we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 22 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 22 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 North Salem Hospital

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: North Salem Hospital   North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeHétf. 3 Feb. - 19:59

First topic message reminder :

North Salem központi kórháza. Összesen négy emelet alkotja a fő épületet, ami mellett akad egy kisebb részleg is, ami elkülönülve a pszichiátriának ad otthont. Természetesen minden meg van itt, a kornak megfelelően tökéletesen felszerelt kórházról van szó. Aki ide kerül biztosan remek ellátásban fog részesülni.

Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet

Faye Adler-Barlow
mutant and proud

Faye Adler-Barlow
független
loneliness is a gun
Play By : Sophie Turner
Hozzászólások száma : 297
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Re: North Salem Hospital   North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimePént. 16 Május - 10:15



Nate & Faye



Nem lesz semmi baj, csak egy apró vágás. Egyszerűen csak nem figyeltem, mindenkivel előfordul. Igazából már nem is fáj annyira, csak az elején volt rémes. Visszagondolva sejtelmem sincs, hogy csináltam. Mégis hogyan tudod megvágni épp a tenyeredet, miközben kenyeret szeletelsz? Félek, Aaron meg fog ijedni, amikor hazaér és nem talál otthon, csak a véres deszkát, a kést a csapban és a véráztatta kenyeret, de nem igazán azon járt az eszem, hogy azzal foglalkozzam, hogy mindent összeszedjek. Elég mély a vágás, én pedig csak szorongattam végig a konyharuhát, amíg végre a taxi eljutott a kórházig. Nem is vagyok biztos benne, hogy ezzel el kellett volna jönni, vagy idővel amúgy is magától rendbe jön, de... eléggé fáj és nem akar abbamaradni a vérzés, lassan már a konyharuha is csöpögni kezd, ha így folytatom. Nem is tudom eldönteni, hogy a taxis aggódó tekintetét annak tudhatom be, hogy sok a vér és még a megszokottnál is sokkal sápadtabb az arcom, vagy annak, hogy az üléshuzatot félti, hogy netán összemaszatolom. Őszintén szólva nem igazán érdekel, az is kész csoda, hogy sikerül fizetnem és mindent megoldani. Nem szoktam hozzá az önálló döntésekhez, nem szoktam hozzá, hogy nekem kell intézni valamit, de most nem várhattam a bátyámra, hiszen talán már órák mire hazaér, és addig simán el is vérezhetek, ha nincs szerencsém.
Esetlenül botorkálok be és állok meg végül a recepciós előtt, majd a beteg felvételhez irányítanak, ahogy újra elmagyarázom, hogy mi is a gondom. Sokan vannak és nem igazán érzem, hogy tényleg érdemi foglalkozást kapnék. Néhány csepp vér a padlón landol, miközben helyet keresek, hogy leüljek. Tényleg rengeteg az ember, mire sorra kerülök... Gondolatban megrázom a fejem és nyugalmat erőltetek magamra. Végül mégis felállok, meg kéne keresni a mosdót, lemosni legalább a kezem, és szerezni valamit a konyharuha helyett. Annak már úgyis annyi, a kukában végzi majd.
Lassan lépkedek végig a folyosókon, időnként kissé összefolynak a betűk a szemem előtt, de csak meglátom majd azt az ajtót, ami kell igaz? Egy pillanatra megszédülök és kapom el az első kapaszkodót, ami történetesen épp egy kilincs, az ajtó pedig lazán nyílik ki előttem, én pedig szó szerint dőlök vele együtt. Még valamelyest eljut a fülembe a dorgáló női hang, miszerint oda nem mehetek be csak úgy, mert zavarnám a doktor urat, de őszintén szólva ez már nem igazán rajtam múlik. Az utolsó pillanatban mozdul a lábam, így csak nem sikerül térdre esnem, hanem bizonytalanul, de megállok a lábamon.
- Ez nem a... mosdó. - pillantok körbe az irodában. Az asztal mögött egy fickó ül, rengeteg irat és mappa és... ez tényleg nem a mosdó. - Bocsánat, én csak... - újra megszédülök, de a kilincs még mindig jó szolgálatot tesz, hogy sikeresen megálljak a lábamon, legalább még addig a fél pillanatig, amíg végképp el nem sötétül minden. Én pedig engedek a lábaimnak, amik már amúgy se nagyon akartak tartani. Legyen igazuk, nézzük meg közelebbről a padló mintázatát...



A hozzászólást Faye Adler-Barlow összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 17 Május - 6:55-kor.
Vissza az elejére Go down

Nathaniel Montgomery
mutant and proud

Nathaniel Montgomery
független
loneliness is a gun
Play By : Gabriel Aubry
Hozzászólások száma : 113
Kor : 40



TémanyitásTárgy: Ébredés, intermezzo   North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeCsüt. 15 Május - 19:36

