we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 18 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 18 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Bevásárló negyed

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimePént. 18 Júl. - 22:05

First topic message reminder :

Peekskill belvárosától pár perces sétára található a város bevásárlóutcája. Néhány nagyobb márkának is vannak itt üzletei, de többségében még a helyi kis butikok képviseltetik magukat. Megtalálható itt a kis könyvesbolttól kezdve, ezoterikus bolton, kisállat-kereskedésen és különféle stílusú ruhabutikokon át a fényképészig minden, még szuvenír-shop is. Az üzletek egyhangúságát kávézók és éttermek tarkítják, amelyek napos időben színes napernyőkkel igazi színt visznek a hagyományos vöröstéglás házak közé.
A színes egyveleg nyugati végében csak fokozódik a kavalkád, itt található a helyi piac, ahol mindenféle zöldség, gyümölcs, hús, hal, tejtermék és pékáru kapható. A piac minden nap nyitva tart 7 órától este 5 óráig, kedden és szombaton este 7 óráig.
A bevásárlóutca keleti végén egy újépítésű, kétemeletes bevásárlóközpont terpeszkedik el, díszköves térrel, padokkal és zöldellő fákkal a bejárat előtt. Sokkal sterilebbnek hat a környezet a fényes járólapokkal és fényes belsővilágítással. Itt többnyire ruházati boltok találhatóak, mind országos márka, de van itt műszaki bolt, több bankfiók, drogéria, bababolt és minden, egyéb, amire szüksége lehet a tisztes amerikai állampolgárnak. Mozgólépcső visz fel az emeletre, középtájon látványszökőkút szórakoztatja a vásárlókat, vagyis a vásárlók gyerekeit leginkább.

írta Haley Larsen



Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeVas. 14 Szept. - 13:26

- Á, csak már egy rugóra jár az agyunk.
Válaszolja vigyorogva. Meg is nyugodhat, nem ennyire egoista, tényleg az összhang alakult ki köztük. Ki gondolta volna, akár egy évvel ezelőtt, hogy a mindig nadrákosztümös, szigorú, komoly arcú lánnyal ennyire jól ki lehet jönni.
- Köszönöm.
Kevesen gratuláltak még neki, jól esik hallania. Így kellett volna mindenkinek, de mindenki más – tisztelet a kivételnek – leakadt a korán és képtelenek voltak túllépni azon a ponton, hogy túl fiatal az anyasághoz. Természetesen Haley-ben is vannak kétségek, de az idő előrehaladtával egyre inkább kötődik a picihez, ami elég erőt és elszántságot ad neki, majd legyőzi a nehézségeket. A pulcsi csavarást egyszerűen annak értelmezi, hogy minden bizonnyal Jaimenek sem volt egyszerű kilépni az elrendezett életéből.
- Igen, ő, el is felejtettem, hogy ismered. – Van némi kérdő hangsúly a szavaiban, nem tudja, hogy tényleg ismeri-e vagy csak a nevét hallotta. – Nate a bátyjám, vagyis féltestvérem, hozzá költöztem ide, North Salembe.
Adja meg a magyarázatot Nate-ről és egyben most már azt is tudja Jaime, hogy kinél szállt meg a szöszi. Legutóbb erre sem adott kifejezetten egyenes választ. Most azonban már a kényesebb kérdések sem zavarják. Vesz egy nagy levegőt, míg azt fontolgatja, hogyan is magyarázza el.
- Nem akartam csak azért férjhez menni, mert becsúszott a baba. Annyi ilyet látni és mindig ugyanaz a vége, pár év múlva már alig bírják elviselni egymást, különösen ha esetleg a leendő apukának az álmait is fel kell adnia. Nem azt mondom, hogy mindegyik ilyen házasságnak ez a vége, de nagy százalékban. Ráadásul, hát hogy is mondjam… nem volt az a kiegyensúlyozott, harmonikus kapcsolatunk, egy csomószor szakítottunk, általában hamar visszataláltunk egymáshoz, de erre nem kifejezetten építenék egy házasságot. Persze szerettem, vele voltam, még azt hiszem most is szeretem csak már nem úgy, mint az elején, most, hogy hetek óta nem láttam, sem hiányzik olyan őrülten. Szerintem az egyetemi éveket nem is biztos, hogy túléltük volna, nem tudom. Ezen felül az apám nagyon akarta a házasságot, a kényszert pedig kifejezetten utálom. Hát ezért nem mentem hozzá. Persze a gyerektől nem tiltanám el, a babától se venném el az apját.
Teszi hozzá, Nate is aggódott emiatt, ezért mondja most rögtön magától.
- Ha a szülői házra gondolsz, akkor nem, onnan semmit. Most a bátyám háza az otthon, ő támogat. Valamennyi pénzem van, meg elvileg örököltem a nagyanyám után, de amíg nem töltöm be a tizennyolcat, nem tudom, mennyit, sem hogy apám időközben nem támadta-e meg a végrendeletet.
Azt csak sejti, hogy nem két dollárról van szó, de mivel tényleg nem biztos abban, hogy valóban megörökli-e, ezért nem is számol azzal a pénzzel.
- Ezért is gondolkodok az ápolónői szakmán.
Így talán érthetőbb már, miért gondolkodik ilyen szakmán, habár az elmúlt hetekben nem sokat foglalkozott a tanulmányait, megélhetését firtató kérdésekkel. A szórólapot átveszi.
- Milyen klassz programok, jó lenne kimozdulni kicsit.
Jegyzi meg magának, miközben alaposan áttanulmányozza a szórólapot. Sose volt az az otthon ülő típus. Csak a sálak miatt pillant fel.
- Igen, ezek lazábbak, habár vannak nagy, inkább téglalap alakúak is, azokat is lehet lazán felkötni. – A ruhatárra bólint. – Ó, alapszínek, ezekhez bármilyet vehetsz, csak feldobni tudod őket, elrontani nem. Legyen valami mintája, az apró virágokhoz mit szólsz?
Emel ki most egy szép, sötétlila színű sálat, ami illik Jaime hajához és apró törtfehér-szürke virágok dobják fel, szélén törtfehér lelógó, szép elvarrással.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 13 Szept. - 19:51



