we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Angela és Liam Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Angela és Liam Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Angela és Liam Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Angela és Liam Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Angela és Liam Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Angela és Liam Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Angela és Liam Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Angela és Liam Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Angela és Liam Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Angela és Liam

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Angela Whitmore
mutant and proud

Angela Whitmore
Diák
power to the future
Play By : Alexis Bledel
Hozzászólások száma : 350
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeVas. 22 Jún. - 14:45

Liam és Angela

barátokra mindig szüksége van az embernek. Ők azok a személyek akik reálisan állnak a dolgokhoz. Míg mi vagy úgy ítéljük meg a dolgokat, hogy világvége van vagy éppen szárnyalunk a boldogságtól ők a legnagyobb egyszerűséggel közlik velünk a valóságot miszerint semmi sem úgy van ahogy mi jelenleg érezzük. Ha azt hisszük mindenki ellenünk van akkor ők bebizonyítják, hogy nem így van, mert Ők mellettünk állnak. Ha a boldogság elveszi az eszünk akkor lehoznak minket a fellegekből mondván, nem szeretnék ha nagyot koppannánk miután kiderül nem annyira rózsaszín minden mint azt mi gondoljuk.
Barátokra mindenkinek szüksége van. Nélkülük üres az ember. Támaszt nyújtanak és ha kell a helyes útra rugdosnak minket akaratunk ellenére is.
Roxy-val így voltunk. Legtöbbször neki kellett rugdosnia, mert nem voltam hajlandó úgy élni ahogy az jó lett volna a számomra. De mindig képes volt helyes útra terelni, volt hozzá tehetsége. Én viszont csupán támogatni tudtam őrült terveiben, és persze mikor besokallt valamitől én voltam a kikapcsolódás, ilyenkor addig veszekedett velem míg az előbbi problémái semmiségnek tűntek a veszekedéshez képest. Sose vettem komolyan mikor szinte a hajamat is leüvöltötte a fejemről. Szimplán eszelősnek tartottam. Az én eszelős legjobb barátnőm volt. Igen, volt. Hiányzik, hogy ordítson velem, vagy, hogy megpróbáljon lelket önteni belém. Egy barátság lehetséges, hogy ennyivel véget érjen? Hisz nekünk múltunk van, a legtöbbször úgy végződik, hogy a két ember kibékülve beszéli meg a dolgokat, hát Roxy és én úgy váltunk el, hogy mind a ketten magunkban tartottuk a mondanivalónkat és lehet pont ez a baj.
Hát a legszívesebben Scott elé állnék és csak úgy egyszerűen kiadnám magamból, hogy roppant idegesít a viselkedése. Gyerekes és nem éppen hozzá illő a duzzogása. De nem teszem, Egy: mert semmi kedvem beszélgetni vele még ha ezzel le is zárhatnám a konfliktust. Kettő: Nem akarok annak a lánynak tűnni akit egy ilyen alak mint Ő megbánthat és utána még teper is a megbocsátásért. Nem, ez nem én lennék.
-Megbeszéltük. - Mosolyodom el. Hát ha lenne rá jó megoldás azonnal útra kelnék, hogy rátaláljak.
Csak mosolygom mikor elmondja, hogy megy kiengesztelni egy szomorú lányt, legalább valakinek jól jött ez a kis beszélgetés, bár úgy érzem, hogy nekem is segített.
-Igen ott leszek hajón. Örülök, hogy megismerhettelek Liam. Szia! - Hát ez sem mondható egy szokványos napnak. De legalább rádöbbentem, hogy nem vagyok egyedül, mindig vannak olyan emberek akik nem hagyják, hogy így legyen.


// Én is köszönöm a játékot! Smile //
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeSzer. 18 Jún. - 0:53



Angie & Liam



-Ez nagyon nagy igazság. – mondom neki viszonozva a mosolyt. Egy barát nagyon sok olyan dologban segíthet, amiben a családod, vagy a szerelmed nem tud. Igaz persze, hogy a szerelmed a legjobb barátod is, de vele, ha akarsz sem tudsz úgy bánni, mint egy barátoddal, mert sokkal több van köztetek, mint szimpátia. Egy barátot bánthatsz, sértegethetsz, ha igazán jó barátok vagytok, akkor talán megorrol rád, de nem fog elhagyni. Az igazi barát az akire figyelsz, és aki viszont figyel rád. Barát aki megért téged, és te is megérted őt. Nem tudtok egymásnak hazudni, olyan, mintha magaddal beszélgetnél. Egy barát ismeri a szívedben megbújó dallamot, és visszatudja neked énekelni azt,  mikor te elfelejted. Jól emlékszem arra a pillanatra, mikor Lari belépett az életembe, és arra is mikor távozott. Nem mondom, hogy jól kezdődtek a dolgok, mert eleinte nem értettem, hogy miért akar annyira segíteni nekem, nem kértem a segítségéből, azt akartam, hogy eltűnjön a fenébe. Aztán, ahogy telt az idő kezdtem megkedvelni, de próbáltam nem kimutatni, hogy nehogy azt higgye változott is ezzel valami. Pedig mekkorát változott! Teret engedtem neki az életemben, nem sokat, de pont eleget ahhoz, hogy onnantól már ő csináljon helyet magának, de ez…jól jött, jobban nem is történhetett volna. Ráébresztett arra, hogy mi vagyok, és segített újra megtalálni az utat a normális élet felé, miközben folyamatosan tréningelt engem az életre. Elmondta, hogy miért jó, miért rossz, miért kell élveznem, és miért nem kell bánkódnom. Azt mondta, hogy bolond az, aki a saját világában él. Azt mondta, hogy legyünk bolondok, és éljük úgy az életünket, ahogy megálmodjuk, ne pedig úgy, ahogy azt mások elvárják tőlünk. Mikor rossz kedvem volt, akkor rendre elviccelte a dolgokat, de pont ezzel tudott felvinni. Mindig azt szajkózta, hogy nem kell olyan komolyan vennem az életet, mert úgysem élem túl, de…én mindig is komolyabb voltam, szerettem néha csak úgy ellenni magamban, míg ő egyfolytában pörgött, és…most így jobban belegondolva alig tudok olyan pillanatot mondani mikor ne járt volna  a szája, vagy a lába. Szobrot kellett volna állítani róla azzal a felirattal, hogy : így éld az életed.
- Ezzel nem vagy egyedül. – mondom neki egy halovány mosoly kíséretében. Az emberek zöme elég utálatos, és nem szereti megérteni a másokat, és sajnos úgy tűnik, hogy ez ragályos tud lenni. Ha valaki utálatos, akkor mindenki más az lesz, mintha éppen az lenne most divatban. Nehéz kiigazodni az embereken. Ha azt hiszed ismered, akkor tesz valamit, amivel mindent a feje tetejére állít, te pedig csak bambán nézel, hogy mi történt, mert az események túl gyorsak, hogy felfogd ép ésszel.
- Majd ha találok szólok! – mondom mosolyogva, majd egy gyors pillantást vettek az órámra. Muszáj lesz most már megkeresnem őt, mert ez így nem mehet tovább, és az Angelával való beszélgetés is ezt erősíti csak tovább bennem. Holnap megfogom őt keresni, ma még nem, mert…össze kell szednem a gondolataimat előbb.
- Most mennem kell, mert ki kell engesztelnem egy nagyon szomorú lányt. – vagyis gondolom, hogy szomorú, aztán lehet, hogy valakivel jól el van valahol…mindegy, majd meglátom. – Majd még találkozunk, és úgy emlékszem, hogy te is jössz a hajóútra. – ha máshol nem, hát akkor ott biztosan fogunk. – Szia Angela!

// Nagyon köszönöm a játékot! Smile //

Vissza az elejére Go down

Angela Whitmore
mutant and proud

Angela Whitmore
Diák
power to the future
Play By : Alexis Bledel
Hozzászólások száma : 350
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeHétf. 16 Jún. - 21:29

Liam és Angela

-Néha egy jó barát nagy főnyeremény. - Mosolygok rá. Emlékszem, Roxy-val az általános iskolában ismerkedtem meg. Egy félős kislány voltam aki az osztályterembe sem mert belépni. Akkor jött Ő és szépen köszönés nélkül berángatott a terembe majd közölte, hogy mostantól Ő az én legjobb barátnőm és fordítva is így van. Csak nagyokat pislogtam és bólogattam, mert eszelős tekintetétől igazán megijedtem. Attól a naptól kezdve barátnők voltunk. Eleinte csak minden nap együtt játszottunk és persze egymás agyára mentünk, de barátságunk kitartó volt és hosszú évekkel később is kiálltunk egymásért. Természetesen továbbra is Ő volt az aki hangot adott nem tetszésének és kimondott diktátornak számított a suliban. Kedves megnyilvánulása is csak szökő évente fordult elő egyszer. Én mégis mindig a legjobb barátomnak tartottam. Megjegyzéseit mindig félre tettem vagy az igazi valójukat kutattam mögöttük. Kivételes egy lány volt. Csinos, idegesítő, tiszta agyrém és az én teljes ellentétem. Míg Ő mindenhol ott volt és tevékenykedett addig én a háttérben meghúzódva figyeltem. Se a külsőm nem volt olyan megnyerő és azt hiszem, ha eltűntem volna se vették volna észre. Kettőnk barátsága lehet, hogy pont emiatt volt szoros. Míg én magamba roskadtam Ő kirugdosott a melankóliából. Ha pedig Ő volt túlbuzgó akkor kicsit visszavetettem vele a tempójából, hogy azt is észrevegye ami eltörpül és a nagy rohanásban feledésbe merül. Ilyenek voltunk mi mind addig míg az életembe nem férkőzött az a fiú aki teljesen megváltoztatott és miatta elveszítettem Roxy-t is. Ahogy rádöbbentem a hibámra már késő volt, Őt nem tudtam visszaszerezni, elvágtam nála minden köteléket és többé szóba sem volt hajlandó állni velem. Mindig is úgy tartottuk, hogy egy fiú nem állhat a barátságunk közé és mégis így történt. Pont egy fiú választott szét minket. Azóta pedig minden gondomat magamra zúdítom, a legjobb barátommá váltam, rémes.
Sokszor szeretném viszontlátni, és még ha nagyon idegesítő is volt a cinizmusa és versenyszelleme az is hiányzik. Nélküle egy kicsit elveszett vagyok. Na jó, nem kicsit hanem nagyon.
-Azok közé én nem tartozom. Nem azt mondom, hogy legyen mindenki a barátom, de nem szeretem ha olyasmi miatt van konfliktusom amiről abszolút nem nem tehetek. - Természetesen ha valaki belém köt azt nem hagyom szó nélkül, de ha csak azért van valakivel bajom, mert nem tetszik neki az ami vagyok akkor azt csak sajnálni tudom, természetesen tényleg vannak olyanok is akik csak hobbiból utálnak valakit, hogy ne unatkozzanak. Mindenki más.
-Nem tudom. Ebben a kérdésben nem igazán van jó döntés. - Hogy mi is lenne a legjobb azt nem tudom. Hagyni, hogy a szeretteink segítsenek ezzel kockáztatva azt, hogy megbántjuk őket vagy éppen messze tartani őket a bajainktól ésmegkímélni őket a szenvedéstől.
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeHétf. 16 Jún. - 17:44



