we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Morgan & Amy Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Morgan & Amy Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Morgan & Amy Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Morgan & Amy Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Morgan & Amy Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Morgan & Amy Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Morgan & Amy Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Morgan & Amy Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Morgan & Amy Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 13 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 13 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Morgan & Amy

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Morgan "Castle" Foster
mutant and proud

Morgan
hõs
look behind my mask
Play By : Jesse Spencer
Hozzászólások száma : 102
Kor : 32



TémanyitásTárgy: Re: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitimeVas. 8 Jún. - 9:19


Amy & Morgan
Goodbye Amy Carmack!



Cinkosan felnevetek, nálam a kislány általános jelző, nem pedig a lenézésnek valamilyen megnyilvánulása. Nem fogom azt mondani, hogy szivi, vagy drága, nem élek ilyen olcsó csábítási eszközökkel, főleg, hogy nem célom az ilyesmi. Szimplán elég annyi, ha kedvel, nem fordul fel a gyomra a társaságomban, többet úgysem nyújthatnék neki attól függetlenül, hogy plátóian mire vágytam. A durcás pofi pár pillanatra elűzi a borongós gondolataimat, elmerülök a pillantásában, de ezekben a kivételes szemekben ki az aki nem veszne el? Nem volt még alkalmunk szemtől szembe találkozni, így még szédítőbb a mélysége, mint ha csupán az ablakból figyelném őt. Sosem szórakoznék vele, alulbecsüli magát, a védelmező ösztöneim egyből kattannak, átölelném, ha tehetném, de erről szó sincsen.
- Talán... Talán viszont ő maga sem tudta, hogy mit akar. Ahogyan te sem. – Jegyzem meg nyersen, tőlem ne várjon burkolt célzásokat, az egyenes megoldások híve vagyok, még ha bele is döngölök másokat a földbe, de legalább tudhatja rólam, hogy amit mondok, annak súlya van, nem csak úgy dobálozom a szavakkal. Ajkának rándulásából érzem én, hogy a sírás határán van, hogy aztán egyetlen vállrántással intézze el a dolgot. Helyes! Minél hamarabb megtanulja, hogyan irányítsa érzelmeit, annál jobb. Akkor persze olyan lehet, mint én. Megkeseredett, magába forduló. Jó kis példa vagyok...
- Önsajnálat. Jó is az. Legalább életben tart, ahelyett, hogy kiugranál az ablakon. – Biccentek kurtán, én is ebben a világban élek, marcangolom magam nap mint nap, azon tűnödöm, hogy mi lett volna ha, pedig nekem még a képességem is enged változtatni az idő folyásán, de nem vagyok mindenható, vannak helyzetek, amik a sorsunkat alkotják, nem tehetünk ellene semmit. Minél görcsösebben szorítjuk össze a markunkat, annál több dolog csúszik ki az ujjaink közül. Ez van...
- Charles-ék számolnak veled. Mindenkiben van potenciál. Te magad sem tudod még hogy mennyit érsz. A legtöbben itt olyan szunnyadó képességgel rendelkeznek, amely akár évek múlva is sorsfordító lehet. Azt gondolod, hogy mindenkit felkeresnek, akit megtalálnak? Fenét. Csak azokat, akik végül hatással lehetnek mindenki életére. Különleges vagy. – Ő megszorítja a kezemet, én pedig a szabaddal finoman, szinte barátian végigsimítok a vállán. Nem csak arról van szó, hogy szeretem, mert azt hiszem tényleg úgy van, még ha annak semmi értelme nincsen is. Benne van az is, hogy védelmezem, nem csak a fizikai konfrontációtól, ha tudom, akkor talán a lelkét is. Nem vagyok egy lélekbúvár, én magam is egy szerencsétlen roncs vagyok, de számára bőven van remény. Valaki mellett, aki erős, aki mellett kiteljesedhet. Talán segíthetek neki rálelni. A sötét angyal is repülhet még.... Azok a szárnyak, amelyen végigsimítok, megrezzennek, sikerült zavarba hozni. Nem fogok viszakozni, vállalom, amit teszek.
- Nem tudtam ellenállni. Gyönyörűek. Tényleg illenek hozzád. – Ha úgy látom, hogy volt értelme, mert pillantásában biztatás csillog, akkor ismét kinyújtom a kezemet, és most nem csak a szárnyak pihés végét, hanem akár a közepén is végighúzom a kezemet. Nem erősen, továbbra is simogatóan, visszafogott, de jól érezhető érzékiséggel.
- Elhiszem. Idegen vagyok neked. Nem is akarok más lenni, mint a vendéglátód, aki hamarosan távozik is. Örülök, hogy találkoztunk, remélem át fogod értékelni a saját magadba vetett hited Amy.
Kicsit előreszaladtam, azzal, hogy én is bejelentettem távozásomat, olyan módon tettem, hogy párhuzamot vontam Jeremyvel, ezzel kissé ki is emelve, hogy van köztünk hasonlóság, amelyben a közös pont maga a lány. Nem egyértelműen fejezem ki, hogy tetszik nekem, felesleges is lenne kimondani, nem ismer engem, így nem lehetnek elvásáraim, lelkiismeretfurdalást pedig értelmetlen benne kelteni, hiszen ha már nem leszek itt, esélyem sem lesz magyarázkodni. Inkáb eszünk, ami kurtán-furcsán véget ér, túl sok tömény információt zúdítottam rá. Eltolom magamtól az asztalt, hogy odalépjek a székéhez. Úgy tűnik fizikálisan jól van, a többire pedig most nincsen ráhatásom.
- Ég veled Amy. – Bólintok, mintha végleg elbocsátanám, pedig még visszafelé is nyomon követem a lépteit. Le kéne szoknom arról, hogy figyelem őt, mert ha elmegyek, akkor már csak az emléke marad bennem. Eljátszom a gondolattal, hogy magammal hívom, talán neki is jót tenne, ha félre tudná tenni az emlékeit. Aludni úgysem fogok most tudni, visszatérek a házimozimhoz, merthogy a biztonsági kamerákhoz volt hozzáférésem, ezért egy szép összevágást állítottam össze Amyről. Betettem alá egy szép számot, így a lányról konkrét videoklippem van. Sóhajtozva nézegetem, miután visszatértem a házba.



words Öltözet just for you ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitimeSzomb. 7 Jún. - 6:56

Tényleg nagyon sajnálom, hogy eddig nem volt alkalmam megismerni Morgant, és ezt most el is árulom neki, amikor viszont elárulja, hogy mit is tanított, kissé felcsillannak szép szemeim, úgy figyelem a másik helyes arcát.
- Pedig érdekesen hangzik, nem is tudtam, hogy van ilyesmi. – én azt hittem, hogy ebben a témában Charles van otthon, de nagyon úgy tűnik, hogy tévedtem. – Egyébként pedig nem vagyok már kislány. – vágok aranyosan durcás pofit. Nem szeretem, ha gyereknek néznek, úgy érzem, hogy nem viselkedem úgy, de hát ki tudja, talán igaza van. Jeremyt is úgy síratom, mintha a párom lett volna, pedig csak egyetlen csók történt közöttünk, nem mondtuk ki azt, hogy együtt vagyunk, de még mindig nem értem, hogy miért végződött így. A bálon is olyan jó volt vele, annyira éreztem, hogy engem akar, de hát mindez már a múlté, talán tényleg én nem voltam elég jó neki, talán ő is kislánynak gondolt csak, akivel egy időre jó volt szórakozni.
- Talán egy olyan lányt, aki teljesen blokkolja a képességét… ő biztosan megfelelni neki. – picit lesütöm szemeimet is, mert hát ez volt a nagy gond, hogy nem érhetett elvileg úgy hozzám, pedig már találtunk egy megoldást, mégse volt rá idő, hogy ezt tökéletesen kiélvezzük, egyszerűen nem, én pedig már megint mindjárt elbőgöm magam. Nem, erősebb leszek, szóval inkább egy nagyot nyelek és rázom meg a fejemet is.
- Nem… az úgy nem lehet, én bennem van a hiba, nem ő benne. – soha se hibáztatnám Jert, még akkor se, hogyha Morgan-nek talán igaza van. Nem, inkább magamat, azt könnyebb, őt nem akarom bántani, én soha se akartam bántani. Röhejesen festek, hogy egy olyan kapcsolatért sír a szám, ami nem is volt kapcsolat, de hát nekem ő volt ilyen szinten az első, akibe úgy éreztem, hogy beleszerettem, persze, hogy fontos. Jobb lenne most már tényleg másról beszélgetnünk, így hozom szóba Morgan maradását, mert tényleg örülnék, ha nem menne el. Bár még nem ismerem igazán, jó lenne megismerni, bár az szintén fájna, ha utána elmenne…
- Egyelőre én se nyújtok semmit, bár a szüleim némi pénzzel támogatják az iskolát, de nekem nem veszik hasznomat. És tudod, azért a pár emberért már megéri, akik fontosak neked. – mosolygok rá kedvesen és egy pillanatra meg is szorítom a férfi kezét, amolyan biztatóan. Neki kell döntenie, de bizonyára azok az emberek is bánnák, ha itt hagyná őket. Ahogy viszont úgy dönt, hogy megérinti szárnyam egy részét, hirtelen vörösödik el az arcom, a szárnyaim pedig automatikusan mozdulnak meg, én pedig fel is pattanok, majd magamhoz is feszítem a feketeségeket. Tök hülyén nézhetek most ki, ahogy ott állok előtte, de fogalmam sincs, hogy miért tette. Miért ért hozzám egyáltalán? Főleg a szárnyamhoz, melyet még senki se érintett… ezernyi kérdés cikázik a fejemben, miközben kékségeimmel a másik arcát fürkészem, majd amikor leesik, hogy mit tettem, csak zavartan tűrök egy hajtincset fülem mögé.
- Ne haragudj a reakciómért, csak még eddig senki se simította meg a szárnyam és… furcsa volt, főleg, hogy még nem ismerlek. – nem fogok hazudni neki, de tényleg ez nekem eléggé intim tett volt, de belül örülnék az ismétlésnek. Olyan jól esik, hogy valaki tudomást vesz a szárnyaim létezéséről, hogy meg akarja érinteni őket, nem csak zavaró tényezőnek tartja, mégse ismerem még őt, miért engednék hát neki bármit? Ez után mutatja meg nekem azt a bizonyos ruhát, amely kissé meglep, hiszen ilyesmit még nem láttam, hogy valaki beöltözött volna, de igen, egyértelműen a hős szó jut eszembe róla, majd utána az, hogy nem szeretném, ha elmenne. Túl sokszor mondom, de miért? Annyira buta vagyok, annyira erőszakos…
- Vége? És ugyanazt eljátszani? Hé, én csak azt mondtam, hogy szimpatikus vagy, nem mást. – két kezemet magam elé is emelem, mintha védekezni akarnék ellene, de fogalmam sincs, hogy miként sikerült így félreértenie engem. Először látom, mégis mit gondolt, minek van vége és miért hasonlítja most magát Jeremy-hez? Valahol félelmetes ez az egész így a számomra, ahogy az aprócska érintései, fürkésző tekintete is, és most már nem tudom, hogy hová is kéne tennem Morgant. Talán tetszem neki? Az ilyen lenne? Hisz most lát először, nem, én nem értem és tényleg egyre inkább összezavar. A vacsorát viszont elfogadom, ahogy azt beszéltük, de talán nem kéne tovább kettesben maradnom vele. Nem érzem úgy, hogy bántana, de hirtelen megijeszt ez a viselkedés, túl gyors… de talán azért, mert tényleg csak egy kislány vagyok. A vacsora hamarosan elkészül, így azt nagyjából csendben fogyasztjuk el, én pedig már el is felejtem az előbbi dolgot, olyan jóízűen lakmározok, majd dicsérem meg főztjét is. Szívesen ennék belőle máskor is, de nagyon úgy tűnik, hogy nem lesz ilyesmire alkalmam többet és erre ismételt szavai adnak bizonyítékot.
- Már most is vannak, azért nem vagyok egyedül. – tényleg nem, hiszen már vagy fél éve ide járok és a szobatársaimmal is remekül kijövök, úgy érzem, csak… sose árt egy újjal bővíteni a kört. Lehúzom az italom maradékát, majd ez után lassan felkelek, úgy érzem, hogy talán ideje lenne mennem, így is túl furcsán alakult ez a találkozás.
- Nos, köszönöm a segítséget és a vacsorát is Morgan és… akkor azt hiszem, hogy jó utat kell kívánnom neked. – nem lépek közelebb hozzá, csak zavartan markolom meg az asztal sarkát, miközben a másik arcát fürkészem kis időre. – De nekem ideje lenne mennem. Majd vigyázz magadra és jó éjt! – tényleg nagyon összezavart ez a találkozás, most már jobb lenne egyedül maradni, így ha a másik se bánja, akkor bizony magára hagyom, hogy a szobámban mindent normálisan átgondolhassak, majd pedig elnyomjon az álom.

//Köszönöm szépen a játékot! Imádtam és akarok méééég! *-* //
Vissza az elejére Go down

Morgan "Castle" Foster
mutant and proud

Morgan
hõs
look behind my mask
Play By : Jesse Spencer
Hozzászólások száma : 102
Kor : 32



TémanyitásTárgy: Re: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitimeCsüt. 5 Jún. - 18:32


Amy & Morgan
Goodbye Charles Xavier!




