we fight for the change to change the world
heroes of xmen: reunion



welcome





Honnan ered vajon a késztetés, a vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. Amikor a még a legegyszerűbb kérdésekre se tudjuk a választ. Miért vagyunk itt? Mi a lélek? Miért álmodunk? Okosabb lenne talán, ha nem kérdeznénk. Nem kutatnánk. Nem sóvárognánk, de az ember természete nem ilyen, sem a szíve. Nem ezért vagyunk itt... Ez hát a késztetés. A vágy, hogy megfejtsük az élet nagy titkait. De végül is mit számít mindez, ha az emberi szív csak legapróbb pillanatok értelmét képes felfogni. Itt vannak. Közöttünk, az árnyékban a fényben. Mindenütt. Vajon ők tudják már?

Az oldal alapítása:
2013. szeptember

(A játéktéren 1988-ban járunk.)
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox





promónk






Kukkants be az általunk fenntartott két másik oldalra is, ha egy másik világra is kíváncsi vagy, amit szintén mi igazgatunk. :)

last posts





Kerti lugas (fürdő előtér)
Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeby Nikola Tesla
Szer. 29 Aug. - 15:32

Maszkabálba menni jó! :)
Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeby Emma Frost
Szomb. 9 Jún. - 21:36

Dallas-i kikapcsolódás
Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeby Nathan Jones
Csüt. 7 Jún. - 15:21

Konyha
Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeby Jean Grey
Szomb. 28 Ápr. - 17:19

Új fiú a láthatáron :)
Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeby Emma Frost
Vas. 15 Ápr. - 13:03

Folyosók
Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeby Jean Grey
Szer. 21 Márc. - 17:51

Faye & Jamie - Végre együtt!
Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeby Faye Adler-Barlow
Csüt. 1 Márc. - 11:05

Sürgősségi ügy
Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeby Mesélő
Szomb. 17 Feb. - 15:27

Aiden, Hope and Amber - Újabb tervezgetés
Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeby Aiden Hamilton
Szomb. 30 Dec. - 19:57

Top posting users this month
No user
i'm here





Jelenleg 22 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 22 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Vas. 6 Szept. - 22:27-kor volt itt.

Megosztás
 

 Joe Bohrdrum park

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeVas. 8 Szept. - 10:15

First topic message reminder :

A város keleti részében található park, a város két nagyobb parkja közül az egyik. Viszonylag távol van a birtoktól, de kidolgozottsága mégis gyakran vonzz ide diákokat is akár az iskolából. A parkban természetesen sok fa és virágos kert található, kis összekötő utakkal, melyeknek a nagy része füves, de a rossz időre való tekintettel rendes beton utak is akadnak, hiszen kellemetlenebb időben senki sem akar sárban gyalogolni. Két teniszpályával van felszerelve, egy szabvány focipályája, két baseball pályája van, ezen kívül még természetesen játszótér, kosárlabdapálya és egy kisebb piknikező terület is fellelhető itt. Igazi családi pihenő is kikapcsolódó hely, ahol főként hétvégén nagy a nyüzsgés, sok a gyerek. A parktól nem messze, kb. húsz perc séta található a Peach Lake.

Joe Bohrdrum park - Page 4 Joepark

Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet

Conner Jeremiah Slane
mutant and proud

Conner Jeremiah Slane
független
loneliness is a gun
Play By : Conner Jeremiah Slane
Hozzászólások száma : 16
Kor : 46



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeKedd 17 Dec. - 16:21

Mióta apu meghalt, nem igazán vagyok hozzászokva, hogy bárki is különösebben foglalkozna velem, vagy csak megpróbálna elviselni. Az árvaházban a nevelők persze figyeltek rám, meg ilyenek, de túlzás volna azt állítani, hogy igazán önszántukból tették volna mindezt, hiszen mindenkire egyaránt figyeltek, nem mondhatnám, hogy azért, mert bármit is jelentettem volna. A többiek pedig inkább kerültek, és furának neveztek, szóval végképp elszoktam a társaságtól és attól, hogy valaki nem próbál meg távol maradni tőlem. Azt hiszem, ezért sem igazán tudom, mit is kéne épp tennem vagy mondanom, hiszen főleg felnőttel szemben nem nagyon volt még olyan, hogy ilyen elég jól beszélgettem volna valakivel. Legalábbis, mióta apu elment, biztosan nem volt ilyen. Mondjuk, azt nem nagyon értem, miért zavarja annyira, hogy egyedül vagyok, hiszen már amúgy is kezdek hozzászokni, és különben is... ki lehet bírni. Kicsit azért mégis elmosolyodom a következő mondatán, még ha én nem is nevezném nyeszlettnek. Bár válaszolni megint csak ugyanazt tudom rá, mint amit az előbb is tudtam.
- Szoktam magamnak ennivalót szerezni, az nem olyan nagy gond. - vonom meg a vállam, persze azt én is tudom, hogy azért az mégsem teljesen ugyanaz, mint mikor régebben apu főzött nekem. Persze mióta elvesztettem őt, én is pontosan tudom, hogy semmi sem lesz már ugyanolyan, mint azelőtt volt. Hiszen, akkor még volt kivel beszélgetni, és mikor nagyon magam alatt voltam, ő akkor is tudta, hogy mit mondjon, és hogyan értessen meg velem bizonyos dolgokat, például anyuval kapcsolatban is, amiket nem igazán értettem. Korábban nem tudtam elképzelni azt, hogy hová mehetett anyu, ma már persze tudom, hogy ő sosem jön már vissza. Mégis... apával egyszerű volt minden, most pedig... most már egyáltalán nem az.
- Nem tudtam ottmaradni. Ők... tartottak tőlem, és nem láttad, hogyan néztek rám. Aztán az egyik nevelőnő hozzám ért, és... - nem fejezem be a mondatot, mert ahogy eszembe jut ez az emlék, teljesen a torkomon akad a hang. Valószínűleg ő is sejtheti, hogy mi történt ezután, és, hogy pontosan hogyan reagálhatott rá a nevelőnő Nem nagyon tudom kiverni a fejemből az arcát, azt a megvetést a szemében, sem az emlékét, amibe belepillanthattam... ahogy szinte senkiét sem, akikét eddig láttam. Mindig elő és előjönnek, ha éppen elfeledkezem róluk egy picit, akkor hát álmomban törnek rám újra a látott képek. Ahogy az övéi is rám fognak. Azok az emlékek, amiket ma láttam. Nem tudom elképzelni, hogy azok után, ami történt, visszamenjek oda. Nem arról van szó, hogy ő a felnőtt, én meg a gyerek és azért se fogok rá hallgatni. De nem bírok oda visszamenni.
- Köszi, hogy nem haragszol. - motyogom még mindig halkan, és jószerével csak magam elé pillantok semmint rá, de még így is lesütöm inkább a szemeimet és a cipőmet kezdem fürkészni, mintha valami nagyon érdekelne rajta. Ahhoz sem vagyok éppenséggel hozzászokva, hogy az emberek nem kezdenek el utálni azonnal, amint megtudják, mire vagyok képes, és nem kezdenek el azonnal elítélni, mert ez történik, amikor hozzám érnek. Ahogyan a nevelőnő szemében is láttam az árvaházban, hogy engem hibáztatott azért, ami történt. Bár igaza is volt... hiszen mindig én vagyok az emlékek felhozója. Én okozok fájdalmat másoknak, nem más.
- Még sosem találkoztam olyannal, aki szintén tud valamit, amit senki más. - vallom be egy halvány mosollyal az arcomon, és a hála még mindig ott csillog a szememben, amiért megmutatta ő is a képességét. Nem láttam még senki mást, aki különleges dologra lett volna képes, vagy az is simán lehet, hogy találkoztam már ilyen személlyel, csak sikerült őt is rendesen elijesztenem, mint ahogy mindenki inkább a távolságot választja. Nem hibáztatom őket, nem is haragszom rájuk. Kellemetlen, igen. De úgy néz ki, ehhez kell hozzászoknom. Majd idővel ez is menni fog.
- Vagy talán épp ők azok, akik megpróbálják elnyomni a rosszat. Talán ezért látom őket mindig. - kezdek el hangosan gondolkodni, mikor elmondja, hogy a rossz sok mindent elnyomja. Kicsit apu jut az eszembe az egészről. Ő is nehezen beszélt anyuról, és én se tudnék senkinek sem beszélni apuról. Akkor ez lehet a válasz? Látni fogom mindenki legrosszabb pillanatát, mert azokkal mindig nehezebb megbirkózni? Legalább az enyém mindenkivel szemben titok maradhat. Bár ugyanakkor kellemetlenül is érzem magam emiatt, hiszen olyasmiket látok, amiket mások nem akarnak megmutatni. De bárhogy is próbálom, nem tudok ellene tenni semmit.
- Hát... az előbbi bácsinál nem volt rosszabb a srác. - jegyzem meg egy szélesebb vigyorral az arcomon, mikor eszembe jut a szőke férfi, és az, végül is, hogyan találkoztam vele. Nem igazán számítottam rá, hogy így fog alakulni ez a délután, de kezdem egyre gyengébbnek érezni magam, szóval jobb is, ha elindulok lassan haza. Meg is teszem, de hamarosan újra meghallom a hangját, ahogy utánam jön. Nem küldöm el, nem próbálom meg lerázni. Még egy kicsit jól is esik, hogy figyelni akar rám, csak... szokatlan, ennyi az egész.
- Lehet... de ha hozzám érnek, őket is meglepem majd. - nézek rá, mikor arra figyelmeztet, hogy vannak még csúnya bácsik. Ezután pedig a nevét is megtudom.
- Conner. - árulom el én is a nevemet. A középsőt inkább meg se említem, azt annyira nem szeretem. - De azt tudod, hogy nem jöhetsz mindig velem. - jegyzem meg egy apró mosoly kíséretében, mégis komolyan gondolom, csak nem szeretnék pimasznak tűnni. Hiszen nem védhet meg, nem tud mindig ott lenni majd. Azonban mielőtt a válaszra figyelhetnék, egyre jobban kezdek fázni, és egy pillanatra meg is torpanok, mert megszédülök. Nem érzem jól magam, nagyon nem.
Vissza az elejére Go down

Rebeca Hastings
mutant and proud

Rebeca Hastings
független
loneliness is a gun
Play By : ♥ Emma Stone
Hozzászólások száma : 169
Kor : 35



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeVas. 15 Dec. - 8:59

Naná, hogy fennakadok azon, hogy egyedül van. Mégis csak egy kölyök, akiről még illene valakinek gondoskodni, vagy valakinek figyelni rá. Nincs keresete - nem mintha nekem lenne - még amúgy is növésben van, fontos hogy mit eszik, meg hogyan, arról nem is beszélve, hogy baromira nem tudja megvédeni magát, legalábbis én nehezen tudom első körben elképzelni róla. Sejtelmem sincs, hogy mit csinál egyedül, nem tudok a zöldséges bácsiról, bár szerintem akkor se lennék más véleményen, hiszen ő se segít örökké, meg egy kis alamizsna nem olyan, mint a normális főtt étel, vagy mit tudom én. Ennyit még én is tudok a gyerekekről, a nevelő szüleimnek hála, vannak szükségleteit... tudjátok ez a meg kell enni a répát, mert akkor tudsz majd fütyülni. Baromság persze, de attól még a vitamin miatt jogos és kell, szóval... hát naná, hogy nem hagyom annyiban ezt az egyedül levés dolgot.
- Épp ez a baj kölyök, hiszen kicsi vagy, még nőnöd kell. Ha nem eszel rendesen olyan nyeszlett leszel, mint én. - mosolyodom el azért és próbálom a végét viccesen elütni, mert hát tény és való, hogy alacsony vagyok és nem egy nagydarab, de nekem ilyen az alkatom, attól még rendesen eszek és normálisan nőttem, meg minden. Azt persze hallom, hogy megszerezi, amire szüksége van, de nehezen tudom elhinni, hogy tökéletesen megy is neki. Mármint nyolc éves, akármennyire is jó tolvaj, azért mindent nem lehet így megszerezni. Mi van ha kell neki egy cipő, vagy másik ruha, mert ezeket kinövi? Nekem sosem volt ez gond, mert éjjel is besétálok a zárt üzletbe aztán kész, de azért esetében egészen más a helyzet. No meg én nem voltam egyedül mindig, szóval tényleg nem tudom, hogy bírja.
- Lehet, hogy rühelled az árvaházat, de... mégse kéne egyedül lenned. - teszem még azért hozzá, bár persze miért rám hallgatna, akit nem is ismer. Még a bemutatkozásig se jutottunk el itt a nagy sietségben. Megértem én azt is, hogy rossz neki ott, hogy fura és más, mint a többiek, de legalább addig szüksége lenne rá, amíg nem nő fel, vagy legalább valamivel nagyobbra, vagy mit tudom én. Persze nekem is pocsék újra látni ezt az egészet, és értem, hogy aki más, mint mi még inkább nem tud vele mit kezdeni, de... jó nem tudom, hogy kéne meggyőznöm, hogy nekem van igazam.
- Kösz, nem is gondoltam, hogy azonnal mennél továbbadni az infot, és... tényleg nincs baj. - hallom a halk hangot és próbálom automatikusan megnyugtatni, annak ellenére is, hogy azért tényleg rosszul érintett ez az egész. Fájdalmas volt látni és egy picit úgy is érzem, hogy elvett tőlem valamit, ami csak az enyém volt, egy titkot, amit nem önként osztottam meg. De nem direkt tette, ezért nem is hibáztathatom érte, meg látom, hogy így is elég pocsékul van minden tekintetben, nem kell rátenni még egy plusz lapáttal is. Inkább terelek és megmutatom, hogy én mit tudok, hogy ne érezze olyan egyedüli furának magát.
- Oh, semmiség, csak hogy tudd nem vagy annyira más mindenkitől. - viszonozom a mosolyát, de még mindig érdekel hány éves is lehet, hány évesen van így egyedül. Végülis nem tippeltem annyira rosszul, a tíz, amire gondoltam nem áll sokkal távolabb a nyolctól, de még inkább érzem, hogy nem a legjobb, hogy ő csak így egyedül van ennyi idősen. Megpróbálom tovább kérdezgetni, főleg mert láthatóan nincs jól, de mégsem kér, vagy fogad el segítséget. Elég kis komolynak tűnik, ahhoz képest, mint amilyen egy nyolc éves. Én ennyi idősen folyton csak borsot törtem a nevelő szüleim orra alá, és kiborítottam mindenkit.
- A rossz elnyom sok mindent, ez... igaz. - bólintok aztán egy aprót. Akárhány jó napom volt Bastiannel, mégis ez a legerősebb emlék, pedig sok mindent éltünk meg együtt, ami csodás volt, és amire jó visszagondolni. Még azt is felvetem, hogy elkísérem haza, legalább ennyi, nehogy valaki megint el akarja kapni. Valahogy nem venném a lelkemre, ha baja esne, hiszen még csak gyerek és így is elég pocsék lehet folyton mások legrosszabb emlékeivel szembesülni.
- Nem okoztál bajt, kimentettél a szöszi karmai közül tudod. - eresztek meg egy mosolyt és próbálom még mindig meggyőzni, bár nem úgy fest, mint akit meg lehet. A végén pedig egyszerűen tényleg le akar lépni, annak ellenére, hogy látom, hogy nincs jól, bár nem mondja ki, de eléggé ki lehet szúrni a folyton lehajtott fejet, meg előzőleg az a homlok fogós szenvedés. Elhúzom kicsit a számat. Egyszerűbb lenne elköszönni és hagyni a fenébe az egészet, ha már ennyire le akar lépni, de végül csak nem a könnyebb utat választom. Sóhajtok egyet és megrázom a fejem és végül megint utána megyek.
- Várj már kölyök! Pocsékul festesz, és annyi emberi érzés még bennem is van, hogy ne hagyjam, hogy így egyedül kóricálj. Sötétedik rendesen és... vannak ám még csúnya bácsik. - sorolok be mellé csak azért is. Ha akarja tőlem lekoptathat akkor, ha elértünk legalább már a lakásáig, vagy valami, de én akkor is jobban érezném magam, ha rendben lenne és nem kéne azon agyalnom, hogy nem nyírták-e ki út közben. - Amúgy Rebeca vagyok. - bököm ki végül a nevemet is. Lehet, hogy valaha azt tanították neki, hogy ne álljon szóba idegenekkel, de ha tudja a nevem, akkor már hátha nem parázik annyira, vagy... mit tudom én.
Vissza az elejére Go down