Angie & Liam



-Mikor velem történt ez, akkor a szüleim sehol nem voltak, nem hiszem, hogy megértették volna a gondjaimat, nekem egy nagyon jó barátom segített. – és bár Lari is elment, neki elnéztem ezt. Megbocsátottam neki, mert ő sem tökéletes, és én sem, senki nem az. Na jó, talán Scarlett, de ő is csak számomra, más valaki biztos látna hibát benne. Alapjáraton minden ember tökéletlen. Pár évvel ezelőtt szívesebben lettem volna más, és Lari azt mondta, hogyha én egy lakatlan sziget lennék, akkor hozzá kellene szoknom saját társaságomhoz, saját magamhoz. Lari szerint el kell fogadnom magam minden hibámmal együtt,és azt is el kell fogadnom, hogy nem mindig mi választjuk a hibáinkat, van hogy csak…kapjuk, hogy csak úgy megtörténik. Meg kell tanulnunk együtt élni ezekkel, és hűségesnek kell lennünk magunkhoz, hiszen egy életet élünk le vele. Azonban, a barátainkat megválaszthatjuk, és én örülök, hogy Larit választottam, még ha az elején más sem akartam, csakhogy eltűnjön. Az életünk olyan, mint egy járda. Van akinek előre kivan kövezve, és van akinek, mint nekem, repedésekkel és szeméttel teli. Lari járdája ugyanolyan, mint az enyém, talán nincs rajta annyi szemét és repedés, mint az enyémen, vagy talán több van, de az biztos, hogy nincs előre kikövezve. Mindig is reméltem, hogy egyszer majd összefutnak járdáink és akkor majd találkozhatok vele újra. Nem haragudnék rá, nem vetném a szemére, hogy elment, mert megértem, még egy búcsúlevelet is írt, bár szörnyű lett, én csak mosolyogni tudtam rajta. Nem volt soha egynél több olyan ember az életemben, aki mindennél fontosabb volt. Először anyám, de aztán kiderült, hogy ott volt velünk az a fickó is, aki…nem tudom, hogy milyen kapcsolatunk volt, de a mostani nem túl rózsás. Anyám hazudott nekem, döntött helyettem, és ez…nem veheti el csak úgy az ember emlékeit, még akkor sem, ha ezzel azoktól akart védeni, akik elől menekültünk, akik elkaptak, és akik elől mindig megszöktünk. Ő kisétált az életemből, nyomott sem hagyva maga után, évekig kerestem őt, és ekkor hozott össze a sors Larival, akit az elején nagyon utáltam, de aztán…rájöttem, hogy mit tesz értem, hogy nem lenne muszáj, mégis segít nekem, és ennek az okát soha nem tudtam meg, de ….talán nem is érdekel, a lényeg, hogy ott volt, és segített kimászni onnan, ahonnét nagyon ritkán van már csak visszaút, és ezt soha nem fogom tudni neki meghálálni. Hiába ment el, nem haragszom rá, csak remélem, hogy láthatom még. Most pedig…itt van Scarlett, és félek elvesztem őt, rettegek a gondolattól is.
- Vannak, akik szeretnek haragban lenni másokkal. – mondom egy apró vállrándítással. Nekem is volt már olyan, hogy bár jóban lehettem volna a fickóval, én inkább csak utáltam és ellenséges voltam vele, mert…nekem jó volt, élveztem, hogy cseszegethetek valakit, és hogy engem cseszegetnek, senki nem hoz ki belőled annyit, mint egy ember, akit utálsz.
- Talán pont, hogy hagyni kéne, és közelebb engedni magunkhoz. – fogalmam sincsen mit kéne tenni. Nem akarom őt bántani, szeretném ettől megóvni, de pont azzal okozok fájdalmat neki, hogy védem. Viszont ha ezt nem teszem, úgyis szenvedne, és kilátástalan ez az egész helyzet, mert igaza van, de nekem is igazam van, és…nem tudunk ebben dűlőre jutni, mert én őt tartom a szemem előtt, és ha már mindenképpen szenvednie kell, akkor azt a megoldást választom, hogy ne kelljen annyit szenvednie.
Vissza az elejére Go down

Angela Whitmore
mutant and proud

Angela Whitmore
Diák
power to the future
Play By : Alexis Bledel
Hozzászólások száma : 350
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeSzomb. 14 Jún. - 15:29

Liam ás Angela

A csalódásoknak van értelmük, mert arra késztetnek, hogy felvegyük velük a harcot és győzzünk. Szükségem volt valamilyen szinten arra, hogy a volt barátomban csalódjak. Mert így rájöttem, hogy sokkal jobb embert érdemlek, aki törődik is velem és nem csak arra használ, hogy felvághasson velem. Viszont a pozitívum mellett ott van az is, hogy ennek köszönhetően nagyon félek a kapcsolatoktól. Nem tudom megmondani azt, hogy ki az aki komolyan gondol dolgokat vagy ki az aki csak tetteti, hogy komolyak a szándékai. Nagyon gyanakvó lettem és ez nem jó, mondhatni tönkre tette az életem. De akkor a saját lábamon kecmeregtem ki a gödörből és döntöttem úgy, hogy visszacsinálok mindent amit elrontottam. Most is azon a véleményen vagyok, hogy egyedül kell újra rátalálnom arra a bizonyos ösvényre ami majd elvezet oda ahol nem lesznek kételyeim és bátran neki vágok majd az életnek.
Magamban is folyton csalódok. Változni szeretnék, de olykor ez nem sikerül és teszek olyan dolgokat amire nem vagyok büszke. Szeretnék olyan lenni mint néhány évvel ezelőtti önmagam. Miért nincs egy gomb amit megnyomva visszarepítene a boldogabb időkbe és hagyná, hogy újra átgondolhassak mindent és ne azt az utat válasszam amin már egyszer elindultam. Túl szép is lenne, ha létezne ilyesmi, mindenki ide-odaugrálni csak, hogy jobbá tegye az életét.
Azt hiszem még ha ez létezne is, valahogy mindig egy rossz utat választanék, mert bár fáj, hogy nagyot csalódtam és sokáig szenvedtem miatta, de azt hiszem ennek köszönhetően vagyok itt, mondhatni egy új kezdet nyitányánál. Csak még ki kell találnom mit is kezdhetek ezzel. Mert dönthetek most is rosszul vagy kivételesen jól is alakulhatnak a dolgaim. Rajtam áll, egyedül rajtam.
-Nekem hiába voltak ott a szüleim, nem beszéltünk a testvéremről vagy mert fájt nekik vagy mert engem okoltak érte. Egyedül küzdöttem meg a fájdalommal és küzdök még most is. - Azért nem ártott volna ha valaki mellettem áll akkoriban, de senki nem tette. Sose értettem a szüleim viselkedését, a testvérem egyszerűen tabu téma volt otthon. Mintha nem halt volna meg csak éppen szégyent hozott volna a családra és ezért kitagadták volna...Jó ez baromság, de tényleg úgy viselkedtek mint akik nem gyászolnak csupán elfogadják a tényt, hogy már nincs fiúk. Furák voltak, pont úgy viselkedtek mint amikor elmondtam nekik, hogy képességem van, meg se lepődtek, még csak ki sem akadtak miatta. Ezeket a dolgokat nem tudom hová tenni, nem értem.
-Természetesen tudom, hogy nem barátkozhatom össze minden emberrel a Földön, de igazán haragban sem szeretnék velük lenni. - Voltak már utálóim, millió számban, főleg azután, hogy szakítottunk a barátommal, a haverjai mind utálni kezdtek és a régi ismerőseim is ferdén néztek rám, nagyon szép félév volt, az életem egyik fénypontja. És most mikor tényleg nem tehetek semmiről akkor meg szerzek szintén egy embert aki nem kedvel, ehhez nekem tehetségem van.
-Igen, erre fel vagyok készülve, mert aki szeret minket az szeretne a fájdalmunkban is osztozni mint ahogy az örömünkben is, de ezt nem szabad hagyni. - Igen, igaza van. Csak úgy nem zárhatsz ki az életedből valakit csak mert védeni akarod, mert azt Ő nem fogja hagyni. Nem mondhatnám, hogy könnyű ez.
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimePént. 13 Jún. - 13:10



Angie & Liam



Nem mondanám, hogy olyan sok csalódás ért volna, bár ezt így már nem tudom teljes magabiztossággal állítani, mert…talán mégis, csak ezekre sem emlékszem. Apám egy hatalmas barom, kihasználta anyámat és lelépett, otthagyott engem pedig jól tudhatta, hogy bajban vagyunk, és inkább elhagyta a süllyedő hajót. Aztán meg mikor találkoztunk szörnyetegnek nevezett, ami…akkor elég rosszul érintett, de egy idő után rájöttem arra, hogy felesleges emiatt rágódnom, vagyok aki vagyok, és nem kell, hogy az olyan emberek véleményére adjak, mint apám. Akik nem csak borzalmas emberek, hanem átlagosak is, soha nem fogják megérteni azt, amit tudok. Ez egy kisebb csalódás volt, a nagyobb csak utána jött, mikor anyám eltűnt. Addig nem voltak problémáim, nem volt meg a nagy kamasz szerelem, és a többi hasonló kamaszgond, ezek kimaradtak az életemből. Anyám eltűnése nem csalódás volt, mert hittem benne, hogy nem önszántából lépett le. Éveken át kerestem őt, olyan emberé váltam, mint akiket utáltam, nem értettem máshoz csak fájdalmat tudtam okozni, hol ok okkal, hol ok nélkül. Aztán jött Lari és sikerült visszavezetni oda, ahonnét jöttem. Azóta pedig az életem jól alakult. Volt állandó munkám, lakásom, nem voltam már olyan labilis mint régen, aztán jöttek az alapítok és bekerültem ide a Birtokra, ahol találkoztam Scarlettel. Az életem tényleg elkezdett felfelé ívelni, életem legszebb napjait töltöttem le vele, semmire nem cserélném el ezeket a pillanatokat. Aztán jött a pofon az élettől, amitől nem egyszerűen elestem, hanem lezuhantam. Ez volt életem első tényleges csalódása, de nem az utolsó, mert azóta folyamatosan csalódom magamban. Egyszer, már vagyis inkább kétszer elvesztettem már valaki fontosat, és ezek után nem szívesen kockáztatok. Ott állok a tükör előtt és nem tudom kinéz vissza rám a tükörben, nem ismerem fel. Elmentem már egyszer a legmélyebb mélységekbe és rájöttem, ráébresztettek arra, hogy hit nélkül, segítség nélkül nem lehet onnan kimászni. Mikor elvesztesz mindent, magadat is elhagyod, és egyedül képtelen vagy arra, hogy visszatalálj arra az útra, ahonnét leléptél. Segítségre van szükséged, de nem arra, hogy mindent megcsináljanak helyetted. Nem, arra van szükség, hogy fogják a kezed, hogy ne hagyjanak leesni, de ne húzzanak fel, mert neked kell kimásznod a gödörből, ők szurkolnak neked, erőt öntenek beléd, nem hagyják, hogy lezuhanj, de ha kell, akkor lógva hagynak, mert jól tudják: az embert nem lehet kényszeríteni, rá kell ébreszteni őt arra, hogy szüksége van a változásra.
-Ezt én sem tudom, nem kezelem valami jól a veszteségeket, nekem segítettek mikor…elvesztem. Az idő talán segít, enyhíti a fájdalmakat, de túljutni rajta szerintem nem lehet, csak elfogadni, hogy megtörtént. – legalábbis Lari valami hasonlót mondogatott mindig. Minden vágyam az volt, hogy ne fájjon semmi, azonban ő azt mondta, hogy ez a lényeg. Ha fájnia kell, hát fájjon. Ha kell akkor érezzem, ahogy darabokra tépik a szívemet, de ne merüljek el benne. Azt mondta, hogy tudnom kell nemet mondani az önsajnálatnak, a bűntudatnak és fel kell állnom, tovább menni, mert van, aki vár rám. Éreznem kell a fájdalmat, át kell élnem, de tudnom kell, hogy hol húzódik a határ és megállni előtte. Nem próbálta soha eltüntetni a fájdalmakat, sőt, inkább csak tetőzte őket. Régen azt hittem, hogy csak szimplán szadista, és szereti, ha mások szenvednek, de most már jól tudom, hogy ez kényszerszerű volt, mert csakis én tudom magam elhatározni, ha én nem akarok változni, akkor nem is fogok soha.
- Persze, senki nem akarja, hogy utálják, de attól még szükségszerű, olyan nincs, hogy valaki ne utálna téged. – ez egy ilyen dolog, muszáj, hogy legyen egy olyan ember, akivel nem jössz ki, akinek utálod hallgatni a hangját és legszívesebben a fejét vernéd a falba, mikor meglátod őt a folyosón szembejönni veled. Bármilyen fura is, ők előre lendítenek téged, harcolsz velük, jobb akarsz lenni náluk és egy jó ösztönző erő.
Némán bólogatok a szavaira. Igaza van, nem szabad fájdalmat okoznunk azoknak akiket szeretünk, és főleg nem szabad az ő vállaikat nyomni a mi gondjainkkal. Valahogy túl kell rajta jutni, csak nem tudom miként, miként tudnék most túljutni a dolgokon, főleg mert úgy érzem, hogy ennél még lesz rosszabb is. Fura, de mindig lehet rosszabb, erre felkészülni nem lehet, csak rá görcsölni.
– Elég jól látod a dolgokat, csak…készülj fel, hogy akit védeni akarsz nem így látja majd a dolgokat. –ez a törődés elégé kétoldalú. Nem akarod őt a gondjaiddal terhelni, így véded meg, de ő ezt nem így látja, segíteni akar, akkor is, ha szenvednie kell. Ezt nem engedhetem, senki nem engedheti, akit szeretünk meg kell óvnunk, mindegy ő mit akar, ne mások szenvedjenek miattad.
Vissza az elejére Go down

Angela Whitmore
mutant and proud

Angela Whitmore
Diák
power to the future
Play By : Alexis Bledel
Hozzászólások száma : 350
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeCsüt. 12 Jún. - 19:52