Már vagy félórája dolgozok a mappában, rendületlenül. Komoly műtét előtt állunk és be kell vallanom, tapasztalatlannak tartom magam ahhoz, hogy teljesen biztos legyek a sikeremben. Tartottunk megbeszélést, többször is, és nagyon jó érzéssel tölt el, hogy a bizalom mindenki felé megvan.
Teljesen más világ, mint amiben eddig dolgoztam, léteztem. Nem mondom, hogy rózsaszín vattacukor, hiszen életekről van szó. Komoly felelősség, mégis, jobban a magaménak érzem mindezt, mint a jog hideg és rideg tényeit.
Nagy szerencsém van, hogy Adam és Katrina elfogadta a felkérést a műtéthez, szabaddá tudták tenni az időpontot.
A tollam mindig elgurul és furcsa módon mindig előkerül. Nem tudom. hogy csinálja, de most is a kezem alá esik, pedig tudom, hogy nem oda tettem le. Vagy csak rosszul emlékszem?
Mindez csak egy pillanatra merül fel bennem. A szobában egyedül vagyok, az egyik nagyon jó dolog, hogy itt nem kell összezsúfolódni egy helységben. Azt nem kérdezem, hogy mitől érdemeltem azt ki, hogy nem sokkal az után, hogy megérkeztem, már el is kezdtem feljebb lépni a szamárlétrán. Elég jó helyre sikerült feljutnom, aminek viszont nem örülök, hogy ezzel párhuzamosan egyre kevesebb valós munkám van, ami a gyógyítás maga.
-Fenébe… - a toll leesik, de nem hallom koppanni, dobbanni.
Mégis az asztalon van, de akkor mi esett le? Mindegy, visszamélyedek a mappába. A kávés bögrém az asztal szélén van, sokszor jár ördögtáncot, hogy mikor lököm le véletlenül. Most azonban csak nyúlok felé, egy pillanatra feltekintek, nehogy leverjem.
Hirtelen kapom el a kezem a bögre felől. Ez … most mozgott? Földrengés van? Figyelek, de nem látom, hogy bármi is mozogna a szobában. Engem … és a bögrét kivéve.
Újból felé nyúlok. A bögre ismét felém indul.
-Ne szórakozzatok, jó?
Van pár mókás kollega, aki előszeretettel tréfál meg bennünket. Élvezem, mert tudom, hogy nem azért teszik, hogy kárörvendjenek.
Válasz, fojtott kuncogás azonban ezúttal elmarad. Ismét a bögre felé nyúlok, mert erre inni kell. A kezem a következő pillanatban azonban már mozdul, mert a bögre… lebeg?
-Ez biztos valami vicc. – mormogom az orrom alatt, azonban a tarkóm bizseregni kezd és valahogy új érzés költözik belém. Óvatosan leteszem a bögrét az asztalra, mázli, hogy csak félig van már tele, biztos leforrázom a kezem.
Tovább olvasok a mappában, de a tekintetem egyre többször téved a bögrére. Végül felkönykölök és ha már lúd, legyen kövér. A toll felé nyúlok, ami félig látszik ki a papírhalom mögül. A kezembe ugrik szinte, pedig semmit sem tettem azért, hogy ez legyen. Azonnal lecsapom az asztalra, főként, mert kopogás nélkül belép Mariah.
-Igen? – felelem túlságosan is gyorsan és egyáltalán nem a megszokott hangnemben.
A főnővér megáll és egy ideig gyanakodva néz rám. ~Ugye nem vette észre? De mit is?~
-Csak Thomas McKenny anyagát hoztam, ahogy kérte.
Nem meri megkérdezni, pedig rá van írva az arcára, hogy még kérdezne valamit.
-Köszönöm. – ki nem nyúlok a mappa felé, az fix. – Megkérhetem, hogy tegye a másik asztalra? Nem szeretném, ha összekeveredne a két anyag. Megnézem azt is.
-Hogyne. – leteszi a kisebbik asztalra és kimegy. De azért látom, hogy egy utolsó pillantásra még rám tekint.
Őszintén szólva, most egyik mappa sem érdekel. Amit láttam, és amit éreztem, az nem a tréfa kategóriába tartozik.
Vissza az elejére Go down

Mesélő
mutant and proud

Mesélő
Mesélő
Hozzászólások száma : 520



TémanyitásTárgy: Re: North Salem Hospital   North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimePént. 21 Feb. - 20:18

Szabad helyszín, új játék kezdhető!
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: North Salem Hospital   North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeCsüt. 20 Feb. - 20:19