Conner Jeremiah Slane
mutant and proud

Conner Jeremiah Slane
független
loneliness is a gun
Play By : Conner Jeremiah Slane
Hozzászólások száma : 16
Kor : 46



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeSzomb. 14 Dec. - 12:28

Azt látom, hogy eléggé megakadt azon, hogy egyedül vagyok, pedig már komolyan kezdek hozzászokni. Apu persze mindig azt mondta, hogy jó ha az ember mellett mindig van valaki, de akkor még nem tudta, hogy ha én hozzáérek valakihez, olyasmiket láthatok az életéből, ami nem tartozik rám. Ezért igyekszem mindenkivel szemben tartani a távolságot, nehogy az legyen, hogy megbántom, vagy esetleg ő is szörnynek tartana majd. Meg aztán nem is olyan nehéz már egyedül, mint az elején. Jó, akkor nem igazán tudtam, hogy mit kéne csináljak, de lassan kezdtem belerázódni. Ott van például a zöldséges bácsi, aki mindig ad valamit, vagy éppen én szerzem meg magamnak azt, amire szükségem van. Apu persze nem örülne annak, amit csinálok, de nem ártok senkinek, és így lehetek a legtávolabb mindenkitől. Jó, azért sokan csodálkoznak, hogy mondjuk egyedül látnak az utcán, vagy mint most is, a parkban, de én nem szoktam ezzel különösebben foglalkozni. Apu is azt mondta, hogy a magunk boldogsága fontosabb, mint mások véleménye.
- Így elkerülhetem azt, ami az előbb is történt. Amúgy meg nem eszem sokat, amire szükségem van, azt pedig megszerzem. - szegem le a fejem kicsit szégyenlősen. Úgy érzem, nem volt túl okos elmondani neki, hogy jószerével lopok, amit tudok, de végül is, már így is többet tud rólam, mint az emberek nagy része, így már nem igazán számít, hogy ezt is megtudta. Meg aztán, tekintve, hogy nincs pénzem, mint apunak volt, így nem is maradt túl sok lehetőség, hogyan tudok meglenni egyedül is a régi lakásban. Mondjuk ami ma történt, az tényleg meglepett, de szerencsére én is meg tudok lepni másokat ezzel az emlék trükkel. Még akkor is, ha nem túlzottan élvezek idegenek életébe belelátni.
- Úgy látszik, tényleg nem. - jelenik meg az arcomon egy szomorkás mosoly a megjegyzésére. Igen, enyhén szólva más vagyok, mint a többi gyerek, és ez nem könnyítette meg azt, hogy megpróbálhassak beilleszkedni közéjük, és együtt játsszak velük. Főleg, hogy miután kineveztek különcnek és furcsának, már nem is akartak nagyon maguk között látni. Neki könnyebb lehetett megszokni egy olyan képességet, ami szabadabbá tehette. Én viszont nehezen tudom elképzelni, hogy valaha is szabad lennék úgy, hogy mindig belelátok mások titkaiba. Kicsit olyan, mintha valaki a naplómat lopná el, és elolvasná, mi jár folyton a fejemben. Azt hiszem, ezért is fagyok le annyira. Nem akarom, hogy dühös legyen rám, nem direkt néztem bele az emlékébe, sajnos képtelen vagyok megszüntetni, ha egyszer elkezdődik.
- Hát, tőlem biztos nem is tudja meg senki. - válaszolok én is halkan, mert azért szégyellem is magam, hogy megláttam ezt az emlékét, amit nyilván ő is inkább próbál mélyre küldeni magában, én meg erre felszínre hoztam neki. Remélem, hogy azért tényleg nem haragszik nagyon, persze azt mondta, semmi baj, de azért mégis bánt, csak segíteni akart, én meg erre ezt csináltam. Azért örülök, hogy ő is megmutatta, mire képes, elég jól esett.
- Köszi, hogy megmutattad. - mosolyodom el. Nem is tudom, mikor mosolyodtam el utoljára igazán, utoljára szerintem csak apu tudott előcsalni belőlem ilyet. Azonban mosolyom hamar grimasszá válik, mikor egyre jobban kezd rázni a hideg. Nem tudom, mi ez az egész, de nem érzem túl jól magam, talán jobb lenne lassan elindulnom. - Nyolc vagyok. - nézek rá újra, miután sikerült újra leküzdenem a rossz érzést, ami folyton belém hasít. Olyan, mintha émelyegnék, és egyre gyengébbnek érzem magam. Kicsit ki is húzom magam, mint egy igazi gyerek, aki büszkén árulja el, hány éves. Leszámítva, hogy nekik még ott a család, akikkel élhetnek. Bár, az imént láttam, hogy ő is elvesztett valakit, úgyhogy nem is mondok többet, tudom, nehéz lehet erről beszélni.
- Mindig ilyeneket látok, azt hiszem, azért mert ezek a legerősebb emlékeik. - vonom meg kicsit a vállamat a kérdésére. Ez is olyan, mint az egyedüllét, lassan kezdek hozzászokni.
- Nem kell, köszönöm. Így is elég bajt okoztam, majd megleszek. - rázom meg fejemet az ajánlatára. Nem kéne, hogy megint történjen valami, mint az előbb, egyedül egyszerűbb lesz. Egy lépést hátrébb is megyek, jelezve, hogy lassan indulok, azonban megszédülök, és le kell hajtanom hirtelen a fejemet, mert a szemem előtt minden elhomályosul. - Azt hiszem, jobb is, ha megyek. Viszlát! - nézek rá még egyszer halványan mosolyogva, aztán megfordulok, és kezeimet zsebre téve lassan elindulok. Gyorsabban nem is megy, egyre gyengébb vagyok.
Vissza az elejére Go down

Rebeca Hastings
mutant and proud

Rebeca Hastings
független
loneliness is a gun
Play By : ♥ Emma Stone
Hozzászólások száma : 169
Kor : 35



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeSzomb. 14 Dec. - 11:21

Én sose gondoltam túl mélyen tovább, hogy valakivel fogok-e találkozni még és van-e értelme beszélgetni vele így. Attól még bárkivel gond nélkül eldumálgatok, ha nem is fogom látni talán soha az életben többet. Ezért nem tűnök el gyorsan, amikor sikerül lekoptatni a szöszit. És akkor sem, amikor nem igazán akar normálisan kommunikálni velem, vagyis kifejezetten rám se hajlandó nézni, amit azért egy kissé tényleg zokon kezdek venni, bár nem vagyok vészesen sértődős alkat, ez a nagy szerencséje. Legalábbis ha a nem sokára következő eseményeket nézzük, mert amúgy jó eséllyel nem gondolja olyan nagy mázlinak, hogy nem hagyom nyugodtan írogatni a naplójába, vagy mijébe. Az viszont tényleg felkelti az érdeklődésem, hogy árvaházból szökött el. Én is leléptem otthonról, de azért idősebb koromban és nehéz elképzelni, hogy tudja magát eltartani, meg minden. Nekem ott volt Bastian, aki segített, meg hát a képességem is, amivel elcsenni ezt-azt nem nagy ügy, de esetében azért ez sokkal nehézkesebb lehet.
- Hogy a frászban lenne jó egyedül lenni egy ilyen kis kölyöknek? Mit eszel, vagy hogy tartod el magad egyáltalán? - szökik fel kissé a szemöldököm. Nem tudok mit kezdeni azzal, amit mondd, és valahogy túl komolynak is tűnik az egész, meg... francokat se jó senkinek se egyedül. Nekem se rózsás, csak épp én már felnőtt vagyok, ezért meg tudom oldani az életemet így is, de ő talán ha tíz éves lehet, azért az úgy egészen más. Csomó mindent nem is tud az életről, hogy mi veszélyes, meg mi hogy működik. Mi van, ha elrabolják, vagy kinyírják csak úgy, mert épp rossz helyre tévedt az utcán? Határozottan úgy érzem, hogy aggódom érte, pedig nem is ismerem, és nem vagyok oda a gyerekekért, vagy csak... nem tudtam róla?
- Nem lehet mindenki egyforma. - rántom meg picit a vállam. Persze azt hiszem, hogy csak egyszerűen arról van szó, hogy kilóg a sorból, mint ahogy sok gyerek érzi az ő korában, fogalmam sincs, hogy ez ennél komolyabb. Nekem sosem volt gondom a képességemmel, mindig is jó dolognak éltem meg, mert hát végülis az is? Ki ne akarna csak úgy átsétálni a falon, és meglépni bárhonnan? Nálam nem létezik olyan, hogy szobafogság, mert úgyis kimegyek és vissza úgy, hogy azt észre sem veszi senki. De hamar kiderül ám az igazság, amikor a pasas elénk toppan és hirtelen zajlik le minden. Kell pár pillanat, amíg magamhoz térek az intenzív képek után és sikerül lenyugodnom, meg letörölnöm a könnyeket.
- Mindegy, semmi gond, csak ez... nem tud róla senki. - bököm ki végül egész halkan és egy kicsit akárhogy is, de hülyén érzem magam, mintha akaratomon kívül elvett volna belőlem egy darabkát. Persze ez nem igaz, és nem is szabad hibáztatnom, nem direkt csinálta, de mégis hülye egy érzés, főleg hogy elég fiatal, lehet hogy nem is érti, és hogy ha folyton ilyen rémes képeket kell látnia mások fejében... az elég pocsék lehet. Inkább megpróbálom az egészet félretenni és megmutatni neki, hogy mit is tudok. Azért annak örülök, hogy tetszik neki a dolog, ez a mosolyomból is látszik.
- Tényleg elé klassz. - mégsem tudok maradéktalanul örülni, főleg azért mert látom, hogy nincs valami jól. Nem tudom, hogy mi a baja, lehet hogy a képessége okoz valami migrént? Olyan jó, hogy az enyémnek nincs hátulütője, vagy legalábbis eddig még nem derült fény semmi ilyesmire sosem. Elhúzom kicsit a szám a válasza hallatán, mert ahhoz képest, hogy túléli elég rendesen szenved, de akkor nem feszegetem tovább a dolgot. - De mit eszel? Vagy... most komolyan, hány éves vagy? - egyedül a régi lakásukban? Ez szerintem tényleg nem valami jó. Persze nekem se volt tökéletes a nevelőszülőknél, de nyolc évesen azért még jobban viseltem, és nem léptem le tőlük, akkor azért még nagyon durva lett volna. Ő viszont simán megszökött az árvaházból és most tök egyedül él. A következő szavaira végül csak egy aprót bólintok. Igen, jól mondja, messze jár, és néha olyan iszonyatosan tud hiányozni, hogy az elmondhatatlan, de csak egy fájdalmas mosoly marad most ebből az érzésből, nem mondok rá inkább semmit.
- Dehogy vagy szörny! Akkor ezért nem bírtad az árvaházban sem? Bár nem lehet kellemes ez az egész, mindig csak a rosszat látod, vagy van, amikor jó emlékeket? - látom, hogy feljebb húzza a cipzárt, de egyelőre még nem tulajdonítok ennek semmit, lehet hogy csak fázik, mert megy le a nap és nem öltözött fel rendesen. - Merre laksz? Elkísérjelek, hogy ne legyen bajod? - nem szeretném, hogy megint valami csúnya bácsi ugorjon elé, bár úgy fest, hogy valamilyen szinten, ha nem is önként, de tud magára vigyázni.
Vissza az elejére Go down

Conner Jeremiah Slane
mutant and proud

Conner Jeremiah Slane
független
loneliness is a gun
Play By : Conner Jeremiah Slane
Hozzászólások száma : 16
Kor : 46