Liam és Angela
Ha azt mondom, hogy fogalmam sincs ki irányítja az életem, hihető? lehet azt mondani, hogy nem vagyok normális, mert hát ki más irányíthatná mint saját magam, de szerintem ez nem így van. Először az öcsém veszti életét úgy, hogy én életben maradok pedig vele kellett volna tartanom. Majd jönnek sorjában a megpróbáltatások amikhez igazából hozzá sem járultam csak úgy megtörténtek. Az első nagy szerelem ami teljesen kifordított önmagamból majd a hatalmas csalódás, hogy nem jelentettem neki semmit sem csak voltam, hogy villoghasson a "barátnőm van" címszóval. Utána szembesülnöm kellett, hogy csalódtak bennem, a kicsit sem mondható jó viselkedésemnek hála. Elvesztettem mindent ami akkor fontos volt, barátokat és szülői bizalmat is egyaránt. Egyáltalán nem mondhatnám, hogy ezt mind magam alakítottam ki. Se az öcsém halálát nem akartam, se azt, hogy szerelembe essek, ezeket mind valaki más rendelte el felettem. Nem tűnnek olyan bajoknak amiket ne lehetne áthidalni, beletörődni vagy egyszerűen elfelejteni. Nekem mégse megy egyik sem. Se felejteni nem vagyok képes se beletörődni. Ha belegondolok sose tudtam elfogadni, hogy velem ilyesmik történnek. A szerelmi csalódást még betudtam kamasz problémának, mert miért ne? De a többiről halvány fogalmam sem volt miért kaptam. Azt mondják, ha megértük a bajainkat azok majd erőssé tesznek minket, kérdem én, ez mikor jön el? Mert már nagyon unom, hogy nem hogy erőssé válnék, de egyre jobban süllyedek le és kezdem elveszíteni minden akaraterőmet. A képességem sem hajlandó meghajolni az akaratomnak így nap mint nap nehezebbé teszi a helyzetem.
Szeretnék én is olyan lenni mint a többiek, de miért nem tudok? Egyszerűen csak meg kellene feledkeznem a bajaimról és élnem az életem, de természetesen nekem egyre csak ezeken jár az agyam. Most meg ez a levél, előhozott minden eddig gondosan elrejtett fájdalmat ami köré hosszan építettem fel a falat, hogy bezárhassam. Szerte foszlott minden.
Csak hallgatom szavait, lehet igaza van, mindennek oka van, de kérdem én, milyen oka lehet bárminek is megfosztani a testvéremet az élet csalódásaitól vagy örömeitől? Ő is ugyanúgy megérdemelte volna, hogy szerelembe essen vagy éppen csalódjon. Miben lehetek jobb a testvéremnél? Lehet csupán csak könnyebben tudom pokollá tenni az életem, ebben nagyon jó vagyok. Pedig mikor idejöttem egész jól megbirkóztam a helyzettel, még jól is éreztem magam, szereztem barátokat, de aztán jött ez a levél majd szép lassan a képességem is az agyamra ment aminek köszönhetően nem nagyon mentem már társaságba, íme, a leglúzerebb diák a földkerekségen.
-Remélem idővel kitisztul előttem mi is az az ok amiért én élek Ő pedig már valószínűleg nem. - Igazán kíváncsi lennék arra az okra. Talán még meg is érteném, ha tudnám miért.
-Fogalmam sincs akarná-e, hogy bánkódjam miatta, valószínűleg nem, de a helyemben megtenné Ő is. Tudom, hogy idővel majd minden fájdalom enyhülni fog és, hogy megsiratom attól még nem fog itt teremni mellettem. De fogalmam sincs ezt hogyan is tudnám kezelni.- Igazán rám férne már egy kis feledés, megkönnyebbülés. Az idő minden sebet begyógyít csak a gond, hogy temérdek időnk van és nem tudhatjuk abból amennyink van mikor áll be a változás ami segít.
-Nem azt mondom, hogy felemészt a bánat, mert szereztem egy utálót csak éppen nincs szándékomban haragban lenni senkivel még egy ilyen alakkal sem mint Scott. - Bár szívesen nézném levegőnek azért ha valakivel volt egy kis bajod, képtelen vagy levegőnek nézni. Nehéz eset ez. Mondhatom azt, hogy ebben sincs túl sok tapasztalatom, de tudom, hogy nem követtem el azzal hibát, hogy nemet mondtam neki. Biztosan nem fogok ezért elnézést kérni, ha utál hát utáljon, beletörődök.
-Szerintem akik fontosak nekünk nem érdemlik meg, hogy szenvedjenek amiatt ami minket ér. Szívesen terhelné az ember a szeretteit a bajaival, de gondolni kell arra is, hogy utána Ő miket fog átélni. - Egyelőre nekem senkim sincs úgy igazából akinek akár megemlítenék valamit vagy olyan fontos lenne az életemben. De talán majd egyszer lesz valaki akinek majd én akarom óvni a lelki világát.
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeSzer. 11 Jún. - 15:28



Angie & Liam



Az élet nagy pillanatait nem kell, hogy megcselekedjük, néha csak úgy megtörténnek. Nem azt akarom mondani, hogy nem mi irányítjuk az életünket, csupán annyit, hogy az életünk összefügg ezernyi kisebb és nagyobb változással, amit mások indítanak el, nem is tudva, hogy ezzel a te életed állóvizét is felkavarhatják. Bármikor megtörténhet az, hogy lelépsz otthonról, mert már nem bírod a négy fal között és kimerészkedsz a világba, majd ekkor megváltozik az egész életed. Talán az univerzumnak, vagy Istennek, nevezd ahogy akarod, van valami terve velünk, de ez a terv állandóan változik, mert a világ is másodpercenként más lesz, ahogy gondolsz és teszel valamit változtatsz, nem hinnéd, de olyan emberek életére is befolyással vagy, akiket még csak nem is láttál soha életedben. Folyamatosan változnak a dolgok, hogy aztán ott köthessünk ki ahol kell, ahol lennünk kell, ahova mindig is elakartunk jutni. Az Ő szívébe. Remélem hogy így van, mert ebben tudok hinni még most is valamennyire, jó érzés, hogy nem minden vesztette értelmét, hogy van ami állandó, amit hiába tépáz meg a vihar, ugyanúgy ott lesz neked, ekkor derül ki, hogy k, vagy mi az igazán fontos neked, és te kinek vagy viszont fontos.
- Nem Angela, nem tehettél volna semmit sem! Kemény lehet ezt így hallani, de hidd el, nem ok nélkül nem történt az, ami, oka van annak, hogy te vagy itt, és nem ő! – kicsit elhallgatok és összeszedem a gondolataim. Hinni akarok abban, hogy mindenek oka van, de ebben sajnos én is elégé ingoványos talajon állok, viszont most cöveket kell vernem, abbahagyni az állandó ingadozást és elhatározni magamat. – Nem lesz jobb, nem fogod elfelejteni soha, de egy idő után a fájdalom enyhül és meg tanulsz együtt élni a múltaddal, megszokod a sebeket, mert van, ami soha nem gyógyul be. Nem kell elengedned őt, csak értsd meg : Ami nincs az fájhat, de attól még nem lesz. A testvéred szerinted akarná, hogy miatta bánkódj? – nem tudjuk a szeretteinket soha elengedni, de meg kell tanulnunk tiszteletben tartani az emléküket, a döntéseiket és elfogadni, hogy nincsenek már nekünk. Szívtelenül hangzik tudom, de ki kell mondani, nekem is kimondták ezerszer és sikerült valahogy észhez téríteni.
- Inkább előbb, mint utóbb, de sokat amúgy se számít. Engem elég sokan utálnak szívből, mégis elboldogulok vele. – mondom egy mosolyt is megvillantva. Régen elégé…szélsőséges voltam, több tucat embert juttattam kórházba, és ezeknek az embereknek nem csak a családja, de minden rokona utált, szívből gyűlölt, néha utánam jöttek és megkerestek, hogy bosszút álljanak, de…nem szerencsés egy mutánsra támadni, és ezt már ők is tudják, a saját bőrükön tapasztalhatták meg, hogy milyen érzés mikor a bőr elkezd hirtelen izzani, és leolvadni a csontjaikról.
- Igen, igaz, éppen azért mert fontosak nekünk, és akiket szerettünk, azoknak nem akarunk fájdalmat okozni semmilyen tekintetben. – igen, azt hiszem én is ezért vagyok képtelen Scarlettet terhelni ezzel, mert…nem akarom, hogy velem szenvedjen, ő nem ezt érdemli, eleget búslakodott és szenvedett már, nem akarom tetőzni ezt, mégis…ezt teszem, és nem tudom mit kéne csináljak, hogy végre abbahagyjam.
Vissza az elejére Go down

Angela Whitmore
mutant and proud

Angela Whitmore
Diák
power to the future
Play By : Alexis Bledel
Hozzászólások száma : 350
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeKedd 10 Jún. - 18:11

Liam és Angela

Semmi kétségem afelől, hogy megtesz minden tőle telhetőt. Maga az, hogy iskolát biztosít a mutáns növendéknek is hatalmas tett. Van hol tanulnunk, laknunk és itt senki sem bélyegez meg minket.
Úgy van, megtesz minden tőle telhetőt, többet nem is várhatunk tőle. - Mondom őszintén. Sokaknak hatalmas segítséget nyújt, hogy van hol önmaguknak lenni. Még ha nem is ez az iskola a kedvenc helyem, magam is belátom, hogy jó helyen vagyok, biztonságban. Sose leszek képes megszokni a különböző képességeket, jellemeket,d e idővel talán eljutok odáig, hogy jól fogom magam érezni, megszokom ami körülvesz. Az, hogy nem vagyok képes uralnia képességem talán így jó. Minden egyszerűbb lenne, ha soha nem kellene tanulnunk semmit, értenénk mindenhez. De akkor hol maradna a küzdés, a győzelem, hogy valami sikerült? Ezek mind kihalnának. Fura dolog egyszerre küzdeni valamiért és valami ellen.
A képességem sosem lesz a birtokomban, megtanulhatom kezelni, irányítani,d e sose lesz a rabszolgám, mondhatom azt, hogy én vagyok a főnök, de ez nem teljesen van így. Kordában lehet tartani, de megtörni soha. Mindig lesz egy része ami sose lesz irányítás alatt.
Hiába mondja, hogy ne hibáztassam magam, egyszerűen képtelen vagyok nem hibásnak tartani magam. Úgy érzem, hogy ez mind miattam történt. Lehet, hogy kicsik voltunk, de ha elég gyors lettem volna...vagy időben szólok anyuéknak akkor nem történt volna meg. Könnyű mondani, hogy ne tartsam magam bűnösnek, de ezt nem értheti.
-Milyen ok? Mire vagyok jobb mint a testvérem? Ugyanolyanok voltunk, olyan nem lehet, hogy oka volt amiért én maradtam életben. Mind a kettőnknek ugyanolyan joga volt az élethez. Tehettem volna valamit...megmenthettem volna. - Kezd a sírás fojtogatni. Kiakar törni belőlem. Bármilyen könnyűnek is tűnik megfeledkezni az egész történetről, nem megy. Nem tudom magam felmenteni a vád alól csak mert kisgyerek voltam. Eltelt 10 év és még mindig mardos a bűntudat. Lesz ez valaha jobb? Elmúlik majd a fájdalom? Könyörgöm had kapjak rá választ.
-Hát a jelenlegi állás szerint aligha jártam jól, szereztem egy személyt aki szívből utál. Nem a legjobb - De azért viszonozom a mosolyát. Tudom, hogy egy-egy ilyen egy éjszakás kaland csak arra jó sokaknak, hogy elfeledtessék magukkal, egyedül vannak. Nem mondom, hogy én teljesen ellene vagyok ennek, mivel volt már ilyenben részem, de tény, hogy az ember mindent jobbnak él meg ha azzal teheti akit szeret.
-Igazad van, de olykor valahogy mégis jobb egyedül megbirkózni a fájdalommal mint áthárítani olyanra aki fontos nekünk.
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeHétf. 9 Jún. - 12:55



