we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Dick Grayson Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Dick Grayson Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Dick Grayson Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Dick Grayson Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Dick Grayson Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Dick Grayson Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Dick Grayson Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Dick Grayson Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Dick Grayson Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 24 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 24 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Dick Grayson

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Dick Grayson
mutant and proud

Dick Grayson
független
loneliness is a gun
Play By : Chris O'donnell
Hozzászólások száma : 30
Kor : 35



TémanyitásTárgy: Dick Grayson   Dick Grayson Icon_minitimeCsüt. 30 Jún. - 21:47


Karaktered neve
Karakterhez passzoló idézet


Userinfo: Főkarakter: Dick Grayson

Név: Dick Grayson
Mutáns név:  Szmog
Születési dátum és hely:  Amerika 1960.06.20
Besorolás: Független

Elsődleges képesség: Ártalmas anyagok megtisztítása
Osztályozás: -Alfa
Aktiválódás: Pontos szám nincs olyan 8 éves kora óta, de csak lélegeznie kell.
Képesség jelenlegi szintje: Bizonyos ízeket másképp érzékel, mint az átlagos emberek és olyanokat is képes elfogyasztani, amiket ők nem. Ellenálló a gyengébb mérgekkel szemben és vegyszerekkel feltéve, ha azok szájon át kerülnek a szervezetébe. Kedvenc itala az ecet, arcszesz, magas százalékú citromlé, könnygázgránát stb. A folyadékból kiszűri a mérgező anyagokat, amik egy külön ponton gyűlnek össze a testében. Továbbá a tüdejénél elhelyezkedik néhány léghólyag, aminek segítségével, jóval több levegőt képes beszívni. A növényekhez hasonlóan a levegőt képes megtisztítani így a mostani szinten egy normál hálószoba nagyságú teremben néhány óra alatt képes megszűrni a levegőt. (Ez csak normál légzés, ha kihasználja, a plusz tüdőkapacitását sokkal gyorsabban megy.) Továbbá képes a szennyező anyagok eltávolítására és azok kiengedésére. Magyarán verekszik valakivel egy nagy tűz mellett képes beszívni a füstöt és azt egyenesen az ellenfélre fújni. A belső szervei bizonyos mértékig ellenállóak a mérgekkel, vegyszerekkel, vegyi anyagokkal, hővel szemben. (Tüzet nem képes felszívni, de mondjuk, egy égő házban a perzselő levegő nem égeti meg se a tüdejét se a torkát.)
Képesség távlatai: Mikor teljesen kifejlődik képes lesz nagyobb mennyiségű légnemű szennyeződést (füstöt vagy csak simán levegőt) befogadni a szervezetébe ellenálló lesz a legtöbb méreggel, vegyszerrel és baktériummal, vagyis akár egy kanálisból is ihatna semmi baja nem lesz tőle. Képes nagyobb mennyiségű levegőt megtisztítatni illetve folyadékot megszűrni majd kiengedni.(Pl képes kiszűrni a folyóba öntött olajat. )

Hátrányok: Ha megerőlteti magát akkor a szervezete ezt egy hangos böfögéssel jelzi, ami száz méterre is elhallatszik. A körülötte lévőkben nem okoz semmi kárt, de nem is kellemes, ha valaki ilyen hangosan elböffenti, magát ráadásul a szag sem lehet valami jó.


Jellem: Eléggé magának való nem túl szószátyár típus. Magát elsősorban embernek tekinti nem pedig valami szuper embernek. A szülei mindig arra törekedett, hogy megtanítsák, neki hogyan védje meg magát. Ha valaki idegesíti azt néhány jól irányzott csapással teszi ártalmatlanná. Nem szívesen veszi el más ember életét. Védi a gyámoltalanokat, a gyengéket, nőket és a gyerekeket. Nem érdekli, hogy valaki mutáns, vagy sem amíg tudja mi merre, hány méter.Meglehetősen jól bokszol és igyekszik vészhelyzetben erre támaszkodni.  (Nem érne sokat, ha lefújná az ellent friss levegővel.) Ezen felül szeret bütykölgetni ezért szokott fusi munkákat elvállalni. Mondjuk, úgy, hogy az adottsága miatt ő más dolgoktól érzi jól magát sör helyett ecetet vagy arcszeszt iszik és nem lesz részeg tőle.