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimePént. 13 Dec. - 23:18

Nem igazán tudom, végül is mi volt olyan ösztönző benne, hogy a körülményekhez képest ennyire belementem abba, hogy elkezdjünk beszélgetni, pedig semmi sem változott azzal kapcsolatban, hogy nem tudom, ki ő. Ugyanúgy elfelejtjük majd egymást, mint a járókelők az utcán, akik látják egymást, vannak, akik nap, mint nap, az arc idővel mégis elmosódik. Nem ragadunk le, csupán járjuk az utunkat, és ennyi. Például szerintem a többi gyerek az árvaházban is jó példa erre. Semmi bizonyíték nincs rá, hogy egy év múlva egyáltalán még emlékezni fognak rám, sőt nagy rá az esély igazából, hogy egyáltalán nem is fognak emlékezni rám. Még akkor sem, ha én emlékezni fogok arra, ami ott történt. Hogy furának tartottak, különcnek. A nevelőnő arcára, melyet elborítottak a könnyek, és a tekintetére, melyben leginkább félelmet és megvetést láttam. Talán ezért is vagyok ennyire távolságtartó vele is. Nem akarom az ő szemében is ugyanazt az elutasítást látni. Nem akarom, hogy másképp nézzen rám, mint egy átlagos gyerekre, mégis úgy érzem, ez szinte elkerülhetetlen.
- Nem a hellyel volt a baj. Csak nem illek oda. Ahogy igazából sehová sem illek. Ezért vagyok egyedül, és szerintem így is a legjobb. - nézek rá végül. Nem tudom, mi oldotta bennem a feszültséget, és miért lett ő nekem ennyire szimpatikus, hogy ilyesmit is kimondjak neki, de határozottan beszédesebb lettem, mint az elmúlt hetekben összességében, sőt, többet is beszéltem, mint az elmúlt két hétben együttvéve. Mióta apu beadott az árvaházba, nem éreztem szükségét, hogy egyáltalán megszólaljak, és nem tudom, miért változott ez most meg.
- Mert más vagyok. Nem értettek, és megijedtek. - mondom, de nem mondok el neki semmi konkrétat arról, hogy mi történik, ha valaki hozzámér. Arról fogalmam sem volt, hogy később, amint elindulok, hála annak a fura bácsinak, alkalmam nyílik rá, hogy a gyakorlatban mutassam be, mi történik, mikor megérintenek. Ráadásul mindjárt duplán is, mert két emlékbe is bepillantást nyerhettem. Egyik sem volt kellemes, de szerencsére a nő annyira nem borult ki, mint a szakállas alak, aki el is futott, mintha csak az emlékektől próbálna menekülni rohanó lépteivel.
- Hát, szólhattam volna, csak nem számítottam rá, hogy... - nem fejezem be a mondatot, inkább csak félrenézek. Részben mert bűntudatom van, és a fejfájás is kezd egyre erősödni, és nem akarom, hogy ezt lássa. Már így is elég bajt okoztam azzal, hogy előhoztam benne ezt. Láthatóan eléggé sikerült nekem is megbántanom, pedig komolyan nem akartam.
- Senkinek sem. - mondom neki, szomorkás, bűnbánó félmosollyal, még a fejemet is leszegem, mikor mondja, hogy ez nem épp a legkellemesebb élmény. Mégis, valamiért teljesen feldob az, amit ezután mutat. Más nyilván megijedne, de szerintem ez az egész valami elképesztő. Ez pedig ki is ül az arcomra, mert még mindig csodálva meredek rá, nagy szemekkel.
- Ez oltári. - jelentem ki egy kicsit erőteljesebb mosollyal, mint az előbb és komolyan így is gondolom. Örülök, hogy megmutatta, és meg is köszönném neki, hogy megtette, ha épp nem jönne a szúró érzés a fejemben, amitől a fejemhez kapok. Azért igyekszem ennek nem nagy jelét adni, de az előbbit nyilván nem hagyta figyelmén kívül, mint ahogyan az a kérdéséből ki is tűnik.
- Túlélem. - vontam meg a vállam egy félmosoly kíséretében, bár ez nem igazán volt egyenlő a valósággal, mert egy pillanatra minden összemosódott a szemem előtt, amitől újra meg kellett dörzsölnöm a szememet, de aztán már minden rendben volt, és a fejfájás is lassan kezdett alábbhagyni. - Igen, egyedül. Apu régi lakásában. - válaszolom neki, láthatóan van némi kérdése ezzel kapcsolatban, amit mondjuk megértek, nem lehet mindennapos, hogy így lát egy gyereket.
- Már messze jár. - mondtam halkan, és bólintottam, hogy értem, mire gondol. Az a bácsi is, akit az ő emlékében láttam, már ott van, ahol anyu és apu.
- Még sosem hallottam ilyenekről. Máig azt hittem, csak valami szörny vagyok. - szegem le ismét a fejemet. Valami nem stimmel... egyre hűvösebbnek kezdtem érezni az időt, és nem is érzem magam valami túl jól. Kicsit feljebb húzom a cipzárt, de nem sokat segít. Nem tudom, mi ez, de nem enged szabadulni.
Vissza az elejére Go down

Rebeca Hastings
mutant and proud

Rebeca Hastings
független
loneliness is a gun
Play By : ♥ Emma Stone
Hozzászólások száma : 169
Kor : 35



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimePént. 13 Dec. - 21:35

Naná, hogy igazam van! Azért az illemet jól ismerem, bár nem mindig tartom be, de ezt neki nem kell tudnia. Attól még most zokon vehetem, hogy ő sem tesz így, és nem hajlandó normálisan rám figyelni, miközben én igenis elvárnám, hogy rám nézzen, miközben beszélek hozzá. Az azért jól esik, hogy végül csak sikerül elérnem, hogy fám figyeljen, még ha nem is épp a legjobb témával, ami a szüleit illeti, meg az anyukája nem létét. A végén még egész jól megy az, hogy egy ilyen kis sráccal dumáljak, pedig nem gondoltam volna ám, hogy erre leheletnyi esély is lehet. Még a tollat is lerakja! Tisztára büszke vagyok magamra, de komolyan. Persze e mellett egy kissé kellemetlenül is érzem magam, amikor kiderül a tény, hogy baromira belezsíroztam a kellemetlen témába, méghozzá duplán. Nincs anyukája, és a szülei is meghaltak, biztos szomorú, bár nem tudom ezt igazán átérezni, hiszen az én szüleim engem lepasszoltak, nem tudom milyen amikor egy szerető családból szakadsz ki. A magam részéről csak leléptem a saját családomtól, ahová inkább betuszkoltak, minthogy jó helyem lett volna ott. Rühelltem az unalmas vidéki életet, mindennél jobban.
- Megértelek, én is utáltam volna az árvaházat, ha ott kell maradnom, bár a fene se tudja, hogy azzal jártam volna jobban, vagy egy unalmas, régimódi családdal, ahova lepasszoltak még csecsemőként. - rántom meg kicsit a vállam, mintha ez igazán semmiség lenne. Végülis úgy fest van bennünk közös, attól hogy jóval idősebb vagyok nála, én is árva vagyok, és még nem igazán sikerült rendesen felnőni, bár nem is nagyon hajtottam rá, hogy ez megtörténjen. A nevelő szüleimnek nem engedtem, hogy befolyásoljanak, Bastian mellett pedig szabad lehettem és végképp nem kellett olyasmivel szórakozni, hogy megkomolyodjak.
- Miért féltek tőled? - jön persze automatikusan egy újabb kérdés, amikor még nem tudhatom, hogy hamarosan fény derülne erre magától is, vagyis így is van rá esély, hogy nem mondja majd el és megtapasztalhatom a saját bőrömön, amikor a fickó elénk ugrik, aztán minden olyan hirtelen történik. Élénken játszódik le minden a szemem előtt, ami a bankban történt, amit próbálok elfelejteni, mert annyira fájdalmas emlékről van szó, de nem tudom megállítani, ami történik, csak úgy pörögnek a képek, miközben akárhogy is, de magától szaladnak le az arcomon a könnycseppek. Hamar összeáll a kép, de főként azért, mert James azt mondta, hogy vannak mások is.
- Nem hiszem, hogy a te hibád, nem haragszom, csak... ez nem valami kellemes élmény. - azt hiszem ez azért nyilvánvaló, a kissé vörös szemeim is határozottan erre utalnak, meg maga a tény, hogy az emlékben is sírtam. Az ilyet nem lehet csak úgy egy könnyen elfelejteni, nem tudja az ember túltenni magát rajta gond nélkül. Inkább másra figyelek, megmutatom neki, hogy én mit tudok, hogy lássa... talán hogy lássa nincs egyedül. Vagy a fene se tudja, de azért egy ilyen fiatal kis kölyöknek nem lesz egyszerű ezzel élni, talán ezért mondta, hogy féltek tőle?
- Csak úgy tudom, a fene se érti, már régóta megy, kiskoromban kezdődött és elég jó móka tud lenni. - sikerül egy halvány mosolyt is előcsikarnom valahonnan a tartalék jókedvemből. Azért nem az igazi, de kezdetnek nem rossz. Akkor viszont aggodalommal pillantok rá, amikor felnyög és a fejéhez kap. Nem úgy fest, mint aki túlságosan jól van és ez még egy magamfajta hozzáértetlennek is feltűnik. Furcsa, hogy milyen kis erős, hogy csak úgy igyekszik nem foglalkozni az egésszel, csak megrázza a fejét, mintha mi sem történt volna. Én még egy gyengébb fejfájásnál is képes vagyok kiszaladni a világból, ez meg elég ütős lehet, ha egyszer még nyögdécsel is tőle.
- Nem vagy jól igaz? És egyáltalán akkor most hol laksz? Csak így... egyedül? - tolakodnak előre az újabb kérdések, mielőtt még a válaszadásig eljutnék. Nincs jól, és akkor jobb lenne hazamennie, vagy valami, mert ennek így nem lesz igazán jó vége. Mégis próbálok arra koncentrálni, hogy válaszoljak is neki azért, mert ha már megmutattam, akkor csak tudnia kell.
- Azt hiszem, hogy lásd, hogy nem csak te vagy más... sőt vannak mások is, akit láttál meg... - nem tudom kimondani, hogy meghalni, az egyszerűen nem megy, ezért harapom el a mondatot, bár elég okos kölyöknek tűnik, esélyes, hogy így is könnyen megérti majd. - Ő is tudott ezt-azt, és nem rég találkoztam egy fickóval, aki le tudja ezt állítani, ha hozzáérnél nála nem lenne semmi ilyesmi. Tisztára kiborító volt nekem. - hát ja, az hogy bezárt a fürdőbe és nem tudtam kimenni... nekem aki bárhonnan ki tudok menni, finoman szólva is kiborított, pedig nem is tudtam arról, hogy klausztrofóbiás vagyok.
Vissza az elejére Go down

Conner Jeremiah Slane
mutant and proud

Conner Jeremiah Slane
független
loneliness is a gun
Play By : Conner Jeremiah Slane
Hozzászólások száma : 16
Kor : 46



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimePént. 13 Dec. - 19:56

Jó, azért abban igaza van, hogy még ha nem is beszélek túl sokat, de legalább illene rá néznem, ahogy apu is mondta. Mindig nézzek a másik szemébe! Egyszerűen csak nem értem, hogy miért kérdezget ennyire. Hiszen nem ismer, neki teljesen érdektelennek kéne lennie azt illetően, hogy mi van velem. legalábbis eddig nem nagyon volt rá példa, hogy az emberek másmilyenek lennének egymással szemben. Apu azt mondta, vannak emberek, akiket nehezebb megérteni másoknál. Azt hiszem, én is ilyen vagyok. Nehezen kezdek el beszélgetni csak úgy valakivel, mert nem igazán bízom meg benne. Ahogy benne sem tudom, hogy bízhatok-e egyáltalán. Apu szerint nyitottnak kell lennünk mások felé, viszont őróla semmit sem tudok, és azért egy idegenben elég nehéz megbízni. Azért látszik rajta, hogy nem igazán erre a válaszra számított, amit adtam neki, viszont most már végig a szemébe nézek, hogy lássa, figyelek rá, még a tollat is leraktam a kezemből.
- Nem tudhattad. - mondom egyszerűen, halk hangon, mintha csak valami egyszerű dologra próbáltam volna reagálni, pedig ez egy olyan téma a számomra, ami cseppet se tartozik az egyszerű témakörök közé. Még apuval is csak ritkán beszéltünk anyuról, és akkor is többek között olyankor került szóba, mikor nem tudtam elaludni, és megkértem, hogy meséljen róla. Mindig elmondta, mennyire szép volt, és nagyon várta a jöttömet. Ettől viszont csak jobban elszomorodom. Ha tudta volna, vagy legalább sejtette volna, mi fog történni, szerintem nem várt volna annyira. Sőt, egyáltalán. Kétlem, hogy akkor valaha is úgy gondolt volna rám, mint ahogy azt apu mesélte nekem. Szerintem akkor is meggondolta volna, hogy várjon-e, hogy ha látta volna előre, hogy egy szörny fog megszületni. A következő kérdésére viszont már nem tudok olyan könnyen felelni. Már csak azért sem, mert ez is olyasvalami, amiről nem könnyű beszélni. Még le is szegem a fejem, mert nem tudom, mennyit árulhatok el neki, de végül is úgy döntök, az igazság mellett maradok. Apu azt mondta nincs rosszabb dolog a hazugságoknál, mert azok mérgezik az embert. Remélem, ha el is mondom neki, nem akar majd mindjárt visszavinni oda. Végül újra felnézve rá, válaszolok.
- Eljöttem az árvaházból. Nem bírtam ott maradni, mert... - itt elakad a hangom, és megint elkapom a fejem. Nem szoktam hozzá, hogy ennyit beszélgetek valakivel. Utoljára apuval beszéltem ennyit, még bent az árvaházban sem húztak ki belőlem ennyi szót.
- Másképp néztek rám. Féltek. - más is vagyok, de erre már nem térek ki, csak megint arra leszek figyelmes, hogy csípni kezd a szemem, úgyhogy megint félrenézek. Aztán végül is lassan elindulok, és kezdek is megnyugodni, azonban ez nem tart olyan sokáig, mint szeretném. Nem szólok semmit, hogy utánam jön, viszont az meglep, ami ezután történik. Már nem tudom elkapni előle a kezemet, és így azt sem tudom megakadályozni, hogy meglássam ezeket a képeket, ahogy később a bácsi érintését sem tudom már kikerülni. Az ő szemében is azt látom, mint az árvaházi nevelőnőjében. Szörnyetegnek néz. Nem érti, hogy ez hogyan lehetséges. Az ő szeméből is záporozni kezdenek a könnyek. Zokogva szalad el, mint akinek az egyetlen célja az lenne, hogy csak távol kerüljön tőlem. Bár ez érthető. Ledöbbenve állok egy helyben, és megmozdulni sem tudok. A fejfájás megint rám tör, és kezd egyre rosszabb lenni, de azért hallom a nekem címzett kérdést.
- Bocsánat! Nem... nem akartam rosszat... - nézek rá, a fájdalomtól könnyes szemekkel. A fejfájás egyre rosszabb, de csak erősen megdörzsölöm a szememet. Nem hagyom a könnynek, hogy utat törjön. Ezt utoljára akkor engedtem csak, mikor apa elvitt az árvaházba. Kérdésére, hogy én is láttam-e, csak bólintok.
- Mindig ez van, ha megérint valaki. - mondom neki, majd meglepetten, elkerekedett szemekkel figyelem, ahogy megindul felém, és át is megy rajtam. Ez meg hogy lehetséges? Szellem lenne? De apu azt mondta, szellemek nem léteznek. Meg azok átlátszóak, de ő nem az. Mégis, csak úgy átment rajtam és nem is... ezt nem értem.
- Ezt meg hogy csináltad? - kérdezem tőle eltátott szájjal, és csodálattal pislogok rá. Nem hittem volna, hogy valaha is találkozok olyannal, aki szintén tud valamit, amit senki más nem. Szeretnék még valamit mondani, azonban ebben a pillanatban a fejfájás eddigi ismeretlen erővel hasít belém, én pedig felnyögve kapok a fejemhez. A szemeim ismételten bekönnyesedtek, és így csak elmosódott foltokat látok. Végül megrázom a fejem, és újra a szemébe nézek. Próbálok nem törődni a fejfájással.
- Miért mutattad meg? - kérdezem kíváncsian, és most egy halvány mosoly is megjelenik az arcomon, ahogy rá nézek.
Vissza az elejére Go down

