we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Első kopogás Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Első kopogás Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Első kopogás Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Első kopogás Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Első kopogás Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Első kopogás Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Első kopogás Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Első kopogás Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Első kopogás Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Első kopogás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Emma Frost
mutant and proud

Emma Frost
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Yvonne Strahovski
Hozzászólások száma : 281
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimeHétf. 20 Okt. - 15:50




Emma & Zane



Nem titok előttem Zane címe, noha eddig nem állt szándékomban otthonában felkeresni. Igazából a mai is csak egy hirtelen ötlet, az a fránya kíváncsiság, mi fúrja az oldalam, mi nem győzi kivárni, míg a klubban összetalálkozunk. Mert hogy érdekes információ jutott el hozzám, mi arra késztetett, hogy a vállalattól csak úgy találomra ide hajtsak.
Kecsesen szállok ki a Corvette-ből az elegáns torony előtt. Látszik, ahogy a környéken is, hogy nem épp a szegényebb régió lakja, bár az én tágas kertem után számomra kissé szűk és fojtogató.
A portással nincs gondom, igazából az egyetlen információ, amire szükségem van tőle az Zane jelenlétével kapcsolatos. És miután számomra pozitív a válasz választok egy liftet és a megadott emeletre repíttetem magam.
Szerencsére ezek nem azok a bérházak, ahol egy szinten vagy egy fél tucat lakás lakik, mocskos folyosókkal ölelve, kopott névtáblábbal. Egy, legfeljebb két apartman foglal el egy szintet, így gond nélkül lelem meg azt az ajtót, mi a Futómtól elválaszt.
Ékszertelen kezem hamar a csengőre tapad, csak egy pillanatig, míg meghallom a dallamot, aztán lépek is egyet hátrébb, neohy beessek a nyíló ajtón. Igazából nyugodtan hazamehettem volna, vagy akár telefonon is érdeklődhettem volna, de valahogy a személyes találkozás jobban vonzott. Még átöltözni se mentem, az irodában viselt hófehér kosztümöt viselem, melynek szoknyája alig ér a térdemig, blézere sokat sejtetően nyílt meg az egyik "elfeledett" gomb okán. Lábamon magassarkú fehér cipő emeli ki vádlim, teszi nőiessé, kecsessé járásom. Szőke tincseim kontyba, legalább is reggel abba kötöttem, mostanra viszont jó néhány szál kiszökött, lágyabbá téve a merev hajformát. Arcomon árnyalatnyi, halvány smink, ajkamon meglepő mód halványpiros rúzs. Kiegészítőként cseppnyi gyémánt fülbevalót viselek és kicsiny fehér kézitáskát.
Vissza az elejére Go down

Dr. Zane Timothy Helmsman
mutant and proud

Dr. Zane Timothy Helmsman
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Terry O’Quinn
Hozzászólások száma : 426
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimeKedd 21 Okt. - 1:15

Manhattan Upper East Side részén, nem messze az Ötödik sugárúttól található rezidenciáma, az egyik lakóház legfelső emeletén. Lakhatnék előkelőbb helyen is, de praktikussági okoból ez felel meg számomra. Elsősorban azért, mert könnyebben betudok jutni munkahelyemre, s a Pokoltűz klub sincs messze annyira. Meg aztán nem is igénylem a nagy cécót magam körül. Egyszerűen és szerényen élek, már ahhoz képest amekkora a vagyonom. Igaz, azért a legfelső emeleten van lakhelyem, előkelően van berendezve, de igazából hat legénylakásnak mint igazi lakóhelynek, ahol emberek élnek. Jószerével csak reggel és este vagyok itt, meg éjszaka, alvással eltöltve az időt. Hétvégén is gyakorta távol töltöm el az időt. Ma is fáradtan érkeztem haza hószín DeLoreanben, mit külön garázsban parkoltatok. Nem terveztem már kiruccanást, nem volna illő a kormányzójelöltet leendő rangjához nem illő szórakozóhelyen látni. Legalábbis tanácsadóim szerint. Így kénytelen vagyok a magam alkoholos italait fogyasztva ellazulnom. Ott is pihen már egy pohár scotch az asztalon, jég nélkül, az csak elrontaná. Közben egy aktát olvasok. Nem szakmait, hanem választással kapcsolatosat. Mostanság egyre több idejét köti le, pedig a laboratóriumban is akad bőven feladat, nem beszélve a speciális fejlesztésekről. Túl sokat vállaltam fel, talán valóban korai volt jelöltségem. Most már nem futamodhatok meg, elindult a versengés. Emellett ösztönös vágyam a felfedezésre sem hagy csillapodni.
Megszólal a csengő. Meglepetten tekintek az ajtó felé. Ritkán van vendégem, mondhatni csak akkor, mikor várok valamit. Ám ilyesmire nem emlékszem. Ledobva íróasztalomra a papírokat poharam mellé felkelek székemből is elindulok megnézni ki zavarta meg estémet. Kinyitva az ajtót feltárul lezser alakom. Persze napi hószín öltözetemben vagyok, de zakómat már elraktam a szekrénybe és bíbor nyakkendőm sem öleli körül nyakamat. Fehér ingem két felső gombja is kigondolva, elég levegőt nyújtva. Egyedül fehér színben pompázó nadrágom és cipőm makulátlan.
- Emma? – tágulnak nagyra zöld íriszeim amint megpillantom becsengetőmet, ki nem más, mint a Fehér Királynő. Gyorsan végig viszem rajta tekintetemet, hogy meggyőződjem arról, nem szemem káprázik, illetőleg nem-e imposztorhoz van szerencsém. De a makulátlan külső mit első osztályú ruházat tesz még szembeötlővé, nem hagy bizonyságot afelől, hogy ő az. Egyedül ajakrúzsa hagy bennem némi zavart. Meglepettségemben nem is tudom, hogy üdvözöljem.
- Gyere be! – állok félre az ajtóból és eresztem be őt. Tágas nappali szobám, csupa ablak, kevés bútor és személyes tárgy jellemzi, egy igazi legénylakás. Kezemmel intek az egyik bőrfotel felé, hogy foglaljon valamit. Még mindig zavart vagyok váratlan megjelenése kapcsán. Ez persze nem ok nélkül van. A szerelemhajókázás óta kommunikációnk lecsökkent, az is hivatalos dolgokra koncentrálódott. Távolságtartásom ebből ered.
- Iszol valamit? – kérdem, miközben elmegyek szobámba a saját poharamért.
Vissza az elejére Go down

Emma Frost
mutant and proud

Emma Frost
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Yvonne Strahovski
Hozzászólások száma : 281
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimeKedd 21 Okt. - 9:30




