we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Dzsungel - Page 3 Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Dzsungel - Page 3 Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Dzsungel - Page 3 Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Dzsungel - Page 3 Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Dzsungel - Page 3 Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Dzsungel - Page 3 Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Dzsungel - Page 3 Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Dzsungel - Page 3 Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Dzsungel - Page 3 Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Dzsungel

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

Nikola Tesla
mutant and proud

Nikola Tesla
független
loneliness is a gun
Play By : Jonathon Young
Hozzászólások száma : 577



TémanyitásTárgy: Dzsungel   Dzsungel - Page 3 Icon_minitimePént. 4 Júl. - 0:15

First topic message reminder :

Dzsungel, valahol, minden szükséges tartozékkal. Mérges kígyókkal, pókokkal, növényekkel, és szelíd, a lombon átszűrődő fénnyel.
A talaj nyirkos, ahogy a levegő is, és minden körös körül. A növényzet bokától lefelé ritkás, térdtől felfelé sűrű.

/Első kör vége: július 9. szerda éjfél, addig annyit írtok és olyan sorrendben, ahogy nektek tetszik. Ha mesélői hozzászólás kell, kérlek szóljatok, hogy biztosan észrevegyem!Smile/
Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel - Page 3 Icon_minitimeSzer. 9 Júl. - 22:05

Én tényleg nem szoktam hozzá, hogy az ébredés pillanatában máris életveszélyben legyek, ezért egyszerűen képtelen voltam helyesen lereagálni, hogy egy vadi új környezetben ébredtem fel.
És jött a kígyó.
Nem mondanám, hogy rajongok az állatokért, voltam már állatkertben, de ezt a példányt is szívesebben látnám táska, vagy nadrág formájában magamon. A bőre csúszós, de száraz és meleg volt, túl közel hozzám. Úgy hagyta el a kiáltás az ajkaimat, hogy még a tudatom is csak nagy nehezen jött rá, hogy sikítok. És nem kéne, mert ez egy állat és valószínűleg nem süket.
Aztán hirtelen ott termett egy lány. Nem őt vártam, hanem a liános ágyékkötőst, de a darabokra hulló kígyó tetemét látva megbocsátottam ezt a kis tévedést. Úgy éreztem, hogy a szívem hangosabban dobog, mint amekkorát az előbb kiáltottam.
- Azt hiszem, hallucinálok. - kaptam a fejemhez, ami meglepően stabilnak és valóságosnak tűnt, mint körülöttem -sajnos- minden más. Az agyam viszont már nem akarta befogadni, amit látott, de már tudatosan. - Nem tudom, hogy mentettél meg, de köszönöm! - hörögtem, mert a félelmemben teljesen kiszáradt a szám.
Nyeltem egyet és válaszoltam volna a kérdésére, hogy valószínűleg együtt bulizhattunk, ha ő is idekeveredett és hasonlóan osztja a fekete lyukat az agyamban, de a váratlan lökése a bozótosba taszajtott. Nem vagyok túl gyakorlott eső, ezért elég bénán értem földet, de a veszélyt szimatolva inkább meglapultam és megpróbáltam nem nyöszörögni a fájó testrészeim tucatjai miatt.
Csak pislogtam a susnyásban, összeszorított fogakkal, ameddig ki nem derült, hogy tulajdonképpen nincs mitől félnem, a madárijesztő-ember nem annyira fenyegeti az életemet, mint az előbb a kígyó, szóval koncentrálhatok a saját bajomra. Felhúztam a lábamat. A bokám kiment... Komolyan, ez a gyenge pontom, mint Achillesnek a sarka. A fejemen csordogáló, eddig verejtéknek vélt folyadék jobban megszemlélve inkább vérnek tűnik, amit a lökéskor a fejembe csapódó kis kő okozhatott és ami a fejfájásom fő oka lehet. Na persze, gondolom a másnaposságon kívül. Hé, ez már véresen komoly. - vizsgálgattam a saját véremet az ujjaim között morzsolgatva.
Éppen úgy döntöttem, hogy minden erőmet összeszedve feltápászkodom és az eddigi beszélgetést, amit a saját testemre irányított figyelmem miatt elmulasztottam, most bepótolom, no meg bemutatkozom, hogy hátha ebből valakinek felrémlik a tegnap este. Ha a madárijesztővel volt dolgom, akkor neki muszáj, hogy emlékek ugorjanak be. Azt mondják, hogy felejthetetlen vagyok...
De ekkor éles fájdalom hasított a lábamba és valami húzni kezdett. Ismét sikításra nyitottam a számat, de ahogy az a valami erőszakosan áthúzott az előbb csak érintett szikla darabon, olyan éles fájdalom nyilallt a fejembe is, hogy képtelen voltam kipréselni a tüdőmből a felgyülemlett levegőt. Lehet, hogy a sokk hátán sokk hatására, de még valószínűbb, hogy a fejsérülésem miatt a szemeim homályosan észlelték, hogy az a valami húz engem és semmi erő nem volt bennem, hogy visszatartsam magam a feketeségtől, ami olyan nyugtatóan hívogatott. Szóval így történt, hogy alig keltem fel tíz perce és máris ájultan hurcol valaki vagy valami, miközben a testem több sebből vérzik. Ez történik, ha az ember nem jut idejében kávéhoz.
Vissza az elejére Go down

Sam Stuart Smith
mutant and proud

Sam Stuart Smith
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Eric Bana
Hozzászólások száma : 109
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel - Page 3 Icon_minitimeSzer. 9 Júl. - 20:41

Sam apró biccentéssel, és kedves mimikával nyugtázta, hogy Sheena végül keresztnevét részesítette előnyben a megszólítása révén, amikor erre került sor, majd rövid udvariassági formulát használt, amint a lány is bemutatkozott.

-Igazán örvendek... Sheena!

Szólt a hajadonhoz, aztán a következő, a választ tekintve már mutánstársa szavai alapján is nyilvánvaló, egyértelmű kérdésre reflektálva ismét csak bólintott egy nagyobbat, majd hosszasabb, részletekbe menő elképzeléseit és tapasztalatait osztotta meg a páros tagjaival, amelyeket eképpen zárt le:

-Ami a helyszínt illeti, szerintem is jól gondolkozol, de kissé szűktve a kört a növény- és állatvilág alapján valahol Dél-Amerikában, az Amazonas-medencében lehetünk. Jópárszor megfordultam már ezekben az őserdőkben is, de hogy ennek a hatalmas dzsungelnek pontosabban melyik részén lehetünk, azt nem tudom egyelőre. Mindjárt megkérdezzük hármasunk eddig szótlanabb tagját, ő hátha tud valamit ennek kapcsán. A vízkeresés ötlete egyébként nem volt rossz gondolat, sőt, nagyon helyénvaló, figyelemre méltó, de azzal ne fáradj, megmutatom, hogy találhatsz ebben a környezetben könnyebben fogyasztható folyadékra, ha kíváncsi vagy rá. Akad erre vonatkozóan a tarsolyomban néhány alternatíva. Ha van nálatok esetleg egy nejlonzacskó például, akkor pedig különösen sokféle módszer közül válogathatunk. Konkrétan pont ebben az országban nem tudom, hogy jártam-e valaha, de elég jó kiképzést kaptam az Egyesült Államok haditengerészetétől, sokáig boldogítottam egy SeAL egységben a bajtársaim, majd a hadseregben is jópár évig tevékenykedtem, így számomra ez a környezet egyáltalán nem idegen vagy ellenséges, már-már inkább otthonosnak mondanám. Arról fogalmam sincs, hogy hogyan keveredtem ide, és honnan, valamint a miértekre sincs válaszom, de igyekszem a jó oldalát nézni a dolgoknak: nem került semmibe a kirándulás, sehol egy ügyvéd, vagy házalóügynök, és nem sűrűn kell aggódnom a városi szmog miatt sem, fantasztikus itt a levegő, kész ingyenszanatórium... Ráadásul bár erre a legkevésbé számítottam volna, még csinos hölgytársaságom is akadt.

