we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Bevásárló negyed Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Bevásárló negyed Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Bevásárló negyed Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Bevásárló negyed Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Bevásárló negyed Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Bevásárló negyed Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Bevásárló negyed Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Bevásárló negyed Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Bevásárló negyed Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 19 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 19 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Bevásárló negyed

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Mesélő
mutant and proud

Mesélő
Mesélő
Hozzászólások száma : 520



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeHétf. 22 Dec. - 18:22

Szabad játéktér, új játék kezdhető.
Vissza az elejére Go down

Titus Augustus Helmsman
mutant and proud

Titus Augustus Helmsman
Tanár
let me to help you
Hozzászólások száma : 54
Kor : 35



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeKedd 16 Dec. - 13:05

Na tehát megindulunk vásárolni és szerencsére gyorsan végzünk. Ugyan én mondtam, de szerencsére Angi nem nagyon húzza az időt, egyből kiválasztja a megfelelő darabot, ami nekem is tetszik, de biztos vagyok benne, hogy a barátjának is fog, félbolond vagy vak, ha nem. Magához próbálja és még jobban néz ki, mint elképzeltem és még hosszra is jó. Király, ez is letudva. Örülök, hogy örül, így meg is vagyunk. Kifizetem és megyünk is. A kocsihoz visszaérünk, kinyitom a kocsit, majd Angi előtt az ajtót és miután beszállt én is követem a példáját. Kuplung lenyom, rükverc, a kulcsot elfordítom és lassan felengedve a pedált megindulunk hátra. Sikeresen kitolatok a parkolóhelyről, majd a parkolóból is. Lendületesen, de nem gyorsan, a sebesség határt nem lépve át hajtok a birtokra, ahol leparkolom a kocsit, majd Angit útjára engedve a szobámba pakoljam a vásárolt holmit.

//Köszönöm a játékot, ügyes vagy Smile //
Vissza az elejére Go down

Angela Whitmore
mutant and proud

Angela Whitmore
Diák
power to the future
Play By : Alexis Bledel
Hozzászólások száma : 350
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeHétf. 15 Dec. - 17:46

Hát ha már nincs választási lehetőségem belemegyek a ruha keresgélésbe. Semmi kedvem időt húzni és próbálok tényleg gyorsan és körültekintően körbe nézni. Valami szépet szeretnék, nem túl drágát és lehetőleg gyorsan még mielőtt a nagylelkű tanárom elalszik unalmában.
Csak pár ruhát nézek végig mikor ráakadok arra a halványkékre ami egyből elnyeri a tetszésem. Magamhoz próbálom és hosszra jó, de még a méret is stimmel, le se lehetne vakarni a mosolyt az arcomról. Azok után meg pláne nem, hogy Titus szerint is jól néznék ki benne.
-Akkor ezt szeretném. - Mondom mosolyogva. Alig várom már, hogy ebben lásson Blaise, kíváncsi vagyok a reakciójára.
Ha megtörtént a vásárlás akkor én készen is állok, hogy visszatérhessünk a birtokra. Van még ma tanulnivalóm és azért azt se szabad elhanyagolnom a képességem fejlesztése mellett. Fizikálisan ugyan fitt vagyok, de szellemileg teljesen leharcolt. Jó lesz kicsit elvonatkoztatni a telekinetikus erőmtől. A hétköznapok olykor nem is olyan unalmasak, mint gondoltam.
-Szerintem mehetünk is hacsak nem kell neked még valami. - Fárasztó egy nap volt a mai az egyszer biztos.

// Részemről ez volt a záró, köszönöm a játékot! Smile A folytatást meg majd megejtjük akkor később! Smile //
Vissza az elejére Go down

Titus Augustus Helmsman
mutant and proud

Titus Augustus Helmsman
Tanár
let me to help you
Hozzászólások száma : 54
Kor : 35



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeSzomb. 13 Dec. - 23:25

Hasonló gondolatok forogtak a fejembe, mint Anginak. Nem akartam visszalépni, ha már megígértem, de nem azért, mert féltem volna, hogy Angi megsebesít, ugyanakkor nem is volt gond, hogy mennyibe kerül a gyümölcs, ha eleget gyakorol, akkor talán nem lesz probléma az éles "bevetésnél". Játékosan fenyegetem meg, hogy nem viszem haza, ha nem keres valami ruhát magának. Mint egy közlegény a felettesének, úgy válaszol, majd indul el. Szerencsére nem sok ruhát néz meg, nem sok üzletbe megyünk be, mert időm van, de én sem gondoltam végig, hogy a ruhavásárlás mennyi szenvedést hordoz, talán még a fül levágásnál is rosszabb. A memóriám jó, de a képességem nem hat ki a képzelőerőmre, bár nem kell panaszkodnom miatta, könnyen el tudom képzelni a lányt a ruhában.
- Szerintem nagyon. Illik a szemedhez.
Szerintem tökéletes választás és nem csak azért mondom, hogy túl legyünk ezen is, tényleg tetszik a ruha és illik Angihoz, a barátja vak vagy bolond, ha ebben nem fog tetszeni neki.

//Szerintem vásárlás után vissza a birtokra és zárjuk le a játékot, majd a kövi játékban megejtjük a "borotválkozást". 22- e után rá fogok érni, Januárba meg főleg, remélhetőleg valamikor az elején, 10-e körül végzek a vizsgáimmal.//
Vissza az elejére Go down

Angela Whitmore
mutant and proud

Angela Whitmore
Diák
power to the future
Play By : Alexis Bledel
Hozzászólások száma : 350
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeCsüt. 11 Dec. - 17:21

Hát nem kevés gyümölcsöt szedtünk össze. Az árak se voltak alacsonyak, most vagy meggondolta magát és félti a fejének az épségét vagy tényleg teljesen mindegy neki mit mennyiért veszünk meg. Valójában picit félek ettől a hajborotválós dologtól, féltem Titus fejét. Nem akarom bántani, de szerintem túlságosan elbizakodott a képességemmel kapcsolatban, akkor mikor megígérte még nem tudta mennyire alap szinten vagyok, most pedig nem akar visszalépni és megszegni az ígéretét.
Az enyhe játékos fenyegetésre el kell mosolyognom és tudom, hogy nem akadékoskodhatok tovább, hát jól van, ha más választásom nincs.
-Rendben, értettem Főnök! - Mosolyogva elindulok körülnézni, azt mondja ideje is van, de gondolom kedve már nem annyi így próbálok gyors lenni. Megnézek pár ruhát és elképzelem magam, bennük, hogy tetszene-e...Blaise-nek. Mert ez a fontos.
Megnézek egy halványkék ruhát, nekem tetszik, de férfi véleménye is kellene.
Titus...szerinted ebben..csinos lennék? - Mutatom magam előtt a hosszított halványkék ruhát.
Vissza az elejére Go down

Titus Augustus Helmsman
mutant and proud

Titus Augustus Helmsman
Tanár
let me to help you
Hozzászólások száma : 54
Kor : 35



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeSzer. 3 Dec. - 20:16

Nem nézem a növények és terméseik árát, csak szeretném, hogy mikor élesbe kerülünk, akkor a fejem és egyéb részek arrafelé egybe legyenek, ez egy kis pénznél, bár nem kevésnél, is többet ér. Tudom, hogy én ajánlottam fel a fejemet, de kezdem úg érezni, hogy hülye ötlet volt, nem a kopaszság miatt, hanem a fejem épsége miatt, de nem léphettem vissza, nem akartam.
- Pedig én ragaszkodom hozzá, ahogy látom nálam van a kulcs és kocsi nélkül nem fogsz ma már hazaérni, úgyhogy nincs választásod.
"Fenyegetem" meg, igaz nem hagynám itt, de addig nem indul el a kocsi, amíg nem keres magának valami ruhát.
- Nyugi, ma már nincs órám és ha lenne is, csak egy telefon és egyből lenne póttanár, aki beugrana helyettem.
Mondom, hogy megnyugtassam és végre neki ugorjunk a ruha vásárlásnak, mert időm van, de az ilyen bevásárlásokat annyira nem szeretem.
Vissza az elejére Go down