Kinézet, megjelenés:
Magassága: 1,83 m
Súly: 79 kg
Hajszín: Szőkés barna
Hajméret: Rövid
Szemszín: Kék
Egyesek jóképűnek neveznék, ha nem nézne folyton olyan morcosan. Sötét színű nadrágot és pólót szokott hordani. Mellkasát néhány régebbi zúzódás nyoma tarkítja. A sok edzéstől teste izmos, de nem annyira feltűnően mint egyes testépítőké.

Előtörténet:  Bizonyára, ha az ember azt hallja, hogy valakinek szuper képessége van, rögtön arra gondol valami rendkívül klassz és menő. Sajnálatos módon nem mindenkinek jut olyan hatalom, mint például a villámairól és csélcsap életmódjáról elhíresült isten Zeusznak. Tényleg nagyon jól nézne, ki akárki amint a kezei között ott vibrál az a megfékezhetetlenek látszó őserő. De ne legyünk ennyire nagyravágyóak a kisebb hősöknek is nagyon szuperek voltak hiába nem annyira látványosak. Hogy a famíliánál maradjak ott volt Herkules, aki ember feletti erejének köszönthetőek bárkit két vállra tudott fektetni. Nagy bánatomra az én adományom még az övénél is sokkal közönségesebb lett viszont ne rohanjunk, ennyire előre előbb inkább ismerkedjünk össze egy picit. A nevem Dick Grayson és úgy döntöttem hagyjuk az unalmas maszlagot és térjünk egyből az izgalmas részhez. Tízen három éves voltam mikor szüleimmel elköltöztünk egy városkába. Azt mondták nekem azért volt erre szükség, mert ott sikerült jó állást szerezniük egy konzervgyárban. Alighogy megérkeztünk nekik már is dolgozni kellett menniük így hát a kicsomagolás rám hagyták, amihez persze semmi kedvem nem volt ezért elmentem, hogy bejárjam a környéket. Mint végül kiderült rosszul választottam ugyanis sikerült belefutnom a környék suttyóiba. Bár olyan idősek lehettek, mint én mégis azt képzelték magukról, hogy valami fenemód veszélyes banda. Amint megláttak rögtön megpróbáltak valami ürüggyel belém kötni, mert látták, hogy egyedül vagyok ennél fogva könnyű préda. Közülük kettőnek járt csak a szája ők pálcika vékonyak voltak ám a harmadik sokkal szótlanabbnak bizonyult és persze kövérebbnek. Akkora hasa volt, hogy csodálkoztam is hogyan képes egyedül bekötözni a cipőjét. Nem valami szép látvány, ha valaki tizennégy évesen majd kilencven kiló.
- Hé, hülye gyerek mit képzelsz, merre lófrálsz?  Ez a mi utcánk és hozzád hasonló nem jöhet.
- Ne bántsd, szegényt nem látod olyan akár egy kivert rühes kutya.
- Igen elég rühesnek néz ki. Az vagy kis köcsög?
- Nem kell betojni csak hülyültünk. Szeretnénk összehaverkodni veled. Mit szolnál, ha odaadnád pénzed? Így még jobban menne a haverkodás.
Miközben ezzel össze visszadumáltak a nagydarab egyfolytában az ujjait ropogtatta bizonyára azt gondolta ettől keményebbek tűnik. Végül meguntam ezt az egészet és úgy döntöttem elrendezem ezt egyszer és mindenkorra. Egyszer azt halottam, hogy a börtönben úgy szokás kiharcolni a tiszteletet, hogy le kell verni a legveszélyesebb alakot. Úgy gondoltam, hogy ez az én helyzetemben is beválik ezért a melákot vettem célba. Egy Jobb horog az orrába majd egy az állába és észre semmi veszi mi ütötte ki. azonban éppen mikor akcióba léptem volna a közelben felbőgött egy rendőrségi sziréna, amitől mindhárom vagánynak inába szállt a bátorsága.
- A zsaruk. Pucoljunk fiúk. - Úgy szaladtak, mint akit puskából lőttek ki.
Valami oknál fogva a sziréna nem közeledett, hanem csak egy helyben vinnyogott az egyik közeli sarok mögött majd váratlanul elhallgatott és előlépett egy széles mosolyú srác. Így ránézésre egy két évvel lehetett idősebb nálam kerekded arca volt sötét rövidre vágott haja kék pólót és sötét nadrágot viselt. Majd elfelejtettem a lényege, ami nem más, mint a srác a talpától a feje búbjáig fekete volt.
- Ezek a marhák mindig begyulladnak, mikor meghallják a szirénát. Ekkora egy töketlen bandát. A nevem Tom.- ezzel felém nyújtotta a jobb kezét.
- Dick. – mondtam majd kezet ráztunk. – Hogy csináltad ezt az előbb?
- Ő ez egy nagyon egyszerű. Némi leleményesség kell hozzá, találékonyság, na meg persze egy ilyen. - mutatott a bal kezében lévő szürkés dobozra.
Azt hiszem láttam már hasonlót magnetofonnak hívták vagy mi a fenének hangokat lehetett vele felvenni majd utána visszajátszani.
- Menő ugye?
- Aha.
- Most költöztetek ide?
- Aha.
- Hallod-e nem vagy valami bőbeszédű.
- Tudom.
- Szeretnéd látni a többi holmimat.
- Miért is ne?
- Akkor kövess.
Mivel úgy is unatkoztam jó ötletnek tűnt megnézni miket gyűjtött össze Tom. Végül kiderült nem kellett olyan messzire mennünk, mert a velünk szemközti épületben lakott az édesanyával. Annak ellenére, hogy nem volt valami puccos lakás elég otthonosnak tűnt. Szobájába érve bezárta utánunk az ajtót majd belenyúlt a zsebébe és elővett egy doboz cigarettát. Megkérdezte tőlem nem-e akarok rágyújtani azonban én csak a fejemet ráztam. Nem volt számomra szükség ráadásul értelmét sem láttam azt meg, hogy mit tesz a saját testével ahhoz végkép semmi közöm nem volt. Miután kettőt-hármat beleszívott a cigibe elkezdte egyesével bemutatni a gyűjteményét. Olyan érzésem támadt mintha egy bolhapiacon lennék volt ott márkás cipő néhány arany nyaklánc ráadásként pedig egy bokszzsák lógott a plafonról.
- Tudod, van itt néhány fickó, akik néhanapján megkérnek apróbb szívességekre, mint például vigyek egy csomagot egyik helyből a másikba meg hasonló.
Ezt elég érdekesnek hallatszott és megértettem, hogy van benne potenciál. Tomi látta, hogy szinte megbabonázott a zsák ezért ismét széles mosoly jelent meg az arcán.
- Érezd magadat otthon.
Nem kellett kétszer mondania rögtön előtte álltam felvettem a szokásos testtartást majd nagy erővel püfölni kezdtem. A negyedik csapás után a bokszzsák enyhén remegni kezdett, amitől a srác szája tátva maradt. Rögtön megértette, hogy nem volt szükségem a segítségére nélküle is le tudtam volna rendezni azokat a taplókat. Erős voltam és gyors természetesen egy korombelihez képest. Úgy tettem mintha egy valóságos ellenfél ellen küzdöttem volna. Néhány csapást fejmagasságba vittem be majd oldalra lépve gyomorra céloztam ezután ismételten a fejre.