-Ilyen rémesen átlátszó vagyok? *Kérdezi elnevetve magát, még ha valahol aggasztó is, ha így van. Mindegy, fő hogy lesznek mókás fotók!*
- Hű! *Igazán csak a hassimítós mosolynál enged fel vagy könnyebbül meg. Nem tudta, hogy miféle reakciót várhat tőle vajon Haley? Ha ilyen fiatalon valaki állapotos lesz és nincs férjnél még, vagy nagyon boldog vagy nagyon kétségbeesett. S ha az utóbbi, nem éppen olyan reakciókra várhat a környezetétől, hogy "De jó, anyuka leszel!" Persze, ez fordítva is így van, ha éppen örül a babának, nem jó azt a kérdést feszegetni aggódón, hogy de ilyen fiatalon és egyáltalán meg akarja tartani, tuti? Nem, így sokkal könnyebb, az első döbbenet után egyre szélesedik Jaime arcán is a mosoly.*
- Gratulálok! I-igen, akkor már útnak indultam. *Bólint rá tétován, az más kérdés, hogy időben akkor ő már nem otthon volt, máshonnan engedték ki. Önkéntelen mozdulattal csavarja meg kicsit a pulcsi alól kilógó széles karperecet a csuklóján.*
- Nincs jobb dolguk. *Fintorog egyet a csámcsogáson, majd hallgatja a továbbiakat.*
- Várj! Theo? Theodore Hale? És akkor... Nate kicsoda? Vagy előbb is Hale-t mondtál és én hallok rosszul? *Ennyi kék festék csak nem ment a fülébe.*
- És... miért nem mentél hozzá Theo-hoz, ha ő az apa? *Ezt azért óvatosan kérdezi meg, nem akarja a jókedvüket elrontani egy kényelmetlen kérdéssel, pláne ha olyant kérdez, amit ő nem tehetne ennyi ismeretség után. Nagyon reméli, hogy semmi kellemetlen emlék nem fűződik hozzá, vagy a megfoganáshoz...*
- Kíváncsian várom! *Elképzelése sincs, mit tudhat egy lámpa, ami neki tetszeni fog. Biztosan kék. De ettől még szívesen megnézi.*
- Semmilyen támogatást nem kapsz otthonról? *A karkötőket ő is megnézi, de alapvetően neki sincs sok, sosem volt az az ékszeres típus. A jegygyűrűt is nehéz volt megszokni, mostanra a hideg is kirázza, ha eszébe jut az az ékszer.*
- New Yorkban a hó végén lesz utcabál, mindenféle program, vásár és koncertek. Nézd csak! *Nem zavartatva magát, hogy táskában kotorászik, a válltáskából előszedi a négyrét hajtott szórólapot, mely az említett eseményt hirdeti kiemelve a főbb pontokat, mint kihagyhatatlan eseményeket és lehetőségeket. Át is adja Haley-nek, hogy át tudja tanulmányozni, ha akarja.*
- Fazon... Talán ez a háromszögű, ez olyan lazán felköthető, nem? A szorosakat nem szeretem. Melyik szín állna nekem jól? Őszintén szólva a ruháim zöme fekete vagy fehér, esetleg vegyítve szürke. Valami színt vinnék bele, de mi illene a hajamhoz? A kék már túl sok lenne... *Kicsit tanácstalan ebben. Ráadásul azt sem tudja, mióta foglalkoztatja őt ennyire a külseje? Régen olyan jól megvolt a sima nadrágkosztümökkel.*

Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 13 Szept. - 17:37

- Persze. – Vágja rá rögtön. – Igazából egyébként valahogy sejtettem, hogy ezért kérdezed már az elején is.
Most vagy nagyon egoistának fog tűnni vagy szimplán annak jele, hogy egy hullámhosszra kerültek, már a rejtett kérdéseket is érti. A lényegen azonban nem változtat, kész fényképautomatában bolondot csinálni magából, az olyan mókás.
A visszakérdésre szórakozottan bólint és már majdnem elkezdené traktálni szegény Jaimet a peekskilli bababoltok viszonyaival, mikor leesik a szöszinek a tantusz, hogy nem a bolt neve a kérdés igazi tárgya.

- Igen, az első trimeszter vége közeledik. – Keze végigsimít hasán, míg mosolyogva avatja be Jaimet. – Azt hittem tudod, elég nagy port kavart Portlandben, tudod, tinédzser-anyuka, visszautasított eljegyzés, volt min csámcsogni a mélyen tisztelt köröknek. Habár ha akkor már útnak indultál, lehet lemaradtál a szaftos hírekről.
Vigyorogva beszél, nem igazán hatja meg, hogy szóbeszéd tárgya volt szülővárosában. Hetek teltek el szökése óta, nem feltételezi, hogy még mindig ő lenne a pletyka témája.
- Igazából ezért is jöttem el Portland-ből, apám nem akarta, hogy megtartsam a gyereket úgy, hogy nem megyek férjhez Theóhoz. Theo az apa.
Gyorsan updateli Jaimet életének eme szakaszáról, a Mekiben nem volt alkalom, hogy elmondja mindezt, és igazából akkor még nem is akarta, de az még akkor volt, most meg most van, most már barátnőjének érzi a különleges hajú lányt, megbízik benne. Hagy időt feldolgozni mindezt és az esetleges kérdéseknek is. Végtére is nem azt mesélte csak el, hogy elment egyszer manikűröshöz, aki szép rózsaszínre kifestette a körmét.
- Köszönöm. Nem nagy amúgy, vagyis a kép alapján nem volt az, kis éjjeli lámpa a baba szobájába. Szerintem tetszeni fog neked.
Disney-figurák díszítik a kis lámpa búráját, amit az egyik kapcsolóállásba fordítva ki is vetít a falra. Ezt persze nem mondja el, majd meglátja élőben is Jaime, vagy a boltban, vagy majd a baba szobájában összeszerelve.
- Semmi konkrétat, de olyan klassz cuccok vannak itt, hogy mindig benézek, néha elcsábulok néhány dologra, kevés ilyesmit hoztam magammal.
A karkötőknél ragad le, pedig egy karkötőt éppenséggel magával hozott, de az különleges, a nagyanyjától örökölte, azt nem egyszerű kiegészítőként használja, fontos alkalmakkor viseli csak.
- Hát, szerintem ha ki is tart az indiánnyár, éjszaka már lehűl a levegő. – Mivel nem létszükséglet karkötőt vennie, ezért átsorol a sálakhoz. – Milyen utcabál? És milyen fazonú sálat szeretnél?
Kíváncsiskodik, miközben felemel egy háromszögletű és egy szimpla hosszú sálat.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 13 Szept. - 13:16



*Jó ötletnek találja Haley megoldását, hogy belessenek jobban az üzletbe, szigorúan a kirakaton át. Maga is így tesz. Fényképautomatát nem találnak, helyette odabentről rájuk nagy szemekkel pislogó fényképészt annál inkább. Jaime küld neki egy mosolyt, majd Haley felé fordul és eltekint arra, amerre mondta.*
- Szuper! Úgy se voltam még ott. Mondd csak, volna kedved egy közös fotózkodásra?*Hát persze hogy még erre ment ki az eredeti érdeklődés. Egyrészt ki is akarja próbálni azt az automatát, másrészt szeretne olyan mókás képeket, harmadrészt Haley-vel úgy is akart közös képet készíteni. Sosem volt még kép kitéve, amin barátokkal szerepel, ideje már.*
- Babavilág? Akkor öhm... te...szóval izé... *Hogyan is kérdezzük meg azt tapintatosan és diplomatikusan, hogy a másiknak azért tűnik nagyobbnak a hasa a legutóbbi találkozásukhoz képest, mert babát vár... vagy csak túl sok jégkását és mekis kaját eszik? Nincs is rosszabb, mint állapotosnak titulálni valakit, aki csak szedett magára pár kilót! Nem tudja, melyik esélyesebb. Anyasághoz Haley megdöbbentően fiatal, ez a pár plusz kiló meg jól áll neki. És ki az a Nate vajon? Na majd következőnek megkérdezi.*
- Persze, nekem nem gond. Segítek vinni majd. Vagy egészen kicsi az a kislámpa? *A kérdésre, hogy ide betérjenek-e, csak bólint egyet vidáman. Röviden felpillant az üzlet nevére, egy fél pillantást vet a kirakatra és már fordul is be a bejárati ajtón barátnője nyomában.*
- Mit keresünk? *Közben a sálakra és kalapokra pillant. Lassan hűvösbe fog fordulni az idő, kéne egy sál, ami illik az új hajához.*
- Szerinted a hónap végén már hűvös lesz éjszaka, vagy tartani fog még az indiánnyár? Egy szép sálon gondolkodom, amit viselhetnék az utcabálon... *Mondja tűnődve, de nem araszol el a sálakhoz, egyelőre messziről keres szimpatikusakat. Inkább marad Haley mellett, hogy ha bármi megbeszélni való lenne, ne egy fél üzleten át társalogjanak.*

Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimePént. 12 Szept. - 18:57

- Hát, nem is tudom…
Szemügyre veszi a kirakatot, majd kicsit be is kukucskál, kezével árnyékolva, hogy lásson is valamit. Csak szépen, diszkréten! Az alapos szemlélődés után hátrál két lépést, pillantása az enyhe fuvallatban meg sem moccanó – feltehetően jóerősen az épület falához erősített – aranyosan csillogó cégérre fut, majd a cikornyás névtáblára.
- Szerintem nem, ez inkább olyan komoly fényképészetnek tűnik, tudod, családi beállított képek meg hasonlók a profilja inkább.
Ha Jaime kinézelődte magát, akkor lassan továbbindul.
-Amúgy asszem szimplán fényképautomatának hívják és a plázában van, legalábbis a múltkor, mikor Nate-tel bevásárolni jöttünk a Babavilágba, akkor még ott állt a jégkásás mellett.
Ami kaja közelében van, azt kiválóan meg tudja jegyezni. Rózsaszín, koptatott farmerben és fehér felsőben van. A V-nyakú póló nem kifejezetten szűk, de nem is lenge, bő szabású, így aztán kirajzolódik pocakja.
- Elmehetnénk addig, az utca végén van, megérkezett a kislámpa, azt átvenném, ha nem bánod. De előbb bemegyünk ide?
Megáll az egyik kisbolt előtt, ahol milliószám árulnak ékszereket, sálakat, kalapokat, egyéb kiegészítőket, vagyis amire mindig szüksége van egy nőnek, lehetőleg n+5 számban, ahol már az n is több, mint 10. Ha nincs barátnője ellenére, akkor be is lép az üzletbe, ahova mindig elzarándokol, ha egyedül a városban jár, még akkor is, ha csak ritkán vesz bármit is.
Vissza az elejére Go down

Jaime B. O'Daae
mutant and proud

Jaime B. O'Daae
független
loneliness is a gun
Play By : Freja Beha Erichsen
Hozzászólások száma : 170
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeCsüt. 11 Szept. - 21:18



*Tipikus csajos eset, mikor nyakukba veszik a várost, különösen az üzletsorokkal teletűzdelt részét, ráadásul különösebben vásárlási szándék nélkül. Vagyis pontosítsunk: vásárlási szándék megvan, de hogy mit is akarnak, na az a rejtély! Jaime-nek legalábbis nincs ötlete, mindig rendelte a dolgokat, vagy megrendelték neki mielőtt ő észlelte volna bárminek is a hiányát. Csak olvasta egy magazinban és másoktól is hallotta már, milyen jó móka ez. Csoda hát, hogy mikor Haley elhívta - lehet megrettenve a múltkori, Jaime által szervezett túlzottan kalandos kirándulástól a városba szervezte ezt a találkát -, nem kellett kétszer kérdeznie Jaime-t? Igazából a kérdés végére se kellett nagyon érnie.*
- Szerinted itt lehet olyan fényképeket csinálni? Nem tudom, hogy nevezik az automatát, de tudod, beülsz egy olyan nagy dobozba, bedobod a pénzt és csinál 4-5 képet, amin mókázol, s kiadja kis csíkban. *Áll meg a fényképészet kirakata előtt és kicsit lehajolva megsasolja milyen gépek vannak kiállítva, s milyen képek? Talán van utóbbiak között olyan, amilyenre Jaime is gondol és jelzi ezzel, hogy jó helyen járnak-e? Jaime ma vékony fekete, ejtetten garbónyakú pulóvert visel, fekete nadrággal és cipővel, barna válltáskával. Egyedül sötétkékből élénk türkizbe átmenő haja visz színt a megjelenésébe, az viszont bőségesen!*

Vissza az elejére Go down

Mesélő
mutant and proud

Mesélő
Mesélő
Hozzászólások száma : 520



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeKedd 9 Szept. - 22:18

Szabad játéktér, új játék kezdhető.
Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeVas. 7 Szept. - 20:27

Babavilág


- Igen, haza.
Mosolyodik el hálásan, kicsit mintha a feje is zsongani kezdene. Annyi mindenben kellett döntenie, hogy a nagy koncentrálás ilyen hatásokkal járt. Még épp idejében fejezik be a vásárlást, egy kis pihenéssel kutya baja se lesz. Pihenés és egy nagy pohár víz. Az epres shake-re kifejezetten jól esne. Szerencsére Roberta elhozatott vele egy üveg vizet, ami a kocsiban várja, talán kicsit langyos lesz, de még biztosan iható.
Míg a kocsiban hagyott innivalón elmélkedik, a pénztáros beüti az összes árucikket. A végösszegen neki is kerekedik a szeme, annak ellenére, hogy ő tisztában volt az árakkal. A baba-holmi biznisz nagy üzlet.

- Köszönöm, köszönjük szépen. Nem lehetünk elég hálásak neked, soha.
Végigsimít a hasán, miközben kisétálnak az üzletből, majd a mozgólépcsői álldogálást kihasználva meg is öleli bátyját röviden,hálája nem csak az anyagi támogatásra vonatkozik, most azonban leginkább ez jár a fejében. Elfojt egy sóhajtást. A legszükségesebb dolgokat vették meg, nem is nagy mennyiségben, mi lesz, ha több kell mindenből, és a baba növekedésére figyelemmel a holmik nagy részét állandóan cserélni kell. Tényleg el kell gondolkodnia egy esetleges szimpatikus, gyermektelen házaspár keresésén.
- Köszi.
Beszáll a kocsiba, míg Nate bepakol, iszik pár korty vizet, majd becsatolva magát várja, hogy elinduljanak. A kocsiút alatt nem tartja elképzelhetetlennek, hogy szundikáljon kicsit, akkor legalább nem kattognak gondolatai a lehetséges jövők között.
Vissza az elejére Go down

Nathaniel Montgomery
mutant and proud

Nathaniel Montgomery
független
loneliness is a gun
Play By : Gabriel Aubry
Hozzászólások száma : 113
Kor : 40