Angie & Liam




-Ez igaz, de megtesz minden tőle telhetőt- nem hinném, hogy ezt a helyet meglehetne szokni. Mármint annyiféle képesség van, hogy lehetetlen megszokni a dolgokat, mindig előrukkolnak valami váratlannal, ez az egész Birtok kissé olyan, mint az élet, tartogat valami újdonságot, ami eszedbe juttatta azt, hogy soha nem leszel képes megszokni ezt, de nem is baj, nem is szabad megszokni.  Ha megszoksz valamit, akkor azt hiszed már mindent tudsz róla, hogy nem érhet meglepetés és így csak még jobban fog fájni a felismerés: nem szokhatod meg, nem birtokolhatsz semmit. Szokás mondani, hogy nem veszíthetünk el semmit, mert nem is birtokolhatjuk őket. Ez valahol igaz, mert a birtoklás egy illúzió, igazándiból semmi felett nem rendelkezünk. Még az életünkről is mások döntenek, nem birtokoljuk soha teljesen, és ez nem is baj, túl nagy hatalom lenne az egy ember kezébe. Az életedet folyamatosan megosztod másokkal, és még csak észre sem veszed ezt. A legjobb barátokkal, szülőkkel, a szerelmeddel, osztoztok az életen, nem azt teszel, amit szeretnél, hanem amit szeretnétek, együtt birtokoljátok azt, amit egyedül nem tudnátok, mert emberek vagytok, és az ember közismerten nem tud bánni a hatalommal. Éppen ezért odaadni csak azt tudjuk a másiknak, ami felett rendelkezünk. A szívünk, a lelkünk, önmagunk. Ez a dolog nyitja. Ha van bennünk szeretet, akkor azt odaadhatjuk a másiknak, és ha nincs bennünk, akkor adnunk sincsen mit. Nem is az adásról van itt szó tulajdonképpen, hanem a megosztásról. Mindenem, amim van azt megoszthatom vele. Nem fogom elveszteni, mert nekem is marad belőle, mert míg az én szívem nála, addig az övé nálam van, és úgy vigyázok rá, mint még semmire, mert az életem jelenti, és éppen ezért érzem magam ilyen rosszul, mert bántom őt, pedig nem akarom.
- Ilyet ne mondj! Megértem, hogy így érzel, de ezt nem szabad mondanod. Biztos oka van, amiért te vagy itt, és nem ő. Gyerekek voltatok mindketten, ne magadat hibáztasd, nem tehetsz róla! – gyerekként mégis mit tudott volna tenni? A képessége sem volt még meg, esélye sem volt arra, hogy megmenthesse a testvérét. Tudom, hogy milyen érzés a bűntudat, nekem is volt és van is, de az ő esetében ezt nem érzem jogosnak, nem ő tehet a történtekről. A bűntudat olyan, mint valami kiütés: sosem múlik el és mindig foglalkozunk vele. Akár jogos, akár nem, de mindig ott van bennünk, magunkat kiáltjuk ki bűnbakban, de az okát mi sem tudjuk, csak elhitetjük magunkkal a saját igazunkat, miközben a vesztünk felé rohanunk. A bűn csakis addig tart, míg a bűntudat élteti, de ha nem vagy bűnös, akkor ez csak szemfényvesztés, saját magad csapod be.
- Nem, persze, hogy nem, sőt ha engem kérdezel, akkor még jól is jártál így. – mondom neki mosolyogva. Nem vagyok valami nagy híve ezeknek az egy éjszakás kalandoknak, nem is nagyon értem, hogy képesek néhány így élni. Szerintem legyél azzal együtt, aki tényleg fontos, mintsem hogy vadidegenek mellett ébredj mindennap.
- Nem is tudom, szerintem sokkal könnyebb, ha van valaki mellettünk, mikor egyedül vagyunk könnyen eljátsszuk a mártír szerepét, és ezzel csak ártunk maguknak, miközben azt hisszük segítünk vele. – mindig állt valaki mellettem a bajban, és most is áll, csak…nem neki kéne, nem neki kéne hogy fájjon az én bajom, nem akarom, hogy miattam szenvedjen. Viszont egyedül sem vagyok képes ezzel szembenézni…ilyenkor sírom vissza a múltam.
Vissza az elejére Go down

Angela Whitmore
mutant and proud

Angela Whitmore
Diák
power to the future
Play By : Alexis Bledel
Hozzászólások száma : 350
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeVas. 8 Jún. - 9:56

Liam és Angela

Így, hogy már jó ideje itt vagyok azt hinné az ember mindent megszoktam és úgy kezelek mintha hétköznapi dolog volna, nem így van. Rengeteg különböző embert ismertem meg és képességekben sem szenvedtem hiányt. Mégis még mindig van ami meglep. Nem tehetek róla, nekem ez még mindig kicsit szokatlan.
-Ha tudna segíteni nem lenne megalapítva ez az iskola. - Mondom mosolyogva. Hát tényleg jó lenne egy e fajta segítség, de azt hiszem arra várhatunk. A képesség teljes kifejlődése olyan mint mikor olvasni tanulunk. Az is aprólékosan halad, betűről betűre. Jobb lesz hozzászokni ahhoz, hogy csak szintről szintre haladhatok. Majd ha sikerrel kitanultam akkor biztosan úgy emlékszem majd vissza rá, hogy de szép idők is voltak...vagyis remélem, hogy így lesz. A gondom csupán annyi a képességemmel, hogy egyszerűen képtelen vagyok érzelem nélkül irányítani. Vagy dühös vagyok vagy egyszerűen szomorú és ezek vegyítése nem tesz túl jót se nekem se az erőmnek. Hangulatomtól függően működik. Néha legszívesebben vissza se fognám és hagynám tombolni. Olykor hatalmas megkönnyebbülés lenne csak mindent szabadon engedni és élvezni ahogy irányítás nélkül is képes vagyok megmutatni mire teremtettek. Ha nem kellene bujkálni és egy épület falai közé menekülni, hogy azok lehessünk akik vagyunk, akkor szabadon gyakorolhatnánk és nem kellene félnünk attól, hogy végül a visszatartott erőnk emészt fel minket. Ha érzelem nélkül használjunk a bennünk lakozó erőt akkor az nem ugyanaz mint akkor mikor a düh lángja tombol bennünk, olyankor erősebbek vagyunk. Egyszerűen fel se tudom fogni, hogy mire tanítanak itt bennünket. Az erőnk elnyomására vagy használására? Mert amit eddig tanultunk az se ez se az nem volt.
-Az elmúlásra, elvesztésre tényleg nem lehet felkészülni. Az a sok szakkönyv meg egy halom szemét amit csak azért írtak, hogy legyen valami amit az ember végső elkeseredésében elolvas. Meg persze jó pénzt hozott az író számára. - Ha létezik olyan, hogy valaki előre eldönti az emberek sorsát akkor miért ilyen igazságtalan? A testvérem egy ártatlan kisfiú volt és mégis halálos csapást mértek rá. Akármi is történt én nem tudom elfogadni.
-Sokkal jobb lett volna, ha engem ragad el az ár és nem Őt, nekem kellett volna helyette a folyóba kerülnöm. - Komolyan gondolom amit mondtam. Egyedül én tehetek a tragédiáról. Fogalmam sincs mihez kezdhetnék. Azt hiszem senki sem tud ebben tanácsot adni nekem, de még a szakkönyvek sem tudnak erre példát mutatni.
-Ennek ellenére igen bunkó tud lenni, már nem azért, de kötelességem lett volna vele tartani? Szerintem nem. Duzzogása meg elég gyerekes. De ha jól sejtem a fél iskolát már megkapta magának. - Na igen, Scott nem annak a fajtának tűnik aki sokáig bánkódik egy visszautasítás miatt, helytettem biztosan vagy 10 lány jelentkezett. Így van ez.
-Talán azért, mert egyedül könnyebben feldolgozom a dolgokat. Meg igazából senkihez sem állok olyan közel, hogy elmondjak neki mindent. Mindig is egyedül oldottam meg a problémáimat, nem tudom, hogyan kell másképp. - Mondom őszintén. Ha volt bajom akkor mindig egyedül néztem velük szembe. Fogalmam sincs mit kell tennem, hogy hogyan is oszthatnám meg minden gondolatom valakivel.
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimePént. 6 Jún. - 19:53



Angie & Liam




Nem nagyon foglalkozom Charles elmében olvasási mizériájával. Mikor eljött a kórházba értem megmondta, hogy engedély nélkül nem turkál mások fejében, és szerintem tartja is magát ehhez, ha bele is néz a fejembe nem sok mindent fog találni. Scarlettet és Atlantát, ezt a két dolgot láthatja egyedül, és őszintén szólva nem érdekel, ha látja, mert nem tud rajta segíteni, senki nem tud, ezt nekem kell megoldanom. Nem hiszem, hogy figyelemmel kísérné a ”pályafutásom”, talán tudja is, hogy nem a képességem miatt vagyok itt még mindig, hanem mert itt tart egy lány, egy lány, akit nem akarok elveszteni, nem akarok bántani, mégis ezt teszem.
-Jó kérdés, majd szólj erről Charlesnak, hátha tud valamit segíteni ezen a dolgon. – mondom neki mosolyogva megrántva a vállamat. Végül is igaza van, mennyivel egyszerűbb lenne az, ha már alapból tudnánk a képességünket a legmagasabb fokon használni, nem kell gyakorlás és tanulás, miért nem tudunk amolyan őstehetségnek születni? Persze, biztos azért van, hogy megtanuljuk milyen is megszenvedni azért, hogy igazán jók legyünk valamiben, illetve azért, mert…Charlessal talán nem értek egyet néhány dologban, de abban teljesen igaza van, hogy a képességünk ural minket. Még, ha nem is használjuk akkor is, hiszen hamis biztonság érzetbe ringat minket az, hogy mi különlegesek vagyunk. Én már elvesztettem párszor az uralmat a képességem felett, éppen ezért próbálom is ritkán használni. Van az a mondás, hogy aki mások felett képes uralkodni az erős, de aki saját maga felett tud, az nem erős, hanem hatalmas. Hányszor hallottam már az órákon is azt, hogy uralkodnunk kell az érzelmeink felett, pedig éppen az érzelmeink adják az erőnket, nem? Sokkal erősebb vagyok, ha szétvet a düh, akkor mégis minek kéne az érzéseket elnyomni magamban? Megakarom tanulni használni, nem pedig kiirtani akarom magamból az erőt. Parancsolni akarok magamnak, a képességemnek, nem visszafogni és elzárni, mint valami vadállatot.
- Erre…ott van az a sok könyv, amit az életről írnak, de igazándiból azok se érnek valami sokat. Én csak annyit tudok, hogy nem lehet soha felkészülni erre. – mondom egy bátorító mosoly kíséretében. Az életünk sorsdöntői pillanataira, csapásaira nem lehet felkészülni, nem tudjuk mi jön, hogy honnan jön, és hogy mikor. De nem kell várnunk, rettegnünk minden pillanatban attól, hogy mi lesz, ha reggel felkelsz az ágyból és semmi nincs körülötted? Hogy nem is tudod mi történt, csak annyit tudsz, hogy tegnap még mindened megvolt, ma pedig üres vagy, mint az éjszaka. Élni kell, megmutatni, hogy mindezek ellenére képes vagy mosolyogni, és mosolyt csalni mások arcára, hogy hiába tudod, jön a vihar, nem teszel ellene semmit, csak kiélvezed a pillanatokat, amit addig megélhetsz, és örökre az emlékezetedbe vésed azt, amit látsz, amit utoljára látsz. Ezt kéne nekem is tennem, mégse teszem meg, és nem tudom miért. Valami visszaránt, valami nem enged, és így képtelen vagyok rá.
A szavaira csak bólogatni tudok. Igaza van, csalódni…a legtöbben nem tudják mit jelent csalódni, kétségek közt tengődni és elvesztetni végül azt, aki miatt tetted, amit tettél. A többség nem tudja milyen csönd van azután, miután távozik valaki fontos az életedből, szinte hallod azt, amit utoljára mondani akart. Az ilyen dolgokat nem lehet elfelejteni, csak enyhíteni lehet a fájdalmat, megszokni és elfogadni. Elfogadni, hogy a múltad nem úgy alakult, ahogy vártad, és amint megbékélsz magaddal, a múlt már nem fog kísérteni, lezárod, akárcsak az író a könyvben az utolsó fejezetett, hogy nyithasson egy újat, egy tiszta lapra, ahova bármit írhat, bármit megtehet, mert ez egy új kezdet, nincsenek szabályok, csak te vagy, és az, amit magaddal hozol.