- Ezt, hol tanultad?
Kérdésére abbahagytam a gyakorlatom majd vettem egy nagyon levegőt és elégedetten felé fordultam.
- A szüleim mindig is azt szerették volna, hogy meg tudjam védeni magamat erre pedig a legjobb megoldás a boksz.
- Ha ezt tudtam volna. De jó lett volna, látni amint bevered annak a baromnak a képét. Már nagyon sok borsot tört..- hirtelen elakadt a szava ugyanis egy különös csilingelő hangot halott. - Francba megjött anyám.
Addig olyan vagányan beszélt ám mikor meghallotta amint az anyja az ajtó előtt a kulcsával babrált nagyon megrémült. Egy kezével az asztalán lévő holmikat söpörte be a fiókba a másikkal pedig a csikket nyomta el.
- Ha megtudja, hogy megint dohányzok nekem annyi.
- Tomi itthon vagy?
- Igen anya.
- Ugye nem dohányzol?
- Persze hogy nem!  Most nekem annyi.
Nem tudom miért tettem, amit tettem ám kedveltem a srácot ráadásul tartoztam neki.
- Gyorsan nyisd ki az ablakod?
- De miért? Nem megy ki olyan..
- Csináld.
Míg kinyitotta az ablakot vettem egy hatalmas levegőt, aminek következtében minden füst beszívtam az ablakhoz lépve pedig kiengedtem magamból. Gyorsan becsuktuk az ablakot majd kizártuk az ajtót nehogy felhívjuk magunkra a figyelmet. Az anyja azon nyomban belépet a szobába bizonyára arra számított, hogy a rakoncátlan fiát sikerül rajtakapnia e helyett viszont csak engem talált.
- Szervusz, anya. Ő Dick. Most költöztek a szomszédba.
- Á üdvözöllek. Remélem nem próbált semmiféle marhaságra rávenni.
- Jó napot.
- Nincs semmi baj anya.
- Akkor jó. Érezd jól magad itt nálunk- ezzel becsukta maga mögött az ajtót és elindult ebédet készíteni.
- Ez valami fantasztikus volt. Hogy csináltad?
- Fogalmam sem.
- Öregem muszáj elárulnod a trükkjét.
- Nincs trükk.
- Az nem lehet.
- Pedig így van. Évekkel ezelőtt észrevettem, hogy jóval nagyobb a tüdőkapacitásom, mint másoknak.
- Ez nem magyarázat hogyan tudtál átmenni légelszívóvá.
- Egyszerű mivel a füst könnyebb a levegőnél.
- Orvos látott már téged?
- Szerintem nem. Még soha nem voltam orvosnál. Szüleim szerint fölösleges úgy tudom ők a régi gyógymódok hívei. Néha az-az érzésem mintha külön kerülnék az orvosokat.
- Te aztán nem vagy akárki.
- De erről nem tudhat senki.
- Ne aggódj lakat lesz a számon cimbora. - ezzel rácsapott a vállamra.
Így sikerült megismerkednem életem első és talán legeslegjobb barátjával.