Emma & Zane



Elégedetten szemlélem arckifejezését, meghökkenését. És míg ő a bizonyosság okán mér végig, addig én csupán kedvtelésből teszem vele ugyanezt.
- Meglepettnek tűnsz - jegyzem meg, miközben halvány mosoly vibrál a szám sarkában. Az invitálásra persze beljebb lépek, egyetlen pillantással mérve fel az elém táruló terepet. Mivel magam is luxushoz vagyok szokva, így nem kezdek el csodálkozni, nem méltatom a hely nagyszerűségét. Hisz számunkra ez normális, ez a megszokott.
A felkínált fotelnek viszont csak a karfájára ülök, legalább is egyenlőre. Nem mintha azonnal távozni óhajtanék, vagy épp a sarokba szorított vad feszengene bennem. Pusztán épp eleget ültem ma az irodában, testem a mozgást kívánja, az úszást vagy futást, teljesen mindegy. De jobb szeretem letudni a "kötelességeket", mielőtt valóban kikapcsolódhatnék.
Lábaim kissé kinyújtom, bokában keresztezve, ahogy azt tanították, ahogy azt egy úrihölgynek illik. Ezek az apróságok valahogy bennem maradtak, akármennyire is dacoltam egy időben származásommal, mostanra látom a hasznot is belőle.
- Egyenlőre ásványvizet, ha lehet. Autóval jöttem - jegyzem meg, végig követve minden mozdulatát, ahogy elsiet egy másik helyiségbe, majd hamarosan aranyló itallal töltött pohárral tér vissza.
- Dicsérném a lakásod, de félek, a puritán jelző nem túl kedves - mosolyodom el, magam helyett a táskám ejtve a fotelbe, felszabadult ujjaimmal egy-két kósza tincset simítva a fülem mögé.
- Próbálom belédtekintés nélkül megfejteni, vajon a váratlan látogatásom okozta meglepetés zavart össze, vagy az elmúlt napok tettek teljesen rideggé velem szemben? - vetem fel, és amint a nekem töltött poharat nyújtja, nem csak hogy átveszem azt, de ujjaimmal finoman végigsimítomkezét is, mintegy jelezve, akaratlan, vagy épp tudatosan súgva, számomra a helyzet milyen állapotot ölt.
Vissza az elejére Go down

Dr. Zane Timothy Helmsman
mutant and proud

Dr. Zane Timothy Helmsman
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Terry O’Quinn
Hozzászólások száma : 426
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimeKedd 21 Okt. - 10:14

- Meglepett is vagyok! – felelem enyhe ingerültséggel hangomban. Mint mikor a sakkjátszmában az ellenfél egy teljesen váratlan és előre nem látott lépést tesz. Jelen helyzetben váratlan vendégem jötte adja az érzelmi zavar alapját.
Sosem értettem, hogy egyesek miért nem a funkciójának megfelelően használják a különféle tárgyakat. Jelen helyzetben az ülőalkalmatosságot. Annyira kényelmes lenne az a karfa? Pedig sokkal keményebb a bőrhuzata mint az ülőkének. Láthatóan igen kényelmesen helyezkedik el rajta, még hosszú virgácsait is kinyújtóztatja. Csodálatos!
Saját poharam behozatala után a konyhába libbenek és kerítek a hűtőszekrényből egy üveg ásványvizet, mellé poharat. Persze illendőn töltve tálalom Emma elé, de úgy vagyok vele az utántöltést megoldja manuálisan.
- Köszönöm, de helytálló megfogalmazásod. Lakberendezésem egyszerű. Nem kívánom a feltűnő darabokat, leszámítva azt a pár régészeti tárgyat, mit egyiptomi nyaralásom során szereztem. – mutatok fel a falra, melyen kisebb fáraóforma szobrocskák vannak felerősítve, vagy az egyik vázára az asztalon.
- Persze ezek csak azért lehetnek itt, mert a régészcsapat anyagi támogatója vagyok. Mindig küldenek jelentést a fejleményekről. – telepszem le a vele szembe lévő fotelbe, belekortyolva italomba.
- Ha már nem néztél belém, így megmondom: váratlan jöttöd. Ritkán van vendégem és azok is általában lebeszélt időpontra jönnek. De azért az elmúlt napok eseményei felvetésed is helytálló. Nem reméltem, hogy ilyen hamar újból négyszemközt leszünk. Ráadásul a lakásomban. Italátadási kézsimítása persze nem hagy hidegen, libabőrös leszek egy röpke pillanatra. Tapasztaltam már gyengéd érintéseit, hogy azok nem véletlenek. Ám én a szóból értek, ezért kérdezek.
- És minek köszönhetem váratlan, meglepő látogatásodat szerény hajlékomban? – kérdem, miközben összefonom karom mellkasom előtt.
Vissza az elejére Go down

Emma Frost
mutant and proud

Emma Frost
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Yvonne Strahovski
Hozzászólások száma : 281
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimeKedd 21 Okt. - 11:50




Emma & Zane



Ahogy "illik", megtekintem a dísztárgyakat, elismerésem jeléül aprót biccentek. Sok újgazdag azt hiszi, attól lesz ő is olyan, mint a többi, hogy tucatszám vásárolja a különböző hivalkodó tárgyakat, melyekről szinte ordít: "drága vagyok, sokba kerültem, a gazdám bővelkedik a pénzben". Noha az igazán kifinomult gazdagok tudják, olykor a kevesebb több. Mint Zane-el is. Sokan csak tucatkereskedőknél látható másolatnak hinnék a maszkokat, ám értő szemek hamar észreveszik, egytől egyig valódiak, ittlétük igazi kiváltság a tulaj számára.
- Olykor hajlamos vagyok kiváltságosnak érezni magam. Olyannak, aki felrúghatja mások szabályait és sajátjai szerint léphet - jegyzem meg mosolyogva. Talán valóban meglepő, hogy csak úgy beállítok hozzá. Másnak talán nem is nézné el, még ennyire sem, mint nekem. De én talán valóban különleges vagyok.
- Nem remélted.. Úgy hiszem, rengeteg megbeszélni valónk van. És erre a klub nem alkalmas, a tegnapi meglepetésszerű vendéget tekintve saját otthonom se - mosolyodom el, újabb biccentéssel köszönve meg az italt, és azonnal aprót kortyolok is belőle.
- És bár hirtelen volt az ötlet, hogy meglátogassalak, mint látod egyenest az irodából jövök, még is úgy érzem, nem lett volna tisztességes újfent téged rángatni el magamhoz - teszem még hozzá, mintha valóban eme illem hajtott volna. Pedig csak a türelmetlenség, és részint a kíváncsiság is, miféle otthona lehet. Mert ez is sok mindent elárul egy emberről, akárcsak gondolatai.
És mintha csak szavaim óhajtanám alátámasztani kelek fel, az asztalra téve poharam, és sétálom körbe a nappalit, olykor megérintve egy-egy maszkot, vagy bútort. Persze kellő óvatossággal, hisz ezek nem tapogatnivaló kiállítási darabok. Arról nem is beszélve, milyen jól esik testemnek még ez az egyszerű mozgás is.
- Miért zárkózol el, Zane? Miért érzed úgy, hogy védekezned kell? - kérdem mosolyogva, kezemmel most összefont karjait érintve, ám itt már elidőzök pár pillanatig, hisz ő nem egy a díszei közül, őt talán a történtek ellenére is bátrabban érinthetem.
- Érdekes vagy inkább meglepő dolog jutott a fülembe - felelem, ám szabad kezem a halántékomra bök, mintegy jelezve, nem volt egészen szándékos az információ átadás.
- Mondhatnám, úgy érzem, titkolsz előlem sok mindent. De ez így nem lenne helyes, hisz nem titoknak érzem, nem érezhetem, mivel épphogy csak elkezdtük megismerni egymás. Mégis.. Avatatlan gondolatok azt sugallják, Xavier csapatát egy Helmsman erősíti. Csak nem rokon? - firtatom, elvéve kezem karjáról, hacsak ezidő alatt nem mutatta ragaszkodását valamilyen mód.
Vissza az elejére Go down