Fura érzés volt mikor Charles belenézett fejembe. Nem tudom, hogy éreztem-e, vagy csak képzelődtem, de   kellemes bizsergés futott végig a testemen. Remélem, hogy csak a lányt látta mást nem, vagy ha igen, akkor nem fog megróni érte. Charles egy tipikus békepárti. Kicsit olyan, mint egy mutáns Dalai láma, vagy mutáns Jézus. Az utolsó azért elég túlzó, de a lényeg ott van. Van igazság abban, amit Charles mond, de egy dolgot elfelejt: az emberek soha nem fognak befogadni minket. Persze, vannak akik igen, akik tisztelnek és csodaként néznek ránk, de mindig is lesznek olyanok, akik a végünket akarják. Ezt pedig mindenképp meg kell előzni, még ha áldozatokkal is jár. Áldozat nélkül nincs győzelem. Ez már csak így megy. Valami ellen mindig is harcolni fogunk, olyan dolgokat fogunk elpusztítani egy pillanat alatt, amit mások egy egész élet alatt építettek fel. A kivárás taktikája szerintem nem jó, hiszen minél kevesebb időnk lesz reagálni a katasztrófára. Csak tudnám Charles miért ilyen ember párti? Így nevelték, vagy nagyon jóban vagy eggyel közölük? Eric a dolgokat meg másként látja. Ezért is alkothatnak ilyen jó párost.
- A világ mindenkié, de nekünk nem fognak helyett hagyni. Kívülállók leszünk számukra, kitaszítottak, mint a leprások. Félni fognak tőlünk, ezért akarnak majd elpusztítani minket. - itt elhallgatok. A nézeteink kel soha nem fogunk dűlőre jutni. Vagy csoda kéne hozzá. Bárcsak ismernék egy olyan embert, aki megbékélne velünk! - Csak remélni tudom, hogy igazad lesz, mert hinni benne nem tudok. - Butaság lenne elhinnem, hogy befogadnak. A saját bőrömön tapasztaltam mi történik, ha felfedem magam. Megaláznak és kitaszítanak, csak mert más vagy. Nem feltétlen jobb, hiszen nem minden ember egyforma, ezt elismerem. A világ azonban soha nem lesz egységes. Vagy mi, vagy ők. Én pedig nem fogok a fenekemen ülni és megvárni, mire a harcok elülnek.
- Köszönöm! - sokat jelent az, hogy Charles segít nekem. - Rendben, egy nap elég is lesz! Csak találjuk meg és....mentsük meg önmagától. - nem ezt mondtam volna először, de ebben is van azért igazság. Megakarom leckéztetni Evyt, de jobb lenne, ha sikerülne valahogy előcsalni belőle a békeszeretőbb énjét.
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: North Salem Hospital   North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeKedd 18 Feb. - 20:51

Liam & Charles




A harc mindig áldozatokkal jár, ezért is nem vagyok a híve. Valaki mindig sérül és a legrosszabb, amikor olyanok is, akiknek semmi közük az egészhez. Szeretném, ha nem kerülne sor ilyesmire, de félek tőle, hogy elkerülhetetlen. Egyszerűen csak szeretném elodázni legalább addig, amíg erre kevéske lehetőség van. Minél később, talán annál nagyobb az esély rá, hogy könnyebben tudunk mindent elrendezni. Remélem, hogy tényleg menni fog, hogy egyszer elérjük azt az időt, amikor az emberek is megértik ezt, és amikor a mutánsok is el tudják fogadni, hogy nem mindenki egyforma. Nem minden ember rossz és ítél el minket, igenis akadnak köztük jók is, pozitív személyiségek, olyanok, mint... Moira. Tudom, hogy mit mond erre Eric, de én akkor is úgy gondolom, hogy lehet még jobb is a világ idővel, elfogadóbb, sok Moirával és kevesebb Shawval.
- Nem kell, hogy megérintselek, de ha azokra a percekre gondolsz, könnyebben navigálok. - mosolyodom el bátorításképpen. Nem fogok mást is feltúrni a fejében, csak ezt a momentumot. Nem gondolom, hogy bármelyik diákunkért is azzal tehetünk valamit, ha a fejükben nézelődünk. Az a fontos, hogy ők nyíljanak meg, hogy önként mondják el a kételyeiket, a kérdéseiket. Egy pillanatra csukom csak le a szemem, amíg rá koncentrálok. Nem kell sok idő, hogy felidézzem a képeket, amiket látott, így pár pillanat múlva már biccentek is egyet. - Köszönöm, ennyi volt. - így akár még neki is könnyebb, újra felidézni az arcot, amit aztán keresni kell majd a tömegben. Az viszont továbbra sem tetszik, ahogy gondolkodik. Fiatal még tudom, de... ez akkor sincs rendben.
- Nem... nem bujkálhatunk örökre, de nem csak az számít, hogy ki az erősebb. Azért, mert mi többek vagyunk, mint az emberek még nem vagyunk egyértelműen jobbak is. Idővel majd megértik ők is és... te is. A világ mindenkié. - pont így gondolkodnak ők is, a másik oldal,és napról napra jobban el fog fajulni ez az egész attól félek. Megkeresik a gyenge pontokat, támadásokat indítanak és az emberek pont azért félnek tőlünk majd többiektől is, mert vannak, akik az erejüket fitogtatják. Nem azt nézik majd, hogy sokak ereje jó, gyógyítás teszem azt. Segíthetnénk, jobbá tehetnénk együtt a világot, nem pedig rosszabbá harcokkal.
- Rendben van, akkor együtt keressük meg, de előbb még pihenned kell Liam, legalább holnapig. A sérülésedet rendbe tesszük a birtokon és holnap utána járunk ennek. - remélem, hogy bízik bennem annyira, hogy tudja nem hazudok, nem fogom kihagyni, ha ezt szeretné. De akkor sem kell rohanni. Olyan érzésem van, hogy ez a lány nem fog elmenekülni a városból, nem tűnik olyan típusnak.

Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: North Salem Hospital   North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeHétf. 17 Feb. - 19:19

Soha nem értettem, hogy az emberek miért ellenzik a harcot. A nagy változások mindig harcok árán mentek végbe. A mi esetünkben sem lesz ez más képen.  Eljártam önvédelmi edzésekre kamaszkoromban, de pár év után abba is hagytam.  Akkor nem igazán voltam harcos lelkű. Mikor rájöttem, hogy mutáns vagyok, akkor kezdődött ez el nálam. Soha nem jöttem ki valami jól az emberekkel, de ezek után már le is néztem őket.  A gimiben nem én voltam az a gyerek akit egyfojtában csúfoltak.  A focicsapatban való szereplésem miatt nem voltam az.  Anyám mindig próbált tanítani, hogyan tűnhetek el az emberek szemei elől. Egyszer hibáztam, de akkor meg is aláztak. Azóta várom, hogy megkapják az emberek azt, amit érdekelnek.  És tudok várni.  De most a dolgok a fejetetejére fordultak.  Egy mutánstársamat akarok megtalálni, hogy visszavágjak. Nem hiszem, hogy képes lennék megölni, de....soha nem tudtam kontrolálni az érzelmeimet. Nem lep meg mikor Charles megkér arra, hogy a fejembe nézhessen. Számítottam rá, hogy ez lesz. Szívesen megengedném, de....talán olyat is talál ott, amiről én sem tudok.
- Rendben. Tennem kell valamit, vagy csak....megérintesz? - Kell ez nekem. Talán így könnyebben tudjuk majd megtalálni Evy-t. Kiváncsi vagyok milyen érzés, ha valaki a fejedben néz körül.
- De a mai világban...csak az erősebb marad életben. Ha megadjuk magunkat, akkor alávetjük a győzteseknek magunkat. - A küzdelem nem mindenre megoldás, ezt én is tudom. De az nem baj, ha te vagy az erősebb.  Irigylem azokat akik jó diplomáciai készséggel vannak megáldva. Képesek úgy elérni dolgokat, hogy senkinek nem esik bántódása. De a harcosabb lelkűek....talán, csak a vágy, hogy mindenki emlékezzen rájuk, ez hajtja őket. De szerintem tettekkel kell bizonyítani, nem szavakkal ígérgetni.
- Ezt megértem, de nem bujkálhatunk örökre. - persze, hogy az emberek azonnal támadnának erre. Félnek attól, amit nem ismernek, amit nem értenek meg. Azonban, az első sorokban lennék, ha elfajulnának a dolgok.
- Szerintem képes ennél nagyobba is. Ott akarok lenni, megakarom találni. - Nem akarok ártani a lánynak, de ráakarom döbbenteni, hogy mire vagyok képes. Charles pedig talán az egyetlen ember aki képes hatni rá.
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: North Salem Hospital   North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeHétf. 17 Feb. - 14:34

Liam & Charles




Egyértelműen negatívnak érzem a gondolatait és a szavait sem kevésbé. Sosem gondoltam, hogy az életnek a harcról kell szólni, bár persze biztos vagyok benne, hogy erre olyan reakciót kapnék, hogy nem is volt szükségem. Pedig bármennyire is úgy tűnik az én életem sem volt mindig könnyű. A szülei rengeteget dolgoztak, nem kellemes egy nagy házban szinte teljesen egyedül lenni. Nem csoda, ha a könyvek és a tanulás lettek a legjobb barátaim, amíg nem jött Raven. Aztán még egy új testvérrel is meg kellett küzdenem, ami szintén egyáltalán nem volt könnyű, főleg hogy ő azóta se bocsátotta meg nekem, hogy elvettem az apját még ha ez nem is volt részemről szándékos, mert hát tényleg nem volt az. Nem azért tettem soha semmit, mert bárkinek rosszat akartam. Remélem, hogy tudok majd változtatni kicsit mások gondolkodásán is, hiszen már így is akadnak bőven akikre hatni tudtam, aminek felettébb örülök is. Most viszont az a legfontosabb, hogy erre az új mutánsra figyeljünk, főleg ha veszélyes, és megtámad másokat, mert az minket is veszélybe sodorhat, és ezt nem engedhetjük meg magunknak. Egyelőre még túlságosan veszélyes, hogy az emberek tudomást szerezzenek rólunk, ezt máshogy... lassan kell adagolni.
- Akkor az a fontos, hogy mi találjuk meg előbb. Segítenél benne Liam, vagy... szabad? - a mutatóujjamat a halántékomhoz érintem finoman. Az ő döntése, hogy megmutatja-e őt nekem, vagy inkább maga szeretné azonosítani, ha megtaláljuk. Fontos, hogy tudjam hogyan néz ki, hogy könnyebben rá bukkanhassak és követhessük a nyomait, de nekem az is megfelel, ha ő lesz, aki segít ebben és velünk tart a keresésben.
- Győzelem... nem ez a legfontosabb Liam. Néha sokkal nagyobb győzelmet arathatunk a megadással is, vagy ha tudjuk hogyan kell visszavonulni. Ne érezd úgy, hogy a legfontosabb, hogy küzdeni megtanulj. - megrázom a fejem. Tudom, hogy vannak mutánsok, az iskolában is, köztünk is, akik a harcos jóval előrébb helyezik, mint én, de akkor is azt mondom, hogy a diplomácia fontosabb. Valahol mélyen mindenki, még a legelvetemültebbek is a megnyugvásra vágynak, csak nem ismerik be, vagy talán ők maguk se tudnak róla, hogy ilyen érzések is munkálkodnak bennük, de felszínre lehet ezt hozni, csak van, akinél nehezebb.
- A támadás soha sem a legjobb út, nem szabad veszélyesnek tűnnünk. - ezt kell legtöbbjüknek megérteni, hogy nem jó, ha az erőnket fitogtatjuk. Így is vannak veszélyes mutánsok bőven, nem szabad az ő táborukat erősíteni. A kérdésre csak halkan sóhajtok egyet, kétlem, hogy megülne a hátsóján, de persze rajta múlik.
- Meg kell keresnünk, mielőtt nagyobb bajba keveredik, most ez a legfontosabb. Nem tiltom meg, hogy segíts benne, bár nem is örülök neki, ha így lesz, de a te döntésed. - az viszont fontos, hogy ne legyünk sokan, maximum két fő. Én mindenképpen ott leszek, mert úgy gondolom kell valaki, aki segíteni tud annak a lánynak. Nem egyszerűen csak elfogni kell, vagyis... azt semmiképp sem szabad, túlságosan drasztikus lépés lenne.

Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: North Salem Hospital   North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeCsüt. 13 Feb. - 16:42

Végre kitisztult a fejem. Legalábbis most már nem fáj gondolkodni. Figyelek arra, amit Charles mond, de közben sok más gondolat cikázik keresztül a fejemen. Próbálom ezeket elhessegetni, de nem megy. Most bánom csak igazán, hogy nem tanultam meg régebben harcra használni a képességemet. Jó hasznát vehetem volna. Revansot akarok venni, megmutatni, hogy jobb vagyok nála. Azonban az eszem itt közbeszól: Túl gyenge vagyok hozzá. Most is kevesen múlott, hogy otthagyjam a fogamat. Ezt pedig nem engedhetem meg magamnak. A városban maradás kérdése is napirenden van bennem. Charles alighanem visszaakar vinni a birtokra. Nekem pedig még mindig utána kéne kérdeznem ennek a Freddynek. Bár lehet, hogyha megkérem Charlest ő utánanézz a rendőrségi kapcsolatainál. Anyámnak, ha lett volna mondjuk FBI-os pasija könnyebb lenne. Megkérem, utánanéz, kitudja, még be is hozná talán. Csakhogy nincsen. Senkim sincsen, de ezzel ellenben, nem voltam soha igazán egyedül. Anyám, aztán a barátok, ismerősök, most meg az iskola. Valakik mindig voltak velem. Meg kell tanulnom a saját lábamra állni, és megmaradni a világban.
 -Állatok alakját képes felvenni. – nagyot szürcsölök a kávémból. El is felejtettem mennyire rossz. – Szerintem….igen. A városban kell lennie. Itt van a vadászterülete. Valószínű, hogy keresik is már, így pedig el kell varrnia minden szálat.
Vajon miért kérdezi ezt Charles? Persze, biztos azért, hogy könnyebb lehessen esetleg elkapni. De ha sikerülne, akkor mi lenne? Segítőkezet nyújtunk neki? Elutasítaná. Olyan mutánssal még soha nem találkoztam, mint ő. A képessége uralkodik felette. Hagyja, így pedig az igazi énje eltompul. Legalábbis nekem ez a teóriám. 
- Persze, gondolom, hogy jobban meg tudja magát védeni. De túlságosan is könnyű falat voltam. Nem hiszem, hogy valaha is találkozott volna más mutánsokkal. Talán el is hiszi, hogy mindegyiknél erősebb. Pedig győzhetem volna.
Nem zavart, hogy Charles ezt mondta. Igen, erősebb volt nálam Evy. Legyőzött, de nem azért mert jobb lenne. Felkészületlen voltam és ostoba. Legközelebb már nem fog esélyt kapni, nem próbálok beszélni vele. Egyszerűen csak legyőzöm. Anyám mindig azt mondta, hogy a vereség a kulcs a következő győzelemhez. És én hiszek neki. Vereséget szenvedtem úgy, hogy még csak nem is a legjobb formámat hoztam. Ez fáj a legjobban.
- Igen. - Ha most ő feküdne itt, alighanem meghalt volna. Én innen nézve, szerencsésen megúsztam. de, csak mert nem akartam ártani neki. Magamat védtem. Pedig a legjobb védekezés a támadás.
És most mi lesz? Vissza a birtokra? Netán megkeresni Evyt? Elfelejteni az egészet? Nem. Én már rég eldöntöttem, hogy mit fogok tenni. A kérdés az, hogy Charles mit tervez.
- Most mi lesz?
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: North Salem Hospital   North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeHétf. 10 Feb. - 10:52