Az elkövetkező tizenöt év úgy elszállt, mint egy perc, de annyit mondhatok egy percig sem unatkoztunk. Tom megőrizte a titkomat és még segített is a finomításában. Sok érdekes kísérletezésnek köszönthetően rájöttünk, hogy jóval többféle folyadékot képes feldolgozni a szervezetem. Ez abból állt, hogy az orrom alá dugott egy poharat benne valamilyen gyanús löttyel nekem pedig ki kellett innom. Az előbb azt mondtam, hogy érdekes azonban ez csak az ő számára volt így nekem szenvedés és gyötrelem. Egyik alkalommal például motorolajat itatott meg velem, amitől heveny rosszullét kapott el. Mindketten megijedtünk azonban nem mehettünk orvoshoz azzal a mesével, hogy véletlenül lenyeltem vagy két deci olajat. Pár órán keresztül csak remegtem majd egy meglehetősen sűrű és büdös masszát hánytam ki, aminek következtében egyre jobban éreztem magamat. Úgy tűnt a szervezetem valahogyan különválasztotta a hasznos és mondjuk úgy haszontalan anyagokat. Bár sikernek könyveltük el az eseményt, de megfogadtuk, hogy ilyen volumenű kísérletbe egy jó darabig nem fogunk belevágni. A másik, amire rájöttünk pontosabban én jöttem rá, hogy soha többé nem kell szellőztetni a szobámat. Esténkét nyugodtan alhatok csukott ablaknál reggelre nem lesz fülledt a levegő inkább friss és üde. Átlagos esetben az ember oxigént lélegez be és széndioxidot fúj ki azonban az én helyzetem ennél kicsit bonyolultabb. Ha széndioxidot lélegzek be, akkor a szervezetem átalakítja oxigénné. Egyszerűen fogalmazva olyan voltam, mint egy két lábon járó cserepes növény. Úgy tűnt minél jobban meggyötörtük a testemet ezekkel az örült kísérletekkel a képességem annál jobban fejlődött bár ez engem nem igazán villanyozott fel. Csak a hecc kedvéért mentem bele ebbe a marhaságba különben hidegen hagyott. Most kicsit hanyagoljunk engem és beszéljünk egy kicsit a mi kis Tomi barátunkról. Mikor megismerkedtem vele akkor még mindenféle szívességet tett meg csili-vili kacatokért ez viszont megváltozott. A barátkozós természetének köszönthetően sikerült összehaverkodnia néhány nagykutyával. Ezt onnan gondoltam, hogy egyszer láttam egy fickóval beszélgetni, akit egy kisebb hadsereg követett és csak az öltönyéből egy hónapig elélne egy hattagú család. Mikor azt kérdeztem ez vajon ki volt mindig azzal rázott le, hogy jobb, ha nem tudom. Úgy tűnt ezek az öltönyösök elég hálásak voltak ugyanis mikor Tom lebukott csempészés miatt egy-két telefon után szabadon engedték. Azonban minden jó egyszer véget ér és ez pont azon a napon történt, amikor rátaláltam a legjobb haveromra. Éppen hazaféle tartottam egy sürgős vészhelyzetből, mert olyan mindenesként dolgozgattam. Ha valakinek eldugult a lefolyója vagy a villany nem akart működni engem hívtak. Az eredeti szakmám sofőr volt, de valami oknál fogva nem tudtam sehol sem elhelyezkedni. Szóval éppen elhárítottam egy kisebb csőtörést mikor különös beszélgetés ütötte meg a fülemet. Arról csevegtek, hogy állítólag az egész konzervgyár a levegőbe repült. Egyszerűen nem akartam elhinni, amit hallok ezért teljes erőmből elkezdtem hazafelé rohanni. Néhány utcányira járhattam a házunktól mikor valaki megragadott és berántott a sikátorba. Hála a sokévnyi bokszedzésnek tudtam mit kell tennem és azon nyomban gyomorszájba vágtam az idegent, aki fájdalmában felüvöltött. Mint kiderült csak Tom volt az, aki elég cifrán szidott engem.
- Mi a jó fenét csinálsz ember? Csak én vagyok az!
- Én mit csinálok? Te rángatsz be mindenféle sötét lyukba akár egy tolvaj. Mindegy ennél sokkal nagyobb gondom is van a szüleim.
- Tudok róla.
- Tudsz?!
- Igen és most nem biztonságos haza menned.
- Ezt meg honnét veszed?
- Elégedj meg annyival, hogy tudom. A szüleidre rossz emberek találtak ezért történt a robbanás.
- Akkor igazak a hírek? Tényleg..
- Nem tudom. De egy biztos haza nem mehetsz. - ezzel átadott nekem egy cetlit. -  Fogj egy taxit és menj a megadott helyre ott biztonságban leszel.
- Mégis melyik maffiózóhoz akarsz küldeni.
- Egyikhez sem. Ezen a helyen olyanok vannak, mint te?
- Mégis mire célzod.
- Tudod te azt. Az adottságodra.
- Persze, adottság. Két lábon járó tisztítótelep vagyok. Ahelyett, hogy bujkálok a szüleimet kéne keresnem.
- Ők tudnak segíteni. hidd el, ha van, aki tud neked segíteni azok ők.
Végül belementem a játékba fogtam egy taxit majd elindultam a megadott cél felé remélve nem lesz hiábavaló.




