we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Dzsungel Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Dzsungel Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Dzsungel Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Dzsungel Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Dzsungel Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Dzsungel Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Dzsungel Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Dzsungel Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Dzsungel Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 13 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 13 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Dzsungel

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeKedd 18 Nov. - 14:27

Rádión egyeztetve egyáltalán nem tart sokáig, míg rádión keresztül sikerül konzultálnia a két csapatnak. Rövidesen kiderül az is, hogy miként lehet újraindítani a generátort - lévén az orosz úriember bizony elsősorban gépész és csak másodsorban katona -, valamint hogy ezt hol is lehet megtenni. Miután a generátor beindult, azonnal visszakapcsolnak a fények, a liftek, és minden ajtó elektromosan zárhatóvá, nyithatóvá válik. Szerencsére ettől még nem szabadulnak ki azonnal a különös szörnyetegek. Érdekes momentum, hogy jelenlegi ketrecüket a térkép orosz barátunk elmondása alapján kennel néven jelzi a térkép.
Minden esetre mindenkinek jut hely valamelyik apró, valószínűleg személyszállításra vagy felderítésre szolgáló ötszemélyes tengeralattjáróban.
A mérnök vállalja, hogy elviszi magával a hölgyet, és láthatóan Dirk macskája is azzal a csapattal kíván utazni. Még ketten beférnek a járműbe, a többieknek másikkal kell utaznia. Kezelésük egyszerű, ám némi ügyességet igényel.
Nem telik bele sok idő, mire eltávolodnak a víz alatti bázistól. Talán ennek következménye, hogy mindenki megszédül, elálmosodik. Lehetséges, hogy a nyomás okozza, amit egy ekkora szerkezet jóval nehezebben egyensúlyoz ki, mint a hatalmas monstrum.
Sötétség.
Hőseink ott ébrednek, ahol legutóbb elvesztették tudatuk fonalát. Valahol ülve, vagy fekve, de mindenképpen a helyzet adta legkényelmesebb - és biztonságosabb - pozícióban szundikálhattak. Most azonban felébrednek mind. Az emlékek megmaradtak, még a fájdalom utóérzete is esetleg, minden más nyom azonban eltűnt, ide értve sebesüléseiket is. Órájukra nézve nyugtázhatják, hogy valóban egészen sok idő kiesett számukra. Órák.


/Köszönöm mindenkinek a részvételt! Aki végig ktiartott, annak különösen köszönöm a türelmét! Legközelebb remélhetőleg felkészültebben és az igényeket jobban ismerve tudok belefogni a mesélésbe. Addig azonban el kell telnie némi időnek. Mindenkinek további jó játékot! Smile Ha valaki más folyományt is szeretne a történethez, az nyugodtan írjon rám privátban, és egyeztetünk.(Nikola)/
Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeVas. 2 Nov. - 17:47


EXIT??!



Joshua szavain elmereng, ilyen szempontból még sose gondolt a képességeire. Egyszerűen csak víz volt a víz, pedig valóban emlegették így a tanórákon a vizet. Az ölelésre tér vissza gondolatai mélyéről. Elmosolyodik.
- Nem, sajnos nem, de erre van egy harmadik csodás képességem, figyelj! – Azzal Joshua dereka köré vonja karjait.  – Majdnem olyan vagány, mint a másik kettő, mi?
Könnyű szívvel viccelődik, ami a helyzetüket tekintve nem egyszerű dolog, de Joshua el tudta érni, hogy a rettenetes körülmények ellenére ne magába zuhanva kóboroljon.  A kis becézésen jót kuncogna, mi tagadás, van köztük némi magasságbeli különbség, ami miatt nagyon is illő számára a becenév, azonban maga a teljes mondat csordultig van törődéssel, így nincs is kedve kuncogni.
- Köszönöm.
Nagyon jól tudja, hogy nem lenne köteles – néha szó szerint – magával hurcolni. Ezt még egy pár alkalommal biztosan meg fogja köszönni.
- Wow, még nem hallottam ilyesmiről… na nem mintha túl sok hozzánk hasonlót ismernék. – Átpörgeti a felsorolt lehetőségeket, mi mindent tanult meg a képességével a férfi.  - Milyen sok lehetőség rejlik ebben is. Valahol mintha sorsszerű volna, hogy pont ez a különleges képességed, a betegséged miatt.
Nem biztos benne, hogy a sorsszerű a legpontosabb kifejezés, de most csak ezt találta. Végül is ez is megteszi egyelőre, reméli lesz lehetősége majd jobban kifejteni gondolatait, amikor kijutottak innen. Talán rákérdez majd arra is, nem lehetne-e a képessége a kulcs a gyógyulásához valamilyen furcsa úton-módon.
Nem nyugszik meg Joshua válaszától a dzsungel méreteire vonatkozóan, de valami hasonlót gondolt magától is. A furcsa képek aztán már egyenest megijesztik. Most már hallucinál is? A recsegős beszéd hallatán, ami nevén szólítja, elveti ezt a lehetőséget, ha hallucinálna, olyan elment-az-esze módon, akkor biztos szépen érkezne a jel a rádión keresztül. Előcibálja a rádiót a zsebből, hogy normálisan hallják, amit mond.
- Ez Jaime hangja, egy barátnőmé, mármint a barátnőmé, mert csak ő egyedül az… a fenébe, hogy működik ez?
Tájékoztatja közben Joshuát, hogy miért próbál meg olyan vadul visszaválaszolni. Nem tudja, hogy korábban a gombok milyen sorrendbeli lenyomásával érte el, hogy ezek szerint meghallotta valahol Jaime a hangját. Párszor próbál válaszolni, reméli, az egyiket meghallja.
- Oké, megyünk, ha mégse érünk oda, kint találkozunk!
Kérdőn pillant Joshuára, hogy valóban mennek-e. Végülis a vezérlőteremből nagyobb esélyük lehet kijutni, mint egy nyavalyás növényházból. Optimistán áll a kijutáshoz, ha nem is jutnának el a vezérlőteremig, majd máshogy kijutnak és kinn találkoznak, akárhol legyen is az a kint. Elvégre, ha már Jaime a vezérlőteremben van, akkor biztos nem az elrablójuk irányít már. Mert az meg se fordul a fejében, hogy barátnőjének köze lenne ennek a nyomorult helyzetnek a kialakulásához.
Akár belefutnak épp egy vészkijáratba, akár a vezérlőterem felé induljanak, de most már kijutnak, ezt mantrázza magában, sokkal nagyobb magabiztossággal, mint mondjuk lenn a barlangteremben. Újra szabad, friss levegőt akar szívni.
- Mit fogsz csinálni először, ha kijutunk? Én azt hiszem eszek először egy nagyot, aztán átalszok egy hetet egyhuzamban… vagy elájulok és akkor remélem a te első dolgod az lesz, hogy elkapj, vagy alám tolj valami puhát, hogy ne törjem össze magam nagyon.
Utal vissza korábbi beszélgetésükre, mikor már kilátásba helyezte az elájulás lehetőségét. Reméli Joshua is derűsebb színben látja a világot, hogy már közel a kijutás.
Vissza az elejére Go down

Joshua Brody
mutant and proud

Joshua Brody
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Nikolaj Coster-Waldau
Hozzászólások száma : 93
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimePént. 24 Okt. - 16:17



Where am I???



Nem sokra emlékszem abból, ami a lovarda előtt történt, a naplóból sejtherő, hogy ő volt az, akivel valahogy mégis közel kerültünk egymáshoz. Van alkalmunk ha csak barátként is osztozni egymás sorsában, már csak az a kérdés, hogy valóban ki tudom-e juttatni a kismamát épségben, minden más másodlagos. Akár a többiek életét is kockáztatnám, feláldoznám, ez biztosan megrémítené, ha tudná. Úgy kezelem magam ebben a kérdésben, aki objektíven hoz döntéseket. Van egy elsődleges elképzelésem, a több tényleg nem számít.
- A víz... Nem rossz tulajdonság, hogy pont az élet elemére vagy hatással. – Mosolygom rá pihenőnk közepette. Fel sem merül benne, hogy a haloványszőke tincsek, és a skandináv név utalhat a vikinng ősökre. Ugyanis azt később említi. Annyit látok benne, hogy rá tökéletes jellemző tulajdonsággal bír. Hiszen számomra ő az életető, minden vágyamat reménnyel feltöltő vízsugár a kietlen élet sivár homokrengetegében.
- Ilyesmikre is jó lehet...? – Ölelem át érdeklődően. Talán már kihunyt az, amely ennyire összekötött minket, a gyermek sem tőlem van, így nem arról szó, hogy letámadnám. Csak... itt és most olyan törékenynek látom, hogy ha nem vennének körbe minket vagy féltucatnyian, még az is megfordulna a fejemben, hogy vad csókokkal halmozzam el az ajkát. A házassági ajánlatom pusztán udvariasság volt, ám amióta ott láttam, nehezen tudtam bármire koncentrálni, még a kockázás sem úgy ment, ahogy vártam, napokig csak ücsörögtem a vízparton a szörfdeszkámmal. Hatással volt rám, ez egyértelmű.
- Azt a tisztem, hogy megvédjelek kicsi. – Felelem derűs mosollyal, még ha tudom is, hogy nem erre gondolt. Felfedte előttem a titkát, holott már nyilvánvaló volt, hogy ha itt találkozunk, ahol bárhova nézünk, hozzánk hasonló különlegesek néznek vissza, kizárásos alapon én is egy vagyok közülük. – Ha láttam valaha egy mozdulatot, bármikor vissza tudom idézni, megvalósítani. Erre még a betegségem sincsen hatással. Ösztönös. Így tanultam meg zenélni, több sportot, többek között a szörfözést is. – Nem teszem hozzá, hogy a kasszafúrást is. Alig találkoztunk még egyszer, amióta itt van, vagy én itt vagyok, nem úgy szándékozom megalapozni a kapcsolatunkat, hogy máris beleviszem a rosszba. Mert ha tudná, hogy ki vagyok, könnyen zsarolható lenne vele. Még ez a kisebb gond, a nagyobb az, hogy belátná, sötét alak vagyok. Már így is elejtettem neki némi információt arra vonatkozóan, hogy lehettem börtönben, az meg nyilvánvaló, hogy értek a fegyverekhez. Higgadtan viselte, vagy csak félrerakta arra az időre, amikor nyugi lesz körülöttünk. Most már tényleg jelzi, hogy a viking ősök hagyatéka az övé, ezt meg is tudom érteni, bár sokkal inkább látom őt valami édes hercegnőnek, mint valami arrogáns harcos amazonnak. Csak úgy tudom kezelni, hogy én vagyok az erős, aki megvédheti. Vagy a pocaklakó apja. Féltékeny nem leszek. Kap még egy utolsó hajborzolást, majd elengedem őt, hogy felkészülünk a szusszanás utáni következő erőltetett menetre. A puska a kezemben, a hátizsákot pedig felcsatolom, hogy bevárjam a többieket, akik szintén rákészülhettek, hogy talán itt az ideje a kitörésnek. Nem úgy tűnik, mintha lenne még hozzá erejük. Talán Kira, egyszemélyes igazságosztónk tart még velünk, őszintén szólva a többiek nem is érdekelnek. Bizarr vendéglátónk elérte céljét, a foglyok többsége itt fog belefásulni a kilátástalan végbe. De mi nem adjuk fel, a hercegnő még ma este biztonságos otthonában fog aludni. Vállat rántva nem foglalkozom innentől leszakadó társainkkal, és kettesben, vagy hármasban haladunk. A haldokló szavai sem nagyon hatnak meg, a rádiót pedig visszaadtam, így ami az elmémben sejlik fel villanásnyi képekként, nem is nagyon tudok mit kezdeni a dologgal, csak már kint lennénk végre.
- Túl nagy. Már kint kéne lennünk. Ha egyszer elkapom, aki ezt tette... – Fogadkozom, és követem a jelzőfényeket. Időnként hátrasandítok, hogy nincsen-e rosszul a lány. A fegyverem készenlétben.

Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeCsüt. 16 Okt. - 14:38

A katona első reakciója arra, hogy felrángatják leginkább egy kiadós, fuldokláshoz hasonlatos köhögés. Talán még inkább fuldoklás, semmint köhögés. Vért azért prüszköl, ha nem is olyan intenzíven, mint az imént. Néhány pillanat kell rángatás nélkül, mire egy kicsit magára talál. Mond egy orosz szót, vagy valamit darabosan, ami leginkább orosz szövegnek tűnik.
- És... - kiköhög egy kis vért - emb... emberek vagyunk - sűrű sóhajok, küzdelem levegőért - ha nem tűnt volna fel, korcs. Mit... akartok... itt? Szép kis társaság...
Tekintete elcsigázott, feje le-le hanyatlik, mintha bármikor elájulhatna. Szédeleg szerencsétlen jobbra-balra.
Mindeközben Haley koncentrációjára a levegőből és a földről kis erekben víz folyik össze a kulacsba. Hidegnek nem mondható - bizonyára a környezeti hőmérséklet miatt -, de mindenképpen nagy kincs így is. Pillanatok alatt megtölti a kulacsot. Tiszta, mint a forrásvíz.
A rádióval már nincs ekkora szerencséje, valószínűleg a rutin hiánya miatt. Csak a legnagyobb gombot sikerül az oldalán magabiztosabban megnyomnia, de az is csak annyi hatással van a működésére, hogy még azt a kis sistergést is megszünteti, míg nyomva tartja. Furcsák ezek a rádiók, főleg így, hogy semmi használati utasítás.
Ezek után viszont mintha változna, időnként más apró recsegések is kerülnének az adásba. Valószínűtlen, hogy attól a néhány gombnyomástól, de mindenképpen észrevehető változás. Nem sokkal ez után történik, hogy minden jelenlévőnek átsuhan az elméjén néhány kép, részlet, érzet, amit a vezérlőben lévők érzékszervei látnak, hallanak, szagolnak, tapintanak éppen...


/Rádiókapcsolat esetén nyugodtan beszéljétek meg előre, hogy ki mit ír le a beszélgetésből./
Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeVas. 12 Okt. - 13:48


EXIT?!


Elmosolyodik magában, Joshua kifejezetten jól válaszolt, tetszik neki a könnyed csevegés, ami ha csak pillanatokra is, de kicsit tompítja a körülmények okozta félelmeit. De mindezt persze nem mondja ki. A whiskeyesőre vonatkozó kérdésre lemondón megcsóválja fejét.
- Annyira sajnos nem vagyok tehetséges, a vízzel kell beérnünk, már ha sikerül.
Súgja még a nagy koncentrálás közepette, aminek tárgya nem változik. Nem akar továbbra sem alkoholt bűvölni a kulacsukba. Azzal nem mennének sokra, nem szabad eltompolniuk az érzékeiknek. Már a többieknek, mert Haley nem ihatna ilyesmit a baba miatt semmiféleképp.
- Vizet még sose fakasztottam, igaz, a víz irányításáról se tudtam, hogy ennyire jól menne. Áttörtem vele a sziklafalat… ezek még új dolgok nekem, idáig a víz alatti légzésre koncentráltam leginkább.
Vallja be Joshuának, mennyire járatlan a vízfakasztásban, de hát mindent el kell kezdeni valamikor. Bizakodón áll a próbához, ez a nem mindennapi szituáció valószínűleg meggyorsít sokmindent.
- Te mit tudsz?
Nem kérdeztek rá egymásnál idáig a dologra, de szinte biztos benne, ha ő kilogikázta, hogy itt mindenkinek van képessége, akkor feltehetően Josh-nak is, akkor minden bizonnyal a sokkal tapasztaltabb férfi is kitalálta ugyanezt visszafelé is.
- A viking ősök lehet ezt is rám hagyták, nem csak a szőkeséget.
Felel vigyorogva. Ezek szerint lehet, hogy a világos hajszín és a tengerhez fűződő viharos vonzódása mellett mást is örökölt a kalandimádó ősöktől. Az elmúlt hetekben többet emlegette szegény ősöket, mint egész eddigi életében. Lehet szegény ősök már megint feleslegesen csuklanak, mert semmi közük ehhez. Lehet csak szimplán jók a túlélési ösztönei.
Kerít magának is egy hátizsákot, idáig kezében, zsebeiben, vállán volt az összekeresgélt kis csomag, de ha útnak indulnak, akkor kényelmesebb lenne, ha minden a hátizsákban lenne. Még jókor is jött a közjáték az új csapattagokkal, van ideje minderre. Végül nem nyújtja át Joshuának a rádiót, nem kéri, a biztonság kedvéért a hátizsák egyik elülső zsebébe csúsztatja. Becsatolja a táskát, vállára kanyarítja, a pisztolyt ismét kezébe veszi, épp mikorra Joshua az indulás mellett dönt.
Ha a többiek a haldokló katona kikérdezését választják, akkor nem áll le győzködni őket, erre nem lenne energiája, kitartása. Ha kettesben indulnak, hát kettesben, eddig is jóformán csak egymásra figyeltek, különösen az utóbbi percekben. Ha esetleg kijutnak és többet nem látja a kis csapatot, egész biztosan sokáig fogja még gyötörni a gondolat, hogy mi lett velük, de most bízik benne, hogy ha nem maradnak együtt, akkor majd a végén találkoznak újra. Persze ez az egész gondolatkör felesleges, ha velük tartanak. Haley mindenesetre elindul a fényeket követve Joshua mellett fél lépéssel lemaradva mögötte.
Figyel a dzsungelre, felkészült rá, hogy bármikor megtámadhatják őket a katonák társai vagy újabb menekültekbe futhatnak bele. Nem tud igazán halkan lopakodni, a kissé nagy cipőben erre nincs sok esélye, de a dzsungel szerencsére nem teljesen néma, csak akkor suttog el egy-két "bocsi"-t, mikor nagyobb gallyat tör ketté figyelmetlen lépésével. A korábbi pihenőnek köszönhetően jól bírja egyelőre a tempót.
- Szerinted mekkora lehet ez az egész mű-dzsungel?
Kérdi, mikor már percek óta agyal ezen. Kezd attól tartani, hogy nem-e egyszercsak igazi dzsungelben kötnek ki, ahonnan aztán évekig se találnak ki. Szerencsére még nem pánikol emiatt, a lámpák még biztosítják, hogy nem természetes dzsungelben járnak.
Vissza az elejére Go down

Joshua Brody
mutant and proud

Joshua Brody
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Nikolaj Coster-Waldau
Hozzászólások száma : 93
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimePént. 10 Okt. - 20:19



Where am I???



 - Ki akar? – Kérdezek vissza ezúttal felvállalva, hogy roppantmód jól esik, hogy a lovardás kurta-furcsa találkozónk után még ha ilyen képtelen helyzetben is újra összefutunk. Mások biztosan nem lennének ilyen agyatlanok, hogy romantikus összetalálkának titulálják azt, hogy elrabolva ébredünk, az életünk veszélyben, de mégis ott vagyunk egymásnak, és ha beszélhetek a saját nevemben, torkomban dobog a szívem, amikor csak rám néz, hozzámér. Biztosan a betegségem az oka mindennek. Valami nincsen jól becsavarva. A feleletére csupán elnevetem magam, ha nem a dzsungelben lennénk elveszve, ez akár flörtölésnek is hangozhatna Haleytől, így nem tudok rajta mélyebben elgondolozni, hiszen most találkoztunk csak, ilyen mély nyomot hagytam volna benne? Nem, valószinűleg csak poénkodik.
- Trükköd? Whiskeyesőre számíthatunk? – Kacsintok szerethetően, és a hüvelykujjamat mutatom, fél szemmel pedig felsandítok. Igazából ha valami mesterséges helyszínen vagyunk, nem is tudom, hogy van e itt égbolt, vagy valami plafon. Az sok kérdésre választ adna. Egyenlőre nem tudom, hogy mire számíthatok a lány képességét illetően, ezért a két kis korty után vissszaadom a kulacsot, érdeklődve figyelem a produkciót. Az már szinte egyértelmű, hogy különleges, eddig mindenki az volt eddig. Vagy a katonák nem? Feláldozható tereptárgyaknak bizonyultak?
- Nem tudom, nekem eszembe sem jutott volna. Sokat vagyok a szabadban a szörf miatt, meg a bunyó is általában kint szokott megrendezésre kerülni, de bevallom, annyi statégiai érzékem van, mint egy vadkacsának. Te valami eltitkolt hadúrnő vagy? – Kérdem őt cinkos pillantással, egyértelmű, hogy ez utóbbi tekintetében viccelek, csupán arra célzok, hogy rendkívül jó logikai érzékkel lehet megáldva. Viszont annyi bizonyos, hogy akkor ha az ő ötletét is követjük, erőltetett menetben kell innen kigyaloglnunk, átvágva mindenen, mert csak az kéne, hogy valami hirtelen támadt rosszullét miatt veszélybe kerüljön a pinduri. Igyekszem tőlem türhető módon bemutatni a pisztoly használátát, attól mert én ügyesen bánok vele, tanárként még lehetek pocsék, főleg hogy viszonylag korán kimaradtam az iskolából, nem igazán volt előttem követendő példa, amiből megtanulnám a magyarázás művészetét. Szívem szerint nem is tenném, mert miért kerülne a drága tűzvonalba, akkor már régen rossz, ha ott van. De ha velem történik valami, kellemetlen lenne a túlvilágról kisértenem, hogy még csak ki sem okítottam, hogy megvédje magát.
Úgy vélem, hogy az egész brigád már annyira fáradt, mintha minimum egy zombihorda elől menekülnénk, nem csoda, hogy ha Kayla és Adam is belesüppedt a szótlan apátiába. A női halálosztó eddig sem szólt túl sokat, kétlem, hogy az új szöszi is sokáig szószátyár maradna. Az én kis szőkém ellenben töretlen lelkesedéssel dolgozik azon, hogy kikerüljünk innen. Fél szemmel oldalt pillantok rá, szintén lejebb engedve a mordályt, nem szándékozom leendő szövetségeseinket kilyuggatni, attól félek ez újabb fekete pont lennék azon a bizonyos listán Baker ügynök aktájában. Bíztatóan simítok végig az ujjain, anélkül, hogy most összevillanna a tekintetünk. Amíg én élek, adig nem kell semmitől tartania. A rádiót illető kérdésre most megrázom a fejemet, azon túl, hogy a kocsimban van valami kezdetleges, a széles frekvenciájú katonai változatokhoz nem értek. Bizonytalanul meredek a vészfények felé, végül úgy döntök, hogy ideje kimondanom a döntést, mert nem úgy tűnik, hogy van értelme a demokráciának.
- Akkor induljunk. – Nem teszem hozzá, hogy és figyeljetek, ebben a helyzetben talán már mindenkinek pattanásig vannak feszülve az idegei, ha valami mozgást látunk, tüzelünk.
Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeCsüt. 2 Okt. - 21:08