Dr. Zane Timothy Helmsman
mutant and proud

Dr. Zane Timothy Helmsman
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Terry O’Quinn
Hozzászólások száma : 426
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimeKedd 21 Okt. - 12:37

Nem sznobságból tartom a tárgyakat, hanem mert szeretem őket, tetszenek. Különösen gyűjteményem éke, mit külön tárolok. Ahhoz még valamiféle vonzalom is köt. Nem csoda, hogy annyira óvom.
- Ismerve múltadat ezen nem vagyok meglepődve. – felelem nem tetetett visszafogottsággal, hiába is mosolyog rám. Jó, nem a sértettet játszom, csak morcos vagyok, mert félbe kellett szakítanom munkámat. Pedig holnap estére jó volna prezentálni valamit.
- Valóban, megbeszélnivalón az akad. S miből gondoltál arra, hogy rezidenciám kellően biztonságos erre a célra? – kérdem.
- Ó, tehát hirtelen felindulásból elkövetett látogatás ténye forog fent. Ráadásul nemes célzattal. Rendben van. – enyhülnek meg vonásaim. Smaragd tekintetem szótlan követ a szobát körbejáró Emmát. Szólni nem szólok az érintésre. Nem szokásom fogdosni őket, de valahogy felkellett kerüljenek a falra. És ez nem a lábam segítségével történt meg. És a jobb darabok vannak kiállítva, mik csak úgy nem porladnak össze. Ahogy én sem keze nyomán.
- Talán azért, hogy meg ne bántsalak. – felelem, s bár jó érzés ujjait karomon tudnom, egyenlőre nem változtatok kéztartásomon.
- A füledbe? – pillantok gyémántokkal ékes érzékszervére miket szőke hajzuhatagja rejt el máskor előlem. Persze csak retorikai kérdésem, hisz bizonyosan telepatikus képessége folytán szerezte meg azt a bizonyos információt. Amit hallva megrezzenek. Újfent meglepettség mi rögvest haragba csap át amit az emelkedő adrenalin szint, valamint kezeim ökölbe szorulása jelez.
- Előled semmit sem titkolhatok el, nem mintha akarnám. Csak arról a Helmsmanról még nem meséltem neked. – emelem rá tekintetemet, miből csak úgy süt a harag. Persze ha belém tekint rögtön rájöhet, hogy nem irányába. Hanem a másik Helmsman felé.
- És igen, rokon. Olyan rokon, mint neked Kayla. ”Kellemetlen rokon.” – teszem magamba hozzá, így jelezve mit is értek igazán szavaimon.
- Ő az öcsém. Titus Augustus Helmsman. És a jelek szerint igen ostoba munkahelyet választott magának. Csak tudnám miért. – kezemmel a pohárért nyúlok, hogy a benne lévő alkoholtartalmú itallal oltsam haragom tüzét.
- Elmondjam vagy inkább megmutassam? – kérdem, mert nem vagyok biztos benne, hogy a hajón történtek után miképpen is kívánja megtudni az információkat, tekintve, hogy ott is túl sok mindenre derült fény emlékeimből. Félő, hogy itt is ilyesmire kerülhet sor. Ennek kockázatát talán ő is belátja. Ám rajta áll a vásár. Én ha akarnám se tudnám emlékeimet a fejébe vetíteni. Csak ő tud olvasni bennem, amit még szoknom kell, de egyre kisebb bennem az ellenszenv.
Vissza az elejére Go down

Emma Frost
mutant and proud

Emma Frost
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Yvonne Strahovski
Hozzászólások száma : 281
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimeKedd 21 Okt. - 18:06




Emma & Zane



- Meg ne bánts? Mi kívánkozna ki belőled, ami szerinted bántana engem? - csapok le kíváncsian a szavaira. Talán a visszautasítás, vagy is inkább ridegség efféle érzelmeket váltana ki belőle? Sértettség, visszavágás? És mégis, úriember módjára nem szól, legalább is nem úgy, hogy az valóban sértő legyen, csupán a magvát hinti el a dolognak. Ügyes, igazi politikus már.
Ám inkább áttérek az új információra, hisz az most érdekesebb, égetőbb. Mert jó lenne tudni, az emlékében látott lányon kívül hány testvére van, hány mutáns, hisz csak akkor kerülhetett az a bizonyos fivér a birtokra. És legfőképő, melyik válhat hasznunkra és melyik lehet ellenség?
- Kezdem azt hiszem, elég sok mindenről nem meséltél még. De mint említettem, még annyira korai fázisban vagyunk, hogy nem veszem titkolózásnak. Mert ha akarsz, tudsz. Hisz bizalmam élvezed, és ebből kifolyólag nem ellenőrzöm minden lépésed, minden gondolatod - erősítem meg újfent azt, amit már korábban is mondtam. Persze megint más, hogy olykor felülírom saját szabályaim, ha valamit tudni akarok, legfeljebb nem árulom el, hogy tudom, meghagyva másokat a titok birtoklásásnak hitében.
A fellobbanó haraggal nem is foglalkozom, ha felém irányulna, majd lecsillapszik, vagy felrójja nekem, hogy ne kutassak a családi száljaiban. Ha meg fivére felé, akkor nem is érint. Kayla megnevezésére viszont én kapom fel kissé a fejem, most én mérem végig meglepetten, ám az elraktározott információ mellett tovasuhanok most a témán.
- Ezek szerint ő nem olyan józan, mint te. Xavier megvezethette a maga idealista álomképével. De mutáns... Mondd, a húgod is az? - kérdem, ha már itt tartunk. Egyenlőre ennyi testvérről tudok, de immár jobb tisztába tenni a dolgot. Közben egyet oldalt lépek, hisz nem fogott rá kezemre, nem nyúlt utánam, én pedig nem támasztékot keresek rajta.
- Ez csak rajtad múlik, Zane - vonom meg kecsesen a vállam a lehetőségeket hallva.
- Neked kell eldönteni, mennyire részletesen kívánod velem megosztani az emlékeid. És hogy a legutóbbi után mennyire vágyod? - teszem még hozzá. Mert azért igen megterhelő volt, azt hiszem mindkettőnk számára a játéknak indult emlékmesélés. Mind fizikailag, mind lelkileg. De én persze nem zárkózom el, jobb szeretem megélni, mint hallani, de a döntést rá bízom. Ha szavakban kívánja, hát visszasétálok a kínált fotelhez, most rendeltetésszerűen foglalva benne helyet. Viszont ha újabb emléktúrát óhajt, hát ismét mögé lépve simítom kezeim halántékára, lehunyt szemmel keresve, koncentrálva a kívánt képekre.