X akták:
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Dick Grayson   Dick Grayson Icon_minitimePént. 1 Júl. - 19:49


Elfogadva!
Köszöntünk az oldalon!

Hát nem apróztad el az előtörténetedet annyi biztos, volt mit olvasni. Very Happy
A képességed tényleg szuper lett, azt már dicsértem, nagyon ötletes és egyedi, úgyhogy le a kalappal! A karaktert is szépen felépítetted, tényleg látszik, hogy jól kiforrt a fejedben az előélete, a család, a baráti kapcsolatok és a képesség is bele van építve, úgyhogy egyszerűen tökéletes lett! Smile Szép sztorit raktál össze, arról is, hogyan keveredett végül a birtokra, kíváncsi vagyok, hogy Tom végül is honnan szerzett tudomást az egészről, vagy neki szóltak Charlesék, csak nem érték el Dicket? Vannak itt még kérdések, érdekel, hogy mi lesz majd végül a válasz rájuk, ahogyan az is, hogy egy olyan mutáns, aki szeretne inkább ember lenni, vagy annak tűnni mit tud kezdeni magával egy olyan helyen, ahol azért sokan elég látványos képességekkel bírnak és nem is titkolják őket. Nagy kihívás lesz neki, annyi biztos. Smile
Nem is tartóztatlak, hogy mielőbb kiderüljön, hogyan illeszkedik be, foglalóztál már, ha jól láttam, úgyhogy mehetsz játszani. Smile




