we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Lisa L.M. az Álommanó Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Lisa L.M. az Álommanó Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Lisa L.M. az Álommanó Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Lisa L.M. az Álommanó Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Lisa L.M. az Álommanó Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Lisa L.M. az Álommanó Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Lisa L.M. az Álommanó Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Lisa L.M. az Álommanó Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Lisa L.M. az Álommanó Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Lisa L.M. az Álommanó

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Lisa L. M.
mutant and proud

Lisa L. M.
Diák
power to the future
Play By : Lisa L. M.
Hozzászólások száma : 16
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Lisa L.M. az Álommanó   Lisa L.M. az Álommanó Icon_minitimeSzer. 21 Aug. - 10:46

Userinfó: Főkarater
Név: Lisa L.M. (a nevének L.M. részét nem használja, teljes nevét sose használja.)
Egyéb név Álommanó
Születési dátum: 1969 Október 29 (skorpió) 16 éves
Besorolás: Diák
Elsődleges képesség: Álomuralom
Osztályozás: Alfa mutáns (de még nagyon rakoncátlan az ereje)
Aktiválódás: Születése óta
Képesség jelenlegi szintje: Álmok valósággá tétele
Képes meglátni az ellenfél vagy barát vagy nem elég nagy mentális védelemmel ellátott egyén álmait, jót és rosszakat egyaránt, s azt képes kitépni belőle s valósággá tenni, mind gyógyítási mind harci célból.
Ezek számára bonyolult és fárasztó képességek, könnyen elkezd vérezni az orra, s a tényleg nagy dolgok után el is ájulhat.
Általában kosszarvú bárányokkal harcol, amiket az erejével hoz létre a saját álmaiból, amik felöklelhetik az ellenfelet, de akár tárgyként is használhatja őket bokszkesztyűként, vagy védelmi célt szolgáló gyapjúkabátként, sőt járműként is.
Képes, amikor szemtől szemben áll egy ellenféllel, amennyiben annak ilyesmi a rémálma, új képességeket, technikákat tanulni, de csak amíg az adott ember ellen küzd. utána elfelejti rögtön.
Képes az emberek jóhiszeműségét kijátszani, úgy hogy olyannak láttatja magát, amilyennek az ember látni akarja. Nagyon sokrétű képesség.
Képesség távlatai: Omega szintű lesz, egy saját világot is képes nyitni az álmokon belül, bárki álmait és fantáziavilágát átírhatja, vagy kiragadhat s valósággá teheti elemeit.

Jellem: Gonosz
Az emberi faj alsóbbrendű és undorító világában kell szívnom beteges bűzük, minden és mindenki szenny, s hányingerem van magától az univerzumtól ahol élek.. Szánom őket... Szánom, hogy még léteznek... A mutánsokkal sincs ez másképp, unom őket, unalmas senkiháziak akiknek el kéne tűnniük... a fáknak a virágoknak a bogaraknak s mindennek a világon el kéne tűnnie... Csak én legyek teljes nyugalmamban és békémben egy idillien csendes valóságban... Szétzilálom egy napon ezt az egész mindent s pokoli katyvaszommal kettétöröm eme világ rendjét.. Elmém uralom, ezért azok kik belenéznek azt látják amit akarok, hogy lássák, ám álmaimat még nehezen uralom s ezzel erőm is kétes... Ám egy napon, egy napon mikor mikor a valóság határai elmosódnak, az álmaimat rázúdítom a mindenségre s beköszönt az áldott csend... Hirtelen lépteket hallott, s a belépők előtt már legszebb mosolyát mutatta s hazugságának ködébe burkolva csatlakozott hozzájuk, hogy  barátjukként tetszelegve dobjon el még néhány értékes órát életéből...

Külső:
Hosszan bámulta tükörképét, s undor fogta el... Utálta a ruhákat, utálta hogy a tökéletes mezítelenségét elfedve kell élni az életét... Büszke volt testére, ami ritka korában, hisz sokak még föl se fogják ilyenkor a dolgokat, ám minidig is koraérett  volt, meg olyan ocsmányságokat látott álmokban.... Kész fertő... Az ostoba társadalmi normák még itt az intézetben is jelen voltak, s undorodott a kosztümöktől... De ha lúd, legyen kövér, s egyedibbnél egyedibb ruhákból varázsolt összeillő s jó ízlésre valló kollekciót, amiről tudta hamarosan úgyis megváltozik, majd fejére tette fekete Poirot kalapját mely megjelenésének elkerülhetetlen velejárójává vált az idők folyamán... Ezután megfésülte hosszú szőkés barna fürtjeit, majd szinte napi rutin részeként mélyen belenézett a rá tükörből visszanéző másának borostyán íriszébe, elvigyorodott... Még ha szánalmas is  a nép, valakinek vezetnie kell, s egy központi figurának ki kell néznie valahogy...
Mindig is csinosnak tartották a fiúk, s ő rühellte elismerő pillantásukat, legszívesebben mindegyiknek ki is szúrta volna a szemét, s biztos volt benne, egy napon meg is teszi...

Élettörténet:
Kedves naplóm... Sose fogtam bele ilyen baromságba, de állítólag megnyugtatólag hat az emberre szóval lássuk...

Születésem eseménytelenül telt azon kívül, hogy a szülészeti orvos, aki születésemkor megcsapkodta a fenekem, hogy egészséges vagyok e, még aznap este elhunyt, szívroham végzett vele rémálmában... Hehehe...
Három éves koromban nem kaptam meg egy játékot, s édesanyám véres tetemét reggel találták meg, apám vörös késsel a kezében szorongatta bőgve anyám tetemét, s kettyósként, remegő kézzel bámult maga elé a világba, s mondogatta: "Én voltam, nem én voltam, azt hittem álom, mi ez itt, ez a valóság? Neeeeeeee, vagy mi történik?"
El is vitték az elmegyógyintézetbe....
Egyedül maradtam s nem értettem miért... Apám rémálmok elől menekülve felkötötte magát saját kényszerzubbonyával... cuki
Nagyszüleim egy hétig bírták, az ő szívük túl gyenge volt...
5 éves koromra már kiirtottam a teljes rokonságot...
Aztán jött aminek kellett, árvaház, gyerekek ugrottak ki az épületből alva járva, zuhanós álmok ugyebár, sokak pedig arra panaszkodtak, hogy halott szüleik kínozzák és molesztálják őket álmukban... Milyen jó is volt aludni a halálsikolyok és sírások háttérzaja mellett... Életem legboldogabb korszaka volt az...
...Amíg le nem égett az egész kóceráj... Nemtudom ki volt az, de én jutottam ki legelőször, s utána portás kulcsával bezártam az ajtót.
A bennmaradtak ablakon ugráltak ki hogy meneküljenek, de nem sok sikerrel...
Általános jött ezután, az állam finanszírozta suliba járásomat valami elnöki kampány részeként, nemtudom pontosan, de itt már valamennyi kordában tudtam tartani érzéseimet s vele erőmet, de történtek kisebb balesetek... A lányok akik szekáltak, például ugyanazon  napon, az egész bandájuk, mind a kilencen, belefulladtak a a saját házuk vécécsészéjébe... hupszi...
Nemtudom miért ezekre a dolgokra emlékszem és írom le őket... Úgy tűnik lehet csöppet szadista vagyok...
Az emberek egész életemben féltek tőlem, ha tehették bántottak, s ez megtanított sok mindenre...
Az elkövetkezendő évek eseménytelenül teltek, próbáltam visszafogni magam amennyire csak lehet, fejleszteni magam, hiába... S jött még egy halál....De azt nem akartam...
Aztán jött ez az álszent majom, megtalált s idehozott a speckó suliba. Xavier...  Félek tőle... látja a fejem... Az álmaim csaponganak a közelében. A mentális ereje érzem fertőz, ám tudom megtaníthat uralni... Ő meg akar védeni a sötétségemtől.... Ám én tudom az utam....

Befejezte.. nincs már mit írni, írhatná lelkizős dumákat, hogy mik játszódnak benne, de nem fogja, az olyan unalmas... Még egyszer végigolvassa írását, majd csinos ajkai szánalmas mosolyra húzódtak, s egy kis bárány jelent meg előtte... Egyetlen álma melyet tökéletesen uralni tud... Egyetlen igazi barátja..
Megsimogatta annak feje búbját, majd szájához tette a naplót s vidáman figyelte amint az felfalja
Annyira fölösleges minden ilyesmi...
Majd felvette a kedves, aranyos, cuki kislány álcáját, s lement a többiekhez... Ebédidő van...

Álommanó:
Nem én adtam magamnak ezt a nevet, ám büszkén viselem... Szüleim mindig mondták, egy napon ha rosszalkodsz, elvisz az álommanó... Féltem tőle, s egy napon megszólított..
Rémálom volt, visszagondolva egyfajta jövőkép, egy jövő a bekövetkezendő valóság torz képével, melyben valami megváltozott bennem... Aznap történt hogy ténylegesen tudatosult bennem ez a képesség, pár nappal anyám halála előtt... Láttam a fura kis alakot hatalmas orral, tarka öltönyben, amint belém száll, s valami megváltozik bennem... szimbólum volt csupán tudom, de néha, ha lelkiismeretemnek nevezett halódó érzet gyötör jó azzal vigasztalni magam, minden az ő hibája...
Végigkísérte egész eddigi életutam, ott volt minden döntésemnél, s jellememet is ő formálta ilyen "egyedire.." Minidg is élveztem társaságát.... S engedtem a hívásának...
Mikor Xavier megkérdezte mi legyen a "hősnevem" egyértelmű volt a válasz....

Én leszek a fejetekben lapuló torz kis gnóm, aki jön, s felfalja álmaid....

Szakértelme: Nagyon okos, sőt mondhatni szuper intelligens, imád lépésekkel mindenki előtt járni, s mindig tudja mi a legjobb út afelé, hogy lelepleződés nélkül haladjon céljainak elérése felé...

Tulajdon: Egyetlen tárgy amit mindig visel, nem tudni miért, talán érzelmi okai lehetnek, Az egy fekete detektív kalap (Poirot hord mindig ilyet). Soha nem megy el nélküle sehova.

Fegyverzete: Tipikus fegyverzete nincs, viszont amennyiben ellenfelének például az a rémálma, hogy egy profi kardforgató megöli, akkor képes a semmiből egy kardot létrehozni és ameddig ezzel az egyénnel küzd, profi szinten képes űzni a kard használatát


A hozzászólást Lisa L. M. összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 25 Szept. - 14:11-kor.
Vissza az elejére Go down

Moira MacTaggert
mutant and proud

Moira MacTaggert
ember
I just believe my eyes
Play By : Rose Byrne
Hozzászólások száma : 433
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Lisa L.M. az Álommanó   Lisa L.M. az Álommanó Icon_minitimeCsüt. 22 Aug. - 7:35

Elolvastam az ET-t, és most csak a számomra furcsaságokra hívom fel a figyelmet. Most nincsen időm kifejteni őket, de berakom ide, hogy meg legyen, és Charles fog hozzá bővebb magyarázatot fűzni.

-"Képes az emberek jóhiszeműségét kijátszani, úgy hogy olyannak láttatja magát, amilyennek az ember látni akarja.
Nagyon sokrétű képesség ami a jövőben ki tudja mivé válik..."
-Xavier szerintem erősebb, és átlátna ezen, tehát nem tudom, hogy felvenné e, Striker fiát tanította, és ő volt elég erős X ellen, nem egy diák!
-Embereket öl gyerekként? Más mutánsok erre már hamarabb felfigyeltek volna, és vagy megölik, vagy gonosz csapatba kerül. Gyilkosként nem vennénk fel, különben át kéne írni az elméjét.
-diákok ellen is gyilkol???
Vissza az elejére Go down

Lisa L. M.
mutant and proud

Lisa L. M.
Diák
power to the future
Play By : Lisa L. M.
Hozzászólások száma : 16
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Lisa L.M. az Álommanó   Lisa L.M. az Álommanó Icon_minitimeCsüt. 22 Aug. - 11:26

1. Xavier itt kezdő. Megnéztem a filmet és mégha tud már jó pár trükköt nyomába se ér későbbi tudatának.  Továbbá több helyen is részletesen megmagyaráztam ezt. Xavier röhejesen jó, itt még teljes mértékben végletekben gondolkodik, nem látja a középutat, és jóban rosszban egyaránt a jót keresi. Egy kislányban első körben nem feltételez rosszat, sőt mivelhogy jót akarja benne látni, Lisa képessége ténylegesen a jót láttatja vele. De ha nagyén zavar titeket hogy kifog a jövendőbeli kopasz eszén, pár kör alatt kidobhatjátok az akadémiáról, pl hogy Loganon nem fog ki, mivel az eleve mindenkit gyanúsít, rajta nem fogna a trükk, így kezdhet akár privát nyomozást, meg szólhat Xavieréknek. Amennyiben eléggé elülteti a a bizalmatlanság magját, és nem lesz alap amibe fogódzkothat akkor ő e tud tenni semmit.
2. Embereket öl, de általában nem direkt
Az egész előtörténetében egyszer öl tudatosan, amikor rájuk zárja az árvaházat, s azt se mutánsként teszi, s az se derül ki. A többi csak úgy jön magától, megutálja a személyeket, mert bántják, vagy korábban csak nem akarta amit akart, s emiatt meghalnak álmukban. De az akadémián már van annyi ideje, hogy tényleg csak a hihetetlenül intenzív érzésekre reagáljon így. Sőt a csapat mellett lehet hogy jellemfejlődése lesz, s szép lassan évek munkájával személyiségét átállítjátok a világos oldalra. Tudatosan ezt képtelen használni. Az elmés dologra ugyanazt mondom mint korábban, Xavier ellen van ellenszere, amíg az nem gyanakodik, és mivel amióta csak nála volt nem csinált semmi rosszat nincs oka egyenlőre gyanakodni. És miért figyelt volna fel rá bárki is? Egy egyszerű szerencsétlen lány, nemsokkal a világháborúk után, a hidegháború közepén, mégis kinek jutna eszébe, hogy a lány aki békésen aludt, kinyírta a rokonságát, s köze van az öngyilkosságokhoz amiket a diákok, árvaházlakók elkövettek?
3. Az intézet diákjait nem akarja bántani egyenlőre, túl sokat tanulhat itt, viszont ha valami nagyon gusztustalanul bántják, akkor bizony nem tud uralkodni erején...
0. -"Képes az emberek jóhiszeműségét kijátszani, úgy hogy olyannak láttatja magát, amilyennek az ember látni akarja."
Mivel ide nem írtatok kérdést, ezért gondolom a mondatot kell részleteznem.
Ezt mint annyiszor írtam, Xavierrel tudom a legkönnyebben bemutatni.
Ő alapjáraton jó, és még később is, mindenkiben a jót keresi, sőt a jót akarja látni. Ezt gyakran mondják is neki mindig. Lisa képes ezt az elképzelését átültetni önmagába, olyan módon, hogyha Xavier belenéz a kobakjába, azt látja, amit ő elképzel a lányról. Hiszen ez xavier álmának a része a tökéletesen jófej mutánsokról. Bizalmatlan emberek ellen ez hatástalan, szóval a tanári gárda felőlem érezheti hogy nincs rendben valami és ha meggyőzik Xaviert akkor vége, nem lesz hatalma többé.
Prof X természetesen tud a korábbi elhalálozásokról, sőt tudja hogy ő volt, (kivétel amikor bezárta őket) de az utolsó incidense is kb 13 évesen történt. S az ember akkor még nem tudja kordában tartani érzéseit. Xavier áldozatnak látja a lányt, akit mindenki kínzott, bántott, s emiatt a belső X gén magát védte, s ez igaz is. Csak azt nem tudja, hogy a lány ezt élvezi.
"Nagyon sokrétű képesség ami a jövőben ki tudja mivé válik..."
Ezt meg arra értem, hogy mivel fejlődik, az ereje is fejlődhet,  hogy milyen irányba az csak a tanári gárdán múlik, lehet jó, és gonosz is. Erejét képes pusztításra használni, de tudja gyógyításra is, például elmebeteg esetében. Tökéletes pszichiáter lenne belőle pl.
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Lisa L.M. az Álommanó   Lisa L.M. az Álommanó Icon_minitimeCsüt. 22 Aug. - 20:31

No átolvastam. Értem, amit mondasz, de van bennem néhány de. ^^

Egyrészt az elsők óta eltelt 3 év, ami alatt azért Charles fejlődött, és úgy gondolom, hogy miután eleve már gyerekkorában, amikor találkozott Ravennel, akkor is aktívan használta az erejét, szóval furcsa lenne szerintem, ha egy 16 éves lány simán átverné. Oké, hogy a jót keresi és látja mindenkiben, de ott van mellette egy Eric, vagy ahogy mondod Farkas, akik cseppet sem így látják a világot. Ezen kívül szerintem eleve minden diáknak valamelyest átnézi a fejét, mert rendben, hogy alapból a jót nézi mindenkiben, de nem kockáztatná másik sok-sok ember életét. És már most is itt van Főnix, akit elszigetelt, tehát azért már nem gyenge.

Szerintem két lehetőség van:
1. A karid nem két éve van itt, hanem most érkezett és az erejének veszélyeivel tisztában van Charles, és a többiek ellenérzései ellenére az iskolába veszik, maximum állatira figyelnek rá, különfoglalkozások stb. és akkor benne van a lehetőség, hogy idővel pozitív irányba változik, vagy az első gebaszoknál eltanácsolják, ilyesmi.
2. Eleve törvényen kívüli lesz, és teszem azt multinak majd csinálsz egy olyan karit, aki egy fokkal jobban beillik egy közösségi életbe. Végülis Pyro is a suliba járt, és ő sem volt egy szent, de az elején még max. labilis volt, nem pedig egyértelműen brutál pusztítóan gonosz.
Vissza az elejére Go down

Moira MacTaggert
mutant and proud

Moira MacTaggert
ember
I just believe my eyes
Play By : Rose Byrne
Hozzászólások száma : 433
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Lisa L.M. az Álommanó   Lisa L.M. az Álommanó Icon_minitimeCsüt. 22 Aug. - 20:35

Én még csak annyit, hogy látod nem vagyunk totál elutasítóak. A piszkozatot azért tettem be ide magamnak, mert ezek nem feltétlenül jelentettek gondot, csak meg akartam őket beszélni X-szel.
Vissza az elejére Go down

Lisa L. M.
mutant and proud

Lisa L. M.
Diák
power to the future
Play By : Lisa L. M.
Hozzászólások száma : 16
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Lisa L.M. az Álommanó   Lisa L.M. az Álommanó Icon_minitimeCsüt. 22 Aug. - 22:37

Rendben, tetszik ez az újonc, meg magánórás dolog :)Máris átalakítom a karilapot

UPDATE:

átalakítva Very Happy Remélem így már jó lesz
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Lisa L.M. az Álommanó   Lisa L.M. az Álommanó Icon_minitimePént. 23 Aug. - 13:29

Nekem okés így a dolog, megvárjuk még hogy délután/este Eric is átolvassa. Smile
Vissza az elejére Go down

Moira MacTaggert
mutant and proud

Moira MacTaggert
ember
I just believe my eyes
Play By : Rose Byrne
Hozzászólások száma : 433
Kor : 37



TémanyitásTárgy: Re: Lisa L.M. az Álommanó   Lisa L.M. az Álommanó Icon_minitimePént. 23 Aug. - 20:30

Köszönjük, elfogadva^^
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Lisa L.M. az Álommanó   Lisa L.M. az Álommanó Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Lisa L.M. az Álommanó
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Lisa & Jean
» Mike és Lisa
» Eric és Lisa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Archivum :: A múlt árnyai :: Inaktívak előtörténetei-