-Akkor ez olyan pasi dolog,  van egy ilyen hülye fóbiánk. – mondom neki mosolyogva. Ha visszautasítanak, akkor a pasi ezt nem tudja valami jól kezelni, mindenképpen megakarja mutatni, hogy mennyire hidegen hagyja őt a dolog, de ez…elég nagy baromság, mégis minden pasi ezt csinálja, senki nem kivétel.
- Biztos vannak itt barátaid, miért nem beszéled meg velük a gondokat, miért jó az, ha egyedül próbálod feldolgozni? – azt hiszem kíváncsi vagyok az ő válaszára, ha már én képtelen vagyok rá válaszolni.
Vissza az elejére Go down

Angela Whitmore
mutant and proud

Angela Whitmore
Diák
power to the future
Play By : Alexis Bledel
Hozzászólások száma : 350
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeSzer. 4 Jún. - 22:08

Liam és Angela

Nos tényleg azért van az iskola, hogy tanuljunk. Kár, hogy vagyok annyira türelmetlen, hogy szinte már-már egyik napról a másikra mennék el a nagy világba, de a képességem nem úgy gondolkodik ahogy én. neki több időre van szüksége. Még egy darabig biztos itt leszek Charles megfigyelése alatt és azt hiszem még utána is nyomon fogja követni hol és mit csinálok. Őrületbe tud kergetni ezzel a fejben olvasással vagy mivel.
-Tudom, de miért nem úgy jön elő a képességünk, hogy már eleve úgy tudjuk használna ahogy kellene? - A leghülyébb kérdés ebben az évszázadban. Ez olyan mintha azt kérdeztem volna, hogy születésünk után miért nem vagyunk már egyből felnőttek. Rémesen hülye kérdés. Sokan csupán csak azért vannak itt, mert jobb választást nem találtak. Miután pedig idekerültek megismerkedtek valakivel aki fontos lett a számukra és onnantól kezdve ez a hely vált az otthonává. Vannak szerencsések, de ezek közé nem tartozom. Van még egy csoport akik sokkal jobbnak látták itt meghúzni magukat mint az emberek között. Felszerelés elég magas szintű. Tudom, hisz számtalanszor kipróbáltam már őket. Sokban segített a képességem csiszolásában. Bár sokkal könnyebb lenne az élet, ha úgy élhetnénk mint a többi ember, titkok nélkül, szabadon. De félnek tőlünk, félnek az ismeretlentől. Sokunk igaz, hogy csak beilleszkedni akar, de vannak olyan is akik háborút akarnak indítani, ez vegyes. Mindenki másra akarja a képességét használni, valaki segítésre valaki pedig fájdalom előidézésre. Itt szintén megoszlik a mutánsok csoportja, így az emberek viselkedése is megérthető. Sok ember társunknak a hatalom tetszik meg bennünk és olykor Ők sem tartózkodnak egy-egy kisebb csatározástól. Igazából nem tudom megérteni ezeket az embereket és mutánsokat. Sokkal egyszerűbb lenen elfogadnia másikat és úgy élni egymás mellett mint a jó szomszédok, vagy ez csak nekem ilyen egyszerű?
Szeretnék hinni neki és bizakodni abban, hogy az öcsém nem volt teljesen védtelen. Nem is tudom mi lenn most ha Ő akkor nem esik bele a vízbe.
-Szeretném ezt hinni én is. Csak egy hatéves kisfiú volt, nem volt még itt az ideje annak, hogy eltávozzon, miért ilyen igazságtalan az élet? - Teszem fel a kérdést, de igazából nem várok rá választ. Ha mégsem volt mutáns akkor természetesen nem sok esély van arra, hogy életben van. Olykor álmodom róla, de úgy mintha már velem egy korú volna, ezek az álmok megrémisztenek és nem tudom hová tenni őket. Mintha jövőbe látás lenne egy rosszabb formában. Meg is érteném a dolgot ha jövőbe látás lenen a képességem vagy valami hasonló, de nem így van.
-Mindenkinek másmilyen az élete valakinek sokkal több a csalódása valakinek kevesebb. Nem vagyunk egyformák. Örülök, hogy neked ilyenben nem igazán volt részed, de ne is legyen. - Mondom egy mosoly kíséretében. Úgy érezni, hogy valakinek te vagy a legfontosabb és csalódni mikor kiderül, hogy végig csak kihasznált, egyszerűen borzalmas és leírhatatlan. Nagyot csalódtam benne és ezt a sebet semmi sem gyógyíthatja be, nem igazán vagyok képes azóta megbízni bárkiben is.
-Igen, olykor van bennük valami ami feldobja a szürke hétköznapokat. Velem csak szimplán bunkó. A múltkor hagyta, hogy egy buzogány nyél csak úgy karon vágjon holott tudott volna segíteni, meg mellesleg azóta ilyen mióta visszautasítottam az ajánlatát, nem akartam elmenni vele egy szórakozóhelyről. Csupán ennyi. - Azt hiszem megadtam a választ arra, hogy mi ketten miért vagyunk elég felhős viszonyban.
-A többiekről eddig csak jó véleményekkel tudok szolgálni. Bár nem sok embert ismerek még.
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeKedd 3 Jún. - 17:18



Angie & Liam



-Hát azért ezzel mindannyian így vagyunk, azért vagyunk itt, hogy megtanuljuk használni. – vagy, mert van itt valaki, aki fontos, aki számít. Igazából szerintem nem azért vannak itt a legtöbben, hogy a képességüket megtanulják uralni. Persze, azért valahol közrejátszik ez is, de én inkább úgy gondolom, hogy azért vagyunk itt, mert itt a legjobb nekünk mutánsoknak. Egy hatalmas birtok, benne mindennel, ami kell, egy rakás hozzád hasonló ember, és itt nem kell attól félni, mi lesz, ha meglátja valaki mit tudsz. Nem kell aggódni előre, nem kel bujkálni, csak magadat adod, nem kell másnak lenned, csak önmagadnak. Ez egy menedék, vagy otthon, tekints rá akárhogy is, de elsősorban nem a képességed miatt vagy itt, sokkal inkább azért, mert tartozni akarsz valahova, és jól tudod, az embere közé nem fogsz talán soha. Nem az ő hibájuk, fordított esetben ugyanígy cselekedne bárki, megakarják védeni azt, ami az övék, mert félnek tőlünk. Nem tudjuk őket meggyőzni arról, hogy mások vagyunk, hogy nem akarunk harcot, mert az élet beléjük nevelte már a tudatot: aki erős, az többet akar, aki pedig a legerősebb, az mindent akar. Nem hiszik el, hogy mi csak beakarunk illeszkedni, hogy semmi másra nem vágyunk ,csak egy normális életre. Ők fenyegetést látnak bennünk, az ismeretlentől való félelmük testesül meg bennünk. Talán néhányuk irigy is ránk, mert elképesztő dolgokra vagyunk képesek, olyan dolgokra amiket ők nem tudnak megmagyarázni, így nem is védekezhetnek ellene. Ha valamit megmagyarázol és bizonyítod, akkor az azt mutatja, hogy rájöttél a titok nyitjára és egy lépésre vagy a megoldástól. Minket nem tudnak megmagyarázni, mintha a gyerekeknek szóló mesékből léptünk volna, csak minket nem akarnak elfogadni. Azok vagyunk, akik ők soha nem lehetnek, minden, amire vágynak, erő és hatalom nálunk van, megijeszti őket a felismerés, hogy bármikor használhatnánk ellenük még mielőtt megmozdulhatnának.
- Nálam akkor aktiválódott, mikor bajban voltam, nem kizárt, hogy nála is így volt. – mondom neki mosolyt erőltetve az arcomra. Nem akarom, hogy újra elkezdje hullatni a könnyeket, ezért is mondom neki ezt, amolyan nyugtatásként. Oké, nálam ez nem volt akkora vész, nem az életem múlt rajta, engem csak móresre akart tanítani az egyik felsős az általánosban. Az ő testvérének viszont az élete múlt ezen, ezerszer több ok, hogy a képessége aktiválódjon, ha mutáns volt. Kicsit rajtam is erőt vesz a szomorúság, hiszen a testvére nem is élt, 6 év nem sok mindenre elegendő, főleg ha az életed első 6 éve. Nem akarom őt elárasztani a részvétnyilvánításokkal, mert a testvére lehet, hogy él még, és amúgy sem tudom, hogy mit érez, nem vagyok képes felfogni milyen elveszteni egy testvér, főleg ilyen fiatalon, mert ekkor ragad meg bennünk a legtöbb dolog, kiskorunkban kerülnek a helyükre a jellemünk alap építőkövei, amikre később építkezhetünk, hogy aztán összedőljön és újrakezdjük az egészet elölről.
- Megtudlak érteni, bár soha nem csalódtam senkiben úgy, mint te. – ahogy kihallom ez egyfajta szerelmi csalódás lehetett, amiben nekem nem igazán volt részem. Persze, csalódtam én is, de nem hagyott valami mély nyomott bennem, főleg mert pár év múlva már bárkit megkaphattam. Azonban tudom, hogy mit érez, tudom milyen csalódni valakiben, aki fontos volt neked. Bízol benne, elhiszed minden szavát, soha nem hinnéd, hogy átverne téged, aztán kiderül, hogy tévedtél, és másodpercek alatt összedől benned a világ, amit addig felépítettél. Sebet ejtenek rajtad ilyenkor, ami nem gyógyul, nem lehet elfeledni, emlékeztetni fog arra, hogy mi történt, és legközelebb akaratlanul is, de vigyázni fogsz már, mert eszedbe jut az első nagy csalódás, és tudod, nem mindenki az, aminek első pillantásra látszik.
- Azért a hozzáhasonló fickókat is lehet titkon kedvelni , feltudják dobni az embert. És veled mit csinált, hogy ilyen szép véleménnyel vagy róla? – oké, elég általános kérdés, mert erre mégis mit lehet felellni, de megakarom ismerni valamelyest az iskola többi lakóját, és most talán egyből két diáktársamat ismerhetem meg, bár…szerintem ez a Scott kissé más véleménnyel lenne a dolgokról, ha megkérdezném őt.
Vissza az elejére Go down

Angela Whitmore
mutant and proud

Angela Whitmore
Diák
power to the future
Play By : Alexis Bledel
Hozzászólások száma : 350
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeHétf. 2 Jún. - 21:41

Liam és Angela

Nos akkor lenne nem semmi ha éppen tudnám is úgy használni ahogy kellene. Sajnos ez még elég nehezen megy. Tény, hogy amint befejezem a gyakorlását és sikerül irányítanom akkor veszélyes lesz. Nem csupán apró tárgyak lebegtetésére leszek képes vagy holmi kis ceruza forgatására hanem igazán hasznossá válok. Nagyot sóhajtok erre az elgondolásra, hol van még ez a rész? Egyelőre annak is örülök, ha éppen nem verem fejbe az osztálytársam egy vaskos lexikonnal. Nos tapasztalatból beszélek, egyszer sikerült rendesen tarkón vágni egyik társam, nem direkt, de az már nem számított.
- Addig mondd míg nem láttad hol tartok. - Nevetek fel. Száz meg száz másik képességet is eltudnék képzelni magamnak, de nekem ez jutott. Láttam diákokat állattá változni és olyat is ahol képes volt a srác vizet fagyasztani, az tetszett, de ezzel ami nekem van nem tudom mit kezdhetnék. Azért sokkal izgalmasabb lenne pajzsot formálni magamnak vagy éppen kard nagyság hegyes tüskéket növeszteni vagy nem is tudom. Például Logan vagyis a tanár úr képessége a regenerálódás az kimondottan hasznos és klassz is. Idővel majd megszeretem ezt a kis bűvésztrükköt is amit nekem szánt a sors. Mondjuk azért azok a képességek amik képesek sec perc alatt ölni nem tetszenek, megrémít a gondolat, hogy akár pár másodpercen múlhat az életem. Még mindig jobb olyan dolgot birtokolni mint a telekinézis aminek kevésbé életveszélyes hatása van. Erről ismételten eszembe jut egy megtörtént eset, nem rég egy 10 éves kölyök úgy helyben hagyott a gyakorló teremben, hogy kettőt nem tudtam pislogni közben. Ebből is látszik mi a hasznos és mi van csak úgy. Az emberek meg megint egy másik külön álló csoport. Szerintem nekik teljesen mindegy lenne kinek halálos a képessége is kinek inkább hasznos, egytől egyig veszélyesnek tartanának bennünket. Az pedig semmi jóhoz nem vezetne.
-Hát reménykedem benne, hogy az volt és, hogy ez adott neki némi esélyt a vízzel szemben. Nálam 15 évesen aktiválódott a mutáns gén, Ő akkor még csak 6 éves volt. - Mondom elszoruló hangon. Újra rám akar törni a zokogás. csak arra gondolok, hogy egy kisgyerek volt még akkor máris összeszorul a szívem. Mivel ikrek voltunk, így az esély arra, hogy Ő is mutáns volt/lett volna igen nagy.
Az, hogy valaki részvétét fejezi ki egy elhunyttal szemben olyan mintha megpróbálná magát beleélni a család fájdalmába,d e ez így nem megy. Lehet sajnálni bárkit és mondani, hogy tudjuk milyen, de ez nem így van, tudom jól, hisz én is fejeztem már ki gyászom ismerőseim körében, de hiába mondtam, hogy tudom mit éreznek, közben én nem éreztem semmit. Volt sajnálat bennem, de az mégse ugyanaz ami őket marcangolta.
-A fiatalság nem minden. Hatalmasat csalódtam egy emberben akiben bíztam és azóta úgy vagyok vele kapcsolat csak akkor ha úgy is érzem számítok én is nem csak Ő. Magamat emiatt számtalanszor elveszettem, megakartam felelni neki és a bábjává váltam. Hiba volt, most már tudom. - Előttem az élez szóval még bármi érhet, de csalódni nagyon nem szeretnék ismét, pedig biztos, hogy még fogok egy jó párszor. Ez az élet rendje, a saját hibáinkból tanulunk.
-Egyezzünk. - Mosolygok. Mind a ketten szerencsések ha jó kapcsolatban vannak. És látszólag igen.
-Nos, erre tényleg válaszoljak? Scott Summers az. Velem legalább is igen. Hangulat ingadozásban szenved véleményem szerint. Egyszer bunkó másszor egész normális, na a másszor ritkán fordul elő. - Nevetem el magam. Tulajdonképpen Scott jó úgy ahogy van, visz egy kis színt a suli komor falai közé.
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeVas. 1 Jún. - 20:51