Vissza az elejére Go down

Dick Grayson
mutant and proud

Dick Grayson
független
loneliness is a gun
Play By : Chris O'donnell
Hozzászólások száma : 30
Kor : 35



TémanyitásTárgy: Re: Dick Grayson   Dick Grayson Icon_minitimePént. 8 Júl. - 20:21

Jellem: Eléggé magának való nem túl szószátyár típus. Magát elsősorban embernek tekinti nem pedig valami szuper embernek. A szülei mindig arra törekedett, hogy megtanítsák, neki hogyan védje meg magát. Ha valaki idegesíti azt néhány jól irányzott csapással teszi ártalmatlanná. Nem szívesen veszi el más ember életét. Védi a gyámoltalanokat, a gyengéket, nőket és a gyerekeket. Nem érdekli, hogy valaki mutáns, vagy sem amíg tudja mi merre, hány méter.Meglehetősen jól bokszol és igyekszik vészhelyzetben erre támaszkodni.  (Nem érne sokat, ha lefújná az ellent friss levegővel.) Ezen felül szeret bütykölgetni ezért szokott fusi munkákat elvállalni. Mondjuk, úgy, hogy az adottsága miatt ő más dolgoktól érzi jól magát sör helyett ecetet vagy arcszeszt iszik és nem lesz részeg tőle.

Kedveli a régi filmeket főleg egy bizonyos országáét, amit nagyon kevesen ismernek. Úgy hívják Magyarország. Kedvencei közé tartozik a Hipolit a lakáj, Meseautó stb. Elég ügyesen verekszik  ütései állítólag olyan gyorsak mint szellentés a kacsa fenekéből.




Charles Xavier aktái:

Név: Maria és Edward Grayson
Megnevezés: Mutánsok
Képeség Osztálya: Alfa
Csatlakozásra való felkérést elutasították
Indok: hétköznapi életet akarnak élni.
Kapcsolattartás az intézettel: Megtagadva
Megjegyzés: Normál esetben a mutáns sejtjeik inaktívak azonban mikor fizikai kontaktusba lépnek egymással erős érzelmi hatás közepette láncreakció indul be, ami robbanáshoz is vezethet. A robbanás hatósugara ismeretlen. A csatlakozási felkínálásunkat visszautasították. Van egy gyermekük Dick Grayson. Valami különös oknál fogva tartózkodnak mindenféle orvosi vizsgálattól, aminek következtében kisebb a lebukás esélye. Egy fiúk van Dick. A sok ismeretlen eredetű tűzeset miatt elköltöztek mindhárman és úgy tűnik az óta nem történt semmi említésre méltó. Dicséretes mennyire próbálnak beilleszkedni a hétköznapi emberek közé.

Név: Dick Grayson
Születés: 1960.06.20
Vércsoprt ismeretlen.

Képessége ismeretlen.
Teherautó sofőrként végzett majd alkalmi munkákból igyekszik kisegíteni a családját, mint villany és vízvezeték szerelés, dugulás elhárítás stb. Kissé forró fejű gyakran az öklével oldja meg a problémákat.