♬ Gotta Go my own way

- Talán azért, mert eszesebb kislánynak tűnsz annál, hogy olyasmire vesztegesd az idődet, mint az unalmas mutánstörténelem. – Igen, bőven szidom én a saját tárgyamat, mert csak alibiből csináltam, hogy ha arról van szó, látnokként tudjak segíteni, fizikai konfrontációba az évek alatt egyszer sem kellett belemennem, mert mindig meg tudtam akadályozni. Elmerülök egy pillanatra a gyönyörű kékségekben, és sejtem, hogy alaposan lenézhet, mert ostorozom magam, és nem sok önbizalmam van. Nincsen semmi, amire büszke lehetnék. Határozottan szimpatikus ő, és nem akarom lekezelni, nem vagyok sokkal idősebb, komolyabb pedig pláne nem. Ahogyan többedszerre is végigmérem, igen ostobának tartom az exét, hogy csak így hátat fordított neki, bár én aztán bőven kussolhatok, még a saját érzéseimért sem tudok felelősséget vállalni, a kapcsolatokra tökéletesen alkalmatlannak hiszem magam. Elemészt a saját poklom, és örökké abban az iskolában fogok égni, amelyből aztán kikeveredtem élve, de nem tudtam, egyszerűen esélyem sem volt megmenteni a családomat a halálcsapdából. Velük haltam, és csupán már árnyéklét az, ami a sajátom.
- Gondolod? Kit tudnál elképzelni magad helyett? Nem úgy látod, hogy mindent meg tudtál volna adni neki, de ő magával sem volt kibékülve? – Kérdezek csak úgy nagy általánosságokat. Tudom, hogy merőben tapintatlan vagyok, és őszintén nem zavarna, ha elsírná magát, de jobb, ha ezekkel szembesítem, mintsem sok idő múlva döbbenjen rá, amikor már túlságosan belelovalta magát a gyászba. Nem is tudom, hogy mi lenne a jó, talán a témaváltás, hogy ne is kelljen a srácra gondolnia. Figyelemelterelés, vagy mi.
- Nem tudom, hogy volna-e miért, kiért. Vannak páran, akiket kedvelek, de ahogy mondtam, a felelősség nem az én asztalom, akkor miért kapjak itt szállást, vagy bármi egyebet, ha én nem nyújtok semmit? – Kérdezek vissza, miután a szárnyaival kapcsolatban választ kaptam, és még mindig kissé rajongva nézem a tollakat, egyátalán nem vonz a veszélyességük. Ha bántani akarnak, akkor tegyék. Tudom, hogy pofátlan, vagyok, de végül mégis úgy döntök, hogy hozzáérek. Éppenhogy, finoman végigsimítok a sötét izmokat takaró pihéken. Kiváncsi vagyok, hogy maguktól megrándulnak-e, vagy a lány képes őket teljesen kordában tartani. Valahogy... minden keserűségemen túl azt érzem, hogy segíteni akarom Amynek, azt akarom, hogy tudja, nem ő a rossz, nincsen miért utálnia magát.
- Talán maradnék, nem tudom. A levelet nem dobtam még Charles-nak át. – Egy pillanatra félig behunyt szemmel félrenézek, hiszen attól függetlenül, hogy nem mernék már felelősséget vállalni érte, mégis látok benne annyit, hogy maradék a kedvéért. Talán mint valami független tanácsadó, aki biztosan nem segít fizikálisan, nincsenek felé elvárások. Talán... Most itt állok előtte, de valahol máskor akarnék már lenni. Nem miatta, egyszerűen kiábrándultam már a csodákból, és nem érdekel, hogy ki mit mond. Többször felfigyeltem már rá az iskolában is, de fiatal kis szíve másért repes, így nincsen olyan, hogy ő és én. Még barátilag sem, hiszen a kötődés csíráját is elfojtom magamban, még ha tökéletesen össze is vagyok zavarodva. Most mondjam meg neki, hogy többek között pont miatta lépek le? Hogy árnyékként figyeltem a lépteit, mint valami fantom? A lelki sérülésektől nem tudtam megóvni, a testiekhez pedig elég erős volt magától. Különben sem nekem való ez. Csak azt tudom elképzelni, hogy egy sötét szobában meredjek magam elé, kezemben a rendőrségi adóvevővel, amely ha megszólal, már pattanhatok is. Az az én világom. Az árnyak gyermeke vagyok, akinek nem férhet bele egy ilyen ostoba kamaszos érzelem az életébe. A sors iróniája, hogy tudtam, hol fog leesni, és nem tudtam a sorsára hagyni. Látni akartam, és beszélni vele ez egyszer. Végigsuhan egy kósza gondolat az arcomon, amely egy pillanatra láttatni engedi az igazi valómat, miszerint még az is lehet, hogy szerelmes vagyok, vagy tökéletesen sikerült titkolnom. És itt a vége, lezárhatjuk, hiszen így, hogy beszéltünk, már győzködnöm sem kell magam, hogy ideje indulni. Ha felkel a hajnal, akkor Morgan Foster végleg megszűnik létezni, csak Castle, a Halálangyal marad a helyén, ő is New York Citibe teszi át a székhelyét.
Ezeken tűnödök, miközben a szettemet nézegeti, és fogalmam sincsen, miért is mutattam meg neki. A hős szón majdnem elnevetem magam, de csak egy ciccentésre futja tőlem.
– Te is neki, nem is akármennyire, de ennek vége Amy. Nem akarom ugyanazt eljátszani veled, mint ő. – Nem ragazom tovább, hiszen még ott áll előttünk a vacsora, amit kár lenne mindent lehengerlő vallomásokkal elrontani. Meg egyébként is kétlem, hogy lenne értelme kimondani, hogy  mit is jelentett ő nekem. Figyeltem a fekete szárnyú angyalt, a nyomában voltam, anélkül, hogy tudott volna rólam. Örültem a boldogságának, őrködtem a párosuk felett időnként egy párkányon, néha egy oszlop mögött. Nem voltam én féltékeny, elég volt nekem az, hogy ő jól érzi magát. Perverznek sem gondolom magam, hiszen a szobájuk előtt cövekeltem le, így nem láttam olyat, amit nem kellett volna. Így, hogy Jeremy elment, annyit akartam magamnak adni, hogy legalább megszólítom, bosszantó, hogy pont akkor sikerült, amikor tökéletesen maga alatt van. Segíthettem, de ez ismét egy olyan tett, amelyből már végképp elegem van, nem tartom magam jó embernek, és hát ezért is nem léptem korábban, mert tudom, nem járna jól velem. Elkezdünk végre enni, finom bólintással köszönöm meg a bókot. Az utolsó vacsora, szó szerint. Szótlanul lapátolom belefelé a bárányt, amikor pedig maradásra bíztat, akkor eltolom magamtól a tányért. Csak a borospoharamat kulcsolom át, hogy mélyről jövő sóhajjal rázzam meg a fejem.
- Azt hiszem megleszel nélkülem is. Erős vagy, hogy boldogulj. Lesznek majd barátaid, társaid. – Dőlök hátra, hogy egy utolsó meghitt pillantig még elmerüljek a zafír tengerben, amely a csodás szempárban tükröződik.



words Öltözet just for you ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitimePént. 30 Május - 22:12

Abban teljesen biztos vagyok, hogy Morgan nem egy egyszerű diák, több kell, hogy legyen annál, de csak úgy, magamtól egyelőre nem tudom, hogy mi is pontosan, ezért is kérdezek rá, a szavaira pedig csak kérdő tekintetemmel találhatja szembe magát, egészen addig, amíg nem felel bővebben is.
- Oh, értem… Furcsa, hogy eddig még nem láttalak. – tényleg az. Ez egy igazán szomorú tény, pedig jó lett volna hamarabb is megismerni, akkor talán már régebben is jóban lehettünk volna, mert valamiért úgy érzem, hogy nem lesz negatív személy a számomra, bár az sajnálatos, hogy ma látom először és utoljára, de már kezdem megszokni, hogy mindenki el akarja hagyni a birtokot. Jeremy elköszönése mély sebet ejtett bennem, én nem ezt vártam volna el tőle, én azt szerettem volna, ha utoljára még megölel, megcsókol és azt mondja, hogy fontos vagyok neki. Bár tény, akkor még nehezebb lenne egy idő után, utána mentem volna, vele tartottam volna, de most tökéletesen a tudtomra adta, hogy ő ezt nem akarja, nem akar engem, neki nem vagyok elég… Rosszak az emlékek, nagyon, ezért se tudok túllépni rajta, de Morgan nagyon kedves, hogy így végighallgat, pedig bizonyára őt nem érdekli ez az egész.
- Nem, nem erre számítottam. Azt hittem, hogy végre boldogok lehetünk, de majd bizonyára talál magának mást, aki megfelel majd a számára. – sütöm le szemeimet és most szépen visszatartom a könnyeimet. Fáj… nem szabad rá gondolnom, legalább addig nem, amíg Morgan-el vagyok, majd este, a szobámban azt csinálok, amit csak akarok, de most muszáj visszafognom magam, így is egy rakás szerencsétlenségnek érzem magam és valószínűleg annak is nézek ki. Jobb is az, hogy más témák felé evezünk, így tudom meg, hogy a férfi már jó párszor elbeszélgetett velem, mindig két perceket, így bizonyára többet tud rólam, mint amit én tudok, hogy tud. Furcsa ez az egész, nem érzem igazságosnak, de valahol mégis megértem, igen, igaza van. A képességét nem tudja elzárni.
- Akkor csak remélni merem, hogy nem okoztam csalódást. – sóhajtok fel kissé, mivel nem tudom, hogy mit tudott meg vagy látott bennem, de azért tényleg remélem, hogy inkább pozitív volt az a számára, sem mint negatív.
- És én azért vissza tudom fogni, évekig meg kellett tennem, amíg máshol éltem. Nem láthatták meg a szárnyaimat, hiába volt bennem az az érzés, hogy repülni szeretnék. – magyarázom is meg ezt a dolgot Morgannek, majd amikor felveti nekem, hogy kérdezhetek és hát igen, talán válaszol, gondolkodnom se kell azon, hogy milyen kérdést is tegyek fel neki.
- Egy picikét se szeretnél itt maradni, a birtokon? – tudom-tudom, ez nagyon is olyan kérdés, amibe nem kellene beleártanom magam, de… valamiért érdekel. Ennyire nagyon menni akar? Biztosan? Azt megértem, hogy a halál nem jó dolog, ezzel tisztában vagyok, és bizonyára ez az egyik oka annak, hogy nem akar tovább itt maradni, de ha már ő elmondta ezt nekem, akkor én is megbízom benne annyira, hogy elárulom, szintén öltem már embert, és azóta is kísért a dolog, még akkor is, hogyha bántani akart, meg akart erőszakolni engem…
- Igen, igazad lehet. A börtönből kiszabadulnak az emberek, de ha meghalnak… akkor már nem árthatnak másoknak. – nem, még csak véletlenül se árulom el azt Morgannek, hogy mi történt, azt még Jer-nek se mondtam el, csakis Mike tudta és fogalmam sincs, hogy ez miért alakult így. Túlságosan fájó ez az egész, én mégis, ami történt, annak ellenére is képes lettem volna közelebb engedni magamhoz Jeremyt, pedig férfi még úgy nem ért hozzám, ezt ő is tudja. És jaj, már megint rá gondolok… jobb is, hogy a másik felkel, így én is követem – természetesen Lily távozása után -, és közben az előbbi szavain gondolkodom. Megértem, hogy mit miért tesz, bár a halálosztó szerepe soha se volt túl kellemes. Amikor a búra felemelkedik, csak meglepett szemekkel figyelem a ruhát, amely előkerül és ahogy a férfi sejti, ténylegesen körbejárom, majd mögé érve pillantom meg a szárnyakat is, amelyek láttán ösztönösen mosolyodom el. Ezek szerint Morgant nem zavarják a szárnyak, ez pedig valahogy jó érzéssel tölt el.
- Szóval beöltözöl, hogy valaki másnak add ki magad. Mint egy hős! – pillantok is a másik szemeibe, majd lassan visszasétálok mellé. – Én azért nem szeretném, ha Morgan halott lenne, mert nekem nagyon is szimpatikus. – nem hiszem, hogy ez neki bármit is számítana, de szeretném, ha tudná a véleményemet, tehát maradjon csak az, aki volt, hiszen az is a része. Ideje viszont megvacsoráznunk, így egy gyors kézmosás után az asztalhoz ülök, ahol Morgan olyan kedvesen meg is terít, majd amikor még egy koktélt is kapok, hát… tényleg nem találok szavakat. Ilyet még senki se csinált velem a szüleimen kívül, így meg se tudok szólalni, úgy zavarban vagyok és csak egy halk „köszönöm”-re futja, semmi többre. Merek magamnak a finom ételből, majd miután ő is elkészült, nemsokára neki is látunk az étkezésnek. Az első falat egy kis darab bárány lesz és hű, milyen finom…
- Nagyon ízlik! – ragyognak fel szemeim, miközben a férfi felé nézek, majd jöhet egy kis zöldség és a normális lakmározás. Hát… nem eszek éppen lassan, de hát farkas éhes vagyok, viszont az egyértelmű lehet a másik számára, hogy ízlik az étel, amelyet adott.
- Remek szakács is lennél. Komolyan, jobban főzöl, mint a kastélyban. – mosolygok rá kedvesen, miközben azért a válaszára is figyelek, így aprót bólintok arra, amit mond. Végülis jó lehet külön is élni, bár én félnék… de hát nem vagyunk egyformák és ő idősebb is nálam. Az étel fogy és nem is nagyon zavarom meg szavaimmal az étkezésünket, csak miután a tányérom kiürül dőlök hátra és iszom meg a koktélom maradékát.
- Köszönöm szépen a vacsorát, nagyon finom volt! Ha itt maradnál, biztosan többször zargatnálak, hogy főzz valamit és, hogy kapjak belőle én is. – nevetek fel halkan, most már jókedvűen, és igazából semmi utalásfélét nem akarok én belecsempészni a szavaimba, egyszerűen csak az ételt dicsérem, mert tényleg csodálatos volt. Otthon ettem utoljára ilyen finomat. De azért leesik ám, hogy mit mondtam, így pirulok el ismét, miközben magyarázkodni is kezdek. – Izé, nem úgy gondoltam. Csak tényleg nagyon jó volt. – na de most már mindegy, azt hiszem, ez veszett ügy, de talán nem ért félre.
Vissza az elejére Go down

Morgan "Castle" Foster
mutant and proud

Morgan
hõs
look behind my mask
Play By : Jesse Spencer
Hozzászólások száma : 102
Kor : 32



TémanyitásTárgy: Re: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitimeKedd 27 Május - 21:17


Amy & Morgan
Goodbye Charles Xavier!