Angie & Liam



- Tehát tárgyakat tudsz ide-oda mozgatni pár gondolattal. Azért ez nem semmi! – mondom neki mosolyogva. Mondjuk azért szerintem egyikünk képességére sem lehetne azt mondani, hogy haszontalan, vagy hogy gyenge. Találkoztam olyannal, aki a vizet tudja irányítani, vagy állatokká változik. Persze ezek erős képességek, de…szerintem azért a képességünk hatással van ránk is. Ha túlságosan agresszív, vagy veszélyes képességed van, akkor az kihat rád, legalábbis szerintem. Sokkal jobb az, ha…hasznos és nem veszélyes a képességed, így az emberek sem félnek tőled annyira. Mert azért lássuk be, hogy sokkal inkább toleránsak azzal, aki mondjuk ért gépekkel tud kommunikálni. Ha épületeket mozgatsz, vagy gondolattal ölsz, az már kevésbé szimpatikus nekik. Ezért is örülök annak, hogy az én képességem nem ilyen drasztikus. Persze, lehetne az, de nem használom túl gyakran, és általában csak az elektromossággal szórakozom, úgyhogy azzal még olyan komoly gond nem lehet. Az emberek jobb esetben egy élő villámhárítónak néznének, és inkább nézzenek annak, mintsem egy élő atombombának. Sokan vagyunk mutánsok, és még nem találkoztam olyannal eddig, akiknek a képessége megegyezett volna. Egyediek vagyunk, bár ezt az emberek nyilván nehezen értenék meg. Az ő szemükben csak veszélyforrások vagyunk, arra nem gondolnak, hogy nem mindannyiunk akar a holttesteiken lépdelni.
-Ismerek olyan testvéreket akik mutánsok, úgyhogy…szerintem lehetséges, hogy ő is mutáns volt, főként, ha még ikrek is voltatok. – miért ne lehetne lehetséges? Az ikrek a legtöbb dologban hasonlítanak egymásra, akkor ebbe miért ne tehetnék? Viszont a veszteségét átérezni nem igen tudom. Mármint szerintem ilyenkor senki nem tudja, ha nem élt át hasonlót. Mindig mondjuk, hogy átérzem a fájdalmad, meg a többit, de valójában fogalmunk sincsen arról, hogy valójában mit érezhet. Persze, sajnálják, de nem tudják teljesen felfogni. Nekem soha nem volt testvérem, nem tudom, hogy milyen lehet elveszteni egyet. Mondhatnám, hogy sajnálom, meg idővel majd jobb lesz, de a saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy nem így van. Mikor anyám eltűnt nem tudtam kiverni őt a fejemből, azzal mentek el az éveim, hogy őt kerestem. Igaz, neki ott voltak a szülei, segítettek neki, míg nekem akkor már senkim nem volt. Fiatalabb is volt, mint én, de attól még ugyanúgy szörnyű érzés. Az emberek nehezen fogják fel, hogy nem lehet, csak úgy továbblépni az ilyen dolgokon. Hiába telik el tíz év, attól még az emlék ugyanúgy fáj, csak már nem olyan intenzíven. Mint egy seb, ami soha nem gyógyul be. Beletörődni, elfogadni lehet, nem továbblépni.
- Igen, jó lenne olyannak megmaradni, mint akivel először találkozott. Viszont te még nagyon fiatalnak tűnsz, hogy ennyit, vagy nagyot csalódj. – oké, én sem vagyok éppen aggastyán, és talán olyan 5-6 év lehet köztünk, de…azért ilyen fiatalon nem szabadna, hogy sokat csalódjon az ember. Vagy éppen akkor kell? Ekkor keresünk magunkat, és ekkor kell azokat a pofonokat megkapnunk, hogy végül megtaláljuk önmagunkat? Szerintem…ráér, a legszebb éveidet ne így töltsd el.
- Rendben, egyezünk ki ebben. – mondom neki mosolyogva. Nem akarok kiselőadást tartani a szerelemről, mert most nem vagyok éppen olyan szószátyár hangulatomban, és amúgy is…bőven van még ideje találni valakit. Ezt nem lehet elsiettetni, mert ha nagyon keresed, akkor sosem találod meg. Csak megtörténik, egy pillanat alatt, egy pillanat alatt, amit soha nem fogsz elfelejteni. – És mennyire vagy képben a többiekről? Mármint ki a legnagyobb barom? – kérdezem tőle mosolyogva. Végül is, ha már itt maradok, akkor ismerjem ki a helyet, és ha szerencsém van, akkor ő sok mindenkit ismer.
Vissza az elejére Go down

Angela Whitmore
mutant and proud

Angela Whitmore
Diák
power to the future
Play By : Alexis Bledel
Hozzászólások száma : 350
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeSzomb. 31 Május - 17:46

Liam és Angela

Kérdésére először elmosolygom magam, ezen a héten körülbelül ez harmadik, hogy megkérdi valaki, hogy mi a képességem. Betanultan válaszolok is.
-Telekinézis. De én csak bűvésztrükknek hívom. Másra nem igazán jó, most még nem. - Vonom meg a vállam. Beletörődtem, hogy rengeteg gyakorlás árán tudom majd csak irányítani. Egyelőre csak úgy van. Még azt se igazán tudom, hogyha sikerül megzabolázni a képességem mihez kezdek majd. Itt nem szeretnék maradni, bőven elég lesz addig maradnom míg kitanulom amire szükségem lehet. Tartom magam idevalónak. Meg hát lássuk be, belőlem iszonyú tanár válhatna, X-Men meg pláne. Ez nem az én asztalom. Jobb meghagyni ezeket a posztokat a rá érdemeseknek. Eddig mint egy jól nevelt diák bejártam a kötelező órákra, de leginkább a gyakorlóterem köt le. Ott törhetek zúzhatok kedvemre, senki nem torolja meg. A tanárok rémesen unalmasak akárcsak a normális Gimiben, ott se tanultunk sokkal érdekesebbet. Szeretnék már ezen is túlesni. Na igen, türelmetlen vagyok, mindent egyszerre szeretnék. Szeretném ha irányításom alá kerülne a telekinézis, szeretnék elmenni innen és szeretném ha végre tudnám mire számíthatok mutánsként a világban.
-Ezen már én is gondolkodtam. Szépen is hangzik. Mi lenne ha...? Esély az van rá, hisz én is mutáns vagyok. Ő az ikertestvérem volt, így a gén lehetséges, hogy benne is megvolt. Számtalan ötlet járt már a fejemben. Örülnék, ha egy nap viszont láthatnám. Olyan volt nekem mint egy támasz. Elvesztése számomra olyan volt mintha egy darabot kiszakítottak volna belőlem. - Nem tudom, hogy érti-e. Az ikrek ugyebár sokkal jobban ragaszkodnak egymáshoz mint más testvérek. Mikor elvesztettem üresnek éreztem magam, ez az üresség még most megvan, de már nem veszek tudomást róla. Az meg végképp nem segített a dolgokban, hogy a szüleim egy szót sem ejtettek a halála után róla. Ritkán került csak szóba így hát nehezen tudtam feldolgozni a halálát. Pszichológustól jártam pszichológusig. nehezen nyíltam meg előttük, de mégis sikerült és valakivel megtudtam osztani a gyászom, a szüleim erre nem voltak alkalmasak.
-Értem. Azért önmagunkat sem szabad elvesztenünk. Vigyáznunk kell arra, hogy megtartsuk azt akik vagyunk. - Mosolya engem is mosolyra késztet. Teljesen értem amit mondd. Én számtalan alkalommal vesztettem már el önmagam, de valahogy mindig sikerült visszatérnem arra az ösvényre ami hozzám vezetett.
-Szerintem ez kölcsönös. Mind a ketten szerencsések vagytok, ha szeretitek egymást. - Mondom nagy bölcsen, miközben én vagyok az aki egyszer sem volt még olyan kapcsolatban ahol nem csak szenvedett. Nekem sose volt szerencsém, mindig egyedül maradtam a végén, vagy átvertek vagy nem foglalkoztak velem. Hát ez van, nem jöhet össze mindenkinek.
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeSzomb. 31 Május - 12:33



Angie & Liam



- Most már muszáj megkérdeznem: neked mi a képességed? – az már igaz, hogy sok minden van itt, elégé felszerelt hely, bár eddig én csak az edző és gyakorlótermet látogattam. És ez úgy látszik működik, letudom vezetni a frusztrációmat anélkül, hogy bármit is felrobbantanék. Végre órákra is bejártam, bár nem valami sokra, most egyszerűen képtelen vagyok odafigyelni a dolgokra, és amúgy is, már felnőtt vagyok, hogy néznék ki egy iskolapadban? Nem, én már megtanultam mindent, amit meg kellett, már csak a képességem van hátra, hogy végre én  uralkodjak teljesen rajta, és ne ő rajtam. Aztán…nem is tudom, nem igazán tervezgettem a jövőt, mert ez a szó nekem egyetlen embert jelöl. Ha ő marad én is, ha ő megy, akkor követem. Aki itt marad az vagy tanár, vagy X-Men lesz, és…félek, hogy egyikben sem lennék túl jó. Nem vagyok egy oktató fajta, talán a harc az, amiben hasznomat tudnák venni, de…biztos oda is vannak kritériumok a bekerüléshez, és félek, hogy azokból sokat én nem ütök meg. Maradhatnék örökre diák, vagy…csak úgy lennék ott, amolyan segédféleként, vagy mi.
- Értem, akkor még nagyon fiatal volt ő is, te is. Esetleg nem volt ő is mutáns? Akkor azért esélye lehetett nem? – nem valami kedves dolog tőlem, hogy így próbálom győzködni őt, hamis reményeket ültetve el benne, de…talán neki máshogy alakulnak a dolgok, jobban, mint ahogy nekem alakultak. Én csak 4 évig voltam távol anyámtól, 4 évig kerestem, de nem adtam fel, nem tudtam elfogadni azt, hogy meghalt. És igazam lett, nem halt meg, csak elmenekült, hogy engem védjen, elvéve az összes emlékemet, hogy úgy emlékezzek a gyerekkoromra, mint valami mesére. Megértem őt, ugyanakkor csalódtam benne és haragszom rá. Számomra ő meghalt abban a pillanatban, mikor a tett kirajzolódott a szemei előtt. Elvette a múltam, más emberré tett, ami jó, mert így megismerhettem Scarlettet, de…attól még dühítő, hogy nem magam miatt vagyok az, aki. Annyi mindent összezagyválnak arról, hogy mi vagyunk a sorsunk kovácsai, de ez butaság. Mások irányítanak minket egészen az elszakadás pillanatáig. 22 évbe telt elszakadni, és mostantól végre én vagyok a magam ura. Azonban egy akadályt még le kell győznöm: magamat.
- Nem, nem adtam fel, csak nem akarom, hogy más nézzen vissza rám a tükörben, mikor ennek vége. – mondom egy halovány mosollyal kísérletezve. Vannak határok. Megígértem, hogy soha nem leszek olyan, mint régen, és tartom is ehhez magamat. Nem adtam fel, csupán csak van, amit nem akarok elveszteni. Scarlettet és magamat. Nem akarom, hogy ez az egész gyökeresen változtasson meg, mert…mi van, ha akkor már nem kellek neki? Olyan akarok maradni, mint amilyen voltam mikor megismert, nem szeretném, ha úgy nézne rám, mint valami vadidegenre, mert már nem ismer fel engem. Csak vigyázni akarok arra, hogy ne emésszen fel az egész, úgy harcolni, hogy közben ne veszítsek magamból. Lehetetlen feladatnak tűnik, de ha meg sem próbálom az olyan, mintha már a kezdetek előtt feladtam volna. Az pedig nem illene hozzám.
A szavaira elmosolyodom. Mindig úgy gondolkodtam, hogy én vagyok a szerencsés, amiért ő szeret engem, de…akkor biztos fordítva is igaz a dolog. Azonban én magamat látom inkább szerencsésnek, bár ez is nézőpont kérdése biztosan.