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeVas. 7 Szept. - 15:07

Babavilág

Csak megsimítom válaszul. Minél több időt nyerünk, hogy ránk lel, annál jobb és annál nagyobb gond. Mert akkor tudom, hogy készül valamire.
-Nem. – mosolygok rá. – Amikor ideköltöztem és elkezdtem dolgozni, úgy döntöttem, hogy nem egy, nem négy évre nem költözök el, hanem itt akarok élni. – ügyészként sem költözhettem, de ott védve voltam. – Sejtettem, hogy így idő kérdése, és megtalál.
A következő kérdésre rátekintek és hosszan a szemeibe nézek.
-Ha nem hozzám, vagy Theohoz mész, akkor sértődtem volna meg igazán. Örülök, hogy eljöttél. – nem mondom ki, hogy igen. – És egyáltalán nem bánom.
Együttérzően bólintok. Bár nem tudom, mennyire helyes ódázni bármit is. De a szerelem nem az én területem, a kapcsolatom is tönkre ment, így aztán nem adogatok tanácsokat, mit tegyen.
-Nem darabszámra értettem. – legszívesebben ismét megölelném. Az aggódását értem és megértem, de átéreznem nehéz. Nem én várok gyereket. Őérte viszont aggódok.
Viszont az agyam és a türelmem kezd a végére járni. Nem azért, mert csajos dolognak tartanám ezt. Hanem mert elvesztem, egy számomra teljesen idegen területen. Az orvosin a gyerekkel foglalkoztunk, nem azzal, hogy miként neveljem, tartsam, pelenkázzam és egyebek.
Az utolsó mondatára máris a bejárat felé pillantok.
-Akkor menjünk. – átveszem a kocsi tolását és ha az utolsó darabot is bepakolta, akkor a pénztár felé indulunk. – Haza, gondolom…
A pénztárnál fizetek és eléggé ledöbbenek az összegen magamban. Kicsit nagyon drága egy gyerek. De akkor sem fogom hagyni, hogy Haley vagy a gyerek hiányt szenvedjen. A csomagokat a kezembe fogom, nem hagyom, hogy Haley vigye. Mozgólépcsőt keresünk, és a kocsiig nyugodt tempóban haladunk.
-Te csak ne törődj semmivel, majd be- és kipakolok.
Nem sokkal később már a kocsival kanyarodunk ki a parkolóból.

/Köszönöm a játékot! ^^/
Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeCsüt. 28 Aug. - 17:45

Babavilág


- Hát inkább utóbb, ha lehet.
Nem mondja végig a folytatást, de korábbi szavaiból egyértelmű lehet Nate számára is. Ha rajta múlik, akkor inkább utóbb, pláne, hogy Nate szerint ezek szerint elkerülhetetlen, hogy rájuk találjon a Larsen családfő. Míg ez be nem következik, addig is ki akarja élvezni a nyugalmat és békességet, és az biztos, hogy addig tud csomót kötni a nyelvére.
- De ugye most nem akarsz elköltözni?
Cövekel le azonnal, amint felsejlik benne ennek a lehetősége. Nem is hajlandó elmozdulni, míg meg nem hallja vagy ki nem csikarja a hallani akart választ. Vagyis hogy Nate nem akar megint költözni. És akkor már csak egy ugrásra vannak a következő kérdéstől, amit ilyen konkrétan még sose tett fel:
- Azzal, hogy hozzád jöttem, megnöveltem annak az esélyét, hogy rád találjon, igaz?
Hangosan kimondva olyan butának hangzik, hát persze, hogy növelte az esélyt. Talán mégiscsak folytatnia kellett volna, vagyis folytatnia kellene az útját a nyugati part felé. De előtte mindenféleképpen kifaggatja Nate anyukáját az állandó költözés rejtelmeiről.
- Azok a válaszok mindenesetre még egy kis ideig ráérnek.
Vallja be végül, igazából nem akarja tudni, ha Theo rácsapja a telefont. Ha meg nem, akkor még pár hét múlva sem fogja rácsapni a kagylót, tiszta sor.
- Szerintem ezekből elég ennyi, már ha arra gondolsz, hogy mennyiségileg eleget vettünk-e. Csak egy gyereket fogok szülni, nem egy tucatot, és ha valami mégse jönne be, akkor felesleges betárazni belőle. Meg hát még azért bőven időben vagyunk.
Nem mondja, de ugye még az örökbeadás sem elvetett ötlet, ezért sem kell mindenből túl sok. Lepedőt tesz pár darabot a kocsiba, a kistakaróval már többet szöszöl, végül egy olyat választ, amin aranyos nyuszi figura van, mindez meghatározhatatlan színben, valahol a narancssárga és a barackszín között, egy csöppnyit a lányos szín felé billen, de nem annyira, hogy egy kisfiúnak ne lenne megfelelő.
- A kislámpát megrendeltem, két hét múlva várható. A babakocsinak nem néztem még utána, és öhm, ami azt illeti, kezdek elfáradni.
Korábban se volt túl lelkes sportoló, és az előírt könnyű séták nem növelték meg túlságosan állóképességét. Az epres shake is messze van már. És a másik boltban nem is voltak. A kocsira pillant, majd a jegyzeteibe is, nem tűnik elképzelhetetlennek, hogy egy másik napon fedezze(ék) fel a másik üzletet.
Vissza az elejére Go down

Nathaniel Montgomery
mutant and proud

Nathaniel Montgomery
független
loneliness is a gun
Play By : Gabriel Aubry
Hozzászólások száma : 113
Kor : 40



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeVas. 24 Aug. - 0:08

Babavilág

Nem tudom, mennyire erőltetem a dolgot és mennyire is van egyáltalán jogom ebbe beleszólni. Ahogy sejtettem, ő is gondolt erre. Némileg fellélegzem, mert akkor mégsem tartok rossz irányba.
-Előbb-utóbb úgyis ránk talál. – válaszolok halkan.
– Anyával csak azért nem talált ránk ennyi ideig, mert folyton költöztünk. – megrándul a szám széle. Nem szerettem, mert folyton újra kellett kezdenem mindent és barátaim sem voltak. És szerettem, mert sokkal többet tapasztaltam, mint más az én koromban.
-Meg aztán… ha nem teszed fel a kérdéseid neki, a válaszokat sem kapod meg.
Habár nem biztos, hogy boldog lesz vele. Én megkaptam akkor a válaszaimat a kapcsolatunk végén a barátnőmmel, és nem hogy boldog nem lettem. Összeomlottam.
De ez az élet. Nem védhetem folyton Haleyt, akármennyire is szeretném.
-Ha jelentene is, ti hárman együtt vagytok fontosak. – vagyis ő, a baba és Theo. Az egyenletbe nem tartozok bele, mert ugye egy családról beszélünk. Egy alakulóról, és én drukkolok, hogy boldogok legyenek. Akár így, akár úgy. És ha nem tisztázzák a dolgokat, éppen ettől esnek el.
-Mi van még a listán? – a kocsiba nézve sokat vásároltunk, de szerintem még mindig keveset. Komoly hiányérzetem van.
– Tényleg csak ennyi kellene, szükséges? Ez nekem nagyon kevésnek tűnik. – nézek rá.
– Babakocsi, meg a többiek?
Arról még sejtése sincs, hogy kocsikat is nézegetek. Úgy könnyebb mozogni a gyerekkel és neki is könnyebb lesz.
Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeVas. 17 Aug. - 16:11

Babavilág


Bólint egyet, igen, könnyen el tudja fogadni Nate vélekedését. Különösen azért, mert az kevésbé tetszene neki, ha kiderülne, hogy a képességük predesztinálja őket. Az ősök befolyásának gondolata nem ijeszti meg annyira, hisz apja akarata elől is kitért.
- Bizony, több kell.
A lista alapján bepakolja a holmikat a kocsiban egyre növekvő kupacra. Szerencsére a cumisüvegek és egyéb kellékek már nem akkora kihívások, mint a rugdalózók, nem kell dilemmáznia a kiskacsákon és kisautókon, mivel nincs rajtuk. A márkák lehetnének kérdések, de alapos kutatása eredményeként biztos kézzel nyúl a szaklapok által ajánlott darabokért.
Ellenőrzőleg azért átfutja a listát, majd felpillant a lapból bátyjára és kíváncsian várja a kérdést, ami végülis nem éri meglepetésként. De nem azért mosolyodik el, mert várta volna a kérdést, hanem a megfogalmazása és Nate hangsúlyai hatják meg. Pedig azt hitte, hogy az elmúlt hetekben már hozzászokott ehhez a figyelemhez és gondoskodáshoz.