Rebeca Hastings
mutant and proud

Rebeca Hastings
független
loneliness is a gun
Play By : ♥ Emma Stone
Hozzászólások száma : 169
Kor : 35



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimePént. 13 Dec. - 18:35

Szó se róla, megkaptam már párszor, hogy sokat beszélek és néha egy kicsit vissza kéne fognom magam, de érdekelt valamikor is mások véleménye? Naná, hogy nem! Szóval most is darálok neki gond nélkül, viszont nem nagyon kapok ám rá érdemi választ, csak vállrántást, meg hallgatást, ami azért egy idő után már kezd kellemetlenné válni számomra. Főleg, hogy közben még ír is, mint aki tényleg egyáltalán nem akar válaszolni, még véletlenül sem. Azért ez egy kicsikét tényleg kiakasztó, és finoman szólva is bántónak érzem ám, így nem csoda, ha végül csak szóvá teszem, hogy vajon miért nem tanította meg senki, hogy normálisabban viszonyuljon másokhoz? Nem hiszem, hogy a fiatal kor mentség lehet, mert akkor mindig minden ezzel indokolható. Attól még egy kicsit lehet rendesebben viselkedni és legalább ránézni a másikra, amikor hozzád beszél, keresni a szemkontaktust, ha netán rászánod magad, hogy válaszolj, vagy valami. De legalábbis nem írogatni közben, mert az tuti, hogy taplóság. A válasza viszont egy pillanatra azért belém folytja a szót, pedig ezt azért igen nehéz elérni. Tényleg ledöbbenek, hogy konkrétan sikerült így beletenyerelni egy kellemetlen témába, és csak pislogok párat, mielőbb megpróbálnék valami választ kinyögni.
- Oh... hát... öhm... bocs. - bököm ki végül. Oké, nem merek ezek után még arra is rákérdezni, hogy pontosan miért, mert elhagyták, vagy mert az anyukája meghalt. Egyik se jó, én csak tudom, hiszen az én szüleim elhagytak, vagy legalábbis anyu tuti, apuról még annyit se tudok, az is lehet, hogy nem is tud róla, hogy van egy lánya, mert anyu eltitkolta, csak megszült, aztán letett az árvaház küszöbére és kész. Fene tudja, hogy jobb lenne-e, ha azt tudnám róla, hogy meghalt, lehet hogy akkor nem lennék valahol mélyen titkon mérges rá, mert most azt hiszem elsősorban ez a helyzet. Nem ismerem, de mégis haragszom rá, hogy csak úgy eldobott magától, ha meghalt volna, akkor legalább sajnálhatnám, hogy elveszítettem, de ez fel sem merül. De épp e miatt nem kérdezgetem, mert egyik se jó érzés, és akkor már ne is kelljen neki ilyesmit felidézni. A következő szavai viszont megadják a választ, hogy a két opció közül melyik a igaz.
- Basszus... tényleg bocs, de akkor miért vagy itt tök egyedül? - igen, ezt tényleg nem vágom. Akkor valami más rokon neveli, de annak se szabadott volna egyedül hagynia a parkban. Vagy akkor... mi a fene a magyarázat? Az fel sem merül bennem hogy egy nyolc éves kölyök meglépett az árvaházból, és kész. Én is jóval idősebb voltam, amikor elhúztam az örökbefogadó szülőktől és akkor se volt kifejezetten könnyű. Nem is tudom, hogy Bastian nélkül hogyan boldogultam volna. Ezen viszont most nincs idő agyalni, mert a kölyök úgy dönt, hogy lelép, amit nem hagyhatok csak úgy, hiszen ez egy park, sötétedik és veszélyes is és... az a pasas nagyon figyel. Igen, sikerül kiszúrni és csak pár pillanatnyi hezitálás kell, hogy felpattanjak és utána menjek. Gyorsan be is érem, de mire hátranézek a fickó már sehol.
- Azt hiszem sietni kéne... - bököm még ki, de a pasas elő is lép a bokrok közül és épp nem úgy fest, mint egy cukros bácsi, vagy aki csak dumálni szeretne. Őszintén szólva meg tudnék lépni egyedül, de vele együtt már kevésbé, az nehezebb lenne, és itt meg mégsem hagyhatom. Szóval automatikusan ragadom meg a kezét, hogy ellépjünk a szakadt mikulás mellett, de... hirtelen nem is értem, hogy mi történik. Olyan élénken villannak be annak a napnak a képei, amit úgy igyekszem elrejteni magamban jó mélyen, mintha most is ott állnék a bankban. Szó szerint remeg a szám, ahogy végignézem a gyorsított mozit, és esélyes, hogy konkrétan görcsösen szorítom a kölyök kezét a vége felé. Csak akkor eszmélek fel, amikor egy erősebb mozdulattal igyekszik elrántani tőlem a karját. De még így is le vagyok fagyva teljesen, és csak akkor fogom fel, hogy könny mossa az arcomat, amikor a kezemet automatikusan emelem fel, hogy letöröljem. A többi elég homályosan érzékelhető most nekem, hogy a fickó elrohan, a tetejében mintha... sírna? Kell pár pillanat mire sikerül annyira összeszednem magam, hogy a szememet újra és újra megtörölve nézzek oldalra a kis srácra. Az istennek se akar elmúlni a sírás, de legalább most nem olyan zokogás, mint akkor, amikor mindez megtörtént. Ha nem találkoztam volna még Jamesszel, akkor azt hiszem most sokkal nagyobb lenne a döbbenetem, de így csak a sokk marad.
- Ezt te csináltad igaz? Te is láttad? - hülye kérdés, naná, hogy látta, hiszen úgy le van fagyva, mint annak a rendje. És jó eséllyel a pasasnál is látott valamit. Fogalmam sincs, hogy mit mondhatnék neki, sőt ez most azon ritka pillanatok egyike, hogy képtelen vagyok bármit is mondani, egyszerűen nem megy. Ezért végül csak nagy levegőt veszek, hiszen jó lenne első körben teljesen megnyugodni. Igyekszem kizárni a régi emlékeket, végül egy lendületes lépéssel indulok meg felé. Ha eléggé le van még fagyva, akkor nem fog elhátrálni, főleg mert erre nem nagyon számíthat. Egyszerűen csak át megyek rajta, nagyjából mint egy szellem, csak nincs semmiféle utóhatás, mint a filmeken, és nem vagyok áttetsző sem, meg semmi. Aztán csak megfordulok és várom, hogy ő is hasonlóképpen tegyen. Bár a tőlem jól megszokott lazaság még most sem tér vissza, mint ahogy a mosoly sem az arcomra, csak figyelem, hogy mit reagál.
Vissza az elejére Go down

Conner Jeremiah Slane
mutant and proud

Conner Jeremiah Slane
független
loneliness is a gun
Play By : Conner Jeremiah Slane
Hozzászólások száma : 16
Kor : 46



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimePént. 13 Dec. - 14:43

Az már több, mint biztos, hogy akárki is legyen ő, a beszélgetés lehet az egyik lételeme, mert láthatóan még hallgatásom se töri le annyira, hogy ne próbálkozzon tovább. Kicsit azért még el is mosolyodom azon, hogy mennyire el akarta küldeni azt a srácot, most pedig jobbára én lettem neki a hallgatóság. Nem is tudom... az emberi kapcsolatokról nem tudok sokat, de szerintem azzal a fiúval jobban járt volna, mint velem. Úgy értem, az ilyesmi egyáltalán nem nekem való, nem vagyok én túl jó beszélgetőpartner, erre pedig már ő is rájöhetett ennyi idő alatt. Valamiért mégis úgy fest, hogy nem akar csak úgy elmenni, én pedig ettől egyre inkább aggódni kezdek. Mégis az árvaház küldhette? Lehet, hogy felismert, és az az egész korábbi műsor a fiúval csak valami játék volt, hogy visszavihessen? Hát akkor viszont lesz egy kis baj, mert én nem akarok oda visszamenni, és nem hiszem, hogy ő bárhogyan is meg tudna győzni ennek az ellenkezőjéről. A következő megjegyzésére viszont már nem tudok néma maradni. Még csak nem is ismerem őt, miért lett hirtelen olyan nagyon fontos neki, hogy mi van velem? Apán kívül jószerével soha nem érdekelt senkit.
- Nem, nem tanított meg. Nem volt rá alkalma. - mondom neki, most már felnézve a szemébe. Kicsit haragszom, hogy ilyesmivel jön elő, pedig jól tudom, hogy butaság, hiszen nem ismer, így nem is tudhatja, hogy anyu meghalt, mikor megszülettem, de akkor is bánt az amit mondott. Lehet, hogy nem volt mellettem, de ne beszéljen így róla! Mondjuk az igaz, hogy akármennyire csak lehet, igyekszem elkerülni az emberekkel a szemkontaktust. Így vele is. Nem igazán bízom meg senkiben, ez alól ő sem kivétel, hiszen még csak a nevét sem tudom. Úgy fest viszont, hogy a korábbi válaszomat nem nagyon értette, nekem pedig nagyon nem megy most kimondanom azt, hogy meghaltak. Mindig elszomorít ez a kifejezés. Inkább igyekszem arra gondolni, amit apu mesélt anyuról. Hogy ő már egy szép helyről figyel engem, és sosem fog elfelejteni. Így aztán, továbbra is a szemébe nézek, de az én szemeim kellemetlenül csípni kezdenek. Kicsit gyorsabban pislogok, nem akarok itt gyengének látszani.
- Nem. Ők már nem jönnek vissza. Csak... távolról figyelnek. - mondom neki, bár hangom korántsem olyan erős, mint amilyennek szánni szerettem volna. Úgyhogy elkapom a pillantásomat, és inkább gyorsan befejezem, amit még épp le akartam írni. "Egyedül vagyok." Ez lesz végül az utolsó mondat, ami ma a naplómba került, mielőtt becsuknám, és elpakolnék a táskámba. Lassan kezdek megnyugodni, ahogy távolodok a padtól, és a fejfájásom is szépen elmúlik. Utálok betegnek lenni. Pedig mostanában egyre többször érzem magamat furán.
Végül mégis utánam jön. Úgy látszik, elkerülhetetlenül rám ragadt részéről ez a "kölyök" elnevezés, de nem teszem szóvá. Csak csillogó szemeimmel felnézek rá, mikor mellém ér, de semmit sem mondok. "Veszélyes". Apu is használta ezt a szót. Emlékszem, az egyik barátjával beszélgetett, aki átjött hozzá Karácsonykor. Még meg is kérdeztem tőle, mit jelent ez a szó. Apu barátja csak annyit mondott: "A világban sok veszélyes dolog van. Jobb őket elkerülni." Nem értettem igazán a dolgot, de apu azt mondta, ne is beszéljünk erről többet. Végül megtorpanok, mikor a bácsi kilép elénk az útra. Mégis sok minden történik egyszerre. Megérzem a nő kezét az enyémen, és abban a pillanatban egy kép villan fel előttem. Őt látom, nagyon sír. A könnyek hosszú csíkokban szánkóznak le az arcán. Egy bácsi fekszik a földön. Megsebesült. Nincs túl jól, a ruháját lassan átáztatja valami vörös folyadék. Vér. De nagyon sok vér. Én csak akkor láttam a véremet, mikor egyszer elestem otthon játék közben, és felhorzsoltam a térdemet. Valamiért érzem, hogy a bácsival is az lett, mint apuval. De a képsor itt véget ér. Elkapom a kezemet, bűntudatom van, hogy láttam ezt. Mint mindig, amikor ez történik.
A következő pillanatban viszont már egy sokkal erősebb szorítást érzek, ezúttal a vállamon. Aztán jön az újabb kép. Egy csukott ajtó, egy kisfiú áll előtte, bentről zajok szűrődnek ki. Veszekedés. Egy nő nagyon sír. Üvöltést hallok, majd valami csattan. A nő sikít egyet. A kisfiú megindul az ajtó felé, de az kicsapódik. Egy magas férfi lép ki rajta, és vörös arccal a fiú felé indul. Még látom, ahogy keze lendül felé, mielőtt a kép véget érne. A bácsi leveszi kezét a vállamról, és zokogva futni kezd, a másik irányba. Én pedig csak tovább állok ott. Teljesen lefagytam. Kezemmel a homlokomhoz nyúlok, kezd megint borzasztóan fájni a fejem.
Vissza az elejére Go down