Vissza az elejére Go down

Dr. Zane Timothy Helmsman
mutant and proud

Dr. Zane Timothy Helmsman
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Terry O’Quinn
Hozzászólások száma : 426
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimeCsüt. 13 Nov. - 20:24

Nagyot sóhajtok.
- Mióta tudok telepatikus képességedről elgondolkodtam. Bármikor ráhangolódhatsz agyhullámaimra, akár akaratlanul is és megérezhetsz ösztönös érzéseket, gondolatokat, mik nem feltétlenül jelentik valós szándékaimat. Akárcsak az az eset, mikor azon agyalok, hogy most miképpen is döntsek. Mindig számba veszem a lehetőségeket, mik nem mindig kellemesek lehetnek. Ezért mondom azt, hogy megbánthatlak akaratlanul is. Semmi konkrét nem kívánkozik ki belőlem. Csak ezt akartam közölni veled. – tárom fel benső vívódásaimat, ezzel olyat téve, amit politikusok sosem tesznek: igazat mondok. De most nem politikusként vagyok jelen, hanem férfiként, aki egy nőhöz szól. Talán a menyasszonyához.
- Nem volt okom sanyarú múltamról beszélni. Családomra se vagyok büszke. S néha kétségbe ejtesz valóban bízol-e bennem. Különösen a történtek után. – sóhajtok fel ismét beletúrva ritkuló hajzatomba. Kissé már úgy érzem túlzásba viszem ennek hangsúlyozását. Nem vagyok a toppon. Ezért sem fogom fel elsőre meglepett tekintetét. Egy telepatát meglepni felér egy csodával. Előle elrejteni nehéz bármit is. Így egyenlőre figyelmen kívül hagyom.
- A jelek szerint nem. És nem húgom volt, hanem nővérem. Legjobb tudomásom szerint nem volt mutáns. De nem is lényeges, mert már jó pár éve meghalt. – arcom elkomorodik. Egy valakit szerettem igazán a családomból és az a nővérem volt. Fájó emléke eltorzítja arcomat. Hiába haragudtam meg rá, mikor elhagyva minket Japánba költözött, de mikor halálhíre eljutott hozzám, nos az vezetett el életem egy mély korszakába.
- Rajtam múlik… nekem kell eldöntenem… vágyom-e rá? – összegzem szavait lassan visszanyerve önuralmamat.
- Azt hiszem most jobb lesz ha csak beszélek. Öcsém és köztem sok év van. Kisgyermek volt még mikor New Yorkba kerültem, s mivel kerültem családommal a kapcsolatot igazán keveset tudok róla. Az is csak most vált világossá számomra, hogy hozzám hasonlóan tudós, még doktorált is, ráadásul mutáns is. De hogy mire képes, nem tudom, nem is érdekel, ahogy eddig sem foglalkoztam vele. Viszont van egy unokahúgom is, nővérem egyetlen gyermeke. Nemrég írt levelet, hogy ide akar költözni. Kifizettem a repjegyet és megérkezett. Még ismerkedünk, de egyre inkább emlékeztet nővéremre. – hangom elhal. Nem tudok tovább beszélni. Megnedvesítem ajkaimat az alkohollal.
Vissza az elejére Go down

Emma Frost
mutant and proud

Emma Frost
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Yvonne Strahovski
Hozzászólások száma : 281
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimePént. 14 Nov. - 13:48




Emma & Zane



Csak egy bólintással nyugtázom Zane magyarázatát. Ezen nincs mit beszélni, még ha ez az önkéntelen rákapcsolódás a múltkori óta számomra legalább annyira nem örvendetes, mint számára a tudat, hogy akaratlan is kifürkészhetem gondolatait. Ugyanakkor arra is fény derült, nem konkrét dologgal bántana, pusztán ennek az önkéntelenségnek a hátrányát emlegette fel.
- A történtek után? - vonom fel kérdőn szemöldököm, ám ha nem megy bele, most épp magam sem erőltetem, hisz van megannyi egyéb dolog, minek ideje a kibeszélésére. Vagy inkább a megbeszélésére. És pont ezért nme vetem fel, hogy múltunk, családunk megismerése is legalább annyira része a dolognak, mint testünk, jövőbeli terveink ismerete. Főképp, mert magam se fecsegek feszt róluk, bár az én múltam egy része a nyílvánosság okán közismert.
- Sajnálom - hagytom meg fejem egy részvétteljes pillanatig. Hisz bármennyire is feledni vagy épp takarni óhajtaná, lerí róla, milyen rosszul érintette testvére elvesztése. És vajon engem? Érintene vajon bárkim elvesztése? Él-e még bennem annyi érzelem? Hisz apám halála is inkább elégtétellel töltött el, mintsem bánattal. Kayla.. halála talán okozna némi fájdalmat, de bizonyosságot nem tudok mondani. Annyira eltűntünk, eltávolodtunk már. Talán el is ridegültünk, talán én emeltem falakat. Hisz miután elszöktem ő nem keresett, nem támogatott. Ugyanakkor a szigeten még is kisegített. Vagy csak a véletlen mozzanata volt az egész és nem is szándékos?
Közben a korábban kínált fotelhez lépve helyezem magam kényelembe, ahogy Zane inkább a szóbeli leírást választja most. Talán túl sok volt neki a legutóbbi emlékdömping, talán nem mer vagy nem akar újfent a fejébe reszteni, félve az újabb összekapcsolódástól. Pedig ha akarom, ha úgy hozná a helyzet nem kéne hozzá az ő engedélye.
- És úgy tűnik, bármennyire is el akarod temetni a múltad és családod, az utat tör magának, belefolyik a jelenedbe, sőt, immár szerves része is - vetem fel, ahogy érlelődik bennem a váratlanul feltűnt unokahúg jelenléte is. Amilyen magányosnak, egyedülállónak tűnt a futóm, mostanra sorra ferül ki, milyen népes, legalább is létező család veszi körül, még ha nem is teljesen önön óhajából.
- És a másik szál.. Megtudtál már valamit? - vetem fel a hajón felfedezett lehetőséget. Ha már úgy is a családnál tartunk, hisz az sem lehet mellékes, ha a felvetésem alapján zajlottak az események.
Vissza az elejére Go down

Dr. Zane Timothy Helmsman
mutant and proud

Dr. Zane Timothy Helmsman
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Terry O’Quinn
Hozzászólások száma : 426
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimeKedd 25 Nov. - 18:37

Mi nem érthető abban, hogy mi is történt múltkor a hajómon, ami miatt elválásunk nem bizonyult kellemesnek? Fel nem tudom fogni Emma értetlenkedését. Éppen ő miatta jelentettem ezt ki, hiszen megmutatta mi minden szörnyűség is volt az életében, hogy váltak hűtlenné élete fontos férfi szereplői. S most, hogy én is azzá váltam, csodálkozik eme kijelentésem hallatán? Hisz ott is pont hogy a kéretlen gondolat sodorta szörnyűségbe kéjelgésünket.
- Köszönöm, de a gyász ideje már rég lejárt. – felelem hűvösen, igyekezvén testtartásomat merev állapotban hozni. Mint egy kőszikla, mely ellenáll még a legnagyobb hullámoknak is. Míg nem gondolok rá, nem tud bántani.
Igen, döntöttem, még pedig amellett, hogy inkább a hagyományos szóbeli kommunikációs módot alkalmazom. A biztonság kedvéért. Mert most teljesen bizonytalan vagyok ama kérdésben, hogy vajon javunkra válik-e a pszichikai összekapcsolódás.
- Ők is emberek, azt tesznek amit akarnak. Ha éppen ebben a városban akarnak élni, ám legyen. Elég nagy ez a hely, egyenlőre elférünk egymás mellett. – vonom meg vállamat érdektelenségemet kifejtve. Hisz öcsém élete eddig sem izgatott. Ez az unokahúg meg… majd kiderül mi sül ki belőle.
- A másik szálra ráállítottam egy nyomozót. Persze csak diszkréten. Majd jelentkezik, ha lesz valami. – tekintetem az asztal lábát vizslatja. Illetlenség nem arra nézni kivel beszélgetést folytatok. Nincs ínyemre ez a téma. Ez magyarázza viselkedésemet.
Vissza az elejére Go down