Angela Whitmore
mutant and proud

Angela Whitmore
Diák
power to the future
Play By : Alexis Bledel
Hozzászólások száma : 350
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeSzer. 3 Dec. - 19:42

Beültünk a kocsiba ami igazán elegáns volt és gondolom méreg drága. Ilyen autóban soha nem utaztam még és nagyon tetszett, általában a tömegközlekedést választottam, mert hát több lehetőség számomra nem nagyon adatott meg.
Elérünk Peekskill-be a a bevásárló negyedbe. itt mindig nagy a nyüzsi, tudom, jártam már itt párszor és az emberek elég sokan járnak ide vásárolgatni.
Kipattanunk a járgányból és én már el is indulok, hogy valami szőrös dolog után nézzek ami megfelel Titus fejének. Találok pár gyümölcsöt amit még soha nem is láttam, de szőrösek és borotválható állapotban vannak, előre is sajnálom szegényeket, hogy ilyen sors vár rájuk.
Találok még pár kisebb nagyobb gyümölcsöt zöldséget és olyan növényt is amiről nem tudom eldönteni, hogy most ez vagy az, végül megveszem és ezt is Titus-ra bízom.
Végül minden megvásárolt Titus fej hasonmás a kocsiban köt ki, már indulnék is, hogy beszálljak mikor megállít.
-De erre tényleg nincs szükség. - Mondom. persze megfordul a fejemben, hogy milyen jó is volna ha meglephetném Blaise-t valami szép ruhában, de hát na, én tartozom köszönettel azért, mert segít nekem és még Ő ad jutalmat? Valahogy ezzel nem férek össze. Inkább nekem kellene meglepnem a tanáromat valami kis ajándékkal, tartozom neki, segített, hogy bár nem tökéletesen, de valamennyire elsajátítsam a képességem.
-Van időnk egyáltalán széjjel nézni? - Kérdem, mert hát nem akarom az idejét rabolni.
Vissza az elejére Go down

Titus Augustus Helmsman
mutant and proud

Titus Augustus Helmsman
Tanár
let me to help you
Hozzászólások száma : 54
Kor : 35



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeSzer. 3 Dec. - 17:15

Nem volt kivel találkoznom és mivel fél óra rengeteg idő, így csak a tó körül lézengtem és csak 5 perces késéssel érkeztem a kapuhoz, de belefért, hiszen a buszig még van időnk, ha meg megkérem az egyik kocsi tulajdonost, hogy adja oda a verdáját, akkor abból nem lesz gond, még ha nekem nincs is járművem. Végül az utóbbi mellett döntöttem, így elnézést kértem és felmutattam a kulcsot. A vizsga letétele nem volt nehéz, hiszen ismertem már a képességemet és ki is tudtam használni, a vezetésemmel amúgy sincs baj. Tudtam, hogy mit kell keresni, mert az illető elmondta, egy ezüst jaguárt, amit lehet kabriónak is használni. A leírásnak köszönhetően könnyen megtaláltam, majd kinyitottam és miután Angit beültettem én is beültem, majd elhajtottam egyenesen Peeksil bevásárló negyedébe. Megérkeztünk, majd kiszállva egyből Angihoz fordultam, hogy megbeszéljem vele, hogy nem számít, ha olyan valamit lát, ami szerinte megfelelő a gyakorlásra, akkor vehet belőle többet is, majd megindultam a piac fele jelezve tanítványomnak, hogy jöjjön. Ha feltankoltunk szőrös, növényekből, gyümölcsökből és még ki tudja miből, akkor bepakolok a kocsiba és le is zárom.
- Ugyan nem beszéltük meg, de jutalmul, ha szeretnél, akkor a piac túlvégén a ruhaboltokban választhatsz magadnak valamit, amiben a barátodat lenyűgözheted a következő randitokon. Mit szólsz hozzá?
Nem vagyok az apja, nem vagyok senkije, csak egy tanár, de szeretném megjutalmazni a haj vágásomon kívül is valamivel, aminek tényleg hasznát veszi, mert jó, kiröhöghetnek, ő is megteheti, de azért egy ruha az ruha.
Vissza az elejére Go down

Angela Whitmore
mutant and proud

Angela Whitmore
Diák
power to the future
Play By : Alexis Bledel
Hozzászólások száma : 350
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeHétf. 1 Dec. - 21:19

Titus & Angela

Ahogy végeztünk is, futottam vissza a szobámba, volt fél órám, hogy találkozzam Blaise-zel és váltsunk legalább pár szót ha már ma alig találkoztunk. Kicsit rendbe tettem magam, átöltöztem majd ahogy a fél óra elszállt már vártam is a tanáromra a kapunál.
Valami gyümölcsöt vagy mit kell vennünk, én picit tartok ettől a hajnyírós dologtól, az egy dolog, hogy egy tárgyat felemelek, meg, hogy jobbra vagy balra mozgatom egy kicsit, de, hogy irányítsam is könnyedén, hát nem tudom, vannak kételyeim, de kinek ne lenne?
Persze az ággal kapcsolatban is voltak félelmeim és mégis sikerült megemelnem két méterig ami szerintem nagy előrelépés tekintve eddigi teljesítményeimet.
Egyszer a gyakorló teremben egy vasbuzogányt próbáltam a levegőben mozgatni és egy próbabábút szétverni vele, de az eredménye az lett, hogy elszabadult a buzogány és nagy ütemben indult meg felém, ha nincs ott akkor Scott, most azt hiszem nem lehetnék itt.
Így hát féltem egy picit magát Titus-t is meg hát magamat is, mert vagyok olyan szerencsétlen, hogy a végén még magamnak csinálok valami új frizurát, hmm, az vicces volna, de tényleg.
De ha Titus így bízik bennem akkor az nem lehet véletlen, valami alapjának lennie kell. És végül is már most fejlődtem, pedig egyetlen egy óráról volt szó, talán évek múlva már teljes képes leszek uralni a képességem.
Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeCsüt. 20 Nov. - 17:32


Jaime és Haley



- Ú, ez nagyon jó ötlet, oké, én benne vagyok!
Nem kell sokat győzködni, hogy betegye a lábát a Mekibe. Igaz, most egyelőre nem kíván semmilyen tartalmasabb fogást a gyorsétterem étlapjáról, de az epres shake-ért simán megéri elmenni addig, annak ellenére, hogy a plázában is van egy hely, ahol árulnak mindenféle joghurtitalos terméket. Mert hát nagy rá az esély, hogy mire odaérnek, már megéhezik és mégiscsak enni fog valami egyebet is. Ha más nem, egy kis adag sültkrumplit, igen, azt mindenféleképpen fog enni. Annyira elmerül a tervezgetésben, hogy mit is fog kis rászámolással egy óra múlva rendelni a sárga M betűs étteremben, hogy már csak villanykörte csattanására kapja fel a fejét.
- Még szerencse, hogy nem talált el.  
Jegyzi meg, ahogy kissé megszaporázza ő is a lépteit, hogy mihamarabb beérjenek a plázába. A shake-árus stand visszatereli gondolatait a korábbi mederbe, ahonnan csak a fényképautomata zökkenti ki. Miután kikászálódtak, Jaime megjegyzésére beleszimatol a levegőbe.
- Annyira nem régi, nem érzek füstöt… vagy csak nincs hiperszaglásom.
Szerencsére a szemkáprázat elmúlik, mire felmarkolhatja ő is a képeket.
- Oké, egyszerre!
Számolni azért nem kezd el visszafelé, felesleges, amint kiveszi a kiadóból, már nézhetik is. Egyet kell értenie barátnőjével, a kancsalítós kép valóban az egyik legjobban sikerült.
- Nekem ez a kedvencem így elsőre.
Mutatja azt, amelyiken épp megölelik egymást és közben nevetve nézik… feltehetően az automata plafonját, habár ez már az utolsó képek egyike, lehet azért nem emlékszik annyira, mit is néztek itt annyira, mert a vakutól már nem láttak addigra semmit igazán.
- A bababolt itt van szemben, nem kell messzire menni, utána mehetünk felkészülni az apokalipszisre.
A lámpát hamar átveszi, szerencsére nem gyilkos időpontban érkeztek, az eladónő rögtön ki tudja szolgálni Haleyéket, ami nem áll többől, mint aláírni az átvételi papírt és felmarkolni a barna csomagolópapírba csomagolt dobozt, mivel már megrendeléskor rendezve lett a számla.
- Köszi, hogy megvártad a lámpa-bizniszt, most már akkor irány a Meki, együnk valami finomat!
A kocsihoz indulnak, bepakolják szerzeményeiket, majd kitérő nélkül tartanak kései ebédjük, no meg az epres shake felé.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeHétf. 17 Nov. - 20:56