– Inkább én vagyok szerencsés, amiért van nekem. – régebben azt hittem, hogy egyedül  minden könnyebb, hogy jobb, ha magamért élek. Azonban ez nem igaz, ezerszer jobb érzés, ha másért élsz, ha mással élsz.
Vissza az elejére Go down

Angela Whitmore
mutant and proud

Angela Whitmore
Diák
power to the future
Play By : Alexis Bledel
Hozzászólások száma : 350
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimePént. 30 Május - 20:15

Liam és Angie

Szavaiban van igazság. A mutánsok nem olyan lények mint a kutyafajtáknál a Puli és a Németjuhász, Mi az emberi faj egyik ágazata vagyunk csak még nem fogadtak el minket. Nem kaptunk törzskönyvet és igazoló papírt, hogy igen, létezünk és mostantól úgy élhetnénk ahogy minden más ember. Ha tömegesen kitudódna a mutánsok létezése, tömeghisztéria, talán még háborúk is lennének. Az meg kinek jó? Igaz, hogy a suli nincs a top 3 kedvenc helyeim listáján,d e úgy betudom csúsztatni, hogy legalább listás legyen. Itt béke van és senki sem mondja ránk azt, hogy különcök vagy mások vagyunk. Bár lehet, hogy pont ez fojt már meg, hogy mindenki udvarias, kedves vagy éppen jó indulatú. Kivéve Scott-ot, na őt nem tudom hová sorolni, egyszer ilyen egyszer olyan, hangulatingadozásban szenvedhet vagy csak szimplán utál engem. Sokszor pont ez az érzésem. Mintha csak velem lenne ennyire utálatos. Félre értés ne essék egyáltalán nem érdekel az Ő véleménye csak hát mivel én nem voltam olyan vele, neki sem kellene. De mindegy is.
-Legalább itt biztonságos. A képességem pedig nem fog magától fejlődni és mivel elég felszerelt ez a hely, ezért érdemes maradnom. - Mosolygok egyet, bár igen haloványra sikeredett ez a produkcióm, remélem neki nem tűnt fel. Az előítéletekre visszatérve, a normális emberek helyében a reakcióm ugyanaz volna. Védeném a családom az ismeretlentől. Jelen esetben a mutánsoktól. Már megszoktam a sok bonyolult és érdekes, de olykor veszélyes képességet. Viszont aki először találkozik ilyesmivel bizony nem kizárt, hogy azonnal védekező üzemmódba kapcsol. A háború nem lenne megoldás. Csak nagyobb bajt kavarna mint van. Néhány mutáns így se akar békét, ha még okot is adnának az emberek a harcokra biztosan véget érne az ideiglenes béke.
-Fogalmam sincs mit higgyek. 6 évesek voltunk csupán mikor elragadta mellőlem az áradat a nyaralónknál. Soha többet nem láttam. A szüleim látták a holttestét én nem. Reménykedni lehet, de 10 év elteltével már csekély az esély, hogy életben van. -Mondom közönyösen, de a hangom így is elcsuklik. Hát igen, nem megy ez még, egyelőre képtelen vagyok úgy beszélni róla mintha semmi sem történt volna. Nem merem beleélni magam abba a tudatba, hogy lehet életben van. 10 év hosszú idő és eddig halottnak hittem, ezek után nem tudom miért változna meg a véleményem, ugyanúgy nincs velem, szinte halott számomra, elvesztettem.
-Nekem úgy jön le az egész mintha már feladtad volna. Nyerni is lehet, ha igazán odatesszük magunkat vagy nagyon elakarunk érni valamit. - Olyan mintha már most legyőzték volna. Nem tűnik úgy mintha harcolna. Még én is harcolok pedig nem sok értelmét lelem, feladni csak a vesztesek szokták és én nem szeretném ezt a tábort gyarapítani, így is többen vannak mint kellene.
-Szerencsés lány lehet, ha ennyire szereted. - Mondom ki tárgyilagosan. Látszik rajta, hogy oda van érte meg vissza. Szerintem már Ő érte megéri harcolni.
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimePént. 30 Május - 10:26



Angie & Liam



- Hát…, akkor próbáld úgy látni, hogy csak itt tanulhatod meg használni a képességed, és talán jobb lesz. Ha nem, akkor el is mehetsz, de szerintem inkább itt legyél, mint odakint. – mondom neki bátorítóan. Az emberek nem fogadnak el minket, ezt már megtanultam. Nem mindig azért olyan rosszindulatúak lennének, egyszerűen csak félnek tőlünk, mert amire képesek vagyunk az számukra felfoghatatlan. Irányítjuk a tüzet, elmékben olvasunk, utazunk az időben, és ez megijeszti őket, mert ha valaki több, akkor jobb is akar lenni, legalábbis mindenki ezt hiszi. Az meg sem fordul a fejükben, hogy semmit nem akarunk tőlük, csak élni úgy, hogy ne kelljen bujkálnunk azért, akik vagyunk. Régebben még úgy láttam, hogy mindenképpen harccal fog végződni ez a mutáns-ember probléma, azonban mióta itt vagyok, mióta találkoztam Scarlettel már látom, hogy nem így van. Vannak itt olyanok, akik harcolnának, de a legtöbben csak elfogadásra vágynak erőszak nélkül, és látva őket szerintem is ennek kéne a megoldásnak lennie. Csakhogy az ember nem a toleranciájáról és a jó szívéről híres. Ha veszélyben érzi magát és a szeretteit, akkor mindent megtesz annak érdekében, hogy a fenyegetést megszüntesse.
- És azt hiszed, hogy él a testvéred? Mármint, ha nem ő volt a sírban, akkor…bárhol lehet nem igaz? – nem akarom azt mondani neki, hogy meghalt, mert elég rosszul érzi magát, de azt sem tudom mondani, hogy életben van és boldogan él valahol az üveghegyen túl. Arra sem fogom bíztatni, hogy keresse meg őt, mert most már tudom, hogy az igazság, amit akkor tudsz meg mikor célba érsz, néha jobban fáj, mint a válaszok hiánya. Nem azért mondom, mert sajnálnám azt az atlantai utat. Nem, életem legjobb napjai voltak, szerelmes lettem, jól éreztem magam, és hiába végződött szomorúan, azt a pár napot senki nem tudja elvenni tőlem. Válaszokat találtam az engem kínzó kérdésekre, és bár nem azt hallottam, amit akartam, ettől még sikerült. Célba értem, most már lefogom tudni zárni ezt, eltudom magamban temetni a múltat, csak idő kell hozzá. Eddig a múltam, a válaszok hiánya hajtott folyamatosan előre, de most már ezek nincsenek, meg kell békélnem azzal, hogy most már valami sokkal jobb dologért kelhetek fel nap, mint nap. És ez az ami számít, ami miatt sikerülni fog ezt magam mögött hagyni, mert ha van miért felállni, akkor soha nem fogsz örökké a földön maradni, felállsz újra, és újra.
- Igen, de közben egy csatatér vagyok, és csak idő kérdése, hogy mindent felemésszen ez az egész.Nem hiszem, hogy ilyenkor nyerni lehet. Inkább csak túlélni. – ha magaddal harcolsz, akkor fel kell készülnöd arra, hogy mire elül a dolog, addigra talán megváltozol és más ember néz majd vissza rád a tükörben. Akaratlanul is csatamezővé válunk, és minél tovább küzdünk magunkkal, annál több dolog pusztul el bennünk. Ezt a harcot nem lehet megnyerni, mert túl sokat vesztes közben. Túlélni lehet és újrakezdeni.
- Igen, a legkülönlegesebb lányról, akit valaha ismertem. – mosolyodom el. Jó jel az, hogy akaratlanul is eltudok mosolyogni, mikor Scarlettre gondolok. Ő az első és az utolsó, kinek már a gondolatára mosoly ül ki az arcomra.
Vissza az elejére Go down

Angela Whitmore
mutant and proud

Angela Whitmore
Diák
power to the future
Play By : Alexis Bledel
Hozzászólások száma : 350
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeCsüt. 29 Május - 19:35

Liam és Angela

Ha lenne itt valami ami fontos a számomra...Talán ebben van valami igazság, ha úgy érezném idetartozom valami vagy éppen valaki miatt biztosan nem terveznék minden napra egy szökési tervet amit egyáltalán meg se próbálok megvalósítani. Csak néha jó érzés eljátszani magamban egy-egy ötletet, hogy vajon előre látják-e vagy sem és, hogy egyáltalán volna-e sikere. Nem azt mondom, hogy ez az iskola unalmas meg, hogy átlagos, csak éppen nem tudom magam beilleszteni a polcai közé. Még itt is kicsit különcnek érzem magam. Pedig képességem ugyanúgy van akárcsak itt bárki másnak és mégis kitűnök a többiek közül. Azt hittem itt majd minden másabb lesz mint otthon. De nem érzek semmi változást. Igaz, hogy képességem szép lassan kibontakozik és gyönyörű pillangó lesz nem csak egy csúf hernyó.
-Igazad lehet, de sajnos semmi sincs ami itt tarthatna azon kívül, hogy muszáj kontroll alá helyeznem a képességem, de ettől még nem fogom ezt a helyet második otthonomként kezelni. - Képtelen lennék rá. Nekem nem megy olyan könnyen az új hely megszokása, a beilleszkedés. Még most is hiányzik az otthonom pedig én akartam idejönni. Rossz döntéseket mindig hozok, de ez messzemenőleg a legrosszabb.
Végül elmesélem a nagy gondom amire kérdése egy cseppet sem lep meg. Én is elgondolkodtam már ezen, hogy voltunk képesek egy másik kisfiút eltemetni a testvérem helyett? Szüleim levelében egyáltalán nem látszik az, hogy ez Őket annyira meglepte volna. Furcsálom, az viszont biztos, hogy én teljes idegroncs lettem attól, hogy abban a sírban ahová évekig jártam virágot vinni nem is a testvérem nyugszik hanem egy névtelen kisgyerek.
-Személy szerint én nem vettem részt a temetésen, mert a szüleim szerint nagyon felkavart volna a dolog. Fogalmam sincs mi történt akkor, de ezek szerint nem az feküdt a sírban akinek készült. - Tényleg abszurd dolog, de most, hogy így mondja tényleg képtelen vagyok elhinni, hogy két gyerek ennyire hasonlítson egymáshoz. A szüleimnek meg kellett volna mondania, hogy nem Ő az és mégis mást temettek el. Egyre bizarrabb. Már nem is tudom mit kellene hinnem.
Az Ő problémája sem egy könnyű eset. Mondanom kellene neki, hogy egyszer megoldódik minden, de ha én se hiszek ebben akkor miért hazudjak? Hamis szavakkal nyugtatni meg valakit olyan, mint díszdobozban hajtűt kapni. Semmit sem ér. Csak felületi megnyugvást ad, de biztonság érzetet nem. Kívül jó, de belül csupa rossz. Mosolya hamisan játszik, de azért én is elmosolyodom.
-Néha meg kell vívnunk a magunk harcát. Idővel egyik felünk úgy is győzedelmeskedni fog. - Legalább is így gondolom. -Tehát egy lányról van szó? - teszem fel félszegen a kérdést, nem akarok olyan talajra lépni ami könnyen besüllyedhet alattam.
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeSzer. 28 Május - 17:03