- Talán egyik sem igazán... – Kissé vidámmá tesz a kérdés, olyannyira rátapintott a lényegre. Ez az egésznek az alapja, amiért végül elmegyek. Magyarázatért kiállt a dolog, talán előtte leleplezem magam, hiszen civilként reggel meghalok. Így amikor még cipelem, lepillantok rá, és nagy komolyan kezdek bele a magyarázatba.
- Tanárnak vettek fel, és mutánstörténelmet tanítottam, de... Csak azért voltam itt, hogy megelőzzem a bajt. Ha valaki ámokfutásba kezdene, vagy ilyesmi. - Sosem mentem el a bevetésekre, lényegében egy elméleti emberként ismert meg, aki akart. Valójában utálok tanítani.
- Megértelek. Mondanám, hogy én máshogy tettem volna, de látod most én is lelépek, még a diákjaimtól sem búcsúzom el. Charlesék egy rövid levelet kapnak majd tőlem, nem akarom túlragozni. Tudták, hogy nem érzem mindezt a magaménak, így nincsen benne meglepetés. De a te szerelmed... bizonyára nem számítottál egy ilyenre, nemigaz? – A zord állarcom mellett egy halvány megértő pillantás sejlik ki, pedig igyekszem megtartani a távolságot, mégis megindít mindaz, amit képvisel. Egy csodaszép érzékeny lány, aki rádöbben arra, hogy nem igazán kell, nem tud valakit megtartani, akivel úgy érezte, kölcsönös a kötelék.
- Nos... igen. – Felelem immár a kanapén, elgondolkozva, nem sok új információt tudtam belőle kihúzni. – Igazából nem jutottam sokra. Rövid volt az idő. – Nevetek fel, hiszen bárhányszor meg tudnám tenni, csak éppen nem lenne értelme. – Mindig újrakezdeni, ettől még nem váltunk barátokká, és nem meséltél semmi olyanról, amiről nem akartál. Csupán... Rád voltam kíváncsi. A gesztusaidra. Érzésekre, amelyek egységessé tesznek téged. – Megrázom a fejemet, én ezt nem érzem csalásnak. – Te se mondod a szárnyaidnak, hogy ne emeljenek a magasba, ha szárnyalni vágysz, nemigaz? Kérdezz csak, ezúttal válaszolok. Kivéve ha olyat kérdezel, amire nem akarok válaszolni. – Nagyon diplomatikus vagyok, de valamiért derűt fakaszt bennem ez a lány. Mintha egy tövisekkel övezett rózsa lennék, amit bontogat. A buksirázásnál már eszembe jut, hogy végisimítsak az arcán, mert igenis hatással van rám, de mégsem teszem, mert pár pillanattal ezelőtt még a fiúról beszélt. Tapintatlan dolog lenne.
- Ha nem mocskoljuk be a kezünket, akkor még több ártatlan veszti az életét. Eldöntöttem, hogy elindulok ezen az úton, és már nincsen visszaút. Nem ölök szándékosan, de ha úgy alakul, megmenteni sem fogom azokat, akik a halál torkába kerülnek a következményekből kifolyólag. – Felállok, és azt tervezem, hogy ha az angyal elment, mutatok majd valamit Amynek. Lily amilyen gyorsan jött, már távozik is, és eljött a beavatás ideje. Itt a házamban is van egy példány a jelmezemből, mert van, hogy innen indulok útnak, akár New Yorkba, akár máshova, és már nem tudok majd útközben átöltözni. Nem tudom, hogy miért tisztelem meg Amyt a bizalmammal, valamiért így érzem, hogy nem tudom tovább magamban tartani. Egy csapóajtót nyitok meg, ahonnan egy ember nagyságú üvegbura emelkedik fel, benne a Halálangyal maszkjával, kiegészítőivel. Ha körbejárja, láthatja hogy a fekete jelmez lapockájánál két vörös, festett szárny foglal helyet. Nem igaziak, mint az övé, de a szándék megvan. Hasonlítunk.
- Ez vagyok valójában én. Morgan halott. Régesrég. – Ha már én belemásztam kissé a jövőjébe, ennyit talán megérdemel. Nem tudom, hogy fog-e még mélyebben kérdezni erről, a burát ismét elrejtem, és a konyha felé indulunk. Visszamosolygok rá, nálam aztán nem fog semmit eltörni, vagy olyan csinálni, ami a legkisebb gonddal is jár. Ezért vagyok. Gyorsan megterítek, és csak pár perc kell a húsnak, meg a zöldségeknek. Amíg elmegy kezet mosni, addig kikészítek mindent, és miután nem látom értelmét, hogy tovább alkoholizáljunk, egy mentes koktélt rázok össze neki étvágygerjesztőként, ananászléből, és kiviből. Igazi édeskés, pikáns íz. Koktélpohárban persze. Aztán konyharuha a karomra, és már húzom is elő a sütőből a bárányt, amely rózsaszín, és biztos lehet benne, hogy csak úgy omlani fog a szájában. A kézzel szelek neki kettő közepesebbet, de ha éhes marad, lehet pótolni még. Mellette egy külön tálban borsó, és répa van, míg egy mártásosban ott a már említett málnaszósz. Türelmesen megvárom, míg szed magának, aztán én is helyet foglalok, és megteszem én magam is. Csak akkor kezdek el enni, ha ő jelezte, hogy kedvére való a kései vacsora. Közbeiktattam egy gyengéd érintést, amely az előzőektől eltérően kissé férfiasra sikerül, pedig magam sem értem, hogy miért indítottam a mozdulatot. Ha más körülmények között találkoztunk volna...
- Egyszerűbb így, hogy nem kellett magyarázkodnom, hogy mikor hova megyek. Így a legtöbbször csak akkor vagyok jelen, ha tanítanom kell, innen észrevétlenül eltávozhattam, csak az alapítóknak szóltam. Vagy nekik sem. Ízlik?



words Öltözet just for you ©

Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitimeHétf. 26 Május - 12:43

Morgannek rendkívül érdekes képessége van. A jövőbe látás egy adottság, olyan dolog, amit ha valaki tökéletesen használ, tényleg legyőzhetetlen lehet és az életét is úgy alakítja, ahogy csak szeretné. Gondolom megtanulta már használni, de mégis, érdekelne, hogy ő miképp látja a dolgokat és jól esik, hogy megbízik bennem, hogy felel, nem pedig azt válaszolja, hogy nincs semmi közöm se hozzá.
- Igen, azt elhiszem. De akkor ezek szerint te X-men vagy tanár vagy itt? – nem vagyok hülye, erre jöttem rá az eddigiek alapján, aztán maximum ha tévedek, akkor úgyis fel leszek majd világosítva róla. Az utunk egyébként folytatódik, miközben beszélgetünk, én pedig még néhány mondatot szánok Jeremy-re. Nem akarok egész este róla beszélni, de… megkönnyebbülés valakinek beszélnem róla, még akkor is, hogyha ez a férfi, aki a karjaiban tart egy idegen számomra.
- De, én… én nekem egyszerűbb lett volna, ha megölel és úgy megy el. Lehet, hogy hülyének tartasz most ez miatt, de nekem tényleg az kellett volna, szóval nagyon is komolyan gondolom. – láthatja is arcomon, hogy mennyire határozott vagyok, szóval nem játék ez az egész, nem önsajnáltatás, hogy jaj, én jártam rosszabbul, én tényleg inkább egy búcsúcsóknak örültem volna, nem pedig annak, amit kaptam. Vajon láthatom még? Én… annyira szeretném, de nem tudom már, hogy mik a jó ötleteim és mik nem azok, na meg, az se mellékes, hogy én képtelen lennék őt megtalálni, ha ő azt nem akarja. A házhoz érkezve nemsokára be is sétálunk Morgan otthonába, én pedig ha már hellyel kínál – és amúgy se biztos, hogy tökéletesen tudnék állni -, le is ülök a kanapéra, ahova ő is nemsokára követ és amíg Lilyt várjuk, folytathatjuk is a már megkezdett beszélgetést. Nagyon kellemes ez a társalgás, tényleg megnyugtat és segíti is a gondolataimat normális vizek felé terelni.
- Te…tessék? Hogy órákat beszélgettél velem? – oké, erre azért nem gondoltam, én… naívan azt hittem, hogy most nem használja az erejét és csak normálisan társalgunk, de így… csalás ez az egész. – Én alig tudok rólad valamit, te pedig ezek szerint többet tudsz én rólam, ez így nem igazságos. – rázom is meg picit buksimat aranyosan, és ezzel talán érzi a másik azt is, hogy engem is érdekelne ám ő, szóval nem jó ez az egyirányúság, nagyon nem. Rá is kérdezek arra, hogy mi történt vele, hogy miért ilyen szomorú, hogy mi a bánata, de valamiért úgy érzem, hogy nem fog beavatni. Nem tűnik túl nyíltnak, legalábbis egyelőre nem.
- Halál? – nem, eleinte még nem értem, hogy mire akar utalni ezzel, de amikor kiböki, hogy képes lenne ölni is, ösztönösen dermedek meg. Nem fogok ítélkezni, bizonyára mindennek oka van, annak is, hogy már ölt embert, mert ez egyértelművé válik a számomra, én viszont mégis megremegek, úgy tekintek le az ölemben lévő kezeimre.
- Egyszer… én is öltem már. Nem… nem akartam, de nem volt választásom. Nem is tudtam, hogy képes vagyok rá, én… annyira rossz az az emlék. – kissé lejjebb hajtom a fejem és nem tehetek róla, de eszembe jutott ez az emlék és bár nem mondtam semmit, Morgan rájöhet, hogy én nem ítélem el azért, amit tesz, ha tennie kell és úgy látja jónak. Nem mondom azt, hogy jó dolog, de meg tudom érteni. Lily viszont megszakítja a beszélgetésünket, így gyógyít meg, miközben néhány szót válthatok vele, de a többi majd a jövő zenéje lesz, hogy mennyire is leszünk mi ketten jóban, de én tényleg pozitív vagyok. Aranyos lánynak tűnik, nagyon is és ő velem ellentétben gyógyítani tud. Én rossz ember lennék, hogy a szárnyaim nem gyógyítanak, hanem bántanak? Lya is gyógyít, Lily is, én meg… Nem, bele se akarok ebbe gondolni. Próbálom is kizárni az ilyen gondolatokat a fejemből, így felkelek és szárnyaimat megmozgatva próbálom ki őket. Most már minden rendben van, úgy érzem, hogy teljesen meggyógyultam, de a pia és a vérveszteség még megmaradt sajnálatos módon. Hálás vagyok Morgannek ezért az egészért, így mondok neki is köszönetet, de a reakciója picit elutasító. Nem bánom, ő ilyen, így csak egy kedves mosolyt kap tőlem, na meg ha már meghív vacsorázni, akkor el is fogadom. Éhes vagyok és talán tényleg jobb ötlet most itt étkezni, mint a kastélyban, nem szeretném, ha feleslegesen kérdezgetnének.
- Igyekszem! – bólintok rá, de amikor meghallom azt, hogy milyen lakomával vár, teljesen feldobódok. Szeretek enni, főleg az ilyen finomságokat, így leolvasható rólam, hogy mennyivel jobb kedvem lett, és mindez a férfinek hála. Jer-t nem felejtem, ez egyértelmű, de… ennyit megtehetek Morgan kedvéért, hogy most picit úgy teszek, mintha nem lenne semmi gond se. Az étkezőbe indulok és bár óvatos vagyok és figyelek, mégis sikerül megmozdítanom egy vázát, amely össze is törne, ha a férfi nem kapná el.
- Upsz, bocsi! – pirulok is el zavartan, mert hát nem illene semmit se összetörni egy idegen lakásban. Most vagyok itt először, még a másikat se ismerem igazán, szóval nagyon ciki mindez, de túl kell lépni rajta, főleg, mivel a férfi se csinál ügyet a dologból, szerencsémre.
- És persze, hogy megfelel, istenien hangzik. Már alig várom, hogy megkóstolhassam! Igazán kedves tőled, hogy megosztod velem. – vissza is küldhetne a kastélyba, hiszen már segített nekem, mégse teszi, én pedig talán ezért is maradok itt. Valamiért úgy érzem, hogy mindkettőnkre ráfér a társaság. Gyorsan azért még elmegyek kezet mosni, amíg Morgan tevékenykedik és csak ez után foglalok helyet az asztalnál, ahol nagyon meglep a férfi érintése, ahogy finoman végigsimít fehér pofimon, ami azon nyomban vörösebb is lesz. Kékségeimmel arcát figyelem és hát… nagyon zavarban érzem magam hirtelen, ahogy rám néz… én… nem tudok mit mondani, így kapom el pillantásomat és csak most leszek képes arra, hogy feleljek is.
- Persze. De az étel után még jobb lesz. – motyogom halkan magam elé és kissé kellemetlenül érzem magam. Miért nézett így rám? Nem szoktam meg az ilyesmit, bár biztosan én képzelek többet az egészbe. Témát kell találnom, igen, de sürgősen.
- És hogy-hogy itt élsz, kint és nem a kastélyban? – nem könnyű, de csak visszairányítom pillantásomat a szőke hajú férfi felé és hogyha valamiben tudok, akkor segítek is neki a terítésben vagy tálalásban, és ha eljön a vacsora ideje, akkor a „jó étvágyat” kívánás se marad el.
Vissza az elejére Go down

Morgan "Castle" Foster
mutant and proud

Morgan
hõs
look behind my mask
Play By : Jesse Spencer
Hozzászólások száma : 102
Kor : 32



TémanyitásTárgy: Re: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitimeVas. 25 Május - 18:44


Amy & Morgan
Goodbye Charles Xavier!