Rebeca Hastings
mutant and proud

Rebeca Hastings
független
loneliness is a gun
Play By : ♥ Emma Stone
Hozzászólások száma : 169
Kor : 35



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimePént. 13 Dec. - 14:04

Nekem mondjuk soha sem jelentett gondot idegenekkel leállni beszélni, csak tudják, hogy amikor azt mondom, hogy ennyi elég volt, akkor értelmezzék azt a bizonyos nemet és szépen húzzanak el a fenébe. Ennyi a lényeg, ami most pl. a szöszinek se sikerült és persze vannak balul sikerült esetek, de azért ez sem riasztott még el attól, hogy gond nélkül leálljak valakivel trécselni, akit nem is ismerek még akkor is, ha határozottan nehéz eset az illető, mint most a kiskölyök, mert lássuk be, hogy bőbeszédűnek nem mondhatnám. Egy árva kukkot se válaszol a darálásomra, de legalább a szöszit elijesztette, aki végre tovább áll, amiért így is elég hálás vagyok, hogy ne vegyem zokon a hallgatást. Azért remélem, hogy nem néz valami veszélyes alaknak, mert hát egyébként szerintem nehéz lenne kinézni belőlem, hogy bárkinek is ártanék. Habár persze az is igaz, hogy akkor lehet a legnagyobbat pofára esni, ha azt hiszed a külső mindent elárul. Az is lehet, hogy a kisfiú álca az átverés és kiderül, hogy amúgy ő a parki rém, aki fél óra múlva már késsel akar majd felszabdalni... vagy túl élénk lenne a fantáziám?
Maradjunk a jelenlegi helyzetnél. Még a kérdéseimre sem válaszol, pedig az azért feltűnik, hogy itt van tök egyedül egy parkban és úgy fest, mintha nem is várna senkit. Elég fiatal lehet, és valahogy nem érzem ezt helyénvalónak, még ha többnyire nem is nagyon foglalkozom másokkal. Lassan elkezd majd sötétedni és... tényleg haza kéne mennie. Most akkor kísérjem el, vagy mi a szösz? Végülis ő segített nekem, nem lenne fair, ha aztán meg csak itt hagynám, hátha megtalálja valami darabolós gyilkos. Miért jutnak eszembe folyton gyilkosok? Azt hiszem ez egy ilyen nap, vagy talán csak a kihalt park teszi. Viszont végre egy mondatattal megfogom!
- A mamád nem tanított rá, hogy ha beszélnek hozzád, akkor illik tartani a szemkontaktust? - jegyzem azért megy egy picit morgósan, mert hát na... én is jártatom a számat, ő meg csak folyamatosan körmöl abba a füzetbe, mintha az lenne életében a legfontosabb. Még jó, hogy nem vagyok olyan szenyó típus, hogy kikapjam a kezéből és beleolvassak, ha már ennyire nem figyelt rám. Viszont azért nagy nehezen legalább hellyel- közzel válaszol, bár az nem derül ki tovább sem, hogy hány éves. Szóval el nem tévedt, a szülei pedig... messze vannak? Ez meg mi a frászt akar jelenteni?
- Mi az, hogy messze vannak? Elutaztak és egyedül hagytak pár napra? De ahhoz még baromi fiatal vagy nem? - ráncolom kissé a homlokom és tényleg nem esik le a nyilvánvaló tény, hogy ez az egyszerűbb megfogalmazása annak, hogy a szülei már nincsenek az élők sorában. Viszont az akkor is fura, hogy egyedül van itt, mert akkor elvileg árvaházban kéne lennie, mint ahogy ez velem is volt, bár mondjuk én nem emlékszem rá és baromi rövid ideig is tartott a dolog amikor még az öt kilót is alig értem el, szóval az már jó régen volt. Bár azóta se gyúrtam rá sokat a növekedésre, most is simán eladhatnám magam akár 17-nek is. Az viszont mégis csak zavar, hogy feláll és menni készül. Nem is tudom, hogy miért, egyszerűen csak ez egy park az isten szerelmére, és nem kéne egy kis kölyöknek egyedül mászkálnia. Bizonytalanul nézek utána, és automatikusan körbe is pásztázom a környéket. Nincs messze a park kijárata, de... na jól van, felpattanok azonnal, amikor meglátom a fickót. Nem valami bizalomgerjesztő, ahogy figyel, meg úgy ám blokk a külseje se megnyerő.
- Várj már kölyök! Nem mászkálhatsz egyedül ilyenkor, ez... veszélyes. - gyors léptekkel érem utol és időnként még hátra is nézek, hogy a pasas megmoccant-e. Fene tudja, hogy mi lenne a jobb, ha látnám, hogy követ, vagy ami most van, hogy... nem látom. Francba! Ha legalább egy fél fejjel magasabb lennék, akkor látszana rajtam, hogy nem éri meg csak úgy kikezdeni velem, de ez nincs meg. Egyedül meg tudok lépni gond nélkül, de nem hagyhatom itt a kis srácot. Egy pasit itt hagynék, de egy gyereket még én sem.
- Szerintem egy kicsit siethet... - nagyjából itt akadok el a mondatban, amikor a pasas kilép elénk az útra. Szakadt, szakállas is, finoman szólva is szakadt hatást kel és az végképp nem tetszik, ahogy minket méreget. Kissé megköszörülöm a torkomat, és csak villantok rá egy mosolyt, és ráfogva szépen Conner kezére megpróbálom szimplán kikerülni. Lehetőség szerint a saját oldalamról, mert ha netán utánam is akarna kapni, akkor simán átsiklik majd rajtam a keze. Ez nem jelent problémát, és a meglepetéstől, ha szépen leesik az álla, lefagy, és hagy minket a fenébe. Ez ennyire egyszerűen kell, hogy működjön, aztán már csak gyors léptekkel, vagy futva el kell érni az utcát.
Vissza az elejére Go down

Conner Jeremiah Slane
mutant and proud

Conner Jeremiah Slane
független
loneliness is a gun
Play By : Conner Jeremiah Slane
Hozzászólások száma : 16
Kor : 46



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeCsüt. 12 Dec. - 22:24

Fura... általában nem szokásom idegenekkel leállni csak így. Mármint, semmit nem tudok róla, ahogy ő se tud rólam, még a nevemet se. Jó, a zöldséges bácsival is beszélgetek, de csak néha, és akkor is azért, mert mindig ad aztán narancsot vagy valamit. Erről jut eszembe, hogy már megint nem ettem egy ideje, és kezdek is kicsit éhes lenni, de most ezzel nem igazán törődöm. A férfi elég csalódottnak tűnik, ahogy meghallja a "nővérkém" felé intézett szavakat, mintha csak arra számított volna titkon, hogy mégis van még ideje beszélgetni vele. Nem igazán értem az embereket. De talán csak én vagyok túl furcsa. Én annak örülök, amikor senkivel sem kell beszélnem, ő viszont láthatóan bármit megtenne azért, hogy kapjon még legalább néhány percet. Apu mesélt az ilyen dolgokról. Hogy az emberek beszélgetnek, megismerik egymást, megkedvelik egymást, olykor pedig halálukig szeretik a másikat. De én ezt mindig csak valamiféle mesének tartottam, olyanfélének, amiket apu mindig lefekvés előtt olvasott nekem. Ahol a herceg csókjától támad csak fel a hercegnő, hogy aztán a szerelmesek boldogan éljenek, míg meg nem halnak. De csak a mesékben élnek boldogan a karakterek, míg meg nem halnak. Ha mindez igaz lenne, még apu is élne, én pedig nem töltenék minden egyes délutánt azzal, hogy idekint járkálok, mert megnyugtat a friss levegő.
Mostanában ráadásul egyre gyakrabban tör rám az, hogy hihetetlen módon fázom, és mindenem szörnyen fájni kezd. Lehet, hogy kezdek megbetegedni. Talán valami vastagabb holmi is elkélne, de csak ezt volt időm magammal hozni az árvaházból. Még annak is örülök, amim egyáltalán van. Viszont a lebetegedés most egyáltalán nem jönne jól. Még ételt is nehezen tudok szerezni, gyógyszert pedig egyenesen lehetetlen lenne. Apu persze tudná, mit kéne tenni, de ő most nincs, én pedig nem tudom, mitévő legyek. Minden annyira zűrzavaros, amióta ő nincs. Mikor még mellettem volt, minden egyszerűnek tűnt. Mostanra viszont az egész világ inkább tűnik egy óriási káosznak, amiben bármelyik másodpercben elveszhetek, semmint egy rendezett helynek. A mosolyára csak halvány félmosollyal reagálok, majd leszegem a fejem, és naplóm lapjaira pillantok, amíg ő megpróbálja elküldeni a férfit. Újra írni kezdek, és csak ekkor döbbenek rá... nem láttam meg a nő emlékét. Pedig hozzám ért, meg kellett volna jelennie a képeknek a fejemben, ahogy szoktak. . Vagy talán ezzel a rosszulléttel lenne összefüggésben? Merthogy a fejem megint hasogatni kezd. Nagyon. De ennek igyekszem nem jelét mutatni, és inkább tovább körmölök. Még akkor sem nézek fel, mikor elég gyors sebességgel, de újra hozzám kezd a nő beszélni. Kérdésére pedig csak megrántom a vállamat. Én nem értem az embereket, honnan kéne tudnom erre a választ? Amúgy sem értem, miért engem kérdez. Az viszont már biztos, hogy beszélni azt szeret. Még arra sem reagálok, amikor arról kérdez, hány éves vagyok. Miért számítana neki a korom? Akkor se tudja, ki vagyok. Nem ismer. Következő kérdéseire viszont megállok az írásban, és felnézek rá. Nem szólok semmit. Csak fürkészem, hosszan. Mintha csak arra keresném a választ, hogy megbízható-e. De ha úgy vesszük, mivel nem ismer, lényegtelen, hogy hazudok-e neki vagy sem. Így inkább az igazságnál maradok. Legalábbis, egy részénél.
- Ők... messze vannak. De nem. Nem tévedtem el. - halkan szólalok meg, mintha magam sem lennék biztos abban, amit mondok, vagy csak attól tartanék, hogy elmehet a hangom. De azért elég hangerővel beszéltem ahhoz, hogy ő hallja a szavaimat. Aztán, amint választ adtam neki, még befejeztem a mondatot, amit elkezdtem írni, aztán elraktam naplómat és tollamat a táskámba, majd lecsusszantam a padról, felvettem hátamra a táskát, és indulni készültem. Nem tudom, úgy éreztem, mintha mondanom kéne valamit, de ugyanakkor egyetlen porcikám sem kívánta, hogy most megszólaljak. Egyre furcsábban kezdtem érezni magam. Megint kezdődik. Jobb lesz mennem.
- Viszlát! - köszönök el tőle, majd pulcsim zsebeibe mélyesztem kezeim, és elindulok kifelé. Nem törődök azzal, hogy egy fura, szakadt ruhás bácsi a távolból figyel, csak szokványos lépteimmel kezdtem távolodni a padtól.
Vissza az elejére Go down

Rebeca Hastings
mutant and proud

Rebeca Hastings
független
loneliness is a gun
Play By : ♥ Emma Stone
Hozzászólások száma : 169
Kor : 35



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeCsüt. 12 Dec. - 21:22

Tényleg nem értem, hogy mit nem lehet azon érteni, hogy nem. Máshogy nem tudom neki megfogalmazni, hogy hagyjon békén... szálljon le rólam... kotródjon. Pedig igazán határozottan beszélek, de mégis képtelen felfogni, amit mondok neki. Nem akarok én semmit a szöszitől, semmi közöm hozzá, nem fogok vele elmenni inni, sőt még csak beszélgetni sem szeretnék tovább. Egyszerűen csak visszamennék a motelbe és kész, miután sikerült lenyúlni a boltból azt, amit akartam. Nem volt gond, csak a pénztáros figyelt időnként túlságosan és ehhez kellett ez a srác elterelésnek. Hogy úgy tűnjön, mintha vele jöttem volna, nem pedig mondjuk csak úgy magamban. Más valakivel együtt sosem feltűnő, vagy legalábbis kevésbé. Ezért volt jó, amikor még Bastiannel mentem mindenhová, ketten tök jól megtudunk oldani mindent, de ez már rég volt, néha már abban sem vagyok biztos, hogy igaz volt-e, pedig igen. Időnként még álmaimban felbukkannak azok a képek, a vér, és a könnyeim, és az ő szavai, hogy nem szabad meghúznom a ravaszt, hogy nem vehetek az ő életéért el egy másikat is. Pedig az a zsaru megérdemelte volna! Nem kellett volna megölnie, nem szabad ilyet tenni csak úgy mással. Kioltani az életét... csoda, ha azóta is gyűlölöm a rendőröket? Egy férfi miatt az összeset. Általánosítás lenne? Persze, hogy az, de nem érdekel.
Most viszont az a lényeg, hogy le kell koptatnom ezt a fickót, vagy srácot. Fogalmam sincs hány éves lehet, de szerintem elég fiatal. A mentsváramat pedig végül csak sikerül kiszúrni. A kis srác a padon, egyedül. Az lesz a ciki, ha hirtelen feltűnik valamelyik szülője, mert akkor kapok majd a pofámra, hogy minek ölelgetem itt. A végén még kikiáltanak valami pedofil perszónának. Mindegy, csak akkor tegyék, ha a szöszi már elhúzott végre. Őszintén remélem, hogy a kölyök veszi a lapot, vagy legalább nem nyikkan meg. Már az is elég, ha csak itt marad csendben és nem fut el, vagy kezd ellenkezni, hogy még csak nem is látott soha. Próbálok neki jelezni, és a tekintetemmel súgni, hogy segítsen, és úgy fest hogy érti. Hálásan elmosolyodom, amikor megszólal, és csak akkor váltok megint komolyra, amikor visszanézek a szöszire.
- Na vágod már? Haza kell mennünk és ha nem kopsz le végre, akkor felhívom az apánkat, hogy zaklatsz. Szóval tűnés! - még a kezemmel is hessegetni kezdem kicsit, hogy vegye már a lapot és moccanjon meg. Végre csak megtörténik. Morog valamit az orra alatt, és szerencsére talán valami köszönés után hátraarcot vág. Hál' isten, hogy nem kéri el a számom. Bár megadhatnék neki valami kamu vonalas számot, de könnyebb mindkettőnknek ha ezt nem kell megtenni. Megvárom azért amíg tisztes távolságba ér, és csak akkor pillantok le a kis srácra, és persze le is veszem róla a kezem.
- Kösz! Baromi hálás vagyok, el se tudom mondani! Az istennek se volt képes az a srác lekopni, pedig már elmondtam neki mindenféle módon, hogy húzzon el. De most komolyan, szerinted abból, hogy nem mit nem lehet érteni elsőre? - darálom el neki nagy hirtelenséggel, aztán el is mosolyodom, mert hát lehet, hogy egy kicsit túlzásba vittem, hiszen azt se tudja, hogy miről van szó. Már majdnem fel is pattanok, amikor a szöszi feje végleg eltűnik a távolban, amikor leesik, hogy nem jött egy szülő sem, és egy a kölyök itt ül egyedül egy parkban és ez... csak nekem fura? Létezik, hogy tényleg vár valakire? Azért vannak ám kellemetlen emberek ilyen helyeken és nem valami biztonságos az egész, és... én miért aggódom e miatt?
- Te kölyök hány éves vagy? És hol vannak a szüleid? Eltévedtél? - ez az eshetőség a legreálisabb azt hiszem. Lehet, hogy itt volt a szüleivel a parkban, aztán elkeveredett és akkor már tuti, hogy keresik, csak túl nagy a terület ahhoz, hogy át tudják fésülni rendesen... vagy fogalmam sincs. Tényleg nem normális dolog, hogy tök egyedül van itt egy ekkora gyerek, mert mennyi lehet, tíz? Nem vagyok tökéletes kormeghatározásban, se a tudás szint, de a magasság alapján. Mondhatnám, hogy dunsztom sincs a kölykökről, sosem volt kisebb testvérem és elég hamar leléptem otthonról, hogy ne kelljen mindenféle rokon gyerekekkel hokiznom.
Vissza az elejére Go down