- Ne félj, akkor is meg fogom köszönni, még ha el is ájulnék a biztonságba érve, miután összekapartam magam mindenféleképp megköszönöm, bizony, akkor majd nem menekülhetsz előlem.
Válaszolja mosolyfélességgel az ajkán az eldünnyögött szavakra. Nem azért beszél így, mert azt hiszi, hogy Joshua azt feltételezné róla, hogy bunkó, aki nem köszöni meg az életmentést. Inkább csak arra akarja felkészíteni, hogy nem elképzelhetetlen, hogy az adrenalin teljes elmúltával netán összeesik.
- Ó, ha én ezt tudom hamarabb tudom…!
Nyitva hagyja a mondatot, sajnos azt a poént már elsütötte, hogy Joshua már nem menekülhet előle köszönés-ügyben, ezért nem akarja most még azzal is megfenyegetni a szőke hajú férfit, hogy ezentúl állandóan amiatt fogja nyaggatni, hogy a maszatos arcát tisztítsa meg.
- Igyál csak nyugodtan, lehet erre is van egy trükköm. Vagyis előbb lehet, kipróbálom, azután ha bejön, ihatunk, amennyi csak belénk fér.
Kissé bizonytalanná válik felvetése végére. Igazából még rendkívül kevessé ismeri ezt a képességét, talán a vízmegsokszorozás vagy vízfakasztás vagy mi már túl van képessége határán, talán csak mozgatni tudja a vizet, de most majd kiderül.
Ha visszakapja a kulacsot, akkor meglötyögteti, hogy érezze mennyi víz van benne, majd mindkét kezével tartva a kulacsot a barlangbeli koncentráció hasonlóan kezd összepontosítani, a cél egyértelmű, megtölteni vízzel. Lehetőleg hideg vízzel, de igazából már a víz maga is elegendő lenne, nem akar telhetetlen lenni. Homlokát ráncolva koncentrál és remél, talán nem annyira elrugaszkodott remény, ha sziklafalat tudott repeszteni vízzel, akkor egy kulacs megtöltése nem tűnik olyan nehéznek.
Ha sikerül, akkor felragyogó arccal jelenti be teljesítményét majd jó nagyot húz a vízből, mintha valami ízletes nektár lenne. Ha nem sikerül, akkor csak megvonja vállát, majd otthon még kísérletezik a dologgal.

- Jó ötlet? Tényleg? – Elgondolkodó arcot vág. – Hát végülis az apám volt olyan szigorú, mint bármelyik katona, de sajnos a kiképzési próbálkozásai kudarcba fulladtak.
Természetesen örül, hogy használhatónak tartják az ötletét, legalábbis Joshua. Kira láthatóan nem lelkesedik az ötletért… vagy hát nehéz megállapítani, mivel még mindig nem kommunikál, de mivel nem indult meg nagy lendülettel előre, mint ezidáig, ebből Haley szőke logikájával arra következtet, hogy nem akar átvágni a dzsungelen.
- Ahha-ahha, értem, – nagy szemekkel figyeli Joshua ujját, nem is pislog, nehogy lemaradjon az okításról – köszi.
Tanulmányozza kicsit saját fegyverét is, de van egy olyan sanda gyanúja, hogy célt találni így se fog… hacsak a kezdők szerencséje nem lesz vele ezúttal is. De egyelőre abban reménykedik, hogy nem lesz szükség arra, hogy ő lövöldözzön. Az új csapattagok láttán nem emeli pisztolyát, látszik rajtuk is a megviseltség számtalan jele, ráadásul a szőke hajú nő beszédesebb, mint az ő társaik és rögtön biztosítja őket, egy cipőben járnak.
- Igen, annak tűnnek. – Felel előbb Joshuának, majd a páros felé fordul. – Ti vagytok az elsők, akikkel találkozunk, már azután, hogy mi összefutottunk, lenn valahol, valami gépteremben.
Arrafelé mutat amerről jöttek. Most nem kezd bele nagy bemutatkozásokba, meg annak a fejtegetésébe, hogy ki kivel hol ébredt és mire emlékezett és stb, mert egyszerűen a halottnak hitt egyik katona élőnek tűnik. Egészen megszorítja Joshua kezét – még szerencse, hogy a férfi az újabb tagok feltűnésekor megfogta Haley kezét – ugyanis kissé megint elfehéredik a felköhögött vér láttán, lehet az ápolónői állás mégse való neki, habár sápadtságának másik oka az a bizarr gondolat, hogy ezek szerint egy haldoklót kutattak át, és észre se vették, hogy élne még. Legalábbis reméli, hogy nem valamiféle zombi képességgel rendelkező mutáns, mert akkor aztán még őrültebb fordulatot venne ez az egész kalamajka. Egy ilyen állapotban lévővel viszont a bizarr gondolatok ellenére sem épp ezt a bánásmódot tartja leginkább célravezetőnek, talán mégse annyira barátságosak, de nem akar beleszólni a harcias szőke dolgába, egyelőre, talán mégiscsak ez lesz a nyerő húzás. Ha nem, majd akkor próbálkozhatnak mással.
- Te tudod, hogy kell használni ezeket? – Veszi kézbe az egyik rádiót és kezdi el nyomogatni találomra. – Hello… Hello… – Keresgélő ujjai nem találnak rá a megfelelő gombra, mivel szavaira nem érkezik válasz, ezért Joshuának adja, már ha nem vette még ki a kezéből. – Ehhez inkább pasi kéz kell, tessék.
Vissza az elejére Go down

Sheena Lawson
mutant and proud

Sheena Lawson
Törvényen kívüli
our time is coming
Hozzászólások száma : 100
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeSzomb. 27 Szept. - 14:14

Mivel láthatóan nem akar sem lelőni, sem nekem ugrani senki, így kissé elernyesztem megfeszített izmaimat és érdeklődve nézek végig a csapaton, akik nem kevésbé tűnnek leharcoltnak, mint a mi kettősünk.
Már éppen meg akarom kérdezni, hogy ők hogyan keveredtek ide, mikor az egyik eddig igen csak hullának kinéző kommandós feltámad halottaiból és némi fuldoklással egybekötött köhögés után átfordítja a testét, majd némi erőlködés után körbenéz, bár kérdés, hogy lát-e egyáltalán valamit.
- Mi a jó franc ez! – hördülök fel és pár lépéssel a katona mellett termek, majd nem túl finom mozdulattal, de ülő pozícióba rángatom. – Kik vagytok és hol vagyunk? – szegezem neki a kérdést, remélve, hogy válaszol is.
Az én rádióm most néma, mert kikapcsoltam, de a többieknél lévő és a kommandósé is tovább serceg, ami azt jelenti, hogy él a vonal.
- Vagytok még többen is? – nézek a hármasra. – Lehet, hogy mások is kapcsolatot akarnak teremteni? – bökök a kommunikációs eszközre, megadva a lehetőséget a többieknek is a cselekvésre, ha hasznossá akarják tenni magukat.
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeKedd 23 Szept. - 13:51

Az egész egyesült csapatból talán Kira viselkedik továbbra is a legfurcsábban. Különös, robotikus működése most mintha leállna, így csak bámul maga elé. Karmait visszahúzza. Nem tudni, mi lelte, ám továbbra sem tűnik kommunikációra képesnek.
Látszólag minden rendeződött olyan szintig, hogy éppen senki sem akar senkire rálőni. Ekkor történik meg az, hogy az egyik földön fekvő kommandós némi vért köp a földre. Többet, mint illendő volna. Ezt egy tisztes adag, nagy intenzitású köhögéssel hozza felszínre, ahogy oldaláról a hasára fordul. Szemét nem nyitja ki, ám az iménti működése alapján sejthető, hogy életben van még. Különös, hiszen látszólagos állapota alapján senki sem fogadott volna rá, hogy valaha is bármiféle önálló tevékenységet produkál még.
Most azonban még körül is néz, bár homályos tekintettel, kótyagos fejjel. Felállni jó eséllyel nem lesz képes önállóan. A rádiók továbbra is használhatóak, amennyiben valaki megpróbálkozik vele. A vezérlőben azonnal hallani fogják a hangját, ha beleszól valamelyikbe.


/Ezúttal nincs körváltás határidő./
Vissza az elejére Go down

Joshua Brody
mutant and proud

Joshua Brody
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Nikolaj Coster-Waldau
Hozzászólások száma : 93
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeVas. 21 Szept. - 20:06



Where am I???