Liam & Charles




A kormánykapcsolatok már nincsenek meg, okkal töröltem ki Moira emlékeit is. Nem kell, hogy tudjanak rólunk. Igaz van Ericnek, még ha nehezen látom is be. Nem tehetjük meg egyelőre, hogy csak úgy a világ elé lépünk, még ha így is lenne logikus. Most még jobb, ha rejtve maradunk, ha nem tudnak rólunk, akkor sokkal nagyobb biztonságban vannak a diákok is. De a gondolatok törlése, módosítása mindig jól jöhet, arról nem is beszélve, hogy az emberek legtöbbje olyan, hogy sokkal könnyebben elhiszi azt, ami akár nem is igaz, de hihető, mint azt, amit a saját szemével látott, de mégsem képes feldolgozni. Az pedig szintén szerencsés körülmény, ha megfelelő anyagi háttérrel és névvel rendelkezel. Azért North Salemben a Xavier név mégis csak sokat mondd még manapság is a hivatali ügyek intézésekor. Sokan ismerték az apámat és tisztában vannak vele, hogy a birtok az egyik legnagyobb területet foglalja el a város határában, ami egyetlen ember kezében van.
- Értem és mire volt képes? Szerinted a városban lehet még? - talán van rá esély, hogy megtaláljuk és ha arról van szó, segítsünk is neki. Úgy gondolom, hogy ez a legfontosabb most, az egyik legfontosabb, azon kívül persze, hogy Liam is rendben legyen lelkileg is és testileg. Az a lány minden bizonnyal, ha fiatal és támadó, akkor erre jó oka lehet, és talán nagyon is segítségre szorul, még ha esetleg ő nem is tud erről.
Jelenleg viszont az is nagyon fontos, hogy lelkileg ez a fiú se sérüljön. A kudarc bármilyen meglepő is, de tudom, hogy mennyire nehezen feldolgozható az elején, csupán én valahogy ezt mindig könnyebben kezeltem. Mindig könnyebben megláttam az összefüggéseket, hogy hol lehet csiszolni, amitől jobb és könnyebb lehet, de mindenkinek nem megy ez ilyen jól. Viszont azért vagyok, hogy a segítségükre legyek, hiszen képes vagyok rá, hogy másnak is segítsek, hogy közelebb kerüljön a képességének felfedezéséhez.
- Tudod Liam sok minden számít, ha ez a mutáns már régóta él egyedül, akkor könnyebben meg tudja védeni magát, vagy akár támadni, plusz sajnos a harag is sok esetben túlságosan jó tanácsadó, de attól még soha sem jó, ha abból építkezünk. Most legalább te magad is látod, hogy érdemes és van hova fejlődnöd még. - finoman elmosolyodom. Soha sem az a típus voltam, aki mindenre csak a jót mondja. Igen, jó eséllyel még túlságosan gyenge és a másik mutáns erősebb volt nála, netán jobban tudta kezelni a képességét, de itt nem is az számít, hogy ki győz, vagy ki nem. Én soha sem gondoltam, hogy veszíteni baj, akkor, ha ezzel egy magasabb célt szolgálunk. - Gondolj bele úgy, hogy ha elintézted volna és most ő lenne kórházban, rosszul éreznéd magad miatta nem? - nem hiszem, hogy jó az, ha valakinek ártunk, akkor már jobb inkább csupán védekezni.

Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: North Salem Hospital   North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimePént. 7 Feb. - 18:39

Mikor és hol? Ezekre könnyűszerrel válaszolok, a hely beleéget az agyamba, akárcsak Evy arca. Sötét volt, de hosszú percekig néztem, akár le is tudnám rajzolni. Nem akarom, hogy az én hibámból a többieknek és az iskolának legyen baja. Kicsit érdekel a gondolat, hogy Charles mégis milyen emberekkel áll kapcsolatban, hogy eltudja az aktámat tüntetni, illetve, hogy az iskola még mindig nem bukott le. Anyám szerint az ország nagy hatalmú emberei tudnak rólunk. Elég baj, de így a legjobbak az esélyei az iskolának. Felidézem Evy arcát, és elönt a düh.
- A trafik mögött, úgy három-négy napja. - nem emlékszem pontosan, de az aktákban biztos fel van tüntetve. - Olyan 170 cm, vagy kicsit több, elég karcsú, olyan 55-60 kg lehet, barna hajjal. - fejezem be, és próbálok még több mindent felidézni, de nem megy. Rohadt tabletták!
Örülök, hogy Charles aggódik, de nyilvánvaló, hogy a testiéppségemnél jobban izgatja, amit lélekben sérültem. Mert sérültem. Megaláztak, én pedig revansot akarok venni. A hitem magamban, az erőmben megingott. Régen úgy hittem, hogy akár Charlest is két vállra fektethetném. Most már tisztán látom, hogy bolond voltam. Evy is elbánt velem, akkor meg mit akartam? Persze, a képességemet még nem tanultam meg teljes mértékben használni, de akkor is fáj, hogy ilyen könnyű ellenfél voltam. Ami pedig még jobban zavart, hogy láttam: a lány a félelmemből nyerte az önbizalmát. Féltem tőle, féltem az ismeretlentől, de ez többet nem fog megtörténni. Ha megtalálom, és megfogom, akkor már nem fogja élvezni ezt az előnyt. Az első halálközeli élményem volt, és valahol tetszett. Az adrenalin miatt. Remélem most, hogy ezen túl vagyok, később jobban fogom tudni kezelni a veszélyes helyzeteket, mert lesz még részem benne. A képességemben és magamban pedig százszázalékosan meg kell bíznom. Ehhez pedig gyakorlásra és türelemre lesz szükségem. 
- Jól vagyok, semmi gond. - mosolyt erőltetek az arcomra. - Csak idegesít a tudat, hogy ilyen könnyű ellenfél voltam.
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: North Salem Hospital   North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimePént. 7 Feb. - 13:55