Conner Jeremiah Slane
mutant and proud

Conner Jeremiah Slane
független
loneliness is a gun
Play By : Conner Jeremiah Slane
Hozzászólások száma : 16
Kor : 46



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeCsüt. 12 Dec. - 20:43

Az idő kivételesen nem volt olyan hűvös, így azonnal elkezdtem írogatni a naplómat, egy újabb lapot kezdve, hogy megtöltsem őket a gondolataimmal. Persze közben el-elhaladtak az emberek, néhányan még egy-egy különös pillantást is vetettek rám, nyilván nem értették, hogy mit keresek ott kint egy padon teljesen egyedül, de én minderre ügyet sem vetve írtam tovább a szavaimat, egyiket a másik után. Csak néha pillantottam fel, hogy gyorsan körbenézzek, megakad a pillantásom a fákon, ahogyan a szél az utolsó leveleket is lefújja az ágairól.
Így kénytelen voltam viszonozni az elhaladó idegenek pillantásait, de legtöbben azonnal el is fordították a fejüket, egy idősebb nő pedig csak elmosolyodott, mielőtt továbbment volna. Nem nézelődtem sokáig, inkább csak visszatértem a naplómhoz. Éppen apáról írtam. Arról, hogy mennyire hiányzik... már megint. Tudom, ez semmiben sem fog segíteni, és jó lenne, ha nem mindig minden sorban hoznám ezt vissza, néha mégis úgy érzem, ez az egyetlen, ami segít. Ugyanakkor pedig ezzel egy időben néha azt kívánom, bár történne valami, és csak felejtenék. Eltűnne minden emlék, ami most fájdalmas képként él a fejemben, és ami minden egyes álmomban újra és újra előtör.
Gondolataimból aztán az egyik közeledő nő szavai zökkentenek ki: "... szóval az öcsémmel találkozom itt, és..." - ajjaj, ez nem jó. Legalábbis valamiért elfog egy olyan kellemetlen érzés, hogy, bár fogalmam sincs, miért, de ez a szóban forgó "öcsi" én volnék, legalábbis nem láttam más gyereket a parkban, amikor legutóbb felpillantottam. Gyanúm pedig beigazolódni látszik, amikor leül mellém, kezét pedig megérzem a vállamon. Mivel figyelmemet nem kerülte el a mögötte lépkedő férfi, végül nem is volt olyan nehéz kitalálni, hogy öcsi szóval álcázva, de mentőövnek lettem használva. Emlékszem, apa a hasonló szituációkban mondta azt, hogy hajlamos megfeledkezni róla, hogy gyorsabban tanulok az átlagnál. Mivel a nő nem tűnik olyannak, aki rosszat akarna, nem gondolom azt sem, hogy az árvaház küldte volna, segíthetek neki... azt hiszem. Így végül is rá sem nézve egy halvány mosollyal az arcomon nekidőlök picit az oldalának, továbbra is naplómba pillantva.
- Késtél... - szólalok meg. Csak ilyenkor jövök rá, hogy fogalmam sincs, mikor beszéltem utoljára. - Azt mondtad, maximum öt perc. - mondom kissé szomorkás, és csalódott hangon. Nem is bizonyul nehéznek elővenni ezeket az érzéseket, szinte minden nap érzem ezeket. Hogy kicsit segítsek a hatáson, még fel is nézek rá. Más gyerek valószínűleg teljesen másképp reagált volna, de ők valószínűleg nem olyan szörnyfélék, mint én.
Vissza az elejére Go down

Rebeca Hastings
mutant and proud

Rebeca Hastings
független
loneliness is a gun
Play By : ♥ Emma Stone
Hozzászólások száma : 169
Kor : 35



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeCsüt. 12 Dec. - 20:14

- Figyelj, mondtam, hogy nem érek rá, dolgom van és eszem ágában sincs meginni veled egy italt. Miért nem érthető ez? - magyarázom tovább a nyomomban lépkedő srácnak. Az oké, hogy egy kicsit dumáltam vele a közértben, mert szükség volt egy kis figyelemelterelésre, de... ennyi. Ezt tényleg nem értem, miért is nem lehet felfogni. Nem akarok tőle semmit, nekem... túl szőke. Nem bukom kifejezetten az ilyen alakokra, meg hát eleve eléggé kis cukinak tűnik és a cukikat nem szívesen küldöm padlóra. Szóval eszem ágában sincs meginni vele egy italt, vagy bármi hasonlót egy közeli bárban, hogy aztán kérdezgessen, meg azt higgye, hogy majd felhívom, vagy mit tudom én, hiszen eszem ágában sincs.
- De hát olyan jól megértettük egymást... - erre már csak komolyan a szememet forgatom. Hogy a fenébe értettük volna meg egymást, amikor kb. három mondatot beszélgettünk? Nem létezik, hogy tényleg valami kis nyomiba futottam bele, aki azért, mert szóba elegyedtem vele máris rám van kattanva. Egyébként is, szerintem jóval fiatalabb nálam, még abban sem vagyok biztos, hogy elérte már a húszat. Valószínűleg a magasságom, vagyis az alacsonyságom miatt gondolja, hogy én nem vagyok annyi, amennyi, pedig már azért jó idő eltelt azóta, hogy tini voltam.
- Figyelj, pár mondatot beszéltünk és én nem érek rá épp a... - kapkodom kissé a fejem, hogy találjak valami remek választ, hogy miért is koptatom le, de még mindig nincs ötletem, csak amikor végre beljebb érünk a parkban és kiszúrom a kis srácot a padon. Hamar bevillan a nagy lehetőség, bár kérdés, hogy le tudja-e majd reagálni a dolgot. - ... szóval az öcsémmel találkozom itt, és haza kell vinnem nem sokára, mert különben a szüleink totál kiakadnak. - darálom el gyorsan a reflexből jött hazugságot. Mindig is jó voltam ebben, szóval most se gondolom, hogy átlátszó lenne a dolog. Sőt a mondatom utolsó pár szavánál már le is ülök Conner mellé, és még lazán át is karolom a vállánál. Remélem, hogy maximum csak befagy és nagyokat pislog majd, nem pedig felugrik és pánikszerűen elrohan. A legjobb lenne, ha egy kicsit besegítene, ezért amikor rá pillantok elég erősen látszik a szememben valamiféle "Segíts!", bár eléggé kölyök még, fene tudja, hogy ért-e az efféle jelekből.
Vissza az elejére Go down

Conner Jeremiah Slane
mutant and proud

Conner Jeremiah Slane
független
loneliness is a gun
Play By : Conner Jeremiah Slane
Hozzászólások száma : 16
Kor : 46



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeCsüt. 12 Dec. - 14:12


To: Rebeca

Megint csak lejöttem az utcára. Apa nélkül nem tudok hosszabb ideig a lakásban maradni, valamiért folyton úgy érzem magam, mint akit bezártak oda. Mindig tartok attól, hogy bármikor kopoghatnak, hogy értem jöttek. Biztos, hogy keresnek, talán csak pont akkor jönnek mindig a lakáshoz, amikor eljövök onnan? Szerencsére eddig viszont senki nem talált meg. Nem akarom, hogy elvigyenek magukkal. Nem akarok az árvaházba sem visszamenni. Eleget voltam ott, és nem is tartoztam oda igazán. Úgyis más vagyok, mint a többiek, akkor meg minek legyek ott velük? Nem akarom, hogy féljenek tőlem, pedig tudom, hogy csak ez lenne, ha visszamennék.
"Szörnyeteg". Még mindig eszembe jut néha ez a szó. Olykor, mikor elalszom, álmomban elő jön. Újra és újra. Látom annak a férfinak az arcát, aki el akart kapni a sikátorban, és látom az emlékét is, ami előjött belőle, amikor megérintett. Láttam, ahogy ütötték folyamatosan, és a félelmet is a szemében, amivel utána rám nézett. Szörny volnék? Már magam se igazán tudom. A könyvek főszereplőinél sokszor előfordul, hogy nem tudják eldönteni magukról, vajon jó-e vagy rossz, amik valójában, és azt kívánom, bárcsak én is választ kaphatnék valahonnan, mint azok a szereplők a könyvekben.
Talán ezért is jöttem ide. Itt olyan békés minden. Mindig, ha csak kívülről látom is ezt a helyet, megnyugszom. Apuval sokszor jöttünk ide, és talán ezért is hat rám olyan megnyugtatóan. Az egyik padra leülve előveszem táskámból már lassan elnyűtt külsejű naplómat, amit azóta használok, hogy apu elkezdett benne írni tanítani. Azóta ezek a lapok gondolataim őrzői. Gondolatoké, melyek nem hagyják el számat soha.
Vissza az elejére Go down

Calla Rousso
mutant and proud

Calla Rousso
Diák
power to the future
Play By : Lindsay Hansen
Hozzászólások száma : 34
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeHétf. 11 Nov. - 17:11


Calla & Shelton



- Mi? – nézek fel rá, majd szám elé kapom a kezemet. – Jaj, bocsánat! Most tönkretettem a pillanatot. Sajnálom. Tényleg. – és szégyen, nem szégyen közel állok ahhoz, hogy elsírjam magamat. Tudom, milyen rossz érzés lehet egy tökéletes kép elvesztése. Olyan, mint amikor az iskolában eszedbe jut egy nagyon jó történet, igyekszel egésznap a fejedben tartani, majd mire eljutsz odáig, hogy leírd, elfelejtem. Általában ilyenkor sírni kezdek, és csak bámulom magam előtt a papírt és várok. Várok hátha visszatért a gondolat foszlány. Reménykedés és ez a reménykedés a végén fájóan földbe döngöl. – Tudod mit? Hagyjuk a francba. Nyugodtan lefotózhatsz, amikor csak akarsz, de azért nem mutasd meg a képeket sok embernek. – sőt, ha lehet inkább senkinek! De persze nem mondom ki hangosan, hiszen az ő képei. Azt csinál velük, amit csak akar.
- Igazad van. Nem kell mindenkinek ilyen egyoldalúan hozzá állni a dologhoz, de ők ketten ugyanezt csinálják, csak a másik szemszögből! És ez engem idegesít. Nem azzal van bajom, hogy álmodoznak. Én is szoktam. Sőt! Többet is, mint ők. De közben tudom, hogy mi a valóság. Hogy nem minden móka és kacagás és nem mindenki él úgy, mint mi. Egyszerűen, csak zavar, hogy nem beszélhetek velük semmiről, mert soha nem adnak rendes választ! Mindig félbehagyják, a mondatot vagy el kezdenek mást csinálni. Soha nem képesek végig hallgatni sem! –beletúrok az indulatos beszédem közben előre esett hajamba és sóhajtva behunyom a szememet.
Bocsi még egyszer. Most már tényleg leszállok a szülő témáról. Kezd egy kicsit sok lenni. – veszek egy mély levegőt és elmosolyodok. Ahogy kinyitom a szememet és meglátom még szélesebb lesz arcom vidám görbe vonala.
- Én is szeretem az őszt. Lehet, hogy az idő nem meleg. De ez a sok narancs, sárga, barna és a megbúvó zöld árnyalatok nagyon meleg és otthonos összhatást kölcsönöznek a világnak. – ecsetelem saját véleményemet az évszakról, miközben a tájat, azaz a fákat fixírozom. – Igen azért pár fokkal lehetne több, de szerintem megéri. Amúgy is bármennyire nem szeretem a hideget ellene könnyebb védekezni, mint a meleg ellen. – vonok vállat, és ha már itt tartunk, felhúzom a vállamról lecsúszó ejtett nyakú, kötött pulcsimat minekután majdhogynem reszkettem már a bőrömet érő hidegtől.
- Nem igazán. – megrázom fejemet és a távolba meredek. Már nem a fákat látom, hanem köveket, tógát viselő és bort vedelő embereket. Érzem a szőlő savanykás illatát, a nap melegét. Hallom a zajt, az éneket, a nevetést és újra otthon érzem magam. Otthon Görögországban, Dionüszosz ünnepén. Az a nap az utolsó emlékem hazámról.
- De a közelben lakom. Pontosan New Haven-ben. – mesélem el. – Csak az őszi szünetre jöttünk, de szerintem sokszor fogunk még jönni. Szép hely. – beszéd közben összefogom a hajamat, már nagyon zavart, hogy folyamatosan az arcomba fújta a szél.
- Amúgy mindenki bentlakásos suliba járt itt? – kérdem nevetve. – Eddig rajtad kívül két korombelivel találkoztam és az egyikőjük is bentlakásosba jár. Kicsit fura. – gondolkozok el hangosan. – Gondolom nincs itt olyan sok suli. Szóval lehet, hogy ismered is. Tényleg ilyen jó ez az iskola? – persze költői kérdésnek szántam, de simán lehetne nem annak venni. Szeretek hangosan elmélkedni és már meg szoktam, hogy az emberek gyakran beleszólnak a gondolatmeneteimben. Úgyhogy már nem is zavartatom magamat emiatt.
Vissza az elejére Go down