Senkit nem szabad azért kárhoztatni, mert egy adott módon dolgozza fel a bánatát. Talán azért tudom átérezni Amy helyzetét, mert a számomra még ismeretlen sráchoz mérten én is felelőtlen voltam, cserben hagytam a családomat, akik ezért az életükkel fizettek. Tudom, hogy milyen az, amikor elhagyatva érzi magát, mert én magam is ráébredtem, amikor tudatosult, hogy mit is tettem. Onnantól kezdve nincsen az a jótett, ami ezt törölni tudná.
- Csakis a sajátomba. Viszont azt meglehetősen körbe tudom járni. Mintha végtelen számú irányba elindulhatnék, és járhatnám be az idő határain belül. Felderítésre kiváló. – Nem megyek most bele jobban, hogy ez lényegében legyőzhetetlen harcművésszé is tesz, kiegészítve egyébként is páratlan mozgáskultúrámat, az évek során sikerült úgy ráhangolódnom, hogy már kapcsolgatnom sem kell, automatikusan úgy mozdulok, ahogyan a legideálisabb változatban láttam. Érdekes, hogy mennyire kiváncsi, nem veszem tőle rossz néven, csak nem ezt szoktam meg. A mai fiatalság a saját életét éli, többségükben fel sem merül, hogy visszakérdezzen. Alig vagyok náluk idősebb, mégis felnőttként kezelnek, aki nem bejáratos az ő köreikbe. Ezzel nincsen alapvetően gond, nyilván nekik még burokban kell élniük, mielőtt szembenéznének az eljövendő múlt napjaival. Megérkezünk a házhoz, és felgyorsulnak az események, lassan kényelembe is tudom őt helyezni.
- Egyszerűbb lett volna, ha úgy váltok el, hogy minden jó? Abban mi lett volna a pláne? Szeretlek, de élj nélkülem? Ezt te sem gondolod komolyan. – Ingatom a fejemet, cinikus felhang nincsen a szavaimban, sőt kioktatás sem. Koromhoz képest igen mentori jelleggel tudok elmélkedni. A megnyugtatás a célom, nem pedig az alázás. Azt tudatni vele, hogy nem ő volt a hibás, egyszerűen így alakult, és fordított helyzetben ő is így tett volna. Az elválás olyan, mint egy raktapasz, gyorsan kell csinálni, hogy csak múló fájdalom legyen, ne pedig egy olyan felszakított seb, amely még sokáig sajog.
- Nem kell mentegetőznöd. Az elmúlt két percekben órákat beszélgettem veled, ezért gondolom, hogy többet érsz ennél, csak most magad alatt vagy. Annyira nem szép dolog tőlem, csak szerettem volna, hogy anélkül, hogy kifáradnál, mesélj magadról. Nem vagy egyszerű eset, de hát ezen a birtokon ki az? – Ezt akkor mondom, amikor mellette ülök, és a szárnyait vizslatom. Két perc alatt még akkor sem lehet sok mindent megtudni a másikról, ha végtelenszer kezdek neki, hiszen az elején mindig bizalmatlan velem, így csak a megnyugtatására mondom, hogy így gondolom. Nem fészkelődöm, amikor hozzámér a tollas gyönyörűség, ellenben én nem viszonzom. Tudom, hogy a szárnyai önnáló életet élnek, nincsen szükség intimitásra, hogy félreértsék.
- Az erdő csak védekezett. – Nevetek most talán először. Kellemes bársonyos férfihang az enyém, de olyan ritkán vagyok vidám, hogy szinte szokatlan is a rekeszizmaimnak, hogy működésre bírom őket. De itt van egy az erős, magabiztos lány, aki most úgy érzi, mindent elvettek tőle. Nem lesz egyszerű továbblépnie, ám fiatal, fel tudja dolgozni.
- Szomorúság? Aligha. Életérzés. Az ittenieknek életre van szükségük, az én utamat pedig halál kiséri végig. Nagyon kétlem, hogy a többség bírná gyomorral, hogy szükség esetén ölök is, ha igazságtalanság keresztezi a lépteimet. Itt a törvény az úr, amelyet én nem tartok magamra kötelezőnek. – Rántom meg a vállamat. Nem véletlenül vagyok Halálangyal. Nem hagyhatom, hogy Xavier és Lensherr miattam kockáztasson egy házkutatást, vagy egy rendőri kommandó bevetését. És ami még ennél is keményebb, amit nagyon is jól lát Amy, hogy a túlzott kötődés miatt nem akarok aggódni ismét olyanokért, akiket megmentek, de bánthatják őket... miattam. Nem is baj, hogy Lilianne megérkezik, és elvégzi amire megkértem. Néma bólintással köszönöm meg neki, ő cseveg pár mondatot Amyvel, aki bizonyára jobban érzi magát, aztán az angyali lány távozik is. Amy végre feláll, gyógyultnak tűnik, viszont egy kiadós alvás még ráfér.
- Arra nincs szükség. – Hárítom el. Ez a dolgom, még itt vagyok a birtokon, arra esküdtem fel, hogy óvom a bajbajutottakat. Ennek semmi köze nincsen a zafírtüzű pillantáshoz, amitől alig tudok szabadulni, kissé szaggatottan is veszem a levegőt. Beletúrok szőkés tincseimbe, és hunyorogva félrenézek. Miféle boszorkánysággal babonáz ez a lány? Tudatosan tartom magam távol a női nem csábításától, ráadásul ő még roppant fiatal is, mégis...
- A problémáidat akkor most tedd félre, és koncentrálj a báránysültre. – Nem kérdezek vissza, hogy rendben, ez afféle szelíd parancs is egyben. Irányító jellem vagyok, most ő a vendégem, akkor elhalmozom mindazzal, amit adni tudok. Marad, és ez a lényeg. Megindulok a konyha felé, és ügyesen félresiklom, ahogy elkapok egy vázát, ami a következő másodpercekben esne le a fekete szárnyaknak köszönhetően. Arébb rakom, ahol nem lesz útban.
- Bárányborda, bár most hideg, de a sütőben percek alatt olyan lesz, mintha friss lenne. Málnaszószt készítettem hozzá, és párolt zöldségeket. Ha megfelel. – A konyha mellesleges roppant nagy, egybe van vonva az ebédlőmmel, ahol egy nyolc személyes hosszú asztal foglal helyet. Mint a szépség és a szörnyeteg. De ha valaki más merné Amyt szörnyetegnek nevezni, biztosan kitépném a gigáját. Hagyom, hogy helyet foglaljon, majd magam sem tudom, hogy miért, de finoman végigsimítok az arcán.
- Jobb már? – Merülök el a pillantásában, aztán pakolom elő a korábban hűtőbe rakott sültet, és a bedobozolt hozzávalókat, a sütő pedig már készen áll, kifelemenet már automatikus mozdulattal gyújtottam be.



words Öltözet just for you ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitimePént. 23 Május - 14:00

Jól esik Morgan segítsége, nagyon is, mivel már bánom azt, amit tettem, hogy ennyit ittam és ilyen figyelmetlen voltam. Nem szoktam így viselkedni, ez tényleg nem rám jellemző, így próbálom összeszedni magam és miközben visz, természetesen ő róla is érdeklődöm. Kíváncsi vagyok, hogy mire lehet képes, szívesen megismerném, de nem csak az erejét, hanem ő magát is. Majd meglátjuk, hogy miként sikerül mindez.
- A jövőbe? – értettem ám, hogy mit mondott, de olyan szinten hihetetlen számomra az, amit most hallok, hogy szinte képtelen vagyok elhinni, így ajkaim is picit széjjelebb nyílnak. – Hű! Furcsa lehet… És a jövőben mibe? Az egész világot gondolom nem láthatod egyszerre… szóval a körülötted lévő eseményeket látod? – kérdezgetek is még egy picit, mert ez egy rendkívül érdekes képesség és nagyon hasznos is. Ha kimond valamit, és tudja, hogy nem kéne, akkor nem teszi meg azt a jelenben, így az egész élete sokkal, de sokkal jobb lehet. Bár… nem tűnik túl boldognak, de ki tudja, hogy mi bántja a lelkét. Az utunk halad, így közeledünk a házhoz, ahol mégse Lya lesz az, aki segít nekem, hanem egy olyan lány, akit még nem ismerek, de a képessége valamilyen szinten hasonlít az enyémhez, legalábbis a szárny része.
- Kedves lehet. Örülök, ha megismerhetem. – mosolyodom el, hiszen én mindenkinek örülök, nem szoktam senkihez se negatívan hozzáállni és ha ez a lány tényleg ilyen, akkor bizonyára jóban leszünk. Egy helyen élünk, biztosan összefutunk majd máskor is. Jeremy viszont továbbra is téma, nem tudok tovább lépni és kizárni se őt ma estére, így említem meg azt, hogy igen, fájdalmat okozott nekem, ami mintha meglepné a férfit.
- Az ő ereje az életerő manipuláció. Úgy gondolta, hogy az utolsó csók keserű legyen a számomra, ne édes. – sütöm le picit szemeimet, mert hát… ez nagyon bánt. Miért nem volt képes megölelni? Kedves lenni, ha már úgyis elmegy? Miért nem történt minden máshogy? Pedig én annyira vártam azt a napot, annyira jól alakult az életem, most pedig újból minden romokban és nem érzem úgy, hogy ki tudnék kászálódni belőle. Őszintén már én is gondoltam rá, hogy elmegyek és inkább visszatérek a régi életemhez… megszoktam annak idején azt, de ez most túl fájó. Mégis… még itt vagyok és… talán maradok. Nem tudom, mit tegyek, de a menekülés most mindennél egyszerűbbnek tűnik. Jobb lenne sima, átlagos embernek lenni, nem olyannak, amilyen most vagyok és ezt a gondolatomat Morgan is hallhatja, de ő úgy hiszi, hogy akkor is különleges lennék. Aranyos, de nem értek vele egyet.
- Szerintem én egy picit se vagyok több az átlagos embereknél, csak annyi, hogy szárnyaim vannak. Azok nélkül tényleg beolvadnék a társadalomba. – hiába hangzik jól és érdekesen az, amit mond, nem pont a jelenlegi lelkiállapotom és ittas állapotom az, ami úgy felfog minden szót, ahogy kellene, de talán erre ő is hamar rá fog jönni. Miután elereszt, akkor kissé arrébb botorkálok, de nem támaszkodom neki a falnak, próbálom tartani magam, amíg ki nem nyitja az ajtót és be nem mehetek. Az üveg az asztalra kerül, én pedig a kanapéra, ahol türelmesen megvárom, amíg a másik intézkedik, eközben pedig folyamatosan azon jár az agyam, amit nemrég mondott, hogy talán hasonlóan érezhet. Mégis, megszokta már, nekem is meg kell, hiszen levágni nem vágnám soha se le a hátamon lévő gyönyörű szárnyakat, régen se mentem bele egy műtétbe se. Morgan hamar visszatér hozzám, majd amikor leül mellém, akkor picit kellemetlenül kezdem érezni magam, hiszen mégis csak az ő otthonában vagyok és szegény miattam nem fér el a saját kanapéján. De most nem tudok mit tenni ez ellen. A szárnyiamhoz egyébként még soha, senki se ért hozzá, tehát ha megtenné, az bizonyára furcsa, kellemes érzés lenne, de nem bánom, hogy nem próbálja meg, mégse ismerem, még szinte semmit se tudok róla.
- Tudom. A szárnyaimnak inkább az erdőtől kell félnie. – próbálok mosolyt erőltetni az arcomra, miközben visszagondolok a mai nap eseményeire, de nem túl egyszerű. Még mindig nagyon fáj mindenem, de el kell vonatkoztatnom ettől, mivel érzem, hogy nem csak nekem van gondom, hanem neki is, így próbálnék segíteni rajta, ha hagyná…
- De mi történt, ami miatt ennyire sok szomorúságot érzek benned? Miért akarsz ennyire elmenni? – azt értem, hogy nem akar másokért felelősséget vállalni, de mindennek oka van és nem kell ehhez plusz képesség, hogy megérezzem a dolgot. Nemsokára az ajtó nyílik és furcsa fehérség árad be a nappaliba, így meglepetten pislogok a szőkeség felé és kissé el is mosolyodom rajta. Furcsa, hogy ilyen vakító a megjelenése és mint látom, szintén fehér szárnyakkal büszkélkedhet. A gyors bemutatkozás után Lily hamar megkezdi a gyógyításomat, ami nagyon is kellemes érzés, így halkan beszélgetek vele egy kicsit, amíg rendbe nem rak, majd amikor távozik egy gyors köszönömöt még mondok neki. Fel fogom keresni, ebben biztos vagyok. Lassan felkelek, hiába ül le mellém Morgan és megmozgatom gyönyörű tollazatomat, amely most ugyanolyan könnyed, mint volt. Semmi fájdalom, semmi kín, olyan, mint új korában.
- Neked is köszönöm a segítséget. – a vért meg majd le kell mosnom magamról, mert hát nem túl szép így a szárnyam és a ruháim, de holnapra már olyan leszek, mint akit kicseréltek, legalábbis a mai naphoz képest.
- Igen, sokkal jobban. Már nem fáj semmim, bár a vérveszteséget és az alkoholt érzem. – fogom is meg egy kis időre pocakomat és már gondolnék is rá, hogy elköszönök, ahogy azt ígértem, amíg fel nem hozza a vacsora ötletét. Hasam ösztönösen kordul egyet, én pedig cseppet elpirulva pillantok az étkező felé. Hát… igen, éhes vagyok és szeretem is a hasam, most már kellemetlen lenne lelépni és… talán nem is akarok. Nem akarok megint egyedül maradni és a problémáimon agyalni.
- Az jól esne. Mivel tudsz szolgálni? – csillannak meg szép szemeim és mint aki otthon érzi magát már meg is célzom a konyhát. De eddig tart csak az egész, nem kezdek el kutakodni a hűtőben, se sehol máshol, csak kíváncsian forgolódok, ismerkedek a hellyel és próbálok odafigyelni arra, hogy lehetőleg ne verjek le semmit, tehát szárnyaimat hátamhoz is húzom, hogy kisebb helyen legyenek. Ha nem lennének a hátamon, akkor még talán egy felsőt is kérnék a másiktól, mivel eléggé szakadt és véres a sajátom, de mégse tehetem meg, mert akkor hátul ki kéne vágni a szárnyaimnak az anyagot és nem szeretnék semmit se tönkretenni, így csak egy picit időzik el tekintetem Morgan mellkasán, amíg átgondolom ezt magamban, majd ez után nézek fel ismét a szemeibe. Hát… remélem, hogy nem érti félre.
Vissza az elejére Go down