Ezt a történetet arra szánom, hogy egy kis betekintést nyújtsak a múltba illetve, hogy megmutassam számunkra jelentéktelen, események sorsfordítóak lehetnek.
Ez a történet vagy húsz évvel ezelőtt történt egy szép felhőtlen júniusi napon. Természetesen ez még a nagy költözés előtt történt, mert az csak tizenhárom éves koromban következett be. A család a jó időre való tekintettel úgy döntött, hogy közösen elmegyünk és kirándulunk egyet ám nem volt autónk ez nem is volt olyan könnyű feladat. Végül felszálltunk az egyik buszra és addig nem szálltunk le, amíg el nem értük a legközelebbi állatkertet, mert mi lehet jobb kikapcsolódás, ha az ember ezeket a kedves teremtményeket nézegetheti. Igaz édesapám azt szokta mondogatni odabent a cégnél nagyon sok állat van és mást sem csinálnak, mind őt idegesítik. Visszatérve a kirándulásra nagyon izgatott lettem amint leszálltunk és örömömben ide-oda rohangáltam. Szerencsére édesanyám jó szorosan fogta a kezemet így nem jutottam túl messzire csak öt rohantam körbe és körbe vagy félezer szer. Miután megvették e jegyeket legelőször a medvéket néztük meg. Hárman voltak összezárva és mindannyian úgy horkoltak, hogy csak zengett a környék.
- Nézd csak családi szieszta.
- Igaz lehet az a nagydarab pont olyan, mint apád. Szőr és hangosan horkol, és semmi nem tudja felébreszteni.
- Nem is horkolok.
- Akkor egyszer miért volt tele tollal a fejes mikor reggel felébredtél?
- Fogalmam sincs.
- Mert úgy hozzád vágtam a párnát, hgy szétszakadt, de te erre csak fordultál egyet és hortyogtál tovább.
Nevettek egy jó nagyot majd továbbmentünk egy másik ketrechez pontosabban fogalmazva az oroszlánokéhoz. Egy aranyos cica játszott a rács mellett egy katica mintás labdával. Rendkívül aranyosnak találtam ahogyan a kicsinyke macskával ide-oda guritgatta azt a gömböt. Itt talán egy kicsit túloztam ugyanis már elmúlt fölötte néhány hónap vagyis nem volt annyira pici.
- Nézd ezt tipikus.
- Mire gondolsz édesanya.
- Nézd csak meg jobban a felnőtteket.
Két nagyobb macskát láttam az egyiknek dús sörénye volt és egy fa árnyékában szundikált messze a kölyöktől míg a másik árgus szemekkel figyelte a csöppséget.
- A nőstény figyel a kölyökre míg a hím húzza a lóbőrt.
- Ezzel akarsz valamit mondani?
- Miért kérded drágám?
- Olyan érzésem támadt mintha valamire utalni szeretnél.
- Nem akarok semmire sem utalni.
Bár úgy tűnhetett, hogy a szüleim veszekednek én tisztában voltam vele, hogy csak viccelődnek egymással. Igaz édesapám néha le szokott dőlni, pihenni azonban legtöbbször mindig ott volt édesanyám mellett és segített neki. Ezek után az aligátorhoz mentünk ahol különös dologra lettem figyelmes. Mikor megérkeztünk az a gyík hatalmas nyitotta ki a száját mintha csak be akart volna kapni bennünket és folyton engem figyelt. Mikor egy kicsit arrébb léptem ő továbbra is követett a tekintetével. Mikor már kezdtem volna megijedni valami megváltozott a viselkedésében becsukta a száját és visszahúzódott a ketrec legtávolabbi sarkába. Nem csak ő viselkedett, így hanem a közelben lévő összes állat mintha megijedt volna valamitől.
- Mi üthetett beléjük?- kérdeztem édesanyámékat, akik hirtelen elengedték egymás kezét.
- Fogalmam sincs. - mondták szinte egyszerre zavart hangon.
A következő, amit megnéztünk azok a mosómedvék voltak. Viccesnek találtam amint ott állt az a pici maci és nagy elszántsággal próbált tisztára mosni egy kavicsot. Nem érdekelte őt, hogy vagy egy tucat ember figyeli csakis a feladatára koncentrált.
- Ezt nevezem én családi összefogásnak. mondta édesapám mosolyogva.
Először nem értettem mire gondolt aztán nem mesze a felnőttől megláttam egy kicsinyke mosómedvét kezében két tálkával mögötte pedig egy másik nagy bizonyára az édesanyja és az ő kezében is tányérkák voltak. Ők ketten szépen odabattyogtak a serénykedőhöz és szerzeményeiket beledobták a vízbe majd ők is munkához láttak.
- Miért csinálják ezt?
- Nem tudom, ez náluk olyan ösztönös mindent el akarnak mosni. Hogyha adnál, nekik egy tölcsér fagyit addig mosnák, amíg szét nem folyna.