Shelton Davies
mutant and proud

Shelton Davies
Diák
power to the future
Play By : Shelton Davies
Hozzászólások száma : 28
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeSzomb. 2 Nov. - 12:54


Calla & Shelton

- Nem elvesztegetett, hiszen mondtam az előbb is… akartam azt a képet… Rólad! – mondom, majd kisfiús zavaromat leplezve a géppel kezdek babrálni. Pulcsim ujját kicsit kintebb húzom, majd lágyan letörölgetem az objektívet, mintha csak ebben a pár percben millió por lepte volna el. Mondjuk, nem mintha a gép a szerelmem lenne… Nem vagyok megszállott, még csak művésznek, vagy fotósnak sem mondanám magam. Ez csak egy hobbi, egy olyan dolog, amit nagyon szeretek, ami kikapcsol, és amivel tökéletes pillanatokat örökíthetek meg. És ez az előző mindenképpen az volt. Csodás tincsek lebbentek, porcelán bőr csillant meg a fák között átszűrődő napfényben, én pedig teljesen elvarázsolódtam.
- Valóban, de nekem tetszik a csengése. Nem mindennapi. – mondom mosolyogva, majd a gépet magam mellé helyezem a földre, ahol már egyébként is ülök. Kiakasztom a nyakamból, majd finom mozdulattal teszem le, ezzel is kissé felszabadulva, kevésbé feszélyezve.
- Az én puritán megfogalmazásomban de, de én nem a kötelékek elvesztéséről, vagy épp a cserbenhagyásról beszéltem. Én csak arról, hogy te kicsit elkülönültél… - mondom hümmögve, majd mikor a lány belekezd monológjába, már érzem, hogy abszolút nem jó témát hoztam fel. Arcom most fehérré változik, szívem kicsit gyorsabban ver, de csak azért, mert sikerült felizgatnom magam ezen az egészen. Nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni, nem akartam számára negatív benyomást kelteni magammal kapcsolatban és ami még ennél is fontosabb, nem szerettem volna, hogy olyan dologról kelljen beszélnie, ami esetleg fájdalmas a számára. Hiszen mi közöm van nekem az ő családi helyzetéhez? Hogyan is hozakodhattam elő ezzel a témával? Ahelyett hogy inkább valami másról kérdeztem volna, inkább belevágtam ezt az arcába, és komolyan már mindennél jobban bánom. Hiszen az arcára fájdalom és nem tetszés ül ki, én pedig még jobban rettegni kezdek. Hiszen itt ez a csodálatos lány az angyali szépségével, szemének csillogó tükrével és én ahelyett hogy arról mesélnék neki, hogy miért is fog csodásan kinézni azon a képen, helyette tök nagy marhaságról beszélek. Fogam önkéntelenül is megtalálja alsó ajkam, majd mit sem törődve a külvilággal zavartan rágni kezdem azt.
- Hümm… de az hogy ők máshogy látják a dolgokat, még nem jelenti azt, hogy ne lehessen velük kommunikálni… Bár lehet csak én vagyok túl naiv ehhez a dologhoz. Nálunk anyámék abszolút racionális emberek, akiknek nem fér bele az életükbe a mesékről, álmokról szóló vágyakozás. Nehezen dolgozták fel azt is, hogy én ilyen vagyok… ilyen kis… elrugaszkodott… Miért baj, hogy ártatlanul szemlélik a világot? Miért kellene feltétlenül olyannak lenniük akik kőkemények, és akik mindenben csak a rosszat látják? Szerintem az sem lenne jó megoldás… - mondom a lánynak, majd kezemmel megfogom a fényképezőgépemet, és mikor elgondolkozva a földre bámul magam elé tartom a gépet.
- Kérlek! Szabad? – kérdezem meg zavartan, majd ha hagyja, akkor azonnal csinálok is egy képet, melyen elmélázó önmaga veszi le lábáról az embereket. És persze mi sem természetesebb, hogy ezt neki fogom ajándékozni, hogy tudja, mennyire elgondolkodó, mennyire …. vidám. Miért is nem voltam eddig jobb kedvű?
Picit megrázom a fejemet, csak hogy a gondolatok kellőképpen a helyükre kerüljenek és tényleg nem értem, hogy miért is szomorkodtam. Hiszen a lényeg az, hogy mi itt vagyunk kettecskén, hogy volt akkora szerencsém, hogy szóba állt velem, és hogy tökéletessé varázsolta a napomat. Önző dolog lenne a legjobb és legszebb dolgokra gondolni, meg csak azokra, melyek számomra örömtelik? Szerintem nem, és ha már itt tartunk, akkor neki sem kellene szomorúnak lennie. Soha nem kellene búslakodnia! Ő mosolyogva csodálatos, mikor a szeme is örömmámortól ragyog, mikor másokat egyszerűen csak megbabonáz lényével és a belőle áradó tökéletességgel. Pont úgy, ahogy engem!
- Ó nem, én … vagyis… igen, itt lakom, egy bentlakásos iskolában. Csak most volt pár óra kimenőm, és gondoltam, kijövök bóklászni. Imádom az őszt és a színeit, még akkor is, ha már sajnos olyan meleg nincs, mint nyáron. – beszélek az abszolút semleges dolgokról, bár igaz, ez mind hozzám kapcsolódik.
- És te? Neked ez a város az otthonod? – kérdezem, majd csillogó szemekkel nézem az angyal arcát, elnyíló ajkait… milyen tökéletes!

Vissza az elejére Go down

Calla Rousso
mutant and proud

Calla Rousso
Diák
power to the future
Play By : Lindsay Hansen
Hozzászólások száma : 34
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeSzomb. 26 Okt. - 12:01


Calla & Shelton



- Lehet. Már persze, ha nem bánod, hogy miattam elveszett az egyik cellulóz kocka. – mondom elhúzott szájjal. Mindig is furcsának és érdekesnek találtam a fotósokat. Sokan egy kalap alá veszik a művészet minden válfaját és rá mondják, hogy bolondok mind. Pedig ez nem igaz; a festők bohémok, a szobrászok látnokok, az írok elvarázsoltak, a fotósok… nos, rájuk még nem alkottak egy jelzőt se a laikusok. Viszonylag új alfajnak számít a másik három több százéves múltja mellett.
Számomra túl sok anyag veszteséggel járó hobbynak tűnik, bár lehet, hogy mindegyik az, ha valaki nem ért hozzá igazán. Mindegy. Valószínűleg nem fogom leváltani az írást és leszek fotós. Nem az én világom. Viszont a dolog technikai része nagyon érdeke. Rengeteg könyvben olvastam fotósokról, vagy olyan emberekről, kiknek szent célja volt alkotni valamit eme művészet alapjául. Mindegyik kicsit mániákusnak tűnt számomra ez a szakma.
- Annyira nem. – mosolyodok el. – 19. századi görög név. Ott nem is az, hogy érdekes… inkább szokatlannak mondanám. – magyarázkodok, majd biccentek egy kicsit helyeslés képen magamnak. Igen, így lehet a legjobban definiálni ezt a furcsa nevet.
- Úgy tűnik, rosszul látod a helyzetet. Nem hagytam őket magukra. Csak engedtem őket elmenni. Nem szeretem, ha visszafogják magukat miattam. Vagyis... általában anya szokta ezt csinálni. De persze nem vetem a szemére, hiszen régebben én is olyan voltam, mint a húgyom Maya. És tudom, hogy anya reménykedik abban, hogy egyszer újra velük fogok szórakozni, vagy valami ilyesmi. De nem hinném, hogy valaha képes leszek erre. Annyira felületesen és ártatlanul szemlélik mind a hárman a világot, hogy egyszerűen már évek óta képtelen vagyok rendesen kommunikálni velük. És néha a szívem szakad meg, de muszáj nemet mondanom nekik a saját lelki egészségem érdekében. Mert velük beszélgetni és azt tettetni, hogy minden rendben, olyan kétszínűség lenne, ami kettétépné a lelkemet. – belső monológom kicsit túlságosan sötét, pesszimista és külső lett egy átlag belső monológhoz képest…
- Sajnálom. – nézek rá kínosan, mikor eszembe jut, hogy itt ül mellettem. – Nem akarlak terhelni a saját kicsinyes problémáimmal. – kissé el is pirulok, hogy ilyen könnyen megnyíltam, pedig nem szoktam. Lehet, hogy már ennyire elegem van? Annyira sok lenne nekem ez a teher, hogy már nem bírom egyedül hordozni? Pedig nincs egyébről itt szó, mint a felnövésről. Melynek része, a szülő hibáinak észrevétele… Ennyire tökéletesnek gondoltam volna gyerekkoromban apámékat? Nem… Hősnek láttam őket, amiért kihoztak az árvaházból. És azzal, hogy hibáik vannak, megszűnik heroikus alakjuk és egyszerű emberek lesznek. Viszont rajtuk kívül nem létezik számomra hős, példakép, vagy jó ember. Elvesztettem gyermekkorom álmainak főhőseit és nem maradt más csak két fellegekben járó halandó…
- Tényleg sajnálom. Beszéljünk inkább másról. – szinte könyörögve nézek rá. – Mesélj inkább te. Itt laksz a városban? – igyekszem kissé sablon témával terelni a dolgokat. Akaratlanul is, csak úgy tudom, mivel nem is tudok róla, de használni kezdem az erőmet. Kérlek, lendüljünk tovább ezen a kínos témán. Tégy, úgy mintha nem számítana. Ne érezd a feszült légkört.
Vissza az elejére Go down

Shelton Davies
mutant and proud

Shelton Davies
Diák
power to the future
Play By : Shelton Davies
Hozzászólások száma : 28
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeKedd 22 Okt. - 9:34


Calla & Shelton

Mosolya láttán én is hasonlóképpen reagálok. Szám elkeskenyedett vonallá préselődik, majd szélesebbre húzódik, miközben fogaim fehérsége kivillan ajkaim közül. Oly ritkán teszem ezt, hogy néha már azt is elfelejtem milyen érzés nevetni, mosolyogni, vagy éppen csak boldognak lenni.  Óriásira nyílt íriszekkel nézek hát rá, arcába, íriszébe, és egyszerűen hagyom, hogy magával ragadjon. Ha múzsát kellene választanom, biztosan ő lenne az. Csillogó tincsei, porcelánszerű arca tökéletes számomra. Lélektükreinek kékségében úgy érzem megfürdöm, és pillantása olyan, mint a legerősebb tisztítótűz. Meztelennek és makulátlannak érzem magam, mintha csak azzal, hogy a szemébe néztem, levetkőztem volna magamról minden szennyet, és piszkot pont úgy, mint a használt ruhát. Végre fellélegzem, hiszen erre vártam mindig is. Egy ilyen mindent elsöprő erejű érzésre! Egy találkozásra, vagy épp bármire, ami megadhatja ezt az érzést számomra! És most ő ezt teszi! Valódivá varázsol, olyan, mintha szívet adna az egyébként anélkül létező mellkasomba, és most ez a szív... hatalmasat dobban.

Összerezzenek, már-már megilletődöm, mikor a földet kezdi bámulni. Még hagytam volna hogy tartson a varázs, még néztem volna percekig, órákig pislogás nélkül. Ittam volna magamba látványát, szépségét, arcának üde vonásait, ő azonban megszakította a kapcsot, így kénytelen vagyok én is másfelé figyelni. Kényszer, igen! Muszáj ezt alkalmaznom, ha nem akarok valami kukkoló szerepében tündökölni. Hiszen már túlzás amit művelek! Egy lány sem örül ennek, hiszen én nem csak egy fürkész pillantással illettem, hanem rendesen megbámultam. Mondjuk lefoglalt a szemének látványa, azonban ő ezt nem tudhatja. Ő csak azt érzékelheti, hogy mint egy borjú, úgy bámulom őt, kocsányon lógó íriszekkel. Ez pedig nem vet túl jó fényt sem magamra, sem úgy a hozzám hasonló fiúkra.
- Bocsánat! Csak annyira adta magát a kép, hogy ha még megkérdezlek, akkor le is maradok róla. De legközelebb.... lesz legközelebb? - teszem fel a költői kérdést, melyet költőinek szánok, vagy legalább is csak saját magamnak. Már-már elborultan motyogok, és beszélgetnék a saját énemmel. Megérdeklődném tőle, hogy tényleg jól hallottam - e. Tényleg arról beszélt, hogy legközelebb? Hiszen az maga lenne a tökély! Egy angyal, aki szívesen találkozna még velem! Még ha csak egy fénykép kedvéért is...
- A te neved is érdekes! Calla.. - ízlelgetem nevének dallamát, rövidségét, majd mikor invitál egy széles mosollyal, na meg vöröslő pírral az arcomon bólintok. Lényegében keveset beszélek, azonban ennek most látom leginkább hátrányát. Hiszen hogyan mutatkozzam be egy lánynak, hogyan legyek érdekes, ha nem nagyon szólok semmit? Képes lennék magamra vonni a figyelmét akár a beszéd nélkül is? Mit kellene tennem, hogy kicsit megnyíljak és lazább, jobb, kedvelhetőbb társaság legyek?
- És mi jót csinálsz erre? És miért hagytad magukra a szüleidet? - teszem fel az első két kérdést ami az eszembe jut. Anyám szerint a beszélgetéshez mindig egy lökés kell. Egy kezdő, jól irányzott rúgás, mely megadja az ívét és a lendületet. Az más kérdés, hogy mint olyan, a kommunikáció igenis bonyolult játék, tehát nem mindegy, hogy mibe is tenyerelek bele. Hiszen nem kérdezhetünk meg bármit ami az eszünkbe jut, hanem valami olyan dologról kell beszélni, amiről a másik fél szívesen nyilatkozik. Természetesen én kiválasztottam azt az egy témát, ami valószínűleg nem épp leányálom Calla számára. Szülőkről beszélgetni? Hát eléggé szánalmas próbálkozás...
- Persze másról is beszélhetsz, ha ehhez nincs kedved... - mondom, majd lehajtom a fejem és a fülem tövéig elvörösödöm. Szégyenteljes megsemmisülés.... legalább is így érzem.