- Nem erőlteted, sőt.. én is sokat gondolkodtam a dolgon.
Lassan elindul az utolsó sor felé, míg a folytatáshoz keresi a szavakat. Ami azt illeti, tényleg sokat gondolkodott Theón és a fiú iránti érzelmein. A szentimentális boncolgatás részleteivel nem akarja terhelni testvérét, különösen mert egyes részletek nem tiszták még saját maga előtt sem.
- Igazából két dolog tart vissza. Az egyik, hogy a gyűrű visszaadása után nem beszéltünk, aztán meg leléptem, szóval nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán szóba állna velem. A másik, és inkább ez tart vissza, hogy félek, hogy apa megfigyelteti vagy tudomisén, de rajta keresztül ránk találna. Ezt pedig nem kockáztatnám, akár hiányzik, akár nem.
És az utóbbi időben inkább az akár nem felé billen a mérleg nyelve, ha Haley épp mérlegre pakolná érzelmeit és gondolatait. Kölyökkoruk óta barátok, hol jártak-hol nem, most a gyerekét várja, természetesen szereti, de vajon szerelemmel? És ha nem lenne a baba, akkor mi lenne? Vagy ha mellette lenne most, akkor kötődnének egymáshoz annyira, hogy stabil kapcsolatuk legyen végre? Van olyan kérdés, amire nem fog választ kapni, és van olyan, amire csak akkor kaphatna választ, ha Theo megjelenne a küszöbén, amire túl sok esélyt nem lát egyelőre.
Persze nem annyira vak, hogy ne látná be, hogy Joshua felbukkanása is olyan tényező a mérlegelés során, ami nem elhanyagolható, ugyanakkor igyekszik kivonni az egyenletből a közöttük meg-megremegő levegőt, hogy szigorúan nem romantikus értelemben gondoljon rá. Nem használhatja ki a férfit. Ugyanakkor mégis kevésbé magányos a jelenlététől, és itt van a bátyja is, egy különleges barátnő is, reméli, hogy Jaime sokáig marad. No és Roberta, őt sem felejti ki a sorból.

- Te mit gondolsz? Nem jelentene kockázati tényezőt, ha felhívnám?
Vissza az elejére Go down

Nathaniel Montgomery
mutant and proud

Nathaniel Montgomery
független
loneliness is a gun
Play By : Gabriel Aubry
Hozzászólások száma : 113
Kor : 40



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 16 Aug. - 15:54

Babavilág

A leíráson felnevetek.
-Ezt most elképzeltem. Már csak a hajó hiányzik.
A kérdésén elgondolkodom. Nem sokáig. Nem hiszek azért abban, hogy a genetika vagy a képességünk előre meghatározna bennünk dolgokat. Csupán csak egyik megnyilvánulási formája.
-Lehet, hogy alapvetően is szereted a tengert. Ha nem lenne képességed, vagy viking felmenőd, akkor is. – én bizony kimondom. Már nem akarok félni, még ha nem is hangoztatom.
Ahogy hozzám simul, értem meg, mennyi mindent veszítettünk azzal, hogy nem ismerhettük egymást. Senkit sem okolhatok ezért, és nem is tudom pótolni az elveszített éveket. De ez után már nem lehet, hogy ne támogassam, mint testvér. Bátyj.
-Én is köszönöm azt a bizalmat, hogy elmondtad nekem. – muszáj vagyok megpuszilni a haját, még ha ez olyan lekezelőnek is tűnik. Nem szánom annak. Bátorításnak és megnyugtatásnak annál inkább.
Kibontakozás után a kávéhoz menekülök vissza. Nem igazán szoktam érzelgős lenni, egyedül anyával tettem mindig, akinek nagy szüksége van, volt a támogatásomra. Mint ahogy nekem az övére.
Hát erre a tételre nem tudok mit mondani, ez nagyjából olyan, mintha valaki azt akarná leírni, hogy a lazac ruhához nem megy a lakkpiros cipő.
-Szerintem azokból több kell. Nem? – fertőtleníteni, és hasonlók. Ez itt már tényleg az a rész, amihez se nyelni, se köpni nem tudok.
Elég mélyen belemélyedek abba, mintha valóban keresném és érteném, amit teszek. Pedig egészen más van a fejemben.
-Szeretnék kérdezni valamit. – még mindig nem tudom, jó ötlet-e feltennem a kérdést.
-Theot… nem hívod fel, hogy … szóval szerintem szükségetek lenne egymásra. Nem akarom erőltetni, csak… nem szeretném, ha a lehetőség sem lenne meg.
Zavarban vagyok, semmi közöm ehhez a részéhez az életében.
Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeCsüt. 7 Aug. - 21:36

Babavilág

- Persze.
Aranyosnak találja a rugdalózót, a kisautós minta sem zavarja. Igaz, hogy igyekszik semleges színeket választani, semmi cukorrózsaszín és babakék, de az autót nem tartja annyira fiú-privilégiumnak. Hiszen ő maga is vezet, Jaime-ről nem is beszélve. Ki tudja, talán ezzel a rugdalózóval elindítják a lányát az első női autóversenyzői bajnoki cím felé.
- Szeretsz sört inni, aztán szarvas sisakban, pajzzsal és fejszével rohangászni, miközben azt kiabálod, hogy pajzsfal?
Kérdi vigyorogva, majd egy cseppet visszafogottabban folytatja.
- Mondjuk én tényleg szeretem a tengert. Ennek vajon van köze az ősökhöz vagy inkább a képességemhez?
Az utolsó szót csak tátogja. Csak nem fogja a bababoltban a képességeit fennhangon emlegetni, még akkor se, ha nem nyüzsögnek körülöttük az emberek. Ennek a körülménynek is köszönhető, hogy az őt aggasztó gondolatokat végülis képes volt megosztani bátyjával.
Akármi legyen is a válasz, már az, hogy Nate rögtön átöleli és nem felháborodva hátrál el, megnyugtatja. Fejét bátyja vállövébe hajtja, és nagyon kell koncentrálnia, nehogy elsírja magát a szavakból kicsendülő bizalom hallatán. Még mindig szokatlan számára, hogy egy rokona igazán felnőttként kezeli és bízik benne, a döntéseiben.

- Köszönöm.
Megkönnyebbülten sóhajt egyet, végre elmondta a nyugalmát megzavaró gondolatait. Dönteni tényleg nem itt fog, nem is akart itt, habár Nate egyes megjegyzései inkább afelé terelik, hogy tartsa meg a babát.
Újra széthajtja a listát, miután kibontakoztak az ölelésből és ő beledobta a harmadik törölközőt is a kocsiba. Kipipálja ezt a tételt is.