- Úúú, epres shake! Meki a fotózás után? *Vigyorog Haley szavain és egyszerre jelenik meg feje fölött egy kis égő világítva, zseniális ötlete lévén. Azaz ismételjék meg a múltkori McDonalds-os reggelijüket, ami most inkább az uzsonna kategória lesz, de ez a hely jutott először eszébe Jaime-nek, mint eper shake lelőhely. Plusz ehetnek is valamit. Nagyon rákattant Jaime a gyorskajáldák ízvilágára, ami szerencsére alakján nem látszódik. Ami viszont látszódott, az az égő a feje fölött, talán csak felvillanni nem villant, de hirtelen ott termett, s ahogy haladtak tovább, az engedett azonnal a gravitációnak és a földre esett ezernyi apró darabra törve. Jaime rögtön megfordul és értetlenül néz le a villanykörte maradványaira, majd fel a házra, ami mellett elhaladtak.*
- Ez közel volt. Ki dob ki ilyent az ablakon? *Csak ne lenne ott az a kellemetlen érzés, hogy ezt nem kidobták, hanem ő okozta, csaknem közveszélyesen saját magára. Azért próbál az álca szerint úgy tenni, hogy szedné kicsit jobban a lábait be a plázába. Persze tekintettel a kismamára.*
- Jogos-jogos! *Hagyja rögtön jóvá a javaslatot, hogy elég egy komoly kép. Igaz, Jaime ezen is vigyorog mint a tejbetök, de ez legalább egy vállalható rendes vigyor a szélesebb fajtából. A többi kép...*
- Most már legalább tudjuk, hogy hova lettek a régi fényképező masinák, mert ez akkorákat villantott, hogy idekint biztos füst is szállt fel! *Dörzsöli meg szemeit, de ezzel nem sokat ért el, nagyokat passog a plázára és csak Haley mozgását érzékeli, követi őt a gép oldalához, ahol füst helyett a kis képek jönnek ki.*
- Oké, de egyszerre nézzük meg! *Iszonyat nagy a kísértés, hogy ugyan elsőként vehette ki a képeket, de addig ne vessen rájuk egy lapos, sunyi pillantást se, míg barátnője fel nem markolta a sajátjait. Akkor aztán ő is megfordítja a tenyerében a kétszer négy kisképet ábrázoló csíkot és jóízűen kacag fel ő is. Nem egy tekintetet odavonzanak, de egy se rosszalló, s még ha az is lenne, kit érdekel?*
- Zseniálisak! Nézd a harmadikat, a kancsalítósat! *Vigyorogva nézi újra és újra a képeket, és az most már biztos, hogy ezekből készíttet valami módon nagyobb méretűeket is és kiteszi otthon. Otthon.. szóval az ilyen címen megjelölt szállodai szobában. Lehet valami normálisabb kecó után kellene néznie. Gondosan elrakja a képeket, hogy ne sérüljenek, mert úgy nehezebb nagyobb kópiát csinálni belőlük. Olyan elégedetten és fáradtan sóhajt, mintha rá hárult volna a Sixtus-kápolna kifestése.*
- Én ebben a nagy alkotásban megéheztem! Mit szólnál, ha harapnánk valamit? Ja és feltankolunk eper shake-kel, hátha beüt útközben a lámpáshoz egy zombi apokalipszis!

Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeSzer. 12 Nov. - 20:32


Jaime és Haley



- Ja, még egy zombi apokalipszist is túlélnék egy epres shake-kel.
Jaime vigyorának tükörképét varázsolja arcára, ahogy elképzeli magát zombikat gyilkolászni egy shake-t kortyolgatva. Végülis dzsungelharcosnak is elment, na jó, csak szódával meg egy Joshuával az oldalán.
- Hmm, szerintem egy normális kép bőven elég, nem kell egy egész sorozatot erre tartalékolni.
Fejti ki véleményét, miközben bedobálja a két sorozatra elegendő pénzt az automata megfelelő nyílásába. A nagy sárga indítógombot csak akkor nyomja meg, mikor Jaime már elfoglalta helyét odabenn. Miután elindította a mókát, uzsgyi, bepattan ő is barátnője mellé, egy gyors hajigazítás és valóban elkezdődik a móka. Az egy normális képet követően, ahol disztingvált képet vág, bemutatja az összes grimaszt, ami hirtelenjében csak eszébe jut, vagy amit épp Jaime ihlet.  
Mindegyik képen mosolyog, de a második sorozat utolsó képkockáin már ugyanúgy kacag, mint még a bevásárló utcában lévő üzletben a sál-próbálgatás közepén, mikor barátnője utcabálos estéjét tervezték. Jó kedve nem múlik, kacarászva mászik ki az automatából, mikor az utolsó vakuvillanás után elmúlik szemkáprázása.
- Hát ez jó volt, szerintem díjnyertes lesz mindkét sorozat.
Szerencsére nem kell sokat várni, hogy a fotókiadó részen halkan koppanjon a kétszer két fotócsík.
- Csak utánad.
Előre engedi Jaimet, addig magához vételezi úgyis a sálat rejtő kis reklámtasakot. Azután felmarkolja a második két csíkot és amint az első képet meglátja, csilingelve felnevet újra.
- Mondtam, hogy díjnyertesek.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeKedd 4 Nov. - 22:20



- Aha, most!  *Nevet Haley-vel együtt, még az összefutás gondolatán is. Mondjuk az utcabálon inkább majd gyorsan elbújik, de ez mellékes.
A mosolygós percek aztán ellentétére fordulnak, s bár Jaime szemeibe nem gyűlnek könnyek, de az ölelés így is jól esik. Elsőre egy pillanatra megfeszül, de a következő pillanatban már ő is viszontöleli Haley-t, talán picit szorosabban is. Könnyebb így, mint kinyögni egy köszönöm-öt, amihez könnyek hiánya ide vagy oda, de hangja most nem lenne, s talán nincs is rá szükség, hogy értse Haley a hálát, a szeretetet és a szeretetéhséget, amivel nem akarja megfojtani a lányt. És bízik benne Jaime, hogy a lány nemcsak azt fogta fel, hogy barátnője is menekül valami elől, hanem azt is, hogy legyen óvatos. Jaime sem véletlenül nem randira hívná Jay-t, ha egy mód van rá.
Mire vége az ölelésnek, Jaime ismét visszavarázsol egy mosolyt az arcára. Lehet belül nem mosolyogna még, de tudja, hogy ilyen pillanatokban ez segít a másik félnek, tovább tudnak lépni átvitt értelemben és szó szerint is. Idővel Haley mosolya rá is átragad és elfelejti előbbi komorságát.*
- Milyen előrelátó! Jó túlélő lennél! *Vigyorodik el szélesen a hazaútra tervezett ellátmány gondolatára. Majd ő is beszerez valamit, amit a szállodai szobájában elkölthet vacsora gyanánt, de most előbb az automata, ami visszahozza a csillogást Jaime kékeszöld szemeibe, érdeklődve körül is rajongja, s meglehet, a kékhajú lány az egyetlen, aki tényleg tüzetesen végigolvassa az útmutató leírást. A testvéries elosztás gondolata szívet melengető. Jó, csak egy szó, egy kifejezés, de sose volt tesója, és jó érzés ez most egy röpke pillanatig.*
- Eggyel be se érném! Oké, két-két példány. Milyen legyen? Egy mosolygós, normális, mások előtt is vállalható sorozat és egy bolondozós, idős korunkban letagadós típus? Vagy mindegyik legyen őrült kép, hadd fogják majd a fejüket és a nevetéstől a hasukat az unokák, ha megtalálják egy régi dobozban? *Kérdezi mosolyogva, miközben Haley bedobálja a megfelelő érméket, vagy ha papírpénz, akkor beszuszakolja valahogy az automatába. Aztán irány be a megfelelő helyre, a függönyt elhúzza maguk után és elhelyezkednek a pöttömnyi helyen. Inkább való ez az automata igazolványképek elkészítésére és emiatt egy személynek, de szerencsére ők ketten még úgy is elég karcsúak, hogy igazából hárman vannak odabenn. Az előzetes megegyezés alapján mosolyog majd vált vigyorba, vagy vegyesen vigyorog és vág mindenféle lökött képet hol átkarolva Haley-t, hol nem.*

Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeVas. 2 Nov. - 19:30


Jaime és Haley



- Ugyan-ugyan, nézd meg, most is milyen rendesen viselkedek.
Azt láthatóan nem írja fel lehetetlen viselkedésnek, hogy lassan szúr az oldala a nagy nevetéstől.
- És ha szigorúan vesszük a részleteket, az utcabálra sem velem mész, velem maximum csak összefutsz.
Pillog párat, hogy demonstrálja a nagy ártatlanságát, ami vélhetően inkább kevesebb, sem mint több sikerrel járt. És megesett állapotát még nem is számította be, mert akkor ugye eleve lehetetlen ártatlanságot demonstrálnia.
- Ahha, májusban töltötte be.
Pontosít rá, mintha nem is venné észre az aggodalomba átváltó döbbenetet. Hát igen, az egyik dolog, hogy őt nem zavarja a korkülönbség, de elsőre a legtöbb embernek ilyesmi a reakciója. És Jaime már így is teljesen jól vette a lapot, mikor a tinédzserkori terhességet közölte vele. Most egy kis döbbenet teljesen helyénvaló.
Hamarosan viszont fordul a kocka. Már nem döbbenet kérdésben, inkább aggodalom-féleségről van szó. Tudja jól, hogy nem a teljes sztorit hallja, túlságosan dominálnak a tőmondatok, túlságosan érzelemmentes az elbeszélés. Ahogy haladnak előre a történetben, egyre inkább hiányolja az elbeszélésből az érzelmeket, de Jaime csupán komor, sehol egy kifakadás, felcsattanás. Nem lélekbúvár, pszicho-doki meg véképp nem, de azt látja, hogy barátnője magába zárja, amit talán nem kéne. A hegek láttán elfutja a szemét a könny, megkérdezhetné, hogy ki tette és miért, de ott vannak és ezen a ponton még mindegy, hogy a félreismert vőlegény tette, netán Jaime saját maga az átélt borzalmak hatására. Nem kérdez hát semmit, azt se mondja, hogy sajnálja, mert az olyan elcsépelt szónak tűnne. Megáll és hacsak Jaime nem húzódik el tőle, akkor megöleli, nem törődve azzal, hogy épp az utca közepén állnak, kerüljék ki őket vagy torlódjanak fel mögöttük, bánja is ő. Ha elhúzódik, akkor nem tud mást tenni, használnia kell az elcsépelt szót és nagy nehezen újra el is kell indulnia. Utóbbit egyébként is meg kell tennie.
- A kedvenceit nézi meg általában újra meg újra. De lehet a rosszakról is ír a naplóiban.
Nehezen, de visszatér a hétköznapi csevejhez.
- Még nem, de a hazaútra kell ellátmány.
A plázába belépve nem kell sokat keresgélniük a nagy, pirosra festett fényképautomata fényesen csillog két beltéri pálma között közvetlenül a mozgólépcső mellett. Lehetetlen nem észrevenni. Ha odaértek, félrehúzza a függönyt, bedobja a sarokba a sálat rejtő tasakot, azután elkezdi alaposan tanulmányozni a használati utasítást, ami nem sokban különbözik az összes több hasonló masinától. Dobj be egy negyeddollárost, vagy a kívánt képmennyiségtől függően többet, nyomd meg a sárga gombot (általában a gomb piros, de itt maga az egész automata piros, nem festhették pirosra a gombot is), számolj tízig és kezdődik a móka.
- Mennyi képet akarunk? Mindegyik csíkon négy kép van, legyen mondjuk kettő? Persze két példányban, hogy testvériesen el tudjuk osztani majd őket.
Közben előhalássza pénztárcáját, az is pillangós, eltökélt szándéka, hogy erre az élményre most ő hívja meg barátnőjét.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeVas. 26 Okt. - 23:27



- Az derék foglalkozás! *Vigyorog, szándékosan nem értve a célzást. Jaime inkább nem passzol össze fejben semmit, ami kellemes férfi küllemmel kapcsolatos. Így is elég fejfájást okoz neki Jay, nem kell még egy másik is.*
- Nem fogok többet veled sehova se menni! *Kijelentését teljesen komolytalanná teszi, hogy ő is nevet már. Az ilyen képek, még ha képzeletbeliek is, nem fogják elősegíteni azt a telefonhívást Jay-nek, de mindegy is.*
- Huszon...nyolc?! *Visszakérdezésével inkább időt akar nyerni. Sajnos a nyolc egy olyan szám, amit nem lehet rosszul hallani. Ha azt mondja Haley, hogy huszonhét, az lehet még huszonnégy vagy huszonkét éves is, csak félrehallja az ember, de a nyolcas szám hangzásilag semmire sem hasonlít. Ez a Joshua korban inkább hozzá való lenne, nem pedig egy Haley-korú lányt kéne szédítenie, pláne házassági ajánlattal bombáznia! Döbbenete aggodalomba vált hát át, s ebből csak a váratlan kérdés rázza fel.*
- Én.. majdnem. Jegyben jártam valakivel. *Először csak ennyit akar mondani, bár igazából ennyit sem akart volna mondani. De elkezdte, mert aggódik Haley-ért, s azt is tudja, hogy folytatnia sem ártana, mert ennyi információ csak több kérdést fog felvetni.*
- Szülők szemelték ki, jó parti. Emellett figyelmes volt, egész jóképű is, kedves, tanult. Nem szerettem, de élhető életet ígért vele minden. Jó tudni, hogy virágzik a szerelmi házasság az államokban, nem? *Kényszeredetten mosolyodik el. Eddig könnyű elmesélni a történetet, de a folytatás... Látható, hogy össze kell szednie magát, s nem mellesleg megfontolni minden szót, mit oszt meg Haley-vel, mert ha logikusan nézzük, őt sem ismeri régóta.*
- Csak... kiderült, mind félreismertük. *Ha olyan állapotban lenne, még vállon is veregetné magát, milyen elegánsan foglalta össze mindazt, ami akkor történt.*
- Nem állítom, hogy Joshua ilyen lenne, de... ismerd meg őt jól, mielőtt... *Ha Haley ránéz, hiába várja a mondat végét, befejezetlen marad. Legalábbis a vége nem szavakban hangzik el, csak Jaime megtört tekintetét követheti, amint megint a bal csuklója körüli széles ékszer-pereccel babrál, de ezúttal kioldja annak kapcsát és a szétnyíló fémrészek között láthatóvá válik csuklója s rajta keresztbe-kasul több, mint fél tucat vágás. A hegek színe alapján többszöri próbálkozás eredményei. Majd kattan a csuklódísz zárja és elfedi ismét hegeket és zsebre vágja kezeit. Felemeli a fejét az égre, lehunyja a szemeit egy hosszú pillanatra és mély levegőt vesz. Hogy mivel rángatja magát vissza a normális életbe, ki tudja? De mire kifújja a levegőt, már tud figyelni Haley-re és magyarázatára.*
- Vagy úgy! Furcsa lehet így élni. *Szíve szerint bevallaná, hogy irigyli Joshuát. Jaime szívesen felejtene.*
- Remélem, felcímkézi a rossz filmeket, hogy többet ne nézze meg! Mert sokszor csalódni egy műben, nagyon kellemetlen. *Kuncogja el magát a végén, ami előző komorsága után egészen biztató. Vagy valami Jaime-ben furcsán eltörhetett, hogy így tud ugrálni érzelmi állapotok között.*
- Részemről ez így rendben van! Éhes lettél? *Tekint Haley-re érdeklődön. Arra csak egy nemleges fejrázással reagált, hogy nem kíván mást vásárolni. Tervezetten legalábbis biztos nem, de mint tudjuk, a nők sokszor nem a tervezett vásárolgatásról híresek.*

Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimePént. 24 Okt. - 15:34


Jaime & Haley


- Ja, és facér.
Fűzi hozzá Jaime meglepettségére válaszul, pajkosan vigyorogva. Nem fog kerítőnőt játszani, különösen, hogy barátnője életében ott van Jay - akárhogy is alakuljon a kettejük viszonya. Viszont nem tudta kihagyni ezt az apró információt, míg Jaime összepasszintja az orvos és a modell képét egy férfiban.
- Szóval rögtön a cserjésbe hurcolod, alakul ez a buli.
Könnyeit törölgeti már, annyira nevet, de nem tehet róla, ha egyszer így fonják tovább az este programját, egyik jelenet a másik után. Már csak tényleg azt sajnálja, hogy ez csak a képzeletükben játszódik le.
- Hát ha a szüleim házasságának más értelme nem is volt, az biztosan, hogy a példájukból tanulva a saját házasságommal kapcsolatban elővigyázatos vagyok.
Nem kriminálisan rossz a szülei házassága, de Haley többre vágyik mint sem egy érdekkapcsolat, amiben szinte idegenekként élnek együtt a felek.
- Joshua nem tizennyolc, ő huszonnyolc éves.
Teszi hozzá a pontosság kedvéért, ha már Jaime megemlítette a fiúk életkorát. Mivel nem lát ebben semmi rosszat, mármint a korkülönbségben, hangja is teljesen nyugodt, mintha csak arról lett volna szó, hogy Josh nem fekete hajú, hanem szőke.
- Te voltál már férjnél?
Olyan komorrá változott barátnője hangja, hogy most már Haleynek is feltűnik a dolog. Hangja óvatos, ha láthatóan nem akar róla beszélni, akkor visszakozik majd. Kissé abszurdnak is hat kérdése, amit kimondta, elvégre Jaimet alig érzi idősebbnek saját magánál.
- Nem tudom még, majd együtt kitaláljuk, neked már van konkrét terved? Merre keressünk a naaagy kérdéssel?
Még nem is olvasta el olyan alaposan a szórólapot, hogy kész programterv legyen a fejében, olyasmit pedig így elsőre nm látott, amit mindenféleképp szeretne megnézni.
- Nem betegség, vagyis nem az az örökletes vagy genetikai féle betegség. Amikor nyolc éves volt, autóbalesetet szenvedtek, akkor szerezte a sérülést. Nagyjából egy évre visszamenően emlékszik, azon túl vagy a feledés homályába vész minden, vagy naplókból emlékezhet közvetetten. Szóval az, hogy most megbeszélünk egy randit… ööö.. találkozót mához két hétre, azt ha elfelejti, nem emiatt. Viszont jövő ilyenkor már magától nem fog emlékezni arra, hogy megkérte a kezemet. – Átgondolja szavait, már csak egy kérdésre nem adott választ – Ja, és tekintélyes filmgyűjteménye van, hogy újranézhesse az elfelejtett filmeket.
Ugyanúgy belebakizik a randi-találkozó kérdésbe, mint Jaime, de gyorsan javítja ő is saját magát. Nem szabad elfeledkeznie magáról, nem használhatja ki a férfit. Lassan elérik a bevásárló utca végét, már látni a plázát.
- Szerintem kezdjünk előbb a fotózkodással, azután nézelődhetünk, ha még szeretnél valamit vásárolni, és akkor utolsó programpont a lámpa átvétele… vagy utolsó előtti, ha kései ebédet is tervezünk.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeVas. 19 Okt. - 11:55



- Hű, ez aztán a párosítás! *Lepődik meg, mert nem sok olyan orvost ismer, aki mellékmunkaként ezt választaná. Rendszerint valami orvoslással kapcsolatos az a mellékes is. Mondjuk, sok orvost ismer, de azokat elnézve, nem is csoda, hogy nem a külsejükkel akarják a lelket gyógyítani.*
- Köszi a figyelmeztetést, majd nyílt terep felé rohanok vele, akkor már csak a cserjés jelenthet gondot, meg a fűben meglapuló öntöző-pöckök. *Tudja fene, mi a rendes neve azoknak a földből kiálló kis izéknek, amin keresztül a parkok szép zöld gyepjét rendszeresen öntözik.
Aztán nagy szemekkel pislog rá Haley-re, akinek záros határidőn belül már másodjára kérték meg a kezét, s láthatólag mind a kétszer hirtelen felindulásból. Annyira rápislog erre meg figyel a történetre, hogy egy szembejövő idősebb nőnek vállal neki is megy.*
- Jaj, elnézést! *Kér gyorsan felmentést bűne alól, s most már előre is pillantgat néha, de attól még figyel Haley-re. Nem tudja megállni mosoly nélkül, mikor középkori lovagként írják le előtte ezt a Joshuát. A történet végén hallgat egy picit, fontolgatja, mit is mondjon és hogyan is mondja.*
- Ne vedd zokon, de én azért kicsit örülök, hogy te ilyen megfontoltan kezeled ezt a házasságos kérdést. A legtöbb te korodbeli lány, akinek bejön a srác, akár az, amelyiktől a gyereket várja, akár az, amelyiktől nem, de tetszik neki, azonnal igent mondva az illetőnek a nyakába ugrana és tervezné a hetedhétországra szóló lakodalmat. Szép dolog Theo-tól és Joshuától is így 17-18 éves fejjel, hogy így meg akarnak védeni, mert tetszel nekik és/vagy szeretnek, de egy házassághoz ennél több kell. Jobban meg kell ismerni a másikat, és előfordul, hogy még az is kevésnek bizonyul. *Jegyzi meg a végén komoran, majd mintha valami gondolatból, emlékből ébredne pillant Haley-re, és könnyed mosolyt próbál magára ölteni.*
- Na és mit fogtok nézni? Tényleg, neki ez a nem emlékszik-dolog miféle betegség? Lehet nem is fog emlékezni rá, hogy például megkérte a kezedet? Vagy hogy látott már egy filmet? Hogy egyáltalán mikorra beszéltetek meg randit... vagyis találkozót? *Helyesbít gyorsan, mert abba ő is belezavarodott hirtelen, Haley végülis miként kezeli az egészet. Randi vagy nem randi?*

Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeSzomb. 11 Okt. - 21:53


Jaime & Haley


- Orvos, meg mellette modellkedik. A viking ősök legjobb génjeit nem lehet fehér köpeny alá rejteni.
Magyarázza, ha esetleg Jaime meglepődne a különös párosításon. Habár talán valami filmben volt is valami hasonló karakter-elem, de nem tudná megmondani, melyik filmben is látta. Ott azért modellkedett a karakter, hogy ki tudja fizetni az egyetemi képzést. Bátyja életét, házát eltekintve már nem erről lehet szó, ezért sem említi meg… na meg azért, mert még mindig nem jut eszébe a cím. És már mindegy is, mert közben megtudja az ismeretlen férfi nevét.
- Jay.
Ismétli meg, hogy mindenféleképp megjegyezze. Elvégre udvariatlanság lenne az őszi bálon nem név szerint megkérdezni tőle azt a bizonyos kérdést. Még gondolatban is jót vigyorog.
- Szerintem csak egy egészen kicsit, főleg, ha menet közben felborítasz néhány standot és véletlenül magadra rántod őt is.
Már kacag Haley is, de még véletlenül sem kineveti Jaimet, csak vele együtt nevet. Természetesen semmi kellemetlent nem fog kérdezni, Jaime vidámságát látva nem is aggódik amiatt, hogy esetleg barátnője komolyan venné szavait.
– Hát, igazából megkérte a kezemet. De nem komolyan, vagyis úgy értve komolyan, hogy tényleg elvett volna, azt hiszem, csak nem nagyon tudta, hogy ki vagyok.
Az utolsó kérdés megválaszolásával kezdi, de túlságosan zavarossá válik a végére, kénytelen elölről kezdeni.
- Szóval, még Portlandben jártunk pár hónapig, de aztán elkezdődött a suli és szakítottunk, el is költözött. Itt futottunk össze pár hete, és hát van egy kis problémája az emlékezőtehetségével, szóval lényegében nem emlékszik rám, csak naplókból. Elvenni azért akart, hogy az apám ne árthasson, de hát neki is csak azt tudtam mondani, mint Theónak, hogy nem azért akarok férjhez menni, hogy az megoldja valamelyik problémámat, meg hát tényleg nem ismert. Én persze emlékszek azokra a hónapokra, hogy ott milyen volt, de mégis, nekem is tartogat még egy csomó újdonságot, például kezdve a kis problémájával, ettől nagyon sok minden mondata, tette egészen más színt kap. Josh, hogy is mondjam, olyan jó, olyan figyelmes, olyan mint egy középkori lovag. Most ismerjük meg egymást újra, olyan ez, mint egy kapcsolat kezdete.
Egészen átszellemülten beszél, ki is pirul, csak a végére lohad le lelkesedése. Közben elérik a kasszát, ezért kicsit szünetel a téma.
- Köszönöm szépen.
A sálért nem nagyon tiltakozik, ő tudja az árát, nem először járt az üzletben, az a kategória, amit ő is megengedhet magának jelenlegi anyagi helyzetében is.
- Én inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy a százszorosába kerülő darabokban mi kerül annyiba, ha ennyiért is lehet kapni és láthatóan megéri még így is. Tudom, a márkát kell megfizetni, de akkor is döbbenetes.
Ahogy kilépnek, és tesznek pár lépést, visszakanyarodik a korábban félbe maradt témához.
- Csak hát ez nem igazán az, mármint nem kapcsolat. Egyrészt itt a baba, másrészt a betegsége. Nem akarnám, hogy egyszer arra ébredjen, hogy azon kelljen morfondíroznia, hogy én vajon csak kihasználom-e épp.
Láthatóan visszaszállt a racionalitás talajára. A korkülönbséget nem említi, ezt sose tartotta problémának.
- De ettől még jó barátok lehetünk, azt hiszem, a héten is videózunk majd.
Kicsit mintha győzködné magát, tagadhatatlan ugyanis, hogy vonzódik a férfihoz, nem véletlenül járt vele annak idején. De elbír a hormonjaival, bízik magában, még a terhesség miatt megborult hormonjaival is elbír, a kérdés csak az, hogy akkor is elbír-e velük, ha történetesen Joshua kezdeményez esetleg. De erre nem szabad gondolnia, mert láthatóan megint csak elpirul.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeSzer. 8 Okt. - 9:42



- Rendben, örömmel megismerem. *Nagyon reméli, hogy tényleg hasonlítanak Haley-vel, s akkor nem lesz gond. Kuncog egy sort a szőke viking hasonlaton.*
- Mivel foglalkozik? *Ő maga biztos bizalmatlanul fogadna egy felbukkanó fiútestvért. Persze, annyi idősen, mint Haley, sőt, még úgy bő egy évvel ezelőtt is éppúgy lelkesedett volna naivan. Ma már nem. És pont emiatt nem akarna semmi közelebbit a vonaton megismert sráccal sem.*
- Jay a neve.*Nem tud nem elmosolyodni. Mintha csak gimis lenne kamasz szerelemmel, legalábbis valami ilyesmi lehet bizonyára, mert ez a rész kimaradt az életéből. Ez is. Hogy fogja tudni lánybarátként kezelni majd a férfit?!*
- Jesszusom, Haley! Ha meglátlak titeket az utcabálon, mennyire lesz feltűnő, ha elráncigálom onnan Jay-t? *Nevet, tudván, hogy Haley csak viccelt. Ugye? Ugye???*
- Joshua? Mmmm, ez új név. Mit kell róla tudni? Komolyak a szándékai vagy tőle kérdezzem meg? *Vigyorog szélesen, nem tudta kihagyni ezt a poént, de egyébként tényleg érdekli, ki lehet az a Joshua.*
- Jól áll, meghívhatlak rá? *Ajánlja fel, s a kasszánál a válasz függvényében vagy csak mindkettejükét vagy csak a sajátját, de kifizeti. Erősen rácsodálkozik mondjuk az árra. Nem nézte meg próbáláskor az árcédulát, ezt csak a pénztártól való távozás után teszi meg a sajátjánál és halkan odasúgja Haley-nek.*
- Ennyiért tényleg lehet kapni ilyesmit? Hol éri meg nekik? *Eddig nem is gondolt vele, hogy a kevésbé módosak hol és mennyiért veszik a cuccaikat, ahogy ő sem nézte soha az árakat, ha vásárolt. Tellett rá bőven, ha kellett, megvette. Nem tűnt fel a hiányzó pénz.*


Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeKedd 30 Szept. - 21:23

- Ő keresett meg engem. Az első találkozások számomra véletlennek tűntek, a biztonság kedvéért, nem lehetett tudni, hogy apám mit akarna csinálni megtalált fiával, szóval amíg gondolom nem bizonyosodott meg róla, hogy nem fecsegek, addig nem világított rá a testvéri kapcsolatra.
Most bezzeg elfecsegi, de biztonsági szempontból már nincs kockáztat, az apja megtalálta őket és szerződéssel tudatta, mit is akar tenni a fiával.
- Legközelebb nálunk találkozunk és majd meglátod magad, milyen az én kedves bátyám. – Hangján is hallatszik, ahogy mosolyog. – Amúgy ő is a viking ősökre ütött, mint én. – Elneveti magát. – Nálam ez persze a tenger-imádatban ki is merül. – Majdnem a homlokára csap. – Ja meg a szőke hajamban, hű, de szőke vagyok tényleg.
Kuncog tovább, míg végül meg nem komolyodik. Hát hogyne, mikor ilyen fontos témához érnek. Komoly önfegyelmet tanúsít azzal, hogy nem vigyorodik el, csak akkor engedélyez magának egy kis mosolyt, mikor látja megrándulni Jaime szája sarkát is. Még mindig nem az az elvarázsolt, elfogódott mosoly, ami a rózsaszín ködben járók sajátja, de végülis lehet nem véletlenül fogalmazott úgy Jaime, hogy tetszik neki a titokzatos new york-i.
- És hogy hívják?
Kicsúszik a kérdés, pedig nem akar nagyon faggatózni, ezért aztán a mikor és hol ismerkedtek kérdés felmerülésekor már képes a nyelvére harapni.
- Nyugi, tudok disztingvált lenni – most viszont kajánul elvigyorodik – de nem ígérem, hogy tőle nem kérdezem meg, hogy komolyak-e a szándékai.
Levesz egy szintén kisvirágos sálat, csak ennek az alapszíne nem lila, és vadul elkezdi próbálni, mielőtt Jaime mondjuk megbüntethetné bármilyen módon a kis heccelés miatt.
- Izé, nem, Theo-t még mindig nem hívtam fel, hogy itt vagyok.
Most rajta van a sor, hogy kicsit zavartan feszengjen, nincs rá semmilyen racionális magyarázat, hogy miért nem hívta fel még gyermeke apját.
- Nem, nem is Nate-re gondoltam. Joshuát hívom el. – Tart egy pillanatnyi hatásszünetet, miután egy új nevet dob be, azután a legnagyobb nyugalommal folytatja. – Azt hiszem én meg ezt veszem meg.
El is indul a kasszák felé, ha fizettek, kilép az utcára és újra Jaimehez fordul mosolyogva, miközben folytathatják útjukat a a bevásárló központ felé.
- Örülök, hogy segíthettem.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeHétf. 29 Szept. - 22:44