Morgan "Castle" Foster
mutant and proud

Morgan
hõs
look behind my mask
Play By : Jesse Spencer
Hozzászólások száma : 102
Kor : 32



TémanyitásTárgy: Re: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitimeKedd 20 Május - 9:57


Amy & Morgan
Goodbye Charles Xavier!



Nem simítok végig a szárnyakon, pedig a tollazata igen tetszetős, ráadásul különálló izomként csatlakozik a lány egyébként is nyúlánk alakjára. Ismerem a mibenlétét, a diákok többségének tudásával tisztában vagyok, tanárként volt már rá példa, hogy nekem kellett összeraknom őket csoportokba, logikus, hogy fel tudom mérni, hogy ki mire képes. Bólintok, és nem is szólalok meg azonnal. Nem tartozom számadással, hogy ki vagyok, milyen posztot töltök be a birtokon, főleg, hogy ennek már akkora jelentősége nincsen is. Távozásommal minden ilyen szintű előjogom megszűnik. Még nem szóltam ugyan a professzoréknak, mielőtt elindultam volna, akkor szándékoztam beadni egy két soros levelet. Több magyarázattal nem tartozom, azt hiszem nem örök életre szerződtem, Valóban nagyjából annyi idős lehetek, mint Jeremy, de az arcomra már annyi keserűség ül, hogy legalább öt évvel korosabbnak nézek ki.
A karomban viszem őt, miközben mégis rákérdez, ebből már már nehezen tudnék kihátrálni. Felmorranok, és kelletlenül bököm ki.
- Belelátok a jövőbe. Tudom, hogy mi fog történni a következő két percben. – Sötét árny suhan át az arcomon, ez az én keresztem. Való igaz, nem kell tudatosan használnom, mégis mára annyira a részemmé vált, hogy alig szoktam kikapcsolni. Nem igazán foglalkozom vele, hogy testünk összefonódása mennyire intim, ha segítségre van szüksége, nem fogom megtagadni tőle. Már közel vagyunk, ennyit ki kell bírnia. Annyira talán nem vagyok borzasztó.
 - Ő még az ellenségeivel is teázna, erősen kétlem, hogy zavarásnak fogná fel. – Felelem, ezúttal vállvonás nélkül, mert ha megtenném, Amy bizony minimum kigurulna a karomból. Jó erőben vagyok, de már cipelem egy ideje. Lassan a háznál vagyunk, de még kint folytatja a megkezdett bántatát. Egy kicsit megpihenek, amíg hallgatom, kétfelé nehezen tudok koncentrálni. Figyelem az arcát, ahogyan olyan elkötelezett, mély hittel beszél egykori kapcsolatáról, amelynek most vége, ő pedig nem lépett tovább. Nem kárhoztathatom, valamit nem könnyű elfogadni.
- Direkt fájdalmat okozzon... – Ingatom a fejemet. Nem arról van szó, hogy nehezen hiszem el egy diákról, hiszen vannak olyan tévedéseink, akiket úgy vettük fel, hogy reménykedünk, talán megjavul, hatással lehetünk rá. Mégis ez olyan szint, ami már megbocsáthatatlan. Vagyunk egy páran, akik lelkiismeretünk elől az ismeretlenségbe menekülünk, hogy ne is számítsunk hálára, míg mások eleve a saját boldogulásukat keresik. Érzem a lányon, hogy teljesen össze van törve, ezért nem is faggatom tovább. Ha akar, majd beszél róla. Nem én vagyok a megváltás. Sőt, rosszabb vagyok mint ő, kétlem, hogy meg tudnám menteni, vagy vigasztalni.
 - Ha ember lennél, akkor sem lennél átlagos. Az erőt nem a képességünk adja. Vannak gyenge mutánsok, és páratlan akaratú emberek is. Most vesztesnek érzed magad, pedig a céltól közel álló győztesek érzik így. – Leteszem őt a ház tövében, hogy neki tudjon támaszkodni a falnak.  – A vesztesek elbizakodott szerencsétlenek, akik azt hiszik, hogy révbe értek. – Visszakérdez, nem is tudom, hogy mit mondjak. Rólam alig szokott valaki kérdezni, nehezemre is esik, hogy megnyíljak, ráadásul egy ismeretlen lánynak. – Talán igen, de mindez most nem számít. Megtanultam élni vele. – Benyitok a házba, és őt hellyel kínálva már indulok is a rádióhoz. Miután elintéztem, várakoznunk kell pár percig, az angyal biztosan nem a birtokon át jön, hanem repülve. Leülök valahova mellé, és erővel fordítom el a tekintetem róla, hogy a szépséges szárnyak ne vonzzanak annyira, a kéken csillogó szempárról már ne is beszéljünk.
 - Cseppet sem. A szárnyaidnak nem tőlem kell tartania. – Oldalt pillantok, de végül nem simogatom meg, hiszen eleve sérült, csak a késztesés van meg, hiszen egyátalán nem emberi, és nem a rossz értelemben, inkább olyan megigéző. Sok különlegességet láttam már, ez valahol a lista tetején lehet. Összefonódik a tekintetünk, én továbbra sem mosolygok, teljesen elszoktam már tőle. A biztatást a tetteimben kell keresnie, különben meg itt a gyógyítónk, vele majd elcseverészhet, ha akar.
 - Ahogy gondolod. – Biccentek, nem kell győzködnie. A ház reggeltől üresen fog állni, kietlen emlékeként annak, hogy megpróbáltam beilleszkedni. Előre dőlök, ő pedig mozdul velem, pedig biztosan pokoli fájdalmakat él át ezzel. Miattam teszi? Meglepődött arccal fordulok felé.
 - Ezt most így hosszú lenne. Nem téged kezellek, kedves lánynak tűnsz, de... Elmegyek, mert ez itt nem megy nekem. Nem vállalom a felelősséget másokért. – A mosolya kissé szivenüt, mert nagyon betalál, de ki vagyok én, hogy a démonaimmal terheljem? Legyen még fiatal, élvezze az életet, ameddig csak megadatik neki. Az ajtó nyílik, és vakító fényeség tölti meg, hogy aztán kislányos hangban csendesedjen el. A lányka kedvesen köszönve bemutatkozik Amynak, én csak biccentek neki, nem szükséges komolyabban kifejtenem. Odahajol a sötét angyalhoz, és kuncog kissé a szárnyak hasonlóságán. Nem komoly gyógyító, de egy kis boszorkányság éppen elég lehet. Álszemérem nélkül húzza végig ujjait Amy bordáin, majd a tollak alatt feszülő izmokon, hogy végül a finom archoz érjen, ahol az ágak felszántották. Végül pukkedlizik egyet, én pedig köszönömöt mormolva engedem útjára. Visszaülök Amy mellé, és most már eltávolodva az előző témától le is zárom a dolgot.
 - Jobban vagy? Egy késői vacsora? – Intek a konyha felé. Bár eléggé az éjszaka közepén vagyunk, de talán jobban kiürülhet az ital belőle, ha eszik rá valamit.




words Öltözet just for you ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitimePént. 16 Május - 22:56

A szárnyaim bár sokak számára kincset érnek, én nekem inkább a szörnyűséget jelentik, mert bár gyönyörűek, mindig is titokban kellett tartanom őket, elzárva a ruhám alatt, átélve nap mint nap a fájdalmat és azt, hogy senkit se engedhetek közel magamhoz, a plusz erejéről pedig nem is beszélve. Így amikor meghallom Morgan visszakérdezését, csak aprót sóhajtok, majd végül egy kicsit biccentek felé.
- Nem csak repülésre tudom használni. – fogalmam sincs róla, hogy ő esetleg tisztában van az erőmmel, se arról, hogy ki vagy mi ő az iskolában. Lehet sima diák is, hiszen Jeremy is hasonló korú lehetett így ránézésre. Viszont ahogy arcát figyelem, furcsa dolgokat látok benne, mintha megértené azt, amit mondok neki.
- Megkérdezhetem, hogy te mire vagy képes? – bukik ki ösztönösen belőlem is a kérdés, mivel úgy hiszem, hogy talán neki is gondja lehet az erejével. Persze lehet, hogy tévedek, de egy ilyen helyen szeretjük megtudni, hogy az, akivel beszélünk, mit is tud. Én legalábbis szeretem, mert jó felkészülni arra, ha mondjuk valaki képes az agyamban turkálni, mint Charles. Kissé zavarba ejt az, hogy magához visz, főleg így, a karjaiban, de ebbe jelen pillanatban nincs sok beleszólásom és őszintén örülök neki, hogy segít rajtam. Amikor viszont egy másik, szárnyakkal rendelkező mutánst említ, azonnal Lyára gondolok. Hát persze, ő segíthetne… de ahogy hallom, akad itt más is hasonló erővel, egy olyan lány, akiről még nem hallottam, de mint kiderül, csak nemrég érkezett.
- Oh értem. És ő… ő segítene? Nem akarom ilyenkor zavarni. – végülis este van már, én pedig tényleg nem akarok útban lenni, ahogy Morgannek sem, de nem hiszem, hogy ő most nagyon eleresztene, amíg jobban nem leszek, eddig erre jöttem rá vele kapcsolatban. Rendes srác, igazán kedves tőle ez az egész, sokkal tartozom neki, máris úgy érzem és… valamiért bizalmamat is élvezheti, így mesélem el neki mindazt, amit eddig magamban tartottam, amit másnak nem, bár csak röviden… tehát Jeremyt.
- Nem érzem úgy. Ha az lennék, tudná, hogy bízhat bennem, számíthat rám, mert mellette vagyok, de az, hogy az erejét is felhasználta, hogy direkt fájdalmat okozzon… azt nem gondoltam volna. – sütöm le szemeimet, mivel az durva volt. Én csak egy utolsó csókra vágytam volna, erre megkeserítette azt a pillanatot és tényleg összetört belül. Ismét sírni volna kedvem és nagyon nehezemre esik most visszatartanom könnyeimet, de pár nagyobb nyelés után csak sikerül. Nem akarok ennél is jobban szégyenkezni a férfi előtt.
- Nem mindenki képessége, de az enyém engem biztosan. Bárcsak átlagos lehetnék. – hangos sóhaj tör elő ajkaim közül, majd ez után esik le az, amit mondott, hogy többes számban fogalmazott. – Csak nem te is hasonlóan érzel? – nézek fel most már kissé magabiztosabban szemeibe, miközben az utunk folytatódik és nemsokára ki is rajzolódik előttem az a bizonyos ház, amiről beszélt. Ahogy letesz, lábaimra állok, majd ez után mozgatom meg cseppet fekete szárnyaimat, de ezzel csak ismét fájdalmat okozok magamnak, így enyhe szisszenéssel biccentek neki.
- Köszönöm! – be is sétálok a másik házába, a whisky üveget pedig egy asztalra teszem, hogy ez után a kanapéhoz érhessek és le is csüccsenek rá, szárnyaimat pedig széttárom. Gyönyörű látvány lenne, ha nem nézne most ki az esés és a fák bosszúja miatt ennyire rémesen, én pedig csak most, normális fényben nézek végig magamon. Hát… voltam már jobb állapotban is. Morgan kis időre magamra hagy, így nézek utána, miközben az emeletre megy, de én meg se moccanok, nem kezdek el kutakodni se, így tehát ugyanott fog találni, amikor visszaér, ahol hagyott. Ahogy viszont mellém ér, ösztönösen próbálom arrébb húzni szárnyamat, hogy ne zavarja őt, de nem túl könnyű ez az egész, így nézek lassan fel helyes arcára.
- Nem baj, ha mögötted marad a szárnyam? Nehéz mozgatnom. – ismerem is be és ha nem zavarja, akkor nyugodtan hagyom mögötte, talán nem fog nekidőlni, bizonyára sejtheti, hogy érzékeny lenne.
- Rendben! Utána már el is megyek, nem szeretnélek zavarni. – kékségeim viszont nem veszem le róla, így amikor előre dől, lassan, valamiféle belső ösztöntől vezérelve érintem meg vállát és picikét előrébb is hajolok.
- Én segíthetek valamiben? Mi a baj? – nem biztos, hogy most kérdezgetnem kéne, de hálás vagyok neki, amiért nem hagyott ott, az erdőben, és ha legalább egy picikét tudok tenni érte, akkor megteszem, így még egy nyugtató mosolyfélét is varázsolok arcomra, ami nem túl könnyű jelenlegi helyzetemben, de azért látszik rajta, hogy pozitívnak szánom.
Vissza az elejére Go down