 Nem csak cipőt, zoknit is vittem, hogy azért a lábát se törje annyira a lábbeli. Kira eddig nem úgy tűnt, mintha bármiért panaszt emelt volna, nem is vagyok benne biztos, hogy tud beszélni. Azt sem tudom, hogy lábméret tekintetében azonosak-e Haleyvel, bár itt a dzsungelben nem vagyunk abban a helyzetben, hogy válogassunk. Hihetetlenül magas a páratartalom, elviselhetetlen a hőség, mielőbb ki kell innen keverednünk, mielőtt a kismama rosszul lesz. Ha szükség, akár a további terepen is cipelhetem a nyakamban, csak akkor majd megvédeni sem sikerülhet.
- Akkor köszönd majd, ha ki is juttatlak innen. – Dünnyögöm szórakozott félmosollyal, egyértelmű hogy engem terhel a felelősség azért, hogy most itt van, engem akartak elkapni, ám ezzel most a hamvasszőke szépséget nem terhelem, van elég baja elég, nekem pedig az a feladatom, hogy minden tőlem telhetőt megtegyek, hogy épségben hazatérjen. Haza a családjához, hiszen ott van a helye, nem mellettem. Ki tudja, hogy még hányszor keveredek ilyenbe, kellően zűrös az életem, neki családi ház kell, megnyugtató légkör, és egy szépen berendezett babaszoba.
- Passz. Már az egészet nem értem. – Vonom meg a vállamat, ezzel mindkét mondatára válaszolva. Már csak azért is furcsa mindez, mert egyértelmű: nem csak rólam szól. Többen is hozzám hasonlóan képességgel bírnak, de vajon meg merjem róla kérdezni a kicsit? Lehet, hogy tapintatlanság lenne, rólam sem tudja az ezirányú vonatkozásokat.  Ellenben Haley nagyon kis furcsán néz ki kezében a fegyverrel. Olyan védtelen, törékeny, vagy csak én kezelem így? Felnőtt nő, nem a kora, hanem a felelőssége folytán, én sem kezelhetem többé kislányként. Ez nem von le abból hogy míg egykor azért léptem le, mert nem akartam veszélybe sodorni, elvenni gyermeki ártatlanságát, pedig akkor is magabiztos kezdeményező volt, pedig csupán egy-egy csók csattant el köztünk, ám most olyan erővel tekint maga köré, markolja a fegyvert, hogy egyébként megújuló illúzióm lassan teljesen eloszlanak, már akkor sem a kamasz csitrit láttam benne; az eljövendő erőt. Viszont most nem lehet egyszerű még babázósan is a megpróbáltatásokkal szembenézni, főleg úgy, hogy még halottakat is találunk.
- Csak kérned kellett volna. – Bár csuromvizes a haja, ezt mellőzve mégis végigsimítok rajta. A fejére van tapadva, ami ezúttal számomra előny, hátha bátorságot tudok belé önteni a szinte teljesen közvetlen érintéssel.
- Csak egy kortyot, köszi.   – Veszem át, és ahogy mondottam volt, nem pazarlom előle az életet adó nedűt, én tovább ki fogom bírni, neki kettő helyett is pótolnia kell a folyadékot. Ha még találunk, akkor beszerzek még vagy két kulacsot, és az egyik bakáról a házizsákot is lehúzom, abba pakolom bele a kulacsokat, elsősegélyt, netán fegyvertárakat. Felkapom a hátamra, ám szükség esetén ledobom, ha a lányt kell a helyére öntenem.
- Katonai kiképzést kaptál, hogy ilyen jó ötleteid vannak?  – Kérdezem félmosollyal, a helyzet ellenére is meghatódom azon, milyen kis komoly tud lenni. Nem tudom, hogy honnan szedi mindezt, de magamnak sem juthatott volna tökéletesebb megoldás az eszembe. Bólintok, és a terminátorunkat megpróbálom noszogatni, hátha a vészfények nyomán kivág minket innen. Az egyik pisztolyt a kezembe veszem, és haladok a nő mögött, ám Haley előtt. Hátranézek, amikor a fiatalka tovább kérdez, pár pillanatra megállok, és megmutatom azt a pöcköt, amivel ki lehet kattintani a tárat, vagy éppen kibiztosítani a fegyvert. Mindenesetre nem szeretném, hogy sor kerüljön rá, hogy tűzharcba keveredjen valakivel. A megnyílló ajtó láttán gyanakodva emelem fel a pisztolyt, és tartom célra, hogy aztán további alakok tűnjenek fel. Automatikusan markolok rá Haley kezére.
 - Barátságosnak tűnnek... – Pillantok oldalra, és végül biccentek, hogy csatlakozzanak csak, továbbit nem tudok hozzáfűzni, hacsak nem látja máshogyan a leányzó. Egyenlőre csak kérdően méregetem őket.
Vissza az elejére Go down

Sheena Lawson
mutant and proud

Sheena Lawson
Törvényen kívüli
our time is coming
Hozzászólások száma : 100
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeVas. 14 Szept. - 15:09

Mivel Sam részéről nincs ellenvetés, miután kilihegtem magam az erőfeszítés után, magamhoz veszem a kulcsként szolgáló fémlemezt és a mellény egyik zsebébe csúztatom.
A fal mellett igyekszem tovább, hogy megtaláljuk a másik ajtót, mikor halk beszélgetés nesze és a sötétben elemlámpák villanása tűnik fel.
- Talán újabb katonák? – suttogom a remélhetőleg velem tartott férfinak és lépteim meglassulnak, óvatossá válnak.
Igazából az is csak most tűnik fel, hogy vállsebem sem áraszt el kínzó fájdalommal, ami az ajtó becsukásáért vívott harcban ki is ment a fejemből, bár, ha nagyon súlyos lett volna, valószínűleg azoknak az állatoknak a bezárása sem ment volna ilyen simán.
Persze nem mondom, hogy nem fáj, de sokkal jobban vagyok már, nem érzem magam gyengébbnek tőle.
Mivel nem tudhatom, hogy kikkel állok szembe, azért csak akkor nyugszom meg némileg, mikor nesztelenül megközelítve a kis csapatot, konstatálom, hogy nem katonákról van szó.
A kinézetüket, elgyötört fizimiskájukat elnézve, ha tippelnem kellett volna, azt mondom, talán hasonló cipőben vannak, mint én és Sam.
Már éppen elhatározom magam, hogy megszólítom őket, mikor a vállamra erősített rádió sercegő hangja felfedi személyemet, de hallhatóan nem én vagyok az egyetlen, akinél ez megtörténik.
~ Ez k&rva jó! ~káromkodok egyet magamba, de aztán előre lépek a fák közül.
- Helló! Nem kell pánikolni, azt hiszem hasonló a szituáció, amibe csöppentünk. – emelem fel a kezem, hogy mutassam békés szándékomat. – És nagyon szeretnék innen kikeveredni. – teszem hozzá, gondolván, hogy ez nekik is fontos. – Van még rajtatok kívül is valaki itt? – utalok a recsegő rádió felé, hátha az ő társaik nyomkodják valahol a gombokat.
A kütyüt igyekszem is elhallgattatni egyelőre, mert a fene tudja kinek hívhatja fel ránk a figyelmét.


Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeSzomb. 13 Szept. - 20:09

-  Ezt meg honnan..?
Kérdi kerek szemekkel, mikor Joshua egy cipővel a kezében bukkan fel ismét az oldalán.  Azonnal felveszi őket, akármi is valász és habár kicsit nagyok a lábaira, de jó erősen megköti a fűzőket és máris rendben van. Leírhatatlanul jobb, mint mezítláb balettozni a sötétben, nehogy valami elvágja, megcsípje, harapja, etc. a lábát.
- Mennyivel jobb. Köszönöm!
Hálája Kirára is kiterjed, különösen amikor megpillantja mezítlábasan haladni előre, de annak ellenére, hogy a cipő tulajdonosa, igazából Joshuának köszöni meg. Ő volt, aki kitalálta ki sem gondolt kívánságát és teljesítette azt. Ahogy mindig, most is meghatja ez a fajta gondoskodás, amivel a férfi körül veszi. Lassan kezd az a nyomasztó érzése lenni, hogy nem érdemli meg, hisz viszonzásul semmit sem tud adni, holott olyan szívesen járna a kedvében, de most is csak kolonc a nyakán. Szó szerint néha.
- Elég szarul tervezte akkor, mi majdnem a legelején meghaltunk a nyomorult extrém lávájától.
Még mindig nem bírja szimplán lávának hívni azt a valamit, ami pedig majdnem megfojtotta és egyben megégette őket.
- Vajon vannak mások is rajtunk kívül? És mire a katonák?
Csupa kérdés, amire nem is érdekelné a válasz ha kijuthatna innen. Sajnos nincs a közelben senki, akivel efféle alkut köthetnének.
Magához vételez egy fegyvert, minden hozzá tartozó(nak tűnő) kellékkel, mivel senki nem vette ki a kezéből. Gyorstalpalóra lesz szüksége, hogy használni tudja, már ha nem úgy akarja használni, hogy fejbe vágja vele az ellent. Minden egyéb használhatót is összeszed, anélkül, hogy a katonának tűnő férfi arcára nézne.

- Mennyit kellett várnom a te körödre. – Utal fáradt mosollyal arcán arra, amikor a lovardában ő tüntette el a maszatokat Joshua arcáról. – Köszönöm.
Ellenkezés nélkül fogadja hát az újabb figyelmes kedvességet, amit most viszonozni tud. Az egyik kulacsot kínálja, benne hűs vízzel.
- Kérsz?
Kérdi feleslegesen és már át is adja a kulacsot. Ő majd iszik Joshua után.
- Talán követni kéne a vészfényeket, feltehetően elmegy a végéig és ott talán Kira átbonthatná a falat és akkor kijuthatnánk innen.
Vágyálom, de feltehetően közös vágyálmuk mindannyiuknak ez. Kijutni innen.
- Te is hallottad, ugye? – Áll meg egy pillanatra. – Igazad van, menjünk, minél hamarabb annál jobb.
Támogatja a sietség ötletét, különösen az új zajok hallatán. Nem tudja, mi történhetett, de nem akarja kivárni ölbe tett kézzel, hogy kiderüljön. Besorol Joshua mellé ismét, igazából egyre inkább úgy érzi, mintha egy külön kis csapatot alkotnának ők ketten a nagy csapaton belül. Ez nincs ellenére, igazából természetes is, ha azt vesszük, hogy egyedül Joshuát ismeri.
- Szóval, hogy is kell használni ezt?
Emeli meg a kezében tartott pisztolyt – a biztonság kedvéért a csőt mindig lefelé tartja – , amit korábban zsákmányolt. Természetesen nem most van itt az ideje, hogy hosszan lőgyakorlatot tartsanak, de néhány kezelési útmutató jól jönne.
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeCsüt. 11 Szept. - 14:30

A harcedzett duót ösztöneik és érzékeik igen hamar a kicsiny csapat közelébe sodorják, akiket hamar ki is szúrnak a fák között. Nem szükséges komoly lopakodás részükről, hogy ők maguk később tűnjenek fel amazok számára, hiszen nagy a sötétség, náluk pedig lámpák égnek. Sheena sérülései mintha ritkábban ajándékoznák meg nyilalló érzéssel, ami részben a helyi érzéstelenítés, részben saját gyors regenerációja okán lehetséges. Sam nem tapasztalt az utóbbi időben különös fejfájást vagy irányvesztést, ám időről időre orrát dörzsölgetve az az érzése támadhat, talán a helyi flóra okozta ezt a különös hatást.
Nem sokáig áll fent ez a megfigyelői helyzet, hiszen nagyon hamar megszólal az összes a helyszínen épen maradt rádió, mintha csak valaki a túloldalon a beszélő gombot nyomogatná, netán a helyes frekvenciát keresné. Talán inkább az előbbi. Minden adó-vevő recseg, még az is, ami a felvett kommandós ruhák vállára van rögzítve tartalék gyanánt. Ez természetesen feltűnő lehet mások számára, hiszen nem a föld szintjéről érkezik a zaj belőle...