Liam & Charles




Lesz dolgom ebben biztos vagyok. Végülis mégis csak el kell simítani ezt-azt, ha valamilyen komolyabb dolog történik. Most nem tudom, hogy pontosan mi is ez, miről van szó, először meg akarom tudni Liamtől. Eszem ágában sincs a fejében turkálni, nem szokásom, csak ha nincs más választás. A legjobb az, ha ő maga mondja el tényleg őszintén, hogy mi is történt. Mindkettőnknek úgy a könnyebb, arról nem is beszélve, hogy nekem kell tennem róla, hogy ebből véletlenül se legyen komolyabb ügy, mert az mindenkinek gondot okozna. Mégis csak titokban működik az iskola, és ezért óvatosnak kell lennünk, hogy a diákok ne csináljanak semmiféle butaságot, akkor, amikor lejönnek a városba. Nincs megtiltva a kijárás pont azért, mert a bizalom az, amire igazán fel lehet építeni egy kapcsolatot, legyen az bármilyen viszonylatú is. Ez esetben pedig szintén feltétlenül fontos, hogy ő nyíljon meg nekem és ne kelljen kihúzni belőle minden szót.
Hamar sikerül meglelnem az irányt, és pillanatok alatt el is érek a célig, azaz a kórteremig, ahol Liam ücsörög az ágyon.
- Hol, mikor pontosan és hogy nézett ki? Ezek nagyon fontosak Liam. Beszélnem kell a rendőrökkel, hogy ne legyen ennek semmiféle visszhangja, hiszen az veszélyes lehet ránk, az iskolára... te is tudod. - annak ellenére, hogy határozottan beszélek, a hangom nagyon is komoly, mégis csak barátságos mosoly játszik a szám sarkában. Az a cél, hogy őszintén mondjon el mindent és hogy ne érezze úgy, hogy vele van a baj. - De remélem már jól vagy és tudod... soha sem szégyen, ha valami nem sikerül tökéletesen. - teszem még hozzá egy fokkal csendesebben. A fiatal mutánsok esetén mindig fontos, hogy igyekezzünk bizalmat kelteni önmaguk felé is. Sokuk rendkívül ingatag talajon áll, ami az önbecsülésüket, a magukba vetett hitet illeti. Az iskola nem is csak egy oktatási intézmény, az ugyanúgy a célunk, hogy segítsünk nekik megtalálni önmagukat, hogy ne féljenek az erejüktől, hanem tökéletesen tudják az irányítani, ehhez viszont kellő önbizalom is nagyon szükséges.

Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: North Salem Hospital   North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeSzer. 5 Feb. - 18:47

A várakozás idegőrlő. A kórház nincs messze a sulitól, így gondolom bármelyik percben itt lehet értem Charles, de ahogy múlnak a percek, egyre inkább, csak idegesebb leszek. Attól, hogy ideges vagyok, még idegesebb lennék, de a gyógyszereknek hála, kicsit tompa vagyok. Amúgy az ellátásom pazar volt. Mindent megkaptam amit kértem, a nővérek is kedvesek voltak. Csak lenne egy normális üdítőautomatájuk! Lépéseket hallok a folyosóvégéről, mire görcsbe rándul a gyomrom. Basszus! Most inkább azt kívánom, hogy kicsit később jöjjön. Az igazság az, hogy nem szívesen mondanám el az igazat. Nem azért mert nem bízom meg Charlesban, vagy hasonló, de valószínűleg megpróbálna eltántorítani attól amit elkezdtem. Én pedig erről nem akarok vitázni. Viszont muszáj elmondanom. Charles egy új, egy jobb életet ajánlt fel nekem. Olyan, mint egy apa aki befogadott, ezért pedig sokkal tartozom neki. Többel, mint amit adhatnék. Elnézek a hang irányába és meg is látom Charlest, ahogyan felém lépked. Na akkor mit mondjak? Kicsit félek, hogy a fejemben fog turkálni, de aligha ilyen ember. Meg amúgy is megérdemli, hogy megmondjam az igazat. Ez a legkevesebb, és még nekem is segíthet, hiszen talán eltudja intézni, hogy az aktám eltűnjön örökre. Nem biztos, hogy örülnék neki, ha évek múltán a rendőrök megjelennének és kérdezősködnének, hogyan bánt el így velem egy kóbor kutya.
- Összefutottam egy....másik mutánssal. - mondom a szemébe nézve.
Valószínűleg ennyi nem elég neki, és én se akarom ennyivel befejezni. Valakivel beszélnem kell arról, hogy mit érzek. Dühös vagyok és csalódott, amiért ilyen könnyen elbántak velem, és még csak a látogatásom valódi célját sem sikerült elérnem. Mondjuk erről már lehet nem kéne beszélnem Charlesnak. Lehet, hogy megértené, sőt biztosra veszem, de ez....személyes ügy, maradjon egyelőre az én kis titkom.
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: North Salem Hospital   North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeKedd 4 Feb. - 21:47