Morgan "Castle" Foster
mutant and proud

Morgan
hõs
look behind my mask
Play By : Jesse Spencer
Hozzászólások száma : 102
Kor : 32



TémanyitásTárgy: Re: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitimePént. 16 Május - 20:44


Amy & Morgan
Goodbye Charles Xavier!



Hangulatkeltő zenénk

Ha éppen a karjaim között tartok valakit, akin segíthetek, nem fogom a saját nyűgömmel traktálni. Korántsem az az indokom, mint Jeremynek, nekem sokkal régebbóta érlelődik, de nyilván ezt nem lehet összehasonlítani. Mindenkinek a saját bánata számít jobban. Szerencsés vagyok, mert a sötét angyal igen tapintatos. Hallottam már róla, ismerem a képességét, nem is lehettem volna az X-Men tagja, ha nem lennék tisztában a diákjaink többségével. Gyönyörű, finom lány, szörnyűséges tudással. Mint valami átok. Neki is megvan a keresztje.
- Mindkettőt? – Visszhangozom, a pillantásomban azonban a csodálkozás helyett a megértés, a részvét szikrája villan. Ismerős dolog ez, ki így, ki úgy tudja feldolgozni a sorsát, én tényleg nem büszkélkedhetek azzal, hogy képes vagyok bármin túllépni. Ezért is kell most elmennem. Ez így nem az én utam. Talán cserbenhagyok másokat, de tudom, hogy jó kezekben maradnak nélkülem is. Ő vérzik, törött a szárnya, mégis itt marad, és szembenéz azzal, ami kisérti. Neki kéne most engem ölben vinnie. Ekkora szárnyakkal ki is nézem belőle, hogy elbírna.
Nem törődöm a zavarával, nincsen most olyan apropó, hogy kihasználjam a helyzetét, amúgy sem vagyok csábítós hangulatomban. Mintha bármikor abban lennék... Jobb mindenkinek, aki távol tartja magát tőlem, csak a bajt hozom másokra. Nem kapaszkodik a nyakamba, ez sem gond, viszont még erőteljesebben fogom át, hogy meglegyen az ellentartás.
- Szárnyai igen. Lilianne. Fiatal, és nemrég érkezett. – Nem csodálom, hogy még nem ismerik egymást, a fiatal angyal-lány nehezen fedezi fel még a birtokot, van benne valami visszafogottság, mintha nem hagyhatná el a szobáját. Pedig miért ne tehetné, nincsen bezárva. Charles azt mondta, ne firtassam, így nekem mindegy is. Viszont ha hivatom, jönni fog, ebben biztos vagyok. Elindulunk immár az ital társaságában, és tapintatlan kérdésemre mégis választ kapok. Nem úgy tűnik, mint aki egy barátnőt veszített el hirtelen. Némán lépdelek vele egy ideig, ahogyan emésztem a választ.
- Vagy talán... túlságosan is fontos voltál neki, hogy bántson. Erre nem gondoltál? – Nem vagyok lélekdoki, ez az én verzióm. Konfliktusokhoz vezetne, ha maradnék. Olyan kötődések alakulhatnának ki, amelyben nem tudnék barátja lenni valakinek, mert kész idegroncs vagyok, aggódnék, hogy ki bántja őt, őket miattam? A szerelem pedig végképp fel sem merülhet. A családom halott, hiába toroltam meg őket, ilyen mély kötődést még egyszer nem bírnék őrlődés nélkül megélni. Nekem aztán nem kell senki, aki miattam vesszen oda. A maszk elegendő, nem tudnak rólam, ez tökéletesen elé. Néha még rájuk pillantok, de csak azért, hogy érezzem, volt értelme a tetteimnek. Amy is erre a sorsra fog jutni, de én barom, miért maszk nélkül mentem oda... Talán mert a birtokon civilben vagyok.. Gondolatban megrázom magam, nem számít, egyel több, vagy kevesebb, nincsen jelentősége, még ha látta is az arcomat, és tudja kihez kötni. Ez nem hősiesség, csak elláttatom a sebeit, és gondoskodom róla. Nem az életét mentem meg, így hálálkodnia sem kell.
- Értem én. A képességünk egyfajta félelemmel párosul, amely rossz dolgok felé sodor minket. – Egy pillanatra megállok, ahogyan ismét belepillantok a szemébe. Már igen közel vagyunk a házamhoz, és pont az a bajom, hogy nagyon is megindít, amiket mond. Sajnálom őt, mert ugyanúgy nem engedhet oda senkit, ahogyan én. Végül nem is válaszolok, csak biccentek, mert ha elkezdenék szabadkozni, azt igazolnám, hogy milyen jó vele beszélgetni. Pedig valóban jó, de ezt nem ismerhetem el. Csak keserűen félrenézek, válaszok nélkül is egyértelmű, hogy nagyon betalált. Nem azzal, hogy untat, hanem a képesség elrejtésével. Mert ez vagyok én... egy maszk, ami mögött már nincsen senki. Azzá a fallá váltam, akit egykor saját összeroncsolt lelkem elé emeltem. A motyogására ismét megindulok, és végre ott vagyunk a ház előtt. Most már le kell őt tennem, neki tud támaszkodnia a falnak. Gyorsan benyitok, nincsen kulcsra zárva. A nappalim elég nagy. Szépen berendezett, nőnek nyoma sincsen.
- Értesítem az Angyalt. Pihenj le. – Mutatok a kanapéra, ahol már szárnyastól is le tud heverni. Gyorsan felsietek az emeletre, ahol a dolgozószobában lévő adóvevővel átszólok Hanknek, hogy küldje át a kislányt, de sebtiben. Visszatérek végül Amyhez, és ha még van nekem ott hely, mellé ülök.
- Rögtön jön. – Elfordítom róla a fejemet, és a térdeimre könyökölve a gondolataimba mélyedek. Egy megmentőnek nem így kéne viselkednie. Még ez sem megy nekem. Lelki támogatást kéne adnom, de úgy érzem, bárcsak jönne már el a reggel, hogy végül elmenjek. Hatalmas sóhaj.



words Öltözet just for you ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitimeCsüt. 15 Május - 13:21

Nem tudom, hogy miért hozta meg ezt a döntést, hogy el akarja hagyni a birtokot, de rá kell hagynom. Érzem, hogy nem akarja elmondani azt, hogy miért, de ezt meg is értem. Most találkoztunk először, szóval… miért is kéne az orromra kötnie a saját dolgait? Én se kérdezek tőle, hagyom, hogy eltávolodjunk attól a témától, ezzel pedig végül rólam kezdjünk el beszélni, arról, ami történt. Úgy szégyellem, nem szoktam ilyen ügyetlen lenni, repülés közben egyáltalán nem, de hát az alkohol az alkohol, én pedig ritkán fogyasztok, tehát az se furcsa, hogy megártott nekem.
- Nálam mindkettőt, mivel születésem óta a részeim. – tehát mindig velem voltak, így nem csak pozitív élményeket tudok hozzájuk rendelni, hanem bőven negatívat is, főleg, mivel a repülésen kívül ugye másra is képesek, olyan dologra, amit igyekszem elnyomni, főleg most, hogy Jeremy sincs már itt többé. A lényeg viszont az, hogy nem tagadom le helyzetemet, tényleg eléggé egyértelmű, hogy valami lelki dolog miatt történt ez az egész, szinte rám van írva, hogy ez nem én vagyok. De ahogy közelít hozzám… ösztönösen ijedek meg, főleg, mivel ő is egy fiatal férfi, így pedig valamilyen szinten zavarba hoz tette, még akkor is, hogyha csak segíteni szeretne. Szerencsére tényleg csak zúzódások vannak a testemen és minimálisan jött le kezeimnél is a bőr, tehát mákom volt, már ha a szárnyaimat nem nézzük és bár picit elszakadt a hasamnál a felsőm, ez se vészes még. Hagyom, hogy felvegyen, hiszen úgy tűnik, hogy nagyon más választásom nincsen vele szembe, de nem kapaszkodom meg nyakába, egyszerűen nekem az már túl közeli lenne, bár így is furcsa ez a szituáció a számomra, még akkor is, hogyha tudom én magam is, nincs más megoldás arra, hogy kivigyen innen.
- Hasonló, mint én? Tehát… szárnyai vannak? Lyára gondolsz? – én úgy tudom, hogy ő az, akinek hozzám hasonlóan szárnyai vannak, csak míg az enyémek fájdalmat képesek okozni, addig az övéi gyógyítanak. Vagy azt ő maga teszi, nem tudom igazán, annyira nem ismerem azt a szőke hajú lányt. A whiskyt is a kezembe kaparintom még indulás előtt, majd ez után teszem fel az igen csak hülye kérdést. Én is tudom, hogy az, de… mégis furcsa ez a kedvesség, nem gondoltam volna akkor, amikor megszólított, hogy ilyen. Tekintetem lassan az övét keresi, amire rá is lel, de ahogy fele, úgy pirulok el kissé.
- Csak szomorú vagyok, mert egy olyan ember ment el a birtokról, aki fontos volt nekem. De én ezek szerint nem voltam eléggé az ő neki. – sóhajtok fel és bár ki nem mondom, furcsán hathat ez neki, hiszen Morgan is pontosan erre készül, hogy elhagyja az intézményt, azzal együtt pedig a lakóit is, pedig lehet, hogy számára is van olyan, aki fontos itt.
- Tudod, a szárnyaim miatt soha se engedhettem közel magamhoz senkit se, hiszen nem tudom eltüntetni őket, de ő előtte nem kellett titkolóznom. – ezért is volt olyan fontos, ő volt nekem az első ilyen téren és nem titok, hogy fényesebb jövőben reménykedtem, már ami minket illet. De fáj az, ahogy a tudtomra adta ezt az egészet, ahogy leépített, de bizonyára megvolt rá az oka, legalább már nem zavarom őt a társaságommal, lehet, hogy sok voltam neki vagy tényleg csak simán szórakozott velem.
- De mindegy is, nem akarlak untatni a dolgaimmal, biztosan hülyén hangzik ez neked. – nem tudom, hogy ő mire képes, de ő biztosan jobban el tudta titkolni az erejét a külvilágban, mint én, de most, hogy ide kerültem, új ajtók nyíltak meg, de mégse érzem úgy, hogy bárki másnál lehetne olyan, ami Jer-nél volt. Vajon tovább fogok majd lépni? Egyelőre reménytelennek érzem a helyzetet és igen, valamennyire most jobb, hogy ártottam magamnak, az ital és a fájdalom picit segített, legalábbis egy időre. Lassan lecsavarom az üveg kupakját és ismét iszom néhány kortyot, aminek hála testem megremeg és arcom is eltorzul picit.
- És még a whiskynek is rossz íze van. – motyogom halkan, aranyosan magam elé, miközben inkább visszazárom és hagyom tovább az ölemben pihenni az üveget. Lehet, hogy inkább Jill-től kellett volna ötletet kérnem, hogy mit igyak, de nem akartam, hogy ő is így lásson, na meg, egyedül is akartam lenni.
Vissza az elejére Go down

Morgan "Castle" Foster
mutant and proud

Morgan
hõs
look behind my mask
Play By : Jesse Spencer
Hozzászólások száma : 102
Kor : 32



TémanyitásTárgy: Re: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitimeVas. 11 Május - 15:08


Amy & Morgan
Goodbye Charles Xavier!