- Hogy találtatok egymásra, ha ilyen titkos? *Érdeklődik élénken, mert úgy véli, ez biztos valami izgalmas, de mindenképpen jó történet lehet.*
- Milyen Nate? Várj, tippelek. Szöszke ő is, ééés ugyanilyen a szeme vagy orra, csak idősebb férfi kiadásban, szóval valami markánsabb, de alapvetően kedves vonású? *Kérdezi még vigyorogva kíváncsian várva, mennyit talált el a fejben megjelent Nate-képből.
Jót nevet az alsóneműben flangálós viccen, bár tudja magáról, hogy azt még jó eséllyel Haley előtt sem vállalná be, nemhogy Jay előtt, akár lányként fogja a férfit kezelni, akár nem. Pont az ilyen szituációktól retteg úgy is.*
- Nehéz... *Kezd bele, s egy hosszabb pillanatig hallgat, míg meggondolja, megfontolja kimondja-e egyáltalán. Nehéz kérdés, mert nemcsak Haleynek ismeri el ezzel - mert veszi ő a lapot, hogy miért hangsúlyozza annyit barátnője, hogy tényleg nem akar-e többet Jaime -, hanem magának is kénytelen lesz beismerni egyúttal. Végül határoz.*
- Nehéz lánynak nézni olyas valakit, aki tetszik. Még a hangja is. Ahogy nevet, az is. Főleg az. *Rándul szája sarka mosolyba, csak tekintete szomorú hozzá, ahogy lebontja magáról a sálat, de nem teszi vissza a polcra. Ez jó sál lesz. Meg amit Haley mond, az is.*
- Ez egész jó terv, igyekszem megjegyezni és megfogadni. *Kár, hogy a telefonálás időpontjára annyira izgul, hogy csak nem ezt sikerül kiböknie, pláne nem ilyen lazán.*
- Csak majd légy velem kíméletes, ha összefutunk és ne kérdezz rá, ki is nekem a mellettem álló. Épp elég lesz, ha az ő ismerőseibe botlunk. Már ha eljön velem. És... te kivel mész? Theo-t hívod? Vagy Nate-t? A tanácsadást meg a sálhoz is köszi, szerintem meg is veszem. Neked innen valami? *Kész a szerepcserére, s lassan tekintete búskomorsága is kezd a múlté lenni.*


Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeSzomb. 27 Szept. - 19:33





- Nem, nem furcsa, olyan természetes, pedig nem ismertem mindig. Pár éve vettük fel a kapcsolatot titokban, apám miatt nem lehetett máshogyan.
Apja említésekor csak megforgatja szemeit, a szülők mintagyöngye címet már úgyis elnyerte, felesleges lenne továbbragoznia.
- Rengeteg tud adni egy testvér, és nem kézzelfogható dologra gondolok első sorban.
Kissé elpirul, ő nagyonis sok kézzelfogható dolgot kapott Nate-től, és persze ez is számít, de elsősorban tényleg a feltétel nélküli elfogadásra, szeretetre és támogatásra gondol.
A „talán” még nem lenne árulkodó, de a folytatása… persze Haley nem biztos, hogy jól hallotta, amit hallott, ráadásul ilyesmire nem is egy butikban fog rákérdezni, már ha valaha rákérdezne, ez is inkább olyan téma, amit inkább a másikra hagy, akkor beszéljen róla, amikor akar. A szívügyek nagy körültekintést érdemelnek, a tinédzserkori szívügyek miatt egyenest rengeteg matekóra látta kárát, sóhaj-sóhaj, mi lesz majd a felnőttéletben?

- Reméljük, találok is, igazán olyat.
Bólogat, továbbra is ábrándosan reménykedve. A neon színű sál rántja vissza ezúttal a valóságba.
- Szerintem, ha nagyon sokáig keresnénk, lehet találnánk tényleg foszforeszkálósat.
Jegyzi meg vigyorogva, de láthatóan nem kezd túl nagy kutatásba, az feltehetően túl nagy lépés lenne a nadrágkosztümök világából, de talán még neki is.
- Jaj, dehogy veszem zokon.
Legyint is egyet, szavait hangsúlyozandólag, ennél több időt vagy szót viszont nem pazarol most Jaime megnyugtatására, ugyanis a kérdés megoldásán gondolkodik.
- Igen, én lány vagyok, de ha ő csak barát és ennyire biztos vagy abban, hogy annak is akarod, akkor viszont pont úgy kell vele viselkedned kábé, mintha lány lenne. Persze az alsóneműben flangálás nem kivitelezhető, de azt mondjuk még mi se csináltuk, szóval, ha vele hamarabb esnél át rajta mégis, na, akkor megsértődnék.
Vicceli el a végét, de addig komolyan beszélt, ahogy aztán most folytatja is, immár egyértelműen Jaime problémájának megoldását.
- Na de, a lényeg, felhívni azért, hogy elhívd valahova, hogy aztán ott hívd el az utcabálra, az kicsit nyakatekert. Hm, hm, hadd gondolkodjak kicsit.
Összeszedegeti az egyes információkat a titokzatos új ismerősről és annak megfelelően alakítja ki a „stratégiát”.
- Szerintem hívd fel, hogy New Yorkban leszel, ezen az utcabálon, hozzáteheted, hogy biztos hallott róla, hisz helyi, no, és hogy ha van kedve vagy ha ott lesz ő is, akkor összefuthatnátok. Csak könnyedén és lazán. – A Jaime nyakában lévő sálra mutat. – Egyébként ez a sál nagyon jól áll. – Egy mosollyal folytatja.
Aztán még az is lehet, hogy összefuttok más barátokkal
– mellkidüllesztve, cseppet sem szerényen magára mutat – egy vattacukor sorbanállás erejéig és akkor tényleg nem lesz randi szaga.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeVas. 21 Szept. - 22:07



- Jó dolog lehet a testvér. Nem furcsa ennyi idő után? Vagy mindig is ismerted? *Nem tartja elképzelhetetlennek, hogy a balkézről született fiúval nem dicsekedtek és nem hívták meg a felsőbb körök összejöveteleire. Mindenesetre próbál nem gondolni arra, hogy vajon jó-e, hogy az a Nate házasságon kívül született és sosem ismerték meg, mert így sosem lett volna esély máshogy összehozni Jaime életét?*
- Talán. De köszi. *Az a bizonyos női talán, ami mindig nemet jelent. Ami remény megvan Haley-ben, az annyira hiányzik Jaime-ből.*
- Igen. *Kuncog fel halkan az apáikra tett megjegyzésre.*
- Ám nézzük a jó oldalát. Magadnak biztosan olyan párt fogsz keresni, aki nem így bán a családjával. Jobban résen vagy, vagy valami ilyesmi. *Fejti ki véleményét, igyekezvén pozitívan látni a helyzetet.*
- Ó te jó ég, ebben biztosan nem vesznék el sötétben sem, szerintem világíthat! *Vigyorodik el a neonszínű kendő láttán... S ha már ez így eszébe jutott, akkor poénból tölcsért formál kezeiből a szeme elé és ezen át nézi meg sötétséget teremtve a sálat, hátha mégis világít. Talán még meg is venné, s ez a talán most igent jelentene. De sajnos nem világítós.*
- A színe tetszik, lássuk, hogy áll.*Veszi át a lila-körös sálat és veszi magára, míg hallgatja Haley válaszát.*
- Ez nem ilyen könnyű! Te lány vagy. Ráadásul vele még sosem beszéltünk telefonon. Igazából élőben sem nagyon sokat még. Öhm, hogy is magyarázzam... új ismerős, megvan az elérhetősége, new yorki és gondoltam, mi lenne ha... *Majd hirtelen pillant Haley felé.*
- Ugye, nem veszed zokon, hogy az előbb nem úgy vetettem fel az utcabál ötletét, hogy meg is hívjalak? Én szívesen megyek veled is, ha te is jönnél. *Igazán nem akarja barátnőjét megsérteni, annál is inkább, mert ez az egy van belőle. Mondjuk ha száz lenne, akkor se akarna egyet se elveszíteni. Na ebből jöjjön ki jól, sértődés nélkül! A kérdés viszont meglepi. Nem számított ilyen jellegű visszakérdezésre, s zavartan inkább a sálat babrálja-igazgatja, mikor már így is tökéletesen áll.*
- Hát... nem. Nem, nem akarom! *Bizonytalanul indult, de végül határozottan vágta rá, végiggondolva a helyzetet. Ettől mondjuk még habozott. Próbál továbblépni.*
- Szóval, szerinted fel kellene hívnom, elhívni valahova, ahol mellékesen megemlíthetném az utcabált? És hogyan hívjam el így valahova? Ördögi kör.


Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeVas. 21 Szept. - 16:18

- Igen, van, ráadásul ő az elsőszülött fiú, csak hát házasságon kívül született gyerek, szóval féltestvérem, de igazán a bátyámnak érzem.
Nem igazán érzi kiteregetésnek a családi szennyest, egyszerűen csak bizalmasan beszélget a barátnőjével.
- Volt másik két fivérem is, de ők még azelőtt meghaltak, hogy én megszülettem volna.
Szívesen megismerte volna őket, most már örök talány, hogyan jöttek volna ki egymással az apai házban. Igaz, ha a két fiú életben marad, akkor nincs szükség a kései gyerekvállalásra, hátha mégiscsak sikerül a törvényes örökös fiú, így lehet meg se született volna. Ezen az úton nem akar tovább merengeni, mert még a végén olyan borongós gondolatokig jut, hogy a bátyjái halála árán született meg, inkább hálásan mosolyodik el.
- Biztosan. – Tele van még reménnyel, ez hallatszik a hangján, elrévedő tekintetéből talán kikövetkeztethető, hogy talán már meg is találta azt a valakit. – Ahogyan te is.
Tér vissza mosolyogva a sálak és kalapok közé.
- Apáink úgy érzem a szülők mintagyöngyei. – Jegyzi meg fejcsóválva. – Köszönöm.
Nem szabadkozik, elég ködös még a jövője, nem tudja, mikor lehet szüksége egy barát segítségére. Jaime jól sejti, a kihasználás eszébe sem jut.
- Ahha, jók azok is!
Még egy pillantást vet a szórólapra, azután szépen összehajtja, de már Jaimet figyeli az új sállal.
- Pedig jól áll, tényleg, olyan vidám.
Természetesen elfogadja, ha Jaime nem szereti a virágosat, nem fogja erőszakkal rábeszélni, de nem is fogja azt hazudni, hogy nem áll jól. Mindenesetre nekiáll valami geometriásat keresni. Egy kockásat talál elsőre, neonszínekben játszva, meglengeti Jaime előtt, mielőtt visszaakasztaná és tovább keresne. Egy hasonló lilás alapszínű, de vidám színű körös mintásat vesz le.
- Nem háromszög, de ezt is lehet lazán kötni, ha csak kétszer tekered a nyakad köré.
Nyújtja át a vékony anyagú csősálat. Az érdekes felvezetés után pedig ugyan tartja a sálat, ameddig csak kell, de már az igazi kérdés érdekli, de nagyon. Természetesen bólintott, megadva az engedélyt a hülye kérdésre, amire mérget venne, hogy nem is hülye, egyáltalán nem.
- Nem hiszem, inkább személyesen.. – Tűnődik el. – Személyesen egyszerűbb úgy becsomagolni a beszélgetésbe, hogy olyan mellékesnek tűnjön, kivéve ha mondjuk egyébként órákat csevegtek telefonon, akkor végülis mindegy. Ha egyébként rövidek a telefonhívások, akkor macerább, de nem lehetetlen. A lényeg, hogy lazának kell lenni, mintha egy barátot hívnál el. Mondjuk engem, képzeld, hogy velem beszélsz… izé vagyis azt gondolnám, hogy veled beszélgetek.
Mielőtt azonban folytatná a szakmai tanácsadást, tart egy kis szünetet, hogy most ő kérdezzen.
- De biztosan nem akarom, hogy többet gondoljon az a valaki?
Az abszolút semlegesnek szánt kérdésből rögtön leszűrte, hogy ez igenis személyesebb, elég az aranyos feszengésre gondolni, vagy magára a felvezetésre, de megadja tapintatosan Jaimenek a lehetőséget, hogy továbbra is arról beszélgessenek, hogy Haley hogyan hívna el valakit, akinek nem lenne szabad többet gondolnia. Csapongó gondolataira most szigorúan ráparancsol, majd este kitalálja, hogy hogyan dobja be a kérdést, hogy Joshua igenis többet gondoljon.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitimeHétf. 15 Szept. - 21:38



Mosolyog az egy rugóra járó agy említésére. Szimpatikus gondolat.*
- Volt szerencsém már találkozni vele egyszer, futólag. *Éppen csak bemutatták őket egymásnak, kézfogás, udvarias mosoly és megkívánt "nagyon örvendek a találkozásnak" formula és ennyi.*
- Niklas Larsennek van fia?! *Nem az a közbekotyogós típus, de nem tudta fékezni a nyelvét, a döbbenet kirobbant belőle. Hiszen a pletyka szerint is az volt Larsen baja, mint Jaime apjának: nincs fiú örökös. Viszont Jaime-t a báty létezése meglepi, mert mikor szülei kitalálták, hogy eladósorban van, Larsenék neve fel sem merült fiú hiányában. Talán minden másképp alakult volna, ha annak a Nate-nek lett volna a menyasszonya... Megrázza a fejét, hogy elzavarja a gondolatot, nem is gondolván arra, milyen furán hathat mozdulata Haley szemszögéből.*
- Biztos... találsz majd valakit, akivel boldogan leélheted az életed. *Haley-nek szívből kívánja, még ha maga nem is hisz benne, hogy ilyen létezhet.*
- Ha kellene bármikor segítség, csak szólj. Nevemre még évekkel ezelőtt a cég részvényeinek egy része át lett íratva, amit próbált ugyan apám visszavonni, de nem tudta megszerezni a kellő támogatottságot. *Ugyan halkan beszél erről az üzletben, de Haley előtt meri említeni. Nem feltételezi, hogy a kismama az életére törne a pénzért. Persze, a vőlegényéről sem feltételezte.*
- Nemes hivatás és le a kalappal. Jó sok munkával jár, de szép, hogy másokon segítesz.*Belegondolva, ő nem tudna ennyire önzetlen lenni. Sajnálná az illetőket, de nem tudna napi szinten ezzel foglalkozni.*
- Aha, én is a kimozdulás miatt gondoltam, meg a koncertek is jónak ígérkeznek. Nekem legalábbis tetszenek. *Eszébe is jut valami, amit megkérdezhetne Haley-től, hiszen láthatóan tapasztaltabbnak tűnik a közvetlen társasági életben. Jaime ezen tudása a felső tízezerére szűkíthető, az meg neki most nem jó. De kérdése előtt figyelme neki is a sálé lesz.*
- Nem vagyok az a virágos típus, inkább a geometriai formákat kedvelem. De a lila ezen árnyalata tetszik, meg a fazon is.*Azért virágok ide vagy oda, nyaka köré kanyarítja és nézelődik, hol egy tükör, amiben megszemlélheti, ez a fajta hogyan áll neki? Ha nincs tükör, hát meg kell bíznia Haley ítéletében.*
- Kérdezhetek egy nagyon hülyét? Mármint ezen a két kérdésen kívül? *Vigyorodik el kínosan feszengve.*
- Te... hogyan hívnál el valakit erre az utcabálra, hogy... ne gondoljon többet aaa kelleténél? Telefonon?

Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Bevásárló negyed
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Városok, egyéb helyek :: Peekskill-