Kacsintott egyet Sheenáékra, majd szippantott is egy jó mélyet az esőerdő levegőjéből,mielőtt folytatta volna a mondandóját.

-Való igaz, csak nem ártana innen azért valahogy kikecmeregni, de kellene valami idányadó dolog, hogy merre is induljunk, mert még ha képesek is lennénk egyenes vonalú irány mentén haladni, ha nem a megfelelő irányban megyünk, hónapokig is kevereghetünk úgy, hogy közben semmi sem változik, és nem nyerünk semmit, ráadásul ebben a közegben nem is nagyon lehet valami nagy megtett napi távolságra számítani. Véleményem szerint talán jobban járnánk, ha kicsit felmérnénk a közeli terepet, mielőtt vaktában valamilyen irányban továbbállunk, hátha találunk valami minél nagyobb állattól származó nyomot, ami elvezet valamerre. Így vizet és élelmet is jó eséllyel találunk, de ha még szerencsénk is lesz, akkor elvezet egy folyóhoz, ha abból is szokott inni. Akkor pedig már jóformán fél úton járunk a szabadság felé, mondhatni, onnantól kezdve már nyert ügyünk lenne. Esetleg később felmászhatok mégegyszer a fákra, egészen a legtetejükig, van erre is egy spéci módszerem, de előbb talán kérdezzük meg bájos társunkat is, hogy merre járunk...

Fordult felső testével részben Megara felé, ám választ már nem kaphatott, ahogyan korábban ő maga szakította félbe Sheenát a másik lány faggatásában, ezúttal más események zavarták meg ebben újra a furcsa hármas tagjait. Eleinte ember, vagy nagyvad haladtának hangjait vélhették felfedezni a buja növényzetben saját helyzetüktől kissé távolabb, amit aztán mégmesszebbről fegyverropogás követett, amint felugattak a hangjuk alapján nem éppen civil szféra számára gyártott lőfegyverek.

-Le!

Kiáltotta visszafojtottan a zsoldos, aki ekkor egyből behúzta a nyakát (elvégre a sűrű növényzet dacára is bármikor eltalálhatta egy szerencsés golyó, még akkor is, ha netán a lövést egyébként nem neki szánták), majd fedezéket keresett, vagyis ezerrel sedert be az egyik közeli, vastagabb törzsű, fás szárú növény mögé, s aztán tőle telhetően igyekezett megfigyelni ki-kitekintve mögüle a hangforrások irányát, és távolságát. Sajnos a sűrűn növő fákon igencsak visszaverődtek a hangok, így ez a körülmény jelentősen megnehezítette a dolgát, bármily tapasztalt is volt az ilyesmiben, de ha kellő ideig fülelhetett, talán valamelyest jó irányt sikerülhetett belőnie. Első gondolatának eredményeképp katonai kézjellel készült jelezni "társainak", hogy mit is kezdjenek a helyzettel, de aztán persze menten kapcsolt, s rájött, hogy a két lány aligha értené meg őket, legyenek bármily ügyesek is, hacsak nem hadviselt személyek voltak, de erre a kérdésre a választ most nem ért rá kipuhatolni a férfi. Mivel úgy vélte, ahol fegyver dörren, ott embernek is kell lennie, és jó esetben még talán egy-egy tőr, vagy legalább kés is akad, ezért arra az elhatározásra jutott, a dolgok elébe vág, és látogatását teszi a lövöldözőknél, vagy legalábbis, ha a szerinte reálisan vállalható rizikófaktoron belül mozog a dolog kivitelezésének esélye, amit ugyebár rengeteg körülmény befolyásolhatott.

-Előremegyek, megnézem, hogy kik lövöldözhetnek, és kire vagy mire, illetve talán megpróbálok fegyvert is szerezni!

Juttatta Sheena és talán Megara tudomására elgondolásait, majd kikúszott az eddig számára fedezéket nyújtó jókora növény, vagy fa mögül. Amennyiben Megara ekkor még mindig a földön feküdt, úgy első dolga volt, hogy szintén lehetőleg biztos helyre húzza testét, lehetőleg egy földmélyedésbe egy fa mögött, majd ugyanilyen módon indult el a fák takarása felé a lövések, és egyúttal a csörtető valami irányába. Nem tiltotta meg a lányoknak, hogy kövessék őt, de nem is indítványozta azt, hogy maradjanak, elvégre elég felnőttnek tűntek már számára, akik el tudják valamelyest dönteni maguk is, hogy mitévők legyenek, és saját képességeiket talán egyelőre még jobban ismerték, mint amennyire Sam felmérhette őket. Amint azonban úgy érezte, hogy beérve a néhány méterrel távolabbi fák takarásába nem lehet direkt rálátása testére immár senkinek sem -hacsak nem követte őt Sheena, de egyébként ekkor abban az esetben is- taktikát váltott, abbahagyta a kúszást. Lekuporodva, nyakát behúzva ugyan, de két lábra vergődött, majd feltartotta maga elé az eddig dárdaként funkcionáló farudat, hogy szükség esetén félre tudja ütni az esetleg felé tévedő lövedékeket, majd eszeveszett sebességre kapcsolva indult meg a dzsungelben. Maximális sebességű haladását persze nem tudta akármeddig fenntartani, ehelyett többször, csak szakasosan gyorsult fel futtában, ám az egyes, többnyire fedezékbe húzódásokkal szabdalt gyors periódusok közönséges halandók számára szemmel minden bizonnyal követhetetlenek voltak, s mire agyi ingereik akár csak feldolgozhatták a látottakat, és hallottakat, a zsoldos már rég messze járt, legfeljebb a nyomvonalában itt-ott továbbzörgő, üdezöld susnyás lehetett korábbi jelenlétének néha árulója. Több mint jókora távolságokat tudott ily módon megtenni pillanatok alatt, még a dzsungelben is, és csak kicsit lassította a tény, hogy végig feszült figyelmével koncentrált arra, hogy észrevegye, és aztán elkerülje, vagy félreüsse az esetlegesen felé irányuló lövedékeket, ha már elég közel került volna a lövöldözőkhöz, vagy bárki másokhoz egy idő után. Lehetőségeihez képest először a csörtető, majd elhallgató valakit, vagy valamit igyekezett szemügyre vételezni oly módon, hogy vagy a mellette történő elrobogás közben vetett rá néhány felmérő pillantást, vagy lopakodásra váltva, ahogyan azt a helyzet előreláthatólag inkább megkívánta tőle, hogy ha lehetősége nyílna a dologra, információforrást és/vagy fegyvert kaparinthasson magának. Arra gondolt, ha netán barátinak tűnő erőkre talál, talán a kommunikációval is megpróbálkozhat majd, azonban erre nyilvánvalóan a lövöldöző fél, és a másik közül csak az egyik esetén van nagy valószínűséggel esélye, bár ismereteinek bővítésére mindenfajta forrás kétségkívül hasznosnak ígérkezett számára, legyen az általa ismert, vagy ismeretlen, személyéhez baráti, vagy épp ellenséges.
Vissza az elejére Go down