Vissza az elejére Go down

Calla Rousso
mutant and proud

Calla Rousso
Diák
power to the future
Play By : Lindsay Hansen
Hozzászólások száma : 34
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeHétf. 21 Okt. - 20:26

Joe Bohrdrum park - Page 4 Tumblr_inline_mt6b95wW4W1rzaibp_www.kepfeltoltes.hu_

- Nem is azt mondtam, hogy puha volt. – eresztek meg egy féloldalas mosolyt. Ez a fiú talán még nálam is óvatosabb. Érdeklődve vizsgálom arcát, vagyis próbálom, mikor felemeli buksiját és vakítóan kék tekintetét szemeimbe fúrja. És én zuhanni kezdek, egyenesen bele az égboltszín szemekbe. Pár pillanatig nem csinálok semmit, csak elnyílt ajkakkal ülök és zuhanok. Aztán megszólal és megtörik a varász vagy mi.
Pislogok egy párat és elpirulok.  Előredöntöm fejem és pár pillanatig csak nézem a talajt. Számolgatom a fűszálakat… 33, 34, 35. És most kell becsuknom a szememet, mielőtt elszédülnék.
- Nem az, hogy nem szabad csak… legközelebb kérdezz meg légy szíves.  – sóhajtok és kisebb bátorság gyűjtő körutam végén felnézek rá, sőt még el is mosolyodok. Nem akartam gonosz lenni, vagy arra utalni, hogy biztos rossz lett a kép vagy valami hasonló. Nem ítélkezek ilyen gyorsan, hiszen még a nevét se tudom.
- Shelton? Érdekes név. – gondolkodok el hangosan és oldalra döntött fejjel vizslatom a fiút. Átlagosan magas, nagyjából 5 centi lehet közöttünk, vékony, de azért nem vékonyabb nálam. Az fura lenne. A szemeiről már így is ódákat zengtem, így nem taglalnám tovább a témát. Az arcának szép alakja van, bőre fehéres, de élettel teli. Nem, olyan halott fehér, mint az enyém. És azt hiszem pont most értem el az udvarias bámulás határát, már ha létezik olyan…
- Calla vagyok. Örvendek. – biccentek halovány, betanult mosollyal. – Nem ülsz le?
Vissza az elejére Go down

Shelton Davies
mutant and proud

Shelton Davies
Diák
power to the future
Play By : Shelton Davies
Hozzászólások száma : 28
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeHétf. 21 Okt. - 17:49


Shelton × Calla


- Nem úgy tűnt a koppanásból ítélve, mintha nagyon puha lenne a föld... - próbálom kimagyarázni kérdésem miértjét. Igazából ki vagyok én, hogy bármit is megmondjak ennek a lánynak? Nem a múzsám, bár lehetne, és nem a barátnőm, bár annak csak örülnék, ha egyszer egy ilyen szép lánynak akadna meg a szeme rajtam. Mindenesetre hatalmasat sóhajtok, majd végre veszem a bátorságot és ránézek. Pillantásommal a szemébe pillantok, és szerintem simán el lehet merülni valakinek a tekintetében. Legalább is most úgy érzem, hogy az övébe beleestem és elmerültem. Lélektükreim óriásira nyílnak, még magam sem vagyok tisztában azzal, hogy képes vagyok azok nagyítására, de valahogy úgy érzem beszippantott a látvány és nem is akarom hogy ez abbamaradjon.
- Őőő... izé... nem tudtam, hogy nem szabad... csak egy ment kárba... - mondom, majd leszek vörös mint egy rák. Hiszen én egyáltalán nem érzem, hogy ezt feleslegesen pazaroltam volna rá. Soha nem sikerült még lefényképeznem egy angyalt, ahogyan éppen a föld felé közeledik. Soha nem fotóztam még hajat, melyen lágyan megcsillan a délutáni napsugár, és ilyen tökéletesen szépséges arcot sem, mely így zavarba hoz.
- Amúgy Shelton vagyok, és te? - kérdezem a lánytól hogy beszélgetést kezdeményezzek, jó lenne nem elijeszteni.
Vissza az elejére Go down

Calla Rousso
mutant and proud

Calla Rousso
Diák
power to the future
Play By : Lindsay Hansen
Hozzászólások száma : 34
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeHétf. 21 Okt. - 17:38

Joe Bohrdrum park - Page 4 Tumblr_inline_mt6b95wW4W1rzaibp_www.kepfeltoltes.hu_

Azt hiszem leginkább egy riadt madárra hasonlíthatok; összerezzenek és elnyílt ajkakkal, gyermeteg döbbenettel nézek a kérdezőre. Igyekszem gyorsan moderálni magam. Kezdetnek egy megkönnyebbült sóhajtással nyugtázom, hogy nem megölni jött valaki. Felülök, és kissé feszengve mérem fel a „majdnem merénylő”-t.
Először azt veszem észre, hogy világoskék szemei, egyszer csak eltűnnek. Ahogy a földet tanulmányozza, egyre kevésbé tűnik ártalmasnak, nem mintha eddig magát a kaszást láttam volna benne. Olyan kis kedves srácnak látszik. Haja normálisan van vágva, kissé zilált és eszméletlenül fekete. Mindig is szerettem a sötét haj világos szem kombót.
Az arcvonásait nem volt időm tüzetesebben górcső alávenni, pedig biztos aranyos arca van. Szinte fogadni is mernék, hiszen már a kisugárzásai is olyan visszahúzódóan érdeklődő. Tipikus jó fiús feelinget idéz bennem, ahogy ott áll egy sima farmerben, egyszerű pulcsiban, kezében pedig egy fényképező gépet szorongat. Azt hiszem most növekedett a kétszeresére szeme térfogata. Csak nem…?
- Nem fáj annyira. – válaszolok a kérdésre és nem köszönök. Minek? Ő se tette, úgyhogy nem érzem hiányát a dolognak. – Ugye nem rám pazaroltad az egyik képkockádat? – kérdem szinte rettegve. Nincs dolog, amit jobban gyűlölnék a fényképezésnél. Anyámék mániája volt, hogy heti rendszerességgel fotóztak le és mutogatták meg a képeket mindenkinek.
Aztán ötödikes koromban közöltem velük, hogy hagyjanak engem békén. Fotózzák inkább a húgomat! Azt hiszem onnantól kezdett romlani a kapcsolatunk is.
Különben sincs rajtam semmi fényképezni való! Átlagos kinézet, zárkózott kisugárzás. Nálam sokkal jobb fotóalanyok is vannak…
Vissza az elejére Go down

Shelton Davies
mutant and proud

Shelton Davies
Diák
power to the future
Play By : Shelton Davies
Hozzászólások száma : 28
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeVas. 20 Okt. - 22:52


Shelton × Calla


Lágy dallamot csiripelő madarak, végtelenül tiszta idő és harmatcseppektől fénylő fűszálak. Ezek azok a dolgok, amik miatt érdemes korán kelni, és nagy sétát tenni. Én ugyanis már reggel óta a parkban tartózkodom. A nap hétágra süt, és bevallom őszintén, a vastag pulcsiban már igencsak melegem kezd lenni. Erre pedig nem csak a kellemes idő, hanem az izgalom és buzgalom is rátesz egy lapáttal. Hiszen mi is lehetne tökéletesebb egy jól sikerült kompozíciónál? Mi lehetne jobb annál, mint hogy visszaadjam a nagyérdeműnek hogy az én szerény személyem hogyan is látja a külvilágot?! Hiszen a természet maga a csoda, és remélhetőlegesen tökéletes szépségét a képeimmel másoknak is megmutathatom. Már éppen az utolsó tíz kockámat lőném el, mikor meglátom őket.
Család érkezik, mindenki szaladgál, az összhang nem tökéletes, azonban figyelmemet nem kerüli el a fiatal lány, aki a középpontban áll. Pillantása az anyjára vándorol, már-már álmodozva tekint annak arcára, majd enyhén gesztikulálva elvonul. Persze nekem sem kell több, szinte már kapkodva nyúlok a fényképezőgépemért, és indulok meg a fák közé. Zajtalanul közlekedem, miközben ujjamat a kioldógombon nyugtatom. Tudom, hogy lesz egy olyan kép, melynél jobbat még soha sem sikerült csinálnom.
A lány megáll, majd a hatalmas szabad területen kitárja kezét, és lazán hátradől. Én természetesen erre vártam, nem is teketóriázok sokat, egyszerűen csak kattintok. A kép tökéletesen sikerült, elő sem kell hívnom ahhoz, hogy tudjam. Egy angyal zuhanása a semmibe, haja libben az esésben, törékeny testét körbefogja...
- Nem ütötted meg magad? - teszem fel a költői kérdést, majd előbukkanok a fák közül. Remélem nem ijesztem meg túlzottan, hiszen egyáltalán nem az volt a célom. Egyszerűen csak kicsit közeledni akartam, hiszen.... olyan szép.
Teszek egy lépést felé, és immár egyre biztosabb vagyok abban, hogy ő egy angyal, aki a földre szállt. Hosszú haja lágyan omlik el körülötte, puha takaróként beterítve a füvet, a földet. Szemei hatalmasok, melyet göndörödő szempillák kereteznek. Ajka lágyan nyílik el, én pedig képtelen vagyok arra, hogy levegyem a tekintetem arcáról, tökéletes bőréről. Ez pedig már csak azért is kellemetlen, mert nekem nem szoktak ilyenek eszembe jutni a lányok jelenlétében. Mármint de persze, hiszen férfi vagyok (leszek!) de mégis. Egy lányt így megbámulni nem éppen udvarias dolog! Talán pont ezért a tényért pirulok el rögvest és próbálom inkább a földet fixírozni. Ha nem muszáj, inkább ne tartsunk szemkontaktust. Félő, hogy nem bírnék megszólalni...
Vissza az elejére Go down

Calla Rousso
mutant and proud

Calla Rousso
Diák
power to the future
Play By : Lindsay Hansen
Hozzászólások száma : 34
Kor : 26



TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeVas. 20 Okt. - 22:19

Joe Bohrdrum park - Page 4 Tumblr_inline_mt6b95wW4W1rzaibp_www.kepfeltoltes.hu_

- Tudjátok ki volt Joe Bohrdrum? – kérdem csevegő hangon anyáméktól, mivel állítólag ők itt nőttek fel. Ebből arra következtetek, hogy tudják, kiről van elnevezve a park és majd felvilágosítanak engem is. Valószínűleg normális családoknál ez így van, de az enyém… mégis mit várok tőlük?
- Joe ki? – kérdez vissza anyám, ugyanis apa már előre rohant a húgommal az egyik baseball pályához, nehogy lefoglalja előttük valaki. Nem mintha annyian lennének itt ezen a borús hétfő délelőttön. Elgondolkozva nézek anyára, aki már nem is rám figyel, hanem szíve szerint Mayáék után rohanna.
- Mindegy. – sóhajtok, majd előszedek valahonnan egy kedves mosolyt. – Elmennék arra egy kicsit egyedül, ha nem baj. – biccentek a kissé vadregényes fák felé és el is indulok. Anyu lelkesen bólogat, hogy csak nyugodtan. Amikor pedig elfordulok, hallom miként kopog a cipője, ahogy elsiet apámék után. Nagy nehezen leküzdöm az újabb sóhajtási kényszert.
Nem hinném, hogy valaha is képesek leszünk egy család lenni. És sajnos tisztában vagyok vele, hogy nagyrészt az én hibámból. Magamon viszont nem vagyok képes változtatni. Egyszerűen ilyen vagyok/lettem és valószínűleg leszek is életem végéig.
A vadregényes táj kissé erős kifejezés volt arra a pár tucat fára, amiken keresztül menetelek az ismeretlen felé. Tudjuk be költői túlzásnak. Szép kis mezőt pillantok meg pár réteg mélységben. A kis jelző talán enyhe kifejezés; épphogy elférnék keresztben, ha ledőlnék a puha fűre. Milyen jó ötlet!
Teátrálisan széttárom karjaimat és hátra dőlök. Oké, kicsit fáj a fejem, de nem vészes. S ahogy kinyitom a szemem a látvány mindenért kárpótol; látom, ahogy az ég egy kicsike szeletén miként mozognak a lomha bárányfelhők. Jé, az egyik úgy néz ki, mint Edgar Allan Poe…
Vissza az elejére Go down

Charles Xavier
mutant and proud

Charles Xavier
Tanár
let me to help you
Play By : James McAvoy
Hozzászólások száma : 1244
Kor : 39



TémanyitásTárgy: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitimeVas. 8 Szept. - 10:15

A város keleti részében található park, a város két nagyobb parkja közül az egyik. Viszonylag távol van a birtoktól, de kidolgozottsága mégis gyakran vonzz ide diákokat is akár az iskolából. A parkban természetesen sok fa és virágos kert található, kis összekötő utakkal, melyeknek a nagy része füves, de a rossz időre való tekintettel rendes beton utak is akadnak, hiszen kellemetlenebb időben senki sem akar sárban gyalogolni. Két teniszpályával van felszerelve, egy szabvány focipályája, két baseball pályája van, ezen kívül még természetesen játszótér, kosárlabdapálya és egy kisebb piknikező terület is fellelhető itt. Igazi családi pihenő is kikapcsolódó hely, ahol főként hétvégén nagy a nyüzsgés, sok a gyerek. A parktól nem messze, kb. húsz perc séta található a Peach Lake.

Joe Bohrdrum park - Page 4 Joepark

Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
mutant and proud





TémanyitásTárgy: Re: Joe Bohrdrum park   Joe Bohrdrum park - Page 4 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Joe Bohrdrum park
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Volunteers Park
» Regent's Park
» Hyde Park
» Central Park Zoo
» Mountain Lakes Park

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heroes of X-Men: Reunion :: Városok, egyéb helyek :: North Salem-