/Körváltás: szeptember 14. A rádiók működnek, egymással is képesek kommunikálni, illetve odafent a vezérlőben is hallható. Az, hogy tudnak-e válaszolni rá, az az odaát történésein múlik./
Vissza az elejére Go down

Sheena Lawson
mutant and proud

Sheena Lawson
Törvényen kívüli
our time is coming
Hozzászólások száma : 100
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimePént. 5 Szept. - 19:50

Érzem, hogy hatalmas erő feszül az ajtónak és bár én sem vagyok gyenge, mutáns létemre, valószínűleg képtelen lennék becsukni az ajtót egyedül, így nagyon is jól jön Sam segítsége.
Együttes erővel, igaz még így sem könnyen, mert az a lény az ajtó túloldalán olyan vehemensen küzd, hogy szinte érzem a sóvárgását, de sikerül bezárni a rést és ezzel időlegesen megszüntetni a veszedelmet.
Mikor meghallom a fojtott hangokat, meg mernék rá esküdni, hogy abban a helyiségben valami nagymacska félék vannak, akik egy-két perc után végre feladják, hogy átjussanak és remélhetőleg ez máshol sem sikerül nekik.
- Nem tudom mik ezek, de minden valószínűség szerint ezek végeztek a katonák jó részével és egy ilyen ragadta el azt a lányt is, bár őt nem ölte meg furcsa módon. – lihegem izzadva a férfinek, ahogy megtámaszkodom a falnál erőt gyűjtve. – És lehet, hogy még vannak odaát – intek az ajtó felé, - mármint emberek, mert mintha éreztem volna valamit, de azt nem tudom, hogy élők-e vagy már csak olyan hullák, mint ez itt. – nézek a halott katonára. – Viszont, valahogy csak ki kéne jutnunk innen. – lépek előre párat távolabb nézve, hiszen még volt pár ajtó. – Próbálkozzunk egy másiknál, de vigyük ezt a kulcsot, hátha máshol is működik. – javasoltam és, ha ki tudtam húzni a fémlapot, akkor magamhoz vettem, majd elindultam, ha nem volt más épkézláb javaslat.


Vissza az elejére Go down

Joshua Brody
mutant and proud

Joshua Brody
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Nikolaj Coster-Waldau
Hozzászólások száma : 93
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeKedd 2 Szept. - 10:50



Where am I???



Elégedetten bólintok, amikor végre a vascső kikerül a látóteréből. Fegyver, ez igaz, viszont azt feltételezi hogy a kis szőke kész lett volna közelharcba bocsátkozni, azt pedig nem engedhettem. Nem csupán a törékenysége miatt, a méhében növekvő picur léte sem elhanyagolható, egy leendő anyuka pedig ne verekedjen. Szelíden megrázom a fejem, hogy szót se róla, magamra veszem őt, és amikor már kényelmesen kiegyensúlyoztuk az összhangot, akkor indulok meg vele. Egy pillanatra végigsimítok a lábfején, kezd jéghideg állapotba kerülni, nem árt sietnünk, mert még itt viszi el valami tüdővész, még ha túlzok is, aggódom érte. Időnként megállok, nem azért, hogy pihenjek, még édes terhemmel is birom a tempót, inkább kérdőn pillantanék rá, ha fel tudnék nézni, inkább csak arra irányul a dolog, hogy ellenőrizzem, jó-e a fogása, nem szédült el.
- Tudod, hogy érted bármit. – Felelem, valahogy érezvén azt, hogy összetartozunk. Ha barátként tekint rám, azzal sincsen semmi baj, majd én őrzöm az álmát, ha úgy alakul, legyen csak boldog, akár valaki mással is. Nem vagyok az a szent, akinek hisz, bár való igaz, nem ölök, nem bántok másokat, csupán az életet habzsolom nagy kanállal. A bankok biztosítva vannak nem éri őket anyagi kár, azt hiszem mindenki jól jár, és bár vallásos nem vagyok, a karitatív szervezeteken túl az egyházat is támogatom, legalább rendezett sorokban hisznek valamiben. Felérünk a lépcső tetejére, ahol a karmos leányzó már kivágta számunkra az utat. Leteszem amúgy a kis szőkét, ám ez a táj megint nem alkalmas, hogy mezitláb mászkáljon, jobbat már nem tudok. Ha Kira még nem szaladt nagyon előre, odalépek hozzá, megkocogtatom a vállát, és a cipőjére mutatok, láthatóan nem a kommunikáció mestere. Nincs jól, bökök Haley felé a fejemmel, jelezve, hogy talán lehetne annyira segítőkész, hogy ha már ilyen kemény csaj, akkor ebben is a rendelkezésünkre állhatna. Igen, vagyok annyira önző, hogy a saját kis védencem érdekeit helyezem előre.
Ha megkapom a cipőt, és netán zoknit is, csak abban bizakodom, hogy hasonlóan jó lehet Haley lábára is, akkor odaviszem neki.
- Ez az egész hely valami groteszk akadálypálya. – Csak az engem érintő kérdésre figyelek, a többiek még mindig hallgatásba burkolóznak, remélem nem a téboly kezd rajtuk urrá lenni, mert ha nekünk támadnak, a végsőkig el tudok menni, hogy megvédjem magunkat.  Mintha morbid fogvatartónk arra gerjedne, hogy valami kamerán át figyeli az egészet egy vezérlőteremből. Vannak elképzeléseim. Továbbra is igyekszem a lány előtt haladni, a gumibotot átadtam Kaylának, csak a puszta kezem erejében bízhatok, az elhivatottságomban. Nem sápadok el a testek láttán, eszközként fogom fel az ittlétüket. Látom, hogy a lány ismét megroggyan, verítékezik, és nem csupán a hőfok miatt. Nem akarok állandóan aggodalmaskodni, mert az csak megöli a pillanatot. Tudom, hogy már nincsen a helyzet magaslatán, azt tehetem, amit eddig is. Mellette vagyok, védelmezem, erőteljesen fohászkodva, hogy mihamarabb kikerülünk innen. Nem voltam katonta, pedig lehet, hogy annak még a betegségem mellett is lett volna értelme, rövidebb bevetésekre küldhettek volna, a hosszabb háborúk biztosan megzavarnák az elmémet. A lány kutatkodni kezd, én magamhoz veszek egy pisztolyt, vagy puskát, amit találok, és keresek hozzá néhány tár lőszert is. Találok én is egy elsősegélycsomagot, nem csak a sérülés a lényeg, de odalépek Haleyhez, és ha találtam tiszta rongyot, vizet, akkor letörlöm az arcát, hogy ne legyen olyan maszatos, ha ihatóra is lelünk, mi sem természetesebb, hogyígy járunk el.
- Sietnünk kell megtalálni a kijáratot, mielőtt ideér. – Értem üldözőnkre, fogvatartónkra. Aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve kitárom a karomat, és esetlenül magamhoz ölelem őt. Bár az egyik kezemben ott a fegyver, a gesztus a lényeg. A dolog nem tart tovább pár pillanatnál, mégis szívből jön.  
Vissza az elejére Go down

Haley Larsen
mutant and proud

Haley Larsen
független
loneliness is a gun
Play By : Emily Kinney
Hozzászólások száma : 203
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeHétf. 1 Szept. - 20:31

Ellenkezés nélkül veszi át a lámpát, kérdő fénnyel a tekintetében előbb Joshuára pillant, majd a lámpára. Mire újra a férfi arcára vezeti pillantását már érti, miről van szó. Most már ellenkezne, de kénytelen belátni, hogy így lesz a legjobb. Ha megállna, akkor ha a többiek nem is várnák meg, Joshua biztosan nem hagyná magára. Ezáltal rontaná Josh esélyeit az életben maradásra, vagyis szó sem lehet, hogy ellenkezzen.
- Ne haragudj.
A vascsövet viszont hálásan hagyja a lépcső egyik fokán, már kezdett nehézzé válni, hogy mindenhova magával hurcolta és a fogás sem volt a legkényelmesebb rajta. Karjait Joshua nyaka köré fonja, igyekszik kicsit sem szorítani. Már csak az hiányozna, hogy még fojtogatja is a hős lovagját. Lábfejeit is összekulcsolja a férfi derekánál, így próbál segíteni, legalább a kezei szabadon maradjanak.
Olyan jól esne a fejét is Joshua nyakába fúrni és elfeledkezni erről a rémálomról. De nem lehet. Koncentrál, hogy pontosan maguk elé világítson a lámpával. Mivel a fénysugár nem kalandozhat el, a környezetükre figyeléskor a hallására támaszkodik. Távoli hangokat fülelne, ezért meglepi a közeli suttogás, ami láthatatlan mosolyra fakasztja.

- Most már nem is.
Súgja vissza. Tudja, hogy nem garantálhatja egyikük se, hogy nem lesz semmi baj, ezt nem lehet, ugyanakkor jól esik ezt hallania. És ami azt illeti, mondani is ugyanolyan jó érzés.
- Köszönöm.
Visszaadja a lámpát, amint újra a saját lábán áll. A többiek nem túl kommunikatívak, vagy megtárgyaltak mindent, míg ők lemaradtak kicsit. Vagy most már annyira Joshuára koncentrál, hogy őrá jobban figyel és a többiekre kevesebb figyelme marad.
Kilépve még kevesebb figyelme marad, teljesen leköti a buja dzsungel, ahova kilép. Mezítlábas talpának a beton sima hűvöse után nehéz megszoknia a természetes talajt. Óvatosan lépked, inkább féltalpon, ha tehetné talán lábujjhegyen járna. Igyekszik puhán, könnyedén járni, nehogy valami komolyan felsértse bőrét. Az állatok neszezése miatt folyamatosa körbe-körbenéz, nem akar semmire rálépni, azt meg végképp nem akarja, hogy az ő nyakába essen valami.
A nagy szemlélődés közepette – az iránnyal nem sokat foglalkozik, csak annyira figyel, hogy ne maradjon le Joshuától – veszi észre a furcsa lámpákat, hacsak valaki nem hívja fel rá már korábban a figyelmet.