Fagylaltot emlegetve egy kicsikét megéheztem ezért leültünk egy padra és mindannyian elkezdtünk egy kétgombócos fagylaltot eszegetni. A pad egy szép fa árnyékába lett elhelyezve egy kicsike domb tetején ahonnan az állatkert egy részét meg lehetett tekinteni. Ahogyan ott élveztem a finom citromot egyszer csak elment előttem egy fiatal gyerek és a földre dobott egy banánhéjat. Ezt nem tartottam valami helyes dolognak ugyanis a szüleim mindig arra tanítottak, hogy a szemetelés rossz dolog. Így hát fölpattantam és mielőtt rám szólhattak volna odarohantam fölvettem a banánhéjat és bedobtam a mellettünk lévő kukába.
- Ügyes voltál kisfiam, de nem kell minden szemetet felvenned a földről.
- De anya nem te szoktad mondani a szemetelés rossz dolog.
- Igen azonban nem a te dolgod meg amennyit szemetelnek, az emberek sosem tudnád befejezni. Na, edd szépen az a fagylaltot mert különben elolvad.
Bebizonyosodott, hogy anyunak mindig igaza van ugyanis egy vékony citromcsík csordogált lefelé a tölcséren pontosan a kezem irányába. Miközben megettem azt a gombócot meg az alatta lévő epreset elment előttünk egy nagy hasú néni.
- Nézd, mekkora hasa van anya.
- Nem illik ilyet mondani kisfiam. Nincs nagy hasa csak terhes.
- Bocsánat anya. Akkor nemsokára kisbababaja lesz?
- Igen.
- Az jó. De szeretnék én is egy kistestvért. Nem kaphatnék egyet karácsonyra. - annyira megijedt édesapám, hogy egybe bekapta és le is nyelte az utolsó gombócát, amitől hangosan köhögni kezdett.
- Nézd meg mit csináltál édesapáddal. Azt akarod, hogy megfulladjon. – mondta anya miközben gyengéden ütögette édesapám hátát.
- Nem én egy kistestvért szeretnék.
- Majd otthon megbeszéljük, most inkább edd tovább a fagylaltodat.
- Már megettem anya.
- Akkor légy jó kisfiú és ülj csendben.
Amíg mi beszélgettük addig apa sikeresen lenyelte a gombócát és a köhögést is abbahagyta. Míg üldögéltem a terhes nő után egy fagylaltos tolta a kocsiját és fennhangon hirdette első osztályú áruját. Egy percig megállt előttünk addig kiakasztotta a támasztékot nehogy elguruljon a kocsi majd mikor senki nem ment oda hozzá folytatta az útját. Utoljára egy tigrist néztünk, meg aki ide-oda mászkált a ketrecében és mérgesen vicsorgott az emberekre.
- Viselkedj, mert megkapod a magadét rossz macska. - mondtam morcosan.
- Ne bántsd őt. mondta édesapám.
- de hát ő gonoszkodik velem.
- Nem csinál, ő semmi rosszat csak nem szereti a bezártságot. Én sem szeretném, ha naphosszat csak bámulnának, mert más vagyok és nem mehetnék oda ahova akarok.
Valami különös csengett a hangjában mintha együtt érezne azzal a hatalmas csikós macskával és még az arca is szomorú volt egy pillanatig majd ismét mosolygott és elindultunk a buszmegálló felé, hogy hazamehessünk. Mikor hazaértünk vettek nekem egy szerencse kekszet, amiben a következő felirat állt „Ma beteljesíted a sorsodat.” Persze ennél jóval több állatot láttunk azonban csak azokat írtam le, amik a legjobban érdekeltek.

Ui: Kicsit rövid, kicsit vacak, de az enyém.

Ui 2: Akinek nem világ a sorsfordító esemény annak elmagyarázom bár ez csak egy elmélet. Ha Dick nem vette volna föl azt a banánhéjat, akkor a fagylaltos megcsúszhatott volna, amitől a kocai kicsúszhatott volna a kezéből, ami a szegény terhes nőnek csapódott volna neki. Ha ez bekövetkezett volna nem sok jövőt jósolhattunk volna a kisbabának. Ez mind csak elmélettalálgatás azonban az nem találgatás, hogy ez a nő pár hónappal később egész pontosan októberben egy gyönyörű leánygyermeknek adott életet kinek később vörös haja lett.

Ui 3: Szeretném megköszönni a bizalmatokat, amiért megengedtétek, hogy megírjam, ezt a mondjuk sorsfordító visszaemlékezést. Semmi nem befolyásol minden megy a maga medrében csak más megvilágításban.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Dick Grayson   Dick Grayson Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Dick Grayson
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Edzőterem
» Dick & Jenna - Merre jártál?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Karakteralkotás :: Elõtörténetek :: Függetlenek-