Játékmester
mutant and proud

Játékmester
Mesélő
Hozzászólások száma : 57



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel - Page 3 Icon_minitimeSzer. 9 Júl. - 0:15

Megara különösen kínosan érezheti magát, esetleg még mindig sokkos állapotban heverészik valahol az aljnövényzetben. Bár különös, Sheena egyáltalán nem érzi a szagát. Halovány nyomait mindössze, melyek szintén rohamosan gyengülnek.
Eközben az ég fokozatosan szürkül, vélhetően közeledik az éjszaka. Alig érezhetően az állatok hangjai is előtérbe kerülnek, ahogy a fények alább hagynak. Vélhetően gyorsan éjszakába fordul az idő ezen a szélességi fokon, az élet pedig mondhatni felpezsdül, annál is inkább veszélyessé válik ilyenkor.
Néhány szárnyas károgásából megállapíthatja az arrafelé járatos karakter, hogy bizony képviselteti itt magát a dél-amerikai fauna több madárfaja is. Nem kizárt, hogy arrafelé található mostani pozíciójuk.
Távolabb a bozótosban távolodó csörtetés hallatszik. Legalább egy vaddisznó nagyságú állat lehet, ha ekkora zajt csap. Néhány pillanat múlva azonban megszűnik hangja, még a párducnő is csak halovány foszlányokat hallhat belőle.
Egészen addig, mígnem ugyanabból az irányból, ám vélhetően valamivel távolabbról lövések zaja dördül. Ismétlőfegyverek, leginkább gépkarabélyok. Talán M4esek, ám ilyen távolságból nehéz biztosat mondani.
Vissza az elejére Go down

Sheena Lawson
mutant and proud

Sheena Lawson
Törvényen kívüli
our time is coming
Hozzászólások száma : 100
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel - Page 3 Icon_minitimeKedd 8 Júl. - 15:13

Bár a különös öltözetű férfi, - akinek álcázással ellátott, de láthatóan modern ruhája elárulja nekem, hogy ő sem túl régóta élvezheti az őserdő vendégszeretetét, és ezen a fedetlen testrészeire kent sár sem változtat, - nem mozdul amikor előlépek a fedezékemből, azért nem kerüli el a figyelmem a kezében tartott szúróeszköz. Ezek azt mutatják, hogy nem egy tapasztalatlan városlakóhoz van szerencsém, így nem árt résen lenni.
Viszont, ha valami rosszban sántikálna, akkor nem fedte volna fel magát, így adok egy esélyt a barátságos közeledésre, de közben figyelem minden rezdülését.
Érdekes a válasz, amit kapok, ezért kissé félrebillentem a fejem egy kicsit és úgy nézek rá.
- Szerintem neked nem áll jól a bánat név, inkább maradok a Sam-nál. – biccentek egyet, és én is csak annyira emelem meg a hangom, hogy mi hárman halljuk.
Mikor a dárda hegyét a föld felé fordítja, én is engedek valamelyest feszes tartásomon. Csak fő a bizalom, hiszen valószínűleg mindannyian ugyan abban a kutyaszorítóban ülünk, amit úgy látszik nem csak én látok így.
- A kiskegyed helyett inkább legyen Sheena. – húzom el a szám egy pillanatra, de aztán a lényegre koncentrálok. – Ezek szerint hallottad, mit kérdeztem a Kígyóbűvölőtől. – intek a barna hajú lány felé, aki remélhetőleg hamarosan csatlakozik hozzánk, ha kiheverte az előzőeket. – Az, hogy a dzsungelban vagyunk csak arra ad támpontot, hogy valahol az egyenlítő környékén, de azon belül bárhol. Még nem sikerült nagyon felmérnem a terepet, épp vizet kerestem, mikor meghallottam a sikítást. – avatom be a nem túl sok tudásomba.
Azért mikor Sam beszél, el kell ismernem, hogy jól gondoltam az elején, amikor arra tippeltem van tapasztalata az ilyen vidékkel, hiszen nem sok időt pazarolt és a tettei mind logikusak és praktikusak voltak az adott helyzetben.
Nekem is eszembe juthatott volna felmászni egy fára, de én inkább a szimatomra és a fülemre bíztam magam, bár előbb-utóbb biztos nekem is eszembe jutott volna.
- Jól boldogulsz itt, talán ismerős vagy itt? – firtatom, hátha mond valami érdekeset.
Figyelmes tekintete, egy csepp feleslegesnek sem tűnő mozdulatai nagyon is ismerősek voltak, biztos, hogy valami katonai kiképzése volt, vagy jelenleg is valami ilyen szervezet tagja. Ez azért fenntartotta a gyanakvásomat, még ha nem is mutattam.
- Ti emlékeztek arra, hogy miként kerültetek ide? és ötlet, hogy miért? Mivel egyikünk sem ismeri a másikat, mi lehet a közös pont, hogy itt vagyunk, akár hol is az az itt. – nézek rájuk kérdőn. – Minden esetre, jobb lenne nem itt ácsorogni, mielőbb ki kéne vergődni innen. – osztom meg velük az álláspontomat.


Vissza az elejére Go down

Sam Stuart Smith
mutant and proud

Sam Stuart Smith
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Eric Bana
Hozzászólások száma : 109
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel - Page 3 Icon_minitimeKedd 8 Júl. - 12:23

A lehetőségeihez mérten teljes álcaszerelésében feszítő Sam számára igencsak kedvezően alakultak a dolgok, fortélya az elhajított fadarabbal bevált. A rövid bot keltette zörejek okán ugyanis mindkét lány a földre került, az egyelőre a veszedelmeket rutinosabban kezelőnek tűnő "szöszinek" köszönhetően, amint személye a zajt észlelve szinte azonnal bevetette magát a bozótosba, közvetlenül azután, hogy a sötétebb hajú teremtést is igyekezvén megóvni a bajtól tőle telhetően a földre taszította. Ez a reakció szintén sokat elárult a kecses, fürge mozgású nőről a férfinak, akit persze röviddel később egyből észre is vett a szépséges páros, s a közülük eddig harciasabbnak mutatkozó alakváltó nem hezitált túl sokat azon, hogy lassú, kimért felállta után egy kérdést szegezzen az ekkorra már vele szemben leledző zsoldosnak.