- Ez nem tűnik annyira kintnek. – Válaszolja meg saját korábbi kérdését. – Mi a fene lehet ez a hely? A lépcsőn felfelé nem volt semmi?
Kérdi a többiektől, hátha valamelyikőjük továbbment kicsit felfelé is. Most már nem biztos abban, hogy olyan értelmetlen lett volna felmenni, ha más nem, kizárhatták volna, mint lehetséges útirányt és/vagy megtalálhatták volna esetleg a kijáratot, nagy zöld táblán fehér betűs EXIT felirattal, a kis fehér manus ajtón kilépő piktogramjával egyetemben.
- Te jó ég!
Döbben meg a holttestek láttán és feledi a felfelé továbbszaladó lépcsőfokokkal kapcsolatos fejtegetéseit. Most aztán igazán elfehéredik, ilyen erőszakos halált halt embert még soha nem látott. Igaz, amikor nagyanyja meghalt és lerótták tiszteletüket előtte, akkor is elfehéredett, pedig ő szépen elaludt egy éjjel, és nem szaggatták fel vörösen mellkasát lövések. Mély levegőt vesz, ami a párás, meleg levegőben nem is olyan egyszerű. Szorosan lehunyja szemét, de a tépett sebek így is ott táncolnak a fejében, nem tudja kizárni őket. Ahogy azt a gondolatot sem, hogy a halottak katonák voltak. Katonák. És most halottak. Milyen esélyeik vannak akkor nekik? A pánik hullámai megérintik.
Mivel még soha nem élt át ilyet, nem tudja, hogy a barlangban volt meglepően higgadt a kezdeti sokk után és most reagál normálisan vagy a majdnem láva általi megsülés árnyékában való küzdeni akarása volt a normális és most reagálja túl… vagy csak egy kis adrenalin kéne és feledné a fullasztó meleg ellenére a homlokán gyöngyöző hideg verejtéket. Letörli kézfejére lógó öltönykabátujjal, annak már sajnos úgyis mindegy. De neki, nekik nem, még nem mindegy! Nem adja fel, olyan cukormázas lenne most feladni, a fényes páncélú lovag árnyékában. Hát ezért küzdöttek a szüfrazsettek olyan nagyon?
Menekülési kényszerét próbálja a hasznára fordítani, nem rohan el esztelenül, hanem közelebb megy a holttestekhez, az egyik sárgán remegő fénysugárban ugyanis elkapta egy másik lámpa képét. Jó lenne, ha neki is lenne saját zseblámpája. Ha a többiek már összeszedték, amit lehetett, akkor csak hozzájuk lép, ha mással vannak elfoglalva, akkor viszont összeszorított fogakkal kezd hozzá a kutatáshoz az egyik katona teste mellett guggolva. A vascsőnél hatékonyabb fegyvert is begyűjt, habár még soha nem volt a kezében ilyen, így csak akkor tart magánál, ha senki más nem tart igényt rá. Zseblámpát viszont mindenféleképpen magánál tart egyet.

- Elsősegélycsomag!
Habár nincs még sérült közöttük, de a látottak alapján jobb felkészült lenni mindenre. Kulacs után is elkezd kutatni, netán hátizsákjuk is volt... hogy is szokták mondani? Fél királyságát egy energiaszeletért, vagy bármi cukros dologért!
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeSzomb. 30 Aug. - 21:49

A lentről érkező csapat belépve az ismeretlenbe páradús, meleg levegőre érkezik. Sötétség van itt is ugyanúgy, mint ahonnan jöttek. Több helyütt is látszódnak a piros vészfények. A plafon a rajta lévő lámpák látszólagos kicsiny méretéből következtethetnek rá, hogy valószínűleg ez egy igen magas helyiség lehet.
Az ajtó belsején vaskos kulcslyuk látszik. Valószínűleg ez a zárrész mozgatja a reteszt, ha valaki bentről kíván kifelé haladni. De milyen is ez a bent?
Ritkás aljnövényzet, néhol nagyobb bokorcsoportok, és alacsonyan kezdődő, iszonyatosan sűrű lombozat. Itt-ott csúszó-mászókat is látni, valamint a zajokból ítélve madarak és egyéb állatfajták is képviseltetik itt magukat. Olyan ez, mint egy hatalmas üvegház, éppen csak az üveg hiányzik belőle.
Némi haladás után találhatnak néhány felségjelzés nélküli katonát, akik különböző lőtt és tépett sebekbe halhattak bele. Némelyiküknél még megtalálható fegyvere, lámpája, elsősegélycsomagja.


Sam még időben ér oda, hogy ezek után ketten feszülhessenek neki az ajtónak. A vérmes bestia kitartóan küzd, és pokolian erős. Nehezebb lehet egy megtermett embernél, akár többször is, és bizonyára teste jelentős részét alkotja izomzata. Ennek ellenére - tán a szerencse vagy erős életösztönük okán - hőseinknek sikerül becsukniuk, majd be is zárniuk az ajtót. Bentről még tompa morgást, nagymacskához hasonlatos vinnyogást, és bántóan éles kaparászást hallani. Mindez csupán fél percig tart, míg feladják a túloldalt lévő fenevadak. Sheena pedig az imént egyetlen pillanatra megjelenő huzatban - mely el is tűnt, amint becsukódott az ajtó, ám valamivel az ajtó nyitása után tűnt csak elő - új szagokat vél felfedezni. Némi parfüm, verejték, vélhetően embertől származik. Hiába enyészett el ilyen gyorsan, a veszély érzete még a szokásosnál is éberebbé teszi a bérgyilkosnőt.

/Bátorkodtam annyit írni Sam nevében, hogy segít. Remélem, nem probléma./
/Körváltás: szeptember 5. péntek, 20:00/
Vissza az elejére Go down

Sheena Lawson
mutant and proud

Sheena Lawson
Törvényen kívüli
our time is coming
Hozzászólások száma : 100
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeSzer. 27 Aug. - 18:09

Mintha csak a hatodik érzékem súgta volna, hogy óvatosan közelítsem meg ezt az ajtót, mert talán nem hiába igyekezett zárva tartani azt a halott őr. Talán az ösztöneim is közreműködtek ebben, de amúgy sem voltam soha az a csapjunk a lecsóba típus és nem most fogom elkezdeni, mikor eleve olyan rejtélyekkel találtam eddig szembe magam, amit nehéz vagy egyáltalán nem lehet megmagyarázni.
Bízva abban, hogy Sam érti a dolgát és ő is átlátja a helyzetet, na meg kellőképpen résen van, ha történne valami, elfordítom a fémdarabot, ami valószínűleg kulcsként szolgál.
Nem nyílik azonban könnyen, mintha valami mögé szorult volna, de, ahogy jobban nekifeszülök, hirtelen egy karmos mancs csusszan ki a résen és majdnem eltalálja az ajtónak nyomódó vállam, alig van időm arrébb húzódni, csak ember feletti reflexemnek köszönhetem, hogy nem jutok a katona sorsára.
Most már nem kinyitni szeretném, hanem inkább gyorsan becsukni a nyílászárót, mert a fülembe jutó hangok alapján a karmokkal és gondolom fogakkal is jól felszerelt lény nincs egyedül odaát és számos társa kívánna csatlakozni hozzá, hogy átjusson és belőlünk legyen a fő fogás.
- Segíts! Gyorsan! – erőlködöm mindent beleadva, hogy vissza tudjam zárni még időben.

Sheena Lawson carried out 1 launched of one Hat oldalú dobókocka :
Dzsungel De5
Sheena Lawson carried out 1 launched of one Hat oldalú dobókocka :
Dzsungel De1
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimePént. 22 Aug. - 21:54

Sheena remekül megérzi a veszélyt, talán ezért is gyanakodik egyből csapdára. Bár ki gondolta volna, hogy mindössze egy csapdaként működő helyzettel fog szembetalálkozni? Ahogy arasznyira kinyílik az ajtó, azonnal egy hatalmas mancs csap hősnőnk keze irányába. Úgy tűnik, megtalálták, mi szakította le a katona kezét.
A helyzet azonban fokozódik, ugyanis az eddig beszorulni látszott ajtó nyílni kezd. Ha nem ugranak oda időben, vagy nem fejtenek ki elég erőt, az a valami nem csak a mancsát fogja átdugni a résen...
Némi morgás is hallatszik a túloldalról. Az igazán aggasztó azonban az, hogy nem egy ilyen lény hangját hallják. Benti zajongásukból következtetve a rengeteg vagy a több tucat mennyiségi jelzők talán helytállóak lehetnek.