- Szerintem ezen a részen végeztünk, márcsak a lepedő és takarók hiányoznak, de szerintem az a matracoknál lesznek. – Felpillant a sorok felett felfüggesztett kiírásokra, hamar megtalálja a baba alvásával kapcsolatos sort. – Az meg a végén lesz, szóval jöhetnek a cumik és cumisüvegek.
Vissza az elejére Go down

Nathaniel Montgomery
mutant and proud

Nathaniel Montgomery
független
loneliness is a gun
Play By : Gabriel Aubry
Hozzászólások száma : 113
Kor : 40



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeVas. 3 Aug. - 21:42

Babavilág


A válaszon nem tépelődök sokat.
-Az egyik gyakorlaton. Egyszerűen a szemem előtt volt a megoldás és ez megadta a löketet. A sebészeti része felé irányított, mert úgy láttam, abban tudok tenni. – elég nagy löketet adott. Az időszakot, amit a képzéssel tölteni kellene, a felére csökkent, ezzel éppen ott vagyok, ha nem előrébb, azoknál, akik eredetileg is idegsebésznek készültek volna. Azt viszont még én sem tudom, hogy a telekinézis képességem ennek az eredménye.
Mosolyogva teszem a kezem magazinra.
-Hagyd a magazint. Itt van előtted minden. – tekintek szét.
Hagyom, hogy Haley válogasson. Egy kisautós rugdalózó megtetszik, kérdés nélkül berakom, majd visszafordulok a kocsi felé. – Ez mehet? – emelem fel végül. Nem az én gyerekem, nem szabhatom meg, mit vegyen Haley és mit ne.
-Ez igaz. Felhívhattam volna én. Na, majd legközelebb.
Anya egyre jobban hajlik, hogy eljöjjön. De leginkább azért, mert védeni szeretne minket apától.
-A vikingek mindig is nagydarabok voltak. – húzom ki magam, majd felnevetek. – Anya szerint igen. Sok van bennem a viking ősökből. – a télen bevörösödő hajam az egyik példa és a többit pedig elég, ha rám néznek.
Zavartan teszem bele a kiscipőt a kocsiba és teszem zsebre a kezem. Így aztán egyből feltűnik, hogy Haley csöndben van. Odafordulok és a sarok birizgálása csak egyet jelent. Valamit mondani akar. Nem ismerem még annyira, rövid ideje vagyunk együtt, ez azonban eléggé nyilvánvaló.
Hozzálépek és átölelem, lepedőstül. Meg sem fordult a fejében, hogy elvetesse.
-Mondhatnám, hogy a döntés a tiéd, vagy azt, hogy majd én megmondom neked, mi a helyes. Egy gyerek elvállalása nagy feladat. Nem tudom, miként döntenék, ha a helyedben lennék. Csak annyit tudok mondani, hogy bárhogy döntesz, támogatlak. Az, hogy ennyire átgondoltad, jelzi azt, hogy mennyire érett vagy erre a feladatra. És ha úgy döntesz, nem te neveled fel, akkor is azt a döntést hoztad, ami a jelen helyzetben a leghelyesebb.
Nem vagyok a nagy monológok híve, abba is hagyom. De azt is tudom, hogy én lennék a legelső, aki jelentkezne nevelőszülőnek. Még akkor is, ha nagyon elfoglalt vagyok.
-Mi van még a listán? – kibontakozok az ölelésből, a kávés poharat valahova az egyik polc szélére tettem.
Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeKedd 29 Júl. - 21:36

Babavilág


- Miért döntöttél végül a neurológia mellett?
Kérdi érdeklődve. Még mindig sokszor fut bele olyan témába, aminél érzi, hogy rendes esetben tudnia kellene a válaszokat. Ez a mostani kérdés is ilyen. Ha „végigcsinálta” volna Nate-tel az egyetemet, akkor most nem kéne várakozva pillognia bátyjára.
- Hm, nem is tudom, nem is tudom.
Előkotorja táskájából azt a magazinszámot, amiben a kezdőpakkról van szó.
- Hát még a doki nem tudta besaccolni, hogy mekkora lesz, még túl korán vagyunk ugye, de abból kiindulva, hogy se Theo, se én nem vagyok kiugró méret, talán a legkisebbre nem lesz szükség.
Ezen logika mentén a többi újszülött kategóriás méretből vesz két-két darabot, majd szülés után vesznek többet abból a méretből, ami kell majd.
- Igen, persze. – Nate-re pillant, beszívja alsóajkát, amíg a folytatás megfogalmazásán gondolkozik. – De, tudod, így ismeretlenül, és igen, tudom-tudom, hogy nem úúgy ismeretlen, de szóval, mégse hívhatom csak úgy fel.
Látatlanban is kedveli Nate anyukáját, de hát tényleg nem ismeri, nem tud úgy megnyílni neki telefonban. Az ujjra húzott zokni láttán aztán elkuncogja magát.
- Neked is ekkora volt egyszer a lábad… kivéve ha átlagon felüli óriásbaba voltál, az voltál?
Sose lehet tudni, hogy a viking ősök méretei nem-e visszaütöttek Nate-nél. Azt csak reméli, hogy az ő babájánál nem fog, így is el tudja fogni néha a pánik, hogy hogyan fogja ő végigcsinálni a szülést… még szerencse, hogy könnyen meg tudja nyugtatni magát azzal, hogy 1. még hónapjai vannak felkészülni – nem mintha a fizikai dolgokat ezidő alatt meg tudná változtatni –, 2. olyan még nem volt, hogy gyerek bennmaradt volna, 3. ha pánikol, akkor is meg kell szülnie a babát, meg akkor is ha nem pánikol, szóval felesleges az egész és megnyugszik.
Mindkét fürdőlepedőt beleteszi a kocsiba és nyúl a harmadikért, amit aztán nem rak rá a kupac tetejére. Kezében tartja, a sarokvarrásnál kezdi piszkálni, láthatóan nem azt nézi, hogy milyen minőségű a varrás. Csak elmosolyodik a pórul járt cipőn, aztán végül mély levegőt vesz és csak kiböki.

- Nate, szerinted nem csinálok hülyeséget? Azzal, hogy megtartom?
Most már kitartóan fixírozza is sarokvarrást piszkáló ujjait.
- Tizenhét vagyok, önállóan még magamról se tudok gondoskodni, milyen jövőt tudnék biztosítani neki? Talán keresnem kéne egy szerető házaspárt, akik mindent megadhatnának neki…
Természetesen az meg se fordul a fejében, hogy elvetesse. Nem arra, nem lenne képes, ez nem változott szökése óta sem. Viszont azt is be kell látnia, hogy ő maga kevés jelenleg, már anyagilag, hisz mindent Nate fizet.
- Tudom, a bútorok megvásárlása előtt kellett volna erről beszélnem, de nem ment…
Most is remeg a hangja, borzasztóan szeretné felnevelni és megismerni a babát, és abban már most biztos, hogy soha senki nem fogja úgy szeretni, mint ő, de vannak más szempontok is az életben, amiket nem hagyhat figyelmen kívül.
Felpillant Nate-re, ha rögtön helyesli is felvetését, vagy épp elveti, az még persze nem jelenti, hogy akkor az a végleges döntés.