-A bánat névnek pont megteszi. De ha nagyon akarsz, szólíthatasz Samként is.

Felelte a guggoló-ücsörgő figuta az őt kérdező lánynak halkan, hogy a két nőn kívül lehetőleg minél kevesebben hallhassák szavait, majd köszönésképp aprót biccentett mondandója kíséreteképp, és jelzésértékű mozdulattal fordította lejjebb kicsit a kesztyűs kezében szorongatott hegyes-éles farúd veszélyesebb végét.

-Azt hiszem, hozzád hasonló csónakban evezek, legalábbis szintén nem tudom pontosan, hogy épp melyik vidéken leledzem, s magam is remélem, hogy erre hamarosan választ kapok.

Említette meg saját helyzetének egyik legfontosabb részletét a párduclánynak, aztán minthogy nem akadt épp jobb dolga, vissza is kérdezett egy felvetett gondolattal.

-Kiskegyed is bemutatkozhatna, ha már itt tartunk, örömömre szolgálna a dolog!

Beszélt Sheenához először elmosolyodva az arcát borító mindenféle alatt, s talán azért kivehető volt mimikája, majd mindkét jelenlévőhöz intézte szavait, s beavatta őket, mi mi mindent látott körülnézve a fák tetejéről, noha azt még nem tudhatta, milyen dolgok kapcsán van képben az iménti kígyóbűvölő helyett kígyó által bűvölt kisasszony, s persze feltett szándéka volt hamarosan ezt is kideríteni. Persze mielőtt még nagyon leköthetnék figyelmét a számára is igazán fontos dolgok, amíg saját maga beszélt, alaposan górcső alá vette a két lányt, s tőle telhetően részletekbe menően is megszemlélte ruházatukat, felszerelésüket, és nem legutolsó sorban kecses idomaikat, melyek mindenféleképpen üde színfoltot jelentettek számára a dzsungel zöldesbarnás, vad környezetében, ezért pillantását lehetőleg minél tovább legeltette a mozdulatlan domborulatokon, hisz ha elválnak esetleg útjaik, ki tudja mikor lehet majd megint hasonló élményekben része, az életet pedig még itt, a zord esőerdei körülmények között is tudni kell élvezni véleménye szerint, amennyire csak ez lehetséges...
Vissza az elejére Go down

Sheena Lawson
mutant and proud

Sheena Lawson
Törvényen kívüli
our time is coming
Hozzászólások száma : 100
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel - Page 3 Icon_minitimeKedd 8 Júl. - 11:20

Általában megállom a helyem egymagam is, elég sok váratlan helyzetben, hiszen erre lettem kiképezve, de most nagyon aggaszt egyrészt az hogy nem emlékszem semmire az idekerülésem körülményeiről, másrészt mivel a sikítozó lány sem egy dzsungellakónak nézett ki, valószínűnek tartottam, hogy talán kettőnk idecsöppenése között van valami összefüggés.
Ezért döntöttem úgy végül, hogy talán megérné megmenteni egy kígyóharapástól, hogy aztán válaszolni tudjon a kérdéseimre.
Mivel a ruhámon kívül mindent elvettek a kényszerű eszméletlenségem ideje alatt, így aztán nem sok választásom volt, hogy használom-e a képességeimet, hiszen puszta kézzel azért én sem ugrottam volna neki egy méretes csúszómászónak.
Bár nem szeretek csak minimális kockázatot vállalni, most nem volt sok idő a töprengésre, ha élve akartam a barna hajú lányt, de azért csak részlegesen, a kezeimet alakítottam át saját fegyveremmé, mancsokká és végeztem a veszélyes döggel. Gondolom a csaj sem örült volna egy szép termetes fekete párducnak a kígyó után.
Mikor végeztem, azonnal visszaalakítottam a kezeimet, mert nem akartam jobban megrémíteni a láthatóan zaklatott teremtést és feltettem a kérdéseimet, remélve, hogy ha mást nem legalább hálás lesz a megmentéséért.
Mielőtt azonban még válaszolhatott volna, valami a hátunk mögött nagy zajt csapott, és én reflex- szerűen a lányt ellöktem balra, magam meg jobbra vettem magam egy sűrűbb bokorba.
Minden porcikám azt sugallta, hogy van még itt valaki és mikor ugrásra készen visszanézek, már meg is pillantom a guggoló férfit, aki úgy néz ki, mintha a Robinson című könyvből lépett volna elő.
Mivel semmilyen támadó mozdulatot nem tett, így végül óvatosan, ugrásra készen felálltam.
- Hát te meg ki a bánat vagy?

Vissza az elejére Go down

Sam Stuart Smith
mutant and proud

Sam Stuart Smith
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Eric Bana
Hozzászólások száma : 109
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel - Page 3 Icon_minitimeHétf. 7 Júl. - 22:21