Emma Frost
mutant and proud

Emma Frost
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Yvonne Strahovski
Hozzászólások száma : 281
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimePént. 28 Nov. - 12:52




Emma & Zane



- Oly régóta bizonyított tény, miszerint az ember a családját nem választhatja, és még is ők okozzák a legtöbb bajt az életében - mosolyodom el szavait hallva. Látszólag nem foglalkozik a közelben élő rokonaival, pedig kellene, főképp amiatt az út miatt, amit magának választott. De persze nem akarom újfent felhánytorgatni neki, kijavítani gondolatait. Egyre inkább érzem, Zane-nel másként, finomabban kell bánni. A tudós emberek nehezen viselik, ha valaki más akarja megmondani, miképp valósítsák meg elméleteiket. Még ha az a valaki más én is vagyok.
- Rendben - biccentek újfent a másik téma szűkszavú válaszát hallva.
- Egyenlőre ennél többet nem is tehetünk. Remélhetőleg a nyomozó hamar szolgálhat használható hírekkel - teszem még hozzá, miközben magam mögött hagyom a kényelmet nyújtó fotelt, és kinyújtóztatva hosszú lábaim a Futó mellé lépek, most az ő ülőhelyének karfáját tisztelve meg letelepedési szándékommal.
- Nálam nem igazán volt alkalmunk azokról a dolgokról beszélni, amiért valójában meglátogattál - lépek újabb lépcsőt, újabb témát, míg jobbom felemelve szinte már kedveskedőn simítok végig Zane arcán, mintha egész idő alatt csak erre vártam volna. Az érintésre, a közelségre, arra, hogy a kötelező köröket, a muszáj témákat lefutva végre a sajátjainkat, a valóban minket érdeklőkre térhessünk át.
- Az ígéretesnek induló hajókirándulás végül is nem egészen úgy zárult, mint ahogy tervezni reméltük, nem gondolod? - vetem fel, hisz ha már úgy is ott ez a kényes téma, akkor ne hagyjuk el, ne seperjük a szőnyeg alá, hisz nem szeretem az efféle strucc-politikát.
- Úgy hiszem, kicsit elragadtak az érzelmek és az emlékek mindkettőnket, és nem tudtunk uralkodni a dolgon. Én pedig pont az efféle helyzeteket nem szeretem és talán nem jól reagáltam le - jelentem ki, némiképp talán viszonozva a korábban tőle kapott őszinteséget. Bár talán számára sem titok, nem vagyok az a kifejezetten érzelmes alkat, aki minden sarkon elsírja búját-bánatát. Sőt, kifejezetten inkább ridegnek neveznének, ám akkor és ott nem ez jött le, összezavarva vele saját magam is.
- De talán kellett ez, hogy kicsit nyissunk is egymás felé, hisz magasabb szintekre lépő szövetségeink megkövetelik, hogy többet tudjunk egymásról, mind a múlt mind a jellem tekintetében - vonom meg kissé a vállam, ujjaimmal immár inkább játékosan rajzolva körül arcélét, eljutva határozottságra utaló álláig, majd gyengéden érintve ismerős szájának vonalát.
- A minap nem kérdezhettél újra és nem is adhattam választ a hajón feltett kérdésedre. Ám talán először meg kellene tudnom, a történtek után is fent kívánod-e még tartani az ajánlatodat...
Vissza az elejére Go down

Dr. Zane Timothy Helmsman
mutant and proud

Dr. Zane Timothy Helmsman
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Terry O’Quinn
Hozzászólások száma : 426
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimeVas. 30 Nov. - 17:47

Legyintek Emma közhelyére. Nem érzékenységemen múlik a családommal való foglalkozás, hanem mert egyszerűen nem érdekelnek. Alantas népség. Szüleim, akik sosem akartak magasabbra emelkedni, nővérem, aki elhagyott minket a szerelméért, és az öcsém aki annyival fiatalabb, hogy az már sok. Nem érdekelnek, mert már a magam életét élem. Akárcsak múltam kellemetlen eseményére mi akaratlanul tárult fel és okozott zavart kettőnk kapcsolatába. Erre a témára sincs mit mondanom, így inkább iszom italomból. Hatása nem múlik el, kezdek feloldódni, ám figyelmemet nem tompítja, így észlelem amint mellém telepszik. Ismerős mozdulat ez már tőle.
- Valóban nem volt alkalmunk beszélni róla. Talán mert eléggé személyes. – jelzem, hogy Will még nem tartozik azok közé kiknek már tudniuk kelljen személyes dolgainkról. Talán idővel, ha már bizonyított. Lágy kezét érzem arcomon, mi meg se rezzen. Most nem adom olcsón magamat. Duzzogok talán? Meglehet. De ismerve Emmát van olyan ravasz érzelem manipulátor, hogy tudja szándékos érzelmi vissza fogottságomat megfordítani.
- Valóban nem úgy zárult. – erősítem meg szavait. Kivárok, hogy hova is akar kilyukadni ezzel. Nem jellemző rá, hogy ok nélkül vessen fel dolgokat.
Meglepetten fordítom fejem Emma felé és tekintek rá. Tényleg bocsánatot kért viselkedéséért? Ez felettébb meglepett, mi újfent átrendezi arcszerkezetemet. Kezdek megenyhülni irányába. Hogy azonban szükség volt-e rá? Kétségtelenül nem vált ártalmunkra, hiszen az igazi próbatétel alkalmával derül ki, hogy ki az igazi barát, szövetséges, szerető, házastárs. S itt több mint véleménykülönbség jelentkezett. Konkrét kritikát kaptam életem egyik homályos és a jelek szerint hibás döntésére, mit még csak komolynak sem tartok annyi év távlatából. Egy dolog, hogy feltártam előtte múltamat, s viszonzáskép is ezt kaptam tőle, ám más annak kritizálása. Én sem kezdem el előtte szidni Kaylát, pedig volna miért. És azért nem, mert egyszerűen nem érdekel. Nélküle is jól megvagyunk, csak maradjon ez így továbbra is!
Váratlan odakapok kezemmel államat cirógató kacsójára.
- Arra gondolsz, hogy megkértem a kezedet? – emelem el gyengéden, de határozottan, nem tűrvén az ellenállást.
- Nos, mintha már az enyém lenne. – eresztek meg végre egy mosolyt. Gyengéd csókot lehelek kacsójára és szabadon eresztem, várva, hogy majd önként visszatér hozzám.
- Miért ne tartanám fent? Egy kis veszekedés még nem a világ vége. Még ha ez személyes is volt. Egy dolog hogyha a munkánkban nem értünk egyet. Az pusztán stratégia és logika, áthidalhatók a dolgok. De mikor személyessé válik a történet, akkor valóban fennáll az összeveszés kockázata. De pont hogy ez mutatja azt, hogy mit is érzünk egymás iránt. Engem csak olyan személy tud igazán felbosszantani, akit szeretek. Különben érdektelennek találnám gyatra próbálkozásait érzelmi egyensúlyomból való kibillentési próbálkozásaira. Így summa summarum, igen, továbbra is azt szeretném, ha nemcsak a hálószobában lennénk egymáséi, hanem ország-világ is tudná. Emma Grace Frost, leszel a feleségem? – teszem fel neki határozottan a nagy kérdést.
Vissza az elejére Go down