- … meg hát nem is itt kéne dönteni, csak talán, nem kéne bevásárolnunk olyan nagyon.
Azt még nem vetette fel bátyjának, hogy esetleg kérne tőle egy évet, talán kettőt, amit a babára és a tanulásra fordíthatna, akkor már meg tudna talán állni a lábán, valamennyire önállóan… de az akkor is két év, rengeteg idő, nem tudja, hogyan kérhetne ilyet. És talán ez jobb megoldás…
Vissza az elejére Go down

Nathaniel Montgomery
mutant and proud

Nathaniel Montgomery
független
loneliness is a gun
Play By : Gabriel Aubry
Hozzászólások száma : 113
Kor : 40



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 26 Júl. - 12:14

Babavilág


-Ennyit arról, hogy legyünk észnél, vásárlásánál. – mosolyodok.
Csak biccentek arra, hogy nem káromkodunk. Anya nem szereti, apámat meg nem ismertem.
-Nekem csak az a lényeg, hogy együtt töltsük el a napot. Hogy mivel, az lényegtelen. – nem szerelmi vallomás, még ha másnak így is tűnne. Amit sajnálok az egész bújkálósdiban, hogy a húgom és közöttem lévő kapcsolatból kimarad tizenhét év. Szeretném minél obban megismerni és támaszt adni neki. Erről Theo jut eszembe. Még nem teszem fel az ominózus kérdést. Nekik kellene most kéz a kézben járniuk. De talán ma megérett arra az idő, hogy feltegyem a kérdést.
-Hm… nincs is annyira messze egymástól. Nem ez fog gondot okozni neki, azt tudja.
Az lista cseppet sem bíztató, de abban biztos vagyok, hogy ez fogja jelezni, mikor közeledünk a vége felé, nem pedig a végtelen távoli lehetőségbe nyúlik. Ezért nagyon hálás vagyok neki, mert bár nagyon szeretek vele lenni én és a babakelengyék két külön dolog.
-Egyetértek. Jó meglátás. – adok is hangot a véleményemnek.
A kérdésre rátekintek Haleyre.
-Ráhibáztál. A másik területem az lett volna, de a neurológia győzött. – aztán a vigyorom eltűnik, ahogy ismét a ruhák közé mélyedek és keresni kezdek.
– Nem éppen. Van 45-ös is, meg 42-es is…. szerintem nem ártana pár kisebb méretet is venni, aztán majd lesz véve. Vagy hogyan legyen? – nem volt még gyerekem, fogalmam sincs mit tegyek.
– Azért mi is jók vagyunk. – nevetek fel. – Anyát felhívhattam volna, hogy jöjjön velünk…. – vakarom meg a pajeszom. – Izé… anyának a telenfonszámát megadtam, ugye? – elmondtam neki az eseményeket, Haley beleegyezésével. Tudom, hogy részben számításból is tettem. Nagyon szeretném, ha hozzánk költözne ő is. Most érzem igazából, mennyire szükségünk van egymásra, hármasban. Nekem ők jelentik a családom.
A kisnadrágok meg elmennek, a rugiknál örülök, hogy nem kellett sokat várnom. A zokniknál azonban ledöbbenek. Némelyiket talán az ujjamra tudok húzni.
-Ez most vicc? Hogy lehet valakinek ilyen pöttöm a lába? – forgatom meg az ujjam, amelyikre a zoknit húztam. Aztán kapcsolok, gyorsan leveszem és lerakom. – Bocsánat…
A befőttes sapkák azonban nagyon lekötnek. Nem vagyok infantilis, de nagyon tündériek benne, a mellett, hogy nagyon is kell a buksijukra. Pislogok párat a gondolatra, majd látom, ahogy töprengve és kérdőn tekint rám Haley.
-Azt hiszem, hogy kettőnél is több fürdőlepedő kéne, nem? – nem tudom pontosan a kérdés mikéntjét, de ha abból indulok ki, hogy nekem is több törülközőm van, kettő az kevés. – Vagy, hogy melyik tetszik? – bizonytalanul tekintek a két lepedőre. – Mindkettő? – kérdezem tétován, alkalmas pillanatnak véve, hogy igyak a kávémból.
-A kiscipőket meg sem kérdezem. – azt már nem szuszakolom az ujjamra, viszont alaposan megnyúzom, ahogy nézem, mennyire semmi értelme a kiscipőnek. Ahogy érzem megszakadni a varrást, elhúzom a szám.
-Hát… ezt, ha nem akarjuk, akkor is ki kell fizetnem. – köszörülöm meg a torkom és a kosárba teszem, majd a kezemet zsebre. Elefánt a porcelánboltban, most tökéletesen így érzem magam.
Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeHétf. 21 Júl. - 20:37

Babavilág


- Ugyanazt tudja lényegében, mint a másik kettő, csak dupla áron. Ezért szidták, túl nyilvánvalóan ment rá arra, hogy kihasználja a lelkiismeretes kismamákat, akik a legjobbat akarják a picinek. És mivel általában a legdrágább a legjobb…
Nyitva hagyja a mondatot, felesleges befejeznie. Már csak azért is, mert épp akkor haladnak el az ominózus bolt mellett, ami láthatóan nem áll a csőd szélén, bot egyszerűségű üzletpolitikájuk kifizetődik.
- Szerencsére.
Könnyű szívvel mondja, rossz lenne azért állandóan fegyelmeznie a bátyját, aki segíti, hogy ugyan ne káromkodjon már állandóan, mint valami kocsis.
- Köszi. – Jóízűen kortyol bele a shake-be. Az extra kávé nem kerüli el figyelmét. – Meg azt is köszi, hogy erre szánod a szabadnapod.
Igyekezni fog nem elfogyasztani bátyja türelmét a túlságosan hosszú vásárlással. Még szerencse, hogy van listájuk. Megáll tanulmányozni a kifüggesztett térképet.
- Az emeleten van mindkettő, itt meg itt.
Mutatja a két halvány rózsaszín kockát a papíron, egymástól nem is túlságosan messzire. A nagyobb boltot célozza be kezdésnek, a kisebbikben ugyanis a bevásárlóközpont katalógusa alapos tanulmányozása után csak egy két apróságot írt fel.
- Szerintem haladjunk sorról sorra és a listából húzzuk ki a tételt, különben csak ide-oda rohangásznánk a végére.
Mivel nem ismeri a boltban az elrendezést, így nem is aszerint állította össze a listát. Nate költői kérdésén jót vigyorog.
- Sose fordult meg a fejedben, hogy szülész-nőgyógyász legyél? – Rábök a kézben tartott rugdalózóra. – Az a legkisebb méret? 56-os?
A szaklapok által ajánlott indulócsomaghoz Haley hatféle ruhadarabot írt fel, némelyikből több is kell értelemszerűen, de így legalább nem ragad le olyan kérdéseken, hogy a kiskacsás vagy a nyuszis rugdalózót válassza-e. A túlságosan rózsaszín vagy babakék holmikat elkerüli, pláne, hogy nem is tudni még a baba nemét. Kiválaszt néhány kisnadrágot, aztán áttér a zoknikra, úgy tűnik a ruha-és textíliasoron kezdtek. Landol vagy egy tucat textilpelenka is a kocsiban és épp két kapucnis fürdőlepedő fölött akad el, pedig tudja jól, hogy mindkettő kellene. Kérdőn pillant Nate-re, de a kérdést nem tudja feltenni, nehéz megfogalmaznia.
Vissza az elejére Go down