Angie & Liam



-Ha lenne itt valami fontos neked, biztos nem így látnád a dolgokat. – mosolygok rá biztatóan. Sokat tud számítani az, hogy van-e valami olyan, ami számít, ami fontos ott, ahol  éppen vagy. Nem szeretek sokáig egy helyben üldögélni, várva valami csodát, izgalmat. Én szeretek utazgatni, mozgásban lenni, egy csomó mindent ki szeretnék próbálni az életben, és ezt nem tudom úgy megtenni, ha röghöz vagyok kötve. Mindig börtönként gondoltam az ehhez hasonló helyekre, de…most, hogy kicsit több időt töltöttem itt, már látom,  hogy nem volt igazam. Iskolának iskola, de…nem a megszokott. Itt a tanárok nem csak bábok, hanem egyéniségek, olyanok, mint én, különlegesek. Nem kell mindig a könyvek felett görnyednem, lejárhatok harcolni tanulni, vagy éppen amihez kedvem van. Vagyis inkább lenne, mert ennyire még soha nem voltam üres. Nem akarok innen elmenni, nem az előbb elmondottakért, mert azok csak jó dolgok, de azokért nem érné meg maradni. Scarlett miatt vagyok itt, és…igen, most kicsit kerülöm őt, de nem azért, mert változott volna bennem iránta valami, csak...nem szeretném, ha így látna, és tudom, hogy ezzel fájdalmat okozok neki. Nem telik el perc, hogy ne jutna ez eszembe,legszívesebben rohannék hozzá, de…túl sok kétely van most bennem. Nem iránta, nem is a világ ellen, hanem saját magamban kételkedem. Szeretem, imádom őt, nem ebben vannak kétségeim, ebben vagyok a világon a legbiztosabb. Én, csak…nem tudom mit kéne tennem az ellen, hogy ne érezzem magam ilyen…feleslegesnek. Az alapítok persze letoltak azért, mert elmentünk Scarlettel egy szó nélkül, de…ez így volt  jó, így volt tökéletes, és szerintem ők ezt valahol megértik, csak…nem valami felelős példa lenne az, ha megdicsérnének ezért minket. Most viszont ha akarnék se tudnék elmenni.
- Hogy tudtatok valaki mást eltemetni? Mármint, bocs, csak ez olyan…abszurd, ennyire hasonlítottak volna egymáshoz? – azt kellett volna mondanom, hogy sajnálom és elkezdeni megnyugtatni, hogy semmi nem történni ok nélkül, hogy a jó dolgok nem tűnek csak úgy el nyomtalanul, de…ebben most nem hiszek. Egy pillanat, egy mondat kellett ahhoz, hogy teljesen összezavarodjak. Elvesztettem mindent, de nekem még szerencsém volt, mert ott volt Scarlett, és remélem, hogy még mindig velem van. Nem akarom őt elveszteni, és most mindennél jobban félek attól, hogy mégis csak sikerül. Fura ezt így kimondani, de ő jelenti az életem, és őt elveszteni…azon már meg se próbálnám magam túltenni.
- Én…nem tudok ott lenni, ahol lennem kéne, bármennyire is akarok, mert ahelyett, hogy vele lennék magammal harcolok. – azért egy gyors mosolyt villantok, így kicsit könnyebb elviselni a dolgot. Na jó, ez nem igaz, hazudtam, valójában ettől csak még pokolibb az egész, de legalább mosolygok, és…Scarlett szerint ez a kulcsa mindennek. Amíg mosolygok, addig nincs olyan amit ne bírnék ki.
Vissza az elejére Go down

Angela Whitmore
mutant and proud

Angela Whitmore
Diák
power to the future
Play By : Alexis Bledel
Hozzászólások száma : 350
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeKedd 27 Május - 19:39

Liam és Angela

Néha talán jobb ha fogalmunk sincs a teljes igazságról. Az öcskös halála után a szüleimmel együtt próbáltunk mindenre rájönni ami egy kicsit sem volt világos a helyzettel kapcsolatban. Végül feladtuk és eltemettük az emlékét is mintha azok is vele haltak volna azon a napon. Nem igazán beszéltünk az öcsémről. Úgy gondoltuk így könnyebben dolgozzuk majd fel az elvesztését. A szüleim sose mondták, hogy hibásnak tartanak a balesetért, de éreztem, hogy olykor inkább eltávolodtak tőlem. Mindig is az öcsém volt a tökéletesebb gyerek. Illemtudóbb és valamivel aranyosabb is volt mint én. Én a lázadozó kis sötét angyal voltam már kicsinek is. Így hát miután az egyetlen olyan dolog is kihullt az életemből aki visszafoghatott volna, eszeveszett rossz kölyök lettem ami később drogokba majd alkoholba váltott. Egyszer börtönben is ültem amire már most nem vagyok büszke. Ott történt meg velem először, hogy a képességem megmutattam magát. Dühös voltam a bezárás miatt és a dühöm hatására az egyik rács ami nem olt már éppen a mai kiadás egyszerűen kirepült a helyéről. csak néztem nagyokat és nem tudtam hová tenni a dolgot. Majd amint a rendőr is tétlenül vakargatta a fejét még inkább összezavarodtam. Lezárta egyszerűen azzal, hogy ócska az egész börtön. De több ilyen furcsaság is történt körülöttem és lassanként rájöttem, hogy ezt mind én csinálom. Általában a dühöm hozta elő a tárgyak mozgatását majd végül már a kisebb dolgokat akaratommal is megtudtam mozdítani. Ezúttal pedig itt próbálgatom a tehetségem és most már semmi törvénybeütköző dolgon.
-1 hónapja talán ha itt vagyok, de már nem is számolom, tiszta börtön érzésem van itt a falakon belül. Kiakarok szabadulni. - Egyszer már ellógtam innen egy napra ami meg is felelt úgy kb egy hétig, de utána ismét rám tört a bezártság fóbia. Nem bírom ha egy helyre vagyok korlátozva. Szeretem ha nem irányítanak. Itt viszont a szabályok szerint kell élni. Muszáj alkalmazkodnom.
-Ezen nem igen tud senki sem segíteni. Kiderült, hogy a 10 évvel ezelőtt eltemetett öcsém nem is Ő, egy másik kisfiút temettünk el abban a hitben, hogy a testvérem nyugszik ott. Tanácstalan vagyok és ez kétségbe ejt. - Mondom ki szinte egy szuszra. Meglepődöm, hogy a mondataimat nem kíséri újabb kövér könnycsepp. Kicsit jobban is érzem magam, hogy nem kezdek el sírni előtte.
-Neked mi okozza a nagy bánatot? - Ha már én elmondtam a bajom, remélem Ő is elmondja. Más ötletem nincs, hogy fent tudjam tartani a beszélgetést. És mivel végre valaki szóval tart így nem kell újra magamba roskadni, szeretném ha még maradna.
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeKedd 27 Május - 16:38

Van, hogy nincsenek válaszok. Sőt, általában nincsenek válaszok semmire, mert ez a valóság, nem pedig valami álomvilág. Régen én is azt hittem, hogy minden okkal történik, minden rossz mögött megbújik valahol az ok, de most már nem tudok ebben hinni, pedig nagyon is szeretnék. Mondják, hogy bolond, aki a saját világában él. Én bolond akarok lenni, úgy akarom élni az életem, ahogy megálmodom, nem akarok senki elvárásai szerint élni. A saját sorsomról akarok dönteni, nem pedig hagyni, hogy a sors hozzon döntéseket helyettem. Mégis ezt teszem, akarva-akaratlanul. Csak sodródok az árral, mert így könnyebb, nem kell magamat és másokat hibáztatnom, elég ha az életre haragszom minden rossz miatt, ami velem történt. Az élet minden pillanata tartogat valamit, ami felboríthatja az életünk megszokott egyensúlyát, csak nem mindig történik meg. Szeretném azt hinni, hogy ez is egyfajta próba. Igazán akkor tudják próbára tenni az embert, ha semmi nem történik, vagy ha minden egyszerre történik.
Nem tudom, hogy Angela miért sír, de látva őt megnyugszom kicsit, hogy nem csak velem szúr ki az élet, nem csak nekem kavarja össze a szálakat akkor, mikor minden tökéletes lenne amúgy. Talán nem is vagyok akkora áldozat, csak így élem meg, és valójában könnyedén túl kéne lépnem. Nem vagyok az semmiért szenvedős fajta, de…nem tudom, másnak talán nem az, de nekem igenis nagy fájdalom az, hogy mindezt megtudtam. Az életem, az amire emlékszem belőle nem más, mint a szép emlékeim sorozata, de a többi emlék, a fájdalmak és csalódások nincsenek bennem, és most már értem azt, hogy miért élem meg ennyire nehezen az elszakadást.
-Pár hete már itt vagyok, de egyelőre többet voltam távolt, mint a birtokon. – nem láttam még őt,de mint mondtam amúgy sem voltam sokat itt, hol Evyt hajszoltam, hol anyámat és legutóbb éppen Atlantában voltam, ahol rá is találtam a válaszokra, bár talán jobb lett volna, ha nem tettem volna. Most viszont ennek vége, mostantól itt leszek szinte mindig, ideje összebarátkozni a többiekkel, és…valahogy túllépni a csalódásaimon, hogy végre őszintén tudjak mosolyogni Scarlettre.
- Megértelek, én sem vagyok a legjobb formámban. Esetleg…tudok valahogy segíteni neked? – bárhogy, csak valahogy eltereljem a gondolataimat a saját bajaimról, nem akarok egyfolytában azon rágódni, hogy miket törölhettek ki a fejemből, mert belefogok őrülni ebbe. Végtére is normális ember lettem és Scarlett is itt van nekem, de a kíváncsiság, hogy mi mindent történhetett az…érdekel, és ezt nem akarom. Megkérhetném Charlest, hogy töröljön a fejemből mindent, amit Atlantában megtudtam, de valószínűleg nemet mondana, és én sem akarom ezt igazából. Innentől kezdve minden emlékemet oroszlánként fogom védeni.
Vissza az elejére Go down

Angela Whitmore
mutant and proud

Angela Whitmore
Diák
power to the future
Play By : Alexis Bledel
Hozzászólások száma : 350
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitimeHétf. 26 Május - 18:38

Liam és Angela

Leroskadtam a térdeimre és csak a zokogásom ritmusát figyeltem. Szerettem volna a szüleimmel személyesen is beszélni, de egyelőre ez megoldhatatlan. Miért most kellett exumálni a holttestet? Lehet valaki kereste a rég eltűnt kisfiát? Ezek a kérdések egyszerűen megőrjítenek. Szeretnék mindenre megoldást találni. Nagyon nehezen tudtam hozzászokni a gondolathoz, hogy a testvérem meghalt méghozzá az én hibámból. Erre most 10 évvel később megérkezik ez a levél és felbolygat mindent. Itt vagyunk mi a szüleimmel akik most nem tudnak választ találni arra, hogy akkor hol van a  testvérem? Ha az a kisfiú egy másik család gyermeke, hogy került pont oda? A levél a könnyeimtől áztatva hever mellettem, már ránézni sem szeretnék, így is kívülről tudom mi áll benne. Kósza levegőbe engedett kérdésemre nem vártam választ mégis kaptam. Meglepetten felnézek és egy 20 év körüli férfival találom szemben magam. Válaszában van igazság, de valójában én a megoldásra lettem volna kíváncsi ami megmondja mit is tehetnék.
-Kár, hogy kevés az igazság. - Törlöm meg a szememet majd felállva elfogadom a felém nyújtott kezet. -Én Angela vagyok. - Viszonzom a mosolyt is, bár nagy erőfeszítésekbe kerül, hogy véletlenül se grimasznak tűnjön. Szerintem senki sem képes azonnal mosolyogni miután hosszú ideig az egereket siratta. Márpedig ha Liam nem jön akkor valószínűleg még egy vagy két órán keresztül itt fuldokoltam volna a könnyeimben. Igazából azt se értem, hogy egy embernek, hogy lehet ennyi könnye.
-Téged még nem láttalak a suliban, új vagy? - Egy hatalmas hülye kérdés. Én vagyok itt az új diák, valószínűleg csak nem nyitottam ki a szemem eléggé. A szobán és a tantermeken kívül nem sok helyre szoktam eljárni. A társalgókat és egyéb olyan helyeket ahol tömegesen gyűlnek a diákok általában kihagyom. A parkban szoktam még hosszú időket eltölteni, de az nem éppen a közkedvelt helyek egyike. Lehetséges, hogy pont ezért nem láttam még.
-Bocs, kicsit most szétszórt vagyok. - Mondom ki a felesleges mentséget. Hisz láthatja a kisírt vörös szemeimet. Újra megtörlöm a szememet, de már csak reflexből. A levelet ami még nem rég a földön hevert gyorsan elrakom a zsebembe és megpróbálok úgy tenni mintha most már semmi baj sem lenne. Egyszerűen képtelen vagyok elviselni ha valaki látja a gyengeségemet. Sírni is csak néhány héttel ezelőtt kezdtem el. Azelőtt nem sírtam egyáltalán, mert a gyengeségemnek tartottam és féltem, hogy bárki felhasználhatja ellenem, butaság, de még most is azt hiszem.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Angela és Liam   Angela és Liam Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Angela és Liam
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Angela és Liam
» Angela Whitmore
» Morgan & Angela
» Gabriel & Angela
» Angela & Dominique

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: X-Birtok :: Udvar és kinti területek :: Béke szökõkútja (dél)-