/Körváltás: augusztus 27. szerda, 20:00. Aki nyomja az ajtót, attól kockadobást kérek. A két összegének legalább hatnak kell lennie, hogy időben vissza tudják csukni az ajtót./
Vissza az elejére Go down

Sheena Lawson
mutant and proud

Sheena Lawson
Törvényen kívüli
our time is coming
Hozzászólások száma : 100
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeSzer. 20 Aug. - 11:01

Sam magyarázata arról, hogy merre járt, a történtek tükrében, egyáltalán nem meglepő, ahogy a lány eltűnése sem lenne, ha előtte nem láttam volna azt a lényt és nem tartanék arról, hogy ez nem a minket ide hurcolók műve. Persze annyira nem ismerem, hogy túlságosan a szívemre vegyem a dolgot, és bár, ha itt lenne, eléggé megnehezítené a kijutásunkat, azért nem hagytam volna itt.
Mondhatni a sors megkönnyítette a helyzetünket, még ha ez kegyetlenül hangzik is.
- Nem hiszem, hogy olyan állapotban lenne, hogy bárkire is veszélyt jelentene, ha egyáltalán életben van még, mert az előbb egy igen csak termetes ragadozó suhant el az orrom előtt, de azt hiszem ténykedése nyomait te is láttad a katonákon. – válaszoltam a kérdésére, mert ezek szerint ő nem látta. – De én is drukkolok a csajnak. – teszem hozzá.
A lövésére majdnem megint ugrok egyet és egy dühös pillantással jutalmazom, amiért nem figyelmeztetett előre, ráadásul érzékeny füleimet is majd megsüketítette a dörrenés, de a ránk potyogó darabok már biztosítanak róla, hogy nem járunk messze az igazságtól, amikor azt feltételezzük, hogy ez valamiféle hatalmas terem, annak ellenére, hogy most a dzsungel jellegzetes éjszakai hangjai most visszatértek.
- Cseszd meg! Legalább szólhattál volna! - morranok rá.
Mikor elindulunk, el kell fojtanom egy mosolyt, mikor az eddig oly higgadt férfi, felvázolja, hogy milyen sorsot szán a minket idejuttatóknak, mert a véleményünk nagyon is egy síkon mozog.
- Szerintem erre nincs még nagyon hihető magyarázat sem és velem kell versenyezned, ha előbb akarod őket, mint én. – villantom rá sárgálló tekintetemet, mellyel folyamatosan pásztázom a környéket, hiszen a piros fények alig adnak annyi világosságot, hogy ne essünk orra, inkább csak irányt mutatnak.
A „külső” falhoz érve, én nem igyekszem több fegyvert magamra aggatni, mert csak gátolnának a mozgásban, a sebesülésem így is eléggé korlátoz, de, ha Sam így érzi jól magát, akkor lelke rajta, ezért inkább az ajtóval foglalkozom.
- Igen! valószínűleg csak akkor leszünk okosabbak, ha sikerül kijutnunk és találni valakit, aki magyarázattal tud szolgálni, hogy mi a fene történt és miért vagyunk itt. – bólintok a meglátására, hiszen tényleg nem érdemes találgatni, bár az ember már csak ilyen, hogy óhatatlanul töri rajta a rejtélyeken a fejét.
A séta során még két rejtett ajtóval és annak halott őreivel találkoztunk, de az nézett ki a legbiztatóbbnak, amit elsőnek megtaláltunk, mert abban volt valami kulcsféle, ezért elsőre talán ezzel próbálkozok meg, mikor a feltörésére vonatkozó szavaim után megpillantom.
- Várj! – intek a felém nyújtott, bajonettel kiegészített fegyverre. – Hátha nem is kell erőszakhoz nyúlni. Megpróbálom kinyitni, hátha sikerül, de állj készenlétben, fedezz, ki tudja mi van e mögött.
Természetesen én is ugrásra készen feszítem meg az izmaimat, mert lehet, hogy van valamiféle csapda, hogy megakadályozzák a kijutást. Aztán, ha nem akadályoz meg benne semmi, igyekszem elfordítani a kis fémlapot a zárban.


Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeVas. 17 Aug. - 10:46

Nem sokkal a lángok, lövések és egyéb zajok elülte után a dzsungel, bármennyire is mesterséges vagy nem, átvált az éjszakai esőerdők zajaira. Bár nagyobb emlősök nincsenek igazán, inkább apró majmok és madarak ricsaja válik a háttérzaj domináns résztvevőjévé.
Sam lövedéke mintha szikrát vetne valamin, de igen messze csapódott be, hangja is alig hallatszott, hát lehetett akár káprázat is. Illetve lehetne, ha néhány üvegdarab nem hullana alá. Úgy tűnik, valamiféle burkolatot mégis sikerült megsértenie.
Sheena a körüljárás alkalmával még két másik a halott kommandós által őrzötthöz hasonló rejtekajtót sikerül kiszúrnia. Ha kör alakúnak feltételezik a csarnokot, akkor nagyjából egyenletesen helyezkednek el, egymással százhúsz fokos központi szöget zárva be a fánál. Azt is felfedezi az állati érzékekkel is megáldott bérgyilkosnő, hogy az elsőként megtalált ajtónál egy a férfi vérével szennyezett fémlap - vélhetően kulcs - található egy zárnak is tekinthető nyílásból. Állásából inkább következtethető, hogy a halott zárta be utolsó cselekedeteként, semmint hogy kinyitni próbálta volna. Elhelyezkedése is erre utal.


/Körváltás augusztus 21. csütörtök 21:00,
az addigi hozzászólások száma nincs limitálva/
Vissza az elejére Go down

Sam Stuart Smith
mutant and proud

Sam Stuart Smith
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Eric Bana
Hozzászólások száma : 109
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeSzomb. 16 Aug. - 20:05

Sam alakváltó társát megközelítve nem cseverészhetett nyugodtan túlságosan sokáig a hajadonnal a hirtelen beállt sötétség miatt. Persze azért egy pragmatikus köszönésnek is betudható kérdést kapott, mielőtt a lány bevetette magát a hirtelen megváltozó fényviszonyoknak köszönhetően egy fa mögé, teljesen érthetően.

-Remélem, nem olyan gondoltad a magyarázatot, hogy nyugatra tartva a negyedik fa után a páfrányos mentén két bozótossal jobbra az óriáskígyó mellett húsz centire, vagy hasonlók... Egyébként így utólag valószínűleg pontosan ott, a pokolban! Megpróbáltam némi felszerelést szerezni, bár a gyorsaságom valamiért rendre megtréfált, de ahogy látom, részben feleslegesen tettem, és addig ti sem unatkoztatok...

Ecsetelte a fickó, miközben a talajhoz minél közelebbi fénypontokat igyekezett szemügyre venni, s csak akkor szólalt meg újra rövidesen ismét, mikor Sheena adott hangot félbemaradt szitkozódása képében nem tetszésének.

-A számból vetted ki a szót...!

Bólintott a zsoldos egyetértve a lánnyal, majd becélozta hangtompítós fegyverével az egyik rőt pontot a terem mennyezetén, és gondos célzás után kissé mellé lőtt, hogy megtapasztalhassa, a kilőtt lövedék hatásai miképpen jelentkeznek a magasban: lepotyog-e valami a becsapódás következtében, szikrát vet-e valamin a golyó, gellert kap-e valamin, vagy netán zajtalanul és akadálytalanul halad tovább, mintha nem lenne semmi, amit érhetne, amibe becsapódhatna, vagy mintha nem is létezne a pályájára indított lőszermag, netán esetleg bármilyen érdekes eseményt eredményez-e ezen ténykedése.

-Látom. De lehet, hogy mégjobban aggaszt az, amit nem látok, hogy a fene enné meg... Például, hogy a harmadik társunk hol van, nem szeretnék ropogósra sülni, meg azt sem, ha baja esne, nem neki való ez a terep szerintem.

Morgott vissza Sheena magától értetődő felvetésére a helyzetnek megfelelően "kedélyes" hanghordozással, majd saját maga kérdezett.

-Mi volt közel?

Vett fel ösztönösen egy alacsony lőpozíciót részben a harcias teremtés felé fordulva érdeklődése közben, s a tisztás szélét kezdte el pásztázni tekintetével-figyelmével, hogy szükség esetén nagyobb eséllyel tudja támogatni őt tűzfegyverével, mivel a sötétség beállta végett saját maga nem láthatta, nem vehette észre a nagyragadozót, és eddig még nem találkozott vele, vagy akár csak nyomaival, leszámítva pusztításának valószínű eredményeit, a megannyi széttépett hullát, pontosabban zömében azok egyes részeit. Felelet helyett azonban egy újabb fontos és rejtélyes helyzetre hívta fel Sheena a figyelmét, s ily módon -bármennyire is nem tetszett ez a hajdani specialistának- egy gonddal kevesebb lett számára, amiért aggódhatott.

-Nem látom egyértelmű nyomait annak, hogy baja esett volna, sőt semmi értelmezhető nyomot nem látok. Talán még több volt benne, mint amit eddig mutatott, és neki már sikerült megoldania a helyzetet. Reménykedjünk benne! Szurkolok neki. Mást úgysem nagyon tehetünk, és nem maradhatunk itt, egy helyben sem! Indulnunk kellene...

Suttogta a szőkeségnek, aki eddigre már eljutott a kardforgatóig. Eztán meghallgatta még az ifjú, harcias nő véleményét, majd mellélépve rövidesen elindultak együtt az egyik irányban, hogy maguk mögött hagyva jelen helyzetüket megvizsgálhassák az egyik fényforrást, s ezzel is közelebb juthassanak talán problémás helyzetük végső megoldásához.

-Egyetértek! Mindazonáltal akárki is legyen emögött, legyen ez patkányfutam, kutatólabor, vagy valami idióta sportesemény, vagy bármi más, ha a kezeim közé kerül, személyesen garantálom neki, hogy az lesz életének legrosszabb és egyben utolsó napja, hacsak nem tud valami hihetetlenül jó magyarázattal szolgálni, de valószínűleg akkor is...

Jegyezte meg haladtában társnőjének szánva szavait, merthogy hosszú út vette kezdetét. A hosszas gyaloglás közben persze óvatosságukból egy fikarcnyit sem vesztettek, s igyekeztek a lehető legkisebb részletre is felfigyelni, bár szerencsére körültekintő magatartásuk egyelőre szerencsére feleslegesnek mutatkozott. Út közben persze igen sok felmerülő kérdés jutott eszébe Smith úrnak, ám ezekkel egyelőre rendszerint nem foglalkozott hosszasan, a téma feszegetését magában elnapolta, gondolta a válaszok firtatása más időkre tartozik, s számára jelenleg jóformán csak az "itt és most" létezett. Ily módon jutottak el mutánstársával párban az egyik fényforráshoz, a gigászi csarnok faláig is, majd onnan tova az elesett katona teteméhez, s azon a vér által részben kirajzolt ajtóig. A "gyalogtúra" alatt Sam magához vett egy újabb fellelt tűzfegyvert és tőrt is, talán tudtán kívül Megara áldozatának csúzliját, vagy egyet a szörnyeteg prédáié közül, s igencsak örült a tartaléknak.

-Sajnos nem tudom a válaszokat. De azon leszek, hogy kiderítsem őket, a felelősök szándékairól pedig egyelőre szintén lövésem sincs, talán nem is lehet. Viszont egyelőre próbáljunk meg túlélni és kijutni valahogy, aztán majdcsak élünk a lehetőséggel, ha netán adódik olyan, aminek kapcsán az okokra is ráláthatunk. Ami a "szimulációt" illeti, valóban nem semmi a dolog, bár igazából én már semmin sem lepődöm meg, azok után amiknek magam is részese voltam. A magunkfajta bármilyen tájékozott legyen is, azt hiszem mondhatom, hogy igencsak kis szegmensére lát rá a világnak.

Mondta Sheenának megjegyzéseire válaszul mikor újra szóba elegyedett vele a lány, s bólintva nyugtázta az elhangzottakat, majd szó nélkül a hullához baktatott, s óvatosan, csapdától is tartva valósággal kifosztotta a holttestet: magához vette a tartalék tárakat, a jókora pengét, és amit csak hasznosnak ítélhetett.