Nem volt hiábavaló a döntés tükrében eltöltött idő, amelynek értelmében a zsoldos a számára ismeretlen lányt a háttérben maradva, meglapulva megfigyelni igyekezett. Rövid időn belül ugyanis egy újabb nőalak lépett a színre, hogy gyors tetteivel kisegítse helyzetéből a minden bizonnyal imént jókorát sikító leányzót, vagyis mancsának egyetlen csapásával ártalmatlanítsa a pillanatokon belül jobblétre szenderülő kígyót, amelyet immár pozícióváltásának köszönhetően az exkatona még éltében is megfigyelhetett. Merthogy a másodikként a helyszínre érkező személynek bizony mancsa volt, s az épp kitűnő fegyverként használt végtagok egyértelműen árulkodtak arról, hogy a szőkeségben is sokkal több van annál, mint amennyit többnyire elsőre láttat, akárcsak magában a kardforgatóban, ráadásul szemmel láthatóan nem okoz számára gondot, hogy támadólag használja fel nem épp hétköznapi képességeit. Valamint macska mozgású, ruganyos ugrásai szintén arra engedtek következtetni, hogy valamilyen okból kifolyólag rendszeresen karbantartja testét, s gyakorta végez a szemléltetetthez hasonló mozdulatokat. Ezeket jó alaposan eszébe is véste Pengetáncos, s egy darabig néma csendben továbbszemlélte az eseményeket, majd amíg nyilvánvalóan mutánstársa beszédbe kezdett, egy rövid, de azért csuklónyi vastagságú, vaskos fadarabot szedett fel a földről, amely már a dzsungelben uralkodó magas nedvességtartalom végett alaposan korhadásnak indult állapotában leledzett, de a férfi elképzeléseinek így is tökéletesen megfelelt. Ami viszont sokkalta fontosabb volt az eszköz megkaparintásánál számára, az a világos hajszínű teremtés időközben elhangzó szavaiból megkaparintható információérték volt: a lányok nem ismerték egymást, a szőkeség pedig bizonyos részleteket tekintve hasonló cipőben járhatott, mint Sam, tehát szintén nem tudta, hogy épp merre járhat, és hangosan beszélt embertársához, aminek értelmében vélhetően nem túlzottan tartott más, ellenséges jelenléttől, és a lebukás veszélyeitől, legalábbis nem itt és most, az elkövetkező pillanatokban, és záros távolságon belül. Valamint a hosszú gerinces is kilehelte a lelkét, bár ezt csekély horderejű ténynek tartotta a zsoldos a körülményeknek köszönhetően. Egyébként a két személy ruházata, és egész megjelenése is furcsamód arról árulkodott, hogy nemrégiben kerülhettek az őserdő vadonjába, bár a kígyót elpusztító párducmancstulajdonosé azért a környezet kapcsán megfelelő jártasságot sejtetett, hiszen erről árulkodott, hogy betűrte nadrágját rövid csizmájába, épp ahogyan bakancsába a leskelődő Sam is. Mindenesetre, amint a szőke hölgyemény igyekezett megnyugtatni a másikat, s feltette neki első kérdését, Sam nem várta meg az esetleges választ, úgy vélte, azt később is meghallgathatja majd, s a növényzet takarásában elhajította a kezében szorongatott ágdarabot, egy alaposan megfontolt röppályára bocsájtva azt a lányok háta mögött, hogy a fadarabot ne akadályozhassa útjában az igencsak dús, buja növényzet. Ennek eredményeként aztán néhány pillanattal később a figyelemeltereléshez használt rögtönzött eszköz tőle jó messze csapódott a földbe jókora zajt csapva az aljnövényzetben, mégpedig olyan helyen, hogy a két jelenlévő így nagyjából a földetérésének pontja, és Sam közé kerüljön félúton (bár a három elfoglalt helyzetet nyilvánvalóan nem lehetett volna egy teljesen egyenes elméleti vonallal összekötni azért). Amikor aztán célját beteljesítve landolt a dzsungel többi zajából kirívó hanghatásokat keltő ágrész, amennyiben sikerült elvonnia a két fiatal nő figyelmét, s odakapták a tekintetüket, Sam pár óvatos, nesztelen lépéssel elősietett rejtekéből, hogy aztán feléjük szegezett, rögtönzött lándzsáját feléjük tartva ereszkedjen afféle guggolásszerű testpozícióba tőlük még mindig jókora távolságban, s megvárta, hogy a két idegen észrevegye az ismét mozdulatlanságba dermedt alakot. Ha pedig nem járt sikerrel apró tervében, hát lehetőleg szép lassan méglejjebb húzta fejét a fedezékül használt növényzet rejtekén, s továbbra is néma csendben várta, hogy mihez kezd a helyzettel a két csinos erdőjáró.


A hozzászólást Sam Stuart Smith összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 8 Júl. - 12:33-kor.
Vissza az elejére Go down

Sheena Lawson
mutant and proud

Sheena Lawson
Törvényen kívüli
our time is coming
Hozzászólások száma : 100
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel - Page 3 Icon_minitimeSzomb. 5 Júl. - 9:02

Mivel a legelső dolog nem az volt, ami jelen helyzetemről eszembe jutott, hogy bohókás ifjú barátaim tréfáltak meg ezzel a szituációval, mivel sem ifjú, sem bohókás, sem barátaim nagyon nincsenek, így nagyon is óvatosan osontam a zöldellő aljnövényzet között, igyekezve nem átvágni sehol nyílt térségen, hiszen akkor valószínűleg valamelyik ellenségemnek köszönhetem jelenlegi helyzetemet.
Felmerült benn, hogy akár át is alakulhatnék idomulva a környezetemhez, de akkor a számban tudtam volna csak vinni a ruhám és az csak akadályozott volna, csak úgy ott hagyni valahol meg nem akartam, hiszen ki tudja mikor lenne szükséges, hogy ismét emberi alakban legyek.
Dühös voltam, hogy semmilyen támpontom nincs és nem emlékszem semmire, ami segíthetne kibogozni a rejtélyt, de tudtam, hogy most az első az, hogy megpróbáljak kikeveredni innen, aztán jöhet a többi.
Miközben óvatosan haladtam előre, folyamatosan igyekeztem a szaglásommal és a hallásommal tájékozódni, figyelni, nincs-e valahol mozgás, hiszen a dzsungelben nem csak kétlábon járó ellenségeimtől kell tartani, bár a legtöbb veszélyes ragadozó éjszaka lesz várható.
Azért van itt anélkül is jó pár, amit most is érdemes elkerülni: mérges pókok, rovarok, kígyók.
Még jó, hogy rövid csizma volt rajtam, így annak szárába erősen begyömöszöltem a nadrágom szárát, megakadályozva pár kéretlen látogató bejutását.
Mikor meghallottam a felhangzó sikítást, azonnal megtorpantam és megpróbáltam betájolni, de talán nem is ment volna annyira könnyen, ha nem hallom meg a felriadó madarak szárnycsapkodásának hangját.
~ Valaki még van itt! ~
Természetesen azonnal abba az irányba fordultam és halk futással indultam meg arrafelé.
Persze nem szándékoztam fejjel a falnak rohanni, közben folyamatosan ügyeltem a környezetemre is.
Ahogy úgy sejtettem, már közel lehetek, lopakodásra váltottam és egyik kezemen kieresztettem a karmaimat is, biztos, ami biztos alapon.
Egy bokor takarásában tapadt a szeme a látszólag egyedül lévő lányra és főleg az arcára.
A rémület szinte ráfagyott és a szemei is kerekre tágulva meredtek maga elé egy pontra, ahol, bár alig lehetett észre venni, egy jókora csúszómászó feje emelkedett meg, a támadás előtti jellegzetes himbálásba kezdve.
Ha meg akarom menteni a lényt, aki talán tudja, hogy hol vagyunk és mi ez az egész, most kell cselekednem. Egy újabb gyors radarozás, de csak valami nagyon halk neszt, ami talán egy állat szuszogása lehetett, amit amúgy is elnyomott a lány zihálása.
Kockáztatnom kellett!
A másik kezemet is párduc manccsá változtattam, majd két hatalma ugrással a kígyóhoz pattantam és igyekeztem egy suhintással végezni vele, ami részben sikerült, de a másik kezemen lévő karmok végül befejezték a műveletet.
- Vége van. Megdöglött. Már vehetsz levegőt. – néztem rá még sárgán villanó tekintettel. – Te ki vagy és tudod, hogy hol vagyunk?
Vissza az elejére Go down

Sam Stuart Smith
mutant and proud

Sam Stuart Smith
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Eric Bana
Hozzászólások száma : 109
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel - Page 3 Icon_minitimePént. 4 Júl. - 23:46