Emma Frost
mutant and proud

Emma Frost
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Yvonne Strahovski
Hozzászólások száma : 281
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimeKedd 2 Dec. - 16:47




Emma & Zane



- Eléggé - helyeslek magam is aprócska közbevetésére. Nem véletlen volt, hogy William előtt csupán kézcsókra nyújtottam kezem, hogy nem érintettem úgy, ahogy most, nem cirógattam arcát vagy épp kezét. Kinőttem már a rajongó tiniszerelmekből, igazából ez az érzés nem is nevezhető szó szerint szerelemnek, főképp, mert jó ideje nem hiszek eme érzelemnek. Ez csupán egy elnevezés a test bizonyos reakcióira, hogy azok könnyebben érthetők legyenek a primitív embereknek is. Ám mindettől függetlenül, még ha hinném is, még ha annak nevezném is, nem szokásom mások előtt feltárni bensőséges kapcsolataimat, függetlenül hogy érzelmi vagy épp ágytáji az. Csak rám és az érintett személyre tartoznak, nem szeretem, ha emiatt gyengének vagy sebezhetőnek találnának. Ahogy első alkalommal Will is megfogalmazta, nőként egészen másként kell a vezetői pozícióhoz viszonyulni.
A meglepett vonások halvány, szinte már kedveskedőn sejtelmes mosolyt varázsolnak arcomra. Igen, kicsit engednem kellett, kicsit kiadnom magam, ezzel megbékítve a Futót a történtek után. Hisz láttam, éreztem, mennyire bántják, sértik az események, a viselkedésem, mely akkor engem is roppantul összezavart. Hát mit számít némi "alázat"? ha ezzel könnyen kiköszörülhetünk egy hibát, mely az idő múlásával akár veszélyes métellyé is válhatott volna.
- Arra - bólintok kérdésére, hagyván, hogy rabul ejtse kezem, szójátékát még halk nevetéssel is díjazom, ám ahogy újfent viszonyerem a birtoklást ujjaim felett azok ismét arcára siklanak, mintha csak nehezemre esne távol tartani őket tőle.
- Olykor egy-egy ilyen váratlan érzelmi kitörés készteti arra az embert, hogy felülbírálja elhatározását, netalán megingatja eleddig szilárdnak hitt elképzeléseiben. Márpedig ez a kitörés azt hiszem, mindkettőnk számára roppant váratlan volt - szúrom szavai közé, ugyanakkor mindezt mosolyogva teszem had lássa, nem kekeckedek, és újfent ilyen váratlan érzelmi kitörést se szándékszom produkálni.
Az újfent elhangzó Nagy Kérdés most viszont már nem ér váratlan, fura is lenne, ha már én provokáltam ki, így most el sem sápadok, a levegő sem akad meg bennem, még mosolyom is őszinte minden álca nélkül.
- És sehol a féltérd, a rebegő szerelmes szavak és a gyémántgyűrű? - sóhajtok fel játékos színpadiassággal, kicsit belecsempészve a hajókázás még nevetős perceiből a gyémánt aktualitásával. Ugyanakkor mielőtt ismét magára venné csipkelődő szavaim lehajolok hozzá, szinte az ő szájáról kortyolva a levegőt, suttogva rá a várt szavakat:
- Igen, leszek...
Vissza az elejére Go down

Dr. Zane Timothy Helmsman
mutant and proud

Dr. Zane Timothy Helmsman
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Terry O’Quinn
Hozzászólások száma : 426
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimeKedd 2 Dec. - 22:19

Egy nyelvet beszélünk mármint a mások előtt való diszkrécióról. Ez rendjén is való, hiszen még nem jutottunk dűlőre a kérdés kapcsán. Mármint én igen, hiszen magam kezdeményeztem, csak Emma az aki még várat a válasszal. Remélhetőleg már nem sokáig. Csak ez a játék… Jól tudom miért van és megtanultam kezelni, legalábbis mikor lelkiállapotom olyan. Vagyis mikor erőm teljében vagyok. De mikor valami probléma gyötör a női csáberő felülkerekedik érzelmeket kizárni igyekvő páncélomon. A mostani helyzet valahol a kettő között van. Attól függ mi lesz a folytatás. Vagy egy sértettséggel vegyes elzárkózás fog jellemezni vagy pedig örömteli vidám felszabadult ujjongás. Kétesélyes a történet. És ettől függ, hogy viszonyunk a továbbiakban szakmai szintre minősül vissza vagy pedig magasabb szintre emelkedik. Nyílván az egyik sokkal kellemesebben érintene, ám ha nem jön össze, hát valahogy csak túlteszem magam rajta. Elvégre van még nő a világon… Aki gazdag és befolyásos ennélfogva szerethető és világi karrierem szempontjából előnyöm származhat belőle. Más kérdés, hogy érzelmi szükségleteimnek megfelelne-e.
Nevet. Persze nem gúnyosan, csak úgy, kedvesen, bájosan. Persze kézjátéka is jól eső érzés számomra. Ennek ellenére szándékosan keményítem meg arcomat. Addig amíg nem születik meg a végső döntés így maradok, ezt elhatároztam. És ha nagy ritkán efféle akaratosságot nyilvánítok ki, abban a végletekig kitartok.
- Meglehet. Mindazonáltal én úgy tartom, hogy az önuralom elvesztésének ez a biztos jele. Hisz olykor az előtörő őszinteség a feltörő igazságával dönt romba életeket, veszejt össze embereket. Ezért nincs őszinteség a politikában, még a párttagok között sem. És hogy valaha is lehet őszinte az ember… nos ebben még nem vagyok biztos. – nézek sokat sejtetőn Emma mosolygós arcára a lehető legnagyobb komolysággal.
- Nem leszek ódivatú. Amit érzek már elmondtam. S aki maga egy eleven gyémánt miért aggatna magára még egy ilyen gyűrűt? Ha majd szükség lesz rá meglesz a megfelelő gyűrű. – bár szavaiból még nem derül ki semmi, jelzem, hogy ezen az ügyön is dolgoztam fejben, ha szükség lenne rá. Egy igen értékes és hasznos ásvánnyal ékes karikagyűrűn.
A sok szóváltás mellett szinte nincs is időm szorongva várni válaszát. Az ha halkan is, de megérkezik. Elsőre meg se rezzenek. Mintha nem hallottam jól, mintha még fel kell fognom szavai jelentését. Egy álom beteljesülni látszik…
- Ó, Emma… - rebegem nevét gyengéden. Arcom megremeg, szememben könny csillog. Merev páncélom oly hirtelenséggel törik szét, felszabadítván az eddig visszatartott érzelmeket. Végre bízhatok valakiben. Végre őszinte lehetek valakihez, aki eddig is bármikor belém láthatott, ha akart. Nem fogom vissza magamat, rögvest ölelő karjaimba kapom Emmát, ajkamat az övére tapasztom és csókolom oly erővel mit még soha. Egy proli családból származó tudós végre szerelemre lelt, ráadásul egy dúsgazdag és gyönyörű nő személyében. Maga az álom! De nem az én álmom. Mert én is, mit mindenki csak a szerelmet kerestem, s ahogy sokan tagadják is ebbéli tettüket, úgy tagadtam én is. De most már nem kell. Új élet veszi most kezdetét. Egy boldog élet.
Vissza az elejére Go down

Emma Frost
mutant and proud

Emma Frost
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Yvonne Strahovski
Hozzászólások száma : 281
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimeHétf. 8 Dec. - 18:14