Most mégis más, mint amikor Angelának segítettem, hiszen most nem maszkban, hanem az arcomat vállalva teszem azt. Ha kiül rám valamilyen érzelem, azt Amy pontosan láthatja, bármennyire is próbálom elfojtatni, mert azt teszem, de a kitekeredett szárnyú, vérmocskos lány akár ha a tükörképem lenne bizonyos formában. Ez egyszer, utoljára még úgy döntök, hogy vállalom azt, amiért itt vagyok.
 - Elmegyek igen. Ma éjszaka. – Nem fűzök több magyarázatot, és bár nem ismerem a srácot, aki miatt így érzi magát, de talán hasonlóak az indokaink. Nem tartozom ide, mindez, amit az alapítványi iskola képvisel, nem az én utam. Kevésnek érzem magam, hogy átadjam a tudásomat, és korántsem vagyok annyira hűvös jellem, hogy ne aggódjak azokért, akik egykor a mentoráltjaim voltak. Inkább leszek a világ szemében egy névtelen jótevő, mintsem a démonaim tépjenek szét. Ez a lány itt teljesen össze van törve, ahogyan elnézem főleg lelkileg, az esélyt arra, hogy lábra állítsam, tőle nem tagadom meg, utána úgyis elfelejtjük egymást.
- A szárnyalás a boldogságat szokta megtestesíteni, nem a reménytelenséget. – Ingatom a fejemet, ne higgye, hogy nem vettem észre. A komorsága, az ital, mind elhagyatottságról szól. Mint az a lány, akit még egy délamerikai erdőbe is követtem, mert kiszaladt a világból, annyira bántotta a bátyja halála. Trópusi vihar idején történt, és hiába győzködtem, egyre csak azt hajtogatta, hogy nem ér semmit. Nem láthattam előre, mert az elméje már el volt borulva. Az egyik pillanatban még átfogtam a karját, a következőben már elinalt, és csak egy verem mélyén leltem rá, amely ki volt bélelve többméteres karókkal. Még rámnézett, de mire leértem hozzá, már halott volt. Xavier pedig még csodálkozik, hogy nem tudok szembenézni mindezzel. Kell egy fal, amely mögé bújhatok, amely engem is elrejt a külvilág elől, hogy rideg, érzéketlen tudjak maradni. Csak egy szimbólum legyek, akitől azok félnek, akik rosszat akarnak, akik pedig segítségért kiáltanak, megkapják azt, majd felejtsenek is el.
 - Segíteni. – Szűkszavú a válasz, és cseppet hidegen hagy, hogy most szégyenlősködik, vagy fél, hogy talán bántani akarom. Nem élek vissza a helyzettel, csak megnézem az oldalát, hogy nem járta-e át talán valami faág, ami kijött a másik oldalon. Egyenlőre úgy tűnik, szerencsésen esett. Aztán átkarolom őt, és erőlködés nélkül emelem fel. Engedem, hogy elhelyezkedjen, ne legyen kényelmetlen számára az út, hiszen nem kevés ideig tart majd, amíg odaérünk.
 - Szólok majd egy gyógyítónak is. Hasonló, mint te. Külsőleg. – Nem olyan régen beszélgettem a diákok egyikével, aki ha nem is túl komoly, de értelmezhető energiával rendelkezik, ami a gyógyítást illeti. Nem nyúlok az üvegért, hiszen már tele van vele a kezem, de berogyasztom a térdemet, hogy elérje a karomból. A helyzet így kissé romantikusnak lehetne mondható, ha nem egy vérfoltos, fekete szárnyú lányt tartanék a kezemben, aki éppen whiskey utál nyúl. Megindulok vele, sokkal inkább úgy, mint Frankeinstein szörnyetege. A kérdésnél ellenben megállok, mintha nem is érteném, butaságnak tűnik.
 - Mert megsérültél. Így a helyes. Biztosan volt rá okod, hogy így elhagyd magad. – Pillantásom egyszeriben összefonódik az övével, és átkozom azt az ostobát, aki egy ilyen szépségnek képes szomorúságot okozni.



words Öltözet just for you ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitimeSzomb. 10 Május - 21:09

Fogalmam sincs, hogy örülnöm kellene-e annak, hogy valaki erre jár most vagy nem. Egy részem szégyelli azt, hogy így látják, ilyen törékenyen, esetlenül, sebesen, mégis, az eszem tudja, hogy jobb ez így, hiszen segíthet nekem, mert nem tagadom le azt, hogy szükségem lenne némi segítségre. Lassan tehát a férfi felé fordulok, amikor kiszúrom őt magamnak és rá is kérdezek arra, hogy kivel van dolgom, ugyanis tényleg fogalmam sincs róla.
- Távozóban? – nem értem, hogy honnan. Innen, az erdőből? Vagy ő is azt teszi, amit Jeremy és a birtokot hagyja el? Miért döntene ő is így? Fogalmam sincs, hogy melyik az igaz, de ha van kedve, úgyis beavat a dolgokba – ha már elkezdte -, ha pedig nincs, mert hogy nem tartozik rám, akkor megtartja magának. Az ő döntése, én nem fogok folyamatosan kíváncsiskodni, most van annál nagyobb gondom is. Bár… ahogy elnézem arcát, látva rajta a fájdalmat, elgondolkodom azon, hogy biztos az én problémám-e a rosszabb. Nem ismerem, nem tudok róla semmit, mégis, valahogy túlságosan is szomorú és szeretném, ha nem lenne az. A whisky nem hiszem, hogy segítene, ahogy nekem se használt, de szívesen adom át neki, és még csak visszakérni se akarom, egyelőre.
- Meglehet… De nem akartam már a négy fal között maradni és a repülés mindig segít, még így is, hogy szerencsétlenül értem földet. – lassan egy fekete tollért nyúlok, amelyet két apró vércsepp borít, az én vérem és finoman kezembe is veszem. Halkan sóhajtok, ilyenre se volt még példa és ismét csak kissé magamba zárkózom, de mindez csak pár röpke másodperc, nem tervezem kizárni Morgant, főleg így nem, hogy itt maradt, velem. Jól sejti, nem is tudja, hogy mennyire, most picit könnyebb, hogy kárt tettem magamban, pedig nem vagyok egy depresszív alkat, de ezek szerint ilyesmire is képes vagyok. Még mindig jobb, mintha az ereimet vagdostam volna.
- Nem, csak simán Amy, így hívnak. – magyarázom is meg és most egy icipici mosoly is mintha megjelenne arcomon. Nem egyszerű, de segít az, hogy nem vagyok egyedül. Mégis, amikor közelebb lép hozzám, ösztönösen húzódom össze, és szárnyaim ismét megmoccannak, amikor felé nyúl.
- Mit akarsz? – cseppet mintha ijedt lenne a hangom, de hát nem ismerem, nem tudhatom, hogy bántani akar-e, de talán nem. Mindenesetre fáj, amikor hozzám ér, így szisszenek fel picit és hajtom előre is fejem, hagyva, hogy megnézze sebesülésemet, de amikor elárulja, hogy mit fog tenni, ismét meglepetten kapom fel felé a fejem.
- Te… tessék? – hogy karba vesz? És hogy a házába visz? Nem is tudom hirtelen, hogy mit kéne mondanom, de ő se vár rám, így kap fel, én pedig azonnal el is vörösödöm az érintésére. Ritkán ért hozzám férfi, Jeremy, akinél engedtem volna és jól esett volna, nem tehette, mással pedig nem kerültem még ilyen helyzetbe, így most nem is tudom, hogy mit kéne tennem vagy mondanom, csak kerülöm pillantását, miközben kezeimet is saját ölemben nyugtatom.
- Elég, ha csak a gyógyítóhoz elviszel, nem akarok zavarni, se pedig feltartani. – motyogom alig hallhatóan, de mivel elég csendes az erdő ezen része, szerintem minden szavam tökéletesen hallani fogja. – És a whiskyt se hagyjuk itt. – szívesen fogom, ha már ő visz, bár még mindig iszonyúan kellemetlen nekem ez így. Bár nem tudom, hogy mit vártam, hogy miként visz majd, inkább csak igyekszem valahogy megtartani szárnyaimat, hogy ne húzzam a földön. Fáj, de muszáj, mert ha még Morgan rám is lépne, az lenne aztán igazán kellemetlen.
- Miért segítesz nekem? – kérdezek rá már a sétálás közben, miközben lassan ráveszem magam és csak feltekintek szemeibe, de még mindig csak egy rövid időre. Ott is hagyhatott volna, lehet, hogy azt érdemelném…
Vissza az elejére Go down

Morgan "Castle" Foster
mutant and proud

Morgan
hõs
look behind my mask
Play By : Jesse Spencer
Hozzászólások száma : 102
Kor : 32



TémanyitásTárgy: Re: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitimeSzomb. 10 Május - 20:20


Amy & Morgan
Goodbye Charles Xavier!



Úgy tűnik ez egy ilyen nap, elhatározások születnek, kapcsolatok mennek szét, és valahogy minden megváltozik. Nem is tudom, hogy miért megyek oda a lányhoz, talán most, hogy elhagyom a birtokot, nem tudok hátat fordítani még az utolsónak, akinek van lehetőségem segíteni. A szárnyaszegett gyönyörű sötét angyal végzetes zuhanását még látom, és amennyire az előretekintés segít, nem történt komolyabb baja pár törött csonton, és a lelki gondokon túl nincsen veszélyben. Nem férfi szemmel figyelem, pedig nagyon is szép, arányos alakja van. Sokkal inkább az érdekel, hogy nem kapott e sokkot, nincsen belső vérzése. A tekintete most nem tűnik azon túl zavarosnak, hogy fájdalmai vannak, és nagyon úgy tűnik, hogy maga alatt van. Ebcsont beforr, mondhatnám, ha magamat ismerve nem járnék abban a cipőben, hogy több éve vagyok kénytelen szembenézni sikertelenül azzal, hogy majd elmúlik. Ezért aztán nem is akarok a lelkére beszélni, hiszen még nekem magamnak sem sikerül. Nem vagyok megmentő, inkább csak amolyan ideiglenesen vészmegoldás bárki számára. Nincsen saját életem, de másét sem vállalhatom át. Tapintatosan félrenézek, ahogyan felül, nem szándékozom még jobban zavarba hozni.
- Morgan. Éppen távozóban. – Felelem finom mosollyal, mintha csak egy tea mellett ülnénk, de ha jobban megfigyel, láthatja, hogy a pillantásom a végtelenségig keserű, barázdák szántják végig az arcomat, amely stresszről, felhalmozódott aggodalomról árulkodik. Ez az egyik oka többek között, hogy a birtokon túl maszkot viselek. A másik, hogy a szeretteim ne lássák kárát annak, hogy tudják ki vagyok. Mintha lennének. Ettől még megnyugtatóbb, hogy nem kell a személyazonosságommal felelnem az önbíráskodásért. Közelebb lépek, aztán ülök vissza a farönkre, ha már a kezemben van az üveg. Meghúzom, és pár korty után teszem le magam mellé, nem adom vissza. A finom metszésű arcot figyelem, igazán kár ezért a zuhanásért. Fiatal még, fel fog gyógyulni, de ahogy kinéz, sokkal inkább lelki sérülései vannak, mintsem testiek, hiszen még mindig csillog némi könny a szemeiben.
- Olyan ez, mint a vezetés. Ha elvonja valami a figyelmedet, akkor életveszélybe kerülsz. – A fájdalom említésére rezignáltan bólintok. Van egy olyan érzésem, hogy ha ilyen lelki állapotban felállt, volt benne valami önzőség, hogy most fizikailag is kárt okoz magában, mert nem képes feldolgozni a történteket. Mégsem hibáztatom, van, akinek ez nem megy, kell valami, ami elvonja a figyelmet, akárcsak esetemben. A szárnyai elég csúnyán néznek ki, akárcsak a pólóján szivárgó vércseppek.
- Amy... mint Amanda? – A pillantását állom, még a vörösen duzzadt, kisírt tekinteten át is igazi angyal, még ha a fekete szárnyú kategóriából is. Alig pár évvel lehet nálam fiatalabb. Koravén vagyok, megkeményített az idő. Közelebb lépek, és anélkül, hogy az engedélyét kérném, óvatosan érintem meg a szárnyat. Fekete kesztyű van rajtam, így nem érek közvetlenül hozzá. A távolkeleten sokáig tanultam a gyógyítás művészetét. Már az első pillantásból látszik, hogy itt törés van. A számon belül nyelvemet a az arcom belső részére tapasztom, ahogy agyalok.
- Karbaveszlek, készülj, mert fájni fog. A birtokon belül van egy kis házam, ott ellátlak. – Választ sem várva nyúlok a combja alá, a másikkal pedig a derekát támasztom meg. Nincsen abban a helyzetben, hogy ellenkezzen.




words Öltözet just for you ©

Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitimeSzomb. 10 Május - 11:46