-Ezzel a sok cuccal már lassan úgy érzem magam, mint egy vásári mutatványos... Persze, örülök, hogy legalább teljes a szerelés, ki tudja, mire lehet még szükség, megnyugtat valamelyest ez a tudat. Legalább eszközökből nincs hiány! Igaz,ha neki nem sikerült elkerülnie a végzetét ezekkel az eszközökkel, mi sem bízhatunk bennük éppenséggel vakon!

Morgott közben a zsoldos, majd a tetemtől elcsaklizott bajonettet a legfrissebben talált fegyverre rögzítette annak szakszerű módja szerint.

-Feszítővas ugyan nincs, de talán ez is megteszi... Ha nem működik a dolog, még megpróbálhatjuk szétlőni is az ajtót, bár nem sok reményt fűzök a dologhoz. Ha odaáig jutnánk, majd kérlek húzódj addig a falhoz, nehogy eltaláljon egy megpattanó lövedék!

Szólt a párduclányhoz, aztán maga is alaposan szemügyre vette az ajtót, s a szerinte legalkalmasabbnak tűnő ponton neki is esett a nyílászárónak a feszítővasként használt fegyverrel, szükség esetén Sheena segítségét is kérve a művelethez, elvégre két test erősebb mint egy, s ilyen téren, ha a túlélés volt a tét, a férfi sosem volt szívbajos. Abban ugyan nem kételkedett, hogy az erős fegyverfém nem bírta volna a terhelést, legfeljebb kettejük izomereje, vagy a fegyverek tűzereje mutatkozhatott elégtelennek a feladat elvégzéséhez. Amennyiben nem sikerült kinyitniuk az ajtót a feszegetéssel, a hangtompítós fegyverrel meg is kísérelte Sam átlőni a kritikus pontokon az ajtót az immár felvázolt, számukra biztonságos módszer szerint. Természetesen a be- vagy kijutás lehetőségének biztosítási kísérletei mellett azért környezetüket továbbra is figyelemmel kísérték, elvégre a helyszínen nyugvó katona sem a saját életét oltotta ki.


A hozzászólást Sam Stuart Smith összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 22 Aug. - 0:10-kor.
Vissza az elejére Go down

Sheena Lawson
mutant and proud

Sheena Lawson
Törvényen kívüli
our time is coming
Hozzászólások száma : 100
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeSzomb. 16 Aug. - 13:48

Én általában hallgatok a megérzéseimre és ez most sincs másként, bár azon csodálkozom, hogy ennyire bolondot tudtak csinálni az érzékeimmel eddig is, ami azt jelenti, hogy nagyon élethűen kellett megalkotni ezt a szimulációt, ami olyan fejlett technikát feltételezett, amivel még soha sem találkoztam. És ez aggasztott! Nagyon aggasztott, hiszen valaki igen csak vette magának a fáradtságot, hogy idecipeljen és nem csak engem, hanem ott volt még Sam és a lány is. Aztán meg ott voltak azok a kommandósok, akiknek mostanra jóformán csak a maradványai maradtak és akkor még arról a lényről nem is beszélek, aki itt a legnagyobb pusztítást okozta. Mind, mind újabb kérdéseket vet fel és ebből a legnagyobb, hogy MIÉRT? Kinek és mi célja ezzel?
Viszont azt hiszem valami hiba történt a számításba mert szerintem a leállás nem volt bekalkulálva, ahogy a katonák halála sem. Legalábbis ez a véleményem, miközben a jelzőfényeket követve elérek egy hatalmas méretű fához, aminek a tetejét sem látom, hiszen az már a sötétbe veszik, ahol már semmilyen fény nem világít és az én érzékeny szemem sem lát el odáig. De szinte érzékelem a hatalmas méreteket.
Úgy néz ki, hogy ez ennek a helynek a központja, ezért nem ártana megtalálni a széleit sem, hátha akad valami kijárat, hiszen a kommandósoknak valahol csak be kellett jönni a számításaim szerint.
Beletelik vagy egy fél órába mire elérjük a külső falat, amivel be is bizonyosodik, hogy ez egy hatalmas terem, ahogy mellette lépkedek már egy ideje.
- Soha nem hittem volna, hogy ilyen létezhet, hogy valaki megalkosson egy ilyen szimulációt. – mondom halkan Sam-nak, ha velem tartott eddig. – Vajon csak a kísérleti nyúl szerepét tartogatták nekünk? És miért? Miért éppen mi? És vajon mi a fene történhetett, mert, hogy nem szándékosan fedték fel ezt az egészet abban biztos vagyok. – intettem körbe, aztán megláttam valamit. – Nézd, egy ajtó……….és még egy holttest. – váltottam futásra és álltam meg aztán a félkezét vesztett katona mellett, belenézve az üveges szemekbe. – Valami megakadályozta, hogy ő kimenjen, vagy ő akadályozta meg, hogy valaki vagy valami kimenjen? – ez egy jó kérdés volt, de most egyelőre azon igyekeztem volna, hogy mi kijussunk innen, ezért az ajtóhoz léptem és igyekeztem találni rajta valami nyitószerkezetet, mivel első látásra zártnak tűnt.
- Gondolom nincs nálad feszítővas? – kérdeztem csak úgy mellékesen Sam-tól.

Sheena Lawson carried out 1 launched of one Hat oldalú dobókocka :
Dzsungel De6

Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeKedd 12 Aug. - 21:58

A vörös vészfények sugárirányban terjednek. Ennek egyértelmű középpontja egy hatalmas kerületű fa, mely egészen magasra nyúlik. Igaz, a tetejét esélye sincs meglátni a duónak, hiszen az égbolt fénye kialudt. Annyi bizonyos, sok-sok égi vészfényt kitakar lombjával.
Hamar bizonyossá válik, azaz röpke félórányi gyaloglás után, hogy a dzsungel tulajdonképpen egy hatalmas helyiség. Falát hosszas menetelés útján sikerülhet csak körbejárniuk, ám eközben senki sem zavarja meg őket.

Az egyik falnál megtalálhatják vér által kirajzolva az egyik felét egy rejtettnek szánt ajtónak, illetve egy karját tőből elveszített kommandós holttestét. Ülő pozícióban érte a vég, miután vörös foltot hagyott maga mögött a mohával borított burkolaton. Vélhetően ő maga csukta be azt az ajtót. Nem valószínű, hogy tervezett visszatérni oda. Most már nem is nagyon lesz rá lehetősége...


/Körváltás: augusztus 16. szombat, 16:00.
Egyúttal kérnék a két karaktertől egy-egy kockadobást./
Vissza az elejére Go down

Sheena Lawson
mutant and proud

Sheena Lawson
Törvényen kívüli
our time is coming
Hozzászólások száma : 100
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitimeSzomb. 9 Aug. - 12:05

Bár nem egyszerű a sebesülésemmel felszerelkeznem, azért a túlélésem érdekében természetesen mindent megteszek és ebben egy kis fájdalom nem fog megakadályozni. Voltam én már ennél neccesebb helyzetben is, így egy két grimasz után, már eléggé úgy éreztem, hogy kellően elláttam magam, mint a sebesülésemet, mint a felszereltségemet illetően.
A felső mellény zsebei be beletömködtem mindenféle kötszert, tartalék tárakat, taktikai lámpát és a rádiót is, ha esetleg megszólalna, akkor tudjam merre mozognak a csipet-csapat életben maradt tagjai, már ha maradt valaki életben. A nadrág zsebembe is jutott még némi energiaszelet, amiből gyorsan be is kaptam egyet, az övemre akasztottam két kulacsot is, amiben aránylag friss víz volt, ahogy megállapítottam.
Mikor aztán visszatérve a lányhoz éppen végeztem az ellátásával, és azon töprengtem vajon mit kezdjek vele, ismerős illat kúszott az orromba, hiszen kiélesedett képességeim időben tájékoztattak a közeledőről, majd a hangját is meghallottam.
- Tudom! Hol a pokolban voltál? – üdvözöltem kedvesen, de további csevejre nem kerül t sor, mivel a fényviszonyok villámgyorsan változni kezdtek és először azt hittem valami nagyobb repülőalkalmatosság takarja ki a napot, gyorsan egy fa mögé gurultam.
Pár pillanat múlva kiderült, hogy nem erről van szó és meg vallom őszintén, kissé döbbenten bámultam fegyverrel a kézben a fejünk fölött kigyúló vörös pontokat.
- Azt a ku…… - sziszegtem, nem éppen nőiesen, mert nagyon kezdtem valamiféle laboratóriumi patkánynak érezni magam, akivel fura kísérletet folytatnak. – Ne félj nem lőlek le, de gondolom te is látod, amit én. – bökök a kicsit horrorisztikus fényben a vörös, lámpára hajazó pontokra.
Aztán azzal a lendülettel vetem magam hátra, ahogy egy sötét árny, egy nagymacska sziluettje, elsuhan előttem, vészesen közel. A nyelvemre toluló káromkodást, most megtartom magamnak.
- Ez közel volt! – mászok vissza a kis tisztásra, ahol Samet veszem ki a letakart lámpájával.
Én is bekapcsolom hasonló módon az enyémet és most viszont dühösen felszisszenek.
- A lány! – irányítom a fényt annak hűlt helyére. – A fenébe! Valami elvitte!
Közben most már alaposabban szemügyre veszem a férfit, aki láthatóan szintén nem vesztegette az idejét és, ha a szagáról nem tudnám megállapítani, hogy kicsoda, könnyen valamelyik támadómnak vélhetném. A ledobott mellényekre nézve, még egy mosollyal is megajándékozom, hiszen láthatóan rólunk sem feledkezett el közben. Milyen gáláns lovag!
- Ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy ez valamiféle zárt tesztpálya, vagy hasonló és nem is vagyunk a dzsungelban. Ha így van, akkor ilyet még soha nem pipáltam, nagyon komoly dolog. És persze nem igazán tetszik, hogy én vagyok a patkány a kísérletben. – válaszolom fojtott, dühös hangon. – Igen, érdekesek, mintha valami irányt mutatnának, bár lehet, hogy pont az a cél, hogy arra menjünk. - vonom meg a vállam. – De, nem hiszem, hogy túl sok választásunk lenne. Nézzük meg, de próbáljuk fedezni egymást, amennyire lehet. –emelem készenlétbe a gépkarabélyt, majd megindulok a legközelebbi vörös pont felé.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Dzsungel
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Kalandok, események :: Kalandok, mesék :: Iskolakerülõk - Csodaország, avagy hol is vagyunk?-