Emma & Zane



Bár éreztem, tudtam, hogy Zane-nek ez a dolog valahogy komolyabb, mint nekem, efféle örömöt nem tulajdonítottam volna a dolognak. Kissé meglep elérzelmesedése, persze cseppet sem "lenéző" érzettel, sokkal inkább megmámorosítva számomra a pillant emlékét. Hisz az efféle elragadottság valóban mély kötődésről árulkodik. Ezek szerint a tudattalan terv sikeresebb lett, mint vártam. Immár Zane nem csupán a közös ügy érdekében hű hozzám, nem csupán sejtéseim és fejébe tekintéseim okán bizonyosodhatok meg elkötelezettségéről. Az ilyen érzelmi kötödést nehéz felülmúlni, megtörni, áskálódni benne. Immár kétségtelen, hogy a Futóban olyan támogatót leltem, aki megingathatatlanul mellettem áll majd.
Mosolyogva, vidáman hagyom, hogy ölébe húzzon, karjaim azonnal fonják is körül nyakát, mintha csak kapaszkodót keresnék, vagy épp a bizonyosságot, hogy valóban itt van, hogy valóban megtörtént. Szavak helyett viszont másképp váltunk gondolatokat, noha nyelvünk éles csatát vív, nem egymáson köszörüljük azt, még csak szavakat sem képesnek, sokkal beszédesebb táncra kérték fel a másikat.
És csak nehezen, talán percek elteltével húzódom el, főképp légvétel céljából, de szám tovább mosolyog, miközben homlokom homlokának fektetem, halkan pihegve ölelésében, letükrözve légvételeimben öröme, szenvedélye képmását.
- Nem hittem, hogy ekkora örömöt okozok majd, hogy számodra ez ennyire fontos - vallom be, szinte már szerényen, zavartan, mintha el sem hinném, lehet értem ennyire rajongani. Közben persze fészkelődöm kissé, kényelmesebbé téve a hirtelen mozdulatok okozta pózt, ám nem moccanva öléből. Kezeim ölelése enyhül, ujjaim újfent arcán, nyakán játszadoznak, olykor pajkosan megérintve ingnyakát, hogy aztán szinte szemérmesen visszahúzódjanak.
- Viszont lenne egy kitételem Zane - sóhajtok fel, mint a bakó, ám szám sarkában mosoly rebeg, sejtetve, nem valami megvalósíthatatlan dolog kibökésén fáradozom.
- Nem szeretnék hatalmas ünnepséget, sok száz meghívottat. A te jelölésed, az én nevem okán úgy is hamar híre szalad, de nem szeretném a kelleténél jobban magunkra irányítani a figyelmet. Ugyanakkor úgy sejtem, támogatóid és a választók körében is megnyerőbb képet mutatnánk így. Hisz bár mindketten gazdagok vagyunk, ezt nem dörgöljük az emberek orra alá, sőt, mintegy jelezzük, nem a dőzsölés az életvitelünk. Azt hiszem, ez sokak szemében pozitív képet festene le rólad...
Vissza az elejére Go down

Dr. Zane Timothy Helmsman
mutant and proud

Dr. Zane Timothy Helmsman
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Terry O’Quinn
Hozzászólások száma : 426
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimeHétf. 8 Dec. - 21:37

A boldogságom oly szinten áthat, hogy semmiféle hátsó szándékot nem gondolok Emma irányába, sem a magaméra sem. Most életem minőségi változáson megy keresztül, így egy másik emberré fogok változni. Hogy milyenné, azt még nem tudom. Új lépésre kerül sor a sakktáblán és még nem világos a végeredmény.
A csók, s Emma ölelése most kifejezetten is kifejezi bennem tomboló érzelmeket miket végre szabadjára ereszthettem. Hisz válaszában való kételkedésem okán pórázon voltam kénytelen tartani őket. Ám ez a dilemma véget ért, s immáron nem kellett tovább vacillálnom, felkészülvén a legrosszabbra. Persze érzelmi önkontrollom nem biztos, hogy tökéletesen működött volna még így sem. Vannak szituációk, mikor váratlanul és kiszámíthatatlan módon történik megnyilvánulásuk.
Pihegő homlokkoccintás közepette tartunk szünetet. Arcomról levakarhatatlanul ott láthatók az öröm jelei.
- Nem-e? Óh, ennyire kevéssé ismernél? – csóválom meg fejem. Hagyom, mi több élvezem ahogy finom ujjai játszanak rajtam, mintha csak valami hangszer lennék.
- Ha egy férfi megkéri egy nő kezét, akkor bizonyosan komoly szándékkal teszi. Ennélfogva fontos a válasz, főképpen ha az igenlő. S nekem is nagyon fontos volt. Mert szeretnék az életed része lenni. Szeretnék az a férfi lenni, akire te vágysz. S amiben a többiek elbuktak, abban kitarthassak melletted. – na igen, úgy hiszem ebben tudom igazán bizonyítani neki, hogy valóban más vagyok mint azok a semmire kelők, kikkel összefutott élete korábbi szakaszaiban.
- Kitétel? Nocsak! – sóhajtok fel ösztönösen is rosszat sejtve. Kissé gyanakvó érdeklődéssel figyelem mondandóját. Félelmem megalapozatlannak bizonyult.
- Hogy te milyen gyakorlatias vagy! – húzódik mosoly arcomra.
- Tehát szerény esküvő. Mennyire legyen az? Még a családtagok se jöjjenek el? – vetem fel a kérdés egyáltalán nem elviccelve a dolgot. Nem mondanám, hogy akár szüleim, akár öcsém jelenlétére igényt tartanék.
- Tulajdonképpen ezen még nem gondolkoztam. S mivel láthatólag te igen, talán neked kellene megszervezned. Amennyire tudom a menyasszonyok módfelett szeretik az effélét. – tűnik fel mosolyom töretlenül.
- Persze azért egy-két fotós jelen lehetne. Legyen valami emlék a fényképalbumba. – vetem fel az ötletet. Az újságba se jönnének rosszul. Ahogy Emma maga is mondotta, a nyilvánosságot is jól kell lakatni bizonyossággal és a szerénység látszatával. Kedvemre való trükk. Ez a nő aztán tényleg ért mindenhez!
Vissza az elejére Go down

Emma Frost
mutant and proud

Emma Frost
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Yvonne Strahovski
Hozzászólások száma : 281
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimeKedd 23 Dec. - 16:18