Midőn a bérharcos a fák levelei közt átleskelődve figyelte a két ragadozó állatot, majd a másik teremtményt a földön, egészen újfajta hang törte meg a vadon csendjét, mégpedig egy harsány, ijedt női kilátás. Több nem is kellett a zsoldosnak, hogy az eddigiek rovására menten a sikító személy keresésére kezdjen fókuszálni, igyekezvén a hangforrás iránya és erőssége alapján bemérni embertársának helyzetét, elvégre talán akad ott valaki, akinek segítségével tisztázni tudja a hol, mikor, hogyan, és miért szavakban dúskáló kérdéseit. Bár nagy valószínűséggel ment volna neki a dolog csak a hanghatásra támaszkodva is, elvégre elég nagy rutinja volt már az ilyesmiben, nem volt muszáj csak hallására hagyatkoznia. Nem is oly messze az eddig a lombok közt gubbasztó madarak egész raja, valóságos serege szökött a magasba, ezáltal majdhogynem pontosan kijelölve számára a következő úticéljául szolgáló helyszínt. Azon fák tövét, amelyeket elhagyott a temérdek szárnyas jószág. Meg is kezdte hát leereszkedését a több, mint harminc méter magasba szökő fáról a liánok indáinak segítségével, hogy aztán rövidesen már a dzsungel nedves, ágacskákkal és buja, dús növényzettel borított talaját tapodhassa lába haladtában az élő faágak helyett. Noha a sikítás alapvetően gyors tempóra adott volna okot a megközelítéshez, a férfi egyáltalán nem így cselekedett. Ez itt ismeretlen terep volt számára, ismeretlen körülményekkel, azzal pedig úgy vélte, senkinek sem lehet segítségére, ha feleslegesen lelöveti magát, vagy akár csak olyanok veszik észre idő előtt, akiknek nem kéne. Ezen gondolatainak fényében lassan és komótosan, viszont egyúttal a lehető legkisebb zajt csapva, és a vizuális megtévesztés teljességének tudatában kísérelte meg elérni az általa kiszemelt helyet. Bár rutinszerűen begyakorlott lopakodása minden bizonnyal meghozta eredményét, az egyéb jellemzői végett lassú haladással azt kockáztatta, hogy az általa keresett személy, vagy személyek esetleg közben odébbállnak, vagy akár eddig is jelen lehettek bárhol, ezért persze továbbra is minden irányba figyelt, még ha legnagyobb jelentőséget a korábban, a fáról alaposan belőtt irány felől érkező dolgoknak is tulajdonított. Hiába, ez volt a láthatatlanság, és észrevehetetlenség ára. Többéves kiképzésének most is igencsak hasznát vette az egykori felderítő és mesterlövész, majdan közelharc specialista, mivel még így, eleven növénygyűjteményként lopakodva is olyan tempót diktálhatott magának akár ebben a környezetben, amely egy átlagos civil maximumát jelenthette a jelen flórában. Óvatos lépteinek megtétele közben meg-megállt, rendszeresen körülkémlelt, és a levegőbe szimatolt, bármiféle jelét kutatva a korábbi, vagy aktuális emberi jelenlétnek, s közben válláról leakasztotta a rögtönzött, vállán átvetett "lándzsát", vagyis a jó kétméteres, kihegyezett-élezett, s lecsupaszított faágat. Kezében az eszközzel pillantotta meg Megarát a sűrű növényzet rejtekéből, aki valamivel nagyon el lehetett épp foglalva, legalábbis elég dermedten állt valami okból kifolyólag. Hogy csupán nézegetett valamit, vagy mi egyebet csinált, mi kötötte le, azt nem láthatta, s nem tudhatta a hajdan volt katona, ezeket a részleteket egyelőre még eltakarták előle az élénkzöld levelek. Bár ez nem is számított, nem tudhatta azt sem egész pontosan, hogy korábbi lokációjában találkozott-e a lánnyal, ahol felsikított az imént, vagy haladt-e azóta valamennyit, csupán nagy vonalakban, körülbelülre volt képes megsaccolni a megtett távolságot. Mindenesetre tőle telhető legnagyobb körültekintésével és óvatosságával került a dzsungelmély látást korlátozó élőlényeinek dacára is említésre méltó sziluettel rendelkező ifjú hölgy oldalába-hátába, hogy ott aztán egyre közelebb és közelebb kerülve hozzá próbáljon meg képbe kerülni az eddigi eseményekkel kapcsolatban. Mihelyst jószerével teljes rálátása nyílt Megarára, az eleven növénybokréta aztán kivárt és csendben megfigyelt, hátha tudatába kerül még valami fontos, és a felfedezésének hiányában nagy valószínűséggel őszinte és valós információnak.


A hozzászólást Sam Stuart Smith összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 7 Júl. - 17:44-kor.
Vissza az elejére Go down

Vendég
mutant and proud

avatar
Vendég



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel - Page 3 Icon_minitimePént. 4 Júl. - 19:27

Úgy éreztem, mintha fojtogatnának, nem kaptam levegőt, köhögve ültem fel. De hiába ébredtem fel, a szemeim mintha ragasztóval lettek volna összenyomva, mint általában minden reggel. Nem értettem, mitől lett a koliban hirtelen ennyire fullasztó a levegő. A meleg fel sem tűnt, csak kellemesen cirógatta a bőrömet.
Várjunk csak, lehet, hogy nem is a koliban vagyok, hanem túl jól sikerült a buli és máshol kötöttem ki?- tapogatóztam magam körül, de puha lepedő és paplan helyett valami nyirkos és furát tapintottam ki. A legrosszabb lehetőségek jutottak eszembe. Valaki vagy bepisilt vagy idehányt, de remélem, hogy az a valaki nem én voltam.
Kényszerítenem kellett magam, hogy résnyire nyissam a szememet, de az éles fény miatt vissza is zártam. Újabb próba következett.
- Még öt percet! - mormogtam, mikor már képes voltam annyira szétfeszíteni a szemhéjaimat, hogy konstatáljam, hogy még mindig álmodok, vagy valami olyan szert nyomtak be nekem, ami fel sem tűnt, akkor visszadőltem aludni.
Próbáltam mélyeket lélegezni, de a természet annyira befurakodott az érzékszerveimbe, hogy képtelen voltam visszaaludni. Nem tudtam visszamenekülni az édes tudatlanságba, mert agyam egyre inkább felfogta a szomorú valóságot; tegnap annyira berúgtam, hogy egy erdő közepére keveredtem.
Megdörzsöltem a szemem és ásítottam egy óriásit, majd megpróbálkoztam a lehetetlennel: állásba kényszeríteni magamat. Láthatóan nem vagyok egy reggeli ember, hisz mindig a szülés fájdalmával ébredek.
- Életemet adnám egy bögre habos kávéért. - támaszkodtam meg a legközelebbi fában, magamnak motyogva. Lábamon a hosszú szárú tornacipőm puhán nyomódott a sárba és hálát adtam az égnek, hogy nem magassarkút vettem fel, mert azzal cuppoghatnék itt. De mikor is öltöztem én így fel?
Hozzá vagyok már annyira szokva a piához, hogy nem csodálkozom, ha néhány információmorzsa kiesik reggelre, de ekkora blackoutom még soha nem volt. Legalább arra emlékeznék, hogy mit csináltam utoljára... de csak az van meg, hogy befejeztem a sulit és elindultam hazafelé.
Felbámultam. Apró gombostűfejekként tört át a fény a lombok közt. Fel kéne másznom és körbenéznem. - jutott eszembe az okos ötlet, amit csak fizikailag nem vagyok képes kivitelezni. Talán, ha jobb formában lennék, esetleg még mindig az alkohol hatása alatt, akkor nem jelentene gondot, de így, gyakorlatilag félzombiként képtelenségnek éreztem.
Amikor így méláztam, hogy vajon mi a csuda is történhetett, és mit is kéne most tennem, hirtelen valami mozgást éreztem a lábamon és lenéztem. Nem lett volna szabad. Ha nem nézek oda, akkor talán elmegy az a hatalmas kígyó, amilyet csak az állatkertben láttam idáig.
- ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! - hagyta el a számat egy hatalmas sikítás, megtörve ezzel a viszonylag csendes alapzajt, amit a madarak csivitelése adott. A hüllő felém fordította a fejét, ha lehet annak nevezni azt a részt, amiből a villás nyelve és a dermesztő szemei meredtek rám. Kezeimet védekezően magam elé emeltem, hogy megsüssem, ha támadni akar, de a harapását, főleg, ha mérges, nem biztos, hogy ki tudnám védeni. Hol vagy ilyenkor, Tarzan?
Vissza az elejére Go down