Liam & Charles




Fura dolog úgy viselkedni, mint valami... szülő, mert hát ők szoktak általában bemenni a kórházba a gyerekükért, de most nem erről van szó. Az egyik diákunk miatt értesítettek, és nem volt kérdés, hogy pillanatok múlva már kocsiba is pattanok, hogy elmenjek érte. Az a biztos, hogy nálunk is megvizsgálják, arról nem is beszélve, hogy a legtöbb sérülést gond nélkül orvosolni lehet, habár én úgy gondolom, van amikor hasznos az, ha nem azonnal egy könnyed gyógyítással oldunk meg mindent. Vannak dolgok, amik jobbak, ha lassan és maguktól gyógyulnak be, mert akkor talán tényleg marad tanulsága is egy-egy esetben. Szerintem máshogy a fiatalabb generáció nem tanulhatja meg, hogy mikor kell egy kicsit körültekintőbbnek lennie, vagy mikor kell egy kicsit többet gondolkodnia. A kocsival se perc alatt elérem North Salem határát és könnyedén eljutok a kórházba. Jó, ha ismered a terepet, amerre közlekedsz, én pedig nagyon jól ismerem a várost, annak ellenére is, hogy az időm nagy részét mégis csak a birtokon töltöttem mindig is. De azért voltak iskoláim, nem csak magán tanárok, tehát időnként kimozdultam.
Az értesítést követően talán ha fél óra telik csak el, mire már a recepció előtt állok és kedves mosollyal köszöntöm a kissé telt nővért, hogy elmagyarázzam ki vagyok és miért is vagyok itt. Egyszerű az egész, az iskola igazgatójaként az én posztom, hogy visszavigyem Liamet, hiszen a szülei nem a városban tartózkodnak... arról már nem kell tudnia a nőnek, hogy a szülei egyáltalán nem is fognak megjelenni a város környékén sem. Nem kötelező a diákjainkról részletes információkkal szolgálni egy kórházi látogatás miatt. Gyors léptekkel haladok végig a folyosón a cél felé, amerre a nő irányított, majd be is lépek az ajtón a kórterembe, ahol Liam tartózkodik. Ha jól sejtem már menetkész, de... mégis jobb lenne vele indulás előtt beszélni. Nem szoktam mások fejébe engedély és ok nélkül befurakodni, ezért ez fel sem merül.
- Liam... mi történt veled? A nővér beszélt a törött karról és hogy... valaki megtámadott? - tudnom kell a részleteket, már csak azért is, mert ha bármi olyasmi történt, ami furcsa, akkor még dolgom lesz azzal, hogy lerendezzem a rendőröket, az esetleges kérdezgetőket. Úgy kell beállítani az egészet, mintha csak egy szimpla... hát a fene tudja. Ismernem kell a részleteket, hogy aztán valami épkézláb ötletet hozzak ki, ami magyarázatként szolgálhat.

Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: North Salem Hospital   North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeKedd 4 Feb. - 18:47

Már megint a kórházban. Tinédzser koromban már megszoktam, hogy minden hónapban el kellett mennem valamilyen sérüléssel az orvoshoz. Viszont már két éve nem jöttem ide. Most pedig újra itt vagyok. Az orvosnak azt mondtam, hogy egy kóbor kutya támadott meg, én pedig elestem és bevertem a fejem. Elég béna mese, de mikor ezt kisütöttem, alig voltam magamnál, és gyógyszerek hatása alatt is voltam. Még most is szedem a kezemre a fájdalomcsillapítokat. Csak ne viszketne ennyire a gipsz alatt!
Szóltak, hogy értesítették az iskolát, hogy itt vagyok. Ez nyugtalanná tett. Valószínűleg kapok fejmosást rendesen. Elmehetnék, de mi értelme lenne? Semmi. Inkább maradok, megvárom Charlest, miközben iszom ezt a kávénak nevezett mosórongylét. Haragszom magamra. Azért jöttem North Salembe, hogy megtaláljam Freddyt. Erre kis híján megöletem magam egy másik mutánssal. Visszavisznek az iskolába, és bánhatom, hogy elszalasztottam ezt az esélyt. Miért? Csak, hogy egy mutánssal legyek. Bármikor otthagyhattam volna, és mehettem volna az utamra. De nem tettem. Valami ott tartott. Valami, amit nem tudok megmagyarázni. Az pedig még jobban fáj, hogy jobban megakarom találni Evyt, mint anyám után kutatni. Mintha elárulnám őt. Túlságosan is megalázottnak érzem magam. De erről ráér később gondolkodni. Mit mondjak Charlesnak? Igazából mindegy is, belelát a fejembe. Hát ez nagyszerű. Ideje felkészülnöm, hogy rendesen helyrefognak rakni.
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: North Salem Hospital   North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitimeHétf. 3 Feb. - 19:59

North Salem központi kórháza. Összesen négy emelet alkotja a fő épületet, ami mellett akad egy kisebb részleg is, ami elkülönülve a pszichiátriának ad otthont. Természetesen minden meg van itt, a kornak megfelelően tökéletesen felszerelt kórházról van szó. Aki ide kerül biztosan remek ellátásban fog részesülni.

Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: North Salem Hospital   North Salem Hospital - Page 4 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
North Salem Hospital
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» North Salem utcái
» North Salem városhatár
» Will North Salem-i lakása
» North Salem - Védett város
» North Salem térkép, elhelyezkedés

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Városok, egyéb helyek :: North Salem-