Emma & Zane



- Az én köreimben az efféle dolgok többnyire érdekből köttetnek, nem pendítve meg több érzelmet, mint egy sikeres szerződés létrejöttekor - vallom be. Persze mint azt sejtheti, nem az a lányregényeken felnőtt nő vagyok, akinek életcélja az esküvő, hogy elmondhassa magáról, férjhez ment. Azt hiszem, kezdeti meglepettségem, talán csipetnyi berzenkedésem mindezt alá is támasztotta számára.
- Úgy látom, nagyon szívedre vetted a legutóbb látottakat - nevetek fel szavaira. Tény, az eddigi férfiak az életemben nem voltak túl kitartóak, mindig volt más, ami idővel értékesebbé vált. Talán pont ezért tetszenek szavai, értékelem a törekvéseit. Főképp, mert tudom, Zane sejti, miféle veszteségek érhetnék, amennyiben a többiek sorsát követné egy idő után.
- Azért a túl szerény,a nagyon zárt sem megfelelő, mert akkor meg találgatni kezdenék, miért ez a nagy titkolózás. Ez pedig újfent nem kedvezne terveinknek. Semelyiknek. Hisz ahol a sajtó titkot sejt, ott rögtön megőrülnek.
Nos igen, nagyon nem akarjuk, sem a mutáns törekvések, sem Zane kampánya miatt, hogy valamelyik bolond firkász elkezdjen ízletes gesztenyét látni a dologban és túl mélyre kapirgálni miatta.
- Azt hiszem, az arany középút a legjobb. Egy kicsit család, egy kevés közeli munkatárs, látszólagos barát, egy csipet kitüntetett sajtó. Azok legalább örömükben csupa jót és szépet fognak írni. A szervezést viszont szakemberre bíznám. Mint sejtheted, nincs bennem efféle hajlam - vallom be, talán egy bocsánatkérő mosoly kíséretében. Nem égnek az ujjaim, hogy az elkövetkező napokat mindenféle habos-babos esküvői macera körében töltsem. vannak hivatásosok erre, nekünk meg pénzük, hogy kifizessük.
- Gondolom csak a helyszín, a vendéglista és a stílus kell, a többit rábízhatjuk - teszem még hozzá, fejem immár vállára fektetve, mintha csak elpihenni szándékoznék. Való igaz, hatalmas lépés volt, még ha nem is fújtatunk, személyiségünket tekintve egy maratoni távnál is nagyobbat léptünk.
Vissza az elejére Go down

Dr. Zane Timothy Helmsman
mutant and proud

Dr. Zane Timothy Helmsman
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Terry O’Quinn
Hozzászólások száma : 426
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimeSzer. 21 Jan. - 17:55

Szavai kicsit meglepnek, noha tartalmuk nem ismeretlen előttem.
- Azért bízom benne, hogy a mi kapcsolatunkban az érzelem van többletben a szerződéshez képest. – fejtem ki aggodalmamat. Noha külsőségekben tűnhet érdekházasságnak, ám jó ha mi tudjuk, hogy nem ez a helyzet áll elő.
- És nem csak én vettem szívemre a dolgokat. – jegyzem meg nevető vendégemnek emlékeztetőül, hogy igazából ő fakadt ki, mutatta meg gyengeségét és okozott ezzel zűrzavart elmémben. Tény, hogyha reálisan nézzük a dolgokat kicsapongónak tekinthető eddigi életem. Hogy ezt hátra tudnám hagyni, nem tudom. Még nem volt egy olyan nő sem az életemben mint Emma. És pont ez megtudja változtatni világlátásomat.
- Értem. A sajtó krémjét kell meghívni, akiknek tudósítása népszerű és elfogadott. Akkor nem lesz probléma. – vetem fel az ötletet.
Nagyot sóhajtok.
- Akkor csak meg kell hívnom öcsémet és unokahúgomat. A látszat kedvéért. Remélhetőleg jól viselkednek. A többit pedig intézze el a szakembered. – talán még sem egy esküvőszervezés már kislány kora óta tervező típus, mint véltem.
- Gondolom én is. – túrok bele szőke tincseibe, finoman simítva.
- Azt hiszem túl vagyunk a kezdeti nehézségeken. – nevetem el magamat.
- Azt hiszem ideje lesz lefeküdni. Eléggé elszaladt az időt. – jegyzem meg.
Vissza az elejére Go down

Emma Frost
mutant and proud

Emma Frost
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Yvonne Strahovski
Hozzászólások száma : 281
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimeKedd 27 Jan. - 13:24




Emma & Zane



Se cáfolat, se erősítés címen nem merülök a témába. Hogy miképp állunk az egyesüléshez, nem érdemes most feszegetni. Tény, hogy Zane jóval több érzelmet visz bele, mint én, ám ezt a világért sem hangsúlyoznám. Az épp megköttetett szövetség még törékeny, mint minden új tervet, az első lépéseknél babusgatni kell, akárcsak egy apró gyermeket. Aztán meglátjuk, miként alakulnak majd a dolgok.
- Na jó, mindkettőnknek volt min felfakadni - mosolyodom el engedékenyen. Tény, engem is rosszul érintett, hogy ennyire kitárulkoztam, ahogy talán picit a róla megtudottak is rossz hatással voltak rám. De már mindegy, megtörtént, tudjuk, túlléptünk rajta. AHogy józan felnőttekhez illik.
- Igen, a krémje. De amúgy sem aggódom, hisz akaratunk szerint él a cenzúra - szegezem mutatóujjam játékosan halántékomnak, majd széles mosollyal tartom ott, hallgatva nem épp örömteli szavait.
- Ez rájuk is vonatkozik. Minden rendben lesz - teszem még hozzá, majd leengedett kezem az övére fonva bólintok helyeslőn.
- Ideje kipihenni a megtett utat. És felkészülni a következő rohamra - sóhajtok, miközben felkelek öléből, ám nem az ajtó felé lépek, legalább is nem afelé, amelyiken bejöttem, hanem amelyik mögött a hálót sejtem. Miért is mennék haza?
Vissza az elejére Go down

Dr. Zane Timothy Helmsman
mutant and proud

Dr. Zane Timothy Helmsman
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Terry O’Quinn
Hozzászólások száma : 426
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitimeSzer. 28 Jan. - 12:56

A tudós külső mögött érzelmekben bővelkedő szív dobog. Ez sosem volt titok. Ezért sem tudok szenvedély nélkül szeretkezni. Olyankor kiadok mindent magamból, nem csak testi nedveimet, hanem érzéseimet is. Ezért kötődtem is egy nőhöz, de az már elmúlt. Most már kétség sem fér hozzá, hogy kivel tudok igazán egész lenni.
- Valóban volt min fennakadni. – bólintok helyeslőn szavaira. Az első veszekedésünk, ha úgy vesszük. És értelmes emberek módjára viselkedtünk. Beismertük a hibát és korrigáljuk azt. Ilyen az igazi házasság. S ezért lesz végérvényes.
- Valóban pihenni kell. – tápászkodom fel magam is. Tekintetem egyből kiszúrja, nem a folyosó felé kívánja megtenni az utat, hanem hálószobám felé, hol még nő azelőtt sohasem járt. Veszem a lapot és kéjes mosollyal arcomon követem őt.
Hálószobám egyszerű, de elegáns. Selyemtakaró, míves bútorok, semmi személyes tárgy. Egyedül csak a fáraómaszk figyel lezárt golyóálló üvegketrecében. A hely egyértelműen az sugallja, hogy itt csak aludni szoktam, ami igaz is. Vajon fel kell adnom majd? Hisz nem élhetünk külön. Emma pedig nem adná fel kastélyát. Nincs kifogásom ellenne bár hivalkodónak és nagyon feltűnőnek találom. De azt hiszem tudok más lakót erre a helyre.
Tekintetem Emma szőke fürtjeire tévednek. Jobb volna rá koncentrálnom és nem máson járatnom agyamat. Nem kalandozhatnak el feszt gondolataim másfelé.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Első kopogás   Első kopogás Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Első kopogás
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Babilon bár - Alsó szint
» X-Men: Az első megbizatás (Ashfork)
» Első emeleti társalgó helyszínleírás
» Quinn és Susan első találkozása~
» Sebastian és Shana első útja

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Városok, egyéb helyek :: Otthon, édes otthon :: Helmsman rezidencia-