Sam Stuart Smith
mutant and proud

Sam Stuart Smith
Törvényen kívüli
our time is coming
Play By : Eric Bana
Hozzászólások száma : 109
Kor : 48



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel - Page 3 Icon_minitimePént. 4 Júl. - 18:31

Sam álmában visszatért Grenadába, hogy egykori bajtársai mellett szálljon hadba az ellenfél katonái, és a milicisták ellenében. Behatolt és célterületet foglalt, heves épületharc folyamán vették be az objektíva helyszínét. Barátai oldalán lőállást épített ki, majd ismét tűzharcba keveredett, s mire visszaverték a sokszoros, AK-kkal, rakétahajtású gránátokkal, és RPK géppuskákkal felszerelt támadókat, az elsütött lőszerek maradványaként  fegyverekből kivetett hüvelyeket egyszerűbbnek tűnt volna a kis csapat számára seprűvel összeszedni, mintsem kézzel marékszámra, aztán darabonként felkapkodni, ha valami megkívánta volna az ilyesmit.

-Támadók 3 óránál!

Hallatszott a tetőn posztoló lövész hangja odafentről, és a többiekkel együtt Sam is felvette a lőpozíciót. Eldördültek az első, hangtompítóval visszafogott zajú lövések, s egy-egy apró alak bukott fel, rogyott össze a távolban. Nem hiába kaptak azonban találatot, rohanó testükkel hátramaradt társukat fedezték, kitakarva őt a katonák lőfegyvereinek gyilkos tüze elől, ameddig csak lehetséges volt, bár nyilván sokkal jobban szerették volna megúszni ép bőrrel a rohamot.

-RPG!

Kiáltotta Sam, mikor észrevette az ellenfél mozgása mögötti tervet, s egyúttal a távolban lövésre emelt fegyvert, majd gépkarabélyának egyetlen lövésével leszedte a gránátvetőst, de az eddigre már útjára bocsájtotta a töltetet. Szinte egyazon pillanatban vetették hasra magukat, vagy húzódtak egyéb fedezékbe a betonfalak mögött az amerikai különleges erők tagjai, majd a közeli detonáció lecsengésével feltápászkodtak egytől egyig -már akinek szüksége volt ilyesmire-, és hangos nevetésbe kezdtek mindahányan. Előbb apró vízcseppek, majd kész vízpermet kezdte pettyezni arcukat, s az éjjellátókat tartó kevlarsisakokat. Egyre inkább hunyorogni kellett a víztől, hogy óvja az ember a látását.

-Mi a fene, eltalált valami vízvezetéket? Úgy tudtam már tegnap sem volt víz, mikor felmértük a terepet... Ha meg nem, akkor honnan? Kirobbantották a tetőt? Lehetetlen... És hát kint nem is esik! Vagy csak én nem látom? McKnight, megvagy?

Fordította fel arcát a plafon felé, aminek túloldalán lövésztársát sejtette, és mivel pozitív megerősítést kapott, kinyitotta eddigre már teljesen behunyt szemét... A plafonnak azonban hűlt helye volt, csupán páfrányok zöld levelei, liánok kusza indái, és cifra levelekkel ékes hatalmas lombkoronák látványa jutott osztályrészéül, nomeg a levelek közti réseken aláhulló, valamint a növényi részekről lecsorgó cseppeké, ahogyan a gyors lefutású zápor cseppjei utat találtak arcához. A földön feküdt. Pontosabban valami növény jókora levelein, és néhány kellemetlenül kemény gyökérzet részein. Egy pár másodpercig élvezte a látványt, s mélyet szippantott az esőerdők ismerős illatokkal terhes, páradús levegőjéből, amit szinte harapni lehetett, aztán felült. Kedvére való volt régi ismerősinek emlékképe is álmából, de ezen kívül szinte semmi fontosra sem emlékezett. Miután felült, végigmérte magát, majd körülnézett. Öltözetét jórészt összehúzható kapucnival rendelkező khaki színű pulóvere, az alatta viselt sötétszürke ing, és királykék póló, a lábaira húzott sötét farmernadrág, és a lábfejeit óvó bakancs tette ki, illetve a kezein viselt bőrből készült, ujjvégektől mentes sofőrkesztyűnek használt darabok. Érdekes viseletnek gondolta ezt a zsoldos az őt körülvevő flóra jelentette környezetben, de nem tudta mire vélni a helyzetet, nem nagyon tudott vele mit kezdeni, így első körben maga körül nézett szét, hátha valamilyen információmorzsára lelhet a helyszínre kerülésének körülményeiről, elvégre felettéb bosszantónak találta, hogy ezekről semmilyen emléke nem akadt. Minthogy nem talált nagy valószínűséggel semmi említésre méltót, egy a földből kikandikáló, élesebb peremű kőrögöt gyorsan kikapart a földből, amiről úgy vélte, megfelelő méretű lesz a markához. A szó szerint kőkemény anyag nagyobb testvérének -amely továbbra is a föld alatt nyugodott jórészt- egy kisebb darabja volt, s nemrég válhatott-pattanhatott el attól, így elég éles, egyenes vonalú felülettel rendelkezett a törés mentén, míg másik oldalánál sima és kerek, folyó víz által legömbölyített formája volt. Mivel ismeretlen terepre keveredett, több mint gyanús körülmények között a veterán, az ő múltjával nem akart kockáztatni. Ha csak paranoiásnak bizonyul, legfeljebb kinevetik ismerősei, vagy egyéb személyek, de arra meg úgysem adna túl sokat, ám ha cudarabb a helyzet, jól jön majd számára az álcázás. Ennek értelmében levette pulóverét, mert már igencsak melege volt, majd a hűsítés és a szagjelek csökkentése okán egy lágyszárú növényfajtával s néhány semleges szagú bogyóval dörzsölte be magát, arcára és ingére sarat kent, még segítségére is volt ebben a kiáskált kőzet körüli nedves talaj, és maga a kődarab. Mikor már úgy érezte, kellőképpen összesarazta magát, rengeteg különböző növény leveleit tépkedte le pillanatok alatt, majd alaposan meghempergett az imént összegyűjtött levelekben, hogy azok beleragadjanak-tapadjanak a sárba. Gomblyukaiba és zsebeibe, hajába szintén különböző növényi részek kerültek, pulóverének kapucnijából kihúzta a zsinórt, és azzal is leveles ágat rögzített magához. Eztán felkapaszkodott egy általa kiszemelt, alkalmasnak vélt fára s hosszú, egyenes ágat tört belőle. Ezt a letörés módjával, és a szerzett kővel egyaránt hegyezte ki, majd övét kötötte rá, hogy hátára tudja vetni, ha szükséges, mivel rá szabott nadrágján a bőrszíj jobbára csupán díszként, vagy fegyverként funkcionált, a ruhaneműt nem volt szükséges a férfin tartania, anélkül sem csúszott le róla a nadrág. Eddig félretett pulóverét dereka köré kötötte, egyik ujját megcsomózta, abba pottyantotta újdonsült szerzeményét, a követ, ily módon mászott fel a legmagasabb fára -közben is szemel tartva környezetét- ameddig csak tudott, hogy a magasból körülkémlelve némi helyismeretet próbáljon szerezni. Igyekezett felmérni a hely állat- és növényvilágát is, elvégre amellett, hogy külön ilyen irányú képzésben is részesült, a legtöbb földrész esőerdeiben megfordult már kiképzése, kirándulások, vagy fegyveres konfliktusok részeként. A Fára feljutva egy megfelelő vastagságú liánt is szerzett magának, gondolván, később még funkcionálhat kötél gyanánt, ha a terepviszonyok, vagy a csapdakészítés szükségessége megkövetelik. Ezt magára tekerte, s egy kisebb darabot vágott magának öve pótlására is, biztos ami biztos alapon, s az ily módon a "kötél" mellett egyúttal nyert rögzítőhálóba szintén ágakat tűzdelt, a lián saját hajtásai mellé. Egy másik, vastagabb, hasonló fajú liánból szomját oltotta, majd egy darabig még a környéket fürkészve elmélkedett magában, hogy hol is lehet, és hogyan tovább...

Amennyiben sikerülne kiszúrnia valami kígyót, gyíkot, vagy madarat későbbi csemegének, szintén nem lenne épp lehangolt... Elmélkedett magában, amint a fán figyelve gubbasztott, s észre is vett egy méregfogakkal rendelkező kígyót a távolban az egyik ágon sütkérezve, majd egy eltérő fajú, másik példányt is. Amint pedig a két állatnak szentelte figyelmét, észrevett a fák tövében, a talajszinten óvatosan mozogva valami nagyobbat, és talán valami kevésbé odaillőt...





Link - Ez olyan poén, ami ide vágó, és nem lehetett kiahgyni.


A hozzászólást Sam Stuart Smith összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 4 Júl. - 20:06-kor.
Vissza az elejére Go down

Sheena Lawson
mutant and proud

Sheena Lawson
Törvényen kívüli
our time is coming
Hozzászólások száma : 100
Kor : 33



TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel - Page 3 Icon_minitimePént. 4 Júl. - 11:21

Az első, amit érzek, hogy valami csiklandozza a nyakamat, amire önkéntelenül odakapok és érzem, ahogy szétlapítok valamit. Erre már életre kelnek az érzékeim és kinyitom a szemem, hiszen hogyan kerülne a szobámba valami nagy rovar, nem csuktam be az ablakot?
Ám, ahogy kinyitom már csukom is vissza, mert a fény, még ha eléggé szűrt is, élesen hasít a koponyámba. De, ahogy felfogom, hogy mit láttam egy pillanatra, már nem törődöm a fejfájással, kerekre tágult szemmel pattanok fel és tántorodom azonnal egy fának.
ERDŐ! Hogy a fenébe kerülök én egy erdőbe? Ahogy próbálom visszaidézni mi történhetett, a fejembe újabb nyilallás áll, így egyelőre leteszek a töprengésről, inkább megpróbálok rájönni, hol lehetek egyáltalán.
Hatalmas fák, buja növényzet, a meleg, párás levegő, na meg az előbb agyonütött százlábú féle, csak egyre enged következtetni, hogy még csak nem is sima erdőben, hanem a dzsungelban vagyok.
Hátamat a támasztékul is használt fának vetve jártatom körbe a szeme a környezetemen, hátha meglátok valakit vagy valamit, ami ad némi támpontot, de egyelőre semmit nem látok.
Végig nézve magamon a szokásos szerelést látom: Fekete, nyári farmer, fekete trikó, egy vékony nyári bőrdzseki és félcsizma, amiből hiányzik a késem, ezt gyorsan megállapítom. A dzsekit egyelőre leveszem és a derekamra kötöm, mert már most folyik rólam a víz. Régen volt már, hogy ilyen helyen is megfordultam.
Muszáj lesz valami támpontot találnom, hogy tájékozódni tudjak. Megpróbálok kiélezett érzékeimre, a hallásomra és a szaglásomra támaszkodva folyót, patakot találni, amit követhetek, mert azzal, hogy itt állok nem leszek előrébb. Közben meg talán még az emlékeim is visszatérnek, de az biztos, hogy nem valami baráti meghívásnak szánták, így jobb résen lenni. Van pár ellenségem, lehet válogatni.
Vissza az elejére Go down

Nikola Tesla
mutant and proud

Nikola Tesla
független
loneliness is a gun
Play By : Jonathon Young
Hozzászólások száma : 577



TémanyitásTárgy: Dzsungel   Dzsungel - Page 3 Icon_minitimePént. 4 Júl. - 0:15

Dzsungel, valahol, minden szükséges tartozékkal. Mérges kígyókkal, pókokkal, növényekkel, és szelíd, a lombon átszűrődő fénnyel.
A talaj nyirkos, ahogy a levegő is, és minden körös körül. A növényzet bokától lefelé ritkás, térdtől felfelé sűrű.

/Első kör vége: július 9. szerda éjfél, addig annyit írtok és olyan sorrendben, ahogy nektek tetszik. Ha mesélői hozzászólás kell, kérlek szóljatok, hogy biztosan észrevegyem!Smile/
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Dzsungel   Dzsungel - Page 3 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Dzsungel
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Kalandok, események :: Kalandok, mesék :: Iskolakerülõk - Csodaország, avagy hol is vagyunk?-