Sose volt rám jellemző ez a viselkedés, nem szoktam ilyen szinten kikészülni, se pedig rombolni saját testemet, most mégis… nem tudom megállni az italt, se pedig ezt a fránya repülést. Az ember még futni se tud ittasan, nem hogy ügyesen repülni két hatalmas szárnnyal a fák között… Nem is értem, hogy miért tettem ezt az egészet, Jeremyt amúgy se érdekelné, én pedig majd elszenvedhetem a dolgok következményeit, már ha valaha is kijutok ebből a rengetegből, mivel jelen pillanatban véresen, nem kevés fájdalommal fekszem a földön és ha a közeledő férfi jobban megnézi, láthatja, hogy bizony akad törés, csak nem olyan végtagomon, ami neki is van, hanem a szárnyaim néznek ki másképp, mint kellene. Én tehetek róla, nem más, nem is akarnék siránkozni, talán nem is csak a testi fájdalom miatt teszem. Miért ilyen nehéz tovább lépnem? És még ez a whisky se mulasztja el a gondolatokat, nem kapcsol ki eléggé… és ekkor szerzek tudomást arról, hogy már nem vagyok egyedül. Egész testem megremeg és ijedten kapom a farönk felé a fejem. Soha se láttam még ezt a férfit, nekem legalábbis nem rémlik, de az biztos, hogy picit muszáj összébb szednem magam, így nem egyszerűen,de csak feltornászom magam ülő állapotba, miközben arcom is kissé eltorzul. Szárnyaim még mindig szét vannak terítve mögöttem, én pedig kissé lesütöm szemeimet attól, hogy egy vadidegen lát így.
- Te ki vagy? És… mit keresel itt? – nem gondoltam volna, hogy bárki is lehet a közelben, így bizonytalanul lesek le a kezeimben szorongatott üvegre, majd végül lassan átnyújtom a másiknak. Nem vagyok képes odáig nyúlni, ameddig ő szeretné, mivel több zúzódás is van a testemen, így eléggé fáj minden mozdulat, tehát ha tényleg kell neki a whisky, akkor majd közelebb jön és elveszi tőlem. A könnyeimet viszont megpróbálom letörölni, bár duzzadt, vörös szemeim így is eléggé árulkodóak, és az italnak hála szerintem sejti, hogy nem csak a zuhanás miatt sírtam.
- Az idő? – felnézek lassan az égre, nem értem a célzást elsőre, így amikor leesik, hogy mire utalhat, csak finoman kezeimet kezdem el tördelni. – Még sose zuhantam le, nem hittem volna, hogy baj lesz. Ki akartam kapcsolni, de… most nagyon fáj. – remegnek meg egy icipicit szárnyaim és talán most már sejti, hogy mire utalok. És hogy miként jutok majd ki innen? Fogalmam sincs… ha ez a pasas itt hagy, akkor talán sehogy, de talán nem teszi, végtére is, most is leült ide.
- Amy vagyok és… általában nem szoktam összetörni magam. – lassan ráveszem magam és szép kékségeimmel belenézek a férfi szemeibe és csak most veszem rá magam arra, hogy megvizsgáljam, kivel is van dolgom. Szőkés haj, fekete ruházat, bakancs… kemény külső, amelyhez talán ilyen belső is társul, nem tudhatom, de én soha se ítélnék az ember külseje alapján és legyen bármilyen is, én úgy fogadom el, amilyen, már ha nem lép le a whiskymmel egy pillanat múlva.
Vissza az elejére Go down

Morgan "Castle" Foster
mutant and proud

Morgan
hõs
look behind my mask
Play By : Jesse Spencer
Hozzászólások száma : 102
Kor : 32



TémanyitásTárgy: Re: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitimeKedd 6 Május - 21:01


Amy & Morgan
Goodbye Charles Xavier!



Kész, eldöntöttem. Nem nekem való az egy helyben ücsörgős élet. Tanárként kezelnek itt, de csak azért, mert nem hagytam, hogy bevetésre küldjenek. Sosem szereztem tanári diplomát, de ha éles helyzetben kéne megmutatnom, hogy mit tudok, annak olyan következményei lennének, amelyek miatt egy életen át magyarázkodhatnék. A civil életem csak egy vicc, egy kitalált álca, hogy a normális emberek között éljek. Normális? Mutánsok, mint én, de mégis, sokkal közelebb állnak az utca emberéhez, mint hozzám. Nem alakíthatok ki kötődést, mert annak csak annyi értelme lehet, hogy elkalandozik a figyelmem, miközben leugrok a semmibe, aztán szépen szétkenődök valami oszlopon, amit nem vettem észre. Ez nem így megy. Ha azt az életet választottam, hogy másokat karolok fel, nem lehet önálló életem, amelynek bárki is a része. Hajlandó vagyok bárkiért áldozatot hozni, egyetlen alkalommal, hogy aztán továbbküldjem sorsának ösvényén, és nagyon nem örülök, ha ismét találkozunk, mert akkor már önmagamat marcangolom, hogy vajon sikerült-e a küldetésem. Azért is jutottam erre a döntésre, mert láttam Angelát az egyik folyosón, és csak a képességem akadályozott meg abban, hogy bele ne ütközzem. Aranyos lány, de attól félek, nem lennék képes előtte színlelni, a végén még összerakná a képest, hogy én voltam, aki a maszk alatt megmentettem. És ha már egyvalaki tudja a titkomat Charles-ékon felül, az már túl sok kérdést vet fel. Még nem volt türelmem összecsomagolni, ráér az, vagy pedig megkérek majd valakit, hogy küldje utánam a holmimat. Különben sem illettem a magukat csapatként kezelő X-Men közé. Magányos út az enyém, értem ne tegyen meg senki semmit. Mint amikor fiatalkorom hajnalán néhány börtönviselt mutánssal, és néhány zsaruval ki akartunk törni egy bandák által uralt gettóból, és a rendőrnő, akivel folyamatosan öltük egymást, az utolsó pillanatban ugrott elém, zavart elmémmel már vissza sem tudtam forgatni az idő kerekét. Nem hinném, hogy olyan ember vagyok, aki megérdemli, hogy bárki is feláldozza magát, de a szemem láttán lőtték hátba. Hát ennyi. A családom halála óta amúgy sem kötődöm senkihez, és az az eset végképp megtanított arra, hogy még rövid távon se higgye azt bárki, hogy egy a célunk. Elindulok lefelé, hogy legalább kicsit kiszellőztessem a fejemet. Nem is tudom, hogy miért, talán a hangulatom miatt tökéletesen feketében vagyok, akár egy elit kommandós, még a bakancs és a garbó is stimmel, egyedül piszkosszőke hajam üt el a szettől. A birtok mellett elterülő erdőség felé visz az utam, zsebredugott kézzel rugdosom magam előtt a fehér murvával felszórt ösvényt. Aztán belémhasít az érzés, ki sem tudom kapcsolni. Pontosan látom, hogy hova fog lehuzanni a lány. Félreteszem az undorral teli önsajnálatot, és felgyorsítok, hogy nagyjából utána lépjek ki a fák közül. Megmentő nem vagyok, ez nem kétség. De ha már erre jártam, nem tudom tétlenül nézni, hogy mi történik. Hatalmas fekete tollak terülnek szét előttem, a jelmezem vörösre festett hátára emlékeztet. Az arcát nem is látom, csak a szétcsúszott tincseket, az italos üveget, és némi folydogáló vért. Úgy tűnik, hogy képes mozogni, nem tört el semmilyen. Legjobb lenne sarkon fordulnom, és egész egyszerűen itt hagynom. Hát ki vagyok én? Egy senki. Van beleszólásom abba, hogy mit művel magával? Fenét. Még én lennék elküldve a jó anyámba, hogy miért nem hagyom egyedül szenvedni. A legegyszerűbb megoldás az lenne,  ha rá sem hederítenék. Mégsem teszem. Valami itt tart. Leülök az egyik farönkre, és mintha mi sem történt volna, közönyös hangon szólalok meg.
 - Ha nem haragszol meg, akkor rám is fér pár korty.  – Nyúlok érte, de nem veszem ki az ujjaiból. Ha felnézne, és szembesülnöm kéne a könnyeivel, akkor sem mutatom jelét, hogy meglepődnék, rezzenéstelen arccal tudomást sem veszek róla. Talán úriember vagyok ezzel, talán egy velejéig romlott szemétláda. Majd ő eldönti.
 - Alkalmas az idő ilyenkor a repülésre?  – Kérdem csevegőnek szánt, de meglehetősen száraz hangon. Na ezért megyek el, és hagyok fel a civil élettel, mert nem nekem találták ki, hogy empatikus legyek. Mert ha az vagyok, átszakad a gát, mindenkit meg akarok menteni, és az meg tudjuk hova vezet.



words Öltözet just for you ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitimeKedd 6 Május - 11:42

Egészen mostanáig alig hagytam el a szobámat, egyszerűen képtelen vagyok továbblépni, elfelejteni azt a beszélgetést a kastély előtt… nem, még csak az ételt se kívánom, így nagyjából olyan vagyok, mint valami zombi. Nem érdekel, az se, hogy kit mit súg össze a hátam mögött, se pedig az olykor engem figyelő tekintetek, amikor végigmegyek a folyosón mondjuk a fürdőig. Senki se érdekel, most jelen pillanatban már én magam sem, mégis, szinte megfulladok a bezártságtól, attól, hogy itt mindenhol boldog kacajt hallok, nekem tényleges nyugalom kell, ezt pedig csakis repülés közben kaphatom meg, na meg attól a whiskytől, amit a kezeimben szorongatok. Már a felét megittam – pedig sose alkoholizálok-, de most éljen az önpusztító életmód. Talán tényleg túl jó vagyok, így könnyű megbántani, akkor most ideje elkövetni valami őrültséget, valami olyat, ami rám nem jellemző, ezért is döntök a repülés mellett, persze italom társaságában. Lábaimra felkerül azonnal egy farmernaci, fekete sportcipő és egy hófehér, ujjatlan top, melynek hátsó része úgy van kialakítva, hogy hatalmas, fekete szárnyaim is szabadon tudjanak kibújni az anyagtól. Hajam azért kifésültem, de smink nincs az arcomon, nem akarok én senkinek se tetszeni, nem akarok én már semmit.
Néhány másodpercig még az eget kémlelem, majd ez után ugrok ki az ablakon, hogy szárnyra kaphassak és szállhassak fel az éjszakába. Későre jár már, de ez mikor zavart engem? Ki kell kapcsolnom, egyszerűen muszáj, és a hűvös levegő ahogy arcomba csap, mindjárt segít egy picit, bár jobban nem leszek tőle, és az ital is túl erős volt úgy hiszem, mégis, tovább rombolom magam néhány korttyal, miközben az erdő sűrűje felé tartok. Lejjebb ereszkedem, nincs értelme túl magasan repkedni, izgalmasabb és veszélyesebb, ha útban vannak az ágak, bár a hatalmas szárnyaimmal nem könnyű manőverezni. Többször érzem, ahogy belém kap egy-egy ág, de a fájdalom nem jut el eléggé a tudatomig, viszont az apró vércseppek a földre igen. Csak gyorsítok, mint valami őrült és így is teszek, ismét felrepülök, majd le a rengetegbe, de most már sikerül ügyetlenkednem is. Nem jókor emelkedtem volna vissza, így csúnyán elkap a növényzet, én pedig kissé fel is kiáltok a fájdalomtól, hiszen a szárnyaim a végtagjaim is. Jó pár fekete toll hullik alá, majd nemsokára én magam is, csúnyán bukfencezek lefelé, míg végül földet nem érek. Azt ne kérdezze senki, hogy a whisky hogy úszta meg, de még mindig kezeim ügyében van, én pedig kissé elterülve fekszem a földön, szárnyaim pedig, amelyek egykor gyönyörűek voltak, most csúnyán eldeformálódtak, több tollam szanaszét hever és fehér felsőm is véres. Kezeimet is megkarcoltam, de mindaz semmi a szárnyaimhoz képest. Ha fehér lenne a tollam, akkor jobban feltűnne, de azért így is látszik, hogy nincs rendbe minden.
Fejemet lassan a földre hajtom, majd utat engedek könnyeimnek, úgy markolok bele egy adag fűcsomóba. Valahogy… jó érzés ez a fájdalom, hogy itt vagyok, egyedül az erdőben és fogalmam sincs, hogy mi fog velem történni. Nem érdekel, valahogy semmi se érdekel. Sebesült madárka, aki nem megmentőt vár, milyen furcsa hozzáállás ez tőlem, ahogy az is milyen érdekes, hogy pont Jer lenne az egyik, aki meggyógyíthatna. De ő nincs már itt és nem is lesz, és én se érdeklem már többé, ezt rendesen a tudtomra adta. Ismét ajkamhoz emelem az üveget és bár fáj mozdulni, mégis sikerül innom néhány kortyot az üvegből. Ez majd talán segít, segít legalább egy kis időre felejteni, miközben fejem is egyre jobban zúg. Nem vagyok részeg – azt hiszem -, csak némileg ittas, de mi mást tehettem volna? Nem tudom feldolgozni ezt az egészet, egyszerűen nem megy.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Morgan & Amy   Morgan & Amy Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Morgan & Amy
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Morgan & Amy
» Morgan & Amy
» Morgan Foster
» Morgan & Tessa
» Morgan & Angela

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: X-Birtok :: Udvar és kinti területek :: Falling Leaf erdő-