Nathaniel Montgomery
mutant and proud

Nathaniel Montgomery
független
loneliness is a gun
Play By : Gabriel Aubry
Hozzászólások száma : 113
Kor : 40



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeVas. 20 Júl. - 20:03

Babavilág


Csupán biccentek és mosolygok a köszönömre. Nem nyúlok a keze után, sajnos nem volt olyan gyerekkorunk, hogy megszokjuk, kéz a kézben megyünk. Most sajnálom, hogy nem ismertük egymást előbb. De jobb, mint ha sosem találkoztunk volna.
-Ha a bolt nevét fizetjük meg, sem zavar. De ha nem jó, akkor nem megyünk oda. – nem mondom, hogy dúskálok a pénzben, de főleg azért, mert nem ezzel foglalkozom. Vannak tartalékaim, számon számszerűen nem tartom, szakemberekre bíztam, és így ennyiben kimerül mindez.
-Nálunk a csúnya szavakkal azt hiszem, nem lesz gond. – nem szeretek csúnyán beszélni.
-Oké. – bólintok, aztán kikerekedik a szemem a lista láttán. – Tényleg kell az a kocsi.
Nem olvasok bele a listába, a felét nem értem és a negyedéről azt sem tudom, hogy eszik vagy isszák.
A kis üzletbe, ha Haleynek van kedve, akkor együtt megyünk és egy epres shaket és egy extra adag kávét kérek. A lista erősen hatott rám.
-A shaked. – adom át a poharat. – Ha pihenni szeretnél, akkor mindenképpen jelezd. A sorban, az merre kezdődik? Emelet vagy földszint?
Akármerre is megyünk, azt hiszem ott egyből hátraarcot tennék, ahogy meglátom a sok babaholmit. A tanácstalanság a köbön az beindul. Nem fogok meghátrálni, de mindenképpen uszályként viselkedek. Jó túlélőtaktikának tűnik.
-Lista szerint haladjunk vagy kihúzzuk a listáról körbemenve, ami megvan? – és persze a logika. Kis lépések. Azonban nem bírom ki, az üdvözlés során a rugdalózok lépek. A legkisebbet felveszem és felmutatom.
-Vannak ilyen kicsi újszülöttek? Látszik, hogy régen voltam az újszülött osztályon.
Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 19 Júl. - 19:53

Babavilág

- Köszi!
Egy mosoly kíséretében kiszáll a számára kinyitott kocsiajtón. A napsütésben irigykedve pillant bátyjára, ő bezzeg nem felejtette otthon a napszemüvegét. Csak a Richmond street sarkára érve jutott eszébe, akkor meg már nem szólt, hogy forduljanak vissza. Így is kétszer rohant vissza a szobájába, egyszer a szájfénye miatt, aztán meg a listáért. Jobb, ha fontossági sorrendet nem állítunk fel. De nem azért, amiért az ember gondolná, ugyanis a listát jobbára tudja fejből, de szájfényt nem tud varázsolni. Habár, ha bemennének egy drogériába, zöldhasú varázsszavakért cserébe biztos tudna azt is varázsolni.
- Persze, sorban. De a Daniella’s-t kihagyhatjuk, a múltkor a váróteremben szidták, mint a bokrot, – kajánul elvigyorodik – remélem ha már szültek nem fognak így beszélni szegény gyerek előtt. Na, de a lényeg, hogy ott a bolt nevét fizeted meg.
Így is marad két bababolt, egy nagy és egy kisebb, ami a szidott bolttal azonos nagyságrendű. Bizony, Haley tájékozódott előre.
- Esetleg egy epres shake-kel felvértezhetnénk magunkat, elég hosszú a listám.
Szavainak nyomatékosítás érdekében előveszi farzsebéből az összehajtogatott négyzetrácsos két A/4-es méretű jegyzetlapot. Persze nincs sűrűn teleírva, de azért mégiscsak mennyiség.
Vissza az elejére Go down

Nathaniel Montgomery
mutant and proud

Nathaniel Montgomery
független
loneliness is a gun
Play By : Gabriel Aubry
Hozzászólások száma : 113
Kor : 40



TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimeSzomb. 19 Júl. - 17:07

Babavilág


A parkolóban a legközelebbi helyet célzom be a bejárathoz. Hétköznap van, délelőtt, nem sokan vannak.
A bútorok egy része már megvan, már csak rám várnak, összerakni és a helyükre tenni, de addig úgysem teszem, míg újra festve nem lesz és meg nem lesz a többi. Sosem gondoltam volna, hogy erre egyáltalán lesz valamikor időm is.
A babaholmikhoz nem értek és mindenképpen Halyre bízom, abban viszont biztos vagyok, hogy én fogok fejfájásra hivatkozni egy idő múlva és italhoz menekülni. Barna löttyhöz, természetesen, a doktorok jóbarátjához. Ma szabadnapom van és szerettem volna, ha ezt az időt a húgommal tudom tölteni. Még ha rugdalózók és textilpelenka hegyek vásárlása is az, lényegtelen.
-Van pár bababolt bent, sorba haladjunk, vagy miként szeretnéd?
Kinyitom neki az ajtót, ha sikerül, ha nem, akkor csak lezárom a kocsit és a kulcsot a zsebembe süllyesztem.
Csak bent veszem le a napszemüvegem. Tényleg kevesen vannak és szokás szerint azok, akik vagy gyerekkel vannak, vagy már nyugdíjasok.
Azon megint csak somolyognom kell, ahogy a hátunk mögött megint elhangzik az a mondat: „Szép pár…!”
-Kezdjük a boltokkal?
Számomra nem volt kérdés, hogy eljövök.
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitimePént. 18 Júl. - 22:05

Peekskill belvárosától pár perces sétára található a város bevásárlóutcája. Néhány nagyobb márkának is vannak itt üzletei, de többségében még a helyi kis butikok képviseltetik magukat. Megtalálható itt a kis könyvesbolttól kezdve, ezoterikus bolton, kisállat-kereskedésen és különféle stílusú ruhabutikokon át a fényképészig minden, még szuvenír-shop is. Az üzletek egyhangúságát kávézók és éttermek tarkítják, amelyek napos időben színes napernyőkkel igazi színt visznek a hagyományos vöröstéglás házak közé.
A színes egyveleg nyugati végében csak fokozódik a kavalkád, itt található a helyi piac, ahol mindenféle zöldség, gyümölcs, hús, hal, tejtermék és pékáru kapható. A piac minden nap nyitva tart 7 órától este 5 óráig, kedden és szombaton este 7 óráig.
A bevásárlóutca keleti végén egy újépítésű, kétemeletes bevásárlóközpont terpeszkedik el, díszköves térrel, padokkal és zöldellő fákkal a bejárat előtt. Sokkal sterilebbnek hat a környezet a fényes járólapokkal és fényes belsővilágítással. Itt többnyire ruházati boltok találhatóak, mind országos márka, de van itt műszaki bolt, több bankfiók, drogéria, bababolt és minden, egyéb, amire szüksége lehet a tisztes amerikai állampolgárnak. Mozgólépcső visz fel az emeletre, középtájon látványszökőkút szórakoztatja a vásárlókat, vagyis a vásárlók gyerekeit leginkább.

írta Haley Larsen



Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Bevásárló negyed   Bevásárló negyed - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Bevásárló negyed
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Városok, egyéb helyek :: Peekskill-