we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Wanda Maximoff Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Wanda Maximoff Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Wanda Maximoff Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Wanda Maximoff Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Wanda Maximoff Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Wanda Maximoff Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Wanda Maximoff Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Wanda Maximoff Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Wanda Maximoff Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 20 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 20 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Wanda Maximoff

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Wanda.Maximoff..2
mutant and proud

Wanda.Maximoff..2
független
loneliness is a gun
Play By : Elizabeth Olsen
Hozzászólások száma : 4
Kor : 27



TémanyitásTárgy: Wanda Maximoff   Wanda Maximoff Icon_minitimeHétf. 7 Szept. - 15:21


Wanda Maximoff
It takes ten times as long to pull yourself back together as it does to fall apart


Userinfo: Főkarakter

Név: Wanda Maximoff
Mutáns név:  Skarlát Boszorkány
Születési dátum és hely:  Westchester, 1969. január 25.
Besorolás: Független

Képesség(ek):

Elsődleges képesség: Káosz mágia/Valóság manipulálás
Osztályozás: Omega mutáns
Aktiválódás: 9 éves kor
Képesség jelenlegi szintje: Lehetséges és lehetetlen események bekövetkezését tudja befolyásolni, lényegében: megmásítja a valóságot. Ezért is nevezi káosz mágiának, hisz ha egyszer beleszólunk a a dolgok rendes menetébe, abból csak káosz lehet. Képessége kis és nagy dolgokban is előtűnik, mint például: rövidzárlatok, tűzgyújtás és oltás, tárgyak mozgatása. De képes akár energiamezőket is megzavarni, szétoszlatni, valamint egyes emberek saját valóságát megmásítani. Az esetek többségében képes uralni képességét, ám ha egyszer belekezd, nehéz leállnia. Sokban befolyásolja ezt érzelmi állapota is, ha éppen dühös, vagy nem aludt eleget, akkor nagyobb az esélye, hogy nem tud uralkodni magán, míg, ha kipihent biztos, hogy nem lesznek problémák. Ezért is próbál odafigyelni magára, így másokra is oda tud figyelni.
Képesség távlatai: Később talán képes lesz más emberek valóságát is manipulálni egy nagyobb fokon. Tegyük fel a jövőjét vagy épp a múltját megmásítani kisebb nagyobb szegmenseiben. Ehhez azonban akár évek gyakorlása is kell, hisz a káoszt nehéz uralni.

Hátrányok: Kísérleti alanyoknak kötelező, egyébként elhagyható.


Jellem: Wanda egyszerű személyiség, azonban hangulata és érzelmei gyorsan változnak, amit rá lehetne fogni nemére, de az igazság az, hogy a képessége miatt van. Visszafogott, és az esetek többségében nem is túl beszédes, legalábbis amíg nem érzi magát biztonságban az adott személlyel, vagy az adott helyen. Mindenkiben a jót keresi, és hisz benne, hogy ez megtalálható minden egyes lényben. Ezzel persze saját magának is árt, hisz könnyen kihasználhatják naivsága miatt. Ugyan nem bízik meg könnyen senkiben, mégis képes lenne segíteni bármely ágrólszakadt személynek, mert ő már csak ilyen. Teljesen tisztában van azzal milyen az, ha az ember egyedül érzi magát, így próbál ott lenni mindenkinek. Kedves és megnyerő tulajdonságai ellenére, mégsem egy virágszál az út szélén, inkább hasonlítható a gazhoz rátermettsége miatt. Ritkán mutatja, de képes erőszakos és vad is lenni, ezt azonban inkább eltemeti magában és próbál higgadt maradni a legnehezebb szituációkban is. Egyrészről, ha túlságosan dühös vagy egyéb erős érzelem önti el, a képessége gyorsan átveszi fölötte az uralmat, amit semmiképp sem szeretne hagyni. Racionális gondolkodás jellemzi, azonban ha egyik szerettét bántják gyorsan reakció várható tőle, és nem a legjobb ember, akit ellenségként hívhatsz. Képességével sosem bántana senkit, ha nincs rá különösebb oka, de még akkor sem. Ha mégis szükséget érezné, akkor sem közvetlen használná a rosszakarón, hanem különféle tárgyakon, amik épp a közelben vannak.
Képességével ellentétben ő maga nagyon is rendszerető, imádja, ha minden a helyén van és a pakolgatás egyfajta kényszerbetegség már nála. Ha meglát valamit, ami nem a helyén van, rögtön visszateszi azt az őt megillető helyre. Ha már a lelkében káosz van legalább a házban legyen rend.
Sokan jellemeznék őt komolynak, ám attól, hogy nem viccelődik és mosolyog annyit még neki is van humorérzéke, csak egy kicsit elvont. Ha pedig már jobban megbízik másokban és képes magát elengedni, már-már egy teljesen más nővel találja szemben magát, aki imád beszélgetni és a kedvenc pizza feltéte az ananász. A Dr Pepper a kedvenc itala és akár hajnali kettőkor is felhívhatod ha éppen egzisztenciális krízised van, hisz valószínűleg úgysem alszik.

Kinézet, megjelenés: Átlagosnak mondható külseje van, egyedül talán ruházata az, ami felhívhatja az emberek figyelmét. Általában vöröses ruhákat hord, amik jól passzolnak vöröses-barna hajához. Szeme színe kékeszöld, változó. Ha jó hangulata van kék, ha pedig épp morcos, akkor inkább a zöld árnyalatai látszanak meg benne. Mindösszesen 168 centiméter, legalábbis ennyi volt, mikor legutóbb mérte magát, ami nem sűrűn fordul elő. Nem szokott iylen dolgokkal foglalkozni, mint a súlya és a magassága, így nem egy vékony top modell, hisz szeret nassolni. Néha, ha nagyon rászánja magát elmegy futni, de az ilyen pillanatok ritkák. Bőre fehér és ritkán barnul le, még életében nem égett le a napon, de már alig várja, hogy egy nap a Görög tengerparton süttesse magát. Erre azonban mostanság nem lesz lehetősége.
Ha képességét használja kicsit megváltozik külseje is. A kedvesség eltűnik arcvonásaiból és mondhatni félelmetesebb lesz. Szeme sötétebb árnyalatot vesz fel, és hajában is élénkebb lesz a vörös. Ha az ember jól odafigyel, egyfajta vöröses aurát is lehet körülötte látni, de haloványan és tényleg nehezen észrevehető.

Előtörténet: Hallottál már a káoszelméletről? Nincs igazi definíciója, de ha lenne, azt hiszem én lennék rá az élő példa. Semmit sem lehet pontosan kiszámítani, hisz ha a valóság már csak egy aprócskát is eltér, vagy egy homokszem kerül a szerkezetbe, minden összedől. Én vagyok az egyetlen biztos pont eme kaotikus rendszerben, mely körülöleli a világot. Az embereknek fogalmuk sincs, hogy egyetlen pillanat alatt összedőlhet gondosan felépített életük, csupán egy aprócska tett vagy gondolat által. De jobb is ez így, hisz gondoljunk csak bele mi történne akkor, ha mindenki odafigyelne arra, hogy mit mond és tesz, és nem élné át a pillanatot, amiben jelen van. Akkor igazán unalmas lenne élni. Mondhatni én vagyok a rend, emögött a rendszertelen rendszer mögött.
Vegyük csak a biliárdot. Mindenki szeret biliárdozni, én mondjuk annyira nem, de ez csak részletkérdés. Egyszerűek a játékszabályok egy bottal meg kell lökni egy fehér golyót, aminek be kell löknie egy másik golyót a lyukba. Azonban nem mindegy hogyan és milyen erősen találod el a fehér golyót. Sosem lehetsz teljesen biztos, hogy hol találja el a másik golyót és abban sem, hogy nem-e lesz útjában valami, ami megakadályozza a célba érését. Itt jövök én a képbe. Képes vagyok rá, hogy úgy lökjem el a golyót, hogy az pontosan a helyére guruljon. Azonban teljesen össze is tudom kuszálni a dolgokat és csak még jobban felrázom azt a bizonyos hópelyhes üveggömböt, amiben az emberek élik tökéletesnek hitt életüket. Én csak mosolygok rájuk az üvegen keresztül, tudva, hogy az üveggömböt akár össze is törhetném. Mégsem teszem, inkább hagyom, hogy a dolgok menjenek a saját kerékforgásukban, mert ha én beleavatkoznék abból rendszerint csak több baj jön elő. A káosz és a valóság manipulálása nem játék, ezt már kiskoromban megtanultam.
Mikor 9 éves voltam az egészet csak játékként fogtam fel. Milyen jó is volt, amikor mindig pont azt a lapot húztam, amire éppen szükségem volt, és én nyertem. Nevettem, mert Pietro szeretett azzal fölényeskedni, hogy ő idősebb nálam 12 perccel, ekkor meglett az én bosszúm is. Ám nem csak a lapok járását befolyásoltam egy idő után. Észrevettem, hogy mikor este az ágyam alatt lévő szörnyeken gondolkodtam és hogy mennyire félek a sötétben, a lámpa felkapcsolódott anélkül, hogy hozzáértem volna. Sosem késtem el egyetlen órámról sem, valahogy mindig sikerült a tanár előtt beérnem, még akkor is ha ár rég becsöngettek.
Elnézést a késésért - motyogták mindig, ahogy kávéfoltos ingüket tisztogatták és lerakták a könyveket az asztalra. Vajon leöntötte magát, vagy valaki más tette? Bárhogy is, nekem jól jött. Aztán jöttek a kellemetlen meglepetések. Nem tudtam eleget aludni, rossz kedvem volt, rossz jegyet kaptam, egyszerűen csak rossz napom volt és mikor az a férfi a hatalmas táskájával meglökött hátulról, hogy kiesett a kezemből az ebédem... az volt az utolsó csepp a pohárba. Az utca szélén álltunk, ő egy kicsit kijjebb állt, és esküszöm megbántam ezerszer, amit akkor tettem, de azt gondoltam, milyen jó is lenne, ha erre jönne egy autó és nekimenne. Éreztem az ismerős bizsergést testem minden egyes porcikájában, ahogy egy autó tűnt fel a semmiből, egyenesen a férfi felé hajtva. Egy pillanatig csak néztem és jóleső érzéssel töltött el, hogy végre igazságot szolgáltat a világ, aztán rájöttem, hogy valami nagy baj van velem. Hisz én szolgáltatok igazságot, de semmi jogom hozzá. Ki vagyok én? Azonnal arrébb húztam a férfit a karjánál fogva, aki megköszönte, én viszont nem mertem a szemébe nézni. Majdnem megöltelek és te az életedet köszönöd nekem. Milyen ironikus.
Azóta is próbálom keretek közé szorítani magam és mindennap felteszem magamnak a kérdést: ki vagyok én? Csak Wanda vagyok, egy lány, aki képes lenne megállítani a világ forgását, mégsem teszem. Ez nem az én dolgom, még akkor sem, ha megvan hozzá a képességem.[/color]

Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Re: Wanda Maximoff   Wanda Maximoff Icon_minitimeKedd 8 Szept. - 10:48


Elfogadva!
Köszöntünk az oldalon!

Wanda egyértelműen az a karakter, akitől az ember joggal tart, főképp hogy jó kezekbe kerül-e, de úgy látom, hogy itt nálad nem lesz gond. Smile Nem csináltál belőle egy vad világpusztítót, megmaradt az emberi jellem, megmaradtak a gyengeségek és a bizonytalanságok is, amik kezelhetővé teszik, úgyhogy nagyon szépen sikerült összeraknod őt! Már a jellem leírásnál tökéletesen kifejtetted, hogy milyen, részletesen átjött nekem is a jelleme, a kis pluszokkal, mint a rendmánia pedig még közelebb hoztad őt. Az előtörténete inkább homályos és elmélkedős, de ezzel nincs baj, legalább bőven lesz mit kifejtened majd játék közben és persze reméljük, hogy majd Pietro és betoppan és akkor neki sem lesz nehéz dolga, hogy alkalmazkodjon a sztoridhoz. Smile Nem is tudom, hogy mit mondhatnék még, tényleg nagyon pöpec lett a lapod, úgyhogy nem tartóztatlak, mindjárt kapsz színt is, ne felejts el foglalózni, aztán mehetsz is káoszt teremteni!  :lufi:



Vissza az elejére Go down
 
Wanda Maximoff
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Wanda Maximoff
» Wanda Maximoff
» Wanda Maximoff
» Wanda Maximoff
» Pietro Maximoff

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Karakteralkotás :: Elõtörténetek :: Függetlenek-