we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Portland - Larsen & Co.

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Niklas Larsen
mutant and proud

Niklas Larsen
független
loneliness is a gun
Hozzászólások száma : 22
Kor : 73



TémanyitásTárgy: Re: Portland - Larsen & Co.   Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeVas. 7 Szept. - 23:13

Útban hazafelé az irodából – Epilógus

Elégedetlenül ülök be hátulra és kortyolok egyet a whiskyből. Egyből jobb, sóhajtok egyet. Nathanielről továbbra sincs hír, lépett-e valamit. Pár percre kifelé bámulok, de sok dolgom van, így aztán a kezem hamar ráakad a napi jelentésekre. Bosszúsan csapom össze nem sokkal és a telefonhoz nyúlok, hogy aztán éppen olyan eréllyel tegyem is le. Megvan, elintéztem.
Visszamélyedek a mappába. Semmi sem úgy alakul, ahogy elterveztem. Mintha minden csúszna ki a kezemből.
Arra eszmélek fel, hogy a kocsi az egyensúlyát veszti, nekiütközik valaminek, majd megpördül és az oldalán csúszik. De már akkor érzem, hogy baj van, nagyobb, mint vártam. Az idő lelassul, de én sem tudok mozogni úgy, ahogy akarnék.
Amikor az idő kereke visszazökken a helyére, érzem, hogy valami meleg csordogál a mellkasomnál. Lenézek, majd a kezem is vinném arra, ha nem azon feküdnék. A fejem is sérült, a bele csorgó vértől alig látom, amit amúgy nem is szeretnék látni. Már csak annyit tudok tenni, hogy várok. ~Ha újra láthatnálak….~
Érzem, ahogy a fájdalom felkúszik, majd el is múlik. Hangokat, zajokat. De már nem tudom kinyitni a szemem. Jó így. Kényelmes…

***

Másnap az összes nagyobb üzleti oldal teljes oldalban taglalja a balesetet, a halál okát és körülményeit, valamint az életutamat. És ha olvasnám, tudnám, hogy egy dolgot kihagytak belőle. Hogy mennyire szerettem azt, aki eltűnt az életemből, számomra most már örökre.
Vissza az elejére Go down

Sheena Lawson
mutant and proud

Sheena Lawson
Törvényen kívüli
our time is coming
Hozzászólások száma : 100
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Portland - Larsen & Co.   Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeKedd 19 Aug. - 13:53

Portland – Larsen & Co.

Az első, hogy elhelyezem a poloskát, mert az a legfontosabb, aztán egy gyors terepszemle, melynek keretében végigpróbálom a fiókok nyitását, átpörgetem az asztalon lévő dogokat, de persze csak óvatosan, hogy ne látszódjon semmi nyoma, hogy megpiszkálta volna őket valaki, de sajnos nem jártam ebben sikerrel.
Larsen-nek biztosan túl sok az ellensége, hogy ne legyen paranoiás és ne zárjon el mindent, vagy ne az irodájában tartson olyan dolgokat, amik felhasználhatók lennének ellene.
Marad a remény, hogy a lehallgató eléri a célját és megtudok pár dolgot, amivel segíthetek Nathe-nak és megszolgálom a pénzemet.
Mikor megszólal a riasztó felkapom a fejem, mert ez elég érdekes. Elvileg nem indítottam el semmilyen riadót, a kóddal léptem be, de hát még azt is eltudtam képzelni, hogy van itt valamilyen mozgásérzékelő vagy hasonló. De ezen most nem igazán volt időm agyalni, mert sürgősen le kellett lépnem.
Szerencsémre még időben ki tudtam surranni és mielőtt az őrök ellepték volna az emeleteket én már fenn voltam a tetőn és, ahogy jöttem, úgy távoztam is.
Viszont a riadó kiváltásával volt egy kis gondom, mert ha feltételezik, vagy akár tudják, hogy behatoló járt az irodában, lehet, hogy mindent felforgatnak és akkor, bár elég jól elrejtettem, megtalálhatják a lehallgatót.
Engem sem ejtettek a fejemre, tudom, hogy visszafelé is lehet manipulálni az adatok kiszivárogtatását, így muszáj lesz valahogy meggyőződnöm róla, hogy a poloskával minden rendben van és ennek egy módja van. Fenn kell maradnom a tetőn, kockáztatva ezzel, hogy előbb-utóbb felfedeznek, mert, ha gyanakszanak valamire, akkor körül fognak nézni és Larsen emberei nem idióták…….sajnos.
De látnom kellett, hogy mi történik a férfi irodájában és ezt csak innen tudtam megtenni.
Szerencsére, mivel a legfelső emelet volt a székhelye, így nem tartotta fontosnak, hogy az ablakokon függöny, vagy más belátást akadályozó cucc legyen, így egy jó távcsővel figyelni tudtam……és hallani is, hiszen reggel, amikor a főnök megjelent, az első hangok után már meggyőződhettem róla, hogy a kis szerkezet működik, tehát még a helyén van.
A szavaikból ítélve a biztonsági főnöke volt nála rapporton és egészen elégedett lehettem a teljesítményemmel……egészen addig, míg meg nem láttam, hogy Mr. Larsen írogatni nem kezd! Hoppá ridikül! Ez nem jó jel!
A vészvillogó ezerrel jelzett a fejemben és szinte biztosra vettem, hogy vagy kiszúrták a poloskát, vagy csak sejtenek valamit és biztosra mennek.
Így aztán a semmiért kockáztattam, legalábbis úgy néz ki. Nem vehetek semmit biztosra, amit Nathannal kapcsolatban mondanak és mással sem sajnos.
Nagyon bosszantott a dolog, mert nem szeretek üres kézzel a megbízó elé állni. Tudom, hogy Nathe csak a megfigyeléssel bízott meg, de most már produkálni akartam valamit és azt is utáltam, ha valaki túl akart járni az eszemen.
Nagyon úgy nézett ki, hogy Larsen lakását kell megcéloznom. Biztos voltam benne, hogy otthon tartja a fontos iratait és ott sem ártana elhelyezni pár poloskát.
De előtte nem árt egy kis tréfa, ami talán kizökkenti ezt a hidegvérű, számító embert a magabiztosságából. A magamfajtának nem gond beszerezni egy kis anyagot a dílerektől, amit megpróbálok bejuttatni Larsen úr ingatlanára, lehetőleg egy könnyen megközelíthető helyre, akár a garázsába, aztán felhívom a zsarukat és megkukkolom, ahogy szétszedik a lakását.
Ezt a terv és én, míg célpontom az irodában gubbaszt, neki is látok a kivitelezésnek.

Vissza az elejére Go down

Niklas Larsen
mutant and proud

Niklas Larsen
független
loneliness is a gun
Hozzászólások száma : 22
Kor : 73



TémanyitásTárgy: Re: Portland - Larsen & Co.   Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeVas. 17 Aug. - 11:38

Portland – Larsen  & Co.


Szinte együtt izgul a betörővel, pedig nagyjából sejti, mi lesz a végkimenetel. Sosem érti, mire jó ez a főnökének, az első esetnél a józan ítélőképességét is kétségbe vonta, aminek majdnem kirúgás lett a vége. De ő a főnök, azt tesz, amit mond.
Bent azonban már nem tudja követni. Nem engedett kamerát betenni az öreg, ők már csak így hívják, de aggatnak rá cifrább és kevésbé szép jelzőjű nevet. Nem bírják. A kiváló munkát azonban bőkezűen jutalmazza, így nincs miért hátraarcot tenniük.
Idegesen dobol a pulton és számolja a másodperceket. Harminc másodpercet adhat neki és pluszba még két jelzést, mire a valódi riasztó megszólalhat.
Iratok nincsenek elöl, és a fiókok is zárva vannak. Eléggé paranoiás Niklas, hogy semmit se hagyjon elől, ha elmegy az irodából és ezt mindenkitől meg is követeli. Tart a kémektől.
Harminc másodperc múlva megnyomja a riasztó gombot, és mivel egyezményes jel, a másik szinten tartózkodók is elindulnak az iroda felé. Addigra talán már a betörő is ki tud surranni, hagynak neki időt, de elég neccesen, nehogy túl feltűnő legyen, hagyták.
-Nagyon szuperek voltuuunk!! – nyeli le az utolsó falatot az ételből és jól megveregeti a srác vállát.
Mielőtt bármit is mondanának, előtte szétnéznek az irodában, ahol nem találnak semmi különöset, de a jelentést le kell adniuk a főnöknek is, így a biztonsági szobába térnek vissza.
Innen hívják fel Niklast.
-Uram! Elnézését kérem, hogy ilyen késői órában zavarom, a vendégünk megérkezett, eljutott az irodájába, ahogy kérte. Minden érintetlennek tűnik. Kívánja, hogy tegyünk valamit?

***

Álmából veri fel a telefon csörgése, de még az előtt kinyílik a szeme, hogy a telefon megszólalna. Nem szól bele, végighallgatja az őrt. Ezt várta.
-Rendben van, ne tegyenek semmit, a szokásos protokollon kívül. – nem felhajtást akar, hanem információkat. Visszafelé. Leteszi a telefont, majd nyugodtan a másik oldalára fordul és elalszik.

***

Másnap reggel frissen és éberen lép be az irodába. Mivel nem tűri a nyüzsgést, a jelentés várja az asztalon és a biztonsági főnök.
-Hallgatom. – kényelmesen hátradőlve ül le, a székbe, fél perc múlva pedig forró, gőzölgő fekete … tea érkezik az asztalára, amit a titkárnő tesz oda.
-Nos, uram. A behatolás profi kézre vall, alig lehetett észrevenni, csak mikor már az iroda felé indult. Egy kamerát kiiktatott, de már későn értek oda az embereink.
Egy jegyzettömböt vesz elő és golyóstollal írni kezd.
-Volt valami szokatlan, elvittek az épületből valamit?
-Nem, uram, minden érintetlen volt.
-Nézzék át a biztonsági rendszert és a beépült embereket is ellenőrizzék. Nem tűröm, hogy bármi kikerüljön tőlem. – kicsit keményebb a hangja.
-Úgy lesz, uram. - azt, hogy mit gondol jelenleg Niklasról, nem jelenik meg az arcán. Elég súlyos pénzeket kap a hallgatásáért.
-Az éjjeli ügyeletesekre nem lesz ezentúl szükségem. – a tömböt átadja a főnöknek, aki elolvasva a sorokat „Kiváló munkát végeztek, prémium jár mindenkinek, aki ügyeletben volt és érintett volt benne.”, bólint.
-Vegye megtörténtnek, uram.
Visszaadja a tömböt, miután rámutatással még visszakéri Niklas, hogy újabb mondatokat írjon fel rá.
-Nathaniel ügye hogy áll? Mára mondtak eredményt. – szinte azonnal nyújtja vissza a tömböt.
„Poloska van az asztali lámpa alatt, ott is marad. Mától, míg nem jelzem, csakis Malia takaríthat itt. A hír negyedét mondja el, a többit a tárgyalómban.
-Így van, uram. Semmi változás nem történt, mintha nem törődne Mr. Larsen úrfi a követelményekkel. Kívánja, hogy tegyünk valamit?
Elgondolkodva dől vissza hátra Niklas, ujjait összeérinti, s csak fél perc múlva szólal meg.
-Zároltassák a bankszámláit. Az ürügyet magára bízom és kedves Margaretre. – utalva a jogi asszisztensre, és ebből is tudni, hogy a biztonsági főnök nem feltétlenül csak biztonsági főnökként van Niklas mellett.
-Mást tegyünk még, uram?
-Nem szükséges. Pár nap múlva kérek jelentést az eredményről. – int a kezével, hogy elmehet, miközben a csésze felé nyúl és belekortyol. Láthatóan, hogy lánya hol van és hogy van, nem érdekli. Pedig hogyne érdekelné, csak nem olyan okból, ami miatt egy apa aggódna.
-Igenis, uram.
A biztonsági főnök feláll, a tömböt átnyújtja vissza Niklasnak, majd távozik.
Nem szereti, ha poloska van a szobában, most is egyből kiszúrta a folytonos adását, nem került neki sok időbe. Általában vagy egyből kiiktatja, vagy hagyja még egy ideig, hogy téves információkat adjon ki. Arra kíváncsi, hogy ki is lehet az, aki poloskát tett ide. Vár még és a fals információk hálózatát tudja, hogy most el kell indítania.
[/color]
Vissza az elejére Go down

Sheena Lawson
mutant and proud

Sheena Lawson
Törvényen kívüli
our time is coming
Hozzászólások száma : 100
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Portland - Larsen & Co.   Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeKedd 12 Aug. - 9:42

Portland – Larsen & Co.


Azzal, hogy egy párducfejet látnak utoljára a működő kamerában, az a célom, hogy kicsit lelassítsam az őröket, mivel valószínűleg ezek után nem rohannak ész nélkül fel az irodához, hanem óvatosan közelítenek, talán megzavarodnak és inkább telefonálnak, hogy mitévők legyenek, szóval, ha csak kis időt is biztosít ez nekem, már megérte.
Hiszen idő kell ahhoz, hogy lehetőleg észrevétlenül hatoljak be az irodába, a kódot használva, ami pár idegtépő percig úgy néz ki, hogy még sem sikerül, hiszen az utolsó, harmadik próbálkozás után már nem marad más választásom, ha el akarom rejteni a poloskát, mint, hogy betörjem az ajtót és bízzak a jószerencsémben, hogy nem kutatnak elég kitartóan és nem találják meg a kis szerkentyűt.
Igyekszem nyugodt maradni, miközben beütöm a számot és meg kell vallanom azért elég nagy kő esik le a szívemről, mikro meghallom a pittyenést és felvillan a zöld szabad jelzés.
Igazából talán lehet, hogy visszavonulót fújtam volna, ha most sem sikerül, legfeljebb próbálkoztam volna máskor.
Már a tetőről is nagyjából fel tudtam mérni, hogy egy tágas, nagy irodát fogok találni, amiből nem hiányzott a magamutogató luxus, amit ki is néztem Larsen-ből, így aztán a bőség zavarával küzdhettem, hogy kitaláljam, hová is akarom rejteni a lehallgatót.
Természetesen valami olyan helyet kellett találnom, ami mindenhonnan jól hallhatja az itt zajló beszélgetéseket, de nem találja meg az első takarító.
Mondjuk nem hosszú távra kell terveznem, hiszen a Nathe-nek adott határidő is közeleg, addig mindenképpen eredményt kell produkálni.
Az íróasztal sarkán trónol egy masszív asztali lámpa, aminek díszes talpazata ideálisnak tűnik az én szempontomból, így aztán annak aljára ragasztom a poloskát, ellenőrizve, hogy, ha felemeli valaki se le nem esik, se nem látszik, legfeljebb, ha valaki megfordítja és célirányosan keresi.
Mikor elkészültem, azért ha már itt járok, igyekszem átnézni az elérhető iratokat, megpróbálva a fiókok nyitásával is, de nem akarok látható nyomot hagyni, így feltörni nem török fel semmit, különben is sürget az idő, jobb lesz távozni, mielőtt az őrség megemberelné magát és felér ide.
Igyekszem olyan észrevétlenül távozni, ahogy jöttem.


Vissza az elejére Go down

Niklas Larsen
mutant and proud

Niklas Larsen
független
loneliness is a gun
Hozzászólások száma : 22
Kor : 73



TémanyitásTárgy: Re: Portland - Larsen & Co.   Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeVas. 10 Aug. - 12:55

Portland – Larsen & Co.

JJ nagy pofával eszi a hamburgert, amikor meglátja az első árnyékot. Amilyen nagy melák, annyira jó szeme van.
-Háhá, a kismadárka már benn is. – mivel azt kapta, hogy hagyja bejönni, aki jön, ezért a két ügyeletesnek máris jelez, hogy menjenek más szintre addig, az akció elkezdődött. Nem tudja, miért adta ezt a nagyfőnök, de nekik nem is az a dolguk, hogy megkérdőjelezzenek és ne kövessék az utasítást. Tolvajnak gondolják és a nagyfőnöknek már voltak hasonló húzásai.
-Neked is akció van, csórókám. – a jelenlegi elektronikus biztonsági ügyeletes fiút nem csípi, el van szállva magától véleménye szerint. A fiatalnak már nem mondható munkatárs a panelhez ül és rajtra készen áll. Két hibát akarnak hagyni a betörőnek, hadd izzadjon le egy kicsit. Ezt ő agyalta ki és szereti megtréfálni az embereket.
-Ez meg miafrancvolt?! – JJ majdnem félrenyel, ahogy az állatfej megjelenik és leszakítja a kamerát. – Tyű, haver, ez a bige nem egyszerű ám, még álarcot is húzott! Nagyon élethű, azannya! Most már te jössz.
Az irodában nincs kamera, de a kód most jön.
Az elsőnél hibát jelez, a másodiknál hosszasabban, de hibát ír ki, valamint, hogy még egyszer próbálkozhat. Végül a harmadiknál, nagyon hosszas várakozás után megszólal az elektronika, amellyel elengedi a zárat, az ajtó szabad.
Az iroda nagynak mondható, a széles panorámás ablakokkal, múlt századinak tűnő, és éppen ezért puccosnak mondható irodai bútorokkal, valódi csomózott szőnyeggel, kárpitokkal és festményekkel. Van mit a tejbe aprítania a tulajdonosnak, ő pedig meg is legyezgeti ezt.
Növények, festmények, bútorok és falkiszögellések adnak lehetőséget a poloska elrejtésére.
Vissza az elejére Go down

Sheena Lawson
mutant and proud

Sheena Lawson
Törvényen kívüli
our time is coming
Hozzászólások száma : 100
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Portland - Larsen & Co.   Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeVas. 3 Aug. - 11:40

Portland – Larsen & Co.


Sejtettem, hogy nem lesz egy sétagalopp az irodába való bejutás, de ha eredményt akartam elérni és elvégezni a megbízatásomat, akkor muszáj volt lehallgatót telepítenem Larson irodájába, hiszen másként nem tudtam volna időben figyelmeztetni Nathanile-t és még kevésbé bizonyítékot szerezni a férfi piszkos üzleteire.
Ahogy a fiú én is biztos voltam benne, hogy csak ezeknek a birtokában, jórészt zsarolással lehet majd visszakozásra kényszeríteni ezt a nagyhatalmú és ravasz üzletembert.
Ahogy abban is biztos voltam, hogy még így sem lesz könnyű menet és mindent meg fog tenni, hogy ő kerüljön ki győzedelmesen ebből a csatából. A híre alapján nem igazán volt hozzászokva, hogy veszítsen.
Mondjuk, ha rajtam múlik, akkor most meg fogja tapasztalni, hiszen ezért bérelt fel Nathi és én sem szeretek veszíteni.
Az első akadály rögtön a tetőről levezető ajtónál kezdődik, hiszen természetesen zárva van, bár itt még nem olyan erős a biztonság, így könnyen túljutok a záron.
A folyosón vannak kamerák és bár számítottam rájuk, azért el kell ismernem, aki felszerelte sem volt kezdő, mert sok időmbe telt mire elsurrantam alattuk és valószínűleg még így sem sikerült mindegyiket teljesen kikerülnöm. Bár eddig még nem fújt senki riadót. Lehet, hogy az őrökkel viszont szerencsém lesz?
Az iroda ajtaja viszont már láthatóan sokkal jobban védett és kód nélkül elég érdekes lesz bejutni. Ha betöröm, akkor egyrészt valószínűleg riadóztatja az eddig álmatag biztonságiakat, másrészt nyilvánvaló lesz, hogy valaki akart valamit odabenn és akkor átvizsgálják az egészet, könnyen felfedezve a poloskát. Az ajtót figyelő kameráról akkor még nem is beszéltem.
Mindenképpen gyorsnak kell lennem. Ha a kamerát kiiktatom, akkor biztos ideküldenek valakit. Össze kell zavarnom őket!
A számkód felderítésére van ötletem és, ha esetleg nem válik be, még mindig maradhat a B terv. Az idő nem nekem dolgozik, hiszen bármikor jöhet erre egy őr, így neki is kezdek.
A fejemet alakítom csak át a nagymacskáénak, majd a lehető legmorcosabb nézésemmel ugrom a kamera elé, hogy egy pillanatra lássanak aztán a fogaimmal leszakítom a kukkoló eszközt. Gyors visszarendeződés és máris egy spray van a kezemben, amivel befújom a zárkódos készüléket, remélve, hogy a gyakran használt gombok szépen kirajzolódnak. Gyorsan pötyögök, hiszen bár van pár variáció, de remélhetőleg hamar a jóra lelek.
Aztán már szabad az út befelé, ahol már csak a poloskát kell elrejteni.


Vissza az elejére Go down

Niklas Larsen
mutant and proud

Niklas Larsen
független
loneliness is a gun
Hozzászólások száma : 22
Kor : 73



TémanyitásTárgy: Re: Portland - Larsen & Co.   Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeVas. 3 Aug. - 9:10

Portland – Larsen  & Co.

Bár nem jött hozzá, amit nem is várt, a horgot azért részben bekapta. A testőrök kiszúrják messziről, ki is lehet az, aki próbál kukkolni. Csak sejtette, hogy ő lesz az, a kocsiba visszaszállva jelezték. Akkor tartotta volna ostobának, ha odamegy hozzá. Nem véletlenül választotta ki a nőt, de sajnos túl szentimentális mégis. Ez lesz neki a jó.
Mert ha jól teszi össze, akkor a fiacskája kérte fel. Ha más, akkor sem zavarná.
-Hagyjátok mozogni, bárhová megy. Kíváncsi vagyok, mit tesz. És meddig hajlandó elmenni. – egyet kivéve. Azért testőrök. -Egy kis poloska sem árt.
Ezzel részéről ez a kérdés lezárásra került. Tudja, hogy az illetékesek teszik a dolgukat.
Az épületig simán eljut Sheena, azonban a tetőn keresztül bejutni, már nehezebb. Biztonsági zárral rendelkezik, a tulajdonos eléggé paranoiás ahhoz, hogy minden zárjon alaposan, ha zárni akar. Egy profinak azonban még ez sem jelenthet gondot.
Az elhelyezett kamerák jól láthatóak, vakfolt azonban kevés van, ezért feltehetően valamelyikbe belefuthat, ha nem figyel eléggé.
Az iroda, ahova igyekszik, a bal szárny legvégén van.  Szinte egy lakosztálynyi méretet foglal el. Az ajtót éjjelre, illetve, ha nem tartózkodik bent Niklas, zárkóddal tartják zárva. Nem ad semmit sem csak úgy olcsón.
Itt már viszont kamera figyeli a bejárati részt. Kérdés az, hogyan oldja meg a helyzetet a betolakodó.
Vissza az elejére Go down

Sheena Lawson
mutant and proud

Sheena Lawson
Törvényen kívüli
our time is coming
Hozzászólások száma : 100
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Portland - Larsen & Co.   Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeSzer. 30 Júl. - 15:04

Portland – Larsen & Co.


Mivel nem tudtam, hogy Larsen-nek mi a szándéka, ezért eszemben sem volt leszállni a motorról, odalátogatni hozzá meg még úgy sem, még ha olyan „felhívás keringőre” támasztotta is az autóját TÖK EGYEDÜL. Na persze! Én meg most jöttem le a falvédőről!
A parkolóban azért nem csak ücsörgök a motoromon és bámulom a fickót, hanem lehajolok, mintha valami baj lenne és azt ellenőrizném, miközben fokozatosan vizslatom a környéket, mert tudom, hogy a gorilláinak is itt kell lennie valahol. Az tuti biztos, hogy nem hagyják csak így magára védtelenül, igaz nem teljesen az, ha a képességét is figyelembe vesszük.
Ettől függetlenül nem kizárt, hogy kiszúrhatnak, ha elég profi a csapata, mert én sem vagyok láthatatlan, ráadásul, ha most hirtelen távoztam volna, még feltűnőbb lett volna.
A hozzáértésüket sem vonom kétségbe, hiszen a pénzén meg tudja fizetni a legjobb szolgáltatást és még a hűségüket is, az biztos, hogy én nem látok egyelőre veszélyt.
Aztán alig tíz perc múlva meg is jelennek az emberei, akikkel Larsen látszólag elégedetten, csalódás nélkül távozik.
Muszáj kockáztatnom, hogy követem, de most még távolabbról teszem, mivel sejtésem szerint az irodájába megy vissza és, ha most rátapadok, akkor már biztos a lebukás.
Miután meggyőződtem róla, hogy tényleg felmegy az irodájába, akkor egy közeli mélygarázsba leteszem a motort és elfoglalok egy jó kis figyelő helyet a szembelévő hát tetején, ahonnan belátok hozzá. Igaz lehallgatni egyelőre nem tudom, de szándékomban áll éjszaka betörni és egy poloskát elhelyezni.
Ha nem jön közbe semmi, akkor, ahogy leszáll az éjszaka a magammal hozott felszerelésből előszedek egy nyílpuskát, melyre vékony, de erős hegymászókötél van erősítve és azt átlőve a másik tetőre átmászom rajta, hogy ott, a tetőre vezető ajtón keresztül jussak be az irodaházba.
Ha zárva van, akkor megpróbálom kinyitni és elkerülni a kamerákat, ha itt is felhelyeztek esetleg belőlük. Mivel egész nap figyeltem a mozgásokat, tudom, hol van az iroda, így oda igyekszem.


Vissza az elejére Go down

Niklas Larsen
mutant and proud

Niklas Larsen
független
loneliness is a gun
Hozzászólások száma : 22
Kor : 73



TémanyitásTárgy: Re: Portland - Larsen & Co.   Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeKedd 29 Júl. - 22:25

Portland – Larsen  & Co.

Várakozik és ahogy várta, nem történik semmi. A testőrök figyelnek, és talán, de nem biztos, észrevehetik Sheenát. Ha kellőképpen feltűnő, ahogy egy, a motorról leszállni nem akaró várakozik.
Elégedett mosollyal érinti meg a kocsi kaszniját, majd ismét beül, visszahajtanak az irodába. A testőrök csak akkor számolnak be Sheenáról, ha valóban látható, ellenkező esetben egy nemleges választ kap.
Választól függetlenül nem foglalkozik ezzel többet. Az épület, ahol a vállalkozása van, impozáns és éppen akkora méretű, amennyire szükséges, hogy kellőképpen reprezentálja a vagyont, befolyást. Az irodája a legfelső emeleten, jelentős része az övé, a többit nem engedi használni. Nem szereti, ha olyan arcokat is lát, amelyek jelentéktelenek. Azok pedig mind a felsővezetők alatt kezdődnek.
Aki várakozik viszont, szeretné, ha jelentéktelen lenne, de túlságosan is sokan keresik, ismert bizonyos körökben. Egy újabb fejvadászt bérelt fel, aki végre, remélhetőleg valóban hoz híreket és nem csak fiacskájáról. Eltűnnek a hangszigetelt ajtó mögött.
Vissza az elejére Go down

Sheena Lawson
mutant and proud

Sheena Lawson
Törvényen kívüli
our time is coming
Hozzászólások száma : 100
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Portland - Larsen & Co.   Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeVas. 27 Júl. - 17:32

Portland – Larsen & Co.


Az autók jótékony takarásában figyelem, ahogy a kissrác, az akció hősöket megszégyenítő rutinossággal mímel egy jó nagy esést és bár nem látom a hozzá siető emberektől, de a kinyúló hüvelykujj tudatja velem, hogy sikeresen végrehajtotta a megbízást.
Gondolatban gratulálok a kölyöknek és még egy mosolyt is kap, igaz ezt nem láthatja, de elégedett vagyok mind a választásommal, mind a gyerkőc teljesítményével, megszolgálta azt a tíz dollárt becsülettel.
Azonban, ahogy oszlik a kíváncsiskodok gyűrűje, kicsit meghűl bennem a vér, mert a sofőr egy kis kézitükörrel a kezében kiszáll az autóból és precízen végignézegeti a jármű alját, ami nagyfokú felkészültségről tesz tanúbizonyságot, de szerencsére a figyelme már nem üti meg azt a profi színvonalat és nem veszi észre a jeladót.
Persze az is felmerül bennem egy pillanatra, hogy a kölyök még sem rakta fel a kütyüt, de nem lett volna értelme a kis mutatványának különben, előtte is elszelelhetett volna a pénzemmel. Inkább ügyes volt és jó helyre rejtette a kis szerkezetet.
A kocsiban a beszélgetés semmi újat nem mond, így inkább elteszem a vevőberendezést és lassan elindulok, hogy ne legyek túl feltűnő, hogy megint követem őket, a jeladó majd úgy is útba igazít.
Azonban alig megyek egy fél utcasarkot, mikor hirtelen elveszítem a jelet, vagyis jobban mondva semmilyen jelet nem fogok és ez nem jó. Az első utcában lekanyarodok és megyek is visszafelé, és megdöbbenve látom, ahogy Larsen a kocsi hátuljának dőlve várakozik, viszont közel és távol nincs körülötte senki, legalábbis én nem látom az embereit.
~ Mi folyik itt? ~
Kicsit előrébb leállítom a motor a máik oldalon, egy parkolóban, de eszem ágában sincs egyelőre közelebb menni, kivárásra játszom, amíg bizonytalan a helyzet.
Az, hogy felfedezte a jeladót, mert mi másért álldogálna ott, még nem jelenti azt, hogy tudja is ki és miért rakta oda. Van bőven ellensége. Nekem meg lehetőségem, hogy kiköszörüljem a csorbát.
Vissza az elejére Go down

Niklas Larsen
mutant and proud

Niklas Larsen
független
loneliness is a gun
Hozzászólások száma : 22
Kor : 73



TémanyitásTárgy: Re: Portland - Larsen & Co.   Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeVas. 27 Júl. - 17:01

Portland – Larsen & Co.

A sofőr is kiszáll a kocsiból, még ha a szerződése arról is szól, nem hagyhatja el a környékét. Egy baleset az baleset. De mikor látja, hogy csak egy kölyök taknyolt el, nem foglalkozik vele többet. Amit viszont megtesz, az az, hogy amikor a tömeg széled, egy tükörrel végignézi a kocsi alvázát és főként a hátulját. Nem talál semmit, ezért visszaül várakozni.
A második mondatnál észreveszi, hogy valami nem stimmel. Tapogatózva engedi ki képességét és amit hall, az a saját visszhangjuk a kocsiból. ~Kezdődik.~
Nem tudja még, ki az és kin keresztül teszi, de figyelik. Öreg hiba ellene ilyen technikát bevetni.
-Valami nyoma csak lesz. Legyen szíves elküldeni neki a meghívókat, a kórházba és otthonra is az estélyről. – egy kis finom figyelmeztetés, hogy el ne felejtse, mi a teendője.
Közben pedig kinyitja az ajtót és kilép rajta. Érzi a forrást és csak lehajol a hátsó vázhoz, majd leveszi a jeladót. A kocsi ajtajához lép.
-Öt perc múlva gyertek vissza, mind.
Egy ideig figyel még, aztán összetöri és a kocsi hátuljának dől, mosolyogva, miközben a többiek kilépnek a kocsiból és távoznak. Nagy hibát követhet el, azonban sebezhetetlennek hiszi magát és elég öreg, ravasz rókának ahhoz, hogy ennyit megengedjen magának. Vár. Hogy kire, azt ketten mindenképpen tudják.
Vissza az elejére Go down

Sheena Lawson
mutant and proud

Sheena Lawson
Törvényen kívüli
our time is coming
Hozzászólások száma : 100
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Portland - Larsen & Co.   Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeSzomb. 26 Júl. - 10:26

Portland – Larsen  & Co.



Nem először követek valakit, hiszen egy megfelelően kivitelezett gyilkossághoz elengedhetetlen, hogy felmérjem a napi ritmusát, a szokásait és ehhez sokat kell a delikvens után rohangálni, hol járművel, hol gyalog. Ezért szeretem a motort is, hiszen azt elég nehéz lerázni még a legnagyobb forgalomban is, bár az is biztos, hogy egy idő után mindenkit ki lehet szúrni, ha elég hosszú ideig kell követni. Főleg, ha elég profik a testőrök és Larsen, mint, ahogy már tapasztaltam, nem kispályásokkal veszi körbe magát, így különösen óvatosnak kell lennem.
Éppen ezért kell sürgősen nyomkövetőt rakni a kocsijára, ha nem akarom, hogy előbb-utóbb kiszúrjanak. Ehhez viszont az kell, hogy a kocsi közelébe jussak, de nem úgy néz ki, mintha a sofőr nagyon ki akarna szállni a kocsiból, pedig biztos melege lehet odabenn.
A lehallgatóval sajnos nem sokra megyek most. Larsen nem az ablakhoz ül, így aztán csak zavaros szófoszlányokat tudok kivenni és egy kis idő után szétmegy a fejem a hangzavartól, így inkább úgy döntök, hogy megpróbálkozom a jeladó felrakásával, ami szerencsére mágneses, így egy mozdulattal felrakható.
Már egy ideje kiszúrtam egy 14 év körüli gördeszkázó kölyköt, így már ki is ötöltem, hogyan fogom ezt kihasználni, ráadásul még magamat sem kellett még véletlenül sem megmutatni. Nem baj, ha a sofőr nem tud beazonosítani.
- Hé, kölyök, akarsz keresni egy tizest? – szólítom meg, majd elmagyarázom neki, az igazolványomat is bevetve, hogy magánhekus vagyok és egy srácokat molesztáló fickót követek, és kéne a segítsége, hogy továbbra is megtehessem.
Tudom, hogy minden kölyök szeretne ilyen akcióban részt venni, így őt sem nehéz felpiszkálnom és szíves örömest benne van, hogy segítsen nekem feltenni a jeladót.
A következő pillanatban már a másik járdán dübörög, majd látványos esést produkál a kocsi hátuljánál, és mire páran aggódva sietnek hozzá, egy felém felemelt hüvelykujjból tudom, hogy sikerrel járt. A pénz már megkapta, így kis idő után, ameddig mindenkit megnyugtat, hogy jól van, már gördül is tovább.
Nem sokkal később Larsen is kijön és beül a kocsiba a nővel, aki vele tartott, és aki minden bizonnyal a titkárnője a viselkedése alapján. Na őket már nem nehéz lehallgatnom.
Bár nevet nem mondanak, azért nem nehéz kitalálnom kiről folyik a csevej.
~ Szóval lehallgatják és valószínűleg másként is figyelik Nate-t. ~ jegyzem meg, bár ez nem lep meg, viszont örülök neki, hogy a találkozónkkor nem szúrtak ki, pedig valószínűleg már akkor is figyelték. Az biztos, hogy szólnom kell erről neki, de úgy látom magától is sejtette, mert ezek szerint óvatos volt. Erre bizonyíték a szám, amit adott nekem.
Addig igyekszem lehallgatni a kocsiban ülőket míg indulni nem akarnak, akkor bevágom az ülés alá és ismét követem őket, de most már sokkal kényelmesebben, ha még mindig a helyén a jeladó.
Vissza az elejére Go down

Niklas Larsen
mutant and proud

Niklas Larsen
független
loneliness is a gun
Hozzászólások száma : 22
Kor : 73



TémanyitásTárgy: Re: Portland - Larsen & Co.   Portland - Larsen & Co. Icon_minitimePént. 25 Júl. - 20:02

Portland – Larsen  & Co.


Sosem megy kíséret nélkül. Nem zavartatja, hogy különcnek vagy feltűnési viszketegségnek tartják ezért, az óvatosság sosem árt. Óvatosság és presztízs. Szüksége van ezekre.
A kocsiba szintén beszálló titkárnő átadja a dossziét, amiben a munkaebéddel kapcsolatos anyagok vannak. Nem veszi át, csak egy pillantást vet a titkárnőre kérdőn, aki megrázza a fejét.
A forgalom elég nagy ahhoz, hogy ne szúrják ki a motorost, aki követi őket, még ha az anyósülésen ülő testőr többször belefeledkezik rajta a visszapillantóban. Egyedül a sofőr marad, nem szereti a kellemetlen meglepetéseket, miután beszáll a kocsijába, ezért hűséges kutyát is rendel mellé őrzőnek, a sofőrt. Neki ez a dolga.
Az egyik sarokba ülnek, főként inkább azért, mert jó szokása szerint nem szeret annyira szem előtt lenni. Mivel ő szeret váratni, ezért akivel tárgyalni fog, már ott várakozik, a megbeszélt helyen. Elégedetten nyugtázza, hogy valóban tart tőle. Hamar be fogja kebelezni magának, ha így haladnak. Többet gondolt volna egy ekkora cég vezetőjétől. A megbeszélés azonban nem tart tovább fél óránál. Színpadiasan távozik, hogy tovább tudjon játszani a másikkal és még nagyobb lehetőséget akasszon le.
A kocsihoz visszaérve azonban nem távoznak azonnal. Most van ideje és kedve megbeszélni azt, amiért a titkárnő helyes buksija annyira jelezte a nemet.
-Halljam. – csukja be maga mellett az ajtót.
-Nem tett semmilyen lépést a szerződés teljesítéséért.  - a példányt átvette, tehát tudja, mit kell tennie. – A telefonhívásai a megszokott hívások, és nincs semmi nyoma annak, hogy ön után nyomoztatna.
Elkomorodva tekint ki az ablakon. Egy hónapot adott, nem fogja előre hozni, de felettébb kezdi idegesíteni, hogy láthatóan nem tesz semmit a fiú. Sok munka lesz vele és talán most először nem örül ennek. Túl sokat örökölt az anyjától, aki végül köddé vált.
Vissza az elejére Go down

Sheena Lawson
mutant and proud

Sheena Lawson
Törvényen kívüli
our time is coming
Hozzászólások száma : 100
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Portland - Larsen & Co.   Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeHétf. 21 Júl. - 22:29

Portland – Larsen & Co.


Miután elváltam Nathe-tól átgondoltam, hogy miként is látok neki a feladatnak. Végül is nem volt elsőre nehéz dolgom, legalábbis nem kellene annak lennie, hiszen csak megfigyelésről van szó és, ha valami gyanús lenne, hogy Nathe és családja ellen irányul, akkor figyelmeztetni a férfit.
A megfigyeléshez szeretnék majd lehallgatást is hozzácsapni, ezért a motoromba pakolok egy kis kézi lehallgató puskát, mely ma a csúcstechnikát képviseli ezen a téren és baromian nem volt olcsó, de hát a szakmámban nem árt, ha az ember halad a korral, különben könnyen elszalad mellette a világ.
A szerkentyűt nem nehéz használni, csak rá kell irányítani a lehallgatandó területre, személyre és egy fülhallgató segítségével már hallom is mit beszél. Akár még egy magnót is rá lehet csatlakoztatni és felvenni a társalgást. Előnye még a lehallgatónak, hogy akár az üvegen keresztül is hatékony, mert a rezgéseket érzékelve fogja fel a hangokat. Szóval azt hiszem nem volt rossz befektetés, főleg ilyen esetben nem, mikor pár poloska elhelyezése Larsen irodájába vagy lakásába túl nagy kockázat lenne. Bár még nem kizárt, hogy szükség lesz rá.
Most, hogy a fia nem jelentkezett valószínűleg a férfi már kellően felidegelte magát, mert nem nagyon van hozzászokva ahhoz, hogy ne az ő kedve szerint menjenek a dolgok.
Biztos, hogy hamarosan hallani fogok Nathanielről tőle.
Jelenleg a felszerelésem a mocim ülése alatti csomagtérben pihen, én meg indulásra készen ülök a járgányon a fejemen egy sötétített üvegű bukóval. Követni legegyszerűbb motorral valakit, könnyebb lavírozni a forgalomban, kevésbé szúrok szemet.
Látom, amikor kijön a cégének otthont adó épületből és beszáll a kocsijába.
Mivel majdnem dél van, feltételezem, hogy ebédelni indult, de az üzletemberek még ezt is kihasználják, így talán most sem lesz okom panaszra. Követem.
Nem tapadok rá, csak annyira, hogy ne tévesszem szem elől. Majd ha alkalmam lesz rá, teszek rá jeladót és poloskát, így könnyebb lesz követni is majd.
Most egy elegáns étteremnél állnak meg és Larsen kiszáll, én meg behúzódok szemben a parkoló autók közé és előhalászom a lehallgatót, amit a testemmel takarva a járda felöl az étterem felé irányítok. Ha szerencsém lesz, talán ablak mellé ülnek, ha nem akkor lehet erről lemaradok, akkor viszont majd az autót veszem célba.

Vissza az elejére Go down

Niklas Larsen
mutant and proud

Niklas Larsen
független
loneliness is a gun
Hozzászólások száma : 22
Kor : 73



TémanyitásTárgy: Portland - Larsen & Co.   Portland - Larsen & Co. Icon_minitimeHétf. 21 Júl. - 22:03

Portland – Larsen  & Co.


Jókedvű hangulatban dobol a szék karfáján, miközben a szeme előtt elterülő panorámát nézi. Kétsége nincs a felől, hogy bármi, amit eddig eltervezett, úgy is alakult. Majdnem mind. Az viszont felettébb bosszantja, hogy a fiú nem, hogy nem jelentkezik, de még csak jelet sem hajlandó magáról adni. Az a múltkori találkozó sem úgy alakult teljes egészében, ahogy szeretné. A családot csupán csak a látszat kedvéért alkotta meg. No és persze, hogy uralhassa őket, bábokként tegye velük azt, amihez neki kedve van. És éppen ők tesznek keresztbe neki folyton. Önállóak. Egyedül mostani neje a jó alany, akinek intelligenciája alig lépi túl a kettest. Tökéletes választás volt, külsőre kész Aphrodité.
Keze a telefonkagyló felé vándorol és bepötyög egy sorszámot. Csak akkor veszi fel, amikor hallja, hogy kicsöng.
-Találkozzunk holnap a szokásos időben és a szokásos helyen. – türelmetlen lett. Nem fogja megvárni, míg a fiú lép. Leteszi a kagylót, majd kilépve az irodából rá sem tekint a titkárnőre, a lift felé indul, a lobbyba. A kocsija már előáll, mire kilép a bejáraton. Nem foglalkozik senkivel, derűsen tekint előre és láthatóan nem foglalkozik a környezettel.
Kocsiba szállva nem mond semmit. Tudja, hogy a sofőr ismeri a napirendjét. Ma ismét az egyik szokásos puccos helyen ebédel. Üzleti ebédnek álcázott kartell-kezdeményezés. A kedvenc előétele.


A hozzászólást Niklas Larsen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 7 Szept. - 23:12-kor.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Portland - Larsen & Co.   Portland - Larsen & Co. Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Portland - Larsen & Co.
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Portland - Larsen Porta
» Haley Larsen
» Niklas Larsen

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Városok, egyéb helyek :: Közel s távol-