semmit sem szabad kizárni, mint lehetőséget, mert akkor lehet nagyon nagyot pofára esni.
- És lássam a kezeiteket! - teszem azért hozzá Juliette kérdéseihez. Nem kell azoknál többre válaszolni, ellenben azért az a biztos, hogy nem tesznek semmilyen hirtelen mozdulatot. Nem vagyok teljesen profi lövő és az idegeim se a legjobbak, de ezt nem feltétlenül kell tudniuk, attól még igyekezhetek nagyon-nagyon határozottnak mutatkozni. - Még egy doki... - ezt nagyjából csak az orrom alatt morgom, alig hallani, mert hát eddig ezen a helyen nem a legjobb az orvosokról a benyomásom. Azt viszont tuti, hogy szóvá tenném, hogy a zsebébe rejtegeti a kezét, ha nem bolydulna fel hirtelen az egész környék, vagyis az egész folyosó, és nem találnám magam hirtelen a földön. Mint mondtam nem vagyok profi fegyver viselő, ezért is csúszik a pisztoly vagy egy méterre tőlem, miközben próbálom összekapni magam, de inkább csak annyira, hogy a fal mellé kússzak, mert az egész helyzet kezd irreálisba és finoman szólva is dermesztően rémisztőbe átmenni. - Azt a rohadt... - igen, ennyit sikerül kinyögni, miután az az izé távozik, és sikerül felfognom, hogy a falon mindenféle trutyi van, plusz az újabb dokit elnyeli a föld, vagy inkább az a valami vonszolta el. Kissé remegő kézzel kotorok a pisztoly után, de kell vagy egy perc mire sikerül rászánni magam, hogy fel is álljak. - Ugye... ugye komolyan csak valami elcseszett álomról van szó? - azt hiszem kezd kicsit sok lenni a helyzet. Nem jutok el addig, hogy a hordágyat felállítsam, maximum ha szólnak, hogy kell segítség. Egyelőre össze kéne kaparni magam lelkileg, idegileg... úgy mindenféle szempontból. - Mi a jó élet volt ez? És... és most széttépte a fickót, vagy csak... kicsit? - oké, a kézremegést be kéne szüntetni, mert még a pisztoly visszabiztosítása is nehezen sikerül és marhára nem lenne jó lábon lőni magam. Őszintén szólva leginkább az ellenkező irányba indulnék el, vagy lecövekelnék itt, de félek tőle, hogy muszáj leszünk utána menni az elrángatott Dirknek, mert... nem, nem tudok jó indokot, még csak nem is ismerem!

Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeKedd 12 Aug. - 21:14

Egy árny suhan keresztül a folyosón, majd újból. Egyszerű denevér, vagy épületben rekedt madár nem lehet. Ahhoz túlságosan termetes, mozgását tekintve pedig jóval inkább ugrál, semmint repül. Sikeresen fellöki mindkét társaságot, majd a gyengélkedőből szabadult csapat mellett dulakodás indul meg a padlón. Nem tart igazán sokáig, ám némi vér és valamivel több, emberinél valamivel sötétebb testnedv is kerül mind a falra, mind a padlóra.
A járólapot karistoló, távolodó hanggal ér véget ez a kis közjáték, melynek eredményeképpen Dirk már nem tartózkodik a csapattal. Emellett a hordágy is felborítva, bár a nő - ha kissé vérző fejjel is, de - továbbra is hozzákötözve fekszik. Immár az oldalán.

A vészfényeken és a zseblámpákon kívül továbbra sincs egyéb fényforrás kalandoraink közelében. Az idegen jelenség zajai Jaime megfogyatkozott csapatának irányában tűnt el a folyosó mélyén. Még egy hangosabb csattanás hallatszik a távolból. Persze hangos lehet, hiszen igencsak eltávolodtak a vonszoláshoz és nagytestű állat ügetéséhez hasonlatos hangok, mielőtt felcsendült.


/Körváltás: augusztus 16. szombat, 16:00.
Ha a csapat eljut odáig, hogy kövesse a hangokat, öt perc gyors gyaloglás után egy szétroncsolt liftajtót találhat, mögötte pedig egy igen tágas - legalább tíz méter átmérőjű - liftaknát találhatnak, melynek sem az alját, sem a tetejét nem látják, csak sejthetik a zseblámpák fényében./
Vissza az elejére Go down

ifj. Dr. Dirk K. O'Neil
mutant and proud

ifj. Dr. Dirk K. O'Neil
független
loneliness is a gun
Play By : Christian Bale
Hozzászólások száma : 92
Kor : 75



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeVas. 10 Aug. - 13:06

- Nem, nem tudom felébreszteni, de ha akarod, akkor told.
Mondom halkan, de azért figyelek, hogy hallja. Orvos vagyok és segítenem kellene az ájult nőnek, de jelenleg én is olyan helyzetben vagyok, hogy segítségre szorulok. A társam, egy nem teljesen normális nő, kilép a folyosóra és valamit eldob, viszont nem történik semmi. Kezdem azt hinni, hogy egy diliházban vagyunk, én véletlenül kerültem ide, de a nő nagy valószínűséggel elve itt vagy egy másik intézményből került ide. Belép a folyosóra, majd meglepődik a lámpa felkapcsolódása, majd kilép. Ezt folytatja egy ideig, amit én megunok és leállítom, hogy jelezzem a folyosó túlvégén felvillanó fényeket, ami ha ugyanúgy működik ott a lámpa, akkor azt jelzi, hogy ott is van valaki. Kiveszem az egyik szikét, amit a szobánkból loptam el.
- Hogy került volna oda?
A nő tényleg nem százas, Daniel mögöttünk volt és nem volt semmi rejtett ajtó, ha csak nem teleportált, de ahhoz tudnia kellett volna, hogy ott van egy másik vége a folyosónak. Amikor rám parancsol, hogy ne mozduljak ismét furcsán nézek rá, de ezt nem láthatja hiszen a lámpákkal van elfoglalva. Nem hiszem, hogy a lassú mozgás miatt ne kapcsolódna fel a lámpa és valószínűleg igazam is van. Amennyiben nem jön be a terve, akkor rászólok.
- Szerintem inkább próbáljunk meg négykézláb haladni.
Ugyan ebben sem lehetek biztos, de nagyobb a valószínűsége, mint a lassú sétának.
Ekkor a lámpák megadják magukat és jelző fények villannak, amire észreveszek egy zseblámpát, amit azonban a nő fel is kap, de akkor egy másikat is észreveszek, amit én kapok fel. De még indulás előtt a másik oldal oda ér hozzánk és az egyikük megszólal. Még az idióta társam válasza előtt le akarom tudni a dolgot. Én egyiket sem akarom ismerni és nem is fogom.
- Nevem Dirk, orvos vagyok, de fogalmam sincs, hogyan kerültem ide vagy ő ki.- Mutatok az ájult nőre. - És azt sem tudom, hogy mi történt vele.
Közlöm a tényállást, ami igaz is, miközben az egyik kezemmel a lámpát fogom a másikat a kezembe a szikével elrejtem a zsebembe.
Vissza az elejére Go down

Juliette Betranche
mutant and proud

Juliette Betranche
független
loneliness is a gun
Play By : Reese Witherspoon
Hozzászólások száma : 98
Kor : 36



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeVas. 10 Aug. - 12:00

Végül csak elindulunk ismét az egyhangú folyosón. Már csöppet sem izgat, hogy a pasas végül velünk tart vagy sem, csak maradjon inkább csendben, mert a végén én ütöm le őt. A rádióval megállás nélkül próbálkozom mindaddig, míg végül el nem hallgat.
Az öröm jelei mutatkoznak meg az arcomon. Már-már táncra perdülnék, amiért nekünk minden sikerül. Végül is sejthettük volna, hogy nem fogja sokáig bírni, de jobb lett volna, ha előtte találunk valamit. Mivel nem fogjuk hasznát venni így szépen le is teszem a földre és már szabad kézzel haladok tovább Kayley mellett.
Úgy tűnik, hogy nem vár ránk semmi veszély, mikro is a távolban fények gyulladnak meg, mintha valaki más is járkálna a folyosókon. Ahogy a másik nő én is megtorpanok. Úgy érzem, ha az elrablóink lennének nem lennének ennyire figyelmetlenek, hisz az előbb is sikerült meglepniük minket. De akkor vajon kik lehetnek?
A fények villogni kezdenek, végül teljesen kialszanak és pár másodpercre a sötétség vesz körül minket. Remek! Ennél rosszabb már igazán nem jöhet. Mégis mi ez a hely és mi a franc történik itt? Minek hoztak minket ide? Valami nagy őrült lehet az az ember, aki mind ezt eltervelte. Szerencsére nem maradunk sokáig a sötétségben. Gondolom a vészfények lehetnek, aminek hála fény derül arra, hogy zseblámpák vannak a közelünkben. Ezt eddig észre sem vettem. Igaz Kayley már kezébe vesz egyet, de a biztonság kedvéért én is elveszek egyet. Elég kemény, akár még fegyvernek is jó lehet.
Kayley szavaira egy női hang válaszol. A hangvételéből nagyon is úgy tűnik, mintha ő is félne, nem csak mi. Lehet, hogy ők is csak áldozatok? Egyik kezemet a fegyverre teszem és lenyomom jelezve a szöszinek, hogy szerintem felesleges az aggodalom. Érdeklődve sétálok tovább, majd a látvány kissé ledöbben. Ők is hárman vannak. Két nő és egy pasi…A végén tényleg annak az idióta dokinak lesz igaza.
-Sziasztok! Kik vagytok és hogy kerültetek ide? Mi történt vele?-Bökök az asztalon fekvőre. Próbálok barátságos lenni, de azért rajtuk tartom a szemüket.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeVas. 10 Aug. - 10:13

*Végeredményben hát a nőt gurították magukkal, ha nem sikerült felébreszteni, s most ott állnak ketten (s egy valaki, a nő ugyebár fekszik) a tök sötét folyosón. Hallják a neszeket a túlvégről, nem tűnik olyan messzinek, de értelmes szavakat nem tudnak kivenni.*
~ Újabb bizonyíték, hogy ez az 51-es körzet. Nem láttam még olyan folyosót, amelynek a végeiben fény ég, nem is hosszú a folyosó, mégse látom, ki van ott. Kellene látni, ki mozog ott. Vagy kik. Az egészen más lenne, ha náluk is sötétség lenne, meg itt is, s csak középen lenne fény. Na tessék, íme a kért sötétség!~ *Gondolkozik mozdulatlan állva a létrehozott sötétségben, s önkéntelenül is előjött belőle a műszaki vénája, ami sehogy sem bír napirendre térni e különös folyosó fölött. De a problémát megoldja a teljes sötétség, s ugyan tesz Jaime egy nagy integetést próbaképpen, a villany megadta magát.*
~ Lehet ez egy űrhajó belseje, s nem is villannyal megy.~ *Tetszik neki az űrhajó gondolata. Megmagyarázza a furcsa fizikai szabályokat, ráadásul egy űrhajó izgi.*
- Nézd, lámpák! Király! *Csap le rögtön az egyik legközelebbire, megkeresi rajta a gombot, vagy ha csavarós, akkor csavarni kezdi, hogy világítson - egészen megfeledkezve arról, hogy a folyosó túlvégében voltak valakik vagy valamik -, s éppen még egy zseblámpáért nyúl vésztartalékként, mikor meghallja a határozott női hangot. Megdermed. Hát ez nem Daniel hangja volt. A fegyver van náluk kifejezés ráadásul határozottan nem tetszik neki.*
~ Hova rakták a cuccom, nekem is van!~ *S a sokszor komolytalan lány nem vízipisztollyal rohangál. Kényelmetlen helyzet ez a mostani, a sötétség és a még egyelőre nem látott, de beharangozott fegyver ténye kellemetlen emlékeket ébreszt. A női hang talán az egyetlen ok, hogy nem tör rá a pánik. A két lámpát (ebből egyik világít) tartva kezeiben elkezdi lassan magasra emelni a kezeit, bár nem tudja, ebből Kayley mennyit lát.*
- Helló! *Kiált vissza, mert őt udvariasnak nevelték, aki a napszaknak megfelelően köszön.*
- Békével jöttünk!
~ Zseniális vagy Jaime, most már ők is azt fogják hinni rólad is, hogy földönkívüli vagy.~
- Szóval izé, nem akarunk rosszat! Van velünk egy eszméletlen nő, egy ágyon toljuk.. vagyis tolnánk, de felemelt kézzel nehéz. Leengedhetjük a kezünket vagy nem jönnétek ti közelebb?
*Meg kell állapítania, sosem értett a fegyveresekkel való tárgyaláshoz, ez most, életében második alkalommal, kiderült világosan. De na, csípővel száz métert lökdösni egy kórházi ágyat kissé macera, ráadásul többször koccolnák le a falat, mintha dodzsemeznének egy vidámparkban. Akár nekik kell közelebb menni valahogy, akár Kayley-ék jönnek, a zseblámpák fényében megláthatják például a felemelt kezű Jaime-t, akinek korábbi áramütések hatására némileg az extravagáns színű haja is égnek áll. Micsoda engedelmes fogoly!*
- Helló... *Próbálkozik egy halovány mosollyal, mikor már látják egymást a szemben álló felek.*
Vissza az elejére Go down

Kayley Sparks
mutant and proud

Kayley Sparks
független
loneliness is a gun
Play By : ღ Julianne Hough
Hozzászólások száma : 226
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeKedd 5 Aug. - 9:41



What the hell?



Tökéletesen egyetértek a másik szöszivel, a pasas láthatóan nem viseli jól a társaságunkat a folyosónak meg két iránya van, szóval tőlem aztán bátran elhúzhat másfelé, ha ahhoz van kedve, amíg a rádió és a pisztoly nálunk van, bár előbbi úgy fest, hogy elég hamar feladja a küzdelmet, és lassan a sercegés is abba marad. Remek, komolyan! Igazán közel állok hozzá, hogy duzzogva üljek le az egyik fal tövében, mert a lábam már baromira fáj, a helyzet kezd kifejezetten kiborító lenni és mintha az istennek se jutnánk egyről a kettőre a hülye villogó lámpáktól pedig lassan komolyan idegbajt kapok. Időnként hunyorítok kissé, amíg aztán meg nem hallom a távolból a... mintha susmorgás lenne. Automatikusan torpanok meg és tartom ki a kezem Juliette elé is, amennyiben ő nem tett volna eleve szintén így. Csak szépen a szám elé teszem az ujjam, mert nem biztos, hogy ők meghallottak minket, hiszen a kedélyes bájcsevejt eddig nem vittük túlzásba. Az a jó, hogy a cipőm még most is hangos, szóval a nesztelen megközelítés nagyjából kizárt, főleg hogy ebben a pillanatban az áram is elszáll valahol az éterben, vagy legalábbis a világítás. Nem sokon múlik, hogy ne csússzon ki a számon valami heves káromkodás, de végül csak magamban szórom néma szitkaimat, amíg nem sikerül találni egy zseblámpát, amit ahogy tudjátok a filmeken is a fegyver csövével párhuzamosan tartva világítok bele a gyenge előttünk lévő világításba.
- Fegyver van nálunk, úgyhogy jöjjenek szépen közelebb feltartott kézzel és mutassák magukat! - ezt már határozottan jól hallható hangerővel mondom és isten bizony lövök, bármire ami mozdul, ha nem felemelt kezeket látok, hanem netán valami kellemetlent újfent. Rohadtul kezek pipa lenni és ez... nem kifejezetten jó hír számukra legalábbis.

Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeHétf. 4 Aug. - 23:49

Úgy tűnik, apróbb fényjáték után mindkét végen mozdulatlanságba dermednek a világítás. Egyelőre nem igen lehet kivenni semmit, legfeljebb annyit, hogy a lámpák égnek. Valószínűleg lehet vagy száz méter is a távolság. Ez persze újabb kérdéseket vet fel az építmény kapcsán, ahol hőseink tartózkodnak.
Ez így egy viszonylag nyugodtnak tekinthető kép, egészen addig, míg villódzni nem kezdenek azok a bizonyos fények. Még enyhe remegés is érződik a talpak alatt, mielőtt két nagyobb villanás, majd sötétség következne.
Mindkét helyiségben, mely előtt a két csapat álldogál - ha még ott álldogál, mint például a gyengélkedőről szabadultak - vészfények villannak fel, amik segítségével könnyedén megtalálhatók a vész esetére elhelyezett zseblámpák.


/A sok nyaraló miatt körváltás ismételten vasárnap lesz, egészen pontosan augusztus 10. 18:00 órakor. Addig mindenki bátran írhat annyit, amennyi csak jólesik. Különös tekintettel arra, hogy itt bizony karakterek közötti interakciók várhatók. Smile/
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeCsüt. 31 Júl. - 18:38

- Vigyük? Vagy fel tudod ébreszteni? *Érdeklődik a nőre vonatkozóan. Másnem bepróbálkozik ő a klasszikus, legszebb álmokból való felrázással. Felemelő élmény lehet így ébredni, pláne ha akit először megpillantunk, az egy kék égnek álló hajú vadidegen lány. Már ha felébred. Ha nem, marad a kérdés, gurítsák-e magukkal vagy se?
Így vagy úgy, de Jaime lesz az első, aki kilép a folyosóra, miután az eldobott rugalmas kis bigyó nem indított be semmiféle riasztót, s Daniel sem került elő. Kilép és rögtön is vissza, ahogy meglepi a hirtelen felkapcsolódó lámpa, ami aztán elalszik, miután már nem áll a folyosón. Előre megy megint, majd hátranéz, ahol sorra kapcsolódnak le a lámpák.
Elvigyorodik.
Visszafut a kórteremhez, majd megint előre néhány lépésnyit majd vissza, ide-oda ugrálva párat, nem is sejtvén, micsoda fényjátékot ad le a folyosó túlsó végén lévőknek. Ebben állítja le Dirk, s lassan olvad le a mosoly Jaime arcáról, ahogy eszébe jut, hol is vannak, miféle helyzetben. Tényleg nem százas a nő, tulajdonképpen még papírja is lenne erről, de ez más tészta.*
- De... miért? *Pillant el a túlsó végbe, ahol mintha megállna a fény - juj, tényleg, ott fény van! -, de akárhogy hunyorít, akárhogy mereszti a szemét, sehogy nem tudja kivenni, ki van ott. Van-e egyáltalán ott valaki?*
- Mi van, ha Daniel az? *Veti fel a kérdést, de maga sem tudná megindokolni, miért suttog, ha lehet nincs is ott senki, csak a kiút mondjuk? Mégsem kezd el Daniel! Daniel! szavakat kiabálni.*
- Ne mozdulj, kipróbálok valamit! *Súgja még, de ő se mozdul, egyedül tekintetét emeli égbe, vagyis hogy fel a lámpákhoz. Mozdulatlanul várja meg, vajon leoltódnak-e a lámpák, ha nem moccannak? És ha igen, vajon felkapcsolódnak-e, ha lassan-nagggyonlassan tesz egy arasznyit előre a folyosón. Ha nem kapcsolódik fel, ezt az információt megosztja Dirk-kel, s ugyan ez a tempó csiga-lassú, de kétségtelen előnye, hogy ők "láthatatlanok" a sötétben. Mondjuk ha ez az 51-es körzet, de minimum Roswell, ahogy Jaime gyanítja, s ezek a magukat mutánsnak nevezők űrlények (mert mi mások is lennének?), akkor lehet látnak a sötétben is. Na mindegy, egy próbát megér azért.*
Vissza az elejére Go down

ifj. Dr. Dirk K. O'Neil
mutant and proud

ifj. Dr. Dirk K. O'Neil
független
loneliness is a gun
Play By : Christian Bale
Hozzászólások száma : 92
Kor : 75



TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitimeKedd 29 Júl. - 19:30

Belépve a terembe és a nő vizsgálata után jobban körbenéztem a szobába és sajnálattal kellett konstatálnom, hogy az első dolog, amit ablaknak véltem az valójában a tükörben látható megfigyelési céllal kialakított kukucskáló ablakok voltak. Még nem adtam fel a reményt, hogy valahogy kiszabaduljunk. Közben Jaime a gombokkal szórakozik, miközben a nő újabb áramütést szenved el, majd valami zajt hallok a hátam mögül, mintha egy felnyíló ajtó nyílna, ahogy a kő csúszik a kövön.
- Igen alszik, de nem látok semmi olyat, ami gondot okozhatna.
Ahhoz meg kéne vizsgálnom, de még mindig orvos vagyok, csak úgy nem vizsgálgahatok ájult nőket, akiket csak úgy találok valahol, ahol én magam is rab vagyok. Más lenne, ha az utcán esne össze. Ekkor hallom Jaime kiáltását a harmadik, indián után, aki viszont nem válaszol és ahogy körbe nézek én sem látom sehol.
- Nem hiszem, bár nem ismerem a képességét, hiszen attól, hogy mind a ketten mutánsok vagyunk, attól még nem tudhatom, hogy milyen típusú a képessége.
A többi csak jött magától, nem ellenkeztem, hiszen ő is csak ember és nem befolyásolom a cselekedeteit és mivel jobb ötletem nincs ezért követem a folyosón egészen addig, amíg észre nem veszem a folyosó túloldalán a fényt. Ekkor megfogom a kezét.
- Várj!
Nem akarok belerohanni a végzetbe és ez a nő láthatóan nem teljesen százas és ha valaki nem állítja meg, akkor előbb- utóbb kikészíti magát. Azon csodálkozom, hogy eddig hogy élte túl a valóságot.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Folyosólabirintus   Folyosólabirintus Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Folyosólabirintus
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Kalandok, események :: Kalandok, mesék :: Iskolakerülõk - Csodaország, avagy